VIDEO/LEKCIJA: “Kiķeža – vide cilvēku audzināšanai”

VIDEO/LEKCIJA. “Kiķeža” (YouTube – 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa – krievu val.; kopā ~30min.; video pieejams augstākā kvalitātē – skat. funkciju ‘watch in high quality‘).
Pie mums atbrauc cilvēki un saka: “Pārsteidzoša atmosfēra, ak, Dievs, pie Jums tik brīnišķīga daba, kādas interesantas savstarpējās cilvēku attiecības! Ir tāda sajūta, ka esmu nonācis citā realitātē!”

Kiķežas projekta galvenā doma ir izveidot vidi (šobrīd 2 ciemi apm. 300-350km no Maskavas, viens – Kaluga apkaimē, otrs – Kitezh-Orion), kura būtu piemērota bērnu audzināšanai – gaisotne, cilvēki, mācību metodes. Bērni no ģimenēm, kurās ir nelabvēlīgi apstākļi, kā arī bāreņu namiem no dažādām pasaules valstīm nonāk Kiķežas ciemos dzīvojošajās ģimenēs un mācās tajos izveidotajās skolās. Papildus informācija meklējama interneta vietnē www.kitezh.org.

Video filmēts Maskavā, 8. Starptautisko pedagoģijas lasījumu laikā – 2009.gada 10.janvārī.

Ieinteresēšanai vēl pāris citāti no safilmētā materiāla:
Jautājums no auditorijas: “Bet, sajutis šo kultūru, atgriežoties no šīs paradīzes, viņš taču atkal nonāk tajā pašā vidē, kur viņu iegrožo un slīcina viss tas, ko radījusi “sistēma”!

“Tu nevari mainīt citus cilvēkus, tai skaitā, skolēnus. Tu vari mainīt sevi tā, lai viņi varētu justies labi, tas ir, lai viņi varētu sākt mainīties..”


1.daļa:2.daļa:3.daļa:


  • Cool – kaut ko viņi nedaudz saprot.

  • Katrs meklē.. arī viņi un vēl daudzi citi. Un pareizi ar ir – kas meklē, tas atrod. Sliktāk ir tad, ja nav nojausmas par to, ka vispār mums ir tiesības uzdrošināties meklēt savu ceļu, un bez jautājumiem pieņemam par vienīgo variantu to, ko ‘sistēma’ noliek priekšā.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.