Ivara Brīvera lekcijas un diskusijas turpinājums

Ekonomikas zinātņu doktors Ivars Brīvers lietas sauc īstajos vārdos. Par to varat pārliecināties, lasot intervijas, iepazīstoties ar viņa prezentāciju konspektiem, kā arī – tiekoties klātienē šo sestdien, 14.maijā LU centrālajā ēkā Rīgā, Raiņa bulvārī 19 „Juventus” auditorijā no plkst. 12:00.

Aicinām par šo pasākumu informēt ikvienu, kam rūp Latvijas tautsaimniecības attīstība (skat. arī 2.aprīļa lekcijas/diskusijas pārstāstu un 2009. gada prezentācijas konspektu).

Detalizētāk tiks aplūkoti tādu ekonomikas sistēmu kā ‘kapitālisms’ un ‘sociālisms’ priekšrocības un trūkumi, kā arī runās par iespējamo trešo ceļu – par ‘ekonomikas izaugsmi un stacionāra stāvokļa ekonomiku’.

E-pasta vēstulē profesors raksta: “Ievēroju, ka manas 2. aprīļa lekcijas pārstāstījums (kas ir labi izveidots) ir ievietots “Tautas forumā” un ir izraisījis diskusiju, tai skaitā, netieši adresējot man jautājumus. Pats gan es nemēdzu iesaistīties šādās rakstiskās diskusijās, bet būtu gatavs sarīkot tikšanos klātienē. [...] Tāpēc šo diskusiju varētu veidot kā 2. aprīļa sarunas turpinājumu – kādi ir ekonomikas izaugsmes problēmas iespējamie risinājumi.”

Organizē Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības biedrība, aktīvi atbalsta TautasForums.lv veidotāji.


 • Man liels prieks, ka I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāstījums ir nācis par svētību un nesis labus augļus!
  Izskatās, ka šis ir tāds rets gadījums, kad kaut kam spontāni notikušam rodas mērķtiecīgs turpinājums. Manuprāt, svarīgi arī tas, ka šī jaunā iniciatīva jau vairs netiek saukta par vienkārši “lekciju”, bet arī par “tikšanos klātienē” un par “diskusiju”.
  Domāju, ka būtu labi, ja šis pasākums tiešām nebūtu tikai un galvenokārt izglītojošs, bet arī kaut kādā mērā projektējošs (~ “groundbreaking”).
  Domāju, ka būtu brīnišķīgi, ja mēs visi, kurus Ivo nosaucis par “TautasForums.lv veidotājiem”, apzinātos sevi kā īpašu sabiedrību, – sabiedrību, kura prot sazināties, saprasties un sadarboties īpašā saprātīgā, radošā un auglīgā veidā.
  Manuprāt, būtu ļoti vēlams, lai 14.maija pasākums nebūtu tikai vēl viena spontāna individuālu sanākšanu un katram uz savu pusi izklīšanu reize.
  Gribētos, lai uz 14.maija tikšanos mēs katrs nāktu ne tikai katrs pats ar savām domām un interesēm, bet arī ar savu kopīgo TF veidotāju “institucionālo atmiņu”. Ar savu kopīgo atbildību par to, ka jāliek lietā TF portāla sarunās uzkrātais un saprastais un jāsāk sarunāties un sadarboties reālā situācijā. Lai nāktu ar skaidru apziņu un pateicību sirdī par to, ka jau esam daudz viens otram savstarpēji devuši, sarunājoties šeit TF portālā. Ar domu klātienē vēl labāk dzirdēt, saprast un papildināt vienam otru, lai kopīgi radītu jaunu precedentu savās attiecībās – komandas saspēles pieredzi. Lai nāktu ar gatavību meklēt un atrast veidu, kā ikvienam no sirds piedalīties fantastiska sinerģijas efekta radīšanā!
  Pirms nākamā soļa speršanas šīs svarīgās tēmas – ekonomikas izaugsmes un stabilitātes (stacionāra stāvokļa ekonomikas) – izpratnē un šīs izpratnes praktizēšanā, būtu lietderīgi atskatīties un padomāt par to, kādas atziņas, aicinājumus un problēmjautājumus mēs JAU esam savos komentāros izteikuši, apliecinājuši un izvirzījuši pie I.Brīvera pirmās lekcijas apspriešanas (kā arī pie citām, piem., Jāņa Kučinska publikācijām).
  Ierosinu un aicinu – varbūt varam šeit turpmāko 2 nedēļu laikā precizēt pašiem savas un saprast vienam otra pozīcijas un principus, problēmu un risinājumu redzējumus, kā arī jautājumus un uzdevumus, kuri šķiet nozīmīgi attiecībā uz turpmāko virzību izpratnē un sadarbībā.
  Varbūt varam veltīt laiku, lai šeit kopīgi pagatavotos nākamajam pasākumam?

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  rv 10.04.2011., 09:46

  paskatoties kadus pārdesmit komentus atpakaļ, jāsaprot, ka Ivars parakstās zem Kārļa punktiem un jautā ko pasākt tālāk?

  tas stipri atkarīgs no sasniedzamā mērķa, vai ne?

  ja gribam uztaisīt kārtējo biedrību, tad pietiks savākt pietiekošu skaitu sponsoru un biedrunaudas maksājošo (kaut vai ar reklāmas kampaņu).

  ja gribam reāli saDarboties ne tikai saRunāties, vajadzēs ko vairāk. piemēram, mācēt katram pastāstīt detalizēti, kā īsti saproti zem kā paraksties. un kādas konkrēti tavas darbības sekos un ko tev šīm darbībām vajag no citiem – atbalsta, līdzdarbošanās, uc veidos.

  piem, ja parakstās zem
  2. Stipras ģimenes, daudz bērnu, iedzīvotāju skaita palielināšanās.
  kas no tā konkrēti tavā dzīvē seko?

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta: Edge 02.04.2011., 21:12

  p.s.
  Возникают проблемы, решение которых требует совершенно нового “поворота мозгов”. – PARADIGMU maiņa,uz to,manuprāt, aicina arī I.Brīvera kungs (spriežu pēc raksta TF).

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta: Edge 3.04.2011., 20:47

  <EgilsR 3.04.2011., 19:09
  (..)
  Tieši 4. maija izveidotā republika atņēma mums būt saimniekiem savā zemē, sadalīja sabiedrību daļās, pareizajos, nepareizajos, ticīgajos, neticīgajos u.t.t..
  Mēs veco pasauli sagrāvām, lai veidotu jaunu. No vecā atteicāmies un pieņēmām visu, sākot no humpalām un beidzot ar neo liberālajām idejām.
  ========================================================
  ''Mēs'' grāvām, bet citi ''Mēs'' plānoja, vadīja – un tagad bauda labumus.
  Papildus šim I.Brīvera kunga teorētiskajam rakstam vajadzētu arī praktiķa, cilvēka, kam 4.maija republikas celtniecībā (sistēmas izveidē)ir lieli nopelni rakstu izvietos – Lembergs: Man patīk strādāt pēc principa – pieņemts lēmums ir kā moderns ierocis
  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/redakcijas.viesis/?doc=85325
  – A.Lemberga kungs labu komandu spējis izveidot, gudrus un uzticamus cilvēkus piesaistījis – tāpēc jau daudzu ''mīlulis''/kandidāts prezidenta amatā (aptauja). I.Brīvera teorija skaista, taču mans ieteikums – turēsimies vairāk pie reālās dzīves un reālajam notikumiem.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta: Karlis Engelis 3.04.2011., 14:37

  > Arturo un citiem
  Izskatās, ka Pareto situācija būtu iespējama tikai tad, ja sabiedrība būtu ar augstu apziņas līmeni un regulējošās/uzraugošās institūcijas aizstātu augsta atbildības sajūta, kas piemistu katrai atsevišķai personai.
  ________________________________________________
  Šāda situācija būtu iespējama arī tad, ja sabiedrībā vai vismaz tās lielā daļā būtu spēkā vienota vērtību sistēma. Tad varētu iztikt arī bez dārgajām uzraugošajām un regulējošajām institūcijām. Un tieši tas (KAUT CIK VIENOTA/VIENOJOŠA VĒRTĪBU SISTĒMA) ir tas jautājums, ar ko būtu jāsāk, ja mēs kādreiz vēlamies iziet no tā stāvokļa, kādā šobrīd kā tauta un nācija esam, ar garantiju, ka nekad neatkārtosim pieļautās kļūdas. Tieši tas ir tas, kāpēc šobrīd šeit(tautasforumā) esmu. Var jau skaisti runāt par latvietību un tautas interesēm, tai pat laikā nespējot novilkt sev un citiem saprotamu robežu starp jēdzieniem “savējais” un “svešais”! 25. janvāra seminārā uz cilvēka jautājumu, vai zviedrs, kurš ir iemācījies runāt latviski, ģimenē runā latviski, dzied korī un svin visus Latvijā latviešu svinētos svētkus, ir uzskatāms par latvieti, un, ja – nē, tad ar ko viņš atškiras, nevarēja kaut cik jēdzīgi atbildēt neviens.
  Kas latviešiem var dot šādu vienojošu vērtību sistēmu? Reliģija. Varam pacensties izdomāt kaut ko savu, unikālu. Varam paņemt jau kaut ko gatavu. Manā uztverē tieši par šiem jautājumiem ir jāvienojas vispirms. Un pēc tam, tikai pēc tam, varēsim runāt par ekonomiku, utt.
  Kamēr vieni tādu Lembergu lamā par zagli, bet citi – ierindo dievu kārtā, nekā nebūs. Kamēr nebūs tā vienotā lineāla, ar kuru “nomērīt” Ventspils Aivaru un viņa darbus, neviens no mums nekad nesaņems vairāk par tiem Ls. 100.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Ivo Verners 3.04.2011., 19:35

  Kārli,
  vai cilvēks, kuram pasē rakstīs ‘latvietis’ un kurš “runā latviski, dzied korī un svin visus Latvijā latviešu svinētos svētkus”, tavuprāt, automātiski uzskatāms par latvieti? Var jau būt..!? ;) Piekrītu, ka vērtību izpratne ir galvenais, jo mums latviskas izcelsmes indivīdu ir pilna Saeima un citas valsts pārvaldes struktūras, bet tas neko labu latviešu tautai pats par sevi negarantē.

  “Reliģija un vienojoša vērtību sistēma” – tas ir ļoti interesants temats. Būšu pateicīgs, ja dalīsies.

  Atbildot uz jautājumu, manuprāt, latvietis ir tas, kurš
  * pats uzskata, ka ir latvietis
  * kaut nedaudz, bet sajūt sevī latviešu tautas dzīves ziņu, vēlas šo mantojumu celt gaismā, no jauna atklāt, bagātināt, nodot tālāk nākamajām paaudzēm kā nenovērtējamu pieredzi, kas savukārt nododama visas cilvēces kopīgās pieredzes bagātināšanai
  * zina latviešu valodu (īsti neredzu variantu, ka pirmie punkti varētu būtu iespējami bez valodas zināšanām)

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Karlis Engelis 3.04.2011., 20:57

  >Egils R.
  Augstais sabiedrības apziņas līmenis ir gadu desmitiem degradēts, katrs turas pie saviem dieviem.
  ____________________________________________
  Tas ir skaidrs. Nebūs tā, ka visa mūsu sabiedrība vienā dienā pieņems vienu vērtību sistēmu, tāpēc sākumposmā neizbēgami veidosies mazākas, vēlāk – lielākas grupas, kuru iekšienē valdīs viena vērtību sistēma. Viena no tādām grupām varētu veidoties arī uz šīs – tautasforuma bāzes, ja vien Ivo kā ‘tautasforuma idejas tēvam nav pretenziju pret šādu notikumu attīstības scenāriju. Protams, tas ir ilgu un smagu diskusiju priekšmets. Te katram, kurš vairāk par vidusmēra pilsoni ir informēts par dievturību, kristietību, ezoteriku, utt. būtu jāliek galdā visa viņam pieejamā informācija, pārējiem – jāatmet visi aizspriedumi un bezkaislīgi jāvērtē un jāuzdod jautājumi, lai saprastu visu līdz pēdējam sīkumam. Beigās – jāpieņem lēmums, uz ko galu galā ejam?

  Pat latvietis, kurš mīl savu tuvāko var nebūt latvietis, latvieši tā nedara, tā rīkojas ticīgie, bet tie jau piederīgi ievazātai kristietībai.
  _____________________________________________
  Viena nianse – kristietība ne tuvu nav vienīgā reliģija, kura ir pieejama mūsdienu pasaulē – skatīsimies plašāk!

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  aigars 4.04.2011., 14:41

  Kosmopolītiskā (multikulturālā) vidē vienmēr indivīda intereses dominē pār sabiedrības interesēm.
  Tā kā Latvijā vienmēr apdzīvos latviešu, krievu, čigānu un citas kultūras, indivīda intereses dominēs pār sabiedrības interesēm.
  Risinājumi?

  Spēļu teorija.
  Cietumnieka Dilemma.
  Tā kā Spēļu teorijas galvenā problēma ir tas, ka divi cilvēki ļoti iespējams nesadarbosies pat, ja sadarbošanās ir abu interesēs, tad ir saprotams, ka uzticēšanās ir uzmanības centrā (saitīts ar gribu un mīlestību).
  Eksperimentu jaunības dienās iemūžināja Dawkins. Lūk video – http://www.youtube.com/watch?v=x-PbzWBJMyY

  Par instinktiem un mātēm, kas izsviež savus bērnus atkritumos.
  Tā kā instinkti nemainās, tad mainās mūsu sapratne par instinktiem – viss liecina par to, ka mātes instinkta nav. Tas, ko sauc par mātes instinktu, ir iemācīta – dzīves gaitā (pieredze, lasītais, redzētais…) iegūtā pieredze/programēšana/konstrukcija.

  INSTINKTU UN INSTITŪTU ZUDUMS IR NOPIETNS DRAUDS CILVĒCES IZDZĪVOŠANAI. (ir savādāk)
  Tā kā ir tieši otrādi – instinktu un institūtu lielais vairums ir drauds cilvēcei, tad daudzu instinktu un institūtu izzušana nodrošinātu cilvēces uzplaukumu.
  Īss paskaidrojums.
  Instinkti – kapacitāte baidīties no neracionalitātēm (piemēram, racionalitāte – bailes no braucoša auto, neracionalitāte – bailes, ko par mani padomās) ir efektīvākais un visintensīvāk izmantotais instruments cilvēces kontrolei.
  Institūti jeb morāles/tikumi/vērtības un kultūras/(cilvēka prāta) operētājsistēmas – cilvēki sāka un joprojām tām upurē (labprātīgi vai nelabprātīgi) savu darbu, darba augļus, asinis un dzīvības. Kopš neseniem laikiem sāka atteikties no personīgā reliģiskā pārdzīvojumu/pieredzes un pasaules izpratnes, izmantojot novērošanas metodi, par labu reliģijām.

  Globalizācija grauj tikumus.
  Tā kā tas ir labi, ka bremzējošie un stindzinošie tikumi/tradīcijas/kultūras/normas/institūcijas/institūti izzūd, tad mūs sagaida neizbēgama attīstība.

  Pelnīšana ar darbu tiek uzskatīta par nodarbi neveiksminiekiem, bet veiksmīgie pelnot ar “biznesu”, ar to galvenokārt saprotot darījumus ātras un lielas naudas iegūšanai.
  Tā kā darbi (nevis strādāšana) pārsvarā (90%) ir monotoni, garlaicīgi, rutīnas veida un Cilvēku pazeminoši, tad notiekošais ir uz labu. Slinkums vairākkārt glābis cilvēci, un noteikti, par spīti tā nonicināšanai, turpinās darīt lielas lietas. Slinkuma nonicināšana pārsvarā ir vergturu/kapitālisma atrauga.

  Variet paši tālāk paturpināt analizēt Agneses lielisko kopsavilkumu.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  lurike 5.04.2011., 11:03

  Man darīšana ar lakstiem un es izaugšanu no attīstības saprotu tā – augt var garumā (un izstīdzēt), attīstīties var plašumā- ar daudziem sānu zariem, ziediem, augļiem u.t.t. Bērns arī aug, bet ne vienmēr tajā pašā laikā attīstās. Kamēr notiek pati trakākā augšana, tikmēr par attīstību nav ko runāt.
  Laikam tur tomēr ir kāds racionāls sakars arī ar mūsu valstiņu, kas nupat pārdzīvojusi trakos pusaudža gadus, tagad sāk lēnām spēlēt pieaugušo.
  Paradigmām ir jāmainās, tikai sektantismu gan vajadzētu mest pie malas – kā varēja iedomāties, ka latvietim tuvākā mīlestību ieaudzinājusi kristietība?
  “Pati māte dubļus brida, mani nesa rociņā”- kas tas ir?
  Bauslis?
  Bet slinkums kristietībā ir viens no nāves grēkiem (kūtrība). Latvieši to sauc par laiskumu.
  Zinovjevu nevajadzēja citēt – tajā fragmentā jūt pravieti, kuram negribas cūkām kaisīt pērles. Internetā cūku barā vienmēr atradīsies kāds paradīzes putns, kuram tā pērle būs dienišķā maize. Sveiki!

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Ivars 5.04.2011., 15:21

  ļoti vērtīgi divi vienas lekcijas konspekti;
  esam nonākuši pie pamatINSTITŪTIEM – galīgi bez tiem iztikt nekādi neizdodas – ;)
  “ģimene”, “skola”, “draudze” => “ģimeņu padome”
  “ģimene” – atrodiet man cilvēku, kas par TO varētu sakarīgi pastāstīt, teiksim, jaunajam pārim un ne jau kāzu jampadracī kādas piecas minūtes, bet ATBILDĒT Visaugstākā priekšā par to, ka ir darījis visu IESPĒJAMO, lai šis pāris dzīvotu ilgi un laimīgi.
  “ģimene” – ja tas ir viņš da viņa, da mož kāds bērniņš “dabiski beidzas” pēc kādiem 3-25 gadiem; tikai uz kādiem 5% ģimeņu manis te teiktais neattiecas;
  atļaušos apgalvot – “ģimenes” kā sociāla institūta lietderības koeficents vēl nesen bija vai vēl joprojām ir ap 5%
  “ģimene kā biznesa pamatstruktūktūra = “mafija”
  ” kristīgā ģimene” => īstas brāļu draudzes veidotāja – tas jau varētu būt nopietni un par to varētu parunāt PRAKTISKI; ar savu visu apzinīgo dzīvi to daru jau kādus 50 gadus; reizēm ir stipri grūti
  Atcerējos Sirilu Parkinsonu:
  Хотя проблема эта и весьма распространена, она не универсальна. В обществах, по преимуществу аграрных, авторитет возраста по-прежнему незыблем. Молодежь обнаруживает больше склонности к мятежу в технически развитом и развивающемся обществе, где старики утратили преимущество возраста, а их традиционная мудрость стала пережитком. К такой ситуации ведут два процесса. Индустриализация прежде всего ослабляет и впоследствии окончательно уничтожает семью как общественную единицу. Семья, состоящая из четырех поколений, больше не существует, и остается только маленькое ядро из родителей и детей, очень часто с работающей матерью. Возможно, для того, чтобы совсем покончить с семьей, нужно лет пятьдесят, но во многих местах это уже сделано. Во-вторых, общество развивается таким образом, что молодой человек, только что прошедший курс компьютеризации, имеет более высокую квалификацию, чем тот, кто старше его, но чей опыт уже считается сегодня бесполезным. Поэтому, например, американская организация, пославшая астронавтов на Луну, имеет свою собственную иерархическую структуру, основанную не на старшинстве, но на числе дверей, в которые имеет право войти каждый сотрудник. Наши битники и хиппи понятия не имеют об электронике (или о чем-либо еще), но они вполне усвоили идею, что старшие утратили свой престиж. Взросли они на сугубо индустриальной почве. u.t.t.t
  (ieliekat Googlē kādus vārdus no citētās frāzes un jūs saņemsiet ap 3,5 MB piezemētas analīzes par ģimeni, valsti, birokrātiju un visiem tiem jaukumiem – analītiķi bieži pamanās Parkinsonu un Brīvera lekcijā ieskicēto institucionālismu ar vienu šis ekonomikas skolas pārstāvi Veblenu nepamanīt; Veblens un citi institucionālisti attīsta ekonomikas teoriju, kas ļauj kaut ko reālu prognozēt ekonomikā)
  ————–
  ilgstspējība – jau Romas klubs pirms gandrīz 50 gadiem konstatēja: ir jēga un vispār drīkst runāt par tiem attīstības modeļiem, kas paredz “nulles izaugsmi”;
  kas ir “nulles izaugsme” ka faktiski vienīgais attīstības modelis tuvākajos 100-200 gados – par to varētu parunāt;
  darbs kā misija, darbs kā darbošanās kura sastāda cilvēka eksistences jēgu un algots darbs ir divas pavisam atšķirīgas lietas;
  pirmais veido “ģimeni” – fakstiski jebkuru
  otrais (algotais) ilgtermiņa grauj “ģimeni” – faktiski jebkuru

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Ivars 7.04.2011., 13:27

  paldies brāļi par atbalstu !
  —————
  Viens no centrālajiem jautājumiem NLP kā zinātnē un metodoloģijā ir: konkrēta cilvēka pareizas kvalitatīvas un efektīvas komunikācijās atjaunošana ar sevi.
  Pareizi lasīta Bībele (Korāns, Dainas) jau, starp citu, noved TURPAT.
  =>
  Šodienas jebkuru jautājumu risināšanas atslēgas ir DIEVS, SKOLA un ĢIMENE

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  rv 6.04.2011., 07:29

  paturpinot par veblenu, vispirms jāatzīmē, ka viņa grāmata manī izraisa pilnīgu kultūršoku. “bombshell” kā teiktu klarksons no topgear. ;)

  ļoti ļoti iesakāms izlasīt jebkuram, kas vēlas gūt lielāku sapratni par apkārtnē notiekošo. (vismaz man radās papildus sapratne piemēram par to, kāpēc vidējais latvietis par pēdējo naudu paņem kredītā bēemvē, vidējā latviete uz zaļumballi dodas vakarkleitā, vai kāpēc mēs tā apbrīnojam savu dažu amatpersonu gada ienākumus :)

  grāmata atrodama no gūtenberga, kā arī vairāku universitāšu veblapās (googlēt)

  pārskatot vēlreiz brīvera prezentācijas slaidus un agneses atstāstu, savas sapratnes robežās varu pateikt, ka veblena teorija ir pavisam par kaut ko citu. tsk, aprakstītais patēriņš NAV neracionāls, tieši otrādi, tas ir pat ļoti racionāls, tikai motivācija ir principiāli savādāka.

  (ja sanāks iespēja, centīšos uzrakstīt konspektu)

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Laura R. 10.04.2011., 17:42

  Mana Dzīvesziņa (aptuveni) ir – ar kalpošanu patiESĪBAI, APGAISMĪBAI izkalpoties atgriešanos un palikšanu Debesu Garīgajās Mājās, no kurienes kaut kad biju devusies dēkās un piedzīvojumos.Un nu šo skarbo skolu gribētu beigt, absolvēt. To var saukt arī par re-liģiju (at-griešanos). Roberta Mūka skaidrojums: religare (lat.) – ‘atkal piesiet’, atkal apvienot cilvēku ar pārjutekliskajām pasaulēm.
  Ierosinu dibināt Apgaismības centru.
  Ir trīs pamatinteliģences – Prāts, Emocijas un Gars (IQ, EQ, SQ).Cilvēka dvēsele nonāk uz Zemes apgaismota, apgarota, bet bērnībā pamazām aptumst. Tāpēc to nepieciešams no jauna apgaismot, apgarot.
  Un personībām IR izšķiroša loma.Gadiem pēc viņām lūkojos.
  Tāda ir mana šābrīža sapratne.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Laura R.11.04.2011., 07:53

  No zemē iesēta grauda arī tobrīd it kā nav jēgas.
  Atkārtoju par 100-to mērkaķīti.
  Laura R.
  9.04.2011., 15:28 (J.Miezīša rakstam)

  Komentārs no šī raksta publikācijas Aisbergā:
  http://www.aisbergs.lv/?p=19063
  vot Komentārs:
  16.01.2011 at 20:50 100-tā mērkaķīša efekts…….
  http://www.shemshuk.net/forum/?tx_mmforum_pi1%5Baction%5D=list_post&tx_mmforum_pi1%5Btid%5D=10&tx_mmforum_pi1%5Bfid%5D=4

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  kristietis 6.04.2011., 14:34

  Ienāca prātā interesanta atziņa – kā var būt tāda situācija, ka vienam cilvēkam vienpersoniski pieder daudzu citu cilvēku darba augļi? Runa ir par privātīpašumu. Reāli mūsu izpraten par to, kas ir privātīpašums, ir pavisam greiza. Kā var dabas resursi, kurus neviens cilvēks nav radījis, piederēt cilvēkam vai cilvēku grupai? Ja nu Dievs šo pasauli ir radījis, tad pat priekš tiem, kuri Dievam netic, jābūt skaidram, ka pasaule ir nodota VISU cilvēku rīcībā un VISIEM cilvēkiem kopā ir tiesības ņemt un izmantot VISUS dabas resursus. Turklāt pieejas tiesībām jābūt visiem vienādām un taisnīgi sadalītām, lai visiem tiek vienāds dabas resursu daudzums, bet darba augļi, kas rodas šo dabas resursu pārveidošanas un apsaimniekošanas rezultātā, kā arī sniegto pakalpojumu apjoms pieder katram tik, cik viņš REĀLI ir ieguldījis.

  No tā izriet, ka daļēji – es īpaši un vēlreiz uzsveru DAĻĒJI komunisma teorija ir taisnīga, cik tā attiecas uz vienlīdzīgu resursu sadalīšanu.

  Secinājums – reāli visi uzņēmumu, fermu, raktuvju, naftas ieguves vietu privātīpašnieki un kapitāldaļu turētēji ir ZAGĻI. Kā tad tā? Nu padomāsim loģiski – ja visi strādnieki, inženieri, meistari, organizētāji, grāmatveži utt. pārtrauktu strādāt, ko tad iegūtu privātīpašnieki? Vai viņi vieni paši, bez cilvēkiem spētu nodrošināt savu uzņēmumu darbību? Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka patiesībā jebkura uzņēmuma darba augļi pienākas VISIEM darbiniekiem attiecīgi tik procenti no kopējiem ieņēmumiem, cik katrs ir ieguldījis sava darba. Naudas ieguldīšana neskaitās, ja vien tā nauda nav reāli nopelnīta ar REĀLU devumu kopējā saražoto preču vai sniegto pakalpojumu „katlā”.

  Shēmošana, spekulēšana uz valūtas svārstību rēķina un tamlīdzīgas darbības nav uzskatāmas par produktīvu darbu, bet gan par parazītismu un zagšanu
  Tas, ka kāds ekonomikas vai finanšu speciālists, vai talantīgs vadītājs, līderis, organizators atrodas darbu organizācijas hierarhijas augšgalā nenozīmē, ka viņa sniegtais labums atbilst kopējam rezultātam. Šie speciālisti varētu atspērušies un svīzdami plānot un organizēt, bet bez inženieru un citu darbinieku praktiskas šo plānu realizēšanas, nekas nenotiktu un otrādi – bez organizēšanas un plānošanas nenotiktu nekāda produktīva darbība. No tā izriet, ka visi ir svarīgi un vienlīdzīgi, bet alga atkarīga no tā, cik kurš savā jomā un kompetences sfērā ir ieguldījis, nevis tas, ka kāds postenis dod iespēju citiem nemanāmi piesavināties vairāk, nekā nopelnīts. Tas ir tieši tas, kas padara vienus pārlieku bagātus – nejau viņu ieguldītais darbs, bet gan sava posteņa un stāvokļa ļaunprātīga izmantošana.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Indulis 10.04.2011., 20:59

  Par Brīvera lekcijām jāsaka, ka tās ir no realitātes atrautas ekonomiskās teorijas par sevi. Vientuļā salā Krūzo un Piektdienis savstarpēji kaut ko no stāstītā varētu likt lietā. Latvijai, kura iestājās ES, kura parakstīja Lisabonas līgumu, kurā noteicošā ir Eiropas likumdošana, kurā valsts vara vāja un ietekmējama, tādas teorijas ir pilnīgi bezjēdzīgas. Semiramīdas gaisa dārzi! To daļēji atzīst arī autors. Praktiski nav izmantojams nekas no stāstītā. Kāda jēga?

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  ArVids 11.04.2011., 09:18

  Pilnībā piekrītu premjeram. Novēlu vēl kādam sasniegt tādu apziņas līmeni, vai vismaz aizdomāties par lietām, jautājumiem, uzdevumiem, ko premjers šeit ir sarakstījis.
  Ja šīs lietas nesaprot – strupceļš garantēts, manā skatījumā.

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:
  Ivo Verners 11.04.2011., 10:37

  Paldies, premjer, par sakarīgajiem komentāriem. No savas puses daru, cik spēju. Tautas Forumā ir ļoti daudz materiālu, no kuriem daudzi rosina domāt par tevis minētajiem jautājumiem. Problēma tā, ka tas vien, ka kaut kas tiek uzrakstīts/publicēts, ne tuvu negarantē, ka
  1) tas fiziski sasniegs cilvēkus
  2) pat, ja sasniedz, tas nenozīmē, ka cilvēks spēs to saprast un novērtēt.

  Tamdēļ nekas cits neatliek, kā vienkārši DARĪT.

  Būšu pateicīgs, ja izteiksi savas domas par
  * sabiedrības vīziju – http://www.tautasforums.lv/?p=3144
  * un attiecīgi topošā ideju apkopojuma dokumenta struktūru un sadarbības jomām

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:

  premjers…………………………………………………………………………………………..

  (Lasiet paši. Varbūt kāds var apkopot? Varbūt pats “premjers” var šeit mums nākt TALKĀ? Ir vēl 2 nedēļas!)

 • No komentāriem pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta:

  Ivars 11.04.2011., 11:00

  Ir vismaz viena patiesa vērtība – ģimene.
  Kas ir ģimene? Tas ir ļoti labs regulāri veicams vingrinājums.
  Es esmu vairāku ģimeņu loceklis. Dažas no tām ir juridiskas personas.

  premjers 11.04.2011., 13:27

  Ivo!Noteikti izteikšu savas domas par sabiedrības vīziju.Attiecībā par :”Tamdēļ nekas cits neatliek, kā vienkārši DARĪT”,Ir tā,ka pieprasījums pēc informācijas ir proporcionāls spējai šo informāciju saprast(pārstrādāt).Lielākā sabiedrības daļa burtiski guļ nomodā,jo viņi nespēj saskatīt tās likumsakarības,kuras šodien aizvien skaidrāk iezīmē ne visai gaišo cilvēces nākotni.Kāds slavens Cilvēks bija teicis:”Dievs!Piedod viņiem!Jo viņi nezina ko dara…” Pēdējos gados gan ir vērojama spēcīga “atmošanās” tendence,un atbilstoši arī parādās cita līmeņa informācija.Tā kā teicienam “Krīze ir iespēja” ir zināms pamats…Tāpēc varbūt labāk rakt “Dziļāk”,līdz pamatiem?Ar “pamatiem es domāju mūsu pašu apziņas līmeni,pasaules uzskatu,sapratni par lietu kārtību.Jo viss jau būtībā sākas tur,mūsu apziņas dziļumos…Pēc manām domām,šo sistēmu nav iespējam saremontēt.Tā ir pašiznīcinoša sistēma…
  Lai visiem izdevusies diena…

  Laura R. 11.04.2011., 13:54

  Cien. Premjer!
  Ka nelaimju saknes ir ļaužu tumsonīgajā apziņā – tas nu varbūt ir pateikts 100-to reizi.Jācer, nostrādās 100-tā mērkaķīša efekts! Ar Tavu sparu – pie darbiem!

  premjers
  11.04.2011., 14:26

  Jā LauraR…Cerēsim,ka kāds iedomāsies to “batāti” nomazgāt…Varbūt nostrādā.

 • NOSLĒGUMS manai šodienas iniciatīvai.
  Tas nebija nekāds joks (saka, ka aprīlī pirmā un pēdējā diena ir “joku dienas”)!
  Bet varbūt bija – mēģinājums ieskatīties un ieklausīties, kā VARĒTU BŪT, JA MĒS BŪTU KOPĀ.
  Tie simts mērkaķīši.
  Vai 100 balti zirgi (tas no “citas operas”, bet varbūt ka kāds no lasītājiem un veidotājiem saprot).
  ***
  Šis bija mans mēģinājums NO SIRDS piedalīties Latvijas Lielajā 30. aprīļa TALKĀ. Būšu ļoti pateicīga, ja izrādīsies, ka neesmu talkojusi viena!

 • Agnese
  30.04.2011., 10:56

  Kā tā grāmata tieši saucas?

 • >>> Alma Kopa
  To grāmatu pieminēja I.Brīvers savā .aprīļa lekcijā. Izkopēšu attiecīgo fragmentu no lekcijas pārstāsta:
  “Turpinot šo 2.tēmu par to, kāpēc multikulturālisms nav ilgtspējīgs, lektors pievērsās Torstenam Veblenam (Thorstein Veblen). Viņa grāmata “The Theory of the Leisure Class” esot pieejama internetā, bet profesors atzinās, ka tā ir ļoti smagi lasāma un viņš arī pats nav to izlasījis, jo viņa Kanādas draugi esot viņam uzdāvinājuši “Veblen in Plain English” – Veblena atziņu skaidrojumu mūsdienu cilvēkam saprotamā valodā.

  Veblens raksta par to, ka cilvēka uzvedība kopumā un līdz ar to arī visi ekonomiskie lēmumi, izvēles un uzvedība attiecībā uz savas dzīves nodrošināšanu nav tikai racionāli un nav izprotami tikai ar racionalitātes instrumentiem – derīguma funkcija ir sarežģīta un neviennozīmīga, atkarīga, piem., no tā, vai mēs to skatām gada, 20 gadu vai 100 gadu utt. griezumā, tāpēc derīgums nav apzināms un īstenojams tikai racionāli.

  Veblens ir veltījis savu pētījumu:

  * * instinktiem (dabas dotie indivīda izvēļu pamatojumi) – pašsaglabāšanās, sāncensības, plēsonības jeb uzkundzēšanās, dīkās zinātkāres, meistarības, aizbildniecības;
  * * un institūtiem (tikumi jeb cilvēku kopienu pamatu pamatos, senā, visiem zināmā, vienmēr praktizētā un plaši pieņemtā lietu kārtībā balstītie izvēļu pamatojumi). “Institutions are habitual methods of carrying on the life process of the community” (T.Veblens).

  Instinkti praktiski nemainās, tas notiek ļoti lēni, bet pat tie pēdējos dažos gadu desmitos ir sākuši acīmredzami mainīties mūsu acu priekšā (lektors kā piemēru minēja to, ka mātes izsviež savus bērnus atkritumos, kā arī dažus citus piemērus). Institūti jeb sabiedriskie tikumi, jeb no agras bērnības konkrētā sabiedrībā iegūstamie ieradumi, tradīcijas, pieradumi arī mainās lēni, jo katrai kopienai piemīt izteikts iracionāls spēks atgrūst jebkādus racionālos skaidrojumus un pamatojumus, kuri runā pretī pieņemtajai kārtībai, jo tā dod drošības un piederības sajūtu, saistīta ar eksistences pamatu izjūtu. Ļoti spēcīgs institūts ir reliģija.

  INSTINKTU UN INSTITŪTU ZUDUMS IR NOPIETNS DRAUDS CILVĒCES IZDZĪVOŠANAI.
  (Tālāk – manuprāt, ļoti svarīgi, arī mums te TF, jo ļoti bieži paceļas vārdu apmaiņas par tēmu, ka jāvienojas par kaut ko kopīgu, par kopīgu mērķi, vērtību vienotību vai tml. – A.M.) Jo mazāka grupa (kopiena), jo vieglāk saglabāt institūtus. Ir ļoti apšaubāmi, vai ir iespējama institūtu kopība visiem cilvēkiem. Institūtu veidošanās ir ļoti ilgstošs process un to ietekmē konkrēta vide, tāpēc dažādās vietās uz Zemes dzīvojošām cilvēku grupām ir radušies visai atšķirīgi institūti. Kā piemēri tikai minēti “kibuci” un dažādi citi tamlīdzīgi vietējie tikumi tai vai citā Zemes vietā, kad, piemēram, cilvēkiem visu laiku ārdurvis stāv vaļā, ja kādam kaut ko vajag, viņš var iet un ņemt, tas netiek uzskatīts par zagšanu, un kad tam vairs nevajag, viņš atnes atpakaļ vai atdod vēl kādam citam.

  Globalizācija ir visnopietnākais drauds institūtu eksistencei. Racionalitāte Rietumu ekonomikas izpratnē – katrs maksimizē savu izdevīgumu (derīgumu sev). Sena lietu kārtība neliekas racionāla un derīga, bet sentimentāla, vecmodīga, laikam neatbilstoša.

  Globalizācija grauj tikumus.”

 • Paldies!

 • Paldies, Agnese.

  Par vērtībām, vīziju u.tml. jautājumiem vienas dienas un arī 2 nedēļu laikā būs pagrūti vienoties, tamdēļ piedāvāju šādu priekšlikumu, kas arī varētu būt kā 14.maija sanāksmei izvirzītais uzdevums:
  * apkopot konkrētas idejas:
  a) kuras var īstenot tikai ar valsts pārvaldes līdzdalību;
  b) ko varam darīt paši.

  * tad izsvērt, kura būtu primārā ideja gan punktā a), gan b), un tad koncentrēt spēkus, lai šīs idejas realizētu. Piem., ja tik tiešām atrodam kaut sākotnēji tikai 1 ideju, ar ko varētu uzrunāt plašāku sabiedrības daļu un kuru nevarētu ignorēt partijas un Saeima, tad, manuprāt, tas būtu ļoti labs sākums.

 • Mēs (”Antiglobālisti”) jau krietnu laiku lēnītēm strādājam pie nopietnākas politiski – ekonomiskas programmas izveides. Tieši tas arī bija par iemeslu kāpēc mēs uzaicinājām Ivaru Brīveru nolasīt lekciju (ciklu) un izklāstīt arī savu varbūtējo vīziju par Latvijas izvešanu no šī krīzes stāvokļa.
  Brīnišķīģi, ka Jurim Putriņam (un Čakstes biedrībai) radās izdevība šos pasākumus novadīt akadēmiskā stilā un sagādāt attiecīgas telpas.
  Latvija ir ļoti maza un kompetentu cilvēku visās jomās arī nav nemaz tik daudz. Kaut gan man personīgi tas attīstības virziens it kā būtu skaidrs, tomēr ļoti gribētos daudzus jautājumus salīdzināt ar ”profesionāļiem”.

 • Agnese, vai ir iespējams atsevišķi ar tevi sazināties, piemēram, e-pastā?

 • Jā, Ivo ir manas koordinātes. Mans e-pasts minēts arī pie dažiem maniem rakstiem, kuri agrāk publicēti TF.

 • Šorīt Radio 1 “Svētrītā” bija mācītāja Jura Rubeņa kārtējā ikmēneša runa.Par Jēzus vārdiem paralizētajam: “Tavi grēki tiek piedoti, ņem gultu un staigā.” Par dziedināšanu, garīgu un fizisku, holistisku.
  Lūk, prezidenta amata cienīga personība. Ja viņš nepiekrīt – kam gan vajadzīgs kāds cits.

 • Saistībā ar manu aicinājumu tuvāko 2 nedēļu laikā vēlreiz pārlasīt I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāstu un izvērtēt mūsu, TF veidotāju, komentārus ar mērķi kopīgi un mērķtiecīgi sagatavoties 14.maija sanākšanai – šķiet, ka būtu svarīgi pievērst uzmanību arī GLOKALIZĀCIJAS jautājumam (atšķirībā no antiglobālisma). Tāpēc iekopēšu vēl dažus fragmentus no TF veidotāju komentāriem pie minētā I.Brīvera lekcijas pārstāsta.
  ***
  Ivars
  7.04.2011., 02:54
  http://www.youtube.com/watch?v=IrCwDYpi7aQ&feature=related
  un kādi tad galu galā
  PRAKTISKI secinājumi?
  Ekonomiskā izaugsme IR pamats globalizācijai un morāles degradācijai.
  Var vai nu ar Dievu vai pret Dievu šlipsītei nav nozīmes.
  Var vai nu strādāt vai shēmot – partijai nav nozīmes

  Ivars
  16.04.2011., 05:11
  Pārslēdzoties no viena cita darba, izšķīlās viens paradoksāls secinājums:
  jo vairāk mēs “visi” koncentrējamies uz “jaunā apgūšanu”, jo kopumā vairāk bremzējam savu attīstību.
  tas, kas iet aiz kāda – vienmēr paliek aizmugurē

  Ivars
  17.04.2011., 17:58
  Edge 16.04.2011., 15:10
  http://antiglobalisti.lv/?p=138 – es tai grāmatai uzbridu pirms kādiem 6 gadiem; mazliet patulkoju u.t.t., bet kaut ko piebilst pie SAITES man varbūt nevajadzēja:
  depopulācija ir/bija
  vai nu
  1. globalizācijas projekta pragmatiski ieprojektēts viens no mērķiem rezultātiem
  vai arī
  2. viens no pilnīgi negaidītiem un neprognozētiem blakusrezultātiem
  vai arī
  1. un 2. lineāra kombinācija, t.i. gan viens, gan otrs
  —————
  pilnīgi neatkarīgi no tām basņām, ko sauc par politiku dzimstība Latvijā ir paaugstināma . Pietiek kolektīvi paspaidīt podziņas “ģimene” un “Dievs” – mūsu gadījumā tas nozīmē laist lai rīb stāstu par Jēzu Kristu vai arī ….

  Alma Kopa
  29.04.2011., 11:53
  BRĪDINĀJUMS
  no lapas: antiglobālisti.lv, kura augstāk norādīta, mans PC dabūja vīrusu!

  Ivars
  29.04.2011., 11:56
  antiglobālisms pēc būtības, manuprāt, ir vīruss
  tagad aktuāla glokalitāte – kā pirms 10 000 gadiem

  Ivo Verners
  29.04.2011., 14:05
  Hmm.. tas par to vīrusu gan interesanti. Savulaik nato.lv (arī saistīta ar antiglobālistiem) lapa nevērās vaļā – tika izdots apmēram šāds paziņojums: lapa ir bīstama, jo var inficēt datoru ar kaitīgu programmu.
  Nepiefiksēji, kāda tipa vīruss tas ir?

  Ivars
  29.04.2011., 14:52
  ES UZSKATU
  nav svarīgi kā katrs savu pozīciju manifestē, labāk RĀMI
  IR BŪTISKI
  lai katram vismaz par dažam lietām būtu skaidra pamatota pozīcija
  ——-
  man ir

  Ivars
  29.04.2011., 15:05
  Ivo Verners 29.04.2011., 14:05
  es saprotu, ka tevi vairāk interesē, iespējams šajā gadījumā
  tehnika
  bet es par būtību – atslēgvārdi Čavess un Čau
  manuprāt, antiglobālismam kājas aug no naftas

 • >>> Laura R. 1.05.2011., 10:06
  Par atbildi uz Tavu jautājumu iekopēšu vēl vienu komentāru, kas atrodams pie I.Brīvera 2.aprīļa lekcijas pārstāsta – par padomju režīmu kā valstiski realizētu teokrātisku katolicisma herēzi un par jaunanglijas (nākamās ASV) t.s. Salemas derību.
  ***
  Ivars
  6.04.2011., 22:39
  sakari ar Bībeli mūsu sabiedrībā un tās ekonomikā ir daudz, es teiktu tie ir neskaitāmi; jautājums vai “Bībeles matricas pulgotāji” var piedāvāt kādu citu matrici?
  ———–
  Doma par to, ka resursu un to izmantošanā iegūto augļu sadalei vajadzētu būt

  …. nu tad kādai? , par to nemitīgi norit visdažādāko līmeņu un dažāda līmeņa instrumentu pielietojuma cīņa un diskusijas, tiek arī karots, tiek karots arī ar Vārdu

  iespējams arī NEATKARĪGAI NO IEGULDĪJUMA – komunistiskai?
  Vai var būt, ka Kristus bija pirmais komunists?
  Vai var būt, ka PSRS bija valstiski realizēta teokratiska katolicisma herēze?
  Kā tad pareizi lasīt Bībeli? Arī ASV “savu taisnību” bieži atklātā formā balsta uz Bībeli un faktiski šī grāmata un cieņa pret to lielā mērā radīja šo valsti
  JO
  Amerikai 1629. gada “Salemas derība” bija varbūt tik pat nozīmīga kā Ziemeļeiropai Hanzas tiesības.
  http://oll.libertyfund.org/?option=com_staticxt&staticfile=show.php%3Ftitle=694&chapter=102432&layout=html&Itemid=27
  par šo notikumu lasām : Tā iespējams bija kodolīgākā derība Amerikas vēsturē, Salemas dokumentā to autori
  likumā nostiprināja faktu, ka Jaunanglijas apmetnēs pastāvošā vara atrodas tautas teokrātijas rokās, vara pieder draudzes locekļiem Pilsoņtiesības bija tikai baznīcai piederīgiem. Pilsonības pretendentus pakļāva visai stingrai zināšanu un dievbijības pārbaudei. Tomēr diezgan ātri baznīcai nepiederošo skaits strauji pieauga. 1636. gadā “Salemas derību” nācās mīkstināt. Tomēr tās kodols saglabājās un kļuva par politisku līgumu.
  =>
  es pieļauju, ka VISIEM varbūt vajadzētu saņemt atbilstoši padarītajam darbam;
  TIKAI
  kā tad lai izmēra to ieguldījumu?
  stundās?
  ieguldītajā prāta kapitālā? kā to mērīt?
  NESEN
  kāds Latvijas bankas darbinieks vai bijušais darbinieks intervijā atzina, ka ir stimuls arvien labāk strādāt līdz apmēram 70 000 LVL algai gadā; “augšējās robežas” slieksnis PAŠPATĒRIŅAM varētu būt arī cits
  Koloniālās Jaunanglijas un, varbūt, Ulmaņlaiku pieredze liek domāt, ka godprātīgs patriotisks censonis godīgi nopelnīto līdzekļu “pārpalikumu” kultūras un izglītības attīstībā ieguldīs labāk;
  šodienas pieredze – no uzņēmējiem arvien biežāk dzirdam, no godprātīgiem valsts darbiniekiem dzirdam:
  DODIET IDEJAS, ATBALSTĪSIM … ideju nav,ticami
  =>
  ir vajadzība pēc realizējamām idejām un “saimnieka rokas” ideju realizēšanā
  ***
  Manas šībrīža pārdomas kā papildinājums:
  J.Rubenis vai J.Vanags, vai Z.Stankevičs NAV savienojami ar valsts prezidenta amatu. Rubeņa aicinājums katram cilvēkam saprast, ka ir iespējama holistiska dziedināšana, nozīmē, ka mums vispār NAV vajadzīgi nekādi prezidenti un citi šefi, kuri, savukārt, ir citu spēku marionetes globālajā varas dalīšanā un hierarhijā. Meklēt labāko prezidentu nozīmē atkal meklēt mazāko no ļaunumiem, nevis īstenot savu pašpietiekamību, radošumu un brīvību, sadarbojoties un pašorganizējoties kopā ar citiem tādiem pašiem cilvēkiem. Domāju, ka mums, kas pieder pie t.s. inteliģences jeb intelektuāļiem, vajadzētu sev apkārt (it sevišķi – jaunajai paaudzei) radīt tāda veida piemērus – pieTICīgas pārTICības un pašpietiekamības, pašvaras.

 • <Agnese 1.05.2011., 11:36
  (..)
  Domāju, ka mums, kas pieder pie t.s. inteliģences jeb intelektuāļiem, vajadzētu sev apkārt (it sevišķi – jaunajai paaudzei) radīt tāda veida piemērus – pieTICīgas pārTICības un pašpietiekamības, pašvaras.
  ========================================================
  Vajadzētu? Vajadzētu labajiem nodomiem atbilstošus labus padarīto darbu galarezultātus. Būsim reālisti – t.s.padomju inteliģenti jeb šodienas intelektuāļi ir tādus (ne)darbus sadarījuši Latvijā pēdējo 25-it piecu gadu laikā, ka vēl ilgi, ilgi nāksies tos labot.
  Diezin vai lielākā daļa šodienas intelektuāļu, kas ērti jūtas varas aparātā (pārvaldē) tagad darbosies tā, lai atgūtu lielākās daļas sabiedrības uzticamību.

 • Sveicināti 1. maijā, Starptautiskajā darbaļaužu solidaritātes dienā!

  Vispirms par BĪBELI dažus vārdus:

  Neaizmirstiet, ka Bībele nav nekāda hronika. Viss kas tajā ir rakstīts ir radies, noticis vai nenoticis un pārstāstīts bieži gadu simtiem agrāk un tulkots un pārrakstīts arī simtiem reižu. Tas pats attiecas arī uz jauno derību. Jēzus un visi evaņģēliji pierakstīti apmēram 300 gadus pēc Jēzus un apustuļu dzīves. Sākumā bija 79 evaņģēliji. Drīzumā lielākā daļa tika izņemti no oficiālā evaņģēliju saraksta, atstājot tikai 29. Šodien mēs lasām un pazīstam tikai četrus! Katoļu baznīca atstāja tikai sev izdevīgus evaņģēlijus. Tāpat ir ar veco derību.

  Jebkurš atceras noteikti no savas pieredzes situācijas, kad viņš kādam kaut ko pastāstījis, bet pēc gada, to pašu savu stāstu dzird no kāda cita tik stipri izmainītu, ka viņam pat jāšaubās, vai tas tiešām ir tas pats notikums, kurš ar viņu iepriekš atgadījies. Katrs no mums uztver jebkuru situāciju mazliet savādāk. Te iedarbojas gan indivīda redzes loks, viedoklis, pieredze un daudzi citi faktori. Varat paši iedomāties, kā gadu simtos izmainījies viss Jēzus teiktais. Jo nekas netika uzreiz pierakstīts.
  Tik pat problemātiski ir neskaitāmie Bībeles tulkojumi!

  Par BĪBELES MATRICU:

  Bībele protams veido sava veida matricu. Svarīgākais šeit, domāju, ir saskatīt un saprast šo matricu. Nav obligāti jāveido sava matrica. Tie kuri saprot Bībeles matricu un negrib dzīvot pēc šīs matricas, tie var dzīvot paralēli šai matricai vai arī iekš tās nepakļaujoties tās likumiem. Jo vairāk cilvēku to sapratīs un dzīvos pēc savas sirdsapziņas saskaņā ar Visuma noteikumiem, jo ātrāk šī Bībeles matrica un sistēma sabruks kā kāršu namiņš.

  (Iespējams, kādam no Jums liekas manis rakstītais kā nesaprotams murgs vai fantāzija. Kāds vēlas varbūt paskaidrojumus. Protams šādā veidā mētāties ar skaļām frāzēm nav gudri. Sevi aizstāvot jāsaka, ka esmu stingri apņēmusies tuvākajās nedēļās uzrakstīt mazu paskaidrojošu kopsavilkumu un ievietot to tautasforum mājas lapā. Diemžēl pašreiz nopietnam, lai arī mazam, aprakstam nav laika. Šeit izsaku savu viedokli, lai pievērst Jūsu uzmanību dažām niansēm, pirms tiksieties 14.5. Uz šo tikšanos diemžēl tikt nevarēšu. Es ne labprāt gribu Jūs mulsināt ar saviem aizspriedumiem, bet tā kā man Latvijas nākotne ir sirdslieta, un zinot apmēram, kādi ir Jūsu mērķi, nevaru palikt klusējot.)

 • Tikko izlasīju Krievijas jogas forumā Greguāra de Kalbermattena, Shri Mataji līdzgaitnieka teikto – ka Shri Mataji esot teikusi par Katoļu un Protestantu baznīcām, ka tās esot kā Šumbha un Nišumbha – jeb divi dēmoni ( no Indijas mitoloģijas) , kuri cīnās ar Dievišķo. Šādi dēmoni var atdzimt – jaunos ķermeņos, izveidot dažādas reliģiskas sistēmas, pat filozofijas un uzskatus, kuri ir postoši.
  PS.Neskatoties uz pedofīlijas skandāliem – šodien kanonizējušo mirušo “romas pāvēstu” par svēto, kaut gan pagājis tikai 5 gadu termiņš no 15 un balstoties uz apšaubāmu 1 mūķenes liecību.

 • Vispirms PRAKTISKI
  14. maijs laikam sestdiena un priekša ir svētdiena …
  ———-
  Iespējamā misija
  Izglītība ir viens no centrālajiem jautājumiem tagad jebkur
  To IR iespējams būtiski nokustināt 3-5 gadu laikā
  1. Skolotājiem algas par likmi palielinām 2x-4x
  Kur ņemt naudu? Algu fondu nemainām. Kādi sagaidāmie rezultāti? Skolā ap 50% vai vairāk skolotāju vīrieši.
  Visa cita starpā arī ap 100 ļoti labu fizikas skolotāju.
  2. Pedagoģisko darbu atļaut veikt jebkuram , JA to atļāvis veikt pedagoģisko darbību veicošās iestādes, organizācijas vai biedrības vadītājs, kam ir pedagoģiskā izglītība un maģistra vai doktora grāds pedagoģijā – > valstiski veicina dzjukes = Japānas privātais pagarinātās dienas grupu analogs; ļoti iespējams, ka pagarinātās dienas grupas nepilda normatīvos dokumentus, kas tika izdoti apmēram 1960-ajos un paredzēja pagarinātajā dienas grupā mācību telpu, guļam telpu, rotaļu istabu vai ko līdzvērtīgu vecumam atbilstošu; ļoti iespējams, ka daudzas patreizējās pagarinātās dienas grupas vajadzētu pēc būtības nekavējoši slēgt; protams, iespējams, ka dažas vai nu jau pilda to, kas tam būtu jādara vai , ja pa īstam paprasītu, mēneša laika varētu sākt strādāt tā kā tām jāstrādā.
  3. …. nu labi patreiz pietiks, jau tā it ka dižos ūdeņus nogāzu.
  ———-
  Labi ekonomisti jau dzīvo/dzīvoja ne tikai angļvalodīgajās zemēs, bet arī Krievijā (Naišuļs) un Latvijā (Dzērve, Ozols). Tikai ļauži diezkāpēc izvēlas eksperimentēt uz sevi , …. nu lieliski komunisma skolā mācījušies kā vieni īsteni padomju komunisti, jo tiem jau bija pieņemt eksperimentēt ar cilvēkiem kā Pavlovam ar suņiem
  ——-
  Jā es mazliet padomāšu. Varbūt izdomāšu trīs teikumus, ko patiesi būtu vērts pateikt. De Brolji bija ko pateikt vienu teikumu, faktiski formulas veidā un viņš par to saņem Nobela balvu. Tik augtu netēmēju, bet tomēr kaut ko patiesi pateikt nu gribas taču ….

  piemēram http://www.tautasforums.lv/?p=1704
  KaTs 20.05.2010., 19:23
  Kolbers cīnījās nevien ar finansistiem, bet arī ar juristiem. Tiesu aparāta uzturēšanai paredzēto summu, viņš uzskatīja par taisnīgu samazinat vismaz četras reizes. Bez tam, tiesnešu amatu pirkšanai, pēc viņa domām, novirzīja kapitālus, ko varētu ieguldīt tirdzniecībā un rūpniecībā. Patreiz, viņš atzīmēja, justīcijā barojas vairāk par 30 tūkstošiem cilvēku. Pietiks, ja atstāsim 7-8 tūkstošus cilvēku, bet pārējie atkal nodarbosies ar tirdzniecību, zemkopību, dienestu armijā. Tāpēc vajag pazemināt tiesnešu amata prestižu un krasi samazināt to skaitu – tas ir tos vajag pārpirkt. Bet, lai valstij būtu vieglāk šos posteņus izpirkt, vēlams vispirms pazemināt to tirgus vērtību. Te par labu līdzekli viņš nosauca garantētas amata mantošanas ikgada nodevas (poletes) atcelšanu. Karaļa atteikšanās atjaunot poletu pēc kārtējā termiņa beigām, uz kuru tā bija pagarināta, patiešām visai efektīvi samazināja profesijas prestižu un tā vietas tirgus cenu

  Var googlēt
  Žans Baptists Kolbērs
  Jean-Baptiste Colbert
  Jautras lietiņas var atrast

 • Par BĪBELES MATRICU:
  EKSAKTI
  http://www.youtube.com/watch?v=kjkEsQHt3gE
  Es ZINU, ka nedomājoši atgremotāji spēj koncentrēt uzmanību ne vairāk kā minūti
  PIETIKS, ja paskatīsities norādīto klipu sakot no 8:30 apmēram pusminūti; tiem, kam pelēkā viela saglabājusies – pietiks
  TAD lūk Petrovs runā par kādu reālu (3xn) elementu MATRICU

  Jānītim, piemēram, vis būtiskākais mērķis n=1 ir “satikt Anniņu”
  Tam pakārtota visa Jānīša dzīve, iespējams tāpēc Jānītim N ir visai liels, jo mīlestība (jebkāda) spārno; Čingishanu tā spārnoja radīt vislielāko no jebkad bijušajām impērijām un nebūt ne tik sliktu

  Līdz šim es runāju par , iespējams, Bībeles matricas, pirmo kolonnu; noskatieties klipu un iepazīstieties ar 2. un 3. kolonnu

  Uzskatu, ka nopietna mūsdienu matemātika ir Dekarta un viņa laikabiedru veikuma rezultāts; faktiski visas tehnoloģijas, arī datori, ir TĀ rezultāts; (Jebkuram ir iespējams zaimot jebko; Jēga? ….) Dekarts beidza jezuītu koledžu, tā tolaik vienkārši bija vislabākā ģimnāzijas-bakalaura izglītība un gaišām galvām bezmaksas.

  Visa cita starpā matricas var būt ne tikai divdimensiju, bet n-dimensiju. Matricas elementi varbūt ne tikai reāli skaitļi, bet arī funkcijas un, …. a kāpēc gan ne reāli CILVĒKI; reizēm arī ar šādu pieeju, pēc konkrēto cilvēku matemātisko modeļu izveidošanas kaut ko visai sakarīgu izdodas izrēķināt
  ————
  Uz priekš neieteiktu kādam zākāties par aku no kuras viņš pats dzer; protams, ja viņš var piedāvāt ko labāku, tad atvainojos es

 • Kundalini 1.05.2011., 21:32 Par šo komentāru ir iespējams ievadīt tiesvedību

 • Agnese 30.04.2011., 09:44
  JA
  rezumējam TF četrus-sešus galvenos vektorus
  TAD iegūstam
  1. ekonomika
  2. Izglītība
  3. http://www.tautasforums.lv/?p=2857
  4. ģimene un Ģimene
  5. …
  6. …
  END
  ————–
  pietiek un pāri paliek vismaz divām dienām

 • Es priecājos. Priecājieties līdz ar mani – šos vārdus Jānis Pāvils II kā garīgo testamentu izsacīja īsi pirms savas aiziešanas.
  ————
  Nebīstieties …. šo Vārdu Jānis Pāvils II teica kā savu pirmo runu ieņemot Svētās Romas katoļu baznīcas augstāko amatu.
  Karols Voijtila, vēlākais Jānis Pāvils II, bija ne tikai priesteris un vēlāk bīskaps, bet ari teologs, filosofs, dzejnieks, aktieris, dramaturgs … so uzskaitījumu varētu turpināt.
  ————-
  Reiz, kad Vatikānā viesojās grupa itāļu skolēnu, pāvestam tika uzdots jautājums:
  Kāda ir lielākā Baznīcas problēma?
  Kas jūs, pāvestu, nodarbina visvairāk?
  Pāvests spontāni atbildējis:
  Problēma? Šodien Baznīcas problēma ir tā, ka mēs visi neesam svēti. Es un tu …
  ————
  Pāris vārdu par pēdējo fragmentu
  1. Manuprāt, latviešiem vārdi “svētums” un “mīlestība” ir vai nu svešvārdi vai jaunvārdi, kas mums kā tautai jāmācas.
  2. Varbūt, “svētums” ir objektīva eksakti izmērāma kategorija
  Varbūt, patiesi svēts cilvēks, tas vienkārši ir cilvēks, kas dara visu, kas viņa spēkos; pārējie to, varbūt vienkārši nedara. Pārdomājot, šo var noskatīties Silvestra Stalones “No visa spēka”
  3. Varbūt, …..

 • OK es centīšos apmēram 10x izvērst Agnese 1.05.2011.,
  11:11
  Protams, ar atsaucēm uz avotiem

 • Aiztaupot pūles vienam otram paskaidrošu
  > Ivars
  6.04.2011., 22:39
  sakari ar Bībeli mūsu sabiedrībā un tās ekonomikā ir daudz, es teiktu tie ir neskaitāmi; jautājums vai “Bībeles matricas pulgotāji” var piedāvāt kādu citu matrici?
  Paskaidrojums: TĀ SAUKTAJĀ “bībeles matricā” daži (nu iesākumā kaut kad XVII gs, daži) mazizglītoti asprāši, kas nežilbināja ar orģinalitāti savas mērķa matricas pirmās kolonnas pirmajā rindā ielika ekonomisku fikciju=(salīdzinoši īslaicīgu eksperimentu)=naudu. Šādai matricai respektam piekarināja vārdu “buibele”,kas skan gandrīz kā “Bībele”=”GRĀMATA”. Rezultātā ieguva realitāti, kas robežgadījumā tiecas uz “murgs”.
  ———-
  Faktiski visās ekonomikas, kur “nauda” nav mērķa matricas pirmajā vietā, ir vismaz ilgtspējīgākas un bieži efektīvākas.Patreiz, piemērs, Ķīna un daudzi citi efektīvu un stabilu ekonomiku. Kam nav nekāda sakara ar konkrētas zemes dzīvesziņu vai de facto reliģiju.
  ————
  Ekonomikai/ekonomikai nauda nav nepieciešama.
  Tās ir tikai viens no produktiem.
  Jebkura ekonomikā ir iespējams iztikt bez jebkura produkta – preces.

 • kļūdas labojums: jābūt -
  Ekonomikā/ekonomikai nauda nav nepieciešama

 • Ekonomikā/ekonomikai nauda nav nepieciešama.
  Nauda ir tikai viens no iespējamiem produktiem dažās ekonomikās.
  Jebkurā ekonomikā ir iespējams iztikt bez jebkura produkta -preces.

 • nedaudz komentēt ivara rakstīto gribu:

  nauda kā prece iespējams (iespējams. tas vēl jāpierāda) ir neobligāta ekonomikai. piemēram, naudas pirkšana un pārdošana finansu tirgu izskatā.
  toties, nauda kā ekonomisko vērtību mērs manuprāt ir dabīga un neaizstājama ekonomikas sastāvdaļa. kaut vai parastās ikdienas darbības, kā “mans darbs mēnesī ir x vērtības vienību vērts, tās es varu samainīt veikalā pret y daudzumu dažādu preču”.

  nevajag vienu ar otru jaukt.

 • Ivars
  1.05.2011., 23:51

  Jūsu norādītajā Petrova fragmentā runa neiet par Bībeles Matricu, bet gan par Mērķu, reālā stāvokļa un kļūdas vektoriem/matricu.

  Tās ir dažādas lietas.

 • Nekorekti izteicos

  Teorētiskais skaidrojums protams vienāds, matrica ir visur matrica.
  Matricas pildījums, saturs atšķiras. Bībeles matricas mērķi parasti atšķiras no citu matricu mērķiem.

  Svarīgi ir saskatīt šos mērķus un atšķirības, kā to saka Petrovs Jūsu norādītā fragmenta sākumā.

  Te atgriežamies pie manis iepriekš teiktā. Ja mēs saskatām šīs atšķirības mūsu un Bībeles mērķu vektoros, tad mēs apzināti pakļaujamies savam mērķu vektoram, pielāgojam mūsu realitātes vektoru. Rezultātā Bībeles mērķu vektors nepietuvinās Bībeles reālā stāvokļa vektoram, tādējādi Bībeles matricā rodas liels klūdu vektors.

 • VAI kāds var iedot I.Brīvera e-pastu?!?!?!?!?!?!?

 • http://www.aisbergs.lv/?p=20274#comments
  Māris M. Komentārs:
  02.05.2011 at 3:56

  Šādu rakstu Juris jau ievieto,lai mums būtu iemesls diskusijām.Ļoti labi,jo tieši šeit parādās īstie domu graudi.Par rakstu komentos jau laikam daudz pateikts,gribētu piebilst par citu aizskarto tēmu,pasaules finansu krahu.Cienījamie Aisberga lasītāji!Dārgmetāli pašlaik nav jāpārdod,tie ir jāpērk!Ķīna sāk pārdot savus asv vērtspapīrus,Krievija un Ķīna savstarpējos norēķinos atsakās no dolāra.ES ieteiktu investēt sudraba Latos.Šī nauda arī varētu kalpot kā praktisks norēķināšanās līdzeklis ekstremālā situācijā,piem.lats=maize.Zelts šādos norēķinos tomēr neder,tas ir pārāk dārgs.Labākā vieta kur iepirkt vairumā rns.lv Mildai cena aug lats nedēļā.Sliktākajā variantā tas tomēr nedarbosies,vērtība būs tikai pārtika un patronas,bet es ceru,ka tik tālu mēs nenonāksim…

 • Ungārija nobalso par jaunu konstitūciju, kura paredz tautas atgriešanos pie
  senām vērtībām.

  http://zinas.nra.lv/viedokli/bens-latkovskis/46526-ungarijas-cels.htm

 • Sveiciens “apziņas plūsmai”! Cikos 14. maijā notiek pasākums?(1)
  Bībele nav matrica, bet kompilācija- par kuru daļu gribat diskutēt?(2)
  Vai tiešām izglītībā var atrast 50% vīriešu? Varbūt tikai augstākajā…….(3)
  Nauda no starpnieka uzmetusies par kungu, tai jāierāda īstā vieta(pasakās nauda bieži pārvēršas par lapām, oglēm, putekļiem) (4)
  Paldies Laurai par ziņu no Ungārijas!(5)

 • Kundalini
  1.05.2011. 21:32
  Kurš ir tiesīgs izteikt šādu spriedumu? Tevis nosaukta tante noteikti nav tiesīga. Tie kuri ir tiesīgi nekād tā neteiks.

 • Nesen skatījos raidījumu par alternatīvo skolu Šveicē. Tur visi skolotāji bija vīrieši. Bet vīrieši pie pašreizējām algām nestrādās skolā.

 • Ivars 1.05.2011., 23:26
  http://www.unesco.org/new/en/education/themes/leading-the-international-agenda/efareport/reports/2009-governance/
  406 lpp. – Austrumeiropa ap 83% pedagogu sieviešu
  410 lpp. – Rietumeiropa un Ziemeļamerika ap 50%-60% pedagogu sieviešu
  Skolotāju algas dolāros gadā pirmajos 15 darba gados
  Austrija – 28 172
  ASV – 35 907
  Dānija – 35 691
  Anglija – 30 172
  Somija – 28 201
  Igaunija – 10 459
  Izraēla – 14 099
  Indonēzija 1 612
  Ēģipte 2 854
  Vācija – 43 387
  Īrija – 24 945
  Japāna – 27 284
  Luksenburga 49 902
  Meksika – 14 006
  Koreja – 31 717
  Zviedrija – 27 498
  Šveice – 41 998
  Norvēģija – 32 148
  Es nedomāju, ka “nauda izšķir visu”, bet kaut kāda nozīme tai ir
  “Kopumā” sieviete ir , iespējams, pat vērtīgāka par vīrieti, bet tā nav vīrietis
  —————-
  Vispirms – par bībeles matricu vienkārši mēdz runāt, kad saprot, ka “kaut kas nav tā” un vajag steidzīgi atrast vainīgo, tad vienkārši pasaka “jātiek galā ar to nejēdzīgo …”
  Tā pasaules daļa, kas reizēm rūpīgi lasa, studē, ņem par pamatu DAŽUS ,iespējams no konteksta izrautus, LOZUNGUS no BĪBELES vai KORĀNA šobrīd arvien sastāda ap 54% cilvēces un ir visdinamiskākā. Abās Grāmatās,kur labāk vai sliktāk pārstāstīts Vārds figurē Jēzus un Ābrahams. Tam noteikti ir kaut kāda nozīme.
  Kāda? – iespējams tas ir neatbildāms vai grūti atbildams jautājums; atbildes praktiskie secinājumi un praktisko secinājumu realizācijai varētu būt nozīmīgas sekas; bet tas nebūs plānā galdiņa uzrbšanas darbs izklaidei

 • Kundalini 1.05.2011. 21:32
  Īss koncentrēts, informatīvs
  (varbūt pat nejaušs un īsti nepadomājot kopā salikts)
  teksts, kuru, iespējams būtu lietderīgi sīki izanalizēt kādā DIVDIENU konferencē ar paneļdiskusijām grupās.
  Bīstams=potenciāli produktīvs teksts; mani aizvainoja;

  P.S. esmu “personiski pazīstams” ar katolicismu, pareizticību, hinduismu

 • “Neaizmirstiet, ka Bībele nav nekāda hronika. Viss kas tajā ir rakstīts ir radies, noticis vai nenoticis un pārstāstīts bieži gadu simtiem agrāk un tulkots un pārrakstīts arī simtiem reižu. Tas pats attiecas arī uz jauno derību. Jēzus un visi evaņģēliji pierakstīti apmēram 300 gadus pēc Jēzus un apustuļu dzīves. Sākumā bija 79 evaņģēliji. Drīzumā lielākā daļa tika izņemti no oficiālā evaņģēliju saraksta, atstājot tikai 29. Šodien mēs lasām un pazīstam tikai četrus! Katoļu baznīca atstāja tikai sev izdevīgus evaņģēlijus. Tāpat ir ar veco derību.

  Jebkurš atceras noteikti no savas pieredzes situācijas, kad viņš kādam kaut ko pastāstījis, bet pēc gada, to pašu savu stāstu dzird no kāda cita tik stipri izmainītu, ka viņam pat jāšaubās, vai tas tiešām ir tas pats notikums, kurš ar viņu iepriekš atgadījies. Katrs no mums uztver jebkuru situāciju mazliet savādāk. Te iedarbojas gan indivīda redzes loks, viedoklis, pieredze un daudzi citi faktori. Varat paši iedomāties, kā gadu simtos izmainījies viss Jēzus teiktais. Jo nekas netika uzreiz pierakstīts.
  Tik pat problemātiski ir neskaitāmie Bībeles tulkojumi!”
  БИБЛЕИСТИКА
  историко-филологическая наука, изучающая Библию как лит. произведение посредством текстологического (т. н. низшая критика; нем. Textkritik; англ. textual criticism, lower criticism) и лит. анализа (нем. Literarkritik, höhere Kritik; англ. higher criticism). Предметом текстологического анализа являются рукописные и печатные тексты, содержащие библейские книги или их фрагменты, так что библейская текстология занимается исторически документированным периодом существования Библии, от к-рого сохранились рукописные и печатные свидетели текста (о методах и целях этого анализа см. ст. Текстология библейская). Объектом лит. анализа являются лит. формы, в к-рые воплощены библейские произведения, их содержание и происхождение. Поскольку между историческими событиями, о к-рых сообщает Библия, временем возникновения библейских книг и сохранившимися рукописями существует временной разрыв, иногда весьма значительный, суждения о происхождении соответствующих текстов чаще всего основаны на методах и достижениях исторической науки, лингвистики, литературоведения, фольклористики, археологии (см. Археология библейская), этнографии и социологии, на типологическом изучении религии, культуры и лит-ры. Конечной задачей лит. анализа является установление обстоятельств и условий происхождения библейских текстов. Всякий корректный с научной т. зр. лит. анализ принимает во внимание данные рукописных источников, поэтому лит. и текстологический анализы обычно взаимосвязаны.

  Б. как наука появилась в Новое время и при формировании тесно взаимодействовала с классической филологией, сравнительным и позже историческим языкознанием, востоковедением, и в частности с гебраистикой. В немалой степени Б. влияла на традиц. богословские дисциплины – экзегетику и герменевтику, ее результаты отражаются в исагогических трудах (см. Исагогика). Историко-филологическое исследование Библии может служить существенному уточнению традиции, выявлению множества забытых исторических подробностей, вскрытию законов построения библейских текстов и в конечном счете приданию традиции еще большей убедительности и устойчивости.
  Savu nezināšanu vai prātā ielikto mītu mēs bieži paziņojam par faktu.

 • На рубеже XIX-го – XX-го веков складывается и особая чисто этническая, расовая конспирологическая версия анти-иудаизма, которую часто принято называть “анти-семитизмом”, хотя этот термин совершенно не отвечает реальности, так как в подавляющем большинстве случаев критике и разоблачениям подвергаются только лица и деятели еврейской нации,к остальным же семитским народам чаще всего никаких “обвинений” не предъявляется. Здесь мы имеем дело с двойственным феноменом. В первую очередь, секулярная и лишенная теологических коннотаций юдофобия связана с тем фактом, что иудаизм как религия четко и однозначно обращается только и исключительно к евреям по национальности, то есть к единственной этнической общности. В отличие от большинства других религий, иудаизм не приемлет прозелитизма и не допускает возможности исповедовать иудаизм всем людям, чьи матери не являются еврейками по крови. Поэтому иудаизм как религия предполагает заведомую принадлежность к еврейству как к нации, как к расе. Отсюда естественное и отчасти обоснованное отождествление христианскими конспирологами иудеев как исповедующих особую религию с этническими евреями. С другой стороны, в этот период времени в номинально еще христианском мире теологические аргументы стремительно исчезают из сферы борьбы идей, и на их место все более и более вступают новые атеистические или чисто позитивистские теории. В ходе этой эпидемической дехристианизации Запада богословский анти-иудаизм теряет свою убедительность. Но так как конспирологические мотивации гораздо глубже рациональных идейных конструкций,то анти-иудаизм религиозной конспирологии переходит в чисто этническую расовую доктрину юдофобии, носителями которой становятся в первую очередь протестантские конспирологи или даже нео-языческие расистские мистики, чаще всего встречающиеся также в протестанских германских и саксонских странах. В качестве примера можно привести Чемберлена в Англии или Йорга Ланца фон Либенфельса, немца по национальности, жившего в Австрии.

  Этническая юдофобия, если она, конечно, не сопряжена с расистским гнозисом (как в случае Гвидо фон Листа и его последователей ариософов), основывает свою претензию к еврейству, утверждая, что социально-культурные обстоятельства привели еврейский народ в рассеянии (а может быть, и задолго до него) к особому перерождению в патологическую, социально (иногда даже биологически) больную общность, которая не способна интегрироваться в социально “здоровые” этносы, и поэтому она организовала “заговор”, чтобы тайно разложить эти “здоровые” этносы, и навязать миру свой собственный диктат “национальной и экономической патологии”. В такой оптике религиозная специфика иудаизма рассматривается лишь как культурное выражение био-этнической особости еврейства, и из прежних анти-иудейских обвинений христианских конспирологов этническая юдофобия заимствует только культурно-политические, экономические и правовые аргументы. Параллельно с переходом к такого рода конспирологической юдофобии впервые возникают и анти-христианские мотивы со стороны самих конспирологов. Складываются новые теории относительно “еврейской сущности” самого христианства. Появляется довольно распространенное уравнение “христианство = мина, заложенная евреями для разрушения арийских народов”. Позже к середине XX-го веке именно такой сугубо этнический, биологический и вне-религиозный вариант конспирологии будет принят за основу теориями национал -социализма и отчасти итальянского фашизма. Любопытно заметить, что русская конспирология и среди эмиграции, и среди диссидентуры прибегала к подобной чисто этнической юдофобии крайне редко, так как наиболее распространенными оставались классические концепции христианских контр-революционеров XVIII-го – XX-го веков. Однако нельзя не учитывать то влияние, которое расистский подход оказал на эту сферу в целом, и надо признать, что даже там, где основной акцент продолжает падать на теологические претензии к иудаизму как к религии, в конспирологии XX-го века всегда чисто этнический фактор учитывается тем или иным образом (что было совершенно чуждо прежним контр-революционерам, для которых выхода этнического еврея из иудаизма как религии и принятия им христианства было уже совершенно достаточным для его “конспирологической реабилитации” ).
  http://www.arctogaia.com/public/consp/consp3.htm#2
  http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D0%B3%D0%B8%D0%BD,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%93%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

 • aleksandrs.logoss
  3.05.2011., 15:37

  Jūsu teiktais, uzmanīgi izlasot, tieši apstiprina iepriekš manis teikto. Es to izteicu tikai vienkārši, kā komentāru, bet Jūs to pašu izsakāt zinātniskāk.

  Mazliet paskatieties no malas un kritiski uz Jūsu vērienīgajiem terminiem. Padomājiet par to būtību. Un Jums nebūs ne šaubas, ka mēs runājam par vienu un to pašu.

 • Mīļie kolēģi, pētnieki un domātāji!
  Veltīsim šo BRĪVO dienu, lai papētītu un apmainītos ar domām par tēmu – par jautājumiem, kuri būs I.Brīvera 14.maija diskusijas galvenais fokuss:
  - kādi varētu būt “iespējamie ekonomiskās izaugsmes problēmas risinājumi”;
  - kādu mēs varam iedomāties “stacionāra stāvokļa ekonomiku” (attiecībā pret ko kādu stāvokli var domāt un uzturēt kā “stacionāru”?)
  Manuprāt, no iepriekšējās lekcijas, kā arī komentāros apspriestā, ir skaidrs, ka šis risinājumu vektors būs saistīts ar:
  - ideoloģiju (piem., ideju par jauna veida attiecībām starp cilvēkiem – tādām, kuras atspoguļo cilvēku spēju pašorganizēties, pašdarboties, pašizglītoties, pašpārvaldīt, pašpietiekami dot un kalpot utt.);
  - ģimeni un Ģimeni (saimniekošanas tradicionālais pamats, veselīgu paaudžu atjaunošanās un pārmantojamība, kā arī cilvēciskās vērtības – mīlestība, uzticība, taisnīgums, godīgums, sirsnība, prieks, miers utt.);
  - skolu (plašā nozīmē – kā cilvēciskās racionalitātes uzturēšanas, pārbaudīšanas un trenēšanas, kā arī tās riska zonu izpētes un eksperimentēšanas vietu).

 • Bez tikumības līmeņa uzlabošanās mūsos nekas daudz nemainīsies.

 • Tikumība – ar Mīlestību veikti Darbi, Brālībā.
  ***
  Labklājība, tāpat kā Tikumība nevar būt individuāla parādība. Tām abām ir viens kopīgs cēlonis – Kultūra un tās iedvesmotājs – Dievišķā klātbūtne. Dievišķais nāk ar kolektīvo, biedrisko. Dievišķais ir visu radošais un vienojošais. Tāpēc Dievišķais, ienākot, nes sev līdz savas dzīves pazīmes un, tās pieņemot vai ieviešot, tiek tuvināts Dievišķais savā dzīvē un savai dzīvei vispārākajā nozīmē. Augstākā Dievišķā sabiedriskā dzīve Cilvēkam ir Dzīve Brālībā. Brālība dod visaugstāko iespējamo dzīves uzlabojumu un ir īsākais ceļš uz labklājību.

  Labklājība nāk caur kolektīvo darbību – sadarbību un mājo tur, kur dzīves uzlabojums skar visus sadarbībā esošos. Labklājība ir sintētiska parādība un, kā tāda, progresīvi pieaug ar katru sadarbībā uzlabojumu guvušo. Jo mazāka labklājībā esošo labklājības līmeņa starpība – jo lielāka kopīgā labklājība. Labklājību „noēd” pakāpieni un plaisas. Plaisas atdala laupītāju no aplaupītā. Kur ir nevienlīdzība – tur ir vieta netikumam.

  Nevienam nevar būt labi tikmēr, kamēr blakus ir kāds, kuram ir slikti! Tas ir neapgāžams metafizisks Likums, kurš nosaka egoistiskās dzīves un labumu sagrābšanas robežu un nenovēršamu galu. Līdz ar to – pati sadarbība – kooperācija iegūst noteiktu enerģiju plūsmu raksturu – izlīdzināt sadarbībā esošo labklājības līmeņu starpību.

  Līdz šim kooperācijā saskatīja egoistisku līdzekli savas labklājības celšanai. – Izmantojot kooperācijas plašākās iespējas un resursus, galarezultātā (vai mērķī) celt savu labklājību, kas ir pasaulīgs, laicīgs, personisks un tāpēc iznīcīgs – nesasniedzams mērķis. Pēc īslaicīga uzplaukuma, caur Vērtību Dzīves apsīkumu, tas atnesīs panīkumu, vai nekad savu īsto spēku neparādīs.

  Kooperācija ir tikumiskas dzīves norma. Tikumības atjaunošana ir Ekonomiskās dzīves atjaunošana. Kooperācija ir līdzeklis Dvēseles Altruistiskajām strāvām un Vērtību Dzīves vide. Caur kooperāciju Ģimenes savstarpēji bagātinās savu Vērtību apmaiņā. Kooperācija savu īsto spēku parāda Brālībā – tur, kur kopīgi darītais nav savam labumam, bet kalpo par palīdzības līdzekli kooperācijā iesaistīto vājāko biedru labklājības celšanai.

  Līdz ar to – par patiesu Tautas pašorganizēšanos savas dzīves nodrošināšanai un tālākai saimnieciskās dzīves – tikumiskas ekonomikas atjaunošanai runa var IET tikai tur, kur šī pašorganizēšanās nāk ar palīdzības mērķi – visur tur, kur iekšējā nepieciešamība dot savu nesavtīgo pienesumu atrod kādu, kuram šī velte ir vajadzīga. Un vēl – šādai pašorganizēšanās kustībai jābūt ar mērķi atjaunot tikumību visur, kur vien ir dzīves alkas un cerība uz to.

  Nesavtība ir nepieķeršanās savas darbības rezultātam.

  - Nesavtība ir Mātes mīlestībā audzinot svešas, nepazīstamas Sievietes bērnus.

  - Nesavtība ir garāmgājēja saimniecei saskaldītajā malkā.

  - Nesavtība ir mīlestības doma Radītājam, negaidot no Viņa atzinības žestu vai kādu pēcnāves balvu.

  - Nesavtība ir tajā dāvanā kaimiņam, kura viņam ļauj pārvarēt vienam neceļamu smagumu.

  - Nesavtība ir visā tajā, par ko negaidām algu, atzinību, piemiņu un sekošanu.

  - Nesavtība ir tajā, ko mēs darām palīdzētprieka vadīti, tā piedzīvojot vienīgo īsto Cilvēciskās pašcieņas izpausmes veidu – rīkoties atbilstoši tam, kas ir labākais mūsos – pasniegt kādam Baltu Labas Gribas Velti. Tāpat – par Baltu Velti. Tāpēc, ka viņam vajag.
  ***
  http://www.philos.lv/Tautu_speks.html

 • Dabas un morāles likumus ir lēmis viens un tas pats pasaules Radītājs, un mums neizdosies sadzīvot ar dabas likumiem, ignorējot dabas Radītāja baušļus. Ja mēs tā turpināsim, zemeslode no mums atbrīvosies kā no ļaunas slimības. Un arī vēsturē ir viena otra skaidra lappuse.

  Vai nav spilgta cēloņsakarība starp mūsu sarkano strēlnieku nostāšanos bezdievju dumpja pusē, viņu īstenoto baiso teroru un tām vēlākajām ciešanām, ko viņu izcīnītā komunistu vara sagādāja mūsu pašu tautai? Un arī privātā dzīvē – katram ir skaidrs, no kā rodas aknu ciroze vai kāpēc ir jāmaksā alimenti. Bet neba vienmēr mēs spējam ieraudzīt savas rīcības un tās seku cēloņsakarības. Un neba vienmēr ciešanas ir sods. Arī ārsts nodara cilvēkam sāpes, bet vai tad ārsts ir cilvēka soģis? Šai pasaulē mēs esam gandrīz pilnīgi akli: mēs neredzam nākotni, neredzam mūžību un nezinām, kā būtu noticis tad, ja nebūtu noticis tā, kā ir noticis. Kā tad lai mēs spriežam par cēloņsakarībām? Mūsu prāts šai pasaulē ir pusakls tālabad, lai mēs kļūtu redzīgi sirdsapziņā.

  – Ja Dievs ir mīlestība, ja radības pamata cēlonis un arī mērķis ir mīlestība, no kādiem pamatiem tad ceļas ļaunums?

  – Jā, tas ir biežs jautājums. Dieva debesis ir mīlestības valstība. Elle – arī mīlestības valstība. Debesīs valda mīlestība uz Dievu un tuvāko, bet ellē – mīlestība uz sevi un pasauli. Viss pasaules ļaunums ir pašmīlestībā. Dievs savu pašmīlestību pārvērta mīlestībā, radīdams pasauli un visus mūs – nepateicīgos. Ja mēs savu pašmīlestību pārvērstu mīlestībā, pasaule būtu laba un debešķīga.
  ***
  http://www2.la.lv/lat/majas_viesis/jaunakaja_numura/numura.saruna/?doc=97664

 • http://www.avante.su/2011/04/15/yekspert-rossiya-medlenno-tonushhij-korabl-segodnyashnyaya-stabilnost-rezultat-dogovora-s-dyavolom.html
  1. Он рассказывает об исследовании социокультурных характеристик успешных стран, прошедших модернизации: Японии, Южной Кореи, Гонконга, Сингапура, Тайваня. Был выделен ряд тенденций, характерных для всех этих государств: рост ценностей самореализации над ценностями выживания, ориентация на результат, а не на процесс, рост индивидуализма, то есть готовности действовать вопреки тому, что говорят другие. А главное – в странах, успешно переживших модернизацию, падает дистанция власти.
  2. По его мнению, если в стране начать повышать качество образования, уезжать будет еще больше специалистов.
  3.Это образ будущей России, если в ней не будет модернизации. Казалось бы, ничего страшного. Не то, что бы все кончилось, распалось, тлен, нищета. Нет. Просто будет малоинтересная страна, откуда все талантливые люди уезжают,

 • Secinājums.
  Nav jēgas kāpināt izglītības kvalitāti valstī
  JA
  nesamazinās distance starp varu un tautu vai tauta aktīvi neiesaistās politikā un nav izveidotas reālas stabilas tiesiskās varas un likumdošanas
  TĀTAD
  Ticība, tikumība, ētika un estētika nav greznumlietiņas

 • Es tieši pirms brīža ierakstīju komentāru par dēmonismu…(pie J.Kučinska II,III daļas)

 • Tieši jautājumā par aurām šodien literatūrā visvieglāk sastapt viltojumus vai šodien jau novecojušus rakstus. Aura faktiski ir cilvēka “apkārtne” telpā un laikā. Tātad daļa manas auras ir arī mani ieraksti TF

 • Tiesi tas pats attiecas uz vārdu “dēmons”. Vienkāršākai izpratnei teiksim tā:
  !!!
  dēmons=zaglis
  !!!
  Zaglis jau visbiežāk negrib darīt sliktu kādam. Viņš jau tikai grib labu sev NERĒĶINOTIES vai pat nepainteresējoties par savu aktivitāšu sekām uz citiem cilvēkiem. Tāpēc ir kļūdaini un reizēm pat noziedzīgi apgalvot, ka dēmons ir ļauns. Tiesa :
  !!!
  dēmons=nebūtība
  !!!
  Nebūtība, neesamība, iznīcība, neturpināšanās nav ļauna vai pat slikta; tā ir nepieciešama graudu atšķiršanā no pelavām.

 • Aleksandrs Auzāns teica:
  Если вы посмотрите на клавиатуру вашего компьютера, в левом верхнем углу вы увидите буквы, образующие слово QWERTY. Знаете, откуда это слово? В конце 90-х годов XIX века в Лондоне существовала одноименная фирма, которая производила пишущие машинки и решила поместить на клавиатуру свою рекламу. Фирмы давно нет, с пишущими машинками тоже проблемы, но вот название осталось, а вместе с ним — соответствующая раскладка. Это при том, что расположение букв на QWERTY-клавиатуре далеко не оптимальное, существуют гораздо более эргономичные раскладки. И менять ее никто не собирается — все уже слишком сильно к ней привыкли. Другой пример — ширина железнодорожного полотна. Технологи пришли к радостному для нас заключению, что правильной, более безопасной, является ширина железнодорожного полотна в России. Следует ли из этого, что весь мир перестроит свои железные дороги по российскому образцу? Нет. Скорее уж Россия будет строить дороги с узким, неправильным полотном, чтобы не тратить время и деньги на замену вагонных колес в Бресте. Это тоже проявление «эффекта QWERTY», когда ошибочное техническое решение закрепляется, потому что все к этому привыкли.
  Дуглас Норт решил применить эту идею шире — к развитию в целом. Оперируя вместо технических решений понятием институтов, он предположил, что страны, которые тщетно пытаются выйти на высокую траекторию развития, совершили ошибки первоначального институционального выбора. Доказывал он это на примере Англии и Испании. К XVI веку эти страны находились на абсолютно равных стартовых позициях. Обе были примерно равны по численности населения и структуре занятости, обе осуществляли внешнеполитическую экспансию. Любой макроэкономист сказал бы, что они будут находиться на близких уровнях и через сто лет, и через триста. Но уже в XIX веке Англия без всяких оговорок была главной мировой державой, а Испания — одной из самых отсталых стран Европы. В чем же дело?
  Норт показал, что происшедшее — случайность. Просто так сложилось, что в XVI веке в Англии вопрос о распределении налогов попал в сферу компетенции парламента, а в Испании — короля. В итоге Испания, которая вывезла из колоний куда больше богатств, чем Англия, очень быстро растранжирила свои сокровища — потому что короли любят войны и дырявые бюджеты. Нет никакого смысла инвестировать в экономику, если король может в любой момент конфисковать эти инвестиции. В Англии же, напротив, сложились условия для накопления и инвестиций. При этом осознание ошибки приходит, по историческим меркам, довольно быстро. Однако на неверно выбранном пути нарастает такое количество институтов и интересов, работающих против кардинальных изменений, что Испания уже двести лет движется через революции и гражданские войны, пытаясь выскочить из колеи, в которую попала, но пока не очень понятно, удалось ей это или нет.
  ————–
  Kādi nodokļi ir Latvijā? Kā mēs to varam ietekmēt?
  Kā tērēta budzeta naudu? Ka mēs to varam ietekmēt?
  Kādi ir mūsu stereotipi? No kuriem būtu viegli atteikties? Kuru stereotipu laušana varētu būt grūta, bet auglīga?

 • Д.И.Менделеев: «Знания без воспитания – что меч в руках сумасшедшего»
  Mums ar tikumisko audzināšanu diezgan lielas problēmas, gudri tagad daudzi esam, bet cik tikumīgi pareizi izmantojam zināšanas. Turklāt daudzi it kā meklē taisnību un vienotību, bet dēļ tā tiek pat uzupurēts ar patiesību, jo utopiskā labklājība pēc, kuras dzenamies, padara par akliem attiecībā pret Dievu un vēsturi kā faktiem.

 • Ivars 5.05.2011., 17:13
  “Kādi nodokļi ir Latvijā? Kā mēs to varam ietekmēt?
  Kā tērēta budzeta naudu? Ka mēs to varam ietekmēt?
  Kādi ir mūsu stereotipi? No kuriem būtu viegli atteikties? Kuru stereotipu laušana varētu būt grūta, bet auglīga?”
  ***
  Nodokļi tiek visu laiku celti. Šķiet, ka A.Šlesers (?) mēģināja samazināt nodokļus, un kādu laiku tas darbojās. Jo mazāk maksājam kopīgajam katlam, jo vairāk mācāmies uzņemties atbildību paši, strādāt un domāt paši, veidot tādu ģimenes vidi un tā audzināt bērnus, lai vienmēr būtu drošība par atbalstu veselības, izglītības un drošības lietās. Jo vairāk sava nopelnītā atdodam “valstij”, jo vairāk aug birokrātiskais aparāts. vai tas nav paradoksāli, ka par izdevumu “griešanu” jau divus gadus dzirdam turpat vai katru dienu, tomēr, kad paskatāmies reālos rezultātus, tad valdība pati sev negriež – izdevumu daļa šī gada budžetā palielinājusies vairāk nekā par 100 miljoniem, t.sk. budžetā paredzētā atalgojuma kopsumma – par 27 miljoniem. Un kur palikuši tie miljoni, kurus valsts aparāts nozaga sociālajam budžetam – vai tas nav dīvaini, ka mēs to neprotam ietekmēt? varbūt “tas suns aprakts” ne tur, ka mēs neprotam pieprasīt, bet tur, ka latviešu tradicionālās mentalitātes un senkultūras “gēnos” ir kaut kas tāds, kam būtiski pretīga doma par arvien lielāku atkarību no “valsts”, tāpēc mēs nekad nespēsim labprātīgi doties tajā virzienā un paliksim naudu dalošajam lielpasaules “mainstream’am” nesaprotami. Ja tautai “valstīgums” ir iekšā, jeb ja tai pašpārvaldes un pašnoteikšanās vērtība ir vēsturiskās apziņas koda pamatā, tad pilnīgi veltīgi ir mudināt un gaidīt, ka “arī latvieši beidzot sasparosies” un sāks prasmīgi izmantot valsti kā institūciju sabiedrības celšanai un tautas saglabāšanai pēc Rietumu pasaulē iedibinātajiem noteikumiem.
  Varbūt “ģimene/dzimta/kopiena” ir tā alternatīvā institūcija, kura attīstāma un kopjama kā tā vienīgā īstā “gaisma tuneļa galā” visai ekonomiskās izaugsmes pārņemtajai rietumu pasaulei?
  Varbūt tas nav slikti, ka latvieši ir naivi un bērnišķīgi – ka valodas sargāšana, dainu un tautiskās dzīvesziņas tradīcijas tai svarīgākas par naudu un vēlēšanos spēlēt un ietekmēt lielo politiku?

 • aleksandrs.logoss 7.05.2011., 13:39
  Piekrītu visam, ko saki.
  Mana īsa piezīme būs par tavu jautājumu “cik tikumīgi pareizi izmantojam zināšanas”. Mēģināšu izteikties, izmantojot vienu pazīstamu līdzību. Ādams un Ieva zināja, ka nevajag ēst augļus no laba un ļauna atzīšanas koka, un droši vien no tā vajadzētu izrietēt secinājumam, ka viņi, sekojot čūskas ierosinājumam, savas zināšanas izmantoja tikumīgi nepareizi. Tomēr viņi neko nezināja par nāvi, jo tādas pirms šī kardinālā notikuma vēl nebija. Tātad viņiem nebija tādas “zināšanas”, kas notiks, ja viņi to darīs. Domāju, ka ir vērts pievēst uzmanību cilvēku sugas vēsturiskajam uzdevumam – iemantot Dieva īpašības (“pēc Dieva tēla un līdzības”). Daudzas lietas (varbūt visas?), kuras liekas ļaunas, iegūs atziņas un ieguvuma nozīmi, ja mēs tās uzlūkosim kā mācību, kā maksu par patiesu zināšanu (jeb saprašanas – kr. разумение, angl. discernment)iegūšanu. Tikumības deficīts ir saprašanas un brīvības deficīts, bet tie, savukārt, baiļu un vainas izjūtu rezultāts.
  >>> Jautājums: kāpēc ir bailes un ko ar tām darīt?

 • Agnese
  4.05.2011., 19:22

  Paldies!!!

 • Sveiki!

  Agnese
  9.05.2011., 00:04

  „Varbūt “ģimene/dzimta/kopiena” ir tā alternatīvā institūcija, kura attīstāma un kopjama kā tā vienīgā īstā “gaisma tuneļa galā” visai ekonomiskās izaugsmes pārņemtajai rietumu pasaulei?”

  Mani satrauc doma, ka Latvija nav tauta, bet tikai ģimene/dzimta/kopiena/cilts. Tā ir zemāka sabiedrības attīstības pakāpe.
  Lai LR panāktu progresīvas izmaiņas, mums vispirms jāsasniedz sabiedriskās attīstības līmenis, kurš ir augstāks par tautas līmeni. Jo mūsu valstī nedzīvo viena tauta. Mēs zinām, kāds ir cittautiešu īpatsvars LR. Tādēļ mums ir jābūt vienotiem uz visu LR iedzīvotāju līmeni, ne tikai uz pamattautas. Nerunājot jau par cilts līmeni.

 • <Alma Kopa 9.05.2011., 09:41
  (..)
  Mani satrauc doma,….
  ========================================================
  No LTF 1989.gada 31.maija aicinājuma:
  ''(..)Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības ir nodrošinātas vienādas tiesības.''
  - KAS NOTIKA LATVIJĀ PĒC 1991.G.21.AUGUSTA, JA ATKAL SATRAUC ESOŠAIS STĀVOKLIS (t.i., kāpēc no attīstības līmeņa 'sabiedrība' nokritām uz 'pirms-sabiedrība/cilts')?
  No Saeimas pr-as S.Āboltiņas runas 4.maijā:
  ''(..)- tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai.''
  – No Didža Melnbikša bloga raksta:
  ''(..)Ziniet, man tas viss atgādina kādu dialogu no Viktora Peļevina romāna “Generation П”. Bandīts Vovčiks reklāmistam Tatarskim lūdz uzrakstīt “Krievijas ideju” un skaidro, ko viņš ar to īsti domā. Manuprāt, šo fragmentu ir vērts izlasīt visiem, kuri dzirdēja Āboltiņas runu, tāpēc atļāvos to iekopēt šeit. Lasiet un domājiet līdzi!…''
  http://politika.lv/blogi/index.php?id=62280

 • Viens atbildes (Kas un kāpēc notika?) variants pārdomām (saistībā ar I.Brīvera lekcijas tēmu un V.Peļevina romāna fragmentu).
  Raksts ‘Evolucionārā degradācija’ (Krievijas piemērs):
  ”(..)Российские реформаторы рассматривают происходящее в России не как упадок, а как подъем. И дело тут не только в том, что они не понимают суть происходящего, но прежде всего в том, что они не могут мыслить иначе, поскольку они суть вдохновители и носители этого происходящего…” http://www.zinoviev.ru/ru/articles/zinoviev-degradazia.html
  p.s.
  Satrauksies Latvijas spicākie intelektuāļi un varas pārstāvji, kad tiks publiskoti Tautas skaitīšanas 2011 apkopotie dati? Manuprāt,nesatrauksies, jo intelektuāļi jau desmit gadus pētījuma ‘Pārskats par tautas attīstību’ ietvaros ir izdarījuši gala secinājumu par attīstību.

 • Until man duplicates a blade of grass, Nature can laugh at his so-called scientific knowledge.
  Thomas A. Edison

  Kamēr cilvēks atdarinās zāles stiebru, daba tikai pasmaidīs par viņa, tā sauktajām, zinātnes atziņām.
  Tomass A. Edisons

  ———-
  starp citu, zāle visur ir zāle

 • to : рассматривают происходящее в России не как упадок, а как подъем
  1. jebkura attīstība var būt tikai cikliska
  2. arī maitasputns drīkst būt laimīgs
  3. veidojot pirmo valdību neapdzīvotā/izmirušā valstī būtiski vienkāršosies daudzas demokrātiskās un politiskās procedūras

 • http://kob.su/kobbooks/na-poroghie-novogho-tysiachielietiia-zhak-attali
  Pirms 20 gadiem Sarkozi skolotājs diezgan precīzi paredzēja to, kas ar mums notiks. Franču mondiālisms ir vismaz 50 gadus vecāks par anglosakšu. Vecā vīrā der ieklausīties.
  http://www.patriotica.ru/enemy/attali_porog_.html
  Svarīgākais no A. apjomīgām tēzēm grāmatas krievu izdevumā:
  Tirgus un demokrātija plauks tikai tad, ja valsts spēs tos aizsargāt.Relatīvi augsts izglītības līmenis bijušajā Padomju Savienībā ir viena no nedaudzajām šī reģiona patiesajām vērtībām.
  ———
  zināt un izdarīt skaisti – vai tas nav viens no latvieša gēniem?

 • Mana e-pasta adrese iekļuvusi Googles spam-listē :( – dažiem manas vēstules iekrīt pie mēstulēm, citiem – vispār nepienāk. Līdz ar to man ir samazinātas iespējas izplatīt informāciju. Lūdzu, informējiet draugus, paziņas un vislabāk – tos, kuri būtu kompetenti ekonomikas jautājumos un varētu dot savu artavu sestdienas pasākumā.

 • Alma Kopa,”Mani satrauc doma, ka Latvija nav tauta, bet tikai ģimene/dzimta/kopiena/cilts. Tā ir zemāka sabiedrības attīstības pakāpe.
  Lai LR panāktu progresīvas izmaiņas, mums vispirms jāsasniedz sabiedriskās attīstības līmenis, kurš ir augstāks par tautas līmeni. Jo mūsu valstī nedzīvo viena tauta. Mēs zinām, kāds ir cittautiešu īpatsvars LR. Tādēļ mums ir jābūt vienotiem uz visu LR iedzīvotāju līmeni, ne tikai uz pamattautas. Nerunājot jau par cilts līmeni.”

  Nevajag satraukties, ģimene, kopiena, dzimta, cilts, tas kopums arī veido tautu! Kas tas tāds, sabiedriskās attīstības līmenis? Mēs bijām, esam un būsim attīstīti un kam ir robi šajā jomā, var izglītoties, nevienam nav liegts! Lai konsolidētu sabiedrību jābūt vienotam mērķism, radīt, attīstīt un pilnveidot Latviju! Kā to izdarīt? Domājiet, ja neziniet, lūdziet un Dievs parādīs, dāvās atklāsmi, latvietim, krievam, polim, lietuvietim, žīdam, kā kopīgi veidot nacionālo valsti, celt nacionālo tauitsaimniecību, mīlēt Latviju un būt tās cēlājiem, bet ne pļāpātājiem.

 • >Aleksandrs.logoss,Д.И.Менделеев: «Знания без воспитания – что меч в руках сумасшедшего»
  Mums ar tikumisko audzināšanu diezgan lielas problēmas, gudri tagad daudzi esam, bet cik tikumīgi pareizi izmantojam zināšanas. Turklāt daudzi it kā meklē taisnību un vienotību, bet dēļ tā tiek pat uzupurēts ar patiesību, jo utopiskā labklājība pēc, kuras dzenamies, padara par akliem attiecībā pret Dievu un vēsturi kā faktiem.”
  Paldies, 10. trāpīts!

 • Egil, vai tad valsti tu uztver tikai un vienīgi kā biznesa struktūrvienību globālajā ekonomikā? Vai valstij kā tiesību subjektam citu uzdevumu nav, kā vien ‘ekonomiskā labklājība’? Kāda jēga Latvijai formāli saukties par Latviju, ja te nebūs latviešu tautas? Būs tikai ‘tirgus dalībnieki’ – pircēji, pārdevēji, kampēji un tērētāji..?

  Labi.. :).. Es tikai provocēju.. Piedod! Man šovakar – pēc Igora Šuvajeva diskusijas tāds jestrāks noskaņojums.

  Protams, var cerēt, ka visas draudzīgās tautas – arī tās, kuras ar spaidiem un maldiem kopā jauktas – kā brāļus un māsas vienos vispārcilvēciskās vērtības, garīga izaugsme, ideāli… var jau būt… Ir cilvēki, kas šādam scenārijam svēti tic. Juozs Girņus to dēvē par “ideālistisko kosmopolītismu” (http://www.tautasforums.lv/?p=2479). Bet.. uzdodot vēlamo par esamo, varam pamatīgi iebraukt auzās.. Diemžēl.. Riski milzīgi. Apstākļi masu manipulācijām – bezgala pateicīgi.

 • >Agnese,”– Ja Dievs ir mīlestība, ja radības pamata cēlonis un arī mērķis ir mīlestība, no kādiem pamatiem tad ceļas ļaunums?”
  No lepnības gara! To kas tika mīlestībā radīts, no ļaunuma top sagandēts. Ne jau ļaunajam pret Dievu jācīnas, bet pret to, ko Dievs mīlestībā radījis.
  Tāpat ar mums ikvienu, sāp, ja tavam tuvākajam, bērnam, mazbērnam tiek nodarīts pāri. Bet varbūt 21.gs vairs nesāp, agrāk sāpēja.

 • Vai kāds var pateikt cik maksimums ilgi pasākums ies??? lai var izplānot dienu

 • <Ivo Verners 12.05.2011., 23:32
  (..)
  …Juozs Girņus to dēvē par “ideālistisko kosmopolītismu”….
  ========================================================
  ''К сожалению, в жестокой, непримиримой борьбе с новым человеком победило другое явление: эгоистичный, расчетливый и жестокий дикарь, современный варвар, обвешанный с головы до ног высокотехнологическими приспособлениями. Мы вернулись на исходную позицию. Теперь надо все начинать с нуля – с создания нового человека.''
  Александр Зиновьев: Надежда – на новое поколение.

 • Kandesa,
  min 2h, max 3

 • Visiem rītdienas lekcijas apmeklētājiem novēlu saturīgi izmantot vismaz 2 stundas. Cerams, ka god.profesors Brīvers izklāstīs ne tikai sauso teoriju (‘Visas teorijas pelēkas,un tikai…’), bet arī minēs spilgtāko, manuprāt, ‘trešā ceļa’ iešanas piemēru – Ventspils pilsētu. Varbūt, profesors pastāstīs par to, saskaņā ar kādiem tādiem ekonomikas (kapitālisma) likumiem/likumsakarībām Latvijā tik’ īsā laika posmā parādījās t.s. oligarhi?
  Visu gaišu!
  p.s.
  ‘Pats gan es nemēdzu iesaistīties šādās rakstiskās diskusijās, …” – pilnīgi pareizi, profesor…
  - ”Если говорить о том, что образует основу человеческих объединений, человеческой жизни, то в марксистские годы вам сказали бы, что это базис, то есть экономика. От этого представления не отказались до сих пор. Если вы следите за средствами массовой информации, смотрите телевидение, читаете газеты — без конца только и твердят: “Экономика, экономика, экономика, экономика”. Это как бы важнее всего.
  Я вас уверяю, что это тоже идеология, ложная идеология, и ее специально навязывают, чтобы отвлекать внимание людей от понимания реальности такой, какой она является на самом деле.”
  http://www.polit.ru/lectures/2005/09/21/psizm.html

 • oligarhi īsajā laika posmā radās pilnīgi likumsakarīgi, jo iepriekšējās kārtības laikā akumulētos kapitālus vajadzēja kādam organizēti apsaimniekot tālāk.
  kāds, kas ies uz sapulci, var cien prof apjautāties, kā tur bija ar viena univ mācībspēka, uzņēmēja pāragro nāvi, kā rezultātā kāds cits saņēma miljonīgu mantojumu. cik atceros, cien prof taī laikā taī pašā univ darbojās, hmmm?

 • <rv 13.05.2011., 15:07
  oligarhi īsajā laika posmā radās pilnīgi likumsakarīgi,….
  ========================================================
  Likumsakarīgi pēc pārmaiņām – 1922.g. Satversmes atjaunošanas pilnā apjomā un grandiozā pasākuma vārdā 'privatizācija'. ''Valsts nozagšana'' un oligarhu parādīšanās notika tikai un vienīgi saskaņā ar JURIDISKAJIEM, nevis ekonomiskajiem likumiem.
  - Jau 1988.g.ekonomikas zinātņu doktors A.Klauss lekcijās LU (LVU) Ekonomikas fakultātē stāstīja gan par sistēmām 'kapitālisms', gan 'sociālisms', gan par t.s. 'trešo ceļu', tā kā Brīvera kunga lekcijas tēmas manī izsauca īstu 'deja vu'……

 • Edge 13.05.2011., 11:26
  “… spilgtāko, manuprāt, ‘trešā ceļa’ iešanas piemēru – Ventspils pilsētu.”
  ***
  Drusciņ “par augstu” paķēri. Notēmē labāk:

  http://www.liepaja.lv/page/1?id=50&news_id=25193

  http://www.liepaja.lv/page/819

  Pilsētā, kurā piedzimst vējš,
  piedzimst vējš,
  pieplok pie zemes cilvēku mežs,
  cilvēku mežs.
  Saknes jau vējš neizplēš,
  pilsētā, kurā piedzimst vējš,
  pilsētā, kurā piedzimst vējš,

  Saknes jau vējš neizplēš,
  pilsētā, kurā piedzimst vējš,
  pilsētā, kurā piedzimst vējš
  (Im.Kalniņš, 1973)

 • P.S. Himnas teksta autors ir M.Čaklais, bet leģendārā izpildītāja – Austra Pumpure.
  P.P.S. Patiesībā autorība ir vēl daudz senāka:
  “Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara.” (Jāņa 3:8)
  P.P.P.S. Liepājā 1967.gadā notika pirmais PSRS rokfestivāls, bet Jāņa ielas “Vāgūzī” daudzu gadu garumā tika veidota vēlākā “radošo savienību plēnuma” un “dziesmotās revolūcijas” matrica.

 • Iespaidi no pasākuma.
  Lekcija bija ļoti laba.
  Bet diskusija bija pilnīgs murgs. Nez vai vispār ir iespējams sarīkot kādu normālu diskusiju to publiski izsludinot, tā lai neatnāk visi tie psihopāti. Nabaga Ivo ir jāauklējas ar to vaiprātīgo pulciņu (viņam gan sanāk :)).

 • zorge
  16.05.2011., 11:19

  Vai būs kāds kopsavilkums vai video?

 • Ivo filmēja.

 • Laba diena! Video būs. Iespējams jau šonedēļ. Lekcija nofilmēta visa, izņemot to 1min, kamēr mainīju bateriju (žēl ka nav tās minūtes). Diskusija nofilmēta daļēji..
  Zorge, nebija tik traki ar diskusiju ;). Atvainojos tiem, kurus steidzināju un kuri apvainojās, taču ļoti vēlējos iekļauties plānotajā laikā. Visu tik un tā mēs nespētu izdiskutēt, un tik tiešām ļoti garām un nekonkrētām debatēm lielas jēgas arī nav.

 • Vai kāds neizlīdzēs ar informāciju par Ulmaņlaika Latvijas ekonomiku. Šobrīd mani interesē vairāk lauksaimniecība. Man ir aizdomas, ka Ulmņlaikos zemniekiem netika maksātas dotācijas, tomēr pārtika bija iedzīvotājiem pieejama un konkurēt spējīga. Tagad lauksaimnieki bez dotācijām neko nespēj saražot. Tātad mani interesē vai nav bijušas dotācijas? Cik maksāja pamatprodukti? Kāda bija vidēja alga/ienākumi valstī? Kādi bija nodokļi?

 • Sausā teorija par ”sociālismu”, ”kapitālismu” un ”trešo ceļu”– un reāli īstenotais dzīvē. Domāt netikai ekonomiskajās kategorijās:
  ”Piecdesmit okupācijas gadi taču arī bija liela nelaime.
  – Jā, un tie mums ir atstājuši Ivanova, Skultes, Kalniņa un Paula mūziku, Brieža, Ziedoņa, Petera un Vācieša dzeju. Kāds būs mūsu mantojums no šiem divdesmit brīvības gadiem? Izcirsti meži, likvidētas cukurfabrikas, simtiem tūkstošu emigrantu un liels dvēseles seklums?”
  Nosargāt robežas. Saruna ar Ingmaru Zemzari
  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=311236:nosargt-robeas&Itemid=93

 • <zorge 17.05.2011., 11:53
  Vai kāds neizlīdzēs ar informāciju par Ulmaņlaika Latvijas ekonomiku.
  ========================================================
  Iesaku:Arnolds Aizsilnieks, Latvijas saimniecības vēsture, 1914-1945 Stokholmā: Daugava, 1968. 983 lp.
  - Domāt/apjēgt pagātnes notikumus iesaku netikai caur ekonomikas/skaitļu kategorijas prizmu.Saprast tā laika cilvēku/sabiedrības vērtības un vēsturiskos apstākļos arī vajadzētu (daiļliteratūru palasīt).
  Starp citu, tieši Ulmaiņlaiku paaudze jau bij' tā, kas sagrauto Latviju pēc 2.Pasaules kara atjaunoja.

 • <zorge 17.05.2011., 11:53
  Vai kāds neizlīdzēs ar informāciju par Ulmaņlaika Latvijas ekonomiku
  ========================================================
  Kas atcerās/zina par Ulmaiņlaika ekonomiskā brīnuma pamatiem, par pirmo paveikto darbu 1934.g.15.maijā
  - tas,varbūt,spēs labāk apjēgt 1988.- 1991.g. dziesmotās revolūcijas un 1990-o gadu reformācijas laikā pieļautās pamatkļūdas?

 • Vispār jau nākošreiz būtu vēlams uz diskusijām aicināt noteiktus cilvēkus. Neesmu ar mieru klausīties par “stariem” utt. :)

 • Īsti neizprotu to, laikam Strancāna versiju par naudas pieprasīšanu no valsts. Moška kāds varētu paskaidrot?

 • teorija, ja lasat krieviski
  http://esquire.ru/auzan-1

 • interesanti gan kāpēc Igaunijā oligarhi likumsakarīgi neizveidojās?
  Iespējams arī tāpēc, ka igauņi bija stiprāki savā ticībā; ari Dievam

 • Zorge,
  * par tā laika literatūru.. reiz vaicāju Jānim Kučinskim un viņš atrakstīja:
  “„Plašākā grāmata par pirmskara Latvijas ekonomiku ir Arnolda Aizsilnieka Stokholmā 1968. gadā izdotā “Latvijas saimniecības vēsture”, Tajā daudz ko var atrast, taču, manuprāt, daudzus vērtējumus nevar uzskatīt par izsvērtiem, jo tas Aizsilnieks bija liberālis, un tas jūtams arī grāmatā.

  Vēl ir vairākas Kārļa Baloža grāmatas. Arhīvos droši vien var atrast tajā laikā izdoto žurnālu “ekonomists”

  Vispār jau par to laiku ir daudz literatūras, jo katra joma, arī visu veidu kooperatori, izdeva gan savas grāmatas, gan periodiskos izdevumus. Grāmatas izdeva arī valstij piederošās bankas.

  Bija arī jubilejas izdevumi, piemēram, Latvija 10 gados, Latvija 20 gados.”

  * par konkrētiem cilvēkiem… Piekrītu, taču jēga tad būtu nākt kopā patiešām tiem, kuri ļoti labi pārzina attiecīgo jomu. Liels prieks, ka bija ieradies Armands Strazds. Ja jūti, ka esi gana kompetents, droši sazinies ar RTFL – http://www.rtfl.lv/

 • <Ivo Verners 17.05.2011., 19:43
  (..)
  ..jo tas Aizsilnieks bija liberālis, un tas jūtams arī grāmatā.
  ========================================================
  Pašlaik šķirstu grāmatu 'Ulmaņlaiki.Leģendas un fakti', (izdevniecība Jumava),kurā informāciju apkopojis un priekšvārdu uzrakstījis V.Avots:''(..)Vispirms jāatzimē,ka 15.maija režīms bija samērā LIBERĀLS (izcēlums-Edge).Īpaši – salīdzinot ar ….''
  – Var jau piekart A.Aizsilniekam birku ''liberālis'', taču vajag saprast, ka Latvijā jau divdesmit gadus plosījās nebūt ne tāds ''liberālis'' kā Aizsilnieks. Te runa ir par kādu citu parādību, par cilvēkiem, kas savu mērķu sasniegšanu īstenoja slēpjoties zem liberālisma maskas. Pilnībā piekrītu S.Kurginjana skaidojumam: ''Проклятия в адрес либералов, ведущих общество на заклание, содержат в себе и историческую правду, и глубокое заблуждение. Суть этого заблуждения в том, что силы, и впрямь ведущие общество на заклание, не имеют никакого отношения к настоящему либерализму. Они антилиберальны по своей сути.
  Мы имеем дело с антисоветской тоталитарной сектой, отрицающей все принципы либерализма – объективные доказательства, безусловное уважение к большинству, к чужой позиции. В этой связи такую идеологию, скорее, следует называть либероидной. Тоталитарная антисоветская секта, одержимая этой идеологией, – она-то и ведёт общество на заклание.''

 • p.s.
  Ar ”plosījās” es domāju t.s. šoka terapiju bez reformām 1990-os – un t.s. ‘treknos gadus’, kad ne jau A.Aizsilnieka tipa liberāļi darbojās.

 • Ivo Verners
  17.05.2011., 19:43

  http://www.rtfl.lv/

  Vai kāds var paskaidrot, kādēļ šī lapa ir angļu valodā?

 • Interesanti,ka pec 24.marta domubiedru grupas-tautai pietiek rikotaa pasakuma pret Latvenergo tarifiem,kura organizesanaa nema darbibu ari antiglobalisti,sakaas aktiva antiglobalistu nomelnosanas kampanja,kura vaerejama ari seit.tiek biedets ar kaut kadiem virusiem un nezin,kads veel udens liets.Es antiglobalistu majas lapaa ieeju katru dienu un man nekadi virusi nemetaas.
  Aciim redzot kadaam partijeleem,kuras cer tikt valdibaa,jeb kadaam strukturam AG kaut ko traucee,iespejams traucee ari taas viltus revolucijas organizetajiem,kuri gatavojas likt valdibaa I.Sudraba-kam sabiedriba caur masu medijiem jau tiek sagatavota-lidzigaa stilaa,kaa tas notika ar JL,Vienotibu-kad masu medijos tiek biditas zinjas,ka labaa Sudraba atmaskojusi zagljus un korumpantus.
  Esmu runajis ar sievieti,kura vairaak kaa 10 gadus dzivo Vacija un Skeeles laikaa stradaja kopaa ar Sudrabu .Sudraba esot zinajusi par Skeles biditajaam lietaam vairaak,kaa vairums lidzstradnieku.Diemzel vina izvelejaas kluseet.
  Veel ir dzirdets,ka viens aktuals sii portala lietotajs biezi meedz uzstaties seit ari ar otru niku.

 • asirietis
  18.05.2011., 11:08

  Kāpēc vīrusu dabūju, rakstīju jau iepriekš. Pašas vaina bija. Protams atkarīgs arī no servera. Gribēju ne baidīt kādu, bet brīdināt būt uzmanīgiem.

  Gribu gan dažus pabaidīt/brīdināt par valsts aparāta netīkamu lapu apmeklēšanu. Vismaz es no tā momenta esmu kļuvusi vērīgāka, kādas lapas es atveru. Tas nav valsts aparāta interesēs, ja cilvēki apmeklē lapas, kuras ir kritiski noskaņotas pret to. Katrs pats lai izlemj, cik viņam kas vērts.

 • attiecībā uz Almas rakstīto par “valsts aparātam netīkamām lapām” daži vārdi.

  interneta situācija šaislaikos ir kļuvusi samērā sarežģīta un neviennozīmīga. daudz daudzveidīgas informācijas, daudz produktu, risinājumu un pieeju. uz tā visa virsū darbojas daudzi neatkarīgi subjekti ar dažādām, ne vienmēr gaišām vēlmēm. tāpēc katram tiešām ir jāizdomā kā darboties šai vidē, kur iet, ko rādīt, ko atklāt, ko nē.

  īsti neesmu novērojis, ka valsts aparāts kā īpaši būtu spējīgs traucēt veblapās, pietiek jau ar visādiem ārzemju hakeriem, kuriem lielāka interese zagt ekonomisku informāciju, instalēt sliktprogrammas utt.
  tas nozīmē arī, ka daudzas godīgas vietnes tiek klusiņām uzlauztas, slēpti pievienojot kādu papildus funkcionalitāti, vai arī neplānota funkcionalitāte parādās caur reklāmas banneriem un skaitītājiem, ko lapas īpašnieks pats ieliek lapā.
  vēl viena apdraudējumu grupa ir sociālie portāli, kas diezgan nekontrolēti tirgo savu lietotāju informāciju un datus pa labi pa kreisi.

  tāpēc katram būtu jāizdara secinājumi un jādomā kā aizsargāt savu informāciju un datortehniku no apdraudējumiem. piemēram, īpaši sargāt to datortehniku, no kuras tiek darbināta internet banka. piemērot saprātīgus drošības pasākumus ikdienas darbībām – portālos, draugos, vēstuļu rakstīšanā. padomāt ko raksta zem kādas adreses raksta. piemērot īpašus drošības pasākumus, ejot uz šaubīgām vietnēm (atsevišķa, viegli pārinstalējama datorsistēma, ar ikdienas dzīvi nesaistīti lietotāja dati, utt).

  ne tikai fiziskajā pasaulē personīgo higiēnu vajag ievērot, tas pats ir arī virtuālajos tīklos :)

 • Iekš zemessargs.lv viens subjekts ar niku FENIKSS aprakstīja savus piedzīvojumus drošības policijā. Neiztirzāšu iemeslus viņa nonākšanai tajā iestādē. Tie bija pamatoti. Bet citu starpā viņš arī pastāsta, ka DP viņa datorā bija uzinstalējusi spiegu programmu un uz aizturēšanas brīdi viņiem jau bija zināms viss FENIKSA datora “saturs”. Tā ka nevajag stāstīt, ka valsts iestādes jau nu neko tādu nu nedara! Jautājums ir vienīgi par to, kāds kurā brīdī ir pasūtījums. Un kurš šobrīd saimnieko IeM?

 • zorge
  20.05.2011., 09:36

  Vācijā tādas valsts DP (jeb KGB) programmas, kuras ir ar likumu atļauts instalēt privātajos datoros, šīm privātajām personām nezinot, sauc par trojāniešiem. Pietiek, ja vienu reizi būsi ne to lapu apmeklējis, vai ja būsi vienu reizi pa telefonu ar kādu valstij bīstamu personu (piemēram, kādu aktīvu G20/G8 pretinieku/ demonstrantu vai arābu) sarunājies, vai nejauši uz viena foto sastopams.

 • Lekcijas video šonakt samontēju. Kvalitāti pārbaudījis neesmu, bet gan būs gana labi. Publicēšanai sagatavošu vēlākais līdz 1-dienai.

 • <asirietis 18.05.2011., 11:08
  (..)
  Sudraba esot zinajusi par Skeles biditajaam lietaam vairaak,kaa vairums lidzstradnieku.Diemzel vina izvelejaas kluseet.
  Veel ir dzirdets,ka viens aktuals sii portala lietotajs biezi meedz uzstaties seit ari ar otru niku.
  ========================================================
  Pati galvenā un svarīgākā lieta Šķēles valdīšanas laikā bija izšķiršanās par Latvijas valsts mērķiem un to konsekventu īstenošanu. Viens otrs jau to jau aizmirsis? – aizmirsis, ka par iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO bija, ir un būs vēl ilgi jāmaksā.
  Par n-iem nikiem nav jēgas satraukties – galvenais ir rakstītā saturs, nevis 'birka'/niks.
  - Papildus info:Maikls Hadsons un Džefrijs Somerss ‘’Kā tas notika un ko darīt’’. Rīgas Laiks, 2009.jūlijs:
  ''(..)Īsi sakot, Latvija kļuva par EK upuri; Eiropas Komisijas bankas darīja visu, lai palīdzētu vietējiem kleptokrātiem un “saviem cilvēkiem” finansēt privatizāciju lielākoties uz ārējā parāda rēķina, neparūpējoties par to, kā šo parādu vēlāk atdot.
  Ne jau to latvieši bija gaidījuši – ne uz to viņi bija cerējuši. Taču noticis ir tieši tā.’’

 • to : ja būsi vienu reizi pa telefonu ar kādu
  Padomāsim loģiski: viena cilvēka izsekošanai reāli vajag vismaz kādu piecu cilvēku brigādi. Protams ir automātiski veicamas darbības. Protams, arī es, iespējams esmu kaut kādos, “iespējams bīstamu personu” automātiski ģenerētos datu masīvos. Visticamāk, ka “mana persona” vienkārši netiks pētīta. Pirms brīža kāds uz mani paskatījās. Vēl pirms brīža nejauši nonācu “skatumeklētājā”. Visticamāk – tam nav nekādas nozīmes un tas ne Latvijas, ne kaut kā pasaule, ne manu dzīvi neietekmēs

 • Ivars
  20.05.2011., 14:40

  to : ja būsi vienu reizi pa telefonu ar kādu

  Atgriežoties vēlreiz pie Vācijas piemēra; visas (!)telefona sarunas tiek saglabātas uz pus gadu. Datu aizsardzības pārstāvji gan pretojas, bet vēl neko nav panākuši. LR pagaidām resursi knapāki.

 • par to pašu – 99,9% pierakstīto sarunu neviens nekad neklausīsies

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.