Kurš nogalināja elektromobili?

FILMA: “Who Killed the Electric Car?” (angļu val., krievu val., 1h 32min)
Filma ir par to, ka kompānijas General Motors izstrādātās elektromašīnas EV1 ražošana tika pārtraukta, un pārdotās mašīnas atgrieztas atpakaļ pie ražotāja un iznīcinātas. Filmas autori meklē cēloņus šādai notikumu attīstības gaitai.
Attēlā redzamais auto ir kompānijas Tesla Motors sporta auto “Tesla Roadster”, kurš tiek barots ar litija-jonu bateriju, un ar vienu uzlādi spēj veikt līdz pat 393km garu ceļa posmu.


 • Honda FCX Clarity:
  http://automobiles.honda.com/fcx-clarity/

  Automobilis, kurš darbojas ar ūdeņradi. Nevajag nekādu lādēšanu – iebrauc uzpildes stacijā un uzpildi tāpat kā benzīnu. Ūdeņradis, salīdzinājumā ar benzīnu, izmantots kā degviela auto un tā ieguve nepiesārņo dabu nemaz. Ūdeņraža ieguve maksā aptuveni tikpat cik degviela.

  Šis auto patlaban izlaists testa versijā tikai Losandželosā, kur ir samērā daudz ūdeņraža uzpildes staciju.

  Vairāk informācijas par šo – plašajā internetā.

 • Tas Honda FCX un visa udenrazha tehnologija ir totals sviests. Honda FCX vispar nopirkt nevar, un ja varetu vina maksatu $1,000,000 vismaz. Ir divi iemesli kapec politiki un lielas korporacijas bida udenradi nevis elektroauto:

  #1 Udenrazha tehnologija bus ‘varbut’ tikai pec gadiem 30, tad kad naftas tiesham vairak burtiski nebus. Lidz tam laikam, vini grib lai mes tik turpinam dedzinat naftu jo viniem vel ir 100 trillioni dollaru ko no taas nopelnit.

  #2 Tad kad naftas nebus, vini negrib lai mes brauktu ar elektro auto kurus var majas pieladet no rozetes ar elektribu kura nak no veja vai saules. Vini grib lai mes brauktu uz ‘benzintankiem’ kur tas pashas korporacijas mums tirgotu udenradi, nevis benzinu vai dizeli.

  Bet tas nekas, elektroauto uzvares:-)

 • 1# Neesmu speciālists, bet cik lasu un zinu – ūdeņraža tehnoloģija jau ir un ir pat rentabla. Protams, ūdeņraža ieguve nav pilnīgi 100% dabai nekaitīga. Hondu FCX var nopirkt patlaban tikai vienā pilsētā pasaulē – viņas ir izlaistas ‘testa režīmā’ tur.
  2# Lielākā problēma ir tāda,ka šie elektroauto netiktu lādēti ar videi draudzīgi iegūtu elektrību – cik gan maz tāda tiek izmantota mūsdienās! Un, lai uzlādētu ar nelielu vēja ģeneratoru elektroauto, tas prasa vairākas dienas. Šie elektroauto patērē tieši to pašu elektrību, ko izmantojam ikdienā, kas nav tīra.

 • Bet ir jau arī videi draudzīgi elektroenerģijas ieguves veidi, tikai plašākai sabiedrībai par to nav ziņu. Skat. kaut vai video par magnetmotoru pie Teslas filmas:
  http://www.tautasforums.lv/?p=462

  Ir vēl daudz alternatīvo elektroenerģijas ieguves veidu.

 • Ir jāmāk enerģiju taupīt. LĪDZ MANIM NEVIENS KOMENTĒTĀJS NEŅEM VĒRĀ FIZIKĀLO PUSI

 • VISIEM PAMATĀ IR NAUDA!

 • Naftniekiem svarīgi ir neizlaist no rokām zelta āderi!

  Tāpēc LZS cīnās par to lai atdod 273 642 saimniekiem nolaupītās lauku sētas!

  Ko tas dos?

  tas nozīnē, ka mēs ražosim vairāk enerģijas, nekā patērējam un vismaz 600 000 darba vietas!

  Tāpēc aicinam palaist pensijā pašreizejos boļševikus un pie varas palaist SAIMNIEKUS !!!

  Kā to izdarīt? Tikai godīgā ceļā, lai tautai nav jāatmaksā šo valdību radītie kredīti!!!

  Gaišreģis Finks precīzi pareģoja 4. maija republikas nākotni:
  “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tā tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību. Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.
  Tad – es nevaru pateikt, kā tas iznāks – bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ.”

 • Artūr, tavi meli par -273 642 saimniekiem nolaupītās lauku sētām- nevienu laukos neinteresē!

 • mani uskati ir tadi ka elektro automobili ir tuvaka nakotne pagaidam naftas uznemumi uskata sevi par stiprako pusi tacu ta nau jautajums cilvekiem kas cinijas par iv1 kapec vini negriezas pie elektro razotaim un kapec elektro razotai lau sevi aplaupit ja cits teiks pagaidi bet lai razotu elektribu vajaga naftu es teiksu bet lai iegutu naftu vajaga elektribu tadejadi varetu elektro razotai piespiest naftas vecus domat ko darit

 • Who’s Killing the Hydrogen Car?
  http://www.youtube.com/watch?v=BX2RxlXCZKA

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.