Aicinām piedalīties pārmaiņu kustības Latvijas Forums izveidē

Sestdien, 2009.gada 30.maijā plkst. 12:00, vienlaicīgi 12 Latvijas pilsētās tiks aizsākta sabiedrības pārmaiņu kustība Latvijas Forums.

Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija kopā ar sadarbības partneriem aicina ikvienu, kas gatavs aktīvi domāt un rīkoties, nevis pasīvi gaidīt, kad lietas atrisināsies pašas par sevi, sanākt kopā, lai atrastu dažādus praktiskus un īstenojamus risinājumus krīzes laika pārvarēšanai, kā arī tos, kuri var sadarboties praktisku ideju īstenošanā. Latvijas Forums nav jaunas partijas dibināšana. Tā mērķis ir apvienot dažādu uzskatu un pārliecību  pārstāvjus diskusijai par valsts tālāko attīstību.

Pirms 20 gadiem salīdzinoši lielu satricinājumu laikā, Latvijas sabiedrība spēja mobilizēties. Aktivizējās dažādas sabiedrības grupas, tika dibinātas jaunas, tautas intereses pārstāvošas organizācijas, tika pieteiktas jaunas idejas, dzima jauni līderi. Uzskatām, ka pašlaik jādara līdzīgi. Jānāk kopā cilvēkiem, kas spēj konstruktīvi un radoši sadarboties, nežēloties, bet virzīt un īstenot jaunas idejas. Gan par to, kā cilvēkiem praktiski tikt galā ar esošajām un iespējamām krīzes grūtībām, gan par to, kādai Latvijai būt pēc krīzes beigām.

 • Pašlaik nedrīkst izniekot cilvēku uzticību, sanākot parunāt. Foruma pirmajā posmā nepieciešami praktiski rezultāti – ideju saraksts, kā pašorganizēties un palīdzēt pašiem sev un sabiedrībai un partneru atrašana šo ideju īstenošanai.
 • Nākošajam solim jābūt nopietnai sarunai par to, kā labāk nekā iepriekš var tikt pārstāvētas iedzīvotāju intereses un īstenota tautas griba politiskā procesa ietvaros un kas tajā jāmaina gan vietējā, gan nacionālā līmenī.
 • Latvijas Forums būs process, kura ietvaros sabiedrība formulēs savu redzējumu par valsts nākotni, tās prioritātes un vērtības, ceļu uz kurieni valsts dodas.

Tiksimies un meklēsim veidus, kā palīdzēt sev un sabiedrībai grūtajā laikā, 12 dažādās Latvijas pilsētās sestdien, 2009.gada 30.maijā plkst. 12:00:

Cēsīs, Cēsu kultūras centrā, Raunas ielā, 12
Jēkabpilī
, Jēkabpils pilsētas tautas namā, Vecpilsētas laukumā 3
Kandavā, Kandavas novada kultūras namā, Lielā ielā 28
Liepājā
, Liepājas centrālajā zinātniskajā bibliotēkā, Zivju ielā 4
Mazsalacā
, Mazsalacas kultūras namā, Rūjienas ielā 1
Ogrē, Ogres kultūras centrā, Brīvības ielā 15
Preiļos, Preiļu novada  kultūras centrā, Raiņa bulvārī 28
Rēzeknē, Centrālajā bibliotēkā (Atbrīvošanas alejā 81/5), nevis Nacionālo biedrību kultūras namā, kā tika ziņots iepriekš
Rīgā, LU Mazajā Aulā, Raiņa bulvārī 19
Siguldā, Siguldas Jaunajā pilī, Pils ielā 16
Valmierā, Valmieras kultūras centrā, Rīgas ielā 10
Ventspilī, Ventspils Kultūras centrā, Kuldīgas iela 18

Latvijas Foruma organizēšanas partneri:
Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija,
Latvijas Valsts prezidenta kanceleja,
Latvijas Universitāte,
Latvijas Kultūras centru asociācija,
Latvijas Darba devēju konfederācija.


 • Jā, idejas un priekšlikumi ir. Taču, redzot, kas ir šī pasākuma organizētāji, īpaši – Latvijas Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija un Latvijas Valsts prezidenta kanceleja – neloloju nekādas cerības, ka tam būs kādas pozitīvas sekas.
  Kāpēc man ir tāda pārliecība? Es vienkārši esmu lasījis cienījamā sociālantropologa Ķīļa kunga “eseju” par valsts attīstības stratēģiju, kā arī Valsts kancelejas valsts pārvaldes optimizācijas planu. Strādāju valsts pārvaldes iestādē jau 15 gadus, no tiem pēdējos trīs gadus jomā, kas ir cieši saistīta ar stratēģisko analīzi. Tāpēc uzskatu, ka man ir tiesības dot vērtējumu Valsts kancelejas “plānam” – tādu murgu sen neesmu lasījis. Ja cilvēki, kuri spējīgi uzrakstīt tādus murgus un nekaunās nosaukt to par plānu, organizē šo pasākumu, bail pat iedomāties, kādas idejas tiks akceptētas. Piedodiet par atklātību.
  Ja jūs interesē mans viedoklis – šobrīd pareizāk būtu distancēties no pašreizējiem varas nesējiem minēto un līdzīgu pasākumu ietvaros. Redzu, ka Tautas Forumā darbojas daudz gudru cilvēku, tāpēc aicinu viņus apzināt un veidot sabiedrisku oprganizāciju, kura būtu spējīga apkopot un strukturēt šo cilvēku ģenerētās idejas un izstrādāt REĀLUS alternatīvos attīstības plānus konkrētās valsts pārvaldes un uzņēmējdarbības nozarēs, kā arī valstī kopumā. Tie jau būtu dokumenti, par kuriem varētu sākt nopietnu diskusiju sabiedrībā. Ideju kopums bez to strukturēšanas un iekļaušanas stratēģiskos dokumentos neko nedos – gluži tāpat, kā ķieģeļu kaudze vēl nav celtne.

 • Vai iespējams Roberta Ķīļa plānu valsts pārvaldes optimizācijai kaut kur izlasīt?
  -
  Man jau šķiet, ka daudz kas ir atkarīgs no tiem, kas tai pasākumā piedalīsies. Ja nu koordinatori gribēs kaut ko slāpēt, tad var domāt par jaunu sab.org vai ko tādu, bet patlaban es neredzu tam pamatu. Turklāt, nevienai sabiedriskai organizācijai nebūs tāda iespēja tik plaši paust savu viedokli, kā tā ir, piemēram, Stratēģiskās analīzes komisijai

 • p.s. kopumā uzskatu, ka šī ir ļoti laba ziņa :)

 • Ir lietas, kas mani mulsina, Gunti, tas tiesa. Piemēram,
  ne vārdi, kur nu vēl darbi, neliecina, ka minēto dokumentu autori tiektos izzināt pašreizējo, kā smejies, – dižķibeļu patiesos cēloņus, un izskatās, ka vēlas lai sabiedrība turpinātu iet būtībā pa tām pašām pēdām – pa “ilgtspējīgas agonijas” ceļu.

  Tai pat laikā mums katram maksimāli jāizmanto jebkura situācija saprātīgu un uz izaugsmi vērstu mērķu labā.
  Šādās iedzīvotāju sanāksmēs:
  - ir iespējams paust idejas, kuras ir faktiski neiespējami sagandēt, ja reiz tās izskan publiski;
  - satikt un iepazīties ar līdzīgi domājošiem;
  - vismaz atrast uzdevumus, ko varam veikt kopīgi. Tādi noteikti ir, jo kaut vai paēst, būt siltumā un drošībā vēlamies katrs;
  - turklāt vienmēr ir ļoti liela daļa cilvēku, kuriem nav sliktu nolūku, vienkārši saskaņā ar to informāciju un pasaules izpratni, kas viņiem ir, viņi pieslienas vienam vai otram domubiedru pulciņam, idejām utt.. Jā, esmu nelabojams ideālists, bet uzskatu, ka ir iespējams panākt, ka arvien vairāk cilvēku sāk vērtēt lietas kritiskāk, domāt patstāvīgāk, apzināties cēloņus un sekas.. Varbūt vienkārši mums vajadzīgs būt pacietīgākiem un vairāk uzticēties..? Ticu labajam. Jā, dažreiz iekrītu, dažkārt mani izmanto, tomēr taču ejam uz priekšu, vai ne? ;)

 • Tieši tāpēc man ir tāda sajūta, ka Tautas Forums varētu likt pamatus jaunai, tik tiešām sabiedriskai, kustībai. Kustībai, kura apvienotu tos indivīdus, kuri gribētu un varētu ieguldīt savu intelektuālo potenciālu, kā jau teicu – apkopojot idejas un izveidojot no tām alternatīvus valsts pārvaldes un valsts attīstības redzējumus (stratēģijas, programmas, realizācijas plānus u.t.t.), tādā veidā PADAROT PROCESU SISTĒMISKU ar mērķi sasniegt sekojošo:
  1. Iespējami lielu, ar ekonomiskiem un politiskiem grupējumiem nesaistītu, indivīdu skaita iesaistīšanos valsts politikas veidošanā.
  2. Alternatīvu REĀLU ekonomiskas un politiskas ievirzes projektu izstrādi un nodošanu sabiedriskai apspriešanai.
  3. Sabiedrības akceptēto projektu iesniegšanu izskatīšanai valdībā un Saeimā, prasot argumentētus viedokļus noraidījuma gadījumā un to publiskošanu (“tautai jāzina savi varoņi”).
  4. Sabiedrības vairākuma atbalsta iegūšanu, kas dotu iespēju uz Tautas Foruma bāzes izveidot rīcībspējīgu sabiedrisku organizāciju, kura TIK TIEŠĀM PĀRSTĀVĒS TAUTAS VAIRĀKUMA INTERESES.
  Tāds ir mans skatījums par iespējamo alternatīvu pašreizējai sistēmai. Sistēmai, kura ne uz ko citu, kā vētrainas darbības imitāciju, šķiet, nav spējīga. Ja mans skatījums Jūs ir ieinteresējis, labprāt turpinātu diskusiju ar Jums un citiem domubiedriem.

 • Protams, Gunti!
  * Skat. Uģa rakstu – ‘Latvija – pirmā valsts pasaulē, kas varētu izmantot atvērtības principu valsts pārvaldē’ – http://www.tautasforums.lv/?p=977
  * Manu prezentāciju – http://www.tautasforums.lv/?p=862
  * un arī iespējamā tehniskā risinājuma sākotnējā varianta DEMO versiju – http://www.panks.lv. Tā ir igauņu izstrādāta OpenSource platforma. Uģis ar kolēģi šobrīd pēta programmatūras kodu, lai varētu novērtēt šī projekta attīstības iespējas.

 • Atvaino, Ivo, bet šāda sistēma nedarbosies. Kāpēc? Vienkārši tāpēc, ka jebkuru likumu vai noteikumu grozīšanai vai jaunu apstiprināšanai joprojām ir “filtri” – Saeimas komisijas un apakškomisijas, kuras sastāv no Saeimas deputātiem, kuri savukārt ir konkrētu partiju biedri. Atrast atrunu kādam politiskam vai ekonomiskam grupējumam nevēlamas idejas ieviešanā nav grūti. Tas ir, kā saka, “tehnikas jautājums”. Un vēl – nevar taču neskaitāmas reizes “vērt vaļā” likumu un to grozīt katru reizi, kad kādam indivīdam radīsies kāda ideja! Kas tad notiks attiecīgajā jomā? Tāpēc nepieciešams sistēmiskums – jāveic rūpīga stratēģiska analīze noteiktā jomā un jāizstrādā tāds darbības principu kopums (likumdošana – izpildes mehānisms – struktūrvienība, kura šo principu kopumu realizē), kas maksimāli sakārto attiecīgo vidi ilgākam laikam. Kā piemēru var minēt Uģa aprakstīto Komerclikuma normu. Dažādiem indivīdiem dažādā laikā var rasties idejas par šīs normas maiņu un tās izpildes mehānismu. Nu ko, katru reizi, kad parādīsies jauna ideja, veiksim izmaiņas Komerclikumā? Un kas notiks, ja šādā veidā tiks veiktas izmaiņas, piemēram, Krimināllikumā? Un ko darīt gadījumā, ja viena indivīda par labu un pareizu atrastā ideja būs nepieņemama citam indivīdam? Tāpēc jau arī saku, ka pareizāk būtu domāt par tādas organizācijas izveidi, kura spētu apkopot šīs atsevišķu indivīdu idejas un uz to bāzes izstrādāt noteikta formāta dokumentu (programmas, plānus, likumu un MK noteikumu grozījumus u.t.t.) projektus, kuri tiktu virzīti valdībā un Saeimā tikai pēc tam, kad būtu apspriesti sabiedrībā un no tās akceptēti. Protams, tas palēninās kopējo procesu un ir zināmā pretrunā ar Jūsu un Uģa ideju. Taču par lēmumu pieņemšanas ātrumu daudz svarīgāka ir to kvalitāte.

 • Zemnieki izdzīvos bez valsts un varas kā tādas. Lai varētu izdzīvot pilsētas, jābūt organizācijām, kas palīdzēs cilvēkiem, kad valdība aiz savas bezspēcības izlaidīs garu.

 • Tieši tā. Tikai – mūsdienu apstākļos arī zemnieki neizdzīvos bez organizācijas, kas varēs tai palīdzēt.

 • Piekrītu Tevis rakstītajam, izņemot tam, ka “šāda sistēma nedarbosies”. Pirmkārt, ir idejas, kurām nav nekāda sakara ar normatīvajiem aktiem. Otrkārt, šobrīd, kad sabiedrība tikai knapi sāk mosties, primārais ir radīt vidi, kur iespējams idejas krāt, kur pulcēties saprātīgiem cilvēkiem. Atbalstu, ka šāda portāla plānošanas darbus var (un vajag) sākt jau tagad. Visu uzreiz nevar gribēt Tas ir, gribēt var, bet ir jāiet soli pa solim.

  Līdzīgi ir ar vēlēšanu sistēmu – mainīt vajag, bet ko iespējams reāli mainīt, ja tikai tie, kuri paši ir ieinteresēti Latvijai nepiemērotā vēlēšanu sistēmā, ir arī tie, kuriem vara mainīt likumus? Visām lietām ir jāattīstās kopā ar visas sabiedrības attīstību (vēlams, risinājumiem ejot pussolīti pa priekšu). Šāds portāls attīstīsies kopā ar arvien saprātīgākiem cilvēkiem ministru kabinetā, vēl atsaucīgākiem cilvēkiem Valsts kancelejā, arvien valstiski domājošākiem Latvijas iedzīvotājiem, galu galā ar spējām finansiāli šādu projektu īstenot. Tevis ierosinātā ideja ir ļoti ļoti laba un tā neapšaubāmi gūs atbalstu, līdz ko tam būs piemērota augsne. Tad arī uzreiz būs iespējams izveidot spēcīgu darba grupa, kura turpina iesākto: http://www.TautValdiba.lv/TautvKoncepcija.pdf

 • dīvaini, ka apollo tā ziņa aizbrauca kaut kur dziļā dibinā

 • Sveiki!
  Izveidoju mājas lapu http://www.jaunasaeima.lv sabiedrības plašākai iesaistei publiskajā pārvaldē. Ar prieku gaidīšu cilvēkus, kuri vēlās līdzdarboties un solu tur ievietot arī Latvijas Foruma dokumentus.

 • Grūti noticēt, ka patreizējā valsts pārvaldes modelī, kurš gadiem ir veicinājis varas elitē nonākt godkārīgiem pašlabuma meklētājiem, kurā jau ir pietiekami labi saskatāmi ģimeņu vai radu klanu modeļi, varētu atrast pietiekamu skaitu godīdu un valstiski domājošu cilvēku. Pat ja tādi tur ir, vai viņiem tiks ļauts darīt ko tādu, kas aizskārs ģimeņu intereses?
  Protams ir brīnišķīgas līdzības par ritmisku ūdens pilēšanu uz akmens, kā rezultātā sanāk caurums, bet vai šobrīd ir tik daudz laika, lai varētu izmantot gana klasisku, bet tomērt iznīcinoši lēnu veidu?

 • Lai kautko darītu ir vajadzīgi divi: viens, kas dara un otrs, kas ļauj darīt.Ko darīt ir pilnīgi skaidris: jāsamazina PVN pat līdz 15% vienlaicīgi panākt lai nodokli maksā pēc iespējas lielāks skaits uzņēmēju. Bet ko teiks Godmanis, kas sēž Saeimā un ir likudevēja vara? Kāpēc Latvija ir nonākuse tur, kur esam? Takšu ne jau kļūdas pēc, bet novesta APZINĀTI. Tāpēc vispirms jātiek vaļā no cilvēkiem, kas patreiz sēž Saeimā. Jau 1914. gadā K. Ulmanis teicis kādi ļaudis mums vajadzīgi: nenopērkami, stingri pret bagātības kārdinājumiem, godīgi,vīrišķīgi darbā u.t. Ja tādus atradīsim, tad Latvija dzīvos.

 • Gunti Nešūmējies, viss būs labi, galvenais izveido pozitīvu domformu – jo notiek tā kā ir saskaņā ar tavu dvēseli, jo tā var pieņemt tikai to kādu tu redzi apkārtējo realitāti :)
  Ideja jau ir tāda lai cilvēki kļūtu labāki, informētāki – respektīvi pacelt cilvēku manifestācijas pakāpi nedaudz augstāk un tad šķēršļu praktiski nav – visuma enerģija strāda priekš tevis un kā tu domā tā arī notiek un kādus šķēršļus iedomājies, tādus tev dod visums – tā ir deja ar ēnu, sena maģijas zinātne – tagad Maģija ir pārvērsta par okultu filmu un kautko sliktu, bet patiesā realitāte atklājas tiem kuri ir gaiši un zinoši cilvēki :)

  ivo – tā tik uz priekšu :) :) :) ;)

 • doma laba, bet ticibas, ka tadai lietai nebus tikai tveika nolaisanas varstula loma nav, jo vairak tamdel, ka absoluti neuzticos valsts prezidentam un vina kanceleja, un nesagiadu, ka vins butu tas, kas kaut kaunu gatavs atbasltit.
  no otras puses, ja sanak pieteikami speciga “tvaikmasina”, tad tik viegli kaktaa to ar neiebazisi.

 • Man vispirms būtu viens jautājums – sev un citiem par Latvijas pamatvērtību. Tas ir, vai mēs vēlamies redzēt Latviju kā valsti, kurā rūpējas pamatā par latviešiem, atbalstot latviešu kultūru, izglītību un nācijas attīstību, vai kurā rūpējas par visiem tās pilsoņiem neatkarīgi no to etniskās piederības?

 • Vispirms jāpanāk, ka gan latvieši, gan citu tautību iedzīvotāji apzinātos, ka patiesa izaugsme un augstāko vērtību izpratne ir iespējama tikai caur savu (savas tautas) pasaules uztveri, veidojot to uz stabiliem pamatiem – tātad kultūras. Otrs ceļš ir tas, ko latviešu tauta un cilvēce iet šobrīd – degradācija. Inteliģences pārstāvjiem kopīgi un publiski vajadzētu analizēt Karaganova doktrīnu, vēlāk šo izmantot arī kā praktisko darbu vēstures stundās utt.

  >>>Vairāki pesimisti uzskata, ka latviešu tauta jau labu laiciņu ir beigusi eksistēt, ka šeit ir palicis tikai ~1 milj. cilvēkiem līdzīgu radījumu, kuri sazinās latviešu valodai līdzīgā valodā. Jā, situācija ir kritiska, bet šobrīd notiek atmošanās. Varbūt ikdienā to vēl neredzam un visi to šobrīd vēl nejūt.., bet pārmaiņas notiek straujas. Pirmais ir apzināties pieļautās kļūdas, jo par vēlu vēl noteikti nav.
  >>>Tad, kad lielākā daļa šajā zemē dzīvojošo sapratīs iepriekš rakstīto, kad pūlis būs tapis par Cilvēkiem un Sabiedrību, tad Andra jautājums risināsies pats no sevis.
  >>>Saprotot, ka svešas varas latviešu tautu ir mērķtiecīgi nīcinājušas – gan ar viltu, gan ar spēku, un, ka ir sasniegta ļoti kritiska robeža, nekādā gadījumā ar latviešu iespējām garīgi izaugt nedrīkst riskēt, tādēļ uzskatu, ka ir jautājumi, kuri vienkārši nav apspriežami – valsts valoda un valsts pārvaldes ievēlēšana.
  >>>Kā esmu rakstījis iepriekš, šis jautājums ar laiku būs sarežģītāks tiem, kuru saknes ir nocirstas.. un nav meklējamas Latvijā.

  Savas domas varu mainīt, ja pēc 2 gadiem neredzēšu nekādu pozitīvu attīstību, jo, ja tagad pa īstam nepamostamies, tad mirsim guļot šajā hipnotiskā miega stāvoklī. Vienīgais risinājums ir pašiem tapt stipriem savā zemē, bet vēl pagaidām tādi neesam. Cik vien iespējams mazināt noziedzīgo iekšpolitisko un ārpolitisko interešu ietekmi, kas tikai uzkurina naidu. Labi ir tas, ka mostas jau ne tikai latviešu tauta, bet Cilvēki arī citās valstīs. Tas, kas biedē – lielvaru acīmredzamās šovinistiskās vēlmes, kuras pat dažkārt sola neapdraudētu katras tautas kultūras pastāvēšanu savā paspārnē, bet ko tādu mēs jau esam pieredzējuši un zinām, kā tās lietas tiek risinātas.

 • Stratēģiskās informācijas analīzes dienests ir organizācija, kas monitorē noskaņojumu valstī, iztausta tautas noskaņojumu, zīmē prognozes un varai iesaka rīcības plānus, kā nezaudēt kontroli pār situāciju. Vara saprot, ka šobrīd tautā notiek procesi, kas neatgriezeniski ietekmēs gan varu, gan politiku. Varnešiem šie strāvojumi ir jākontrolē. Tā ir vienīgā izeja. Tāpēc tiek rīkoti pasākumi, kuros tauta vaļsirdīgi un lētticīgi izklāstīs savus nodomus un noskaņojumu, izgaismosies lielākie aktīvisti, kurus ar laiku diskreditēs. tiks uz kādu brīdi nolaists tvaik un cilvēki vēl mazāk ticēs kādai jel atmodai. Scenārijs 1:1 kāds bija ar pilsoņu kongresu un LTF, kad komunisti un VDK iefiltrējās šajās organizācijas, pamazām pārņēma kontroli un finālā esam, kur esam.
  Patreizējā vara nedarīs ne mazumiņu, lai nāktu pretī tautai, tas ir siers peļu lamatās. kas to nesaprot, tas dabūs rūgti raudāt. esiet prātīgi un nekāpiet uz grābekļa atkārtoti. Vēl pajautājiet sev, kāpēc šāda aktivitāte notiek pāris dienas pirms pašvaldību un ES parlamenta vēlēšanām? lai tauta tiktu nomierināta un paklausīgi vēlētu par vajadzīgajiem cilvēkiem. 30. maijā uz šiem pasākumiem būs vai visi deputātu kandidāti. pavērojiet kritiski un padomājiet!

 • Reini, man ir bijušas ļoti līdzīgas domas, par ko arī rakstīju, atbildot Guntim. Jāskatās, kas pa cilvēkiem būs sanākuši, turklāt noteikti būs atšķirība starp piem., Ventspili, Valmieru un Rīgu. Pieļauju, ka labās idejas, pat ja tām ļaus izskanēt, tiks noklusinātas, netiks iekļautas kopsavilkumos, kas tiks publiskoti valsts mēroga medijos, tomēr uzskatu, ka, gudri rīkojoties, no šiem pasākumiem varam iegūt ļoti daudz. Iespējas ir dažādas, piemēram:
  1) būt aktīviem, tikt pie vārda, pēc iespējas kvalitatīvāk paust savas idejas;
  2) iepazīties ar cilvēkiem, apmainīties ar kontaktinformāciju;
  3) sarunāt, kurš apmeklēs kuras pilsētas un veidot pašiem savu ideju apkopojumu. Idejas pēc tam popularizēt;
  4) otra stratēģija, kas patiesībā neizslēdz arī 3.punktu – lielākus spēkus koncentrēt kādā no aktīvākajām pilsētām. Tādējādi šīs pilsētas pasākumu izveidot par īpaši konstruktīvu un skaļu. Ar domu, ka vietējā mērogā šīs idejas apslāpēt tad vairs nebūtu iespējams. Pēc tam likumsakarīga ir pilotprojektu (piemēru) īstenošana šajā pilsētā, kas pēc tam taps zināmi arī citiem. Piemēram, kā zināms ir spēks;
  5) savas pilsētas pasākumā ļoti labprāt redzētu deputātu kandidātus. Lai arī ir līdzības ar to, kas notiek Saeimā, Rīgas un Jūrmalas domēs, tomēr novados nav tik traki, turklāt šeit deputāti ir sasniedzamāki un apstākļi piespiedīs domāt un darboties visiem kopā.

 • Ivo, viss ir pareizi, bet nepiekrītu 1. un 4. punktam. Pēc pirmā punkta izpildīšanās jau varneši alkst. Tu vēl neesi tik daudz piedzīvojis un nezini kādas ir viņu iespējas. Tev sapņos nevar rādīties, ka piemēram vakar vēl godīgu cilvēku, šodien jau māte un sieva nosoda, lai gan viņas ir tikai veiklu manipulāciju upuri tāpat kā pārējā sabiedrība. Un tad vairs nav svarīgi ko un kā tas cilvēks teicis, jo vēlāk jau neviens neatceras – viņam nozaga kažoku vai viņš kādam to nozaga.
  Viņi kontrolēs pasākumu no A-Z, ne pa velti tur ir iejaukti tik nopietni spēki. Tiks kontrolēts katrs vārds, pūlī būs savi provokatori un ja pat tev izdotos pateikt kādu skaļu vārdu, tad viens māņu telefona zvans par it kā tava radinieka slimību tūlīt tevi atvēsinās un tu aizmirsīsi visu.
  Neiesaku iesaistīties vecās varas organizētajos pasākums, jo cilvēki atcerēsies, ka tu tur esi bijis.
  Tu zini, ka mums jādara – jātaisa savi kopmielasti, kas nebūs pompozi pasākumi, bet sirsnīgi, tieši uzrunājoši un patiesi.

 • Es te šad paskatos to rakstu un eju malā. Nelasot komentārus, lai neiespaidotos, teikšu sekojošo (arī smalki neiztirzājot rakstu/uzsaukumu.
  :
  Jājautā vai būt kāds projekts kas atceļ šo mums (un ne tika mums) esošo (ar to pat lepojamies ‘partiju sistēmu’. Vai tik tas nav ‘demokrātijas stūrakmens’. Tā varēt būt palīdzība prezidenta kancelejai, … lai jau tā būtu. Ko šeit dara LU. Vai viņiem arī būtu vajadzīga palīdzība, vai viņi paši tika palīdz… un tā var turpināt. Mums ne tuvu nav atcelts, ka viss ir biznes. Mums ir tāda politiskā iekārta kāda tā ir. Vai domāts ir to nomainīt. Kas gan cits tas ir, ja cerību ‘nonāvēšana’, “tvaika nolaišana”. Piedalīties, nepiedalīties, tas katra atsevišķi mūsu jautājums. Tikai vajag mēģināt sevi nemānīt, neļaut ar sevi manipulēt. Cita lieta, ka vajag ļaut sevi nomierināt, bet ne iemidzināt. To visu ar izmantot kā tribīni savu domu izteikšanai, bet vai atbalstam tam, ko mēs te pat neredzam “kam”. ?!

  Nejauši ieskatījos ko te teicis Reinis, ka nevajag iesaistīties ‘vecās varas organizētajos pasākumos’. Jā un Nē. Bet drīzāk jau jā (vajag piedalīties). JO. Jo mēs visi vairāk vai mazāk esam bijuši, arī vēl esam šīs varas balsti, virzītāji. Drīzāk jau vajag stingru “roku”, gudru padomu, lai VIŅI mūs arī izved no tā purva, kurā ir ieveduši. Vēsture jau n-tās reizes pierādījusi, ka nevajag atteikties no sava “tēva un mātes”. “Tev nebūs…”. Tas nenozīmē aklu pakļaušanos… (Tā ir klasiska visas mūsu civilizācijas kļūda “purva” vidū noslīcināt atvarā to, kurš mūs tur ievedis”. Piemēri ir daudzi un daiļrunīgi.) Bet nebūt par upuri tādā pasākumā!? Jā, tas ir nopietni. Pagaidām.

  Tajā uzsaukumā man neviens vārds ar vārdu “neiet kopā”.

 • Jebkurā gadījumā, būs redzams, kādi putni tur dziedās un par ko. Starp citu, var sagatavot alternatīvu reportāžu tai, ko atspoguļos masu medijos :)

 • Lai varētu dot prettriecienu jāzina savi pretinieki. Tāpēc Forums ir jāapmeklē, pēc tam varēs izdarīt secinājumus. Citādāk sanāks kā teicienā ar muti Rīgā, ar vārdiem laidarā.
  Par Stratēģisko analīzes komisiju. Pirmoreiz, ka par to uzzināju, nodomāju beidzot kāda kustība sāksies. Pieteicos arī līdzdarboties. Uzzaicināja arī uz vienu pasākumu. Tiklīdz uzrakstīju uz rakstu, patika vai nepatika – nezinu. Pēc tam klusums.

 • Precizējums: Rēzeknē pasākums notiks Centrālajā bibliotēkā (Atbrīvošanas alejā 81/5), nevis Nacionālo biedrību kultūras namā.

 • Ir varianti :)

 • A kad bus video no foruma?

 • chau…

  registrejies saja saita caur so linku

  saits ir loti interesants interesanti cilveki

  un loti daudz dazadu iespeju

  http://www.face.lv/reg/inv/yourbunnywroth

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.