E-grāmata: “Nauda bez inflācijas un procentiem” (latviešu valodā)

Mārgritas Kenedijas grāmata “Nauda bez inflācijas un procentiem” latviešu valodā (tulkoja Pēteris Mārtiņsons un Uģis Sarja) pieejama ielādei bez maksas, tāpat kā citās valodās.

Angļu valodā grāmata pieejama Margrit Kennedy. Inflation and Interest Free Money.

Daudzi no mums jau zina, ka pašreizējā finanšu sistēma darbojas pretēji visas cilvēces interesēm. Par to jau ir bijušas daudzas publikācijas, un pasaules finanšu krīze arī liek par sevi manīt. Rodas loģisks jautājums: ko likt vietā? Viena lieta ir kritizēt, taču pavisam cita – piedāvāt vietā kaut ko labāku. Šī grāmata ir mēģinājums rast risinājumu, piedāvājot dažas jau darbībā sevi pierādījušas idejas.

Autores Dr. Mārgritas Kenedijas vietne
Kenediju bibliotēka, kurā atrodama arī šī grāmata daudzu valodu tulkojumos
Monneta.org, Money Network Alliance for the Research and Development of Complementary Currencies – organizācija, kurai pieder ar grāmatas autore. Alternatīvu meklējumi pašreizējai naudas un finanšu sistēmai.


www.egleskoks.lv

Ieteica Ivars P. un Artūrs P.
Grāmatas rezerves kopija uz TautasForums.lv servera.


 • Pats uzstādījums vispār diezgan neizdevies, – ko likt vietā (kurā vietā, kur ir šī vieta?) un vēl nesaprotamāks ir pārpratums – cilvēku intereses (līdzenās intereses). Un kā jau redzams pēc tā jājiena, ko inkvizē pret dabu, pats kā dabas radījums – cilvēks ir, nepalikt bez apstājas un drāzt, drāzt, urķēt, izdrāzt dabu sev – savai savtīgai dabai par labu un beigās izsaukties – VIKTORIJA, mēs piečakarējam pašu devēju, dievu vai kā tur. Tagad var novēlēt priecīgus jau otros Ziemas svētkus. Un svētīgi nogaršot kādu daļu no matērijas – atomu.

 • <rasts 26.12.2011., 13:33
  Pats uzstādījums vispār diezgan neizdevies, – ko likt vietā (kurā vietā, kur ir šī vieta?) un vēl nesaprotamāks ir pārpratums – cilvēku intereses (līdzenās intereses).
  ========================================================
  Viens otrs 'pazūd tulkojumā', vienam otram pietiek ar muguras smadzenēm.
  Otrajiem Ziemsvētkiem:Anda Līce:
  'lielākā krīze notiek cilvēka galvā '
  http://www.talsuvestis.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=3563:anda-lce-lielk-krze-notiek-cilvka-galv&catid=36:aktuli&Itemid=113

  - Šitais man pazīstams:''Daudzi no mums jau zina, ka pašreizējā finanšu sistēma darbojas pretēji visas cilvēces interesēm.'' – jo daudzi joprojām vēlas imitēt esošās sistēmas izmaiņas, lai tikai saglabātu esošo finanšu sistēma (Volstrīta).

 • Kāds vietnes TF apmeklētājs ieplānojis apmeklēt pasākumu ?- ‘Lai diskutētu par Raiņa politisko ideju šībrīža aktualitāti, Kristians Rozenvalds kopā ar Raiņa un Aspazijas fondu rīkos diskusiju. Tā notiks trešdien, 28.decembrī plkst 16:30 Raiņa un Aspazijas mājā (Rīgā, Baznīcas iela 30).’ http://zinas.nra.lv/latvija/politika/62523-diskutes-par-raina-atgriesanu-latvijas-politika.htm?cshow=1&cnr=2#cid279027

  - Lūgums padalīties atziņās, jo, iespējams, šodienas sistēmas veidotājiem arī Latvijā ir liela vēlme mainīt, lai neko īpašu neizmainītu:”Vai šībrīža nenovīdības gaisotnē ir kāds no dzīvajiem, kas varētu vienot cilvēkus Latvijā, tai skaitā latviešus un nelatviešus, bagātos un nabagos? Domāju, ka Raiņa veikums ir izcils mantojums, kuru šobrīd pienācīgi izmantot,” uzskata Kristians Rozenvalds.

 • Problēma nav ideju trūkumā, bet gan diemžēl cilvēkos, kuri spētu idejas īstenot.

 • <Laura R. 26.12.2011., 17:47
  Problēma nav ideju trūkumā, bet gan diemžēl cilvēkos, kuri spētu idejas īstenot.
  ========================================================
  Šādu apgalvojumu es pēdējo divdesmit gadu laikā esmu dzirdējis daudzkārt. PSRS sagraušanas ideja (arī t.s. Dallesa plāns) tika veiksmīgi īstenota – un sākās jaunu ideju īstenošana, taču, ak, vai divdesmit gadu rezultāts nav gluži tāds, kāds smukajās idejās par demokrātiju un tirgu bij' aprakstīts – un kādu to ideju popularizētāji/īstenotāji vēlējās sasniegt?
  -‘’Ja ideja, kas ir valsts pamatā, ir vēsturiski pareiza izvēle, tad pat idiots (vai 100 ‘nasing spešali’ – Edge ) valsts vadībā nespētu ko ļaunu valstij nodarīt. Taču, ja valsts attīstības ideja pati par sevi ir ļaundabīga, tad pat ģēnijs tādas valsts priekšgalā nespētu tai palīdzēt. Lai ko viņš nedarītu, viss tikai nestu valstij vienas vienīgas nelaimes’’.
  (Ja ideja ir ļaundabīga/nelaimes nesoša / Если идея порочна (29-ā lpp/slaids)
  «Если идея, на которой зиждется государство, исторически верна, то будь во главе этого государства даже идиот, он все равно не сможет ему навредить. Но, если государственная идея сама по себе порочна, то будь во главе такого государства даже гений, он все равно ничем ему помочь не сможет. Что бы он ни делал, все будет приносить этому государству один вред». Владимир Большаков, писатель, журналист-международник (Россия)
  http://zinoviev.info/wps/wp-content/uploads/2010/05/zinoviev_2010_1.pdf

 • p.s.
  - ‘Kādi māli, ar tādiem jāmīca’ – un ‘mīcīja’ Kārlis Ulmanis divdesmit gadus pamatīgi, īpaši pēc 1934.g.15.maija. Piemineklis viņam Rīgā pelnīti uzcelts – un mīts par ‘Ulmaņlaikiem’ vēl daudzu galvās stipri noturīgs. Ne bez iemesla jau pat 2011.g. K.Ulmani staprāni-auškapi cenšas nomelnot. Neder, traucējošas kļuvušas Latvijas valdošajai K.Ulmaņa idejas, neder viņa paaudzes un 18. novembra republikas laikā dzimušo idejas (sk.A.Lucāna Atklāto vēstuli).
  Kas atlicis – atkal jāatgriežas pie Raiņa? Redz, kā iznāk – jaunie censoņas beiguši prestižas Rietumvalstu universitātes (Viskonsinas – I.Grumolte), bet tomēr sen senās Raiņa idejas sāks popularizēt? Neder ne izslavētā Vēbera, ne Poppera, ne Habermassa, ne simtu citu? Savu jēdzīgu arī nav? Spriežot pēc preses relīzes par paredzēto saietu Raiņa galveno ideju, to par ‘jauno nākotnes cilvēku’ – neizskatīs, – un pareizi darīs. Rietumniecisko/amerikanizācijas ideju nesēji, kā no rietumiem, tā austrumiem – un to īstenotāji labi saprot tās ‘briesmas’,ko Raiņa un Aspazijas radīto literatūras darbu bērni nes. Antiņš, Jāzeps,Spīdola, Vizbulīte, Indulis, Dina – brr…,pasarg’, ja kāds roulends, roulings, abramovičs vai aizjūras soross, slucis un PBLA runasvīrs/sieva uzzinātu par kādu humānisma ideju popularizēšanu.
  p.s.s.
  Labas idejas no sliktām (ļaundabīgām) nav viegli atšķirt.

 • Scenāriji.lv raksts par šo tēmu: “Tirgoties bez naudas – tas ir iespējams” – http://www.delfi.lv/news/comment/comment/scenarijilv-tirgoties-bez-naudas-tas-ir-iespejams.d?id=42030896

 • Kādēļ visur trūkst naudaS? trūkst Kā?, ģenitīvs.

 • Ļoti iesaku augstāk minēto grāmatu.

  Kādas citas šīs autores grāmatas īsu ieskatu var iegūt manas dienasgrāmatas ierakstā Naudas tipoloģija http://www.draugiem.lv/user/4558170/blog/?p=6197081 . Šajā rakstiņā izmantoju Margarit Kennedy un Bernard A. Lietaer grāmatā „Regionalwährungen” (2004) piedāvāto naudas tipoloģiju.

 • http://sandraveinberga.lv/2012/01/07/kopimisms-jauna-religija-zviedrija/
  Tiem, kas ienāk šai vietnē ir jāsaprot, ka viņi ienāk Templī, es TO saprotu un TE ienākot apzināti ienāku kā CIEMIŅŠ, jo esmu iesvētīts citā RELIĢIJĀ
  http://sandraveinberga.lv/2012/01/07/kopimisms-jauna-religija-zviedrija/

 • Paldies, Harald, par norādēm uz kļūdām!
  Kur vien manas iespējas sniedzas, tur palaboju ;).

  Paldies, Alma!

 • Spāņiem krīzi pārvarēt palīdz «laika bankas»:
  http://www.db.lv/pasaule/spaniem-krizi-parvaret-palidz-laika-bankas-377700

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.