Atklāta vēstule ManaBalss.lv veidotājiem

Sabiedrības Līdzdalības Fondam
(reģ. nr. 40008164462)
www.ManaBalss.lv idejas autoriem
Jānim Ertam un Kristofam Blauam

Ivo Vernera (Cēsis),
Jāņa Jenerta (Valmiera)

atklāta vēstule.

Vispirms paldies par sabiedrības līdzdalības portālu! 2008. gadā mēs strādājām pie līdzīgas idejas (skat. Elektroniskā demokrātijas instrumenta jeb sabiedrības līdzdalības portāla koncepciju), taču projekta īstenošana atdūrās turpat, kur elektroniskais paraksts; arī finansējumu neizdevās piesaistīt. Esam priecīgi, ka lielu daļu no tām iecerēm, par kurām domājām, Jums ir izdevies īstenot.

Mūsuprāt, ir ļoti svarīgi nodrošināt ManaBalss.lv darbības nepārtrauktību un attīstību, tādēļ nu jau kā ManaBalss.lv lietotāji un atbalstītāji vēršamies pie Jums ar jautājumiem/ierosinājumiem, kuri, mums šķiet svarīgi, lai ManaBalss.lv nostiprinātos kā uzticams un efektīvs sabiedrības līdzdalības instruments:

 • 1)      Vai ir plānots lapā izvietot paskaidrojošu informāciju par iniciatīvas izstrādi un pieteikšanu – cik parakstus katrā etapā un kādā laika posmā ir jāsavāc? Šobrīd šī informācija kļūst pieejama tiem (un arī tikai daļēji), kuri ierosina paši savu iniciatīvu.
 • 2)      Izstrādājot Sabiedrības līdzdalības portāla projektu, idejas (iniciatīvas) dzīves ciklā iekļāvām posmu, kurā ideja vispirms tiek publiski apspriesta, tad uzlabota un tikai pēc tam uzsākta ‘parakstu vākšana’. Mūsuprāt, tas uzlabotu ideju kvalitāti. Dažkārt pati iniciatīvas būtība ir laba, taču nepietiekami pārdomāts formulējums var būt šķērslis, lai šo ideju atbalstītu (tas diemžēl jau ir novērojams dažās iesniegtajās iniciatīvās). Tiesa – tas portālu padarītu komplicētāku. Tomēr – vai pieļaujat domu, ka šādu papildinājumu nākotnē varētu ieviest?
 • 3)      Nojaušams, ka zināma loma ManaBalss.lv iesūtīto iniciatīvu vērtēšanā un pārvaldībā ir „ekspertiem”, taču par to detalizētāka informācija portālā šobrīd nav pieejama. Vai ir paredzēts izvietot informāciju par piesaistīto ekspertu komandu, viņiem uzticētajiem pienākumiem, ekspertu atlases kritērijiem un kārtību?
 • 4)      Domājot par portāla darbības nepārtrauktību un attīstību – vai ir izstrādāts ilgtermiņa finansu plāns portāla darbības nodrošināšanai? Ja nav – cik ilgu laiku par to naudas summu, kas šobrīd redzama atbalstītāju/ziedojumu sarakstā, paredzēts nodrošināt portāla darbību? Ja ir – kā plānots piesaistīt finanšu līdzekļus nākotnē? Būtu skumji, ja portāla darbība un attīstība apsīktu resursu trūkuma dēļ, kā tas ir gadījies ar vairākām labām iedzīvotāju aktivitātēm.

Portālu ManaBalss.lv atbalstām to lietojot un popularizējot, taču meklējam iespējas līdzdarboties vēl aktīvāk. Ceram, ka, Jūsu atbildes uz minētajiem jautājumiem sniegs vērtīgas pārdomas ManaBalss.lv lietotājiem, atbalstītājiem un veidotājiem, un rosinās idejas tālākiem uzlabojumiem.

Atbildes, lūdzam, nosūtīt līdz 2011.gada 29. jūlijam uz e-pasta vēstulē norādītajām adresēm.

Vēlot veiksmi un turpmākus panākumus, ar cieņu,
Ivo Verners – www.TautasForums.lv veidotājs,
Jānis Jenerts

2011.gada 6.jūlijā


 • Es neatbalstu ManaBals. Tomēr mani šo es nesaprotu: Portālu ManaBalss.lv atbalstām to lietojot un popularizējot, taču meklējam iespējas līdzdarboties vēl aktīvāk. Tagad būs jaunā akcija: “Pulcējies pa divi un dibinu jaunu portālu”?

 • Piemēram, publikai.lv. Tur administrators ir ārkārtīgi neiecietīgs pret citādi domājošiem, kaut gan aizstāv liberāļus.

 • Zorge, vai tev ir zināms kāds portālam ManaBalss.lv līdzīgs portāls?

 • Kas mārketinga teoriju pastudējis, tam tak’ ir zināms par korporāciju izmantoto vairākmarku/brendu izveidošanas stratēģiju (multibrand strategy)?
  Manuprāt, ManaBalss.lv un Scenāriji.lv http://scenariji.lv/ ir viena sponsora (gudra un bagāta) radītie portāli.

 • p.s.
  Ir ‘radītāji/sponsori’ (The Firm,bij’tāda filma par korporāciju http://www.imdb.com/title/tt0106918/ )
  - un ir portālu uzturētāji – tehniskie izpildītāji (IT atbalsts), satura veidotāji, propogandētāji u.c. štata un ārštata darbinieki.

 • Ivo, ne nav zināms. Tas gan nenozīmē, ka nav vai netop. Arī par tavu lielāka daļa tautas nezinās, līdzīgi ka par TF. Neatceros vai tu atklāti pateici ar ko tevi neapmierina ManaBalss?

 • Pašreizējā Saeima portāla ManaBalss.lv veidotāju piedāvāto sabiedrības līdzdalības risinājumu noraidīja. Es šo ideju katrā ziņā atbalstu. Pie katras izdevības prašņāšu partijas un kandidātus, “vai un kā viņi grasās palielināt iedzīvotāju līdzdalību likumu ierosināšanā”.

  To, ka pēdējā laikā saradušies vairāki TautasForumam līdzīgi portāli, gan esmu manījis. Lai rodas! Veselīga konkurence nāks par labu. Ja tā visa rezultātā radīsies kas pa tiešām derīgs, būs labums visiem.

  Par ManaBalss.lv… nav tā ka mani kaut kas ļoti neapmierinātu. Tos jautājumus, kuri bija radušies, nosūtīju ManaBalss.lv veidotājiem. Tie 4 punkti arī ir tie galvenie, kur ManaBalss.lv, manuprāt, ir iespējams (varbūt arī vēlams) attīstīties. Un tie nebūt nav vienkārši jautājumi. Esmu par tiem domājis dienām, nedēļām, mēnešiem un, atklāti sakot, man ir tikai varianti, nevis ‘pareizās atbildes’. Domāju, ka arī ManaBalss.lv veidotāji būtu ļoti priecīgi, ja es, Tu, MĒS … viņiem nāktu talkā ar priekšlikumiem. Droši raksti, ja ir kādas idejas minēto u.c. jaut. sakarā.

 • Nu ko.. gaidīsim balsojumu – “Aizejošā Saeima tomēr varētu atbalstīt iedzīvotāju likumdošanas iniciatīvu”

  http://www.delfi.lv/news/referendums-2011/saeima/aizejosa-saeima-tomer-varetu-atbalstit-iedzivotaju-likumdosanas-iniciativu.d?id=39636827

 • Vai nebūtu labāk, ja mums būtu iespēja vairāk diskutēt tieši par tiem likumiem, kas top?
  Būtu valsts finansēta un uzturēta mājas lapa, kurā tiek dota informācija par topošu likumu – skaidrojums par tā mērķi, uzdevumiem, ietekmi uz sabiedrību.
  Forumā iedzīvotāji kritizētu, ieteiktu un labotu. Kaut kā tamlīdzīgi.
  Tad izkristalizētos galvenās problēmas un taptu galarezultāts.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.