Vēstule Tautai

Šo vēstuli adresēju Latvijas elitei un visiem pārējiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Skaitos piederīgs tiem, ko dēvējat par eliti.

Lai kā „mēs” un „Jūs” mīlētu Latviju un lai cik nepatīkami to atzīt, bet pasaules lielvaru ietekme uz mūsu un citām valstīm ir bijusi ļoti liela – tik spēcīga, ka tiešā veidā stāties tai pretī vai no tās pilnībā izvairīties nav bijis iespējams. Mēs tikām daļēji atbrīvoti no vienas lielvaras diktāta un nonācām atklātā Goliātu cīņas arēnā. Uzpirkšana un fiziskas izrēķināšanās draudi šādā vai citādā veidā ir piespieduši valstīm pieņemt lielvaru izvirzītos noteikumus. Gandrīz visas elites šos noteikumus pieņēma bez sirdsapziņas pārmetumiem, jo neredzēja citu ceļu. Un ko tur daudz domāt? Ka tik paši vari bezrūpīgi dzīvot. Norisinājās masveida degradācija. Nekontrolēta vēlme raust vairāk, kā vajadzīgs, ir grūti ārstējama psihiska kaite. Tomēr tam, kā viss ir noticis līdz šim, arī vajadzēja notikt. To būs grūti un varbūt pat neiespējami aptvert, bet pašreizējā situācija ir jo īpaši labvēlīga Latvijai.

Varas acīs cilvēks nav vairāk vērts kā mājlops lielfermā – tikai resurss. Tā kā esam augstāk attīstītas būtnes par dzīvniekiem, lai nodrošinātu kārtību, vajadzīgs attiecīgi organizēt mūsu attīstību. Šim nolūkam tiek izmantoti masu programmēšanas līdzekļi – galvenokārt izglītības sistēma un masu mediji. Arī pārtikas kvalitātei nozīme ir ļoti liela. Latvijas elite šajā ziņā rīkojās līdzīgi citām valstīm.

Mēs zaudējām daļu teritorijas un daļu cilvēku, ļoti lielā mērā – arī finansiālo neatkarību, bet tās ir tikai atsevišķas kaujas. Šīs cīņas sarežģītība daudzkārt pārsniedz šaha spēles sarežģītību. Turklāt pretspēlētāji ir pieredzējuši un ar izcilām prāta spējām. Un kāda ir garantija, ka pretspēlētājs nav viens? Vērā ņemts ir viss, ieskaitot katras tautas garīgo (no vārda „gars”) mantojumu.

Vienmēr var teikt, ka kaut ko varēja paveikt labāk, tajā pašā laikā, lai par kaut ko drīkstētu izdarīt apgalvojošus secinājumus, ir jābūt pieejamai atbilstošai informācijai. Sabiedrībai ne tikai nav piekļuves pilnai informācijai, bet tā ir tāda, kādu nosaka vietējā un pasaules elite.

Latvijas izvēlētā stratēģija ir tālredzīgāka, kā varbūt, pavirši skatoties, varētu šķist. Iedzīvotāju ziņā zaudējumi ir milzīgi, tomēr esam dzīvi. Daba ir nosargāta. Līdz šim esam spējuši sevi pasargāt no ģenētiskā un citiem piesārņojumiem, mūsu meži ir atjaunoti pietiekoši, un ūdens, ko dod māte Zeme, nav saindēts. Tas ir pats galvenais.

Turpinot par eliti un politiķiem… Īpaši saspīlētu apstākļu iestāšanās gadījumā, daļa Latvijas elites ir gatava pamest valsti. Tai pat laikā daudzi saprot, ka dzīvošanai piemēroti apstākļi citviet var izveidoties nepiemērotāki, kā šajā pasaules daļā. Daļa Latvijā ir veikusi apjomīgus ieguldījumus, un valsti pamestu nelabprāt. Neviena interesēs nav augsti žogi ap elitārajiem rajoniem un dzīve nemitīgos sadursmju draudos starp algotņiem un iedzīvotājiem, kuri nonākuši kritiskā situācijā. Tagad ir pienācis laiks mosties un rīkoties visai sabiedrībai, ieskaitot lielbagātniekus! Tas jādara bez kavēšanās – konstruktīvā sadarbībā ar tautiešiem ārzemēs, cittautiešiem Latvijā un citu valstu iedzīvotājiem. Tikai Jūsu spēkos ir pamodināt snaudošos. Tieši šobrīd – straujo globālo pārmaiņu brīdī, visiem kopā ir iespējams spert izšķirošus soļus. Sabiedrība tika šķelta visos iespējamos veidos, arī politiskās partijas kalpo tam, lai šķeltu, nevis vienotu.

Jums ir jātiecas noskaidrot, kuri izprot Latvijā un pasaulē notiekošo un apzinās iespējamos sabiedrības attīstības ceļus un attiecīgās sekas. Esiet piesardzīgi, jo, nomainot vienu eliti pret citu, drīz piedzīvosim pašreizējās un vēl lielākas problēmas, kā tas vēsturē ir bijis jau vairākkārt. Taisnīga dzīve ir iespējama sabiedrībā bez „izredzēto” slāņa – sabiedrībā ar augstu vērtību izpratni ikvienā tās šūniņā.

Un tagad paskaidrošu, kādēļ izveidojusies situācija ir labvēlīga Latvijai. Nevienas valsts elites rokās nebija līdzekļu, lai attīstību varētu virzīt būtiski savādākā gultnē – kas būtu vērsta uz maksimālu iedzīvotāju izaugsmi, uz neatkarību finanšu un enerģētikas ziņā, nekaitīgas pārtikas nodrošināšanu utt. Pretējā gadījumā – risks tikt iznīcinātiem fiziski, bija nesamērīgs. Ja rīkojamies mērķtiecīgi un vienoti, risks šobrīd ir neliels. Kā jau minēju, laika nav daudz – 11 līdz 14 mēneši. Vienīgie, kuri valsts un cilvēces uzņemto kursu var mainīt, esat Jūs – sabiedrība. Tātad Tu un mēs visi kopā! Cilvēks ir pietiekoši izpētīts, un secinājums ir skarbs: būtiski mainīt pasaules uztveri, vērtību izpratni un dzīvesveidu, bez zināmām neērtībām, cilvēks nav spējīgs. Ieaudzinātā sabiedrības kūtruma pārvarēšanai, ir vajadzīgs nopietns stimuls, piemēram, valsts maksātnespēja, par kuras nenovēršamību nu tiek runāts un rakstīts atklāti.

Mosties izaugsmei un sadarbībai!


Jānis
, speciāli Tautas Forumam (www.tautasforums.lv)


 • Man slikti palika lasot tavu caurspīdīgo gļēvo rakstu, jo slēp savu “identitātes nummuru”. Jautājums ir – kādēļ TU ŠO VISU RAKSTI? Tu pats arí atbildi uz jautájumu:
  “Varas acīs cilvēks nav vairāk vērts kā mājlops lielfermā – tikai resurss”
  ==================
  Tā vienmēr ir bijis. Mēs esam lopi, kam garígi (mentāli, dvēsleiski, psiholoģiski) nogrieztas kājas, kuriem ik pa laikam ir kliedzot jāiesper:
  “Ko guļ? Kustas, ceļas augšā, sāk darboties…” :D:D
  ——————
  – Panika ir tev un visai Elitei, jo sākat zuadēt.
  – Zaudēt ko?
  – Kontroli pār kroplajiem lopiņiem.
  =======
  1. Ja tu strādā policijā un armijā – pártrauc to tagad!
  2. Ja pazīsti kādu, kas strādā vai vélas strādāt policijā vai armijā – atrunā viņu/s no tā!
  ——–
  Aicinu ignorēt esošās elites (arī raksta autora) un nākamo elišu agonijas un cīņas par varu
  ——-
  Protams visi ejiet uz vēlēšanām un nobalsojiet par Grostiņu, Visu Latvijai vai vēl kādu, kas šobrīd nav pie ruļļiem – lai tiek pīrāgs vairāk cilvēkiem) – ir daudz svarīgākas lietas, ko darīt.
  ———-
  KO? Kas? Kādēļ?
  ———-
  Tādēļ, ka problēmas ir Tehniskas un Sociālas – nevis politiskas vai finansiālas, tas ir:
  – pajumte un siltums
  – pārtika
  – apģērbs
  – mobilitāte (transports, komunikācijas…)
  – preču apmaiņa
  ………..
  —————–
  P.S. Latvijai militāri draudi nedraud, ja tauta būs vienota. Genocīdus plāno kā stratēģiskus manevrus – Latvija nekad nav bijus aktīva genocīda vērta – bet pasīvs genocīds ir pret visu cilvēci.
  ————
  P.P.S. Pasīvais genocīds – pēc plāna Elitei paaudžu laikā ģenētiski jāatdalās no paratās masas, kurai piemīt “sliktie” gēni – mēs un mūsu bērni tiešām ir un būs dzīvnieciski – iespējams pēc ļoti līdzīga principa, kā Predictive Programming filmā – The Time Machine. Atšķirība – tā nebūs dabīga vai selekcionāra evolūcija, bet gan paātrinātā Homo Elitus atzara izveidošanās caur pieeju augstām… ļoti augstām tehnoloģijām. :D
  ———
  P.P.P.S Galdiņš ir un vienmēr ir bijis sasvērts uz vienu pusi.

 • Aigar, bet ar ko “Latvijas elite” pa lielam atšķiras no pārējiem darba lopiņiem? Pasaules mērogā viņi tak tādi mazi perdeļi vien ir. Visi esam iejūgti vienā megasistēmā.. Vai viņu riski nav tādi paši, kā ikviena cita mirstīgā riski?

 • Patiesība,tikai jāatšķir tos kas ir elite un tos kas ir iedomājušies ka tādi ir.Patreiz svarīgi ir vai tu esi cilvēks ar augstu garīgās attīstības līmeni vai vienkāršs materiālistisks humanoīds ar vairākām augstākām izglītībām.

 • Raksta autors mēģina teikt, ka pat tik cik ir vispārēja krīze, tad tai saasinoties Latvijā, un vienlaicīgi, ja mēs visi esam vienoti VISMAZ DAŽOS … JAUTĀJUMOS,
  TAD mums situācija varot būt labvēlīga.
  Kāpēc te Aigars tā “uzvārījās” es to nesapratu.

 • Pašas elites drošībai vajadzētu viņus visus iečipot. Nu labi, tas varbūt nebūtu reāli, nu bet DNS paraugu gan visi, kas ir bijuši jebkādā saistībā ar Saeimā bijušajām un esošajām partijām, varētu nodot. Tie, kuri būtu ar sabiedrību, domājams uz to parakstītos. Un, protams, arī viņu rada gabalu DNSus, uz kuru vārdiem sarakstītas firmas un īpašumi.

 • Es atvainojos, ka uzvaariijos – viss, ko gribu pateikt – autors raksta, jo vinjam ir BAIL BAIL BAIL:D:D
  ———-
  Ja patiesi veeleetos upgreidot lopu barinja statusu, tad nevis draudeetu, bet gan nosauktu savu vaardu, nosauktu lietas iistajos vaardos, un saktu kopaa straadaat pie tehniskajiem un sociaalajiem jautaajumiem!
  ———-
  Aaa – par Homo Elitus runaajot:D:D: – Latvijá taádu NAV :D:D Autors un citi HOMO ELITUS liidz shim dziivoja iluuzijaa, kura shibriid bruuk. To stuteet naaksies ar milziigiem zjogiem un daudz teerinjiem droshiibas nodroshinaashanai.
  ———
  Ístajiem HOMO ELITUS GLOBALUS – viss jau sen sagatavots pazemee, ja “suudi ielido ventilaatoraa”.

 • Tiem, kam vel nepieleca, kaa lieliibnieks (lopu saimnieks) HOMO ELITUS LATVUS draud savaa veestulee saviem lopinjiem:
  “Ja negribiet nekaartiibas, bardaku, slepkaviibas balsojiet par esosho eliti, kas jau 20 gadu ir ruupeejusies par juums, lai arii nabadziigaa lopu stallii, tomeer droshiibaa.”
  ——————–
  Shii iur priekshveeleeshanu reklaamas/draudu veestule.

 • Tiem, kas veel nesaprata, lasi apakshaa citaatu.
  ==================
  “Es netaisos to darīt un uzskatu, ka visi šie prātuļojumi par vainīgo nemeklēšanu un konsolidāciju nāk no politiski un ekonomiski uzpirktu inteliģentu mutēm, kas labi zina, ko paši ēduši.”
  Arno Jundze

 • Vainīgo meklēšana.!?
  It kā balsoju par meklēšanu (vai vajadzētu piepūlēties).
  Un tomēr, TUR ir arī ‘zemūdens akmeņi’.
  Jo, atradīsim vainīgo… un tālāk. Un vai var tā stingri un strikti noteikt, kurš te vainīgs un kurš ne.
  No iepriekšējās pieredzes atceraties Rubiku…
  Un, ja tomēr izdotos, lai būtu.
  Vai tāpēc gudrāki, labāki paliksim. Drīzāk jau nolemsim, ka TAGAD VISS KĀRTĪBĀ.
  Vai spēsim izanalizēt kļūdas, pašu vainu (ja var teikt vaina). Vai spēsim šo pieredzi izmantot tā, ka tā palīdz tagadējo uzdevumu risināšanā.
  Pieredze var arī būt traucējoša.
  Kā jau teicu:
  zem PRIHVATIZĀCIJAS karoga
  bijām samērā vienoti, vienprātīgi…

  Tāpēc ir jāredz, ka ir zināms pamats teikt:
  tagad nemeklēsim vainīgos, bet gan visus savus spēkus un saprašanu veltīsim lai LABOTOS…
  Esmu paudis, ka labprāt redzētu goodmani cietuma kamerā (esmu arī viņu atbalstījis, ja kas). Bet nevaru teikt, ka ar to kaut ko varētu atrisināt – uz tādu tiesas procesu: ātru, iztiesājošu pēc būtības… nav vērts pat sapņot.

 • Tautinieki!! Pati sistēma ir pie vainas, galvenais kads sitīs stunda jānostājas pareizajā pusē! un vinja sitīs šaubu nav!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.