Filma par masu medijiem: ‘OUTFOXED’

FILMA: “OUTFOXED : Rupert Murdoch’s War on Journalism” (Google video – angļu val., 1h 17min)

Vai masu mediji ir neatkarīgi, objektīvi, informatīvi?

Filmā atspoguļota masu mediju īpašnieku ietekme uz mediju ‘objektivitāti’. Konkrēti Ruperta Merdoka ietekme uz viņam piederošo FOX televīzijas kanālu. Šis kanāls tiek izmantots kā propagandas ierocis, lai propagandētu noteiktu skatījumu uz pasauli – Ruperta Mērdoka un to, kurus viņš atbalsta, skatījumu.

Tomēr tas nav viens izņēmuma gadījums. Ļoti līdzīgā veidā tiek izmantoti arī visi pārējie masu mediji, jo VISI nozīmīgākie ASV masu mediji un arī lielākā daļa visas pasaules masu mediju pieder sešām lielām korporācijām. Sīkāka informācija šeit.


 • Modern Times Group, kam pieder TV3 jau arī nav nekādi knapie ;) – http://en.wikipedia.org/wiki/Modern_Times_Group

 • Rupertam Merdokam pieder vairaakas aviizes un tv arii UK.

 • Izcila mākslas filma tieši par šo tēmu.
  http://video.google.com/videoplay?docid=-2481042943414042535&hl=en
  Jau 1976.g. cilvēki par to uztraucās. Nez kādēļ gan mūsdienās daudzi par to nedomā?

 • Jaa – ljotilaba filma, ar ljoti maz defektiem – vairaakkaart piemineetais aicinaajums saakt dusmoties neko faktiski neatrisina – taa ir izlaade emocionaala… liidziigi kaa 13. janvaaris.

 • Skatoties filmu Outfoxed, brīžiem tiešām palika slikti. Tā arī biju pamanījis, jutis un sapratis, ka tas viss tā notiek (daudzos medijos), nu bet ka tik aukstasinīgi un bezkaislīgi..
  Runājot par to, ka auditoriju ir tieksme turēt sasprindzinājumā un izraisīt baiļu sajūtu, kas pārvēršas pastāvīgās bailēs, arī Latvijā ir piemēri, kur novērojams tas pats. Ar pirkstiem nerādīsim, kam kādreiz gadās to kasti redzēt, tie jau paši zina – raidījumus, telekompānijas…

 • vai šo filmu var noskatīties krieviski?

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.