Islandes ekonomika turpina veiksmīgi attīstīties

Laikā kad Eiropā plosās ekonomiskā krīze un starptautiskā finanšu oligarhija mēģina uzspiest savus noteikumus pat Eirozonas valstīm, Islandes ekonomika turpina veiksmīgi attīstīties. Pēc RTTNEWS (25.11.2011) ziņām gada inflācija Islandē novembrī samazinājusies līdz 5,2%, salīdzinot ar 5,3% oktobrī, liecina piektdien publiskotās Islandes Statistikas biroja sākotnējās aplēses. Tādējādi gada inflācijas līmenis valstī samazinājies jau otro mēnesi pēc kārtas. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi patēriņa cenas Islandē novembrī saglabājās nemainīgas pēc oktobrī reģistrētā pieauguma 0,3% apmērā.

Atgādinām ka vairāk kā pirms gada Islandes prezidents Olafūrs Ragnārs Grimsons (Ólafur Ragnar Grímsson) atteicās ratificēt likumu, kas padarītu Islandes iedzīvotājus atbildīgus par Islandes baņķieru sataisītajiem parādiem, un piekrita organizēt referendumu šai jautājumā. Neskatoties uz to, ka „starptautiskā sabiedrība” palielināja spiedienu uz Islandi, brīdināja par tās nonākšanu izolācijā, palīdzības liegšanu un kontu iesaldēšanu ārvalstīs, 2010. gada marta referendumā 93 procenti Islandiešu nobalsoja pret parādu atmaksu aizdevējiem uz valsts un visu iedzīvotāju rēķina. SVF nekavējoties apturēja kreditēšanu. Valdību tas neietekmēja un tā iniciēja civiltiesisko un kriminālizmeklēšanu attiecībā pret personām, kas bija atbildīgas par finansu krīzi. Interpols izdeva starptautisko orderi Kaupthing bankas bijušā prezidenta Sigurdura Einarsona arestam, bet citi baņķieri, kas arī bija vainīgi krahā, bēga no valsts. Islandieši neapstājās pie sasniegtā un izstrādāja jaunu konstitūciju, kas nodrošina valsts neatkarību no starptautiskām finanšu aprindām. Konstitūciju paredzēts apstiprināt nākamajam parlamentam.

Avoti:
http://www.diena.lv/blogs/ainars-komarovskis-851
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=2BA70D04-6185-4353-821E-C032E4DB1819


Informācijas aģentūra

/28.11.2011/

http://infoagentura.wordpress.com/

Informācijas aģentūra ir spontānā privātā iniciatīvā balstīta neformāla domubiedru grupa, kuras mērķis ir vismaz kaut kādā mērā radīt vismaz kaut kādu alternatīvu savas patiesās funkcijas arvien mazāk pildošajiem plašsaziņas līdzekļiem. Informācijas aģentūras mērķis ir ziņot par būtiskākajiem notikumiem no pēc būtības dzīvību atbalstošu un cilvēcisku (humānu) vērtību skatu punkta, lai veicinātu maksimāli lielāka cilvēku skaita izraušanos no maldinošās, ačgārnās,  melīgās un cilvēcību iznīcinošas ilūziju pasaules, ko uzbur dažādas māņu mācības un ko visplašākajos apmēros tiražē plašsaziņas līdzekļi. Visi Informācijas aģentūras materiāli ir brīvi pieejami un katrs tos var izmantot pilnībā pēc saviem ieskatiem bez saskaņošanas un kādiem citiem papildus nosacījumiem.


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.