Intervija ar Uldi Osi (‘Sakratīt valsti, mainīt domāšanu…’)

Tā kā A/S “Lauku avīze” ir norādījusi, ka “Jebkuras informācijas pārpublicēšana bez rakstiskas saskaņošanas aizliegta”, publicējam saiti uz interviju “Sakratīt valsti, mainīt domāšanu” ar ekonomikas zinātņu doktoru Uldi Osi. Intervēja Voldemārs Krustiņš un Iveta Tomsone.

Atvērtās lapas kreisajā augšējā stūrī izvēlieties 6. lappusi (redakcijas viesis) un noklikšķiniet uz attēla, un raksts kļūs pieejams lasīšanai.

Ieteica Laura R.


 • Izlasīju. Ļoti skaisti jau viss uzrakstīts, saprotami, loģiski.
  Tikai jāsaprot, ka tas ir (bija) Vašingtonas konsensa parazītiskais ekonomiskais modelis. Tie, kuri visu šito ir izgudrojuši, jau sen savu ir dabūjuši. Un kamēr mēs neatradīsim otru planētu Zeme, kuru šitā apkāst, nav cerību šādu ekonomisko modeli ieviest Latvijā. Arī tā pati nabaga Zviedrija spēj noturēt savu ekonomiku tādā līmenī tikai pateicoties tam, ka nav vēl pēdējo koku no mūsu mežiem izveduši.
  Kāpēc mums te vēl joprojām daudzus māc ilūzija, ka visādas jukas un nesakārtotība saimniecībā ir vainīgas pie tā, ka Latvijā ekonomika iet uz grunti? Tās visas ir mākslīgi radītas un vienkārši vadāmas “jukas”. Tāpēc arī visi skaistie plāni gandrīz vienmēr paliek uz papīra.
  Mūsu ekonomika, nevis kaut kā mistiski visu laiku slīd ārā no mūsu rokām, bet tā nekad nav bijusi mūsu rokās.
  Tad, kad mēs sakārtosim ekonomiku Latvijā, sapratīsim, kas no kā rodas un kas ko maksā – pasaules ekonomika apstāsies.

 • Šis kungs bija manas augstskolas rektors. Laikam taču tur saņem pietiekami daudz, lai negribētu atpakaļ politikā. Un vēl simptomātiski- redz, kā var izdomāt labas lietas, bet citiem, vairākumam tas pie lampiņas un neīstenojas!

 • Manu uzmanību īpaši piesaistīja tas, ka ministriju skaitu Oša kungs piedāvā samazināt līdz 5-7. Domājot par sadarbības jomām (skat. saistīto ierakstu), nonācu tieši pie tā paša secinājuma – galvenās jomas, kurās tauta var un saprātīgi sadarboties, neuzsaudzējot nelietderīgi lielu pārvaldes aparātu, ir ~6-7.

  Arī citas domas, manuprāt, ļoti precīzas un vietā.

 • <Ivo Verners 13.07.2011., 21:03
  (..)
  Arī citas domas, manuprāt, ļoti precīzas un vietā.
  ========================================================
  Piedāvājumi superīgi, kā nekā valsts 'kratīšanā' Oša u.c. reformatoru kungiem liela pieredze. Kā sakratīja valsti 1990-os gados, tā krata un krata jeb reformē, reformē – un reformēs vēl ilgi. Jaunākais priekšlikums izglītības sfērā 'back to the future' stilā – tagad sāks atreformēt – atkal 11.klases. Unikāls piegājiens….

 • Edge, kādi ir tavi priekšlikumi? Tas, ka visi un viss ir slikti, to jau esam dzirdējuši un lasījuši simtiem reižu.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.