Iededzies par Latviju un “uzsildi” ekonomiku!

PREZENTĀCIJA/AKCIJA:
Iededzies par Latviju un “uzsildi” ekonomiku!
Šobrīd TautasForums.lv rīcībā nav ziņu par prezentācijas autoriem, bet šo iniciatīvu katrā ziņā atbalstām. Esam izveidojuši prezentācijas FLASH versiju. Dari zināmu šo vēsti ikvienam!


Ja gadījumā FLASH prezentācijas temps par ātru, izmanto pogu ‘Pause’! Uz iepriekšējo slaidu iespējams pārslēgties, spiežot labo peles taustiņu un izvēloties ‘Previous’.


Prezentācijas kopsavilkums jeb “īsa pamācība ekonomikas sildīšanā”:

 • Ja Tu krāj naudu zeķē, tad zāģē zaru, uz kura pats sēdi!
 • Nav nekādas vajadzības taupīt tikai tādēļ, ka to dara kaimiņu Pēteris.
 • Ja esi uzņēmējs, tad skaidro saviem darbiniekiem, ka negrasies viņus ne “īsināt”, ne “placināt”!
 • Uzņēmēji un pārdevēji! Piedāvājiet pircējiem Latvijā ražotu preci!
 • Gaidāma dzimšanas dienas ballīte? Rīko to ar nosaukumu “Ražots Latvijā”! Dāvini Latvijā ražotas preces!
 • Atpūties Latvijā, atbalsti lauku tūrismu!
 • Samazināsim cenu, palielinot Latvijas ražojumu pārdošanas apjomus!
 • Necel paniku!


Necel paniku:


Vienmēr ir kāda izeja, tikai jāspēj to saskatīt:


Prezentācija PowerPoint formātā lejupielādējama šeit (~4MB).


 • Par taupīšanu īsti nevaru piekrist. Man šķiet, tas katram ir skaidrs, ka nākotne ir neprognozējama, tāpēc iztērēt savus naudas līdzekļus bez nepieciešamības, tikai idejas vārdā, nav prātīgi.
  ————
  Atbalstot Latvijas uzņēmumus, droši vien jāpievērš uzmanība, kas ir īpašnieki. Nez vai mēs gribam atbalstīt, piemēram, Šķēli. Pingvīnu lapas forumā šī tēma bija aizsākta
  ————
  Bet par Latvijas precēm, tai skaitā, par atpūšanos Latvijā, 100% piekrītu. Es domāju, ka Latvija tūrisma ziņā ir diezgan neapzināta. Ir standartvietas, kur visi brauc, bet ielīst dziļāk kādā purvā vai aizaugušā upē reti kas uzdrošinās. Bet tā ir patiesā Latvijas daba, romantika, ko tā piedāvā.

 • Man ir zināms ka Latvijā ražotās produkcijas sastāvā ļoti daudz ir izejvielas kuras iepirktas no ārzemēm, jo tās ir daudz lētākas..
  Pērkot produktu kura sastāvā esošās izejviela pārsvarā ir audzētas un ražotas ārzemēs, mēs atbalstām citas valstis. Un kāda garantija ka sastāvā nav ĢMO(ģenētiski modificēti organismi) vai konservanti un emulgatori…?
  Prezentācijā redzēju ka viens no Latvijas produktiem ko mums vajadzētu atbalstīt ir alkahols(degvīns, balzāms, šampanietis)..Liepājā arī Griģis ražo alu, vai mums arī vajadzētu šos atbalstīt? Jo kā man zināms tad alkohols ir viens no ieročiem ko izmanto lai cilvēkus padarītu par biorobotiem..

  Prezentācijā redzēju arī gaļu, kas arī protams ir ļoti saindēta ar dažādām pārtikas piedevām..Kā arī ja paskatās uz mūsu pašu ražoto Rūjienas saldējumu tad tur sastāvā ir pilns ar E burtiņiem kas nu nekādi nav veselīgs uzturs manā un manu topošo bērnu uzturā.Staro citu arī ja nemaldos ir cigaretes “Elite”, “Prima” Tas tā ka arī būtu jāatbalsta?

  Vai tad sanāk ka man jāatbalsta dzīvnieku nogalināšana + ar pārtikas piedevām saindēts uzturs?
  Vai tāda ir augstvērtīga attīstība?

 • Re kur par alkoholu..http://tvereza.info/downloads/video/alcoholvideo_ru.html
  Domāju šos inforatīvos materiālus vajadzētu noskatīties visiem kuriem rūp Latvija..

 • Zane, nav nepareizi, tas ko raksti, bet šajā prezentācijā ne par to ir runa! Tu izklausies pēc izmisušas sektantes, kura krīt panikā līdz ko ierauga alkohola pudeli, gaļu vai E-burtiņu!

  Kas pēc tavām domām labāk? Cilvēks, kurš JEBKURĀ gadījumā pirks un lietos alkoholu,
  a) vai labāk, lai viņš pilda ārzemnieku makus,
  b) vai vietējo uzņēmēju kontus.

  Kaut kā pilnīgi ne pa tēmu Tavs komentārs:
  * par E-burtiņiem – http://www.tautasforums.lv/?p=164
  * par alkoholu – http://www.tautasforums.lv/?p=158
  * par gaļu – http://www.tautasforums.lv/?p=460

 • Latvijas prece mēdz būt arī ļoti kaitīga, jo ne visi Latvijas ražotāji, audzētāji ievēro lai produkts būtu ekoloģiski tīrs.
  Aicinu noskatoties šo prezentāciju atšķirt kura Latvijas prece nodara kaitējumu veselībai un kura nē ..

 • Jā, runājot par uzticēšanos bankām, jo “Latvijas valsts garantē 50 000 Ls depozītu atmaksu”, neaizmirsīsim, ka Latvijas valsts garantē visu ko vien var, bet tai pašā laikā jau ir skaidrs, ka sociālajā budžetā būs >200 tk latu liels deficīts.
  -
  Kopumā, es piekrītu tam, ko saka Zane. Es neuzskatu, ka vajag atbalstīt uznēmēju tikai tāpēc, ka viņš ir Latvijas uzņēmējs – ir svarīgi, lai produkts būtu veselīgs, un ražots no Latvijas izejvielām.

 • Runa jau neiet par pilnīgi aklu atbalstu visām Latvijā ražotām precēm. Runa iet par pareizās alternatīvas izvēli jebkurā situācijā – pokemonus nepirkt vispār. Ja pērc pienu, tad labākajā gadījumā no LV biozemnieka, bet sliktākajā LV ražotu pienu Rimi veikalā – mēģinam izvairīties no ārpus LV ražotu preču pirkšanas cik vien iespējams, ja ir LV ražotas alternatīvas.

 • Runa jau neiet par pilnīgi aklu atbalstu visām Latvijā ražotām precēm. Runa iet par pareizās alternatīvas izvēli jebkurā situācijā

  hmm. Laikam prezentācijā biju to palaidis garām – būs vēlreiz jāapskatās. :P

 • Jaa, bet runa tik pat labi var iet arī par maigu puspatiesības paušanu…
  un tā ir diezgan kaitīga parādība…
  arī es nevaru piekrist dažiem apgalvojumiem par ekonomikas sildīšanu…

 • Par taupīšanu. Noteikti katram ir jāvērtē sava finanšu situācija, un tādēļ tur bija atruna, ja tu esi drošs par darbavietu vai nemāc raizes… Problēma ir tā, ka pēc datiem var redzēt, ka cilvēki sākuši taupīt ārkārtīgi masveidīgi. To var saprast, ja ir bažas par nākotni, bet tagad jau taupa visi, jo tā ir gandrīz modes lieta.

  Kas attiecas uz – nez vai gribam atbalstīt Šķēli, da visviens ko.. Tur jau tā lieta, ka mums ir jāsāk domāt valstiski un pacelties pāri patikām un nepatikām, ja partijas sāktu domāt valstiski, tad mums nebūtu tādas korupcijas. Bet partijas ir tikai mūsu atspulgs, jo tāpat mēs negribam, lai kaimiņienei veicas loterijā.
  —————
  kur ir palicis šūpuļkrēsls? Nez, vai to kāds spama ceļā izdzēsis? Jācer, ka tas nav tas pats gadījums ar kaimiņieni:))

 • Paldies, Agnese!
  Kur bija šūpuļkrēsls? Jādabū rokā ;).. Kā bija ar kaimiņieni?

 • Šūpuļkrēsls (tīkls) bija slaidā (darbam/mājai), tagad tā vietā stāv otrs Kastanis. Varbūt kāda tehniska ķibele, vai arī kādam nepatīk šūpuļtīklu ražotājs (tas ir kaimiņienes kontekstā, kurām parasti skauž, ka citai kaimiņienei vīrs nopircis ūdeļādas kažoku).:))

  Varu nosūtīt oriģinālo versiju, tad arī varētu salīdzināt.

 • Atbalstīt uz vietas ražoto – tas ir labi. Taču jāievēro, lai rīkojoties saskaņā ar šo saukli, mēs nepirktu brāķi.
  Mūsdienās ekonomika ir globāla, tāpēc kaut ko pilnībā saražot uz vietas ir grūti. Taču varam censties, la pēc iespējas būtu ražots uz vietas.

  Par naudu. Par katriem 100 latiem, kas tiek noguldīts bankā, banka izsniedz kredītu citam vismaz 80 ls apmērā. Turot naudu bankā, mēs veicinām inflāciju un banku peļņu, lai cik tas arī dīvaini nebūtu. Un lielākā daļa banku pieder ārzemniekiem.
  Tiešām, taupīšana izņem no ekonomikas apgrozāmos līdzekļus, taču ietaupījumiem vienmēr ir jābūt, vismaz tik daudz, lai nodrošinātu ģimenes normālu dzīvi 6 mēnešu garumā. Tāpēc mans ieteikums ir tāds: ieguldīsim lieko naudu, aizdodot uzņēmējiem, kas ražo reālas preces, un bez procentiem. Vai arī, ja summas nav tik lielas, rūpīgi izraugoties kvalitatīvu Latvijas preci, vai pašiem ko uzsākot.

 • NEKAVĒJOTIES JĀLIKVIDE UZŅĒMUMU PADOMES UN
  AGENTURAS,JASAMAZINA PADOMNIEKU SKAITS.
  IESTĀŽU VADITAJIEM IR JAATBILD PAR ŠO IESTĀŽU
  DARBA REZULTATIEM.JAIEVIEŠS VIENOTĀ CIVILDIENESTA
  APMAKSAS KĀRTĪBA-AUGSTĀKAJIEM IERĒDŅIEM JASAMAZINA
  ALGAS.JĀPĀRTRAUC VALSTS UZŅEMUMU SPONSORĒŠANAS.
  IZVEIDOT GODIGU NODOKLU SISTĒMU-PVN 18%.
  PAAUGSTINĀT AKCIZI-TABAKAI,ALKOHOLAM,DRN.
  PAAUGSTINĀT NEAPLIEKAMO MINIMUMU UN ATVIEGLOJUMUS PAR APGĀDĀJAMIEM.

 • Zane, kam te likt RUS linkus, he hee Latvija…

 • pirmais, kas jādara – jānosaka griesti:

  1) vadītāju un administratoru algām
  2) administratīvā aparāta proporcionālajam skaitam pret pakalpojumu sniedzēju vai ražotāju vai uc.. skaitu
  3) administratīvo izdevumu daudzuma proporcionālajam lielumam pret cita veida attiecīgās iestādes izdevumiem

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.