Licenci iegūst vecāku veidots bērnu dārzs

Pirms gada sākuši kā bērnu pieskatīšanas centrs un saņēmuši necerēti lielu atsaucību, Jelgavas vecāki nolēma dibināt oficiālu pirmsskolas izglītības iestādi „Saules bērnu dārzs”, ko vēlāk plānots izaudzēt par akreditētu sākumskolu. Šogad divas 12 bērnu grupas vadīs pedagoģe Baiba Mennika ar četrām pedagoga palīdzēm, kopā nodrošinot padziļinātas mākslas, mūzikas, sporta, rokdarbu, apkārtnes, dabas un iztēles mācību nodarbības, kā arī vairākus bērnus sagatavojot skolai.

„Saules bērnu dārzs” un nākošgad arī „Saules skola” apvieno vecākus, kuriem ir svarīga bērnu līdzsvarota attīstība un kurus vieno vēlme līdzdarboties. Tādēļ Kadiķu ceļā 19 gandrīz viss ir vecāku darināts. Garderobe, mēbeles, smilškaste, puķu un ogu dārzs ir veidot kopā ar bērniem, ieliekot vecāku mīlestību un darba prieku. Arī pedagogi ir rūpīgi izvēlēti tādi, kuriem bērni tiek uzticēti bez šaubām. Bērni jūt vecāku uzticību, un tas jau ir pirmais nosacījums tam, lai bērns ikdienā justos brīvs un harmonijā ar sevi.

„Saules bērnu dārzs” realizē IZM pirmsskolas programmu, tomēr izmanto citādas metodes. Tās ir balstītas humānajā pedagoģijā un pamatīgi iedziļinoties latviešu tradicionālajā kultūra. Šajā bērnu dārzā ir pulcējušies vecāki un pedagogi, kuriem ir svarīgi, lai bērns attīstītos harmoniski savā dabiskajā ritmā, vienoti attīstot fizisko, garīgo, emocionālo un prāta pasauli. Bērns mācās seno dzīvesziņu pielietot mūsdienu mainīgajā dzīves ritmā, pats atklājot, kas ir patiesas vērtības un kas īslaicīgas aizraušanās. „Saules bērnu dārzā” dzīve rit saules gada ritmā – svinot visus saules svētkus un dzīvojot saskaņa ar norisēm dabā. Bērni daudz laika pavada vērojot dabas norises, paši izdarot secinājumus un salīdzinot. Rotaļlietas lielākoties ir pašu vecāku darinātas, izmantojot dabā atrodamus materiālus (akmentiņus, čiekurus, kastaņus, pupas, zirņus, lapas), koku, dabīgus audumus, vilnas un daudz ko citu.

Tik pat svarīga kā burtu un ciparus apguve, Saules bērniem ir arī sadzīves un personības mācība. Dzīvojot apstākļos, kas pietuvināti mājas videi un veidojot attiecības jaukta vecuma grupā, bērni viegli iemācās patstāvību, iecietību un izpratni par lietu kārtību. Arī tie bērni, kuri šeit gaida pašvaldības bērnu dārzu vai pēc šī dārziņa nepaliks „Saules skolā”, ļoti daudz būs ieguvuši savas personības nostiprināšanā un pozitīvā pasaules uztverē.

Visi Saules pedagogi savās sirdīs ir mākslinieki un amatnieki. Mūzika, māksla, sports, rokdarbi vai iztēles nodarbība nav tikai 20 min pasākums, tā ir pus diena vai pat visa pilna diena. Bērni dzīvo mūzikā, matemātikā vai pasaku tēlos tik, cik to prasa viņu būtība vai noskaņojums. Paradoksāli, bet tieši netriecoties pēc rezultāta un ieklausoties bērna paša dabiskajā ritmā, burti, cipari, krāsas, formas, kā arī patstāvība, socializācija un citas sākumskolai vajadzīgās prasmes, tiek apgūtas viegli un ātri.

„Saules bērnu dārzā” svarīga ir arī ēdināšana – cik viens iespējams, tiek izmantoti ekoloģiski produkti, galveno uzsvaru liekot uz augļiem, dārzeņiem un graudaugiem, kā arī ievērojot astroloģiskos ēšanas norādījumus. Veselīgs uzturs, daudz nodarbību svaigā gaisā un pozitīvs noskaņojums ir tas faktors, kas ļauj saglabāt bērnu apmeklējuma statistiku 85%, ierēķinot arī tās dienas, kad bērns vienkārši vēlās padzīvot mājās, kopā ar vecākiem.

Līdzās „Saules bērnu dārzam”, ir arī „Saules mācību dārzs”, kur jaunas zināšanas un iedvesmas dažādos semināros un kursos smelties vecākiem, „Saules bērnu dārza” draugiem un interesentiem.

Saules pulciņš aug un sākotnēji no 6 ģimenēm, ir izaugušas divas 12 bērnu grupas, kurās vēl ir vieta 5 bērniem un vienam pirmsskolas pedagogam, kurš jūt sevī sākumskolas skolotāja potenciālu.

Vairāk informācijas: www.saulesskola.lv


Iveta Pavziniuka
, „Saules bērnu dārza” dibinātāja, tālr: 26336227, iveta@saulesskola.lv


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.