“Oligarhu kapusvētki” piedāvās trīs risinājumus, kā aktivizēt sabiedrības ietekmi politikā

Tautas akcijā «Oligarhu kapusvētki – Izvadi savu oligarhu silti!» piedāvās trīs risinājumus, kurus realizējot, var aktivizēt sabiedrības ietekmi politikā un nākamajās Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Latvijas Intelektuālās attīstības fonda valdes priekšsēdētājs Viesturs Dūle.

Pasākuma laikā pirmo reizi tiks palaista jaunā tautas balsošanas platforma «www.manabalss.lv», kas ļaus cilvēkiem nākotnē ātri, viegli un ērti apvienoties un paust savu viedokli internetā, par savu parakstu izmantojot internetbankas autorizāciju. Tādējādi tiks pieteikts pagrieziena punkts sabiedrības un politisko spēku saziņā, jo nākotnē sabiedrība varēs daudz vieglāk un ātrāk apvienoties un izteikt savu viedokli politiķiem, kuri savukārt to nevarēs neņemt vērā, jo tauta uzreiz ļoti viegli varēs izmantot savas referenduma tiesības. Pasākuma laikā tiks prezentētas pirmās iniciatīvas, kas ierobežos oligarhu varu un kuras atbalstīt tiks aicināta sabiedrība.

Tautas akcijas organizatori ierosinās sabiedrībā sākt kultivēt «Nesadarbošanās principus» – nesadarbošanās ar koruptīvo sistēmu, ar oligarhiem, ar viņu reklāmas kampaņām. «Mums ir jābūt atbildīgiem par to, ar ko mēs sadarbojamies,» uzsver organizatori.

Savukārt kampaņā «Pastāsti saviem vecvecākiem, kas notiek valstī» organizatori aicinās aktīvo tautas daļu runāt ar vecāka gadagājuma cilvēkiem par oligarhu destruktīvo ietekmi uz valsts attīstību.

Dūle, stāstot par pasākumu ideju, norādīja, ka ir jāapvieno tautas potenciāls līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām un arī turpmāk – radoši sadarbojoties un darot.

Mākslinieku grupa mākslinieka Aigara Bikšes vadībā akcijas laikā ar uguni aizlaidīs debesīs «Trīsgalvaino kurl-akl-mēmo jodu» – kā simbolu mūsu aizejošajai vēlmei nedzirdēt, nerunāt vai neredzēt notiekošās netaisnības. Sociālajā tīklā «Draugiem.lv» ikviens tiek aicināts atbalstīt instalācijas «Trīsgalvainais kurl-akl-mēmais jods» būvniecību ar materiāliem un instrumentiem.

Instalācija ir paredzēta liela, jo organizatori aicina sarūpēt 150 metrus noteiktu izmēru bruses, 200 kvadrātmetrus dēļu, 150 kvadrātmetru gāzbetons laukumu, kā arī citus materiālus un instrumentus. Turklāt radošajai grupai aicināti pievienoties arī pieci līdz seši profesionāli būvnieki, palīgi.

Katrs akcijas dalībnieks var ņemt līdzi ziedus, kurus palaist Daugavā, vai svecītes, kuras aizdegt kopējā tautas lēmuma pieņemšanas brīdī. Pasākuma organizatori lūdz neņemt līdzi uz pasākumu kādu konkrētu personu fotogrāfijas vai zīmējumus, jo šajā pasākumā runāsim par to, ko tauta var izdarīt, kā tā var vairot savu spēku.

Pasākumā uzrunas teiks Gustavo, Baiba Sipeniece, Nellija Ločmele un citi. «Mēs varam būt spēcīga, godīga un arī intelektuāli attīstīta, labklājībā dzīvojoša nācija, un mums nevajag sadarboties ar koruptīvu sistēmu vai cilvēkiem, kas saistīti ar oligarhiem , kuri jau gadu desmitiem kavē valsts attīstību,» aicināja Dūle.

Ņemot vērā, ka cilvēku pieplūdums ir neprognozējams, pasākumā drošību un kārtību nodrošinās Valsts policija. Pašlaik notiek cieša sadarbība ar Valsts policijas struktūrām, lai nodrošinātu pasākuma drošību. Iespējams, pasākuma norises laikā tiks slēgta satiksme.

Rīt, 8.jūnijā, jau no plkst.17 uz AB dambja būs radošās darbnīcas, kurās varēs sagatavoties oligarhu siltajai izvadīšanai. Pasākumam pieslēgsies arī Latvijas televīzija – neilgi pirms tautas akcijas sākuma un tautas akcijas noslēguma daļā.

Organizatori saka paldies visiem atbalstītājiem sabiedrībā, kā arī medijiem un reklāmas industrijas cilvēkiem, jo tas dod cerību, ka ir iespējams šos un, iespējams, daudzus citus risinājumus realizēt līdz tuvākajām Saeimas vēlēšanām.

Pasākums ir apolitisks – tam nav saistību ne ar vienu politisku spēku vai kustību, uz skatuves nekāps neviens deputāts vai politiķis. Organizatori aicina politiskās partijas ļaut sabiedrībai uztvert jaunos konceptus un neaģitēt par sevi vai sevi interesējošiem politiskajiem spēkiem.

Pasākuma organizatori aicina cilvēkus būt labdabīgiem, uz radošu darbību vērstiem, atsakoties no negācijas. Pasākuma organizatori grib popularizēt principus, kas var vest Latviju uz godprātīgāku un caurspīdīgāku politiku, kas veicina valsts attīstību.

Ikviens, kas pasākuma tapšanā būs piedalījies ar savu finansējumu, tiks atspoguļots «www.manabalss.lv» mājaslapā, kā arī tiks publiskoti visi ar pasākuma organizāciju saistītie izdevumi.

Rīt tiks izziņota papildu informācija un ieteikumi ierašanās kārtībai pasākumā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāve Sigita Pildava, pasākuma norises vietā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību, policija plāno strādāt pēc īpaši izstrādāta plāna. VP pārstāve norādīja, ka vislabākais darbs kārtības nodrošināšanai ir tad, ja pasākuma organizatori gatavi sadarboties ar policiju. Šajā gadījumā organizatori ir atsaucīgi un kopā ar viņiem tiek pārrunāta pasākuma gaita.

Kā ziņots, lēmums par tautas akcijas «Oligarhu kapusvētki – Izvadi oligarhu silti» organizēšanu tika paziņots 2.jūnija vakarā, kad Saeima par Valsts prezidentu ievēlēja eksbaņķieri, Zaļo un zemnieku savienības deputātu Andri Bērziņu. Par Bērziņa ievēlēšanu prezidenta amatā aizklātās vēlēšanās nobalsoja 53 deputāti, bet pret – 44. Par otru augstā amata kandidātu – pašreizējo Valsts prezidentu Valdi Zatleru – nobalsoja 41 tautas kalps, bet pret – 56 deputāti. Prezidents tika ievēlēts otrajā kārtā.

Zatlera pilnvaras beigsies šā gada 7.jūlijā. Viņš īsi pirms Valsts prezidenta vēlēšanām ir izmantojis Satversmē noteiktās tiesības un rosinājis Saeimas atlaišanu. Par to tautai būs jālemj referendumā, kas paredzēts


Pārpubplicēts no www.apollo.lv


 • Interesanta “akcija” – ne visi atbalsta šādu akciju un arī par tās rīkotājiem ir daža ne pārāk laba informācija, bet ja nu “Tautas Forums” šo ziņu ievieto, kā arī publicē “krišnaītu sektas” murgojumsu, tad nu diemžēl neko darīt.

 • Nu bet protams, zinām maz, bet jāzina vēl mazāk! Ja kādam mākslinieciskā domāšana saistās ar krišnaītiem, tad izglītība vēl jāpapildina- neapšaubāmi. Vakar izlasīju pretkampaņas rakstu- tas pats- ne ieraudzīts, ne saprasts, bet jārej, jo viens pamanījis vārdu Soross, kam nu Dūle tuvumā nav stāvējis.
  Cita lieta, kas priekš šī censoņa noorganizējis fondu. Par to varētu padomāt – bet vislabāk pajautāt pašam un šovakar ir tā iespēja.

 • Varbūt pietiek ar kādām trim lietām,lai ” mēs tiktu pie elpas”
  1. plaša RADOŠA tautas iesaiste =?= “visu varu padomēm”
  2. vardarbības sistemātiska mazināšana skolā:
  skola māca laikam šiem skolēniem atbilstoši; mazina normatīvās vērtēšanas sistēmas nodarīto postu (tas ir uz liela eksperimentāla materiālas eksakti pierādīts fakts – normatīvās vērtēšanas sistēmas nodarītais posts un sistemātiskās kļūdas redzamas reitingu publicēšanas negatīvajā iespaidā uz politisko procesu =>

  !!!!!! ir vajadzīga rāma , izsvērta vispārizglītojošās sistēmas radikāla reforma ar plašu vispārēju vecāku izglītošanas darbu, valsts izglītošanas kustība !!!!

  3. Valsts pārvaldē pienācis laiks atteikties no PSRS valsts pārvaldes mehānisma – sektoriālās plānošanas, kad ministrijas ir relatīvi neatkarīgas valstis valstī;
  ir nepieciešams TIESĪBAS IZLEMT par lielāku valsts budžeta daļu izlemt pašvaldībām un Nevaldības organizācijām.

  4. Par nepieciešamajām un reāli veicamajām pārmaiņām ir nepieciešams uzzināt KATRAM
  ———–
  P.S. Jautājuma par vārdos nosauktiem un nenosauktiem oligarhiem=lēmējiem SKATI 1.p. un 3.p
  Būtība ir tā, ka pārāk mazam cilvēku skaitam ir tiesības izteikt argumentētu viedokli un pieņemt lēmumu.
  Mūsu nelaime ir tā, ka valsts pārvaldes modelis faktiski ir saglabājies no PSRS. PSRS pārvaldes modelis ir pēc savas būtības OLIGARHISKS. Man nava nekāda viedokļa un nebūs attiecībā pret konkrēti, teiksim, Aivaru Lembergu, es tikai vēlos, lai tādu dinamisku aktīvu cilvēku Latvijā būtu vismaz 1000x reiz vairāk. Esmu pārliecināts, ka ja Aivars nodotu varu Ventspili Viesturam (uzvārdu ierakstiet pēc patikas, jo man pašam “šim amatam” ir vismaz trīs cienījamas kandidatūras) lietas sāktu ritēt labāk. UN IR IESPēJAMS, KA MēS KOPā RADOšI RAžENI DARBOJOTIES PāRIS MēNEšU LAIKā ATKLāJAM VISMAZ 1000 CILVēKU AR AIVARAM LEMBERGAM PIEMīTOšAJāM POZITīVAJāM īPAšīBāM. Lielnieki jau TIKAI PACĒLA lozungu “visu varu padomēm” , reāli valsts pārvaldes MEHĀNISMS vienkārši palika vecais. Tika TIKAI UN VIENĪGI “vecās skrūvītes” nomainītas ar “jaunām skrūvītēm”. Nav vērts izvadīt “vecos oligarhus”, ja mēs esam pieņemt “jaunos oligarhus”. Nav vērts izvadīt “vecās oligarhiskās partijas”, ja tūdaļ tiks izveidotas “jaunas oligarhiskas partijas”.
  ————
  Iespējams, ka šeit tagad neesmu izteicies pietiekami precīzi vai kaut ko esmu pateicis nepareizi. Ārkārtas saeimas vēlēšanās jau esošajiem oligarhisko partiju politiskajiem līķiem var pievienoties vēl daži. Es personiski domāju, ka tā nebūs Vienotība

 • Mulsina tas, ka nekas netiek skaidrots, nav nekādas procesu un cēloņu analīzes, atkal tiek aicināts akli paļauties uz organizatoriem un atbalstīt.
  Minētie uzvārdi (Gustavo, Baiba Sipeniece, Nellija Ločmele) kaut kā neiedvesmo, tie ir tie paši, kas allaž nodarbojušies ar sabiedriskās domas formēšanu sistēmas ietvaros. Fokuss atkal tikai uz vietējiem oligarhiem, bet noklusēta Latvijas okupācija no ārējo aģentūru puses. Tie jaunie instrumenti (manabalss.lv u.c.) tapuši apbrīnojami ātri, tātad jādomā, ka gatavoti jau sen, kāds tam devis resursus utt. Kas devis resursus un naudu? Mēs zinām, cik grūti bija kaut ko sagrabināt kaut vai tautas forums 2. versijas palaišanai un cik ilgi tas vilkās.
  Problēmu nevar atrisināt tajā pašā apziņas līmenī, kura tā radīta. Kāda jēga iespējai balsot internetā, ja nekas nav mainījies sabiedrības apziņas un izpratnes līmenī?
  Ja tā tas arī paliks, nekādas labas izmaiņas nav gaidāmas – kārtējās sagatavošanas darbos nebalstītas cerības. Brīnumi nenotiek.

 • Jāni,
  mani iedvesmo Vestards Šimkus, Renārs Kaupers un citi, kuri varbūt arī nav pirmajās rindās.
  Jā, fokuss šobrīd tiešām ir uz pašmāju oligarhiju un abstrakto oligarhu, kas mīt it vienā no mums. Iespējams, ka tas ir izpratnes trūkums, bet mums ir visas iespējas šo lietu ietekmēt. Viss atkarīgs no mūsu pašu spējām, kuras līdz šim bijušas tādas, kādas nu ir bijušas.
  ManaBalss.lv – ļoti laba ideja. Visdrīzāk tiks izmantota kāda no ‘open source’ platformām. Tādā gadījumā tas nemaksā daudz. Tiek solīts, ka izdevumu saraksts būs pieejams.
  Pavisam droši gan apgalvot nevaru, bet, manuprāt, Viesturam ar ‘apziņas līmeni’ viss ir kārtībā. Ļoti iespējams viņa pieeja ir pareiza – pareizi novērtējis, no kuras puses un kā DARĪT. Un tas, ka viņš VAR, nav šaubu. Arī komanda jau ilgus gadus viņam ir teicama un viņš prot pulcēt cilvēkus. Vēlu viņam un mums visiem tikai to labāko! Es tik tiešām uz šo iniciatīvu raugos ar cerībām un labām domām. Ja mēs darām pretēji, tad mēs ne tikai neatbalstām tos, kuri dara, bet paši sevi sakrampējam savā nevarēšanā, muļķības pēc neizmantojam iespējas.. Jauku dienu!

 • Šimkus ir talantīgs mūziķis, Kaupers izklaides industrijas zvaigzne, neesmu manījis, ka viņi būtu arī valsts politikas stratēģi. Dūlem es uzrakstīju vēstuli, bet nekādas atbildes. Nekur nekādu skaidrojumu, tikai aicinājums akli atbalstīt.
  Kā mēs varam to ietekmēt, ja režija jau gatava, mums tur aicina pasīvi piedalīties, uz mūsu jautājumiem neviens neatbild?
  Sorry, tas jau ir bijis.

 • Vēl ievēroju, ka, piemēram, Dienas blogos katrs vairs nevar ielikt savu rakstu, bet dažiem tomēr tāda iespēja ir dota. Un viņu viedokļi apbrīnojami sakrīt ar šīs maijpuķīšu revolūcijas mērķiem.
  Atvaino, man kā vecam revolucionāram, tādi inscenējumi ir viegli atpazīstami, lai es nedomātu, ka tās visas ir tikai nejaušības.
  Kamēr nav skaidrības, mums tādi pasākumi nav jāatbalsta. Tādas manas domas.

 • iespējams, es “pēc inerces” pieminēju vecu sakompromitētu lozungu, tagad tā vietā vairāk iederētos – varu biedrībām un nodibinājumiem.
  JA mums mēneša laikā izveidotos un sāktu reāli darboties
  tautas IZGLĪTOŠANĀ UN INFORMĒŠANA reāli sistemātiski ik dienas darbojošās 1000 tādas biedrības kā Viestura veidotā, kas izteiktu reālus izpildāmus priekšlikumus un piedalītos to realizēšanā un šis biedrības, iespējams, izteiktu atbalstu kādam no jau esošajiem politiskajiem spēkiem vai kādam jaunam politiskajām spēkam, tad mēs dabūtu lētāku vēlēšanu kampaņu, kuras rezultāta iegūtu kvalitatīvāku Saeimu
  ———-
  Mēs varam pieņemt, ka visi ir tikai meli un visi runā nepareizi , dara nepareizi. Man tāda pieņēmums nav pieņemams. Jo tad man būtu jāpieņem, ka es vienmēr esmu melis un es vienmēr rīkojos nepareizi. Pārmaiņas pēc mēs kādu laiku varētu pieņemt, ka tos, kas nāk ar ierosinājumiem VADA LABI MĒRĶI

 • Neatbild visdrīzāk, jo ļoti aizņemti. Zinu, kā tas ir. Ietekmēt mēs varēsim platformā ManaBalss.lv. Noteikti būs iespēja ierosināt idejas. Piem., manuprāt, vajadzētu pieprasīt atcelt aizklāto balsošanu Saeimā. Ko jūs par to sakāt?

  Šis būtu pirmais solis… jo tieši tādēļ notiek nebeidzamā tautas muļķošana, jo nevaram konkrēti prasīt deputātiem argumentāciju. Iespējams, ka ir kādi izņēmumi, kādēļ būtu vajadzīga aizklāta balsošana Saeimas deputātiem – tautas kalpiem, bet tad tie būtu tikai izņēmumi.

 • Nesen dzirdēju ideju – dot vecākiem tiesības balsot arī viņa bērnu vārdā vai nodot vēlēšanās arī bērna balsi. Protams, šis projekts, realizēts, prasītu izdevumus. Protams “bērnu balsij” nebūtu pilna juridiska seguma. Tomēr tiktu savākta būtiska informācija, kas būtu jāņem vērā valsts pārvaldē.

 • Ja kāds kaut ko uzņemas organizēt, tad jau sākumā viss jāizskaidro, jāieliek atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, kāds no organizatoriem jāpieliek, lai atbild uz zvaniem un e-pastu utt. Šim pasākumam vispār nav nekādas atgriezeniskās saites!
  Arī tai interneta balsošanā nevarēs izlikt savas domas, tikai balsot par priekšā likto. Pat ja varētu ielikt, tas noslīktu citu viedokļu jūrā.
  Es domāju, ka Saeimā ir jautājumi, par kuriem jābūt aizklātai balsošanai. Tieši tāpēc, lai nebūtu iespējama šantāža un partijas disciplīnas uzspiešana. Lai pārstāvis varētu paust savu, nevis partijas vai oligarhu viedokli.

 • Kāpēc “Viesturam Dūlem var izdoties”?
  Projekts tika dizainēts (veidots) ka sociāls projekts, jau martā kļuva skaidrs, ka tas uzskatāms par sociālu kustību, kas rezultatīvi ritētu uz priekšu ari pilnīgi bez jebkādas publicitātes un papildus “impulsiem mēdiju un publiskajā telpā”.
  http://blog.intelektam.lv/

 • Jā, pieprasīt atcelt aizklāto balsošanu Saeimā.
  Un vēl, un galvenokārt, – likvidēt atturējušos statusu. Vai nu tu esi PAR, vai PRET! Un ATTURAS neieskaita pie PRET, kā tas diemžēl ir tagad.
  Latvija – GARĪGĀS APGAISMĪBAS valsts!!!!!!!!!

 • to: vienmēr visiem viss jāizskaidro
  tas nav iespējams, tā nekad nenotiek
  TIESA
  visiem vienmēr nepieciešams zināt viņiem būtisko
  ———-
  Kas patreiz ir būtiskākais?
  Man personiski šķiet, ka Latvijai un īpaši latviešiem ir nepieciešams iziet caur “покаяние”. Kas tas ir? Tā nav (tikai) grēku nožēla. Tā nav (tikai) citu grēku meklēšana. Tas ir sarežģīts pārdomāts process, kura rezultāts IR ATDZIMŠANA = RAŠANĀS, PIEDZIMŠANA jauna kvalitātē pēc “galvas noliekšanas” (arī cieņas izteikšanas “kam patiesi pienākas”).
  Taču minētajam nebūs jēgas, ja nebūs reālu izpildāmu mērķu. Daudzi cilvēki caur minēto procesu jau ir izgājuši. Viņiem to pietiks apzināties, pārējiem šis ceļš vēl priekšā.
  Ir būtisks jautājums/jautājumi par pamatvērtībām.
  Vispirms tas ir tīrs gaiss un tīrs ūdens. Te par to nerunājam, jo te mums attiecībā uz šim lietam lielākoties ir kārtība un virzība uz vēl lielāku kārtību.
  Ir jāsaprot, ka lauki un neskārtā daba vai veselīgā daba katrai valstij ir tās vitalitātes pamats. Arī par to patreiz nerunā, jo arī šai pamatvērtībā mēs esam starp pasaules līderiem.

 • to : likvidēt atturējušos statusu
  Balsojums – atturējās – var nozīmēt: jautājums nav sagatavots. Prezidenta vēlēšanās pieci deputāti ar savu balsojumu pateica: mēs nepiekrītam nevienai no izvirzītajām kandidatūrām. Un ir iespējams, ka tā ir taisnība.

 • Piesardzīgam ir jābūt, par to nav runa. Es nevienu aktīvi neaģitēju, bet informēju par pasākumu. Pats, ja vien tajā laikā nebūs darba sanāksme Rīgas Latviešu biedrībā, būšu.
  Jāni, ja es un arī tu ņemtu galvā visus, kuri mūs sauc nezin kā un skatītos tikai ar aizdomām, tad visdrīzāk es sen būtu metis mieru ar sabiedriskajām aktivitātēm. Bet, ja redzi, ka beidzot cilvēki mostas un organizējas un, ka vēl tiek radīta platforma, ar kuras palīdzību ļoti iespējams tik tiešām būs iespējams vēl vairāk kaut ko mainīt (ja ne tiešā veidā, tad pastarpināti), tas iedvesmo.

  Ļoti bieži mēs esam pārsteidzīgi savos lēmumos – asi kritizējam (arī nepiedodam mazās kļūdiņas, ja tādas gadās), patiešām saskatām sazvērestības tur, kur viņu nav, bet izrādās, ka pie vainas ir gluži vienkārši izpratnes trūkums, nevis ļauni nodomi. Ar Viesturu ir sanācis tikties un aprunāties pāris reizes. Ja tā nebūtu, tad iespējams arī neinformētu par šo pasākumu. Man ir ļoti svarīgi satikties ar cilvēkiem dzīvē. Viens gan ir fakts – ne visi cilvēki, kuri viņam ir apkārt un kuri ietekmē viņa domas, manuprāt, ir labi cilvēki.

 • Bet kur ir diskusija, kur ir kāds izklāsts, ko varētu diskutēt, kur ir cēloņu un seku analīze, kur ir atgriezeniskā saite ar organizētājiem?
  Nekā tāda nav. Tātad tas ir inscenējums, kurā mūs aicina piedalīties un atbalstīt AKLI.
  Es domāju, ka nekas nav jāatbalsta AKLI. Pietiek!

 • Piemēram, kad organizējām Latvenergo akciju, es sagatavoju vairākus analītiskus materiālus, vienu pat iztulkoja divās valodās, bija process, kurā tapa rezolūcijas projekts, kuru visi varēja apspriest un iespaidot, un ieteikumi tika ņemti vērā un iestrādāti tekstā.
  Bet šajā gadījumā nav nekā, tikai aicinājums akli atbalstīt.

 • Jāni,
  redzi – tu jau izdari spriedumu par to, ko tu pat neesi redzējis :)). “Arī tai interneta balsošanā nevarēs izlikt savas domas, tikai balsot par priekšā likto”. VISS IR ATKARĪGS TIKAI UN VIENĪGI NO MUMS PAŠIEM – arī tas, vai mūs sadzirdēs un mūsu idejas tiks atbalstītas, vai nē.

  Un par to skaidrošanu… vai tiešām, kaut ko organizējot, tavuprāt, uzreiz iespējams atbildēt uz VISIEM jautājumiem un visu pirms tam precīzi zināt? Jā, ir labi, ka tu precīzi zini, ko gribi un zini arī katru mazāko nieku, bet ne vienmēr tas ir iespējams… ne visu var paredzēt. Pārdomā pats arī savas aktivitātes, ko esi organizējis… Ja mēs dzīvotu ar šādu pieeju, tad visdrīzāk netaptu neviens uzņēmums, neviens sociālais projekts, jo neviens neko neuzņemtos organizēt.

 • Un kāds ir rezultāts ar tavu ‘Latvenergo akciju’?!
  Baidos, ka apaļa nulle.

 • Piedod, ka atļāvos izprovocēties, bet es atbalstīju gan Latvenergo akciju, gan ‘Mēs paši’ domubiedru grupu Draugos utt. un atbalstīšu arī turpmāk, jo nevērtēju tik šauri un nepieprasu 100% skaidrību un tūlītēju rezultātu.

 • Katra paša lēmums ir kaut ko atbalstīt vai neatbalstīt. Nevienu ar varu nekur nevelk. Laiks ķerties pie darbiem! Atāaa..

 • to : Bet kur ir diskusija – diskusijās un strīdos patiesība un taisnība nedzimst; visbiežāk strīdi un diskusijas ir taisnības un patiesības bēres
  to : Tātad tas ir inscenējums – visdrīzāk tas patiesi ir inscinējums=rituāls, kurā tiek izvadits “oligarha gars”; piedalīšanās iespējama klātienē vai neklātienē; neklātienē piedalās visi tie, kas par šo pasākumu zin, kas piekrīt, ka ir jāizbeidz ar feodālismu un tam nepieciešami piederīgo korupciju un vardarbību mūsu reālajā politiskajā sistēmā

 • lai izbeigtu feodālismu, vajadzīgi pilsoņi to īstajā nozīmē – ar savām konkrētām vēlmēm un arī spējām un iespējām šīs vēlmes īstenot. nevis masas, kam galvenais ir “maizi un izklaides”.

 • Nu,manuprāt,viss ir atkarīgs no organizatoru nodomiem!
  Vai nodomi ir patiesi labi vai nē!?
  Kas to lai zin.Ja tie ir patiesi labi un godīgi-tad principā esmu par šādu akciju-jo labāk tā nekā nekā..
  Bet vispār jābrīnās-kur visi šie sabiedrībā pazīstamie cilvēki bija ātrāk.Viņiem reāli bija iespējas “izglītot” sabiedrību,caur savu darbību,bet viņi to nedarīja..

 • Tieši tā – noteicošais ir, vai viņi cenšas izglītot sabiedrību. Izglītot, skaidrot, nevis tikai plikus lozungus tiražēt.
  Šajā gadījumā nav pat mēģinājuma skaidrot vai izglītot.
  —————————————————-
  Ivo, ja Tu man bāz acīs, ka Latvenergo akcijas iznākums ir nulle, tad es teikšu, ka tā ir mūsu visu neveiksme. Es pat nebiju starp akcijas iniciatoriem, tikai tai pievienojos, un darīju visu, kas bija manos spēkos. Ja katrs darītu visu, kas viņa spēkos, iznākums būtu cits.

 • to : kur visi šie sabiedrībā pazīstamie cilvēki bija ātrāk?
  http://blog.intelektam.lv/

 • to : ja Tu man bāz acīs
  покаяние

 • katrs, kas dara, kas viņa spēkos izglīto
  “izglītot” ir patiesi skaists vārds

 • “Oligarhu kapusvētki” piedāvās trīs risinājumus, kā aktivizēt sabiedrības ietekmi politikā.

  Mums ir pietiekami augsts procents to kuri piedalās vēlēšanās-tātad-ar sabiedrības aktivitāti jau būtībā viss ir kārtībā.
  Problēma ir citur-šī sabiedrība,visus šos 20 gadus ir ,tā teikt, “nepareizi aktīva”.
  Viņi atkal un atkal,stūrgalvīgi ievēl cilvēkus kuri par viņiem ņirgājās.
  Un tur pie vainas ir ne tikai politiskās reklāmas.Viņos sēž iekšā mazi oligarhiņi-es runāju īstenība pilnīgi nopietni.Priekš manis ilgi bija noslēpums kā var aiziet un nobalsot,piemēram par tautas partiju-līdz es satiku dzīvē cilvēkus kas,ka izrādījās,balsoja par viņiem…

 • Ivars
  8.06.2011., 10:05

  to : likvidēt atturējušos statusu
  Balsojums – atturējās – var nozīmēt: jautājums nav sagatavots. Prezidenta vēlēšanās pieci deputāti ar savu balsojumu pateica: mēs nepiekrītam nevienai no izvirzītajām kandidatūrām. Un ir iespējams, ka tā ir taisnība.
  …………….
  Bet atturējušos nevajag pieskaitīt pie PRET, tad vajag citu rezultāta noteikšanas sistēmu.

 • Jāni, tu ļoti precīzi uzrakstīji. Ja kaut kas nav, kā gribētos, ar Latviju, un ja kaut kas nebūs labi ar ManaBalss.lv utt., tad tā ir/būs mūsu visu neveiksme.

 • Jā, tikai atšķirība tā, ka šai gadījumā mums netiek dota iespēja pievienoties un līdzdarboties, bet tikai – akli atbalstīt to, ko dara citi, ar mums pat neaprunājoties.

 • Pazvani Viesturam. Nosūtīšu viņa mob. nr.

 • Un tā ir fundamentāla atšķirība. Ja es, piemēram, varēju sazināties un satikt Latvenergo akcijas iniciatorus un iesaistīties kopējā darbībā, to iespaidojot, tad Dūles gadījumā nevienam nepiederošam šāda iespēja netiek dota. Tu vari to tikai pasīvi atbalstīt masu skatos, kurus kāds izmantos savai propagandai.
  Tā ir manipulācija, kurā mums atvēlēta tikai pasīva loma masu skatos, kurus raidīs pa TV, komentēs un interpretēs kaut kādi algotie darbinieki – tie paši politologi, štata žurnaļugas, partijas, politfigūras utt.

 • Laura R. 8.06.2011., 11:08 – mums vēl nekad nebija bijusi TĀDA situācija; un, protams, tādas situācijas interpretācijas pieredzes. Svarīgos balsojumos var izradīties, ka “attrurējušos” balsošanas motīvi ir visvērtīgākie. Mums bija/ir iespēja iepazīties tikai ar Visvalža lāča balsošanas motīviem. Un tie bija visai pārliecinoši. “Uzvarējuša viedokļa” balsošanas motīvu faktiski nebija. Vai viņi VISPĀR ZINĀJA PAR KO BALSO? Tas bija tipisks amorāls protesta balsojums, kaut arī uzvarējušais kandidāts balsošanas brīdī un kādu stundu pēc tās bija vispārliecinošākais.
  ————-
  Situācija un problēma tika PARISINĀTA, bet ne atrisināta. Atrisināt to pilnībā nebija un nav iespējams. Bet Saeimai obligāti izdarāmais tika izdarīts. Mums līdz 7. jūlijam prezidents IR Valdis Zatlers. Sākot no 8. jūlija prezidents ir Andris Bērziņš. Arvien aktualizējas jautājums par valsts prezidenta funkciju precizēšanu; arvien aktualizējas jautājums par Jaunu Satversmi. Ir skaidrs, ka Prezidents Jaunās satversmes konstitucionālajā kārtībā nevar būt pēc vecās satversmes konstitucionālās kārtības ievēlēts. BET ŠIE jautājumi bus jārisina jaunievēlētajai Saeimai. Šīs neskaidrības varēs sākt skaidrot un IZLEMT faktiski, varbūt, nākošgad, katrā gadījumā nekādi ne pirms Valda Zatlera ierosinātā referenduma. Bet tas jau nenozīmē, ka pie šiem jautājumiem nav izsvērti un pārdomāti jāstrādā TAGAD, kad nu beidzot ir pienācis lielisks laiks DOMĀŠANAI. Ir iespējams, ka mums priekšā labākais mēnesis mūsu valsts dzīvē.

 • 1. Ļoti nekorekti salīdzināt šo akciju ar latvenergo – kautkā neredzēju ka latvenergo akciju nemitīgi reklāmētu masu mēdijos
  2. Ja jūs minat mērķi vai uzdevumu tad parasti sāk ar galveno – jūs pieminat aizklāto balsošanu – man rodas jautājums kas ar jums ir noticis?? skumji
  3. Atceros sipeniece aktīvi aģetēja vienu lielu tautas sapūlci iepriekš – rezultāts – pilna saeima ar kangariski noskaņotiem + eiropas parlamentā klaji kangariski cilvēki sabalsoti + pilna saeima ar ārzemju finansētiem purniem….

 • Jāni – drīkst es tajā pasākumā izplatīšu tavu īso rakstu par zatlera runu??
  Vai tu gribētu lai zem tās ir tavs vārds un uzvārds???

 • Jā, droši! Un vari ar visu uzvārdu, es par saviem rakstiem atbildu! :)

 • Bet vārdu arī, citādi mani atkal saputros ar Māri Kučinski no TP. :)

 • Vai ir iespējams, ka Viesturs Dūle visai drīz kļūs par mūsu nākamo prezidentu? JĀ , par kaut ko tādu runāja deputāte Grigule, izvirzot, Andri Bērziņu deputātu iniciatīvas grupas vārdā?
  Vai es par to esmu domājis? – Nē, pagaidām nebija ienācis prātā, bet par to varētu padomāt, pēc pārdomām es varētu pateikt, ko par to domāju, pagaidām par to nedomāju neko un šonedēļ par to vairs nedomāšu.

 • to : mani atkal saputros ar Māri Kučinski
  Māris Kučinskis savā vietā nav ne par matu sliktāks par Jāni Kučinski viņa vietā. Tie abi ir cilvēki, kuru vārdos der ieklausīties

 • Varbūt vēl efektīvāk būtu, ja izplatītu šo:

  Īsa Latvijas moderno politisko terminu skaidrojošā vārdnīca

  Ekonomists – cilvēks, kas ar nopietnu sejas izteiksmi klāsta valdošajai konjunktūrai nepieciešamo teorētisko abstrakciju, kurai nav nekādas saistītas ar realitāti. Ekonomistu prognozes atpazīstamas pēc tā, ka tās nekad nepiepildās. Ja tomēr ārkārtīgi retā gadījumā piepildās, tad tā ir minētāja laime.

  Ekonomika – milzīgs kazino, kurā tie, kam daudz naudas, legāli aplaupa tos, kas strādā, kam nav naudas vai tās ir maz.

  Tautsaimnieks – kādreiz pastāvējusi profesija, kuras uzdevums bija organizēt harmonisku saimniecisko kopdarbību. Pašlaik šī profesija iznīdēta un netiek gatavota, jo Latvijai nav valstisku mērķu, nav noteiktas nacionālās intereses un nav arī pašas tautsaimniecības.

  Ēnu ekonomika – nabadzībā iedzītas sabiedrības dzīlēs dzimusi saimnieciska pašdarbība, kuras mērķis ir izdzīvot ekonomiski represīva režīma vai genocīda apstākļos. Būtībā tā ir kooperācija, kas cenšas pastāvēt ārpus vai paralēli korporatīvajai sistēmai. Ēnu ekonomika var radīt alternatīvu savstarpējo norēķinu sistēmu, kas darbojas līdztekus oficiāli uzspiestajai un būtiski palielina cilvēku iespējas izdzīvot, paliekot savā dzimtenē un saglabājot ģimenes. Ēnu ekonomika savā būtībā ir demokrātiska un tajā var izaugt stipri demokrātijas asni. Latvijā ēnu ekonomikas apkarošana pasludināta par primāro valdības uzdevumu.

  Politiķis – bezatbildīgs cilvēks bez kauna un sirdsapziņas, kas par zināmu samaksu un privilēģijām gatavs tēlot politiķi un balsot tā, kā vajag viņa darba devējiem. Reizēm viņš vai viņa tā iejūtas lomā, ka aizmirst, ka ir tikai algots aktieris.

  Politiskā partija – vidējā biznesa projekts, ko uzņēmīgu cilvēku grupa iesniedz oligarhiem. Ja oligarhi projektu atzīst par gana pārliecinošu elektorāta pievilināšanai, partijai tiek piešķirta nauda PR kampaņai. Ja partijai izdodas piemuļķot vēlētājus un tikt Saeimā, tai jāatstrādā oligarhu ieguldītā nauda, kā arī jāgādā par spēles noteikumu pielāgošanu politiskā biznesa vajadzībām.

  PR – latviski PR nozīmē sabiedriskās attiecības, bet agrāk to sauca par propagandu.

  Valsts prezidents – cilvēks, kurš bezjēdzīga šova un privilēģiju dēļ gatavs atteikties no savas dzīves un personības, bet kurš gatavs staigāt uzvalkā un nēsāt kaklasaiti (sievietei iespējami varianti). Par šo upuri pēc dienesta viņš saņem īpašu pensiju, dzīvokli, apsargu un sekretāri. Viņam ik pēc laika jārunā publiski, bet tā, lai neko skaidri nepateiktu.

  Parlaments – no franču vārda „pļāpātuve”, bet būtībā liels cirks, kurā iluzionistiem pārliecinoši jātēlo, ka viņi pārvalda valsti. Patiesībā parlaments apkalpo tos, kas investējuši politikā. Latvijas gadījumā Saeima pielāgo likumus Briselē un citos starptautiskos varas centros pieņemtajiem lēmumiem un direktīvām.

  Premjerministrs – cilvēks ar sadistiskām tieksmēm, kam jāpieņem nepopulāri (patiesībā noziedzīgi) lēmumi, bet jārunā optimistiski. Arī viņam jānēsā uzvalks ar kaklasaiti, kā arī jātēlo labs ģimenes cilvēks. Saistībā ar premjerministra apstiprināšanu parasti tiek sacelta liela brēka, taču būtībā derētu katrs sadists, kas gatavs staigāt uzvalkā un nēsāt kaklasaiti.

  Politika – viena no ienesīgākajām biznesa jomām, caur kuru tiek iztirgotas tautas un valsts intereses.

  Inteliģence – pērkams, bet iedomīgs cilvēku slānis ar pretenzijām, kam, ieķīlājot dvēseli, laimējies tikt pie Sorosa grantiem.

  Žurnālists – parasti gados jauns cilvēks ar vāju iztēli, kurš neinteresējas par dzīvi, bet par naudu sacer vienveidīgus stāstus par politiķiem, biznesmeņiem un citām slavenībām, kuras pats palīdzējis radīt. Reizēm žurnālists atceras, ka bez slavenībām Latvijā dzīvo arī citi cilvēki. Žurnālistus izmanto sabiedriskās domas formēšanai.

  Politologs – PR speciālists, kura uzdevums ir tautai ieskaidrot neizskaidrojamo. Arī politologus aktīvi izmanto sabiedriskās domas formēšanai.

  Korporatīvie mēdiji – korporācijas, kuru uzdevums ir novērst sabiedrības uzmanību no reālās dzīves, to aizvietojot ar savu virtuālās realitātes šovu. Mēdiju misija ir gādāt, lai mēdiju lietotāju apziņa būtu izklaidēta un izkliedēta, lai tie neko nesaprastu un nekad neapjaustu dzīves kopainu, kā arī nestu peļņu pašiem mēdijiem. Tipisks mēdiju patērētājs ir sarāvis saites ar citiem cilvēkiem, ja vien tie citi netiek rādīti mēdijos.

  Korporācijas – naudas taisīšanas uzņēmums, kura uzdevums ir gādāt ārvalstu investoriem peļņu uz kolonizētās teritorijas noplicināšanas un saindēšanas rēķina. Starp Latvijā ietekmīgākajām korporācijām minami ārvalstu banku un lielveikalu tīkli, mēdiji, sakaru tīkli u.d.c. Korporācijām ir tendence neierobežoti izplesties, ceļā aprijot nacionālos uzņēmumus, likvidējot nacionālo un vietējo ekonomiku. Korporāciju okupētā teritorijā iznīkst cilvēku dabiskās saites, solidaritāte un sadarbība.

  Tauta – iedomāta abstrakcija, kuras vārdu bieži lieto nevietā vai nelietīgi. Korporāciju kontrolētā teritorijā tauta nevar pastāvēt, ir tikai korporāciju vergi un korporāciju klienti, kuru uzdevums ir ziedot savu dzīvi un brīvību, lai gādātu korporācijām peļņu. Tautas iedīgļi gan var saglabāties pagrīdē. Tautas atlabšanu kavē cilvēku īsā atmiņa, nespēja mācīties no jau pieļautajām kļūdām un maldiem, nespēja galveno atšķirt no nesvarīgā, cēloņus no sekām.

  Oligarhi – investori (cilvēki vai korporācijas), kas iegulda politikā. Viņi finansē šo politisko teātri, no tā gūstot bezdievīgu peļņu un reālo varu.

  Brīvais tirgus (saukts arī par „tirgus ekonomiku”) – ideoloģija, kas mudina atvērt valsti korporāciju ienākšanai un neierobežotai darbībai. Cilvēki bieži pārprot, iedomājoties, ka brīvība domāta viņiem. Patiesībā tā ir neierobežota brīvība un privilēģijas tikai korporācijām.

  Latvija – korporāciju pārvaldīta teritorija, kurai ļauts lietot nacionālo karogu un dziedāt himnu. Iespējamas arī dažas citas dekorācijas un simboli, lai cilvēkiem radītu ilūziju, ka tā ir suverēna valsts.

  Satversme – dokuments, kuru drīkst tulkot tikai šim nolūkam īpaši radītas iestādes un iecelti speciālisti.

  Eiropas Savienība – globālās korporāciju varas reģionālā administrācija Eiropā, kuras uzdevums ir nodrošināt korporācijām labvēlīgu biznesa vidi ES inkorporētajās un atkarīgajās teritorijās.

  NATO – korporāciju varas militārais spārns, kura uzdevums ir pārliecināt suverēnas valstis, ka tām ērtāk būs atteikties no suverenitātes un atvērt robežas korporācijām. Lai arī sākotnēji dibināta kā eiroatlantiska aizsardzības alianse, pašlaik NATO veic proaktīvas un agresīvas militārās un policejiskās akcijas visos mūsu zemeslodes kontinentos.

  Krāsainā vai ziedu revolūcija – misija tā pati, kas NATO, tikai militāru līdzekļu vietā tiek izmantota ārvalstu aģentūru pirkta, apmācīta un atbalstīta inteliģence, bez darba palikusī jaunatne, naivi ideālisti un ziņkārīgie, kuriem patīk demokrātiski lozungi, skaisti vārdi un filmēšanās korporatīvajos mēdijos. Lētticīgi ļaudis ar prieku un cerībām pulcējas masu akcijās, paši neko nesaprotot, jo revolūcijai nav izsludināti konkrēti mērķi. Ja valdība šā apvērsuma iznākumā krīt vai piekāpjas, valstī ienāk korporācijas jeb arī tiek palielināta korporāciju vara.

  Geju kustība – globāli organizēta, bagātīgi finansēta un diplomātiski atbalstīta psiholoģiskā kara diversija pret katras kultūras pašu kodolu un dvēseli. Starptautiski organizētajām geju akcijām nav nekāda sakara ar parastiem homoseksuāliem cilvēkiem, taču šajās akcijās labprāt iesaistās inteliģence, žurnālisti un politiķi (izņemot tos, kas tēlo konservatorus; pārējās definīcijas skat. augstāk). Cilvēki ar iznīcinātu kultūras kodolu ir labi patērētāji un labi korporāciju vergi, tātad labi korporāciju biznesam un IKP. Geju kustībai ir daudz līdzību ar krāsainajām revolūcijām.

  Demokrātija – patlaban tas ir tas, ko jums stāsta politiķi, politologi, inteliģence un rāda mēdiji. Definēt nav iespējams, ja nav kritēriju. Demokrātijas teātris eksistē vienīgi mēdiju rīkotajos realitātes šovos un viegli suģestējamu cilvēku iztēlē, kas automātiski atkārto iepriekšējā vakara „Panorāmā” vai līdzīgā raidījumā dzirdētās frāzes. Kaut kāda patiesa demokrātija būtu iespējama sabiedrībā, kas atbrīvojusies no korporācijām un citām despotijas vai oligarhijas formām. Demokrātija ir tad, kad pilsoņi paši aktīvā sadarbībā brīvi veido savu dzīvi, negaidot, ka to kāds varētu pasniegt gatavu no augšas.

  Reklāma – tie ir speciālistu uzburti, fokusa grupās izmēģināti tēli, kas jums pasaka priekšā, ko jums patiesībā vajag. Ja reklāmu atkārto gana bieži un pārliecinoši, ievij to dažādos sižetos, tās patērētāji patiešām notic, ka tieši to viņiem vajag. Reklāma ir laba biznesam.

  Liberāļi – cilvēku grupa, kas reizēm sevi pretenciozi dēvē par Eiropas liberālo vērtību nesējiem, bet kas nespēj paciest atšķirīgu viedokli.

  Konkurence – sociālā darvinisma mācības (izdzīvo stiprākais, dabiskā atlase) modernizētā versija, ko mums māca, lai mēs cits ar citu plūktos, cits citu gremdētu, krāptu, muļķotu, nodotu, apmelotu, izspiestu no dzīves, dalītos grupās un cits citu apkarotu. Tā ir tā pati vecā oligarhu stratēģija, kurā viņiem pašiem paredzēta uzvarētāja un galvenā arbitra vieta. Kamēr mēs plūksimies, tikmēr uzvarētāji būs un pār mums valdīs starptautiskās korporācijas. Tautas stratēģija ir pilnīgi pretēja: sadarboties, palīdzēt, atbalstīt, solidarizēties, mīlēt, cienīt, sargāt, turēt svētu katru dzīvību, būt godīgiem pret sevi un citiem.

  Bizness – no Amerikas ievazāts jēdziens, ar ko jaunākajos laikos ierasts apzīmēt naudas taisīšanu (Money Making), sevi neapgrūtinot ne ar kādiem morāliem vai taisnīguma apsvērumiem, neradot neko sabiedrībai derīgu – ka tik nāk nauda, nauda nesmird. Visienesīgākais bizness ir nāves bizness, tāpēc biznesa cienītājiem patīk kari, tāpēc kari pasaulē nenorimst.

  Izglītības sistēma – daļēji valsts finansētas iestādes, kas bērnus un jauniešus gatavo nožēlojamai eksistencei korporāciju pārvaldītā pasaulē: viduvēji vai pus apmācītus, bet paklausīgus korporāciju vergus, patstāvīgi domāt nespējīgus korporāciju klientus un patērētājus. Augstākā izglītība ir biznesa nozare, kas par naudu paver iespējas saņemt diplomu, bet negarantē iespējas gūt pastāvīgu darbu atbilstoši ierakstītajai specialitātei.

  Nauda – sākotnēji iecerēta kā savstarpēju norēķinu vienība preču un pakalpojumu apmaiņas atvieglošanai, taču korporatīvajā pasaulē naudai piedēvēta lielākās bagātības nozīme. Viss tiek vērtēts pēc naudas, tāpēc saka, ka nauda valda pār pasauli. Pieņēmuši ilūziju, ka nauda ir visa mērs un bagātība, cilvēki dzenas pēc naudas, aizmirstot patiesās dzīves vērtības. Korporācijas šo ilūziju izmanto, lai tie, kam daudz naudas un kas kontrolē naudas apriti, varētu aplaupīt tos, kas rada vērtības, bet kuriem naudas ir mazāk vai tās nav nemaz. Kontrolējot naudas plūsmas, korporācijas kontrolē cilvēkus, kas dzenas pēc naudas.

  Starptautiskās reitinga aģentūras – licencēti iestādījumi, kas par naudu piešķir vērtējumus finanšu iestādēm, vērtspapīriem un valstīm, par naudu var veikt arī auditu, safabricējot maksātājam izdevīgāko vērtējumu. Ja aģentūra paaugstina reitingu kādai valstij, parasti tas ir signāls, ka šajā valstī ir radīta korporācijām īpaši labvēlīga vide, bet šīs valsts parastie iedzīvotāji var gatavoties īpaši nekaunīgai aplaupīšanai vai krīzei. Starp citu, Latvijai tikko mazliet paaugstināja kredītreitingu.

  Tiesa – iestāde, kas konfliktus izšķir par labu tiem, kam ir nauda, vai tiem, kas prot atrast vai radīt caurumus likumos, kas arī parasti prasa naudu. Korporācijas likumus pasūta un nopērk, ko sauc par lobēšanu. Korporāciju tiesības nostiprinātas starptautiskos līgumos, kuriem tiek atzīts lielāks spēks nekā nacionālajiem likumiem.

  Uzņēmība – uzņēmējdarbība kā kalpošana tautai, piedāvājot tautas attīstībai nepieciešamo un par to saņemot taisnīgu atlīdzību. Tieši uzņēmības mums pašlaik pietrūkst visvairāk.

  Papildinājumi vārdnīcai sekos. Gaidīti arī jūsu iesūtītie šķirkļi, labojumi un ierosinājumi. Kad sanāks laba vārdnīca, sakārtosim terminus pēc alfabēta, pa tēmām, un izdosim ar visu autoru vārdiem!

  Jānis Kučinskis

 • Ivar, man jau apnicis, ka mani lamā par Māra Kučinska grēkiem un apsaukā par Šķēles pakalpiņu. :)
  Lai viņš atbild par saviem darbiem un es par saviem.

 • Janis_K. 8.06.2011., 12:05 Lieliski
  tomēr tā ir tikai medaļas viena puse
  Jāni! vai esi dzirdējis vienas plaukstas plaukšķi?

 • Kandesa, tas, ka Latvenergo akcijai (tāpat kā Tautas Forumam) nebija tāda publicitāte, kā ir Dūles aktivitātēm, vien norāda uz to, ka viņš VAR LABĀK, VIŅAM IR LIELĀKA JAUDA, nekā tev, Jānim un man. Tā ir objektīva realitāte. Beidzot kāds kaut ko REĀLI dara, bet nē – atkal tikai norakt, meklēt utis citos, bet ne sevī. Jūs laikam tomēr neesat izpratuši šīs akcijas pamatdomu :((.

  Un neviens taču jūs nespiež nekur iet. Nogaidiet, centieties sazināties ar pasākumu rīkotājiem. Latvija nav liela. Iespējams dabūt jebkura cilvēka e-pasta adresi un tālruņa numuru. Tāpat ir iespējams satikties ar ikvienu, ar kuru ir vēlēšanās. Laika gaitā attīstās intuīcija.. un kaut kā sanāk satikties ar tiem cilvēkiem, ar kuriem tobrīd ir jēga satikties – kad iespējama abpusēja bagātināšanās.

 • http://www.youtube.com/watch?v=AC7ANGMy0yo&feature=relmfu
  nav nepieciešams saprast angļu valodu, PIETIEK, uzmanigi pavērot bildes
  http://www.youtube.com/watch?v=zDZFcDGpL4U&feature=related
  šai klipa PIETIKS, ja paskatīsities bildi 41-53 sekundē;
  tad kļūst skaidrs, ka mums ir nepieciešama Īsta ekonomika, ĪSti ekonomiķi un vienīgais resurs, kas mūs pie tā var aizvest ir
  intelektuālā, emocionālā un GARĪGĀ
  IZGLĪTĪBA

 • Kā jau iepriekš izteicos, Zatlera runa bija A. B (politiskās sistēmas maiņa, ieviešot mažoritārās vēlēšanas ar deputātu atsaucamību, aizliedzot politreklāmu plašsaziņas līdzekļos (atļautas tikai valsts organizētas kandidātu diskusijas sabiedriskajā radio un tv, kā arī uz “vietām” pilsētās un ciemos), utt.) nesekoja.
  Arī Dūle neprasa B. Tā vietā kaut kādi mistiska avota finansēti un mēdiju spēcīgi reklamēti murgi un šovs. Lietussargi 2.0. Kaut kāds interneta saits, kam pēc pieejamā apraksta nebūs it nekādas praktiskas jēgas. Tikpat labi (ar līdzvērtīgu rezultātu uz Latvijas politiku) var balsot par videoklipu “x” Youtube vai taml…
  Šoreiz piekrītu “pa lielam” Jānim K. un arī no savas puses iesaku izlasīt Jāņa S. rakstu par tēmu:
  http://www.draugiem.lv/user/3902684/blog/?p=5006404

 • to :Ivar, man jau apnicis, ka mani lamā par Māra Kučinska grēkiem
  Arī šai ziņā esam brāļi, JO es skaidri zinu, ka mani, iespējams, vēl simtiem gadu lamās par Ivara VIKTORA
  Alkšņa grēkiem.
  Un Ir zīmīgi, ka Latvijā ir vairāk ka 400 Andru Bērziņu, pie tam veseli trīs Saeimā.
  Man ir vienalga kā mani sauc un apsaukā, ja teiktais kaut kāda mēra patiesi neskar mani

 • Vēl viena nianse. Lai nu kā, bet Ventspili Lembergs ir izveidojis par Latvijas pērli – sakoptu, skaistu, drošu, ģimenei un bērniem draudzīgu un kulturālu dzīves telpu. Par pārējiem kampējiem neko tamlīdzīgu teikt nevar – tie visi ir visīstākie pirātu kapteiņi.

 • privātā sarunā vakar izteicos: Ventspilī esmu bijis tikai pirms pieciem gadiem; un man vakar radās interesants jautājums sev – kāpēc? Tur bija skaisti un sakopti, cerīgi, bet smirdēja. Protams ir labāk dzīvot sakoptā smirdoņa, kā nesakoptā smirdoņā. Man laikam pārāk deguns, tāpēc es izvēlos smaržojošas “ne tās labākās vietas”.

 • Eu nu par to Ventspili gan nevajag-tas kas tur ir izdarīts-tas taču ir ELEMENTĀRĀKĀS lietas ,kas būtu jādara jebkurai pilsētas domei.Pašas viemkāršākās.
  Neko īpašu tajā nesaskatu.
  Un tas taču viss ir tikai “grašu atmešana” tautai.

 • Man nav un nebūs personiska viedokļa par Ventspili un Aivaru Lembergu.
  Kaut “ko tādu”, bet mazliet savādāk vajag stipri vairāk.

 • šī īsā laika Gars TE TAGAD:
  Patreiz neviens nav un nekļūs uzvarētājs.
  Šai laika par zaudētājiem kļūs tie, kas centīsies salikt visus punktus uz “i”.
  Iegūs patiesi Dalībnieki

 • Man ir ideja par foršākām akcijām, piemēram – banksteru, korporāciju, ofšoru, ārvalstu spiegu izvadīšana vai pavadīšana līdz Latvijas robežām. Publiska viņu simbolikas dedzināšana…nē, vēl labāk – mēs varētu dedzināt līgumu oriģinālus ar SVF, PB, NATO, ES un citām tamlīdzīgām organizācijām

  Pēc šīm mazo bērnu rotaļām tad varētu ķerties klāt pie darba, ko oficiālā valdība varbūt sauktu par “ēnu ekonomiku”, bet mēs to sauktu par kooperāciju, pašpalīdzību, tautas saimniecisko darbību krīzes laikā, totālu boikotu precēm un pakalpojumiem, ko spējam saražot un nodrošināt paši saviem spēkiem, korporāciju un oligarhijas tīklu apiešana slēdzot tiešus tirdzniecības un resursu piegādes līgumus ar līdzīgiem kooperatīviem citās valstīs

 • Bet tomēr, vai nav savādi, ka tās “elementārākās” lietas nevienā citā pilsētā nav izdarītas Ventspils līmenī?

 • Juris Dimiters 15.aprīlī “Čas” par Latviju, varu un nākotnes prognozēm:
  http://chas-daily.com/win/2011/04/15/l_001.html?r=30&

 • izlasīju un atbalstu
  *********************
  Похороны,траур,день поминовения,гробы,жертвоприношение(три жертвенных “ягнёнка” Шкеле,Шлессерс,Лембергс) – неужели среди латышей так много ЭМО…?! :)Ну так выпейте яду или убейтесь об стену что ли и дайте спокойно жить нормальным латышам и русским!И задайте организаторам и себе один вопрос…!В Латвии только эти трое “олигархов” виноваты во всех бедах этой страны и народа…?Или их просто назначили “ВРАГАМИ НАРОДА” для того, чтобы перевести “стрелочки” и ваше внимание от других “олигархов” правящих все эти годы…Если они ВОРЫ,то пусть сидят в тюрьме! НО ПУСТЬ СИДЯТ ВСЕ,А НЕ ТОЛЬКО ЭТИ ТРОЕ НАЗНАЧЕННЫЕ “ВРАГАМИ НАРОДА” В УГОДУ ПОЛИТИЧЕСКИМ ИНТЕРЕСАМ ДРУГИХ ТАКИХ ЖЕ ВОРОВ ИЗ НЫНЕ ПРАВЯЩИХ…!!!

 • 7413 EUR mājas lapas manabalss.lv (Dūles pasākuma organizētājs) izveidošanai piešķīris Sorosa fonds Latvija

 • Es ievietoju tur savu Sahadža-Jogas Iniciatīvu ;)
  Redzēs – kas notiks…DDD

 • PS bet cik tas ir smieklīgi – cīnitāji par Latvijas izaugsmi nevar samesties 5200 latus, turpretīs naudu iedod žīdu spekulants Soross.
  Projekta mērķis ir radīt leģitīmu platformu iniciatīvu attīstībai, vairot sabiedrības atbalstu tām un panākt to pārtapšanu normatīvajos aktos. Tai skaitā šī projekta īstenošanas gadījumā tiks sniegta iespēja analītiskajiem medijiem uzrunāt plašu, konkrētajā jautājumā ieinteresētu auditoriju un veidot sev papildu atpazīstamību, piesaistot papildus auditoriju.

  Nodibinājums „Sabiedrības līdzdalības fonds” strādā pie platformas manabalss.lv izveides, kuras mērķis ir aizsākt Latvijā leģitīmu iniciatīvu veidošanas iespēju internetā. Tādejādi tiks panākta iespēja, ka ikviens varēs iesniegt savas iniciatīvas un, piesaistot ekspertus un juristus, iniciatīvas tiks uzlabotas un piemērotas iesniegšanai Saeimā, Ministru kabinetā, Valsts prezidenta kancelejā un citās institūcijās. Iesniegtās iniciatīvas būs leģitīmas, jo ir panākta vienošanās ar lielākajām Latvijas internetbankām par iniciatīvu iesniedzēju un atbalstītāju autorizāciju. Tādejādi arī taps visiem interneta medijiem un NVO izmantojams rīks, kuru tie varēs integrēt savos portālos, nodrošinot ciešu sadarbību ar mediju patērētājiem, padziļināti pievēršoties tieši ar konkrētajām iniciatīvām saistīto jautājumu izpētei.

 • Ieskatījos manabalss.lv un jāsaka, ka projekts nav nemaz tik peļams, jo iniciatīvas var iesniegt un par tām parakstīties katrs pilsonis, kam ir internetbankas pieslēgums (šobrīd gan tikai pieslēgties var no 3 bankām). Tas nozīmē, ka viltus identitātes ir gandrīz neiespējami izmantot.
  Paliek tikai jautājums par iniciatīvu kvalitāti un saprātīgumu. Kurš kontrolēs, lai šeit nepieļautu iniciatīvas par, piemēram, valsts uzņēmumu peļņas sadalīšanu “uz galviņām” LR iedzīvotājiem? Kā arī – kā nodrošināt, lai “kontrole” neatlasa izdzēšanai nevis nesaprātīgas vai nekorektas, bet vietnes veidotājiem vai viņu ideoloģiskajiem “tēviem” politiski nepieņemamus piedāvājumus. Piemēram, par referenduma ierosināšanu Lisabonas līguma sakarā?
  Attiecībā uz “oligarhu kapusvētkiem” gan palieku pie izteiktās nostādnes – nejēdzīga ambrāža, kas selektīvi vēršas pret pašmāju “krusttēviem”, noklusējot starptautisko korporāciju, globalizācijas institūciju un lielvalstu ļaundabīgo ietekmi uz procesiem valstī un sabiedrībā. Patiešām, kāpēc publiski nesadedzināt Lisabonas līgumu, Abrenes atdošanas (2007.gada Latvijas un Krievijas robežlīgumu) līgumu un slepenos Parex’a aizdevumu līgumus?

 • Neviena cita Latvijas pilsēta nav tik reklamēta- un tas ir viss. Tomēr 2014. gada kultūras galvaspilsētai nebija ar ko pieteikties. To izdarīja Cēsis un Liepāja, bet Rīga, protams, izkonkurēja visas.
  Bet Ventspils veiksmīgi tiek pie ES naudām, ko nevar teikt par citām pilsētām, un tas nu gan nebūs mēra jautajums.

 • Ja publiski sadedzinātu pašu Sorosu, nu tipa – viņa “atveidu” – tas būtu kaut kas ;)

 • http://www.diena.lv/sabiedriba/zinas/dule-pagaidam-neatklaj-oligarhu-kapusvetku-finansetajus-13887581
  ———————————————-
  No publiski pieejamās informācijas izriet, ka 7413 EUR mājas lapas manabalss.lv izveidošanai piešķīris Sorosa fonds Latvija. Granta saņēmējs ir Sabiedrības līdzdalības fonds.

 • <Janis_K
  - 'Dāvinātam zirgam zobos neskatās' (Tautas paruna)
  Par 7413 EUR piešķiršanu jau TF vietnes uzturētājiem arī nebūtu iemesla žēloties?
  Manuprāt, ar izbrīnu, vaimanām vai kādām citām emocijām pat šai karstajā vasarā pārāk nevajadzētu aizrauties.
  Lietas notiek likumsakarīgas, jo tie dāvinātāji jau tiešām vēlas Latvijai un tās sabiedrībai palīdzēt sakārtot valsti.

 • Citāts no tās ManaBalss lapas:
  “Vēlamies, lai mūsu valsts tiesībsargājošajām institūcijām būtu vieglāk cīnities ar negodīgām ofšoru shēmām. Vēlamies spert soli uz priekšu un kļūt par vēl godīgāku un caurspīdīgāku sabiedrību.”
  —————————————————–
  Pēc viņiem iznāk, ka ir arī godīgas ofšor shēmas? Un būs, kas lems, kuras ir godīgas un kuras negodīgas, un cīnīsies tikai pret negodīgajām?
  Bet kāpēc un kam vispār vajadzīgas ofšor shēmas?
  Nē, draugi, tie cilvēki aiz tās akcijas manipulē, laiž muļķi.
  “Vēl godīgāku un caurspīdīgāku sabiedrību”. Tātad godīgi un caurspīdīgi jau esam, tikai jākļūst vēl caurspīdīgākiem? Ai, cik smalks Sorosa “Atklātās sabiedrības” žargons! Sorosisms pil no katra vārda. Un arī Ivo sācis par to cīnīties, sadarboties ar pasaules mega laupītāju!

 • “Godīgas ofšor shēmas” jāizsludina par sorosītu gada citātu! :)

 • Nekas nav tik slikts – kā “godīgs muļķis” – naivs cilvēks, kuram visas ausis piežūžo viņa draugi, paziņas, redz – tur tas Šimkus, tur tas mūziķis krutais, tā tik ir štellīte.
  Diemžēl – tās visas ir tikai un vienīgi – polittehnoloģijas, kurām scenāriji nepieļauj novirzes no slepeno kardinālu – iestrādātā virziena. Vēl gribu pats personīgi pārliecināties par savu domu pareizību – tuvāko dienu laikā.

 • Jāni, vai tu jūties labi?
  Vienīgais, ko vēl piebildīšu – rakstot muļķības tu diskreditē pats sevi, šķied spēkus pa tukšo un demonstrē savu nevarēšanu. Šajā sakarībā aptuveni uzrakstīšu, ko teica Baiba Sipeniece: ‘Pašreizējā situācija ir tāda, ka sliktie zēni VAR, bet labie – pagaidām ir salīdzinoši nevarīgi. Tādēļ labajiem zēniem ir jākļūst varošākiem’. Mahatma Gandijs VARĒJA (viņam bija VARA), bet tu nerīkojies kā Gandijs…

 • „Oligarhu kapu svētki” tikai rada tautā iespaidu, ka mēs taču organizējamies, mēs demonstrējam, bet īstenībā, tā ir tikai „tvaika izlaišana” bez jeb kāda aktuāli tiešām nepieciešama mērķa izvirzīšanas un sasniegšanas. Mērķi ir norādīti tekstā. Pats galvenais: „konsekventi virzītos uz patiesi neatkarīgas Latviešu valsts izveidi?”.

  Demonstrējot vienkārši tiek novērsta mūsu uzmanība uz nesvarīgiem jautājumiem: oligarhiem. Ja mēs pievērstos galvenajam, Latvijas pārvaldes jautājumiem sabiedrības interesēs, tad oligarhu problēma pati par sevi izzustu.
  Acīmredzot, kāds ir ieinteresēts, lai mēs šķērdējam savus spēkus visādās svešu spēku organizētās krāsu un puķīšu demonstrācijās un revolūcijās, domādami, ka mēs tās paši organizējam, lai novērstu mūsu spēkus un uzmanību no tā, kas tagad steidzīgi un neatliekami būtu jādara. Proti, nepieciešams sagatavot savu projektu neatkarīgas Latvijas sabiedrības interesēs, sagatavot savus pārstāvjus, izvirzīt savus pārstāvjus un ievelēt viņus. Staigājot pa demonstrācijām svešās interesēs, mēs nepagūsim pievērsties savām interesēm!

 • Janis_K.
  8.06.2011., 12:05

  Brīnišķīgi!

  Vienīgi par liberāliem būtu vēl jāpiemin, ka viņi ir brīvās tirgus ekonomikas ekstremāli atbalstītāji un virzītāji.

 • Labi, es ilgi neizteicos par Dūles akciju, centos tajā saskatīt ko labu, bet nu pietiek. Vakar viņu redzēju arī domburšovā. Parasts uz intelektuālismu pretendējošs klauns, kurš labākajā gadījumā pats neapēdz, kādā kompānijā ticis un kā viņu izmanto nedomājoša pūļa manipulācijai. Un to nedomājošo pūli viņi radījuši paši, nesniedzot neviena konkrēta fakta, tikai muļļājot to oligarhu vārdu.
  Pat tēzes tajā viņu portālā vārds pa vārdam tulkotas no sorosītu tukšajām frāzēm. Nevienas konkrētas idejas, neviena principa, neviena vērtēšanas kritērija. Un viss Sorosa apmaksāts. Un tagad nu nedomājošs pūlis rakstīs savus priekšlikumus, kā izskaust vietējos uzņēmējus, kā vēl vairāk Latviju iemudžināt globālo spekulantu tīklos. Taisa rituālus, citiem kapu rokot, kurā pašiem vieta paredzēta. Tīrs jakobīnisms, nekā latviska, nekā Latvijas interesēs.
  Un citi sorosisti tikmēr grābstās ap tiesisko sistēmu, lai padarītu iespējamu teroru. Vai giljotīnas būs, atliek redzēt.
  Mēs atceramies, cik grūti bija Tautas Forumā ar to ideju ģenerēšanu, bet tagad to darīs satracināts, uz vienu vārdu zombēts pūlis.
  Un Ivo, apzināti vai neapzināti, iesaistījies šajās pūļa manipulācijās, sociālajos tīklos sludinot:
  “Hei, vēlies, lai Latvijā būtu iespējams balsot internetā? Ienāc un…”
  Pameklējiet paši internetā, ko nozīmē un kā sauc “pūļa varu”. Atcerieties, ka visas lielie masu pasaulē notikuši ar gavilējoša pūļa atbalstu!

 • :)) Kā reiz lasu G.Lebona “Pūļa psiholoģija”… Nu mats matā pūļa domāšana.

 • valters_grivins
  8.06.2011., 22:12

  Vai tas nav absurds, lai izteiktu savu politisko vēlmi, man privātpersonai jāreģistrējas caur kādu privāto uzņēmumu.

  Šis pats absurds novērojams, ja privātpersona grib ar interneta palīdzību izmainīt savu informāciju valsts iestādes datu bāzē, piemēram, izmainīt savu pierakstu.
  Kādēļ valsts uzticas privāto banku pakalpojumiem, kādēļ pieļauj „kāst” privāto personu datus, kādēļ mēs personīgi neaizsargājam savus datus, un katru informāciju, kura domāta valsts pārvaldei esam ar mieru paziņot arī bankai?

  Kur ir mūsu pašcieņa, datu neaizskaramība, personas suverenitāte?

  Kur ir valsts sirdsapziņa? Vai valsts nezina kādos nolūkos bankas izmanto privāto personu datus? Kādēļ valsts ne tikai pieļauj, bet pat atbalsta šādu privātpersonu datu iemantošanu, kurus bankas var izmantot savtīgos biznesa nolūkos?

  Tehniski un finansiāli LR pati varētu ieviest savu interneta apkalpošanas sistēmu, neizmantojot banku pakalpojumus.

  Brīnos, ka atrodas privātpersonas, kuras vēl intensīvāk vēlas atdot savu informāciju par savu politisko nostāju banku ziņā.

 • Zinot pieredzi ar VID, es tomēr vairāk uzticos bankai :) Palielam tev ir taisnība, bet ja ir iespēja, kura neprasa papildus ieguldījumus, kāpēc neizmantot?

 • domāju, ka bankas sistēma vienkārši autorizē mūsu identitāti. Esmu pārliecināts, ka ne banka saņem kādus datus par manām darbībām vietnē x pēc autorizācijas, ne arī vietne x saņem no bankas manu kontu datus.
  Bankā mūsu dati ir jebkurā gadījumā – kura banka atvērs kontu bez personas datu fiksācijas?
  Saprotams, ka vislabākais variants būtu vistautas e-paraksta ieviešana. Diemžēl pārliekas dārdzības dēļ tas nav izdarīts. Droši vien varētu to lietu paveikt arī lētāk, taču par to var spriest tikai pēc nozares specialistu neatkarīgas analīzes – kurš būs tas, kas tādu finansēs vai panāks,ka tādai analīzei piešķir valsts finansējumu?
  Tā vienkāršoti pieejot – vai e paraksts nevarētu sastāvēt no manas pases numura, paroles un kodu kartes kombinācijas? Lai izslēgtu automatizēto uzlaušanu noteiktu, ka pie 3 nepareiziem mēģinājumiem konts (paraksts) bloķējas. Kaut kā tā…

 • Daudziem ir arī EDS elektroniskais paraksts…

 • http://youtu.be/98fUyrzDyek
  Viss ir elementāri – mes taču zinam kas ir soros – vai ne?
  Mēs zinam ka šādu vai tādu projektu, cilvēkus finansē soros – vai ne?
  KAS tur sēž idoti vai muļķi kas pa labi pa kreisi dalīs naudu cilvēku – jeb vergu labā, pacelt to garīgo un materiālo līmeni???

  Nav jābūt ģēnijam – nav gadiem vai mēnešiem vai nedēļām jāiedziļinās lai saprastu ļoti elementāru lietu – turēties pa gabalu no visiem un visa ko sponsorē soros!

  Vai to tik tiešām ir grūti saprast?? kāpēc…

 • Pirmais uz ko “viņi” aicina – atklāt ofšoru īpašniekus.
  Cienītie – vai tas tiešām ir tas priekšlikums kuru arī jūs atbalstat???
  Kāda jēga mums – ja lmt vai latenergo prvatizēs ofšors un mēs uzzināsim ka īpašnieks ir džordž (vienalga)????
  vai tā ir tā cīņa par latviešu tautas interesēm??
  Mans personisks viedoklis – šādu priekšlikumu virzītājs vai nu ir dumjš vai arī manas “dzimtenes” ienaidnieks.

 • valters_grivins
  9.06.2011., 10:52
  Tieši tā es arī domāju. Kādu reizi pat izdevās parunāt par to ar kādu šī jautājuma pētnieci LV. Viņa teica, ka finanses neesot pamatšķērslis. Iemesls tam esot valdības un birokrātu dezinterese.

 • Šķēle savulaik dibināja “Jauno akadēmiju” kura dalīja finansējumu pašmāju censoņiem – noteikums videjai atzīmei jābūt ne zemākai par 7. Vasaras nometnes labākie Latvijas lektori – variet minēt trīs reizes, vai tur tika runāts par Latvijas interesēm( esmu lasījusi nometnes apkopotos materiālus.)? Ar ko viņš tad ir labāks par Sorosu? Un vai mūsu palaidņi kļūst par eņģelīšiem tikai tāpēc vien, ka ārzemes arī viņus nemīl?
  Un vai visi Latvijā dzīvojošie cilvēki, kas grib pārmaiņas, tikai tāpēc, ka nokļuvuši viena pasākuma iespaidā, momentāli kļūst par tautas nodevējiem?
  Šo komentāru tonis ir precīzi tāds pats kā Lembergam pēc Zatlera paziņojuma. Man tas arī šķiet simptomātiski.

 • Domāju, visprecīzāk viss pateikts: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/380800-lembergs_ir_nobijies (Tikai pats raksta nosaukums gan pilnīgi garām).

 • Ļoti žēl,ka manis visapmeklētais portals ir pardevies un nonacis liberaļju rokās.
  Tādas tendences es ieveroju jau sen un arī daži cilvēki uz toversa manu uzmanību.
  Izskatas,ka ar Tautas forumu-tāpat,kā ar filmu tzeigeist-
  cilvekiem dod patiesibu,lai savaktu lielu lasītaju loku.Kad tas ir noticis,speles vadītaji ar filmas palīdzibu ved tos sev vajadzīgajā virzienā-Vidējais cilveks jau pie mums nedomā-viņš akli seko.

 • asirieti vēl nēesmu no tevis saņēmis atbildi par iemesliem kāpēc tu mani apmelo!

 • Tad, kad bļāvēji atvēsinās sakarsušos prātus, tad viņi
  * ieies ManaBalss.lv,
  * apjēgs iespējas, ko šis rīks paver,
  * un beigās aktīvi to izmantos

  Protams, arī ManaBalss.lv ir jāvērtē un jātur acis vaļā, lai tur viss notiktu caurspīdīgi un saprotami.

  Un vēl šāds novērojums – visvairāk bļauj tie, kuri paši neko nav izdarījuši un/vai neko nespēj izdarīt. Mazāk kritizējiet, bet vairāk DARIET PAŠI.

  Asīrieti, man neviens nav maksājis, nedz arī kā citādi ietekmējis. Tavi apmelojumi mani nesatrauc.

 • Mana versija par cīņu ar oligarhiem.

  Pašlaik pārdošanai tiek gatavoti vairāki pievilcīgi valsts uzņēmumi (piem.LMT, Lattelekom). LMT un Lattelekom gadā dod peļņu vairāku desmitu miljonu apmērā. Tad šādu uzņēmumu normālai pārdošanas cenai vajadzētu būt vairāki desmiti miljardi. Bet globālas korporācijas šādu naudu maksāt negrib un Valdība labprāt notirgotu tos pa sviestmaizi. Bet tad jau vēlēsies piedalīties arī vietējie “oligarhi”. Tāpēc vietējie konkurenti ir jānovāc, lai nebūtu reālās konkurences uzņēmumu pirkšanai.

 • Lai viss izveidotos tā ka tas mnabalss.lv nestu lielu labumu mums visiem.
  Tikai interesanti sanāk – cik lasīju tad tam projektam naudu deva tikai un vienīgi sorosa fondi. Sanāk ka soros mums palīdz. Vajadzētu kādu pateicības vēstuli aizsūtīt – varbūt vēl kādu palīdzību sniegs??

 • Kandesa, kur atradi info, ka šie naudu piesaistījuši tikai no Sorosa fondiem?

 • gaidu kad viņi nopublicēs finansētājus – viņi solīja nākamnedēļ

  http://zinas.nra.lv/latvija/politika/49265-oligarhu-kapusvetkos-citu-oligarhu-finansejums.htm

 • interesanti ka līdz šim brīdim tur ir tikai 2 iniciatīvas. Abas divas ir melīgas
  1. atklāt ofšoru labuma guvējus – pa lielam neko nedod – jācīnās ar ofšoriem kā tādiem – tāpēc kā jau rakstīju šādas idejas iniciatori ir vai nu maz saprotoši vai arī melīgi, apzinīgi manipulē
  2. savācot 10 000 balsu internetā – un ko?? mēz tak zinam kā ar pūli var manipulēt?? Ir jāveido koncepcija (kā formula) kura ļauj aprēķināt jebkuru situāciju – dot galarezultātu (nepieciešamos pasākumus problēmu risināšanai) + skaidri noteikumi – jebkurš var nonākt pie pareizā vienota risinājuma – tas pats kas matemātikā
  piemērs – valsst ekonomiskās pārvaldes koncepcija
  http://prettrieciens.weebly.com/
  žēl tikai maz cilvēki to sapratuši – varbūt es kautko nesaprotu – tad žēl nevienam nav vēlēšanās mani apgaismot lai nemaldos – izņemot “tu neko nesaproti ekonomikā”
  koncepcijas – patiesība vienmēr ir un paliek patiesība – tā nemainās
  visi pārējie piedāvājumi – paver iespēju vieglām manipulācijām – pūlis pārāk neizglītots – piesātināts ar maldīgiem priekšstatiem
  jāsaprot – visdrīzāk neviens viņiem nedod pavēles kā rīkoties (varbūt daži ir tādi, situācijas uzraugi, koreģētāji) – daļa no viņiem pat domā ka dara pareizi, labu darbu – galvenais atrast cilvēkus ar vajadzīgu ideoloģiju

 • IVO

  Nespried tik pārsteidzīgi. Ir ļoti daudz cilvēku, kuri grib, var un dara, taču viņi domā ar savām galvām un nelien visām pudelēm, kuras kaut nedaudz līdzīgas savējai, par korķi. Šodien ir tāda situācija, ka ir jādomā un vēlreiz jāpārdomā katru savu soli, jāfiltrē informācija, pat ja šķiet, ka tā nāk no uzticamiem avotiem.

  Vai tad tu neredzi tās tendences, ka globālā elite cenšas dibināt tūkstošiem organizāciju, kuras itkā darbojas pret viņiem pašiem, taču tas ir tikai viltīgs triks, lai samazinātu un izšķīdinātu patieso tautas kustību koncentrāciju.

  Es negribu, lai mani izmanto, tāpēc netaisos darboties darbošanās pēc, tik tāpēc vien, lai es varētu sist sev pie krūtīb- bet es taču DARBOJOS.

  Nedomā, ka obligāi kāds nāks un tevi ķardinās ar treknu kukuli – šodien ir tādas pakļaušanas un manipulācijas metodes, ka tu pat gadiem vari darboties svešu spēku labā, bet pats to pat nenojaust. Nenovērtē ienaidnieku par zemu

 • Kandesa, kāda jēga tev likt iekšā NRA saites?! Vai tad nezini, kā pasūtījumraksti tie ir?

  Par 10 000 šobrīd pāragri izdarīt secinājumus.

  Par tiem saviem video, ko tik dedzīgi popularizē… tur tiešām tu kaut ko neesi sapratis. Neņem ļaunā, bet tie video ir garām. Tur pat nav izskaidrots, kas ir nauda, bet uzreiz tiek runāts par naudu. Var redzēt, ka video saturu veidojuši cilvēki, kuriem nav fundamentālu zināšanu par ekonomiku un finanšu jomu. Iesaku kārtīgi izstudēt VISUS Ivara Brīvera lekcijā minētos avotus un tad gatavot šādus materiālus. Tu pats redzēsi, ka tad tam būs pavisam cita kvalitāte.

 • Cien. kristieti!
  No izmantošanas cilvēks ir pasargāts tikai tad, kad ir satrūdējis – cilvēku kautķermeņu izstāde mūs par to pārliecināja.
  Problēma ir pavisam savāda – mēs lielākoties esam izauguši totalitārā valstī, pieraduši pie vienas demonstrētās pārliecības – un savējās, kontrolējošās.
  Tagad ir vienlaikus tik daudz pārliecību, ka vienkārši visas tās nespēj būt totalitāras. Un mūžīgie teksti par “zombēšanu” liecina tikai par to, cik vāji savā kontrolējošā pārliecībā esam.

 • Nauda = produktu bartera instruments – ko tur skaidrot???
  Es 99% esmu pārliecināts ka tu nemaz nēesi apskatījies tos video – varbūt sākumu. Tu neko nesaproti ekonomikā – to jau esmu dzirdējis – diemžēl tikai to – žēl tik nožēlojamus argumentus dzirdēt no tevis.
  NRA saites?? apskaties zemāk – ieliku vienu citu – + paskatoties to citu varam redzēt ka tu šajā gadījumā maldini citus – jo tas nav pasūtījumu raksts + tas palielina varbūtību ka pasūtījumu raksti tur nav nemaz tik daudz
  Par brīvera lekciju – ja tās lekcijas saturs ir balstīts uz tiem avotiem tad labāk nemaz netērēšu laiku ar tiem iepazīties
  Varbūt kautko palaidu garām – rūpīgi pastudēšu vēlreiz tās lekcijas – bet tās noskatoties vai tā lekcija dod skaidras zināšanas ka cilvēkiem – pārvaldniekiem rīkoties jebkurā situācijā kas skar ekonomiku jeb tautsaimniecību …. ai ko tur gari rakstīt – žēl…

 • Un ko tad nozīmē KNL teiktais, ka Sorosa fondu nauda ir tikai 10 – 14% ?

 • Kandesa, ja tev tiešām šķiet, ka tavi video ir kaut kas ļoti vērtīgs un revolucionārs, tad tiešām ir tikai 2 izskaidrojumi, kādēļ tie nav kļuvuši mega populāri:
  a) video ir izcili, tu esi ārkārtīgi gudrs, bet visi pārējie ir muļķi un video vērtīgumu nejēdz atbilstoši novērtēt;
  b) video nav nekas noderīgs.

  Video būtību jau uztvēru no tā, ko tu man stāstīji. Atsevišķas domas pareizas un liek aizdomāties, taču, kā jau rakstīju, jūtams, ka autoriem trūkst fundamentālu zināšanu.

 • Piedod bet es to teātri par velti erudītajai tautai jau diezgan ilgi neskatos. Balstos nevis uz teikto bet konkrētām lietām. Pašā sorosa fonda lapā viss ir skaidri pateikts – kas viņi melo?? nē viņi to pozicionē ka palīdzību latvijas tautas – kas sanāk ka soros mums palīdz?? tad ivo aicinu tev viņam uzrakstīt pateicības vēstuli! Viens no manabalss. veidotajiem – ja nemaldos ir šis kungs http://lv.linkedin.com/pub/j%C4%81nis-erts/9/493/bba – jānis erts.
  Kas viņš ir?? reklāmists. Es 4 gadus reklāmu un mārketingu mācijos. Tur māca kā izmantojot fizioloģiskās īpašības piespiest cilvēku nopirkt produktu – kuru varbūt nemaz viņam nevajag – tas nemaz netiek ņemts vērā – galvenais ir pēc iespējas lielāka peļņa
  Tādējādi tiek veidoti cilvēki ar attiecīgu ideoloģiju, psiholoģiju
  kautgan tie ir tikai mani spriedelējumi balstoties uz manām zināšanām un dzīves pieredzi

 • Īstenībā tas, ka ManaBalss.lv finansēšanai tika izmantota SFL nauda tiek uztverts kā kaut kas īpašs, ir cilvēku tumsonība. Savulaik arī es izvērtēju iespēju piesaistīt finansējumu no fondiem. Sarakstā bija arī SFL. Daži domubiedri man gan deva padomu neizmantot šī fonda iespējas, jo pēc tam var būt problēmas ‘atmazgāties no bļāvējiem’. Un taisnība arī ir. Kristofs ar čomiem nebija tik tālredzīgi. Par to arī viņi tagad dabū pa mizu.

  Starp citu radās ideja, kā to iespējams labot un te bļāvēji var nākt talkā. Pa visiem varētu savākt tos nelaimīgos 7000 EUR un atmaksāt Sorosa fondam atpakaļ. Ja kaut kādu iemeslu dēļ naudu nevar atmaksāt atpakaļ, tad par Sorosa fonda līdzekļiem varētu televīzijā demonstrēt kādu derīgu filmu, piemēram “Korporācija” – http://www.tautasforums.lv/?p=626, vai “Monsanto”… Vajag domāt un rīkoties, nevis bļaustīties ;)!

 • Slikti būsi mācījies, ja reiz tavi video negūst atsaucību sabiedrībā ;)…

  Ar ManaBalss.lv autoriem noteikti sazināšos. Esmu iesniedzis ideju parakstu vākšanai.

 • Video vērtīgumu nejēdz novērtēt?? neviens jau nemaz nav vērtējis – tikai daži desmiti to būtu iespējams izdarīt tikai pilnvērtīgā debatē vēlams pa tv – ceru ka reizi tas notiks
  Kāpēc man liekas ka tajos video ir laba doma – tāpēc ka balstoties uz to koncepciju var nekavējoties noteikt kā rīkoties un kādi ir mūsu mērķi jebkurā ekonomiskajā jautājumā. + daudzas lietas par ko runā brīvers – tai skaitā par stacionāro ekonomiku – tikai tā ir izteikta naudas daudzuma un naudas apgrozījuma elementos. Brīvers paskaidro ka stacionārā ekonomika ir nepieciešama tāpēc ka nevar mūzīgi attīstīties (kvadrāts aplis no lekcijas) – var attīstīties 0,1% gadā ~ miljons gadus
  labi ko es tur murgošu tik un tā rakstot nav iespējams palši izteikties + nav man oratora dotības
  varbūt tev ar vajadzēja uz to sorosa fondu aizdoties – varbūt arī TF labai onkulis džordžijs var kā palīdzēt $ ?

 • kas ir tā sabiedrība kur tie video negūst atsaucību???
  Par to fondu – nav jau nekas slikts labām idejām no tā fonda iegūt naudu! Es vienkārši domāju sistemātiski. Kāpēc ļaunais soros piešķir naudu labām idejām?? Tad varbūt viņš nemaz nav tik ļauns?? tad varbūt viņa saimnieki/draugi arī nav tik ļauni. Federālo rezervi tāpat labu gribēdami Izveidoja. Sanāk ka brūk visas konspirācijas.

 • Labi kautkā nemanot iekarsu izniekojot laiku. Visu gaišu!

 • Jap… nav ko laiku izniekot.. Noskaties video par zeltu.. varbūt radīsies kāda laba doma ;).

 • Interesanti būs palasīt ‘manabalss.lv’ kādus ieteikumus par tādām nozīmīgām lietām kā strukturālās reformas un nākamā gada budžeta konsolidācija (kam atņemt).
  Cik gan nav to interneta vietņu (scenāriji, gudrās galvas, eksperti, prettrieciens..utt., utml), kur tūkstošiem cilvēku virtuālajā vidē tūkstošiem padomu par politikas un ekonomikas uzlabošanu reālajā pasaulē?
  Cerams, ka nu šoreiz ‘taustāmais’ rezultāts būs vismaz tāds, kā tai latviešu tautas pasakā par ‘čiki’?
  http://www.pasakas.net/pasakas/latviesu-pasakas/latviesu_tautas_pasakas/c/ciks/

 • Manuprāt, Kaspars atsedzis šīs akcijas būtību un perspektīvu:
  http://blogs.krustaskola.lv/2011/06/10/sodoma-lv-uz-oligarhu-kapiem/

 • Sahadža-Joga.Likumdošanas Iniciatīva 2011.Balsojiet !
  http://ej.uz/bffe SEB, Swedbanka, LV Krājbankas Internetbankas balsošanai !

 • lurike
  10.06.2011., 12:49

  Atvainojos par savu pamācošo toni jau iepriekš!

  Lirike, cik redzams nesaprot, ka kapitālisma sistēma ir daudz totalitārāka par to sistēmu, kurā daudzi no mums ir izauguši. Bieži saskaroties ar rietumniekiem esmu vienkārši šokā par viņu totalitāriem uzskatiem. Viņi vienkārši ir akli un kurli pret jebkuru citu domu, vai priekšstatu, kuru viņi iepriekš nav dzirdējuši. Jāsaka tiešām, to var izskaidrot tikai ar vārdu, tie ir zombēti.
  Bet to nekādi nevar teikt, par cilvēkiem, kuri ir izauguši bijušajā sociālistiskajā blokā. To redzes loks ir divas reizes plašāks, par kapitālistiskajā blokā izaugušiem. Jo viņi zina un saprot tikai vienu sistēmu, bet mēs visi, čehi, latvieši, poļi vai krievi, zinām un saprotam divas sistēmas. Mūsu redzesloks un mūsu pieredze ir divas reizes lielāka. To ko rietumnieki vispār nespēj iztēloties, par to mēs spējam profesionāli diskutēt. Mums ir ārkārtīgas priekšrocības pasaules politisko sistēmu izpratnē. Protams, ne mēs vienīgie saprātīgie.

  Rietumos, nav nekādas dažādas pārliecības, tā ir tikai ilūzija, ka tās ir dažādas pārliecības, īstenībā visas tās dažādās pārliecības nāk no vienas „saknes” ar mērķi skaldi un valdi. Cilvēkos rodas diversitātes, brīvības ilūzija, katram tiesības savas intereses aizstāvēt: homoseksuāli, feministes, demokrāti, liberāli, panki, antiglobālisti, suņu mīlētāji, māmiņās, zaļie u.u.u. Kas ir šīs zombēšanas uz „saskaldītiem mērķiem” mērķis? Katra interešu grupa cīnās viena pret otru un par savām privilēģijām un neviens necīnās, pat nedomā, jo nav tādas tradīcijas, par kopējo labumu, par cilvēka cilvēcīgu dzīvi un misiju uz šīs planētas.

  Kurš tad te ir zombēts?

  Tā jau arī PSRS laikos, mēs sapņojām par „rietumu brīvību”, nezinot, kas tā tāda „rietumu brīvība”. Vel šodien, ne katrs latvietis ir sapratis, ka latvieša brīvības izpratne neatbilst rietumu brīvības izpratnei.

 • Ivo Verners
  10.06.2011., 13:11

  Tikai kur ir garantija, ka šie cilvēki, kuri vienu reizi maldījās, nemaldīsies arī nākošo reizi, kādā citā jautājumā. Tas tikai liecina par to, ka viņi nav iemācījušies neatkarīgi spriest. Tikai tad, kad viņi apgūs neatkarīgas domāšanas un analīzes prasmes, viņiem var atkal uzticēties.

 • Pēc Dombura KNL noskatīšanās par akcijas un tālākās kustības bīstamību šaubu nav.
  Mērķis liekas ir mazināt saeimas varu, radot haosu un šķelšanos, kopīgi nonākot pie prezidentālas republikas. To pati tauta paprasīs.

 • Kas attiecas uz finansējumu, uzskatu, ka no kā ir saņemts šoreiz gan ir pats svarīgākais jautājums.
  Tā nav nekāda dāvana kā viens otrs te izsakās.
  Par tikumību nākas padomāt.

 • Cien. Alma – mūsu totalitārais mantojums ir tieši iekš tā, ka satrakojamies par citādo. Kas nav ar mums, tas ir pret mums, uz tā balstījās arī 58. pants par valsts nodevību.
  Labi, šodien pamētāsim mēslus, mūs par to apmētās ar virtuālajiem mēsliem un viss. Ne jūs ne mani cietumā neliks un uz Sibiriju nesūtīs. Tik vien tās atšķirības, bet ja kādam šķiet nebūtiski-
  Bez visas kapitālisma propagandas tepat vien darbojas gaisa jaucēji ar viscēlākajiem nolūkiem, bet atkal – ja nav ar mani, tad ienaidnieks. Un kas tad šos domātājus nozombējis?

 • valters_grivins
  “Ieskatījos manabalss.lv un jāsaka, ka projekts nav nemaz tik peļams, jo iniciatīvas var iesniegt un par tām parakstīties katrs pilsonis, kam ir internetbankas pieslēgums”
  Katrs pilsonis? Nē, tur nav rakstīts, ka var balsot tikai pilsoņi.
  Turklāt grozījumi, kurus šī kompānija paredzējusi iestrādāt Saeimas Kārtības rullī, paredz, ka likumdošanas iniciatīva piederēs arī “patstāvīgajiem iedzīvotājiem”. Latvijas situācijā – arī nepilsoņiem.
  Citēju paredzētos grozījumus:
  Papildināt V sadaļu LIETU IZSKATĪŠANA ar 5.2
  nodaļu šādā redakcijā:
  “5.2
  KOLEKTĪVAIS IESNIEGUMS
  131.2
  Ne mazāk kā 10000 Latvijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem ir tiesības, norādot savu
  vārdu, uzvārdu un personas kodu, iesniegt Saeimā kolektīvu iesniegumu, kas skar kādu
  likumdošanas ceļā izskatāmu jautājumu. Parakstus kolektīvajam iesniegumam var vākt arī
  elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstītāju identifikācija un fizisko personu datu aizsardzības
  drošums.”

 • Meitene zeltene, noliekot katras pilsētas centrā kastīti ar caurumu pa kuru var iemest ierosinājumu, tās pildīsies un par to es nešaubos. Tikai neatskārstu kādā veidā kastītēs vai manabalss ierosinātais var uzlabot mūsu likumus. Tas man atgādina hokeja spēli, kurā skatītājus aicina norādīt uz vietu vārtos, kur mest ripu uzbrucējiem, lai komanda uzvarētu. Ja kāds tā iedomātos darīt hokejā, to vienbalsīgi un viennozīmīgi novērtētu kā pilnīgu stulbumu. Kā tādu akciju vērtēt politikā?

 • Induli,
  Labs vakars!
  Es neesmu no tiem, kuri aģitē par manabalss.lv
  Vēlējos tikai piedalīties diskusijā par šo tēmu – tvnet mani nobloķēja, kad uzrakstīju, ka šāda parakstu vākšana ir antikonstitucionāla. (Ar to domājot, ka parakstīties var visi – gan pilsoņi, gan nepilsoņi, gan ārvalstnieki – kuriem ir piekļuve internetbankām.)

  Jo – vara Latvijā pieder Latvijas tautai (Latvijas pilsoņiem). Un Satversmē ir nodaļa, kas nosaka, kam mūsu valstī pieder likumdošanas iniciatīva ,kādā veidā tā var tikt īstenota. (Sk. Satversmes 5.nodaļu. )

  Bet te kāds ar Saeimas kārtības ruļļa grozīšanas palīdzību grib šīs ekskluzīvās tiesības nodot vēl kādam citam.

 • Meitene zeltene, pakomentēšu par 2 lietām.
  1)Saskaņā ar Satversmi taču mums jāvēl 100 priekšstāvji. Bet vara Latvijā, nez kāpēc, nepieder priekšstāvjiem, bet pieder partijām. Satversmes pirmajos 100 pantos vārds partija pat nav minēts. Tātad iznāk, ka partijas izdarījušas valsts apvērsumu, vai tad nē?
  2)Vēlēšanas ir juridisks akts, ar demokrātiju tām sakars kā jebkuram citam juridiskam aktam. Tā ir vienošanās, līgums. Līgumi ir dažādi, pat hipotētiski. Dotajā gadījumā viena puse pārstāv ap 10 000, otra puse – viens priekšstāvis. Civillikumā taču norādīti iemesli, kas neļauj savstarpējo līgumu uzskatīt par noslēgtu (maldi, viltus …). Kur problēma, priekš kam šis teātris? Izvirzi nosacījumus un noslēdz līgumu stundas laikā, apmierinot abas puses vai panākot kompromisu! Te notiek vispārējs absurds, kura raksturošanai trūkst vārdu!
  Ņem par labu, tādas ir manas domas.

 • Meitene! Nebiju pētījis tos piedāvātos grozījumus. Patiešām, tie ir ne tikai antikonstitucionāli, bet arī latviešiem naidīgi, jo veicina Krievijas un tās trubadūru SC prasību piešķirt vēlēšanu tiesības nepilsoņiem.

 • Indulis
  Mans komentārs bija par vienu konstitucionālas dabas jautājumu – kam pieder likumdošanas iniciatīva Latvijā.
  Valters saprata, jo nebija pētījis šo lietu tuvāk.
  Interesanti zināt, vai arī VL/TBLNNK, kas “arī atbalstot šo iniciatīvu”, nav lasījuši Saeimas ruļļa grozījumus, kurus šī grupa grib izdarīt?
  Nevajag saskatīt “sazvērestības” kur to nav, bet saskatīt klaju tautas muļķošanu tur, kur tā ir.

 • <Indulis 25.06.2011., 21:49
  (..)
  Bet vara Latvijā, nez kāpēc, nepieder priekšstāvjiem,..
  ========================================================
  Knuts Skujenieks:''(..)Demokrātija nepavisam nenozīmē tautas varu, jo, lai gan Satversmes deklarācijā pateikts, ka suverēnā vara pieder tautai, tajā nav pateikts, kā tā tiek realizēta''.
  ('Kā nepārprast demokrātiju'.31.10.2009.LA)
  – Ne bez pamata jau 1990.g.4.maija Deklarācijas 7.punkts par jaunas, mūsdienu apstākļiem piemērotas Satversmes izveidošanu joprojām nav īstenots – ja likumdošanas iniciatīva pieder politikāņu ''kantoriem'', tad nav iemesla steigties.

 • Meitene zeltene, vai Tu domā, ka partija ir grieķu dievi?
  Čomaki, kuru uzdevums tikt ievēlētiem, taisīt troksni, lai viņus sadzirdētu un nākošajās vēlēšanā par viņiem nobalsotu vairāk piekritēju. Valsts un Satversme – tas vairāk brīvā laika pavadīšanai. Partijas intereses taču nav valsts intereses. Manas vai Tavas intereses taču arī nevar saukt par valsts interesēm.

  Edge, mūsu politiskās varas kliķe ir vai nu pārāk aprobežota, vai pārāk pašpārliecināta. Tai nerūp sakārtot varas atribūtus un papīrus tā, lai neizskatītos, ka Latvijā pastrādāts valsts apvērsums. Tā sakot, uzspļaut uz Satversmi, galvenais vara!

 • Indulis
  Šeit ir ļoti konkrēta lieta – kāda personu grupa cenšas “skaistu lozungu” aizsegā bīdīt iespēju nepilsoņiem un ārvalstniekiem iespēju būt par likumdošanas iniciatoriem Latvijas Republikā.
  10000 nepilsoņu parakstās internetā un Saeimai katru otro mēnesi jāizskata priekšlikums par krievu valodu kā otru valsts valodu?

 • KANDESA
  Paldies par info.
  To vēl nebiju piefiksējusi, ka Jānis Erts, kas ir viens no manabalss.lv iniciatoriem, ir arī Tele2 viltus meteorīta idejas autors. (Tagad par to var uzlikt administratīvo sodu līdz 5000 latiem.)

 • <Indulis 26.06.2011., 11:20
  Edge, mūsu politiskās varas kliķe ir vai nu pārāk aprobežota, vai pārāk pašpārliecināta. Tai nerūp sakārtot varas atribūtus un papīrus tā, lai neizskatītos, ka Latvijā pastrādāts valsts apvērsums. Tā sakot, uzspļaut uz Satversmi, galvenais vara!
  ========================================================
  Visi ''uzspļauj'' visiem? Ja kas, tad 10.Saeimā 60% deputātu bija jaunas sejas/galvas – taču pat tāda nomaiņa nesekmēja problēmu sekmīgu atrisināšanu.
  Ar Latvijas sabiedrību pēdējo divdesmit gadu laikā notiek tādas pārvērtības, tāda vērtību pārvērtēšana, ka lielam optimismam par 11.Saeimu panākumiem man personiski nava. Nav pat mēģinājumu apjēgt tos iemeslus, kas noveduši pie pašreizējās neuzticēšanās – tikko vēl varas (AP) pārstāvjus uz rokām nēsāja 1990.g.4.maijā, šodien jau labi ka 15% uzticās (2011.g.aprīlis). Kā tikai kāds ienaidnieks/ļaundaris visām bēdām atrasts – tā uzticības reitings vienam cilvēkam uzlido ''debesīs''. Tas mani nesajūsmina….

 • meitene zeltene 26.06.2011., 14:31
  (..)
  To vēl nebiju piefiksējusi, ka Jānis Erts, kas ir viens no manabalss.lv iniciatoriem, ir arī Tele2 viltus meteorīta idejas autors. (Tagad par to var uzlikt administratīvo sodu līdz 5000 latiem.)
  ========================================================
  Tagad var izdomāt arī citus LIKUMĪGUS gājienus. Tas notikušais ar Mazsalacas bedres rakšanu jau arī spilgts piemērs pēdējo divdesmit gadu laikā notikušajām izmaiņām Latvijas sabiedrības (daļas)vērtību skalā.
  Sabiedrība pakārtojās peļņai, taču vienu ‘spēles noteikumu’ pārkāpēju sodīšanu būs par maz, lai problēmas atrisinātu.
  Starp citu, to bedri mālainajā laukā pieci spēka pilni puiši 2-as dienas raka ar lāpstām, kas vēlreiz apliecina latviešu uzņēmību un nevairīšano pat no smaga fiziska darba. Ja būs tik tā mūsu šodienas sabiedrība saprātīgāka – būs arī jēgsaturīgāki ”priekšnesumi”! Jāpieaug – , kultūras līmenis jāceļ!

 • meitene zeltene
  (26.06.2011., 11:41) tā ir izrāde, kurā aicina piedalīties skatītāju. Lai pamatīgāk iesēžas atmiņā izrādes varoņi – partijas! Palasi vēlēšanu likumu! Vēlētājs neko nevar ietekmēt, viņam ir tikai kailas rokas un kaila dzīvība. Un pat ja Tu un piedevām daudzi citi to neizsakāmi vēlētos, tad jāorganizē referendums. Laiks, nauda, bet pozitīvu rezultātu nav devis NEVIENS no iepriekšējiem referendumu mēģinājumiem. Es nemaz nepieskaros formulējumu finesēm un līdzīgām manipulācijām, ko vēlāk var iestrādāt.
  Bet par savu sāpi neuztraucies, partijas šo jautājumu savā starpā nokārtos un izkārtos. Ne Tev jautās, ne Tu to vari ietekmēt! Vēlētājs var tikai patrokšņot un palīdzēt pavirināt publikas tvaika ventili.

 • Edge
  Interesants fakts par tiem 5 džekiem.

  ————————————–

  Indulis
  Vēlētājs var tikai patrokšņot un palīdzēt pavirināt publikas tvaika ventili.
  ==========================
  Nu nevajag tik pesimistiski. Nebūs vēlētāju, nebūs partiju uzvaras vēlēšanās. Bišķiņ jau kaut kas mūsu labā tomēr ir jāizdara, lai sasniegtu Lielo Sili.

 • Meitene zeltene, pragmatiski, ne pesimistiski: “Saeima neatbalsta iedzīvotāju likumdošanas iniciatīvas tiesības”

 • Kartējo reizi, neatkāpjoties no pieņemtajām pozīcijām, Saeimas vairākums pierāda, ka Zatleram bijusi taisnība.

 • < lurike 2.07.2011., 10:13
  Kartējo reizi, neatkāpjoties no pieņemtajām pozīcijām, Saeimas vairākums pierāda, ka Zatleram bijusi taisnība.
  ========================================================
  Katram sava ''taisnība''/izpratne, bet pašreizējā demokrātijā jau mazākumam ir jāpakļaujas vairākuma ''taisnībai''. Pagaidīsim referenduma apmaksātāju/vēlētāju izteikto ''taisnību'', tad jau reālāk varēs izvērtēt Zatlera rīcības saprātīgumu/lietderīgumu.

 • Labāk vēlāk – nekā nekad?
  Viens man ir skaidrs jau šodien – pat oligarhu un oligarhu partiju atstāšana ārpus 11.Saeimas durvīm neatrisinās divdesmit gadu samilzušās problēmas vienā gadā (desmitgadē).Oligarhus ”dzemdējusī” sistēma jau turpinās pastāvēt neatkarīgi no kādiem balsojuma rezultātiem.

 • Katram notiek pēc viņa ticības. Ja tie daudzie cilvēki, kam ticība ir iedīglī,vai pat jau paaugusies, tagad nepagūs satapt pietiekami masīvu kontrpropagandu, tad var notikt lielākas pārmaiņas nekā pagājušo rudeni . Vienmēr jautajums, pie kā tas galā novedīs. Kā viens prātīgs cilvēks teica – jāparedz ir arī sliktākie scenāriji, bet tie nedrīkst dominēt.

 • Johaidi! Nu cik var ņemties ap to “oligarhu” apkarošanu?
  Deviņdesmitajos gados valsts ekonomika tika apzināti grauta ar mērķi iztirgot potenciāli ienesīgas nozares globāliem kārumniekiem. Ir atradušies vietējie veiklīši, kuri tajā brīdī vairāk zinājuši un apzinājās kas mūs gaida, jo bija tieši saistīti ar valsts iztirgošanu.

  Jāizmaina sistēma, kas vērta uz ekonomisko okupāciju un “oligarhi” izzudīs ka suga.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.