Iespējams dzīvot arī savādāk..

VIDEO. (~4 min; krievu val.).
To, ka dzīvi ir iespējams organizēt savādāk, pierāda cilvēki tikai dašus simtus kilometru attālumā no mums. Gan jau ka līdzīga pieredze ir sastopama arī Latvijā, tomēr līdz uzfilmētiem video vēl ir jāpagaida.

Nekādu mesiju, nekādu sektu, tikai patstāvīgi iekārtota vide… un cilvēki, kuri zina, ko vēlas:


Avots: http://vpomestie.ru

Iesūtīja Zane


 • nu vareni!
  šitais ir jāaktualizē arī Latvijā.
  tieši tādā pat brīvā (bez sektu un priekšnieku) noskaņojumā.

 • Pilsēta nav ļaunums vai kaut, kas ar negatīvu zīmi – tas ir saražoto resursu pārpilnības rezultāts. Cilvēki vidi pilsētā sagandē un degradē – iespējams tas ir tādēļ, ka tiem nav atļauts pilnībā iesaistīties vides radīšanā un veidošanā savā pilsētā – viņi ir pasīvi vērotāji…

 • Krieviem šitais pasākums vieglāk aiziet:
  Mūsu Rīga pret Maskavu tomēr ir tāda maza zaļa pilsētiņa un šiem tā lielpilsētu izraisītā depersonifikācija var ātrāk piegriezties.
  Mentalitāte – viņiem daudz vieglāk veidot kopējos sabiedriskos ieguldījumus (kā sižetā – tā kopējā māja) un tādējādi veidot sabiedriskus uz kopsadarbību pamatotus funcionālus ciematus.
  No otras puses, lai arī Latvijā ir tradicionāls “savs kaktiņš, savs stūrītis”, tomēr:
  pilsētai tomēr ir samērā stingra saite ar laukiem – daudziem ir radi, vai lauku īpašumi,
  laukos tomēr ir diezgan laba sadarbība starp kaimiņiem, savstarpēji izpalīdz un daudz kas no sižetā redzētā jau ir arī “vecajos laukos”.
  Diemžēl tas kaut kur kaimiņu kopsadarbībā arī apstājas. Problēma varētu būt tanī, ka lauki pārāk paļaujas uz “centru” – “kā teiks tā darīsim”. Viens no iemesliem varētu būt – maz tanīs pārvaldības un politikas lietās gudru cilvēku laukos.
  Visumā jāsecina, ka arī Latvijā šāda atbilstoša reversā kustība uz laikiem būtu tikai svētīga un viecināma.

 • …esot taalu un dzilji iekshaa urbanizaacijaa, arii man gribas uz laukiem… taa pa skaisto dziivot savaa maajaa… :) Zeme jau ir, un droshi vien peec visu savu zinaatnisko graadu ieguushanas atgriezishos uz ”maajaam”… vajaga tikai kaadu tautu deelu atrast ar ko maaju kopaa buuveet unpirtii iet! :D

 • Lai veicás – zinātniskie grādi palīdzēs

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.