Ī.Kalniņa: „Pateicības vēstule Lindermanam un Osipovam”

Vladimir Iļjič Linderman, esmu Jums bezgala pateicīga. Pēdējos divdesmit gadus cilvēki lielākoties domāja tikai par savām personīgajām problēmām, taču beidzot teju vai katrā no mums ir pamodusies neviltota interese arī par valstiski nozīmīgiem jautājumiem. Tas lielā mērā – pateicoties tieši Jums un Osipova kungam.

Arvien biežāk dzirdams, ka cilvēki spriež par Latvijas pastāvēšanas jēgu un būtību. Viens iztulkojis rindas no Igaunijas konstitūcijas, kur rakstīts, ka Igaunijas valstij „.. jānodrošina igauņu tautas, valodas un kultūras saglabāšana cauri laikiem”, kāds cits savukārt prāto, ko varētu nozīmēt Krievijas Federācijas ārpolitikas eksperta Karaganova rakstītais 90-to gadu sākumā: „Krievvalodīgie iedzīvotāji – tas ir ne tikai pasīvs, bet arī varens Krievijas aktīvs. Pirmkārt, jādara viss iespējamais, lai atstātu krievvalodīgos iedzīvotājus tajos reģionos, kur tie pašreiz atrodas. Ne tikai tāpēc, ka mēs nevaram atļauties milzīga bēgļu viļņa uzņemšanu, bet arī tādēļ, ka mums tur jāatstāj ietekmes sviras ar tālāku perspektīvu.”

Dažs pat esot sācis pētīt, kā tas nākas, ka, pirms tikām uzņemti draudzīgajā padomju tautu saimē, Latvijā dzīvoja ap 200 tūkstošiem krievu, 36 tūkst. baltkrievu un 1,6 tūkst. ukraiņu, bet jau ap Maskavas olimpiādes laiku – vairāk kā 820 tūkst. krievu, 111 tūkst. baltkrievu un 66 tūkst. ukraiņu.

Līdz šim tas gandrīz nevienu neinteresēja! Katrs tik par sevi vien!

Lai arī Biedrības “Dzimtā valoda” veidotajā video klipā Jūsu acu skatieni rada skarbu cilvēku priekšstatu, vērīgākie manīs, ka no Jums staro mīlestība un patiesas rūpes par krievu… un gan jau ka arī par latviešu un citu tautu kultūrām.

Latvijas Drošības policijas viedoklis par Jūsu organizēto referenduma kampaņu izskanēja kā vareni pērkona dārdi: “..sabiedrībai būtu svarīgi, lai biedrība “Dzimtā valoda” pati atklāti uzrādītu savus finansēšanas avotus”. Bet Jūs nenobijāties…

Uzskatu, ka tik profesionālu revolucionāru rosīšanās nelielajā Latvijā gluži vienkārši ir talantu izniekošana. Jūsu pārnacionālajam skatījumam un domu vērienam daudz atbilstošāka taču būtu darbošanās plašajā Ķīnā, piemēram, ķīniešu cilvēktiesību aizsardzība Tibetā!

Daži uzskata, ka par Latvijā izvērstajām aktivitātēm Jums kāds maksā, taču es tā nedomāju. Bet kādēļ gan Jums neapsvērt iespēju nopelnīt arī naudu? Piemēram, esmu dzirdējusi, ka Krievijas austrumu daļu sāk apdzīvot arvien lielāks skaits ķīniešu, un nešaubos, ka par Latvijā gūto pieredzi divvalodības jautājumos viņi Jums dāsni atlīdzinātu.

Kas neizdevās „Saskaņai” un nebija pa spēkam „Vienotībai”, to būtībā paveicāt Jūs, brašie puiši! Latvijas tauta pēc ilgiem gadiem atkal būs vienota, jo 18. februārī ikviens saprātīgs, sevi un citus cienošs pilsonis, neatkarīgi no izcelsmes, balsos PRET divvalodību Latvijā.


Ar kopības un svētku sajūtu sirdī, Jūsu
Īvija Kalniņa


 • Juristi: Gan Hitlers, gan Lindermans rīkoja referendumus, izmantojot konstitūcijas vājās vietas:
  http://www.diena.lv/latvija/viedokli/juristi-gan-hitlers-gan-lindermans-rikoja-referendumus-izmantojot-konstitucijas-vajas-vietas-13929669

 • Dažs pat esot sācis pētīt, kā tas nākas, ka, pirms tikām uzņemti draudzīgajā padomju tautu saimē, Latvijā dzīvoja ap 200 tūkstošiem krievu, 36 tūkst. baltkrievu un 1,6 tūkst. ukraiņu, bet jau ap Maskavas olimpiādes laiku – vairāk kā 820 tūkst. krievu, 111 tūkst. baltkrievu un 66 tūkst. ukraiņu.
  ========================================================
  Latvija – lielu iespēju zeme. Līdz pat 1991.g. uz Latviju daudzi brauca ar lielām CERĪBĀM, tā kā bija visas iespējas saprātīgi izmantot iebraucēju/darbaspēka potenciālu. Diemžēl, bet jāsecina – neizmantoja, izniekoja – un tagad vēl ilgi, ilgi nāksies risināt, risināt ‘Kolka Cool’ bezcerību…..

 • Edge,
  maigi sakot, Tev ir nepilnīga informācija. Turpmāk uzskaitītie fakti tiek pētīti padziļināti. Intervēju vienu no autoriem, kas pie tā strādā:
  1) rusifikācijas politika padomju gados bija mērķtiecīga un plānota. Tika īstenota organizētā migrācija (paredzot neorganizēto migrāciju), kuras rezultātā, piem., Latvijā ieplūda 800-900 tūkstoši (varbūt pat vairāk) cilvēku no citām valstīm:
  - tiek lēsts, ka 70% PSRS laikā Latvijas teritorijā izveidoto rūpnīcu darbojās militārām vajadzībām. Milzīgs skaits darbinieku kopā ar iekārtām tika ievestas Latvijā. Tam nav ne mazākā ekonomiskā pamatojumu – ievest darbaspēku, iekārtas un arī izejmateriālus un pēc tam saražotās preces gandrīz 100% apmērā vest atkal atpakaļ uz Maskavu. Loģistika pa pirmo ;)
  - ievestie vai ar komandējuma norīkojumiem iesūtītie darbaļaudis pēc tam atsauca šurp savas ģimenes (civilā neorganizētā migrācija)
  - Sarkanarmijas kontingents
  - ar Maskavas rīkojumu Latvijas teritorijā katru gadu tika izmitināti 2000 nosacīti un priekšlaicīgi atbrīvoto cietumnieku
  - dzīvokļu politika (iebraucējiem priekšrocības, salīdzinot ar vietējiem; armijas vajadzībām paredzēti 10% dzīvokļu)
  - daļa cittautiešu Latvijas teritorijā nomitinājās, kā bēgļi pēc kara, vēl daļa šeit iebrauca vienkārši “labākas dzīves meklējumos”, jo “pribaltika” taču bija bez maz vai kā Rietumi… tur nu tev taisnība ;)

  2) Savukārt Eiropas Savienība un ar to saistītā tautu sajaukšana ir tieši tas pats, tikai drusku slēptākā veidā. Ieguvēji (arī tikai īstermiņā) ir dažādu kompāniju īpašnieki un birokrātiskais aparāts, kas kļūst arvien lielāks. Ar ko tas viss beigsies, padomājiet paši, jo dabiskās iespēju robežas, kādās kultūras spēj viena otru bagātināt, tiek daudzkārt pārsniegtas..

 • Edge, aicinu izteikties par tēmu (skat. http://www.tautasforums.lv/?page_id=702)

 • Nebalsos gan! Ja tev blēdis piedāva divas izvēles, kuru tu izvēlēsies? Trešo – blēdim iespert pa kājstarpu!

 • Balsos, balsos.. ;)! Tādu, kuri sapinās meistarībā līdz sāk spert sev pa kājstarpi nebūs daudz :)

 • Šis referendums ir jāuztver nopietnāk nekā “visi aizies un skaidri parādīs savu attieksmi”. Pirmkārt jau tas ir sods par bezatbildīgu iekšpolitiku 20 gadu garumā. Kas principā ir visu Latvijas iedzīvotāju naturāla čakarēšana – kas izdarīts ar latviešu rokām. Arī sabiedrības līmenī – ja atrodas latvieši, kas par piecīti pārdod sevi vēlēšanās, atradīsies arī tādi, kas par piecīti pārdosies referendumā.
  Integrācijas politikas Latvijā nav bijis – ja nu vienīgi politiski nostādījumi bez realizācijas instrumentiem. Par piemēru – radio. RadioNaba ir vienīgā latviešu stacija, kur ir raidījumi krievu valodā. Vēl vairāk – visus 20 gadus bijusī populārākā latviešu komercstacija RadioSWH nespēlē NEVIENU dziesmu krievu valodā – tam atvēlēts atsevišķs aizgalds – RadioSWH+.
  Ir tiešām jāsāk ar elementāru sasveicināšanos/sarunāšanos ar krievu kaimiņiem – man kaimiņos ir krievu pāris – sieva knapi saprot latviski un runā ar mani krieviski. Bet vīrs ar mani runā latviski bez akcenta. Tātad vismaz 50% iespējas ir. :)
  Daļēji esam vainīgi – tāpēc ka mentāli noslēgti. Arī tāpēc, ka mīlam zemi un nemīlam valsti. Mums ir jāvēršas pie saprātīgajiem krieviem – tiem, kas prot valodu un saprot, ka šāds referendums nav ne par kādām krievu tiesībām – tās ir muļķības. Ja nu vienīgi par tiesībām krieviem būt un palikt muļķiem. Un jālūdz šiem saprātīgajiem krieviem uzrunāt savus mazāk apjēgušos tautiešus.
  Bez krieviem mums tiešām nekas neiznāks – bet ne jau tādā izpratnē kā tas tiek pasniegts šobrīd. Vienīgais ceļš, ko es redzu – nevis pret krieviem, bet mums ir jādara viss par Latviju, kurā katrs iedzīvotājs lepojas ar to, ka viņš šeit dzīvo.
  Es balsošu PRET divām valodām, nevis tāpēc ka esmu pret krieviem, baltkrieviem vai ukraiņiem, bet tāpēc ka esmu par Latviju un latviešu valodu.

 • Toties LNT un TV3 ir pilni ar debīliem krievu seriāliem.

 • Zorge, es uzsvaru liktu uz “debiliem seriāliem”. Neesmu veicis detalizētu analīzi, taču, manuprāt, nekļūdīšos, ja teikšu, ka TV kanāli ir pilni ar dažādas izcelsmes izglaidējoši-debilizējošiem seriāliem, raidījumiem, filmām un multfilmām.

 • Krievalodīgie Lindermaņi Latvijā.
  No 1940. līdz pat 1990 gadam (izņemot 41-44.gadu) Latvijā ieceļoja padomju savienības pilsoņi, kuri šeit palika uz pastāvīgu dzīvi.
  Ļoti liela daļa bija militārpersonas un dažādu rangu vadītāji, priekšnieki, citi politiskie darboņi, visi viņi bija pārliecināti komunistu partijas biedri un VDK aģenti, jo sūtot savus cilvēkus darbam uz baltijas valstīm viņi izgāja speciālu VDK atlasi.
  Komunistisko ideoloģiju šie cilvēki un vēlāk arī viņu bērni un mazbērni jau bija mantojuši no staļina un viņa partijas (iesūkuši ar mātes pienu).
  Mācoties karaskolās un VDK kursos, baltijas valstu iedzīvotāji tika iztēloti, kā nacionālisti un fašisti, līdz ar to viņi ieradās Latvijā jau ļoti naidīgi noskaņoti.
  Pēc darba attiecību izbeigšanās visi šie cilvēki saņēma labiekārtotus dzīvokļus
  un viņi ar ģimenēm palika uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.
  Kad no Latvijas izveda PSRS armiju, aizbrauca tikai tās militārpersonas, kuras tanī brīdī dienēja armijā, pārējie palika dzīvot Latvijā.
  Šie cilvēki, kuri palika šeit dzīvot nav krievi (klasiskajā izpratnē – krievijas krievi
  – tie aizbrauca uz dzimteni), tie ir ideoloģiski apstrādāti PADOMJU SAVIENĪBAS PILSOŅI, kuri nekad nebūs lojāli Latvijas valstij un valdība izdarīja lielu kļudu piešķirot viņiem pilsonību (varbūt apzināti).
  Vēl viena demagoģija, ko pavairo dažāda veida politiķi ir tā, ka uz barīkādēm bija arī krievi – nē kungi uz barikādēm netika manīts neviens krieviski runājošais.
  Toties Rīgas ielās staigāja armijas virsnieku sievas un mātes un gandrīz uz katra stūra krieviski lamāja latviešus par neliešiem un fašistiem.

 • Jā, un ko izdarīja ar iedzīvotājiem Latgalē? Kas tagad notiek tur? Kas par likumiem tika pieņemti, ka cilveki tur ir izmisumā?
  Nē AVIK , tie kas stāvēja ielās, uz katra stūra, bija GARA izdzinēji

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.