R.Ziļevs: ‘Vīrietis – Sieviete’

Vismazākais un enerģētiski spēcīgākais cilvēku veidojums ir pāris – vīrietis un sieviete. Uz šīs saiknes pamata veidojas arī citas struktūras – ģimene, saime, dzimta, cilts, tauta, cilvēce.

Krievu ceļotāja un okultiste Helēna Blavatska, Rērihi un citi ir rakstījuši par 5 civilizācijām, kas apdzīvojušas mūsu planētu. Vēl tikai Lemūrijas laikmeta sākumposmā lemūrieši esot sākuši krasi atdalīties pa dzimumiem. Līdz šim cilvēce esot pastāvējusi kā viendzimuma būtņu kopums. Atlantīdieši – pavisam noteikti un skaidri bijuši sadalījušies vīrišķajās un sievišķajās būtnēs ar visām sekundārajām dzimumpazīmēm. Mēs – piektās rases pārstāvji vairs nespējam iedomāties cilvēci kā viendzimuma būtnes.


Kāpēc cilvēce tika sašķelta?

Cilvēks un viss pārējais mums apkārt, visa matērija sastāv no enerģijas sablīvējumiem ar dažādu vibrāciju līmeņiem. Tīrā Dieva enerģija (Dievs – augstākā Mīlestības Saprāta forma, kas radījusi visu – Visumu, cilvēkus, citas būtnes, enerģijas utt. Dievs ir viens visiem, un viss radītais ir viņa ķermenis. Cilvēki izdomājuši dažādus vārdus/nosaukumus un radījuši reliģijas un konfesijas, lai caur šiem instrumentiem pakļautu un kontrolētu cilvēku vairākumu) pamazām pieņēma materiālās substances formas, lai attīstītos citos ceļos un iegūtu citu pieredzi. Tas pats attiecas uz garīgo enerģiju, kā rezultātā šī enerģija sāka sablīvēties līdz izveidojās arī cilvēks. Tātad pirms cilvēka esot bijušas vēl citas četras rases, kas nebija tik blīvas.

Lai tiktu gūta maksimāli dažādāka pieredze, tad notika dalījums vīrišķajā un sievišķajā. Zināms, ka Dievā ir harmonijā abas šīs enerģijas un tā ir pilnība. Faktiski, Dievs, sadalot šīs substances, vēlējās iegūt to pašu pieredzi, ko guvis pats būdams enerģija, taču tagad – eksistējot fiziskajā formā. Kad sievišķais ar vīrišķo meklē savu piepildījumu, gūst pieredzi un tiecas pēc harmonijas, tad tiek noiets grūts un sarežģīts ceļš. Reti kurš vīrietis vai sieviete vienas dzīves laikā spēj iegūt harmoniju starp abām šīm enerģijām. Bet visas kļūdas un sāpes ir milzu pieredze, ko mūsu dvēseles veic (Dvēsele – nemirstīga Dieva radīta struktūra, kas apveltīta ar visām Dieva īpašībām).

Tātad – šīs enerģijas ir nodalītas apzināti un to uzdevums ir atkal apvienoties un šajā procesā gūt pieredzi.


Kāpēc vīrietim vajag sievieti un otrādi?

Vīrietī ir ne tikai vīrišķais, bet arī sievišķais pirmsākums. Arī sievietē bez sievišķīguma ir vīrišķais pirmsākums. Tas ir aptuveni tā, kā ar to slaveno olu liķieri, kur pudele sadalīta divās daļās, katrā ir atsevišķa sastāvdaļa. Garšīgo liķieri iegūstam tikai salejot abas sastāvdaļas kopā.

Vīrietis nevar enerģētiski pilnvērtīgi eksistēt bez sievišķās enerģijas. Viņam tā ir vitāli nepieciešama. Tāpat arī sieviete nevar dzīvot bez vīrišķās enerģijas. Tas ir iemesls kādēļ vīrietis mūžīgi meklē sievieti, bet sieviete vīrieti. To mudina darīt sen ieliktā programma – līdzsvara un harmonijas iegūšana abām šīm enerģijām saplūstot. Cilvēka dvēsele to zina, bet prāts ne.

Tātad, tikai veidojot harmonisku pāri vīrietim ar sievieti ir iespējams justies patiesi dziļi laimīgiem un piepildītiem. Reti kad šāda piepildījuma sajūta rodas uzreiz abiem satiekoties. Bieži ir tā, ka laimīgi mūžu nodzīvojušie kopā saka, ka bijusi grūta dzīve, bet tagad viņi jūtas kā viens nesaraujams veselums. Šie cilvēki ir savu misiju izpildījuši.


Ko par to saka latviešu zināšanas?

Necitēšu dainas, bet zinu pavisam noteikti, ka mūsu tautai ir ļoti spēcīgi izteikta abu dzimumu harmoniska līdzās pastāvēšana. Mums sieviete ir ar savu raksturu un noteikti neatņemamo vietu gan sadzīvē, gan kultūrā, gan reliģijā. Tāpat ir ar vīriešiem. Abi dzimumi it kā ir neatkarīgi(ārēji), bet iekšēji ļoti cieši saistīti. Šīs ciešās saites bija pamats spēcīgajām saimēm un dzimtām. Pamats tam, ka latvieši ir izdzīvojuši, lai gan to dzīvesveids ir bijis apdraudēts daudzus gadsimtus un tiek apdraudēts vēl joprojām.

Latviešu zintis runā par to, ka dabā ir sievišķā un vīrišķā līdzsvars un ka cilvēkam arī nemitīgi uz šo līdzsvaru jātiecas. Dainas aicina ielūkoties dabā un tos ritmus samērot ar patieso dzīvi. Dainas nav vienkārši tikai skaisti pantiņi, bet tajās ir milzumdziļa jēga. Latviešu garamantas aicina abiem dzimumiem ļoti cienīt vienam otru. Un šī cieņa ir patiesa un mīlestības pilna. Nu, lūk, tās ir mūsu zināšanas, kas ir jāatgriež.


Kāpēc tas šodien ir tik grūti?

Ir ļaudis, kas šīs lietas pārzina perfekti. Viņi to zina ne tādēļ, lai palīdzētu, bet gan lai iznīdētu. Ir organizācijas, kas izstrādā metodiku, lai iznīcinātu šīs fundamentālās patiesības. Šie cilvēki nežēlo līdzekļus, smadzenes, laiku un tehnoloģijas, lai izstrādātu sistēmas, kas sagrautu cilvēka, kā garīgas būtnes izaugsmes pamatus. Tieši tādēļ sabiedrībā maz pamazām tiek iepludināta informācija, kas veicina brīvo attiecību izveidošanos, kas veicina homoseksuālismu, kas jau bērnos grauj ticību spēcīgai un stiprai ģimenei. Ekonomiskā situācija tiek uzturēta tāda, lai lielākā daļa cilvēces būtu aizņemta ar maizes nopelnīšanu un nebūtu laika padomāt par attiecībām. Grūti ir tādēļ, ka mums katastrofāli tiek atņemts laiks, lai gan mēs izmantojam aizvien krutākas tehnoloģijas, kas it kā ietaupa laiku. Paradokss? Nē, sistēma.


Ko mēs varam darīt?

Censties neļauties šai sistēmai. Meklēt patiesību gan dainās, gan citās latvju garamantās. Padomāt ikdienā kaut piecas minūtes par to kurp mēs skrienam. Padomāt par to cik mums ir svarīgas mūsu attiecības ar mīļoto cilvēku. Vai arī, padomāt par to, kādu mīļoto cilvēku mēs gribētu sev blakus. Ko mēs varam dot? Es kā vīrietis savai sievai varu dot viņai nepieciešamo vīrišķo enerģiju. Reāli iedomāties kā šī enerģija no manis plūst. Tāpat sieviete var to darīt pretēji. To visu vajag darīt ar apziņu un lielu mīlestību. Varam iet pie Dabas un tai vaicāt padomu, aprunāties ar Dievu. Varu teikt, ka pat visaktīvākajā manas dzīves kristietības periodā man nav bijis tik viegli un vienkārši sarunāties ar Dievu, kā tas ir tagad! Jo, tas ir mans!

Rakstiet par šīm attiecībām savus viedokļus un idejas gan pašu radītās, gan izlasītās!


Reinis Ziļevs


  • Labs rakstiņš, baigi patikās :)

  • jauki – man tieshi gatavs koncpts par sho tému – gendereconomy.com, par viendzimuma cilvéku civilizácijám nebiju dzirdéjusi

  • “Līdz šim cilvēce esot pastāvējusi kā viendzimuma būtņu kopums. ”
    Jautājums:
    1. cilvēki ir bijuši viena dzimuma vai arī uzskatījuši, ka ir viena dzimuma;
    2. Ja viņi ir bijuši viena dzimuma, nav skaidrs vairošanās veids?

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.