Piedāvā Latvijas tirgū unikālu izgudrojumu

Unikālais dzinējs darbojas tikai ar saspiestu gaisu.  Nevienam pasaulē vēl nav izdevies līdz šim pie dzinējiem sasniegt tik augstu lietderības koeficientu (85 %), turklāt dzinējs ir absolūti draudzīgs videi, apgalvo izgudrotājs.

Dzinējam nav vajadzīgi nekādi eļļojošie produkti. Tas ir pilnigi sauss, bezapkalpes dzinējs. Pats izgudrojuma autors dod tam miljons kilometru garantiju. Tehnoloģija esot ieteicama noliktavu tehnikai (iekrāvējiem), motovelosipēdu, mopēdu ražošanā, motorolleru, golfa mašīnu, lauksaimniecības sūkņu un tehnikas ražošanai. To var izmantot autoindustrijā un ūdens transportam. Dzinēja darbības princips ir sekojoss – to darbina ar saspiestu gaisu -  turklāt brīvgaitā tas atslēdzas, tādējādi neizmantojot enerģiju no tvertnes, tam nav statiskās enerģijas un to iespējams ātri uzpildīt. Pats izgudrotājs veicis dzinēja pārbaudi, uzstādot to uz automobiļa bāzes, un sasniedzis 15 sekundēs 100 km/h. Ar vienu uzpildi iespējams nobraukt līdz 300 km. Dzinēja ražošana ir novesta līdz sērijveida produkcijai.

Inženieris, kurš ir izgudrojuma autors, nav nokārtojis izgudrojuma patentu, jo baidās, ka viņa ideju var nozagt. Mēģinājis iepazīstināt ar izgudrojumu autoražotājus, taču saņēmis tikai atzinīgus vārdus un norādi – diemžēl mūs tas neinteresē. Izgudrotājs arī saņēmis anonīmus draudus par to, ja turpināšot publicēt savu izgudrojumu, tāpēc atteicies no mēģinājumiem pats pārdot savu ideju un uzrakstījis pilnvaru diviem latviešu uzņēmējiem – viens no viņiem dzīvo Vācijā, viens – Latvijā. Pats izgudrotājs kategoriski nevēlas publicēt savu vārdu medijos, norādot, ka produkta realizācijas tiesības nodevis citām personām. Iespējams, ar šāda dzinēja ieviešanu tirgū neapmierināti varētu būt naftas tirgotāji, kā arī konkurenti. Ar līdzīgiem pētījumiem nodarbojas izgudrotāji vairākās valstis, īpaši tajās, kurās saasinājušās ekoloģiskās problēmas, pieļauj viens no pilnvarotajiem uzņēmējiem Uldis Vītiņš.

Izgudrojuma apraksts un video nosūtīti arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, taču nekāda atbilde pagaidām neesot saņemta, Db informēja U. Vītiņš. “Mēs meklējam uzņēmējus, kurus šis izgudrojums varētu interesēt. Varam nodemonstrēt dzinēja spējas ne tikai videoierakstā, bet arī klātienē, jo esam dzinēju uzmontējuši uz mopēda bāzes,” Db stāstīja uzņēmējs.

Video: U. Vītiņa personiskais arhīvs

Vēsma Lēvalde
Pārpublicēts no www.db.lv


 • Pati ideja – darbināt dzinēju ar saspiestu gaisu nebūt nav jauna, labs sākuma punkts studijām par sasniegumiem šajā virzienā:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Air_engine

  Atceros, ka kaut kur lasīju, ka Indijā ražo automobiļus, kas strādā uz saspiestā gaisa un tos ir iespējams iegādāties, pārsvarā tie tiekot izmantoti kā taksometri pilsētvidē, bet iespējams, ka varu kļūdīties… Tāpat arī Londonā piesārņojuma dēļ ļoti aktuāla kļūst ideja par elektromobiļu izmantošanu.

  Katrā ziņā, lai latviešu uzņēmējiem veicas – pasaulē noteikti ir atrodami auto ražotāji, kas vēlētos pielietot no naftas neatkarīgus dzinējus savos automobiļos.

 • Nu man patīk, ka zinātnieks ir tik ļoti gudrs, ka tālāk par savu degunu neredz… Un kā mēs iegūsim saspiesu gaisu..? Drošvien izmantojot tos pašus “videi draudzīgos” un viscaur gandrīz efektīvos kompresorus uz dīzeļdegvielas vai elektrības (atbilstoši iegūstamas neekoloģiski).

  Tas ir tas pats, ja man būtu 99% efektīvs superdzinējs
  kas darbojas uz kautkādas jauki skanošas izejvielas (piemēram “bagātināti priežu skuju sveķīši”), kuru iegūstot man nāktos piesārņot upes, būtu radioaktīvie atkritumi, un to ražošanas efektivitāte būtu 1% plus dabas resursos būtu priekš 100km brauciena jāizcērt priežu mežs :)

 • Sonical,nezinu,kur Tu dzīvo,bet gan jau būsi dzirdējis par vēja un Saules enerģiju.Un tātad-mēs iegūstam elektroenerģiju,ko neiepildām akumulatorā /jo tas ir dārgi/,bet ar elektroenerģijas palīdzību mēs/izmantojot kompresoru/ tvertnē iepildam gaisu,ko pēc tam ielaišam auto gaisa rezervuārā.Un lūdzu-kompresoriņš nevajag mežonīgi jaudīgs-lai pumpā kaut diennakti man gaisu priekš 300km/diennaktī.
  Es tik domāju,ka arī mūsu valsts gan jau saņēmusi brīdinajumu no naftniekiem,lai tādas “muļķības “nedara…

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.