A.Priedītis: ‘Vašingtonas konsenss’ (konspekts un VIDEO; lekciju cikla 2. lekcija)

Vašingtonas konsenss jeb Vašingtonas vienošanās ir metodoloģisko principu apkopojums, ko izmanto, lai aizdotu valstīm naudu.  Tas ir valstu finansēšanas mehānisms. Vašingtonas konsensa pamatprincips: dodiet man iespēju kontrolēt valsts naudu un man nebūs svarīgi, kurš kontrolēs valsti.


Lekcijas konspektīvā versija (30min.)


* * *

Lekcijas video pilnā versija (VIDEO; 1 stunda 10 min)

Konspekts (MS Word)

Lekcija notika 22.03.2012.
Lektors as.prof. Arturs Priedītis (http://www.artursprieditis.lv/ )


 • A.Priedīša lekcijas notiek kā parasti – ceturtdienās no plkst. 18.30 Baltijas Starptautiskajā akadēmijā Rīgā, Lomonosova ielā 4, 318.auditorijā.

  Ja brauc ar 15. trolejbusu no centra, tad jākāpj ārā pieturā “Lomonosova iela” (pretī Sakaru institūtam), taču jāpaiet vēl gabaliņš uz priekšu.. aiz Ebreju ielas. Ēka atrodas Lomonosova ielas LABAJĀ pusē, ja skatās no centra puses.

 • Iesaku
  http://video.yandex.ru/users/kpe-inform/view/284
  Te gan runa nebūs par naudu, bet bērniem un izglītību.
  Bet tam visam ir ciešs sakars. Vajadzētu ņemt kopā.
  Jauku dienu visiem!

 • http://www.youtube.com/watch?v=R4zT4pBokJw&feature=related

  “Baidos, ka nezinu, kā to savādāk izteikt…”

 • Paldies par šo iespēju – noklausīties lekcijas neklātienē :)Manuprāt, ļoti vērtīgi!

 • Viss pasākums,ko mēs dēvējam par civilizācijas attīstību,ir iebraucis auzās.Protams šīs pasaules vareno vadībā…..Profesors apgaismoja tikai nelielu daļu no milzīgā problēmu loka,kas nomāc šodienas pasauli.Un cēloņi visam tam bardakam,kas šobrīd ir pārņēmis pasauli,ir meklējami daudz dziļāk un daudz senāk….
  Taču kopumā varam izkristalizēt vienu interesantu domu – globālo procesu vadība pēc pastāvošās koncepcijas(principa) vairs nav iespējama.Pie šādas vadības(konceptuālās) samilzušās problēmas nevar atrisināt.Iespējama ir tikai drausmīga civilizācijas traģēdija – lielākās cilvēces daļas iznīcināšana un pasaules atgriežšanās pie kārtu sistēmas,kāda bija viduslaikos.Un uz to arī šī starptautiskā mafija (globālā pārvalde)iet.Vēl vairāk – tā jau daudzus gadu desmitus aktīvi realizē savu,t.s.”zelta miljarda” koncepciju.Pēc šīs koncepcijas iedzīvotāju skaits uz Zemes ir jāsamazina vairākas reizes.Šai mafijai tā ir vienīgā iespēja kā saglabāt savu kundzību.
  Tas ,par ko runā profesors,ir globālā scenārija daļa.Kādā ziņā?Tādā ziņā,ka ASV ir laiks kā superlielvarai noiet no skatuves.
  Īsumā.ASV ir kļuvušas par traucēkli un nepakļaujas aizkulišu valdības rīkojumiem.Savā laikā izveidotā superimpērija ASV šodien savu uzdevumu ir izpildījusi un tai ir paredzēts PSRS liktenis.Amerika ir kļuvusi par pasaules lielparazītu,tā ir radījusi milzīgu ekoloģisko spiedienu uz pasaules dabu,uz biosfēru ar milzīgo neracionālo resursu patēriņu.Galu galā,tā ir ļoti negatīvs piemērs visai pārējai pagrimušajai pasaulei,kura arī grib dzīvot tikpat labi…Patēriņa ekonomiskā sistēma pasauli ir novedusi uz ekoloģiskās katastrofas sliekšņa.
  Taču šiem plāniem aktīvi pretdarbojas militāri rūpnieciskais komplekss un ar to saistītie finansu klani un struktūras,kuras saņem astronomiskus ienākumus un negrib atteikties no labās un nodrošinātās dzīves.Droši var teikt,ka starp pasaules vadošajiem klaniem šobrīd valda ļoti saspīlētas attiecības.
  Tas ,ka Soross un viņam līdzīgie tipiņi kritizē šodienas kapitālismu un it kā piedāvā risinājumus,nebūt nenozīmē ,ka šie risinājumi nesīs vienkāršajiem cilvēkiem kādu labumu.Tieši otrādi.Viņu mērķis ir izraisīt pasaulē vairākus gadus ilgstošu haosu,un attiecīgā brīdī,kad visi būs noguruši no anarhijas,piedāvāt savu JAUNĀS PASAULES KĀRTĪBAS modeli.Tā ir tikai manipulācija,lai pasaules sabiedrisko domu noskaņotu pret ASV impēriju un pasaulē izraisītu liela mēroga militārus un sociālus satricinājumus.Ir pilnīgi skaidrs,ka kaut kādi spēki cenšas ievilkt ASV ilgstošā karadarbībā Tuvajos austrumos.Padomājiet kāpēc….
  Pēdējā laika notikumi aizvien skaidrāk liecina par to,ka pasaules pārvaldē notiek lielas pārbīdes.Tiek mainītas lomas un to spēlētāji(valstis).Lēni tiek mainīts ekonomiskais režīms.Neviens domājošs cilvēks taču netic,ka visa šī “krīze” ir dabiska un bija neparedzama.Tieši otrādi,šo krīzi izraisīja plānoti,un tā ietilpst globālajā scenārijā,kura mērķis ir dramatiski ierobežot patēriņa ekonomiku pasaules mērogā.Un tādējādi kaut nedaudz novilcināt tuvojošos katastrofu un iespējams visas cilvēces bojāeju.Daudzi nopietni analītiķi uzskata,ka cilvēci gaida vairāki ļoti sarežģīti un trauksmaini gadi.Sevišķi jau rietumu pasauli.Šis monstrs,ko sauc par rietumu civilizāciju,būtībā pārdzīvo savu agoniju.Ekonomiski,ideoloģiski,politiski…Un tas jau ir parādījis savu pretīgo viepli (neatkarīgu valstu un to vadītāju fiziska iznīcināšana -Lībija).Kaut cik normālam un domājošam cilvēkam jau ir skaidrs,kas tas tāds par zvēru ir – rietumu civilizācija.Ar visām savām morāles,ētikas,”cilvēcības”….vienā vārdā – KULTŪRAS VĒRTĪBĀM.
  Ir pienācis laiks beidzot saprast uz izvērtēt mūsu uzskatu sistēmu,pasaules redzējumu,saprast savu vietu šajā pasaulē un atbildību par tās nākotni.Vai mums vispār būs vieta tajā nākotnē?Vai mēs ,tādi kādi esam tagad,varam būt noderīgi kādos citos plānos,augstākos,Dieva plānos?
  Tas tā nelielas pārdomas par cien.profesora atklāsmēm…

 • Paldies, Premjer!
  Tikai viena piebilde – Lībija nebija neatkarīga. Tas bija Amerikas (ASV) elektorāts. Tāpat kā Latvija no 1991.gada. Pēc globālā scenārija sākumā ķeras klāt elektorātam – tos sadala paklausīgaojos un nepaklausīgajos – un tad arī pašai Amerikai (ASV).
  Krieviski ir tāds labs teiciens saistībā ar stratēģiskās pārvaldes lietām – “бей своих, чтобы чужие боялись”.
  IESAKU sabiedriskās drošības koncepcijas Pēterburgas grupas analītiskos materiālus: http://kpespb.ru/video/
  Katru trešdienas vakaru tur ir ~ trīs stundu gari pamatīgi analītiski semināri tiešsaistē. Pēdējā, piemēram (4.aprīlī), bija arī pat Bžezinska un Fukujamas pēdējām atlāsmēm, un par to, ka Krievija nav ne Rietumi, ne Austrumi, lai kā to dažādi globālo elišu un aizkulišu spēki nemēģinātu iebīdīt vienā vai otrā kontrolējamā civilizācijas modelī.

 • P.S. Tiešā saite uz pieminēto pēdējo analītisko semināru (“Знаки времени”):
  http://vimeo.com/39823864

 • Paldies,Agnese!
  Tevis minētā saite patiesi ļoti vērtīga.Iesaku visiem ,un ne tikai pēdējos seminārus.Tāpat visiem iesaku iepazīties ar KOB.Tā šobrīd ir vienīgā alternatīva visaptverošajam idiotismam…

 • Sabiedriskās drošības koncepcija “Nedzīvais ūdens” atklāj tādas pārvaldes teorijas un prakses iespējas, kuras balstās uz visu lietu kārtības izpratni kā trīs konceptuālu pamatelementu (visaptverošu pamatkategoriju) sistēmu: informācija, matērija un mērs.
  Par to var noklausīties Slavoļubova 14.marta semināru “Par trīsvienību”: http://vimeo.com/38547987
  kā arī Veļičko semināru ciklu par socioloģijas pamatiem, konkrēti, iespējams, otro pēc kārtas:
  http://vimeo.com/22017284

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.