Paraksta Labas gribas manifestu

Šodien, 13.februārī Rīgas pilī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Dr. theol. Juris Rubenis, Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, kā arī manifesta atbalstītāji parakstīja Labas gribas manifestu (PDF). Manifestu parakstījuši Daiga Bērziņa, Varis Brasla, Daina Bruņiniece, Mihails Gruzdovs, Jānis Jubalts, Renārs Kaupers, Pēteris Kļava, Marina Kosteņecka, Ilmārs Latkovskis, Māris Mihelsons, Marija Naumova, Gļebs Panteļejevs, Māris Saukāns, Jānis Stradiņš, Ingars Viļums.

Rīt, pēc atgriešanās no viesizrādēm Vinē, parakstīsies arī aktieris Gundars Āboliņš.

Sākot no rītdienas, 14.februāra, Valsts prezidenta kancelejā ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam parakstīties zem tā darba dienās no 9:00 līdz 17:00.

Manifesta idejas aizsākums ir tēzes, kuras Juris Rubenis iesniedza Valsts prezidentam un Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai Rīgas pilī 2012.gada 7.februārī diskusijas „Garīgā dimensija un politika” laikā. Valsts prezidents, konsultējoties ar tēžu autoru un Saeimas komisijas vadītāju Ilmāru Latkovski, pieņēma lēmumu uzrunāt atsevišķus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus ar aicinājumu parakstīt manifestu. Pēc tā sākotnējās parakstīšanas Valsts prezidenta kanceleja organizēs iespēju, lai manifestam varētu pievienoties plašāka sabiedrība – ikviens, kas to vēlēsies.


Pārpublicēts no www.president.lv

 • Atgriežamies renesansē?

  kārtējais ŠITO iztrādātais triks. Jūt, ka slīd no rokām. Ha

 • Saruna, kurā labi redzamas sakarības, kuras noved pie šodienas situācijas:
  http://www.youtube.com/watch?v=agERCz6n2GE&feature=related

 • Noskatījos visu Sandras ieteikto. Iespaids. Nu apmēram kā tās pārraides – komentētāji pie apaļā galda A.L. tādas atceras. Man tur nebija neviena teikuma, ko pierakstīt. Ar klipiem, ko skatos vairāk par 5 min. parasti tā negadās.

  JA kāds vēlas paskatīties par sakarībām, kas …
  http://ttle.livejournal.com/ – pastaigājiet tur tās 30 minūtes

  vai labāk painteresējaties par
  Аузан Александр Александрович
  http://www.polit.ru/article/2009/10/16/auzan/
  vienas uzstāšanās stenogramma

 • Nekur tālāk par lozungiem tikt nespējam….Diemžēl.

 • augstāk ieteiktās stenogrammas konspekts ar dažām piebildēm no manas puses:
  …..
  3. Gan katram atsevišķi, gan valstij ir vajadzīga stratēģija.
  3.1. KATRA personiskā stratēģija = viņa pašizglītība. TF ir viens no reāliem institūtiem (institucionālās ekonomikas terminos – Auzāns – Maskava), kas To palīdz katram interesentam realizēt =+1

  3.2. Tā pati institucionālās ekonomikas skola, kuras trīs pārstāvji pēdējos gados saņēmuši Nobela balvu un 2008. gada pasaules bankas izpētes dokuments formulē jebkuras valsts ekonomikas stabilitātes un izaugsmes … algoritmu

  3.2.1. Nepieciešams ( PILNĪBĀ – ?) izmantot iespējas iekļauties pasaules ekonomiskajā apritē. Valstim ar izolacionisku politiku, nav cerību uz strauju ekonomisko attīstību -> Latvija =+1
  3.2.2. Jāuztur makroekonomiskā stabilitāte -> Latvija = +1
  3.2.3. Resursus sadala tirgus. TOMĒR ir nepieciešams pieņemt likumdošanu -> Latvija= … +0.x

  Tie ir TIKAI trīs NEPIECIEŠAMIE, bet ne pietiekamie ekonomiskās izaugsmes ( un izdzīvošanas priekšnoteikumi par ko tad te faktiski “visi cepās”

  4. TRĪS būtisku faktoru kopums, kas veido PIETIEKAMO priekšnoteikumu valsts ekonomiskajai izaugsmei un ļauj runāt par reālu 1. izdzīvošanu, 2. stabilu izaugsmi
  4.1.1 Augsta investīciju akumulācijas/piesaistes norma -> Latvija = -1+0.xx (par Dombrovska valdības STARPTAUTISKO autoritāti, ko gan apšauba, ieējams, pat SVF -> google imf)
  4.1.2. Valdības/varas efektivitāte, mērķtiecība un KOORDINĀCIJA -> Latvija=0.xx
  4.2. IR reāls nacionāla konsensa sasniegšanas mehānisms, kas nodrošina, ka parlamentārā vai valdības apvērsuma rezultātā PALIEK NEMAINĪGAS DAŽAS PAMATVĒRTĪBAS UN STRATĒĢIJAS
  -> Latvija=+0.49+0.xx – TĀ patreiz ir aktualitāte

  Man VIENMĒR prasās visu noreducēt uz vienu skaitli. Kā es šobrīd vērtēju Latviju un tās izredzes?
  Blokā 3. = apmēram 2,3-2,6 punkti no 3 iespējamiem
  Blokā 4. man sanāk ….. nu, paskatos griestos un ielieku +1

  KOPĀ = 3,5 no 5 = apmierinoši,
  PROGNOZE: kad būs labi (JA būs) ekonomiskie bēgļi sāks masveidā atgriezties.
  ————–
  Attiecībā uz “Labas gribas memorandu”.
  Kaut ko tādu gaidīju vismaz kopš TĀ 13. janvāra. Sagaidīju.
  UN? sk. augstāk … gan variantu, gan darbiņu nu nesaskaitīsi

 • piedod premjer !
  ——-
  vēl viens konspektiņš ar manām piezīmēm:
  Metodes, kuras izmantojamas nacionāla konsensa sasniegšanā
  IZRĀDĀS IR SATRIECOŠI ATŠĶIRĪGAS.
  Tā var būt GAN partiju pakta noslēgšana daudzpartiju sabiedrībā
  -
  T.I (/IESPĒJAMA) parlamentārā vai valdības apvērsuma rezultātā
  PALIEK NEMAINĪGAS DAŽAS PAMATVĒRTĪBAS UN STRATĒĢIJAS
  -
  pamatvērtību memorandu publiski paziņo PIRMS sociāla kontrakta noslēgšanas.

  Nacionālā izlīguma iniciators paziņo, ka sabiedrībā kaut kādas normas paliks nemainīgas 10-20 gadu laikā attiecībā uz IZGLĪTĪBU, VESELĪBAS AIZSARDZĪBU, un BUDŽETU
  ;
  (-> formulējam citos terminos : kādas valsts PEDAGOGI UN PRIESTERI, ĀRSTI un POLITIĶI – jo šāda inicatīva TIKAI no politiķu puses garantēti “izbrauks cauri”)
  IR IESPĒJAMA arī neatkarīgu valsts aģentūru izveide, kā tas tika izdarīts Austrālijā.
  ;
  (silti iesaku pastaigāt pa Austrālijas internetu, vai kaut vai pašķirstīt, nu piemēram kaut vai Bengta Danielsona grāmatiņu par Austrāliju, kas ir izdota latviski NO ŠĀDA VIEDOKĻA, tāpat iesaku http://www.laikraksts.com/, JA iznāk TAM laika par pēdējiem kādiem pāris gadiem – KĀ VIŅI TO praktiski dara vismaz jau kādus 50 gadus un izdodas, faktiski Kanāda un Dānija dara TO PAŠU, Ungārijā arī ir stratēģisku reformu realizēšanas pieredze, kaut vai TIKAI muzikālajā audzināšanā – Kodai; ar SAVU masu muzikālās audzināšanas un koru kultūru savukārt unikāla ir Latvijas; nekur citur pasaulē, nekā TĀDA analoga vēl nav ; mums te šai joma ir ap 7% valsts iedzīvotāju iesaistīti TIEŠI kā skrūvītes un izpildītāju, netieši faktiski vairākums Latvijas/visu latviešu)
  ;
  TAD valdības mainās, bet NEATKARĪGĀS valsts aģentūras nepārtraukti darbojas pie reformas, kas NEĻAUJ kardināli mainīt stratēģijas, no vienas puses, bet no otras puses veido atgriezenisko saiti ar uzņemējdarbību, “brīvo” (/t.i. “diktatoriski” stratēģijas=Likuma REGULĒTU tirgu)
  un iedzīvotājiem, lai veiktu NEPIECIEŠAMĀS korekcijas stratēģijā.

  Īrija parakstīja četrus sociālos kontraktus starp dažādiem spēkiem, kas veidoja pašas reformas un nodrošināja valsts atveseļošanos.

 • Par ko Tu Ivar Alksni man atvainojies????

 • piedod, jau aizmirsu, premjer!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.