FILMA: ‘Kā Kuba pārdzīvoja naftas krīzi’

FILMA: „Kā Kuba pārdzīvoja naftas krīzi” (How Cuba Survived Peak Oil; .avi; 618MB; ~52min).

Lai arī filmā tiek pieminēta iespējamā naftas trūkuma problēma pasaulē, tā ir pavisam par ko citu – par cilvēku spēju pielāgoties un mainīt savu dzīvesveidu, ja apstākļi piespiež, par atjautību, par vienkāršību, pieticību, strādīgumu, sadarbošanos.. arī draudzību un mīlestību. Filmā izklāstītas vismaz 10 idejas, kuras var noderēt arī citām valstīm. Šobrīd Latvija nav patstāvīga nedz pārtikas sagādes, nedz elektroapgādes ziņā, un mēs neviens precīzi nevaram paredzēt, kas un kā būs..

Aicinu kādu no jums apmēram vienas lappuses garā rakstā apkopot filmā aplūkotos risinājumus, lai vajadzības gadījumā tos varētu viegli atrast.

Filma lejuplādējama no TautasForums.lv servera. Lai neradītu pārslodzi, lūdzu, lejuplādējiet to pa vienam rindas kārtībā.

Bet, ja vēl nopietnāk – ja jums ir iespējams filmu failus izvietot arī uz citiem serveriem, dariet to. Tādējādi mēs vismaz daļēji atslogosim TF serveri, kā arī uzlabosim drošību.

SADARBĪBĀ AR:


Filmu tulkoja Aigars Brūvelis un Artūrs Polis;
ar subtitriem vienā failā sagatavoja ArVids.


 • Šī kā reiz IR vērtīga informācija!!!!!! Paldies tulkotājiem!!!

 • Ebreju izcelsmes ASV ekonomists Nouriel Roubini bridina par jaunu nemieru iespejamibu Indija, Pakistana, Kina, Latinamerika: http://www.cnbc.com/id/41346764. Pamats tam augosas partikas un naftas cenas. Ja mes atceramies, ko rakstija Antony C.Sutton — partikas vairumtirdzniecibas cenas nosaka dazas multinacionalas kompanijas, kuru intereses parstavetas Trispuseja komisija. Vel mes varam atcereties, ka visas revolucijas pasaules vesture sakritusas ar islaicigam jukam partikas sagades joma. Atliek secinajums: partikas suverenitate ir Latvijas suverenitate

 • Paldies par šo. Cik skaidri iezīmējas mūsu zemes un mežu vērtība.

 • Laikam šo filmu maz kas skatās, ja nav komentāru. bet vajadzēt gan! būtu vērtīgi šo kā izglītojošu materiālu parādīt dažādās mācību iestādēs, īpaši lauksaimniecības skolās. Kad mācījos LLU, mums neko tādu nemācija un nerādīja, mācīja tikai progresīvās tehnoloģijas – katrai problēmai savas zāles (indes).
  Bet tādā situācijā varam nonākt arī mēs, un tas ir diezgan reāli, jo esam kļuvuši pilnībā atkarīgi no importa enerģijas un pārtikas. Pietiek tikai piegreizt padevi – un ……… Iedomājieties, kāds haoss iestātos, ja mums kādā brīdī aptrūktos degviela, elektrība, internets …. Bet tā cilvēki ir dzīvojuši tūkstošiem gadus.

 • jebkuram pašpietiekamība tikai noderēs
  http://kobtv.narod.ru/index.html
  pašās šī materiāla beigās ir “ļoti lielas atslēgas” vārds
  -> būtiskas strukturālas reformas <-
  !!! tās ar naudu iztaisīt nevar;
  var visādās politikas un krāsainās revolūcijas; vai var vismaz to mēģināt
  būtiskas strukturālās reformas ir evolūcijas lēciena produkts
  ———–
  Kuba (Jaunzelande un Japāna) ir jāpēta un no šõ valstu pieredzes jāmācās. Kooperāciju varam labi apgūt Somijā. Jādara kā Somijā, bet labāk kā somiem

 • Lūdzu pārsūti saviem draugiem!

  Tradicionālo Ārstniecības Augu Produktu Direktīva (no Angļu val. – The Traditional Herbal Medicinal Directive), ko Eiropas Komisija sastādīja 2004. gadā, ar 2011. gada aprīli paredz Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem liegt pieeju lielākajai daļai ārstniecības augu produktu.

  Tā vietā, lai sabiedrību informētu par līdz šim brīvi pieejamo produktu iedarbību un piesardzīgu to lietošanu, aizliedzot ārstniecības augu produktu izplatīšanu vispār, rupji tiek ierobežotas katra indivīda tiesības izvēlēties sev pieņemamāko veselības aprūpes metodi. Šāda veida aizliegums demonstrē nostāju, ka eksistē tikai viena par pareizu uzskatāma sistēma, kas būtu jāpieņem ikvienam Eiropas Savienības pilsonim.

  Izmaksas un Direktīvas izvirzītās prasības, savukārt, ir nelabvēlīgas mazajiem uzņēmumiem, kas ir galvenie ārstniecības augu produktu ražotāji. Tā rezultātā, negodīgas konkurences ceļā, par ieguvējiem kļūs dažādas lielvalstu korporācijas, kas, savukārt, ierobežotu pieeju kvalitatīviem augu valsts izstrādājumiem vispār.

  Sastādot Tradicionālo Ārstniecības Augu Produktu Direktīvu, Eiropas Savienība ir nopietni ierobežojusi katra indivīda nerakstītās tiesības pašiem izlemt, kādas metodes pielietot savas veselības aprūpē, un pieņēmums, ka indivīds pats nav spējīgs izdarīt „pareizo” izvēli veselības aprūpes jautājumos, ir vērtējams kā cilvēktiesību pārkāpums.

  Ar šo petīciju mēs aicinām Eiropas Komisiju atcelt Tradicionālo Ārstniecības Augu Produktu Direktīvu un atļaut ikvienam brīvi iegādāties ārstniecības augu produktus.

  Petīciju var parakstīt šeit:
  http://www.gopetition.com/petition/39757.html

 • 8:17 (t.i. devītajā minūtē) filma apgalvo ka
  Fosīlo kurināmo visvairāk izmanto pārtikas ražošanā.
  ————
  => tas nu ir viens satriecošs fakts, kas prasās pēc izvērstas analīzes
  UN
  konkrētiem praktiskiem soļiem

 • Latvenergo uzskata, ka puse mājsaimniecību tērē mazāk, kā 100 kw mēnesī. Es tādus nepazīstu! Ja ģimenē ir vismaz 2-3 un vairāk bērnu, tas nav iespējams!
  Šis ir kārtējais nodoklis, ko slēptā veidā grib uzlikt valdība tām ģimenēm, kurās ir bērni, un kuras vēl nav aizbraukušas no Latvijas.
  Lūdzu,aizpildi aptauju (skat.zemāk), lai mūsu ievēlētā valdība, saeima utt. uzzina, ka te vēl kāds dzīvo!

  http://www.visidati.lv/aptauja/476835311/1/
  —————-
  Attiecībā uz jaunajiem elektroenerģijas tarifiem IR labi, jo tur nepārprotami IR ieviesta progresivitāte.
  ŠAI ziņā aplausus ir pelnījusi Ekonomikas ministrija.
  BET
  neatkarīgi no mājsaimniecības lieluma pilnīgi visām, gan lielām, gan mazām mājsaimniecībā progresivitāte ieviesta “VIENLĪDZĪGI” – tas ir ļoti slikti un faktiski grauj ne tikai valsti, bet mūsu tautu – lielas un stipras ģimenes
  Tāpēc būtu lietderīgi pieprasīt Labklājības ministra demisiju, jo tikai šīs ministrijas noziedzīgas bezdarbības dēļ šis likums ir tāds kā tas ir.
  Vēl šai likumā ir iestrādāts cilvēktiesību pārkāpums attiecībā uz visam tām ģimenēm, kam siltā ūdens iegūšanai, ir jāizmanto elektroenerģija , sevišķi tas attiecas uz ģimenēm ar maziem bērniem. Arī šīs nianses šai likuma varēja un vajadzēja iestrādāt Labklājības ministrija. Faktiski pārmetumus pelna iepriekšējā Labklājibas ministre, jo likums faktiski tika sagatavots un uz tā pat varbūt ir iepriekšējās Labklājības ministres paraksts ( vismaz uz kāda no tā projektiem). Labklājības ministrs “tikai” tipiski birokrātiski” “vienkārši parakstīja” gatavu dokumentu

 • Labas ziņas :)

  jaunas iespējas – tagad GudrasGalvas.lv var viegli komunicēt ne tikai ar deputētiem, bet arī ar valdības ministriem un… pašu PREMJERU! Radījām iespēju personīgajā profilā pārlūkot uzdotos jautājumus un politiķu atbildes, turklāt varēsi saņemt ziņu ikreiz, kā politiķis Tev atbildējis. Parūpējāmies, lai turpmāk Tu varētu labāk novērtēt savu aktivitāti. Ieskaties savā profilā :) – vienkārši ielogojies un uzklišķini uz savas bildītes! Izmēģini visas šīs iespējas viens no pašiem pirmajiem http://gudrasgalvas.lv/deputati/

  Projekta ietvaros kopš rudens esam mainījuši elites domāšanu, panākuši, ka tautā ieklausās un valsts nākotne tiek veidota ar pieaugošu sabiedrības līdzdalību. Kopīgi esam atklājuši jaunu ēru komunikācijā ar valdošo eliti – jāturpina stiprināt šīs nesenās tradīcijas. Aicinām tieši Tevi ik dienas izmantot iespēju runāt ar deputātiem, ministriem un veidot tādu valsti, kādu tieši Tu to vēlies!
  Citēju – Piedalies
  Sveicieni,
  Jānis Rozenbergs
  GudrasGalvas.lv redaktors
  Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS
  e-pasts: gudrasgalvas@providus.lv

 • 10-15 lati par apkuri un elektrību mēnesī

  Tāda ir vidējas mājsaimniecības maksātā cena, ja tā nenotic politiķiem un masu medijiem, bet izmanto iespējas, kuras piedavā jau simts gadu garumā.

  Patreiz populārākā T.Kapanadzes izgatavotā elektroenerģijas ražošanas ierīce mazumtirdzniecībā maksātu ap 1500 latiem (sērijveida ražošanā lētāk) un strādātu vismaz gadus 20 ar 10-100kW jaudu. Tas dod iespēju māju vai dzīvokli apkurināt ar elektrību un pieslēgt arī citus nepieciešamos elektroenerģijas patērētājus. Minētie 10-15 lati mēnesī sastādās no kredīta atmaksas ap 120 latiem gadā un kādiem sīkiem apakalpošanas izdevumiem. Kāpēc tik lēti?

  Tāpēc, ka, atšķirībā no ES, LIAA, VARAM, EM un Valda Zatlera publiski un finansiāli atbalstītajiem enerģijas izmantošanas veidiem, Kapanadzes un virknes citu autoru izstrādātās iekārtas par izejvielu elektrības ražošanā izmanto vidē esošo enerģijas potenciālu, ar to nenodarot videi ne mazāko kaitējumu.

  Loģisks ir jautajums, kāpēc mūs baro ar meliem un iebaro pat tik ekskluzīvu videi un cilvēkiem bīstamu energijas ražošanas veidu kā atomelektrostacijas?

  Vēsture šai problēmai sākās jau ar ģeniālo fiziķi, vienīgo zinātnieku, kuram par godu uzcelta baznīca – Nikolu Teslu. Praktiski pierādījis, ka iespējams bez vadiem pārraidīt jebkuru lēti iegūtu enerģijas daudzumu, Tesla, diemžēl, parādīja arī, ka būs neiespējami šai enerģijai pieskrūvēt uzskaites sadali ar skaitītāju. Zinātnieks T.Henrijs Moray jau ap 1930. gadu valdības komisijām demonstrēja nelielu 35kW enerģijas ražošanas ierīci bez ārēji redzamu izejvielu avotiem, Hubards, Šaubergers, Serls, virkne amerikāņu un krievu zinātnieku ar praktiskiem rezultātiem šādas, tā sauktās, brīvās enerģijas ražošanas iespējamību apstiprināja, par to pieejami dokumentāli pierādījumi. 30 gadus P.Baumana izgatavotās elektroenerģijas ražošanas ierīces deva elektroenerģiju Šveices kristiešu kopienai.

  Šī gada janvārī pasauli aplidoja vēsts par aukstās kodolsintēzes ierīci, izgatavotu Itālijā Rossi vadībā. It kā sensācija, diemžēl, ar 50-gadīgu bārdu, jo šāda izstrādne bija pieejama PSRS jau 1960.gadā. Noraka. Kopā ar lētu radioaktīvo atkritumu utilizācijas izstrādni.

  Lai ikdienā ienāktu lēta enerģija, šodien nav nepieciešams dibināt institūtu, uzcelt atomreaktoru vai izdomāt kādu citu raženu nodokļu maksātāju naudas tērēšanas instrumentu. Nepieciešams atteikties no nedrošības un bailēm par labu pārticīgākai un ekoloģiski tīrākai nākotnei. Latvijā šādas ierīces var ienākt jau šogad, ja to vēlēsies sabiedrība un tās politiskais instruments – valsts pārvalde. Pat simtā daļa no 11 miljonu finansējuma, kuru pēc 7.marta ar LIAA starpniecību esam gatavi ieguldīt dārgās, neefektīvās, videi un cilvēku veselībai kaitīgās iekārtās un tehnoloģijās, ir vairāk nekā pietiekami, lai lētā, videi un cilvēkiem nekaitīgi saražotā elektrība kļūtu reāli pieejama mūsu dzīvokļu, māju un ražošanas objektu gaismai, siltumam un enerģijai.

  Andrejs Bērziņš
  25556350
  rocezi@inbox.lv

 • Paskatieties tepat Riga Skanstes iela Tornkalns Lucavsala viss tas ir vai tiko bijis un tiek skurets ar traktoriem nost. Mazdarzini ne tikai palielina gimenes budzetu bet ari pedagogiskais efekts. Par koperaciju paskataties gimenes darzinos ka kaimini vienojas par kopigas udens spices ierikosanu aizdod darza instrumentus mainas ar stadiem un tt.
  Izbraucot no Rigas apmeram 30 km.(Tumsupe Suntazi) jus ieraudzisiet ka bijusie kolhoznieki piemerojusies apstakliem un izdzivo koperejoties. Vajag panemt videokameru un uzsfilmet labakos piemerus un tos popularizet. Es domaju ka tas varetu but daudz interesantak.Nemaz nerunasim par Latgales naturalajam saimniecibam kuram nak lidzi gadsimtu pieredze.
  Diemzel ir maz cilveku kas spej mainities lidzi laikam.

 • Rīgas dome plāno izšķērdēt 30-40 milj LVL
  http://bl154w.blu154.mail.live.com
  /default.aspx?wa=wsignin1.0

 • neizdevās, eju vēlreiz
  2011.gada 28.februāris

  Rītdien Rīgas domes deputāti plāno pieņemt lēmumu par gandrīz 30 miljonu latu izšķērdēšanu Ziemeļu šķērsojuma koridora būvniecībā

  Šo otrdien, 1.martā, Rīgas domes sēdē plānots lemt par jau līdz šim strīdīgā Ziemeļu šķērsojuma koridora projekta būvniecības 3.un 4.posmu, izvēloties par gandrīz 30 miljoniem latu dārgāku risinājumu, nekā paredz alternatīvi trašu izbūves varianti. Valdība šobrīd nevar atrast līdzekļus 50 miljonu latu budžeta konsolidācijai, tai pat laikā Rīgas dome ar vieglu roku plāno izvēlēties projektu, pārmaksājot gandrīz 30 miljonus latus!

  Turklāt šis 2.trašu izbūves variants ekspertu un citu kritēriju vērtējumā neguva pārliecinošas līdera pozīcijas. Vienlīdz līdzīgi tika vērtēti arī izstrādātie 2.a un 1.trašu izbūves varianti.

  Lēmumu par Ziemeļu šķērsojuma koridora trešā un ceturtā posma būvniecību 17.februārī jau atbalstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti, savukārt Rīgas domes prezidijs pagājušo nedēļu nolēma atbalstīt šī jautājuma virzīšanu lemšanai nākamajā domes sēdē.

  Kopumā Ziemeļu koridora 3. un 4.posmam tika izvirzīti četri ceļa iespējamie trašu varianti – 1., 2. , 2.a un 3.. Katram no tiem ir savas izvietojuma priekšrocības un trūkumi. Tādēļ, lai izvēlētos labāko risinājumu, tika veikts trašu ietekmju uz vidi (IVN) novērtējums, kas publicēts: http://www.rdpad.lv/uploads/sab_apspried/zk_34_posms/0_3_4posmu_IVN_nosleguma_zinojums.pdf

  Tai pat laikā ziņojuma secinājumi neliecina par 2. varianta būtiskām priekšrocībām attiecībā uz diviem citiem variantiem – 2.a un 1. Līdz ar to aktuāls jautājums – kāpēc tad tiek virzīts tas izbūves variants, kas ir par gandrīz 30 miljoniem latu dārgāks, ja būtībā vienlīdz labi ir divi citi varianti:

  1) IVN procesa gaitā konstatēts, ka no ietekmes uz vidi viedokļa 1. un 2.a variants vērtējami līdzīgi. Visoptimālākais attiecībā uz dabas vērtībām ir 1.variants, bet no tuvējo iedzīvotāju ērtības viedokļa efektīvāks ir 2. variants vai 2.a. 3. trases novietojuma variants tiek uzskatīts par visnelabvēlīgāko gan attiecībā uz dabas vērtībām, gan uz cilvēku ērtībām.

  2) Ir veikts visu variantu būvniecības izmaksu novērtējums – izvēlētais 2. variants kopumā izmaksā gandrīz par 30 miljoniem latu dārgāk, nekā ļoti līdzīgais 2.a variants vai par 18 miljoniem dārgāk kā 1. variants (ziņojuma 140.lpp). Šeit ir iekļautas visas izmaksas, tai skaitā īpašumu atpirkšanai – līdz ar to jāsecina, ka Rīgas dome apzināti atbalsta dārgāku risinājumu – ne
  vienkārši dārgāku, bet gandrīz par 30 miljonu latu lielu sadārdzinājumu trases izvēles rezultātā.

  3) Variantu kvalitatīvajā salīdzinājumā 2. variants saņēmis augstāko novērtējumu – 3.50 balles, bet otrs augstākais novērtējums ir 2.a variantam – 3.33 balles. Tātad 0.17 baļļu novērtējuma starpība ir vērta 30 miljonu latu (ziņojuma 189. lapa)!

  4) Veicot variantu novērtējumu, savu pārsvaru 2. variants ieguva sadaļā „Sabiedrības atbalsts” , kas saņēma 0.34 balles, bet 2.a variants –0.14 balles. PĀRSVARS TIKAI 0,20 BALLES (ziņojuma 188. lapa).

  Kā izpaudās sabiedrības atbalsts? No kopumā saņemtajām 18 anketām TIKAI DEVIŅĀS ir pausts atbalsts tieši 2. variantam (ziņojuma 160. lapa). Līdz ar to var secināt, ka 9 anketas spēj izlemt gandrīz 30 miljonu latu vērtu investīciju sadārdzinājumu likteni. Par šo naudu varētu uzbūvēt bērnudārzus visai Rīgai!

  5) Ko saka speciālisti? Valsts Vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes 2010. gada 27. maija vēstulē Nr. 5-9/1753 norādīts, ka vismazāko ietekmi uz vidi radītu trases 1. variants, savukārt ceļu projektētāji tehniskajā ziņā priekšroku dod 2a. variantam (ziņojuma 158. lappuse).

  domubiedru grupa Par godīgu un caurspīdīgu valsti

 • >Paskatieties tepat Riga Skanstes iela Tornkalns Lucavsala viss tas ir vai tiko bijis un tiek skurets ar traktoriem nost.

  Ja nemaldos, Torņakalnā ir plānots celt LU jauno ēku, kas vismaz projektā (http://serviss.lu.lv/tornakalns/universecity/UniverseCity.pdf) izskatās ļoti ok. Tādā kārtā mazdārziņu zaudēšana sanāk pat simboliska.

 • mūsu mūžam Latvija visticamāk seismiski stabila
  http://www.emsc-csem.org/#2

 • Izskatās, ka Kubai, un šoreiz ne tikai saujiņai tautas, bet visai tautai izdevušās “piecas minūtes patiesības”
  ————
  Kas ir šis kultūras simbols, hieroglifs “piecas minūtes patiesības”?
  Laiku pa laikam kāds pietiekami vitāls cilvēks kā Jēzus vārda saskata “apmēram kaut ko tādu”:
  Mēs nevaram augt un attīstīties ka augi mazos podiņos. Mēs (visi šobrīd) esam patoloģiski atkarīgi; mēs gaidām, lai SKOLOTĀJS mums pateiktu, kas mums dzīve jādara, bet skolotājs TO (tā arī nekad mums) nepasaka. Grūst TILTI, sievietes un vīrieši nakšņo uz ielas(/bez pajumtes un savas mājas), banķieri (joprojām nesodīti) krāpj, labie nodomi (/labās cerības) nepiepildās, ģimenes locekļi ( arī) viens otru (ik dienas) krāpj viens otru, valdības melo – tām tāds darbs, korupcija ir visaptveroša, valda amoralitāte un grēks, slimības un amoka skrējiens pēc sensācijām. Nevienai skolai nav (reālas un izpildāmas) programmas, kas spētu labot šo kļūmo realitāti. – Ivars tulkojuma rokraksta skice sev pašam
  Tad šis kāds cilvēks atrod domubiedrus un “mazliet pacīnās”. Tā notika Kubā, kas patreiz, skatoties pēc sociāliem indikātoriem ir viena no vadošajām pasaules valstīm līdzās Japānai, Dānijai, Kanādai, Čīlei, Jaunzēlandei un Luksenburgai – par reālajiem pasaules līderiem ziņās neraksta, bet mūža ilgums un cilvēku dzīvesprieks Kubā šobrīd ir augsts. Ar pirmo reizi viņiem “pasākums neizdevās”. Kādai nemiernieku grupiņai izdevās ielauzties TV stacijā, viņi nonāca aplenkumā; viņiem bija piecas minūtes laika “runāt ar visu valsti, ar visu savu tautu”; viņi runāja, pēc tam viņu vairs nebija; bet , iespējams taisni tāpēc nākošais nemiernieku mēģinājums “izlauzties brīvībā” izdevās.
  ———-
  http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Planet_Index
  2009 – Kuba – 7.v. , Nīderlande – 43. , Japāna – 77, Latvija 101, Igaunija 131,
  2006 – Kuba 6.v., Ķīna – 31, Niderlande – 70, Lietuva – 149, ASV- 150, Latvija – 160, Igaunija -173
  HPI balstīts uz koncepta, ka lielākā daļa cilvēku vēlas dzīvot ilgu un piepildītu dzīvi un valsts, kura viņi dzīvo tam vislabāk atbilst un viņi izslēdz iespēju dzīvot citā valstī. Faktiski indekss, varbūt, rāda “vienkārša cilvēka” labklājību kādā valstī un mērījums visai maz ņem vēra materiālās labklājības rādītājus. Mērījumā tiek ņemta vēra cilvēka nepieciešama ekoloģiskā pēda katrā valsti un iespējas šo nepieciešamo tur iegūt.
  —–
  No Eiropas valstīm vislaimīgākie cilvēki dzīvo Nīderlandē un pēc indeksa vērtības Skandināvija kopumā ir tai diezgan tuvu. Lai arī ekonomika Igaunijā it kā rullē stipri labāk, tomēr tur laimīguma indekss zemāks kā Latvijā. Visās runās par ekonomiju es vienmēr centīšos ņemt vēra ekonomikas “cilvēcisko faktoru”. Mūsu pēdējo gadu nelaimes lielā mērā vai pat gandrīz nemaz NAV atkarīgas no šejienes “parastajām skudrām”, pie kuram pieskaitu arī sevi un, varbūt, par mūsu premjeru (VD). Viens no būtiskiem resursiem mūsu ekonomikas atveseļošanā, kas ir arī “katras parastās skudras rokās” ir
  TICĪBA LATVIJAS UN LATVIEŠU TAUTAS UZPLAUKUMAM

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.