Paula Kļaviņa priekšlasījums ‘Ko var izdarīt, kad neko nevar darīt’ (otrdien, 11.decembrī)

Grāmatas “Gaismas akcija” autora Paula Kļaviņa priekšlasījums “Ko var izdarīt, kad neko nevar darīt” – otrdien, 11.decembrī plkst. 17:30 LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 “Open” auditorijā 101 (pirmajā stāvā pa labi). Ierašanās no 17:00.

Turpinājumā lasiet Ingas Rečas rakstu un interviju ar Pauli Kļaviņu, kas publicēti žurnāla „Svētdienas Rīts”, 2012. gada 10. (novembra) numurā, kā arī aplūkojiet pasākuma plakātu.


Rīko Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgās attīstības biedrība.


 • Novēlu, lai priekšlasījums kļūtu par jaunu, īstu, radošu Gaismas akciju šodienas Latvijai!
  Iesaku iepazīties ar P.Kļaviņa publikāciju (interviju) žurnāla “Tikšanās” 2009.gada aprīļa un maija numuros – daudz personisku un vēsturisku faktu un to vērtējumu. Internetā var atrast: http://www.tiksanas.lv (sk. arhīvā).
  Es nepiekrītu tam, ka Latvijai būtu bijis daudz labāk, ja to būtu okupējusi Zviedrija, kā P.Kļaviņš saka. Piekrītu viņam, ka galvenā problēma ir tā, ka mūsdienu Latvijā nav izveidojusies cita vērtību mēraukla, cita vērtību skala. MĒRS ir vajadzīgs, bet ne jau tas, kas ir t.s. Rietumu pasaulē.
  >>> Konceptuāls un nākotnei ļoti praktisks jautājums ir: KĀ mums radīt mēru, – nevis kopējot un atdarinot, bet saskaņā ar to dzīvo realitāti, kurā mūsdienu globālajā pasaulē joprojām dzīvo CILVĒKI (nevis partijas, korporācijas, dažādi karojošie un konkurējošie politiskie spēki, ideoloģijas)?

 • No Jāņa Čakstes runas 1919.gada 18.novembrī:
  “Mēs nevaram aprobežoties ar kaut kādas partijas programmu. Visām vajag padoties zem vienas pašas brīvas Latvijas. Nekādas atsevišķas grupu intereses nevar būt, bet tikai vispārējas intereses. Latvijas valsts stāv pār visu augstāk. Mēs uzsauksim: lai dzīvo mūsu dārgā Latvija! (Tautas padome pieceļas un kopā ar publiku dzied trīs reizes “Dievs, svēti Latviju!”)”
  (sk.http://www.tautasforums.lv/?p=1432 )
  >>> TIKAI VISPĀRĒJAS INTERESES (ne kristiešu, ne latviešu emigrācijas, ne tās vai citas partijas, pat ne latviešu, bet LATVIJAS. lai pastāvētu Latvijas zeme un tie, kuri to kopj, kuri tur dzīvo, KURI IR VIETĒJIE, neatkarīgi no tā, kurā gadā un sakarā ar kādiem kariem viņu pirmais sencis licis dzimtas pamatus šajā zemē.
  Aukstais karš turpinās. J.Čakstes runa ir aktuāla vēl šodien – mēs esam kara apstākļos. Joprojām notiek ļoti lieli dzīvā spēka zaudējumi.
  Valsts nevar pastāvēt, ja tā ir sašķelta:
  http://www.diena.lv/latvija/viedokli/vanags-ja-latvija-paliks-saskelta-ta-ir-lemta-bojaejai-ilga-agonija-13982370
  Mums šodien, caur 20.gadsimta vēstures prizmu, vajadzētu saprast vairāk nekā saprata J.Čakste.Šodien mēs zinām, kāpēc ASV, Anglijai vai citām lielkapitālisma valstīm, korporatokrātisma un neokoloniālisma saimnieku teritorijām ir izdevīga valstu-konkurentu sašķelšanās. Lai izvairītos no Latvijas sašķelšanās, būtu labi jāsaprot, kam bija izdevīga Padomju savienības sašķelšanās un kā tas notika, lielā mērā ar Latvijas patriotu rokām, un – dots devējam atdodas. Mums daudz dziļāk, daudz konceptuālāk un pamatīgāk jāatver acis uz to, kas patiešām ir Latvijas valsts intereses – tās Latvijas valsts, kuras pārvalde pieder tautai, nevis partijām un neokoloniālas politikas izpildītājiem.
  Tas nav vienkāršs uzdevums. Un vislielākais šķērslis ir bailes un aizspriedumi, ne manta, ne oligarhi, ne “civilie okupanti” vai tml. virspusējas atrunas.
  Mums vajadzētu saprast ne-ATKARĪBAS principiālos, konceptuālos pamatus.

 • http://ca.music.yahoo.com/maija-lusena/
  J.Lūsēns, E.Treimanis-Zvārgulis “Taisnība” (izpilda M.Lūsēna, Z.Muktupāvels, 1989.g ieraksts):
  Nāc ārā no metāla zārka!
  Nāc ārā, Taisnība, nāc!
  http://www.youtube.com/watch?v=wafYczHu1sQ
  Šeit Jānis Rožkalns atzīst, ka ja taisnība nenāks no baznīcām, tā, iespējams, nenāks ne no vienas citas vietas. Kas tura to “metāla zārku” ciet? Ungārijā 14 konfesijas ir kopīgi darbojušās, lai radītu savu valsts pamatlikumu atbilstoši savu interešu aizstāvēšanas mērķim globālajā pasaulē, un tagad viņi tāpat strādājot pie izglītības pamatnostādnēm. Par kristiešiem Latvijā viņš atzīst, ka tie nav “sāls racēji”, bet sevī noslēgusies cukura mīļu subkultūra. Viņš aicina Latvijas sabiedrību uz tādu pašu kustību, kāda bija Brāļu draudzēm (BD) 18.un 19.gs, kad labā vēsts tika īstenota dzīvē kā īsta atbrīvošanās un neatkarības prakse. Par BD var lasīt gan šajā TF portālā, gan, piemēram, http://www.spats.lv/2012/07/dziesmu-pirmsakumiem-uzgavilet-raksts-krimuldas-vestim/
  Mums jākļūst par taisno ceļu gājējiem. Tie nav kompromisu ceļi, tie nav politkorektuma ceļi, tie nav arī cittautiešu atstumšanas un citu varas elites paņēmienu ceļi. Un tie nav paštaisnības ceļi.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.