Lasītāju komentāri par V.Beinertes rakstu “Brīnumu gaidot”

“Arī barikāžu laikā mēs gaidījām brīnumu, jo, kad visapkārt bija naidīga vara un tanki, vienīgais, uz ko varējām paļauties, bija Dievs. Un brīnums notika. Mēs atguvām neatkarību, nepiedzīvojot ne asinspirti, ne pilsoņu kara šausmas. Un tad, brīnuma apreibināti, izklīdām pa mājām.”

Atsauksmes uz Vijas Beinertes rakstu “Brīnumu gaidot” “Mājas Vieša” 19. decembra numurā:


Mārtiņš Kālis
: “Šobrīd cilvēkiem varētu būt grūti tam noticēt, bet uzskatu, ka nākotnē vēsturnieki skaidri pierādīs – tā saucamā Latvijas neatkarības atgūšana nebija vis brīnums, bet veikls teātris, savā ziņā “perestroika”. Tādēļ arī nebija ne pilsoņu kara, ne cīņas pret okupantiem – viss tika nokārtots tā, lai latviešiem pietiek ar dziesmu dziedāšanu, bet vajadzīgie cilvēki klusi paliek īstajās vietās. “Lietussargu revolūcija” bija plānota pēc tā paša scenārija – jauna “perestroika”, nekas vairāk. Bet pienāks tā diena, kad notiks patiesas pārmaiņas Latvijā.”


JP
: “Tad, kad mēs uzņemsimies atbildību par savām darbībām un par savu valsti, sāksies ceļš uz atveseļošanos. Svarīgi ir apzināties situāciju ne tikai kā problēmu, bet arī kā iespēju.”


Axl
: “Domāju, ka pārmaiņas jāmeklē sevī – jāmaina sava apziņa, izpratne par savu vietu šajā valstī, ja to redzam kā savu. Jāsāk ar atbildību, ar to, ko un kā varu palīdzēt šai valstij, jo valsts esmu es. Ja to nevar izdarīt, tad droši vien jābrauc prom, lai nemaitātu gaisu.”


ab
: “Tiek popularizēts mīts, ka politika ir netīra lieta, Latvijas iedzīvotāji tic šim mītam un negrib nekādu sakaru ar politiku, lai saglabātu savas “dvēseles tīrību”. Tas elitei ir izdevīgi – tauta, kas negrib iesaistīties politikā. Tāpēc godprātīgiem un spējīgiem cilvēkiem vajag uzdrošināties un sākt tuvoties politikai, jo pretējā gadījumā nekad nekas nemainīsies.”


flyby
: “Pašreizējā valdība ir jānomaina pret kompetentiem speciālistiem, kuru spriestspējas neapgrūtina partijas piederība; 2) Saeimas ārkārtas vēlēšanas, kurās tie, kas zaudējuši tautas uzticību, vairs netiktu pielaisti pie suverenitātes palieku iztirgošanas.”


Atsauksmes pārpublicētas no
Latvijas Avīzes interneta vietnes


 • Nelasot rakstu.
  – Var jau būt, ka tagad to tā par “brīnumu” var saukt. Bet tā īsti pareizi tas nav, drīzāk jau
  teātris.
  Kā te viens saka. Un drīzāk jau tikai teātra viena sīka jo sīka ainiņas daļa.
  – Idejas par varoņiem, par spiciem speciālistiem un tml., kurus vajadzētu likt pie valdīšanas, labi skan. Tikai tās ir no pasaku sērijas “Brīnumzeme”.
  – Tīrība?
  Protams ka vajag piedalīties. Tikai te der atcerēties teicienus, ka pēc kara visi gudri. Vai, ka no malas viegli riet.
  – Atbildība? Tas gan pavisam jocīgi skan. Vislabāk atbildība tika organizēta Josifa laikos. Vēl varētu darīt kaut ko līdzīgu kā biznesā, kad cilvēks zaudē visu kapitālu (arī tikai pasaka).
  Mīļš teiciens “politiskā atbildība”. Tikai kā kurš to izskaidro, definē.
  Ja definējam patiesi, tad tā ir:
  vēlētāju atbildība kādu ievēlot un tikai (politiķim labākajā gadījumā pateiksmi “fui”.
  Tātād vajag runāt konkrētāk par jēdzienu “atbildība”.

 • Visvaldim: varbūt ir vērts izlasīt rakstu, lai komentētu pirmavotu nevis komentārus par to :)

  http://www2.la.lv/lat/majas_viesis/jaunakaja_numura/dveseles.pasts/?doc=43500&date=2008-12-19

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.