Pētījums: Toksīni no ģenētiski modificētajām kultūrām nonāk grūtnieču un embriju asinīs

Jauns satraucošs kanādiešu zinātnieku pētījums liecina, ka kaitīgie toksīni, kas iestrādāti ģenētiski modificētajās lauksaimniecības kultūrās, lai pasargātu tās no kaitēkļiem, var nonākt topošo māmiņu un vēl nedzimušu bērnu asinsritē, lai gan ĢMO ražotāji apgalvo, ka tie sadalās zarnu traktā un nenodara kaitējumu organismam, vēsta izdevums “Daily mail” (Lielbritānija).

Šajā pētījumā, ko veikuši neatkarīgi mediķi Kanādas Kvebekas provinces Šērbrukas universitātes slimnīcu centra Dzemdniecības un ginekoloģijas nodaļā, minēto ķīmisko vielu pēdas atrastas 93% asins paraugu, kas ņemti no grūtniecēm un 80% – no viņu gaidāmo bērniņu nabassaites. Domājams, ka toksīni uzņemti ar pārtiku – gaļu, pienu vai olām, kas iegūtas no lopiem un mājputniem, kuri baroti ar ģenētiski modificētu lopbarību.

Nav izpētīts, kādu kaitējumu var nodarīt šo vielu klātbūtne, bet pastāv bažas, ka tā varētu izraisīt alerģijas, spontānos abortus vai pat ļaundabīgos audzējus.

Ar šos toksīnus saturošo ģenētiski modificēto kukurūzu apsētas milzīgas platības Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, un tā lielos daudzumos tiek izbarota lopiem visā pasaulē.

ĢMO ražotāji vienmēr apgalvojuši, ka šīs vielas lopu vai cilvēku zarnās pilnībā sadalās un tiek izvadītas no organisma. Pārtikas drošības iestādes Lielbritānijā un Eiropā akceptējušas šos apgalvojumus, balstoties uz pieņēmumu, ka ģenētiski modificētie organismi būtiski neatšķiras no parastā ceļā audzētajām lauksaimniecības kultūrām.

Jāpiebilst, ka lielāko daļu pasaulē veikto pētījumu, ar kuriem tiek pamatots ĢMO nekaitīgums, veic vai finansē paši ražotāji.

Taču jaunais neatkarīgais pētījums licis apšaubīt šos apgalvojumus un jau izraisījis aicinājumus aizliegt ĢMO importu un pilnībā pārskatīt drošības režīmu gan pašām ģenētiski pārveidotajām lauksaimniecības kultūrām, gan no tām iegūtajai pārtikai.

Kanādiešu zinātnieki ņēmuši asins paraugus 30 topošajām māmiņām un vēl
39 sievietēm, kas tai brīdī negaidīja bērnu. Viņi veikuši analīzes, lai noteiktu, vai viņu asinīs nav atrodamas ĢM kultūru sējumu apstrādē izmantoto pesticīdu paliekas un arī tā dēvētie Bt toksīni, kas ar gēnu tehnoloģijām iestrādāti kukurūzā un dažās citās kultūrās.

Šo toksīnu pēdas atklātas 93% pārbaudīto grūtnieču, kā arī 80% viņu gaidāmo bērniņu nabassaišu.

Otrajā grupā toksīnu pēdas asinīs atrastas 69% pārbaudīto sieviešu.

Kā mediķi pastāstījuši zinātniskajam žurnālam “Reproductive Toxicology”, tas ir pirmais šāda veida pētījums, kas nepārprotami uzrāda Bt toksīnu klātbūtni, ļaujot spriest, ka tie caur placentu var nonākt auglī.

Viņi aicinājuši veikt tālākus pētījumus šai jomā.

Kā norādījis britu patērētāju un vides aizsardzības organizāciju apvienības “GM Freeze” direktors Pīts Rilijs, šis pētījums ir pārsteidzošs un nozīmīgs.

Viņš aicinājis pārtikas drošības uzraudzības iestādes nekavējoties pārvērtēt savu nostāju šajā jautājumā un uzsvēris, ka Eiropas Savienībai būtu jāizmanto drošības klauzulas, lai nedotu atļauju audzēt vai importēt pārtikas un lopbarības vajadzībām nevienu jaunu Bt toksīnus saturošu ĢM kultūru, kamēr nav pilnībā izpētīta šo vielu ietekme uz cilvēku veselību.

Tikmēr ĢMO industriju pārstāvošās Lielbritānijas Lauksaimniecības biotehnoloģiju padomes direktors Džūljens Litls apšaubījis kanādiešu veiktā pētījuma vērtību un rezultātu ticamību. Pēc viņa teiktā, minētie toksīni tiek izmantoti arī citās lauksaimniecības sistēmās un dārzkopībā, “nekaitējot cilvēku veselībai”.

“Biotehnoloģiju kultūrām, pirms tās sāk izmantot, tiek veiktas stingras drošības pārbaudes. Pēdējo 15 gadu laikā visā pasaulē notiesāti vairāk nekā divi triljoni maltīšu, kuru gatavošanā izmantotas ģenētiski modificētas sastāvdaļas, neradot nevienu būtisku veselības problēmu,”
viņš paziņojis.

LETA

Informēja kustības “Brīvs no ĢMO” aktīvisti


 • “Nav izpētīts, kādu kaitējumu var nodarīt šo vielu klātbūtne, bet pastāv bažas, ka tā varētu izraisīt alerģijas, spontānos abortus vai pat ļaundabīgos audzējus.”

  Viss jau ir daudzkārtēji arī pētīts. Bet ja rezultāti neatbilsts vēlamajiem, tos parasti noklusē, vai arī apstrīd. Jo vienmēr atradīsies kāda cita studija, kuru būs pasūtījis kāds ĢĒN producējošais lieluzņēmums ar viņam tīkamiem rezultātiem. Kurš maksā tas arī izvēlas rezultātus.

  Šī problēma ir izpētīta ar pelēm un vēl citiem dzīvniekiem, kuri īsā laikā rada vairākas paaudzes. Rezultātā šie dzīvnieku pēcteči ir neauglīgi. Daba, tā teikt, pati attīrās no ĢEN izmainītiem elementiem. Tas notiks un jau notiek arī ar cilvēkiem, ja viņi būs ļāvuši izmainīt savu genofondu.

  Apdomājieties labi, ko un no kādiem traukiem ēdat un dzerat.

  Tāpat arī pierādīts, ka plastmasas un gumijas izstrādājumi, piemēram, bērnu pupiņi, izsauc visus tos pašas augstāk minētos efektus.

 • Tā ir arī viena jauka iespēja, kā atbrīvoties no nevajadzīgajiem 5 miljardiem pasaules iedzīvotāju. Globālās mafijas acīs tie ir nevajadzīgi liekēži, resursu patērētāji.

 • to: atbrīvoties no nevajadzīgajiem 5 miljardiem pasaules iedzīvotāju
  Līdz 1900.-ajam gadam vidējais ASV (un tās 99. štata Latvijas) iedzīvotājs dzīvoja vidēji par apmēram 20 gadiem mazāk kā “globālās mafijas ziedulaikos” aukstā kara un Staļinisma apogejā 1950. gadā. Kopš “plašas tautas masas” tam visam sekojošos atkal ap 50 gados arī gribēja kaut ko teikt un pateica vidējais cilvēka mūža ilgums vairs nav būtiski mainījies. Ieteikums – lasot literatūru, īpaši XIX gs. literatūru pievērsiet uzmanību personāžu hronoloģiskajam vecumam. Dzīvajai, īsteni viedajai pasaulei raksturīgs visai šaurs temperatūras diapazons no 0 pēc farenheita ( ap -20 pēc Celsija) līdz 100 pēc farenheita (ap 40 grādu pēc celsija). Pirms simts gadiem nebija iedomajams, ka “Zeme varētu panest” ap 10 miljardu cilvēku – var, patiesībā labi. Tikai atsakoties no “dienišķās gaļas” Zemes kapacitāte pieaug vismaz 50x. Un vēl vismaz 50x tā pieaugs atsakoties no naida ka dzīves normas, it sevišķi latviskajos interneta komentāros
  —————–
  temperatūras diapazonā no 250 grādiem pēc celsija līdz ap 800 grādu pēc celsija GRUZDOT ORGANISKAJĀM VIELĀM hlora klātbūtnē rodas visai plaša ekotoksīnu klase. Viens no lielākajiem ekotoksīnu globāla pieauguma faktoriem ir mežu PLAŠI faktiski globāli ugungrēki, kuru patiesais cēloni – nelietpratīga un neprātīga alkatīga cilvēka izsaimniekojoša darbība mežā. Ekotoksīni līdzinās radioaktīvajām vielām, bet ir grūtāk konstatējami. Ekotoksīni bioakumulējas. Dzīvajā pasaulē to koncentrācija ir visaugstākā zīdītāju mātes pienā. Pagājuša gadsimta astoņdesmito gadu attīstīto rietumvalstu mātes faktiski vairs nedrīkstēja bērnu zīdīt ar krūti. Bieži māte Daba pati visu noliek savās vietās. Trīs lokāli dioksīnu augstas koncentrācijas perēkļi Rīgā un tā tuvumā pirms 20 gadiem bija: Rīgas ostas akvatorijas neliela daļa; primitīva , bet intensīvi darbojusies plastmasu dedzinātava pie Salaspils, Sāremā sala, kur dioksīnu augstā koncentrācija varēja rasties arī vienkārši ekotoksīnu uz šejieni atnesot vējam
  ————-
  indīgas un ārkārtīgi indīgas vielas ir arī dabā;
  tam nav nekāda sakara ar
  globālo mafiju,
  kuras kā tādas , visdrīzāk nav; tas vairāk ir literāls tēls; mūsdienu folklora, kas nonāk mēdijos un internetā

 • http://www.apollo.lv/portal/news/articles/240213
  Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšana sistēmas saņēmis informāciju par atrastu infekcijas avotu – diedzētām sēklām: lēcas, lucerna, Adzuki pupiņas, grieķu trigonella («grieķu āboliņš», ko pievieno karijam), kas izraisījis bīstamās enterohemorāģiskās E. coli (EHEC) infekcijas uzliesmojumu Vācijā.
  ———-
  Komentārs. !!!!! Apskatot vērīgi redzam , ka pētnieki infekcijas avotu atkal kārtējo reizi atraduši. Interesanti, ka aizdomās turētie ik reizi ir dārzeņu audzētāji. Tas liek domāt par apzinātu maldināšanu un to, ka “infekcija daudz lielākā mērā izplatās mēdijos” un patiesībā ir mērķtiecīga pīle.
  !!! ir vērts padomāt par to kāpēc no ap 2000 inficētajiem miruši 20; ir vērts padomāt, ka, iespējams no, teiksim, 20 000 cilvēku, kuros šī baktērija, iespējams būtu atrodama saslimst tikai 2000. Būtība ir tā, ka reāli vesels cilvēks visdrīzāk nesaslims, saslimt cilvēks, kuram ir būtiski dzīvības funkciju traucējumi. Ir nepieciešams izvērstāks skaidrojums, bet situācija ir zīmīga un nozīmīga

 • http://evgenyfedorenko.com/?p=3274
  Kāpēc diedzējumi ir ieteicami, no kā jāuzmanās

 • http://evgenyfedorenko.com/?p=3284
  graudus, putraimus un auzu pārslas pirms lietošanas vakarā ieteicams apliet ar ūdeni
  Nepārspīlēt ar kraukšķiem (sausajām brokastīm)

 • Paldies!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.