Būsim katrs prezidents – savā namā, savā ielā, savā pilsētā un savā valstī!

2.jūnijā, dienā, kad Latvijā notiks valsts prezidenta vēlēšanas, savstarpējas bezmaksas  palīdzības, pakalpojumu, lietu apmaiņas un pasākumu portāls www.draugsdraugam.lv, kustības domubiedri un sabiedrībā pazīstami ļaudis aicina uz Radošo Industriju kvartālu Spīķeros, kur ikviens kopīgā rīcībā, priekā un darbos varēs apliecināt un pārliecināties, ka katrs  varam būt prezidents – negaidīt, kad brīnumus paveiks citi, bet aktīvi rīkoties ar savām prasmēm un iemaņām, lai pasaule ap mums kļūtu draudzīgāka un laimīgāka. Uzņemties atbildību par paveikto un sākt jaunus darbus.

Pasākumā piedalīsies eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Vita Jaunzeme, IGO, Niks Matvejevs, Goran Gora, Pāvels Gumennikovs, Elita Patmalniece, Gunta Līdaka, H.Buks-Vaivads un daudzi  citi.

Pasākuma mērķis ir parādīt, cik vienkārši un tai pat laikā nozīmīgi ir bez maksas palīdzēt viens otram, sniegt atbalstu, dalīties ar zināšanām un iemaņām, tādējādi palīdzot uzlabot ikviena līdzcilvēka dzīves kvalitāti,  radīt pamatu labklājībai, izaugsmei un attīstībai, prast uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un paveikto, drosmi  sākt jaunus darbus.

“Šodien daudzi aizbrauc no Latvijas ar rūgtumu sirdī, nesaprasti un neatbalstīti. Tie, kas paliek, daudzkārt jūtas bezpalīdzīgi un nespējīgi kaut ko mainīt savā un valsts dzīvē. Mēs vēlamies, lai katrs apzinātos savu spēku un iespējas ar savām prasmēm, dzīves pieredzi, zināšanām vai lietām, kas kļuvušas liekas, sniegt pilnīgi reālu palīdzību viens otram, kā arī šādi atjaunot pilsonisko lepnumu un patriotismu. Satversmē teikts, ka vara pieder tautai. Vara, mūsuprāt, nav tikai amats, bet gan spēja, griba un drosme pavisam ikdienišķās lietās un veidos uzņemties iniciatīvu savā namā, savā ielā, savā pilsētā un savā valstī, tādējādi radot nesaraujamu draudzības, pašpalīdzības un attīstības ķēdi,” uzsver projekta autori.

Pasākuma dienā, 2.jūnijā, Radošo Industriju kvartālā Spīķeros, no plkst. 17.00 līdz 22.00  sabiedrībā pazīstami cilvēki dažādās aktivitātēs parādīs, cik tas ir vienkārši – dot ikvienam to, ko māki, dalīties ar to, kas pašam ir kļuvis pietiekami vai atdot citiem to, kas pašam kļuvis lieks, savukārt kādam citam  var kļūt par nopietnu atbalstu vai starta punktu tālākam lidojumam.

Plkst. 16:00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci un intervijām ar projekta autoriem un domubiedriem, bet, sākot no 17:00,  visā kvartāla garumā notiks dažādas aktivitātes uz skatuves un darbnīcās, notiks dziesmas „Laid mani Mājās…” pirmatskaņojums, eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas meistarklase “Kā izvirzīt mērķus, un kā tos sasniegt”,  filmas „Es mīlu Tevi, Rīga” demonstrēšana un sarunas par to. Noderīgu lietu apmaiņas punktā katram būs iespēja apmainīt  sev vairs nevajadzīgu līdzpaņemtu lietu pret kaut ko sev nepieciešamu. Darbnīcās varēs sastapt Igo un citus mūziķus, bet Elitas Patmalnieces un labdarības veikaliņa “Otra elpa”  darbnīcā lietas varēs sākt jaunu dzīvi. Pagalmā notiks Austrumu cīņu paraugdemonstrējumi un darbosies unikālais Mobilais veselības aprūpes centrs bērniem.

Pasākuma organizatori ir “Draugs Draugam” – domubiedru grupa, kas izveidojusies ar mērķi veicināt pozitīvismu, sniedzot palīdzību, aicinot uz iniciatīvu, rādot piemērus un dodot stimulus entuziasmam, izaugsmei, attīstībai  un savstarpējam atbalstam. Kā ziņots iepriekš, aprīlī darbu uzsāka domubiedru grupas izveidots portāls www.draugsdraugam.lv, kas  nodrošina ikvienam sociāli aktīvam un atbildīgam cilvēkam vai uzņēmumam iespēju  vienuviet piedāvāt bez maksas savas prasmes, pakalpojumus, palīdzību, preces un lietas, apmainīties ar viedokļiem un informāciju.

Lai pieteiktos uz preses konferenci, lūdzam zvanīt pa tālruni +371 26403403 vai rakstīt uz e-pastu: rolands[AT]draugsdraugam.lv

Mūziķus un citus radošus ļaudis, kas vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam pieteikties, zvanot Laurai Daudišai  pa tālruni +371 26732270  vai rakstot uz e-pastu: laura[AT]draugsdraugam.lv

Vairāk par pasākumu, domubiedru grupu un portālu www.draugsdraugam.lv


 • http://www.diena.lv/sabiedriba/politika/dule-ar-domubiedriem-rikos-oligarhu-kapusvetkus-13886903

  Lieta nopietna un apdomājama.
  TIKAI – turīgi cilvēki, kas vada valsti būtībā ir būtiska labējas konservatīvās politikas sastāvdaļa. Šī politika šeit Latvijā noteikusi šejienes dzīvi vismaz pēdējos 40 gadus
  UN?
  rezultāti nebūt vienmēr bijuši TIKAI slikti, jautājums ir par bilanci
  Aivars Lembergs un viņa komanda ļoti veiksmīgi izmantojusi Eiropas struktūrfondu naudu. Daudz veiksmīgāk kā daudzviet citur Latvijā. Jautājums NAV par to, ka mums nav vajadzīgi tādi cilvēki. Jautājums ir par to, ka mums ir vajadzīgs daudz vairāk tādu cilvēku; jautājums ir par viņu godaprātu un mūsu uzticēšanos viņiem, par mūsu uzticēšanos viņiem, par mūsu tiesībām viņiem uzticēties
  ———–
  Vai mums ir tiesības un pienākums uzticēties Andrim Bērziņam?
  Es apsveicu Andri Bērziņu ar ievēlēšanu amatā, esmu gatavs viņu uzmanīgi klausīties, jo viņam noteikti ir ko teikt arī man , arī Tev

 • Problēma jau nav Lembergā, Šķēlē kā cilvēkos vai uzņēmējos, problēma ir oligarhijā, kurā tiek personīgā kabata sajaukta ar valstisko. Tur tā sāls!
  Arī šis pasākums “nejauši ieplānojies” tajā dienā un brīdī, kad cilvēki lielā skaitā dosies vēlēt! Ar tingel- tangeli mazināt akcijas nopietnību. Skaidrojuma loģika līdzvērtīga zināmajam Zatlera rosinājumam, vai autors arī nav tas pats?
  Bet, ja Bērziņš tomēr atcels iepriekšējā prezidenta rosinājumu, ko tad?

 • Jums tas var patikt un var nepatikt. Kāds mans paziņa nesen teica : šai zemē cilvēki pēdējos vismaz 40 gadus ir mācīti dzīvot pāri saviem līdzekļiem.
  ———–
  Kāpēc mums te tagad ir tā kā ir?
  Divi būtiski atslēgvārdi pārdomām: “sieviete” “skolotājs”. Tiesa tie nav vienīgie būtiskie atslēgvārdi

 • Es atslēgas vārdā gan izvēlētos Ādamu un Ievu, kuriem tiek pakārtots viss pārējais.
  Pāri saviem līdzekļiem. To jau var vienkārši noskaidrot. Visvairāk pāri saviem līdzekļiem, kam visvairāk bankā, vai pat visvairāk banku!

 • Lieliski Induli.
  Vēl viens atslēgvārdu pāris pārdomām: “birokrātija” un “ģimene”
  un vēl
  “vienotība” un “tauta”
  http://www.tautaspartija.lv/viedoklis/intervijas/3671-gints-enders-nevajag-tlot-baltos-un-pkainos
  Sevi vienmēr esmu definējis kā nacionāli saimniecisku politiķi. Kamēr politiķi ir sašķelti mazās grupiņās, labi jūtas tikai vislielākā partija – birokrātu partija.

  Amerikai 1629. gada “Salemas derība” bija varbūt tik pat nozīmīga kā Ziemeļeiropai Hanzas tiesības.
  http://oll.libertyfund.org/?option=com_staticxt&staticfile=show.php%3Ftitle=694&chapter=102432&layout=html&Itemid=27
  par šo notikumu lasām : Tā iespējams bija kodolīgākā derība Amerikas vēsturē, Salemas dokumentā to autori
  likumā nostiprināja faktu, ka Jaunanglijas apmetnēs pastāvošā vara atrodas tautas teokrātijas rokās, vara pieder draudzes locekļiem Pilsoņtiesības bija tikai baznīcai piederīgiem. Pilsonības pretendentus pakļāva visai stingrai zināšanu un dievbijības pārbaudei. Tomēr diezgan ātri baznīcai nepiederošo skaits strauji pieauga. 1636. gadā “Salemas derību” nācās mīkstināt. Tomēr tās kodols saglabājās un kļuva par politisku līgumu.
  ————–
  Jautājums ir par reālu darbotiesspējīgu DERĪBU

 • to : Pāri saviem līdzekļiem.
  Tas jau vispār nav ne noskaidrojams, ne diskutējams, tas ir skaidrs
  JO
  PSRS agonijas laika (1965.-1993. gada septembris, kad tika ievēlētā pirmā šīs Latvijas Saeima) te bija Krievijas impērijas skatlogs un te tika pumpēta iekša nauda. Tā laika apkērīgie valdnieki-vietvalži pie tā pierada, pie tā pierada tauta. Ieradumi ir ieradumi, katram vienmēr ir tieksme palikt pie saviem ieradumiem. Arī vadoņiem un pārvaldniekiem, arī tautai
  ———–
  Sejieniešu un pat globāls vadmotīvs ir būtiska paradumu maiņa. Jautājums ir par to vai mēs paši mainīsim sevi vai mūs izmainīs.

 • Jums tas var patikt un var nepatikt. Kāds mans paziņa nesen teica : šai zemē cilvēki pēdējos vismaz 40 gadus ir mācīti dzīvot pāri saviem līdzekļiem.
  —–
  Kas mācīja? Un kādi ir tie “savi” līdzekļi?
  Tie saucamie “līdzekļi” (interesants vārds, vai ne?) no kurienes rodas un kur paliek?
  Kā jums šķiet, ja es iegādājos mežu, tad tie ir mani līdzekļi? Un ja ezeru vai hidroelektrostaciju, vai daļu jūras?

 • Vara un birokrātija. Tas man atsauc atmiņā teicienu, ka vērši velk , bet rati čīkst.
  Kas ir kurš stāstā par varas birokrātiju? Tā taču arī ir DERĪBA? Varbūt nedaudz citā skatījumā.

 • Jautājums par atslēgvārdiem ir būtisks un visai izglītojošs. Tagad mums ir Google. Pajautājiet !
  sieviete – gandrīz 11 miljonu rezultātu
  vīrietis – vairāk ka 6 milj. rezultātu
  bērns – arī gandrīz 11 milj. rezultātu
  Ieva – 9 miljoni rezultātu
  Ādams – 299 miljoni rezultātu
  māja – 16 miljonu rezultātu

 • http://www.forbes.ru/karera-column/obrazovanie/55603-kogda-nastupit-poslezavtra – Raksts tā arī saucas: Kas vadīs valsti, kad patreizējie līderi aizies?

  Jebkura reforma un kur nu vēl strukturāla sekmīgi var noritēt tikai pa posmiem. Var patikt vai nepatikt Harvarda un Džons Kotlers, bet viņa grāmatā Leadin Change – latviski varbūt varētu tulkot – Aizteidzoties priekša pārmaiņām 8. etapu programma
  1. Neatliekamu pārmaiņu apzināšanās
  2. Spēcīgas komandas veidošana
  3. reformas koncepcijas izstrāde
  4. Koncepcijas vēsts aiznešana līdz visiem
  ( vai ir vērts par tālāko runāt? JA ….. )
  =>
  1.pārmaiņu mērogs un rakstura būtiski komponenti pat nav īsti nosaukti vārdā
  2. politiskās partijas turpina ecēties sava starpā un sava iekšienē.
  3. Valsts attīstības koncepcijas nav – praktiski visas politiskās partijas pāris nedēļas pirms vēlēšanām to atklāti atzina.
  4. pie mums, nu pilnīga utopija; kā var būt, ka par to, kas Skandināvijā ir NORMA, te NEO vēl arvien pat tā kā tiesāt taisās

  ——————
  Jānis Lucāns:”(..)Krīze-tulkojumā–tiesa.” –
  - Vēsturiskās atmaksas, atmodas&dziesmotās revolūcijas laikā sētā pļaujas laiks ir pienācis, jebšu mums būs gaidīt vēl ko šerpāku par konsolidāciju?
  —————-
  Agnese teica: Ierēdņu mums ir maz, varbūt nav nemaz. Tieši jau par to ir tas stāsts. A.Dravnieks: “Pārvaldes spēju nosaka: 1) godīgi politiķi, 2) kompetenti ierēdņi, 3) efektīvas procedūras, 4) atbilstoši uzdevumiem ērti pārstrukturējamas institūcijas.
  Ivars Redisons teica: Faktiski tādā būtiskā valsts sektorā ka ierēdniecība “mums nav konkursa” ; reāli dabā ir 1:1; tas nozīmē – visi, kas savas dzīves jēgu saskata būt ierēdnim, par tādiem kļūst
  ————
  vismaz ceturto reizi citēju
  http://parkinsona-likums.jottit.com/augo%C5%A1%C4%81_piram%C4%ABda_d
  birokrātija ir dabisks un nepieciešams visai dzīvelīgs organisms, kas ļaujot tai brīvi vairoties uzblist ar tempu apmēram 6% gadā

 • Vispār 1. Ulmaņa laikā bija amatu sraksti, pretī atalgojums – no, līdz.
  Nenoliedzami, cilvēki nav vienādi. Jautājums, par viņu spēju atšķirību. Garīgās spējas grūtāk salīdzināmas, bet fiziskās – palūkojieties vieglatlētikas sacensībās un salīdziniet savus rezultātus ar pasaules optimālākajiem. Atšķirība ietilps reizēs 10. Jautājums šāds, ja cilvēku spēju resursu savstarpējā atšķirība mērāma 100 un vairāk reizēs, vai tādu dzīvības sugu var uzskatīt par vienu un to pašu, respektīvi, vai tas ir tas pats ar nosaukumu “cilvēks”, kurš dienā pelna 5 latus un kurš 5000 latus?
  Tas ir jautājums par sociālo salīdzinājumu attiecību, taisnīgumu un arī “dzīvošanu pāri līdzekļiem”. Dabā tādas atšķirības vienas dzīvības sugas ietvaros nevar pastāvēt. Daba tās novērš, cilvēks var, drīkst nerēķināties ar tādu sakarību, cik tālu?

 • http://www.forbes.ru/ekonomika-column/rynki/68780-dorogo-no-ploho
  Серьезными остаются риски деградации собственного человеческого капитала. За последние 10 лет в России много делалось для предотвращения такой деградации. Темы образования, здравоохранения, пенсионной системы занимают лидирующие позиции в обсуждении на всех уровнях государственной власти. Есть четкое понимание, что решения здесь находятся на стыке мер институциональных и бюджетных. Однако до решения этих проблем еще далеко. А тем временем все больше россиян обучается и лечится за границей. Изучение иностранных языков снимает последние барьеры. А это, в свою очередь, ведет к вымыванию элиты и ослаблению реального (политического и финансового) спроса на улучшение качества человеческого капитала внутри страны. Ведь если есть деньги и возможность учиться и лечиться за границей, то спрос на качество этих услуг внутри страны ослабевает. А качество этих услуг начинает все более ориентироваться на спрос менее требовательных слоев населения, а в конечном счете — тех же низкоквалифицированных мигрантов.
  —————–
  Birokrātija ir tikai viens no valstij vitāli svarīgiem institūtiem. Tik pat vitāli svarīga ir izglītība un veselības aizsardzība. Pievērsiet uzmanību, ka mūsu jauneklīgā, bet ne jaunā prezidenta partnere ir endokrinoloģe. Neapdomīgi sevi eksplutējot cilvēks dabiski nolietojas apmēram 40-50 gados (Palasiet šai sakarā klasiku). Saprātīgi dzīvojot un izmantojot to, ko spēj sniegt medicīna – cilvēka aktīvai ražīgais mūžs palielinās līdz 70-90 gadiem (Kremlis bija lielisks veco ļaužu pansionāts – liela daļa PSKP politbiroja locekļu ir dzīvi un pie labas veselības joprojām)

  ———– esam nonākuši pie PAMATJAUTĀJUMA
  kā ir izmainījies un kā ir iespējams izmainīt LATVIJAS CILVĒKKAPITĀLA VĒRTĪBU ?
  atgādinu, ka viena cilvēka vērtība Latvijas ekonomika NEATKARĪGI NO IEŅEMAMĀ AMATA ir ap 1 000 000 eiro

 • to:dzīvot pāri līdzekļiem
  JA cilvēks vai grupa ir izveidojuši attīstības programmu, bet ir bez līdzekļiem, tad viņi iespējams dabūs kredītu, ko sekmīgi atmaksās.
  ———
  Šajā gadījumā būs divi varoņi. Cilvēks/būtība, kas saprātīgi aizņemas (kādu laiku dzīvo pāri saviem līdzekļiem – Latvija?) un cilvēks/organizācija, kas aizdod ( SVF -?)

 • to : Jautājums šāds, ja cilvēku spēju resursu savstarpējā atšķirība mērāma 100 un vairāk reizēs, vai tādu dzīvības sugu var uzskatīt par vienu un to pašu, respektīvi, vai tas ir tas pats ar nosaukumu “cilvēks”, kurš dienā pelna 5 latus un kurš 5000 latus?
  Lielisks, uz oligarhu kapu svētkiem apdomājams jautājums.
  Es personiski uzskatu, ka Augstākais man maksā naudā, graudā vai baudā. Kas ir bauda – arī rakstīt patreiz šo komentāru. JO uz maniem iepriekšējiem komentāriem visai aši sekoja sakarīgas atbilde vai jautājumi. Man bija izdevies izveidot sakarīgu sarunu. Tātad man bija izdevies kaut ko radīt. Radīšana un pašrašanās ir esamības dziļāka jēga. Latvietis ir rosīgs un rosās skaisti.
  ———–
  Atbildot uz Induļa jautājumu – nedaudz ieskicējot atbildi – cilvēka finansiālā veselība ir tikai viens no šī cilvēka veseluma vērtības aspektiem. Latvijas cilvēki kā potenciāls , tā pat kā Latvijas zeme ka potenciāls ir ārkārtīgi vērtīgi.
  =>Praktiski darāms jautājums darbs: šīs augstās vērtības aktualizēšana un daļēja konvertēšana finanšu līdzekļos; ar to tad arī šodien nodarbosimies; paldies par rītarosmi Induli

  lai Tev labi klājas

 • 1 miljons ir kaut kāds vidējais statistikais. Ja ienākumu atšķirības ir tūkstoškārtīgas, tad cilvēkvērtība jau atkarībā no ieņemamā amata būs no 1 miljarda līdz 1 tūkstotim. Tāpēc es jautāju par sugas sociālā taisnīguma attiecības atbilstību dabas likumiem.

 • Kā kamene mani jau vairākas nedēļās džinkst doma par Mārtiņu Freimani – liepājnieku – viņš bija radošs lielisks cilvēks, kas Latviju cēla un turpinās celt, iespējams ilgāk, vairāk ka viena otra te joprojām valdoša partija. Tas ir es uzskatu, ka viņa reāla vērtība pēc 100 gadiem bus salīdzināma ar jebkuru šī brīža politisko partiju. Nesenā raidījumā dzirdēju pieminam Mārtiņu no kādas viņas skolas biedres. Viņa ar rūgtumu teica – Mārtiņam pēc maģistra izglītības iegūšanas vajadzēja doties uz Londonu muzicēt krogā. Uz brīdi viņš “izlauzās”, bet sadega ….
  =——-
  sociālais taisnīgums un sociālā-karitatīvā-reālas žēlsirdības (DEUS CARITAS EST) darba nozīmība, lai neļautu cilvēkiem priekšlaicīgi sadegt ir šī laika gara būtiska dominante;
  valsts to nevar nodrošināt; bet valsts nedrīkst traucēt to nodrošināt; patreiz, te traucē; kaut kas mums te būs jāizvētī gan oligarhu, gan savos kambaros

 • Kāds bijušais vadošais Latvijas bankas darbinieks izteicās: prieks par nopelnītu naudu zūd pēc ap 70 000 LVL/gadā sasniegšanas. Šis cilvēks tagad studē budismu (teoloģijas virziens). Nauda viņam vairs nav problēma. Jebkura valsts kļūs līdere, ja nauda viņai vairs nebūs propblēma. Latvijas politikas reālā dominante ir nauda. Tāpēc šī vide mums var sagādāt vairāk problēmu kā risinājumu. Tā , kā redzam, mainās, tā, kā redzam, jāmaina. Vai pietiks spēka un prāta?

 • Jānis Kučinskis dod labu praktisku padomu:
  STOP!

  Bet ja nu viss ir pavisam otrādi, nekā mums rāda televīzija un stāsta radio?

  Vai esat lasījuši „Alīsi brīnumzemē”?

  Ja nu tie, kas sevi uzbāzīgi slavē par demokrātiem un tautas kalpiem, patiesībā pārstāv visus tos svešzemniekus, kuri jau sagrābuši gandrīz visu, bet tie, kurus sauc par oligarhiem, patiesībā kautrīgi, vairāk instinktīvi un pavisam neveikli, bet tomēr mēģina glābt vēl to, kas te mums tomēr vēl pieder, lai arī ar parādiem aplikts? Jūs taču neesat aizmirsuši stāstu par veiklo zagli, kurš uzmanību no sevis novērsa ar skaļiem saucieniem: „Ķeriet zagli!”?

  Un ja nu tomēr nav vienalga, kam viss pieder, ja Dievs šo zemi un visu, kas uz tās, novēlējis tieši un tikai mums, lai mēs paši to saticīgi apsaimniekotu, dalītos ar saviem tuvākajiem un no tā iztiktu? Un to atstātu mantojumā mūsu bērniem, nevis svešzemju korporācijām?

  Un ja nu tieši tagad pienācis pēdējais brīdis izslēgt televizorus, atjaunot draudzību ar dzīves saērcinātajiem kaimiņiem un kopīgiem spēkiem parādīt ārvalstu kolonizatoriem durvis?

  Jānis Kučinskis
  ————-
  tagad ir labs laiks domāt ziedu čukstu un odu mūzikas pavadībā

 • http://www.naudaseko.lv/node/379 Lūk šīs ir reāls sasniedzām pasākums!

 • Viens te jau iedomājās , ka parādīšot durvis. Skaļi lielījās. Un kad nonāca situācijā, kad nu varēja rādīt, sašļuka kā balons. Nezin kāpēc?
  Uz mirkli iedomājos, ka Vidzeme, Kurzeme,Zemgale savāc visus nodzērušos bāliņus un notriec no pārdotajām zemēm vāciešus, dāņus, zviedrus. Kas notiek nākošajā dienā?
  Latvijai starptautiskā tiesa, jo ārzemju kungi savas tiesības zina.
  Kur ir tie pārbriedušie uzņēmēji, kas metīsies iekšā jauniegūtajās fermās, laukos, pārstrādes uzņēmumos, lai parādītu, ka te paši ar saviem resursiem prasmīgi tiek galā?
  Redz, tam visam vajadzēja veidoties sākumā. Tad, kad cilvēki, kas saprata- pie tirgus noteikumiem viņi nevarēs atpirkt senču mājas ne ar nopelnīto, ne ar sertifikātiem , kas vērtību zaudēja katastrofāli ātri, pārdeva savas tiesības ārvalstniekiem. Šodien par to bazarēt ir nežēlīgi pret daudziem. Viņi noteikti nav pateicīgi tiem partijas un VĻKJS funkcionāriem, kuriem bija organizāciju nauda, ko ieguldīt pirkumos un biznesa pasākumos.

 • Kāpēc tāda pārliecība, ka 51% referenduma dalībnieku uzskatīs, ka Saeima jāatlaiž?

 • http://www.youtube.com/watch?v=S4A8ukNNT-s&feature=related

  Pirms apmēram 500 gadiem tika pieņemta virkne politisku lēmumu, kā rezultātā tika politiski lemts, ka cilvēks nevar lidot. Cilvēki kolonizēja Zemi apmēram pirms 50 000 gadu.

  http://www.youtube.com/watch?v=l3EEpB5LfAw
  Tiek minētas raganu prāvas. Der zināt vai painteresēties, ko tas nozīmē.
  Džordano Bruno nebija zinātnieks, bet politiski angažēts žurnalists.
  Jūs esat lasījis Bruno darbus – ?, es esmu, iesaku iepazīties
  —————–
  reliģiskā pārliecība ir sfraira , kuras attīstība valstij jānodrošinma, bet kura tā nedrīkst iejaukties regulatīvi
  !!!!!!!!
  man patika Valda Dombrovska I politiskais lozungs – NEPOLITIZĒSIM

 • IF you can keep your head when all about you
  Are losing theirs and blaming it on you,
  If you can trust yourself when all men doubt you,
  But make allowance for their doubting too;
  If you can wait and not be tired by waiting,
  Or being lied about, don’t deal in lies,
  Or being hated, don’t give way to hating,
  And yet don’t look too good, nor talk too wise:

  If you can dream – and not make dreams your master;
  If you can think – and not make thoughts your aim;
  If you can meet with Triumph and Disaster
  And treat those two impostors just the same;
  If you can bear to hear the truth you’ve spoken
  Twisted by knaves to make a trap for fools,
  Or watch the things you gave your life to, broken,
  And stoop and build ‘em up with worn-out tools:

  If you can make one heap of all your winnings
  And risk it on one turn of pitch-and-toss,
  And lose, and start again at your beginnings
  And never breathe a word about your loss;
  If you can force your heart and nerve and sinew
  To serve your turn long after they are gone,
  And so hold on when there is nothing in you
  Except the Will which says to them: ‘Hold on!’

  If you can talk with crowds and keep your virtue,
  ‘Or walk with Kings – nor lose the common touch,
  if neither foes nor loving friends can hurt you,
  If all men count with you, but none too much;
  If you can fill the unforgiving minute
  With sixty seconds’ worth of distance run,
  Yours is the Earth and everything that’s in it,
  And – which is more – you’ll be a Man, my son!

  Rudryad Kipling

  P.S. Putting aside an enormously inspirational power of the poem, and more, of Kipling’s live voice, let’s take a look at an interesting fact about it. I’ve always known only one translation version of this poem into Russian. It’s made by M. Lozinsky and called “The Commandment”. It’s a quality translation and the most popular one. But there turned to be several more translations into Russian by V. Kornilov, A. Gribanov, A. Sharapova and even well-known Samuil Marshak. The way of telling of each of those greatly differs from the others. But the thing is that there are differences even in the titles: The Commandment (Заповедь), When (Когда), If (Если), If you can (Если сможешь), Whether you are one of those (Из тех ли ты). They are so much different! However the main point of the poem is reflected in each version, it is not changed. So this diversity is not in the content and nor in an inaccurate translation. It is in our diverse perceptions of the truth. It is in so much different ways we see the world and our place in it. I am turning to myself with a question how I would call it in Russian/Armenian or even in English but still cannot find an answer. Maybe “If” is the best option for me, maybe not. I do not know yet. Do you?

  Владей собой среди толпы смятенной,
  Тебя клянущей за смятенье всех,
  Верь сам в себя, наперекор вселенной,
  И маловерным отпусти их грех;
  Пусть час не пробил – жди, не уставая,
  Пусть лгут лжецы – не снисходи до них;
  Умей прощать и не кажись, прощая,
  Великодушней и мудрей других.
  Умей мечтать, не став рабом мечтаний,
  И мыслить, мысли не обожествив;
  Равно встречай успех и поруганье,
  Не забывая, что их голос лжив;
  Останься тих, когда твое же слово
  Калечит плут, чтоб уловлять глупцов,
  Когда вся жизнь разрушена и снова
  Ты должен все воссоздавать с основ.
  Умей поставить, в радостной надежде,
  На карту все, что накопил с трудом,
  Все проиграть и нищим стать, как прежде,
  И никогда не пожалеть о том,
  Умей принудить сердце, нервы, тело
  Тебе служить, когда в твоей груди
  Уже давно все пусто, все сгорело
  И только воля говорит: “Иди!”
  Останься прост, беседуя с царями,
  Останься честен, говоря с толпой;
  Будь прям и тверд с врагами и друзьями,
  Пусть все, в совой час, считаются с тобой;
  Наполни смыслом каждое мгновенье
  Часов и дней неумолимый бег, -
  Тогда весь мир ты примешь во владенье,
  Тогда, мой сын, ты будешь Человек!

 • Ja vari galvu celt, kad visi apkārt
  Jau ir zaudējuši savas, tevi vainojot;
  Ja tici sev, kad citos raisās šaubas,
  Bet arī viņu svārstīšanos uzklausot,
  Ja vari gaidīt, negurstoši gaidīt,
  Vai apmelots pats melos neiestigt
  Vai neizlikties pārāk labs un vieds;

  Ja sapņo, sapņos neiestigdams;
  Ja domā, pašmērķīgās domās nemaldoties,
  Ja acīs skaties Uzvarai un Postam
  Un labi sadzīvo ar šiem abiem blēžiem;
  Ja spēj tad savus īstos vārdus dzirdēt,
  Ko krāpnieks sagroza un naivos mulsina,
  Vai redzēt savu mūža darbu grūstam
  Un zemoties, un vēlreiz uzcelt to;

  Ja spēji aizmirst visu panākto
  Un riskē atkal visu vienā ielikt,
  Zaudēt visu, atkal visu sākt no jauna,
  Par zaudējumu neminot ne vārda;
  Ja vari savai sirdij, savai čaulai
  Kā jaunradītai kalpot, pat, ja viss ir beigts,
  Un izturēt, kad esi grasis pēdējais,
  Un tikai paša Griba liek tev izturēt.

  Ja esi īsts ar valdniekiem
  Un patiess pūlī,
  Ja stiprs esi ienaidā un mīlā,
  Ja tevi ciena, bet tev neizdabā;
  Ja spēj ik mirkli piepildīt ar jēgu
  Un savā ceļā nenožēlo tu ne mirkli,
  TAD gūsi visu pasauli,
  UN beidzot būsi pieaudzis, mans dēls!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.