Alans Vats iepazīstina ar Austrumu filozofiju

Alanu Vatsu (Alan Watts 1917-1973) mēdz dēvēt par filozofu, kurš Rietumus iepazīstināja ar Austrumiem. Filozofu, kurš Rietumniekiem pavēra plašās un līdz tam laikam noslēpumainās Austrumu filozofijas durvis. Austrumu filozofijas, konkrētāk Budisms, Hinduisms un Daoisms ir pilnīgi jauna pasaule cilvēkiem, kuri ar tām saskaras pirmo reizi. Tās ir jaunas izjūtas, jauna domāšana, jauna pieredze. Jūs tajās neatradīsiet nevienu dogmu, nevienu mācību, nevienu norādījumu, nevienu patiesību. Ja jūs meklējat kaut ko tādu, tad tas nav priekš jums. Bet, ja jūs vēlaties pats doties sevis un Pasaules izzināšanas ceļojumā, paplašināt savu redzesloku, iegūt harmoniju gan pašam ar sevi, gan pret citiem cilvēkiem, gan dabu un izprast sevi, cilvēci, Pasauli un Visumu, tad noteikti iesaku jums ieiet šo filozofiju burvībā.

Ieskatam piedāvājam videomateriālu:

Tā kā lielākā daļa no Alana Vatsa domugraudiem ir pieejami lekciju veidā, tad piedāvājam ieskatu vizualizētos lekciju izvilkumos:

Aicinām lejupielādēt audio materiālus:
1. strukturēta lekciju sērija (lejupielādēt 1.daļu, 2.daļu, 3.daļu (rar formātā) vai torrent fails ~436MB, ~14h 30 min)
2. ļoti interesants ievads meditācijā un galveno domu atkārtojums (lejupielādēt vai torrent fails ~86MB, ~1h 34 min)

Par .torrent failu lejupielādi vairāk šeit.

Materiālu ir ļoti daudz, bet izejot šim visam cauri, jūs būsiet dzirdējuši Hinduisma, Budisma un Daoisma filozofiju svarīgākās atziņas. Šie ir ļoti stabili pamati, uz kuriem var būvēt savu dzīves filozofiju un sekmīgi un galvenais cilvēcīgi, šī vārda visskaistākajā nozīmē, darboties dzīvē. Tomēr šis ir tikai ceļojuma pats sākums.


 • Tā nu ir, par mūžīgo arī ir jādomā.
  -
  Esmu nedaudz saskāries ar budismu, un, kas man patīk – ka pamatos tur netiek prasīta ticība kaut kam, bet tiek piedāvāts pašam, eksperimentālā un loģiskā ceļā nonākt līdz šīm atziņām.
  -
  Jāatzīst, ka tas gan arī ir viens iemesls, kāpēc saprasties par šo tēmu ar cilvēkiem, kas to nav izmēģinājuši, ir ļoti grūti – jo komunikācija ir tad, ja personiskā pieredze ir līdzīga.
  -
  Piemēram, budismā (vismaz, cik es zinu. Jo tradīciju ir daudz un tās ir ļoti atšķirīgas) kā tādā nefigurē dievi, kā pielūgsmes objekti, no kuriem var izlūgties, piemēram, naudu. Ar dažādām dievībām tiek apzīmēti prāta (Buda pēc būtības ir tīra prāta sinonīms) aspekti – kā radio vilnis, uz ko var noskaņot savu prātu. Bet kristīgās tradīcijās audzināts cilvēks dzird “dievs” un domā – reku kārtējais elkdievības perēklis. Sātana makšķere! Svētīto ūdeni, un atkāpies, Sātan!
  Ateists dzird “dievs” un domā – kas par tumsonību, mēs jau nedzīvojam viduslaikos, kādi dievi. Trakie.
  Tā nu sanāk – viens vārds “dievs”, bet 3 dažādas izpratnes.
  -
  Vēl, man patīk, ka, kaut arī budismā ir dažādas tradīcijas, kas savā starpā ir ļoti atšķirīgas, tad tās tomēr tiek traktētas kā dažādi ceļi, nevis kā pretrunīgas mācības.

 • LABS!
  Vēl jo iespaidīgāk ir tas, ka 1. video tapis 1971.gadā – 37 gadus atpakaļ! Izcils domātājs. Ja Alana Vata lekcijas nav, tā saucamās, filozofijas fakultātes “obligātajā literatūrā” (fonotēkā), tad tā ir fakultāte, uz kuras varētu ietaupīt līdzekļus.
  2. video beigu daļu biju redzējis. Ar humoru, skarbi un patiesi, turklāt doma būs uztverama arī tiem, kuri nezina angļu valodu.

  Cita starpā – ja kāds parūpētos par tulkojumu uz LV – teksta, audio, vai vēl labāk video formātā, tas tiešām nenāktu par sliktu. Varbūt kādam, kurš nezina angļu valodu, būtu stimuls palīdzēt noorganizēt tulkošanas darbus!?

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.