A.Dravnieka publiska lekcija un saruna “Latvijas vēlēšanu kārtības atbilstība demokrātiskas iekārtas principam” (VIDEO)

Piedāvājam nelielu ieskatu ~2 stundu garajā Arvīda Dravnieka publiskajā lekcijā “Latvijas vēlēšanu kārtības atbilstība demokrātiskas iekārtas principam”. Lekcija tika lasīta 2011.gada 3.februārī, Rīgā. Ja aplūkotie jautājumi jūs ieinteresēja, sekojiet informācijai par turpmākajām A.Dravnieka lekcijām un interesējieties par domubiedru grupām, kuras padziļināti pēta ar vēlēšanu kārtību saistītos jautājumus un izstrādā priekšlikumus tās uzlabošanai.


* * *


Paldies Olgai par video uzņemšanu
!


* * *

Ceturtdien, 3. februārī (starptautiskajā vēlēšanu dienā) pēcpusdienā, Valsts administrācijas skolā – Rīgā, Raiņa bulvārī 4, pirmajā stāvā pa labi, mag. iur. Arvīda Dravnieka publiska lekcija un saruna pie kafijas tases “Latvijas vēlēšanu kārtības atbilstība demokrātiskas iekārtas principam”. Diskurss:

 1. Vai vēlēšanas Latvijā ir demokrātiskas?
 2. Kādi būtu pilnveidošanas galvenie virzieni?
 3. Aizklāta balsošana – tiesība vai pienākums?
 4. Kā padarīt balsu skaitīšanu godīgāku?
 5. Mobilās balsošanas pieļaujamības robežas
 6. Līdz šim neizmantoti risinājumi depozītbalsošanai
 7. Par ko un kā balso brīvības atņemšanas vietās?

Laiks:
* iespēja iepazīties ar materiāliem no 12:45
* no 13:13 līdz 14:52 ievadlekcija
* no 14:53 līdz 15:14 kafijas pauze
* no 15:15 līdz 16:44 sarunas
pirmajā reizē līdz 9 minūtēm
katrā nākamajā par 4 minūtēm mazāk

Rīko

* biedrība Publisko tiesību institūts
* sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu
* atbalsta Tiesībsargs, Latvijas Vēstnesis, Centrālā vēlēšanu komisija


Informācija:

* par dalību – Valda.Purgaile[AT]vas.gov.lv, 67229057 vai 67229116
* par diskursu – dravnieks[AT]law.lv, 2613 6699


Informēja Juris P. un Agnese M.


 • Vienā vārdā – teātris.

 • Incubus, ja tu to par pašreizējo vēlēšanu kārtību, tad 100% piekrītu.

 • Pašām vēlēšanām nav ne vainas. Pilnīgi nederīga ir priekšvēlēšnu aģitācija. Vispirms Saeimai par kārtējo periodu jādod publiskai apspriešanai kārtīga savas darbības atskaite. Līdzīgi kā to dara ikviens uzņēmums pat individuālā darba veicējs. Šādā pārskatā jānorāda Vasts makraekonomikas stāvoklis pa gadiem visā Saeimas darbības laikā.Grafiskā veidā jāparāda ekonomikas dinamika. Mēnesi pirms vēlēšanām notiek pārskata publiska apspriešana TV. Līdzīgi kā notiek zinātnisko darbu aizstāvēšana. Opozīcijā uzstājas dažādu nozaru speciālisti un jaunās partijas. Tikai tā cilvēki gūs priekštatu par Valsts patieso stāvokli un Saeimas darbu. Jebkāda pašslavinoša reklāma aizliegta.

 • Zini, Labrenci, bija tāds valsts vadītājs vārdā Hruščovs. Neviena viņa atskaite par padarīto nebija īsāka par 4 stundām. Atskaitēs punktus lika ar kurpi uzsitot pa kanceli. Viņš pārrunāja gan makro, gan mikro gan vidējos, gan, pagātnes, gan prognozējamos rādītājus, vēstīja, ka ar 2 atombumbām iznīcināšot Vāciju, bet pirms 30 gadiem pasaule jau dzīvošot komunismā.
  Kāda nelaime! Joprojām Vācija dzīva un sveika, bet komunismu kā neredz, tā neredz!

 • Neatceros autoru: “Ja vēlēšanas ko mainītu, tās tiktu aizliegtas.” Ļoti liela daļa taisnības.

 • Ja vēlētāji kautko saprastu no valsts pārvaldes…..tad mēs vēl pastrīdētos vai vēlēšanas var ko mainīt vai nē

 • Visu cieņu Hruščovam par to, ka viņš nošāva Bēriju un uzsāka Staļina atmaskošanu. Ikkatru labu lietu var viegli sabojāt to neatbilstoši izpildot. Nomainot kliedzošās vēlēšanu reklāmas pret nopietnu gada pārskatu, nevajadzēs partijām cīnīties par labi apmaksātiem amatiem, lai iegūtu naudu pirmsvēlēšanu reklāmām. Vienmēr, lai kautko izvēlētos, lietas ir vispirms jāizvērtē.

 • Labākie matricas hīti – demokratija … attiecīgi arī septītais punkts.

 • Lai teātri nomainītu ar vēlēšanām, kurās būtu iespēja izvēlēties, jāmaina vēlēšanu likums. Kā to panākt bez saeimas piekrišanas- cits temats. Šoreiz par jaunā vēlēšanu likuma pamata noteikumiem.
  1.Kandidēt uz saeimu varēs tikai ilgstoši (3-4g.) plaši pazīstami pilsoņi ar labām valsts valodas prasmēm un publikācijām, lekcijām u.c. par nozīmīgiem vai aktuāliem valsts likumu pārvaldīšanas un mainīšanas PROJEKTIEM. Tas atfiltrēs nejēgas no likumu došanas.
  2.Katru kandidātu caurskatāmi raksturot,tajā skaitā obligāti minot sabiedriskas aktivitātes, bagātību, ģimeniskumu, veselību, kaitīgus ieradumus,ticību un vaļas priekus.
  3.Priekšvēlēšanu iepazīstināšanu ar kandidātiem vada Centrālā vēlēšanu komisija par VALSTS līdzekļiem publiskā vidē no brīža, kad pieteikušies pirmie 10 kandidāti. Aģitācija jebkurā veidā aizliegta.
  4.Balsošana (vēlēšanu dienā), jeb izvēle notiek no viena (kopīga) saraksta alfabēta secībā.
  Tas dod vienlīdzīgas tiesības kandidātiem, nevis partiju sarakstiem.
  5.Ievēlēto deputātu skaits var būt mazāks par 100. Tie pakļaujas tikai zvērestam.
  6.Deputātu darba algu veido gabaldarbs, autora honorārs par pieņemtiem likumu projektiem un valsts minimālā alga.
  7.Likumu došana (pārvaldīšana) ir atdalīta no likumu izpildīšanas. Tādēļ saeimas deputāti nedrīkst pildīt ministru,ministru prezidenta un valsts prezidenta amatus.
  8.Izpildvara ir profesiju speciālistu darbs ar darba likumu noteikumiem.

  Protams, pilnīgs vēlēšanu likums ar sīkiem apakšpunktiem ir liels kolektīvs juridisks darbs, kurā es varētu tikai ņemt dalību. Tādēļ aicinu visus labas domas turētājus šai TAUTAS FORUMA portālā noniecināt vai koriģēt un papildināt manas domas.
  Ādolfs Gertneris

 • Kāpēc tikai par partijām jāvēlē, pat komunistiskajā režīmā atradās vieta bezpartejisko blokam!
  Partija jau ir ideoloģiska un vēlēta struktūra, kuras uzdevums ar savu ideju un pārliecību “celt tautu spārnos”. Saimniecisku struktūru taču nevar vēlēt, absurds! Izpildinstitūcija ar partiju nekādi nebūtu jāsaista.
  Tas , ka tāda partija “netīšām” pārņem izpildvaru un pakļauj tiesu varu, un to nosauc par demokrātiju, ir stāsts par to, ka esam kur esam.

 • Jā – gan vēlēšanu, gan daudzi citi likumi ir jāmaina. Jāsāk jau ar to, ka jāsaprot – NAV IDEĀLAS VALSTS PĀRVALDES SISTĒMAS! Lai kā mēs censtos, dzīvē tā nenotiek – kā mēs uzrakstam uz papīra…
  Kaut gan pats esmu ne tikai demokrātijas, bet pat tiešās demokrātijas piekritējs (ar obligātu tautas masu kompetences priekšnoteikumu…), tomēr pieņemu, ka dažādās situācijās prasās pēc attiecīgi savādākiem problēmu risinājumiem.

 • Andri
  Tu zini,ka demokrātija no valtsts pārvaldes formām ir pašā tabulas apakšā?Aiz tās tik vēl seko tirānija ;)

 • incubus 27.01.2011., 17:27
  Andri
  Tu zini,ka demokrātija no valtsts pārvaldes formām ir pašā tabulas apakšā?Aiz tās tik vēl seko tirānija ;)
  ========================================================
  Pēdējo divdesmit gadu pieredzētās pārmaiņas,reāli notikušais Latvijā – nedod man iespēju automātiski atbalstīt ‘incubus’ apgalvojumu. Neesmu pieredzējis kādu tirāniju, tāpēc salīdzināt varu tikai padomju un pašreizējo demokrātiju – un tieši tāpēc mani nošokēja viena zinātnieka atziņa (pārkopēju oriģinālvalodā):
  ”(..)Вернемся к нашему идеологическому феномену. Термин «демократия» не только ненаучен. Он стал многосмысленным. Никакого подлинного смысла не существует. Просто – десятки определений. Речь не идет даже о том, чтобы найти какой-то подлинный смысл этого слова или выяснить, что же такое подлинная демократия. Выяснить надо, с чем мы сталкиваемся в нынешней ситуации. Дело в том, что в западной идеологии, в пропаганде путем выделения и идеализации привлекательных частностей западной государственности создан идеологический миф о демократии. Его и навязывают другим народам. С какой целью? С той же, с какой в свое время европейцы спаивали алкоголем индейцев. Чтобы их ликвидировать и завоевать соответствующую территорию. Навязывая этот несуществующий в реальности миф другим народам, добиваются того, что эти народы и их страны разрушают. Разрушают их социальный строй, их систему государственности…”
  Александр Александрович Зиновьев
  Я мечтаю о новом человеке
  http://www.litru.ru/br/?b=30731&p=12

 • Bezjēdzīgi jautāt – kas ir ‘demokrātija’ ? – tā vietā vajag pievērsties reāli notikušajam pēc 1991.g. – tām problēmām, kas samilzušas divdesmit gadu laikā ( depopulācija, emigrācija, bezdarbs, nabadzība, parādi, korupcija, noziedzība ). Nav jēgas spriedelēt par ideoloģisko ”burbuli” vārdā ”demokrātija”…..
  p.s.
  Atbilstība demokrātiskas iekārtas principam – ? Sarunas par ideālo, tā vietā, lai runātu par reālo? Paldies, man ar divdesmit gadu runām jau pietiek…..

 • >Edge
  Bravo!:)

 • <Bravo domājošajiem cilvēkiem,- jo atklāti atzīšos: 1991.g. es biju sajūsmā par rietumu demokrātiju, un pilnībā atbalstīju tās ātrāku ieviešanu Latvijā.
  Labi gan, ka 2011.g. daudzi sāk domāt pirms rīkojas…
  - ‘’Šajā neatkarības laika posmā izveidojies tāds cilvēka tips, kuram ir svarīgs tikai viņš pats un viņa materiālistiskais aprēķins.’’ ( Dittas Rietumas ‘Mīlestības Ekonomiskā sistēma’ )
  - Kādu tādu ‘’demokrātiju’’ varēja divdesmit gados izveidot sabiedrība, kurā dominē ‘tāds cilvēka tips’ (‘homo soveticus/globalis’ – ?) ?
  1990.g.9.marts diskusija Francijas TV –
  B.Jeļcins:’’(..)..mēs turpināsim valsts demokratizāciju, radīsim daudzpartiju sistēmu…’’
  A.Zinovjevs:’’ Jūs varat kaut 1000 partiju izveidot, taču tās visas pārvērtīsies par mafijas/biznesa klaniem’’.
  Дуэль Ельцина и Зиновьева (1990 год)
  http://zinoviev.info/wps/archives/136

 • \- ‘’Šajā neatkarības laika posmā izveidojies tāds cilvēka tips, kuram ir svarīgs tikai viņš pats un viņa materiālistiskais aprēķins.’’ ( Dittas Rietumas ‘Mīlestības Ekonomiskā sistēma’ )\
  ——————-
  Nu lūk,te jau ir novērojams šīs krutās demokrātijas ”plusi”
  PSRS izjuka,tās ideoloģija kā nebijusi līdz ar to.Pašiem sava nebija,paņēmām kas nu bija gatavs tobrīd un pieejams.Čiks.Rezultāts redzams.Apkārt kur tik paskaties Skrudž Makdaki vien staigā.Vot demokrātija [angry].Where is My Gun?!

 • Mūsu senči rīkojās saprātīgāk – ‘Brāļu draudzes – pirmā garīgās atmodas kustība Latvijā’ – sāka ar cilvēku.
  Neizšķieda ierobežotos resursus kādos 14 virzienos, bet koncentrējās uz vienu galveno/būtisko.
  p.s.
  21.gs.apstākļos tā filosofija ir līdzīga?
  ”The purpose of a business is to create a customer. ”
  Peter Drucker

 • <incubus 27.01.2011., 20:33
  - Lai kontatētu šodienas neiepriecinošo situāciju lielu intelektu jau nevajaga, taču uzskaitot problēmas un to rašanās cēloņu – nevajadzētu aizmirst par galveno/būtisko: kā dzīvosim tālāk? Visi esam grēcīgi cilvēki, bet vai varam kādu grēciņu pārvarēt?
  Varam neatkārtot 1990-o gadu pieļautās kļūdas?
  p.s.
  Katrā ziņā – visiem Dievavalstības cēlajiem vēlu to labāko. Lai veicas vismaz pirmo gaismas staru noturēt, jo spriežot pēc vakardienas ASV prezidenta runas – varam sagaidīt jau 2012.g. kārtējo gigantisko globalizācijas/amerikanizācijas vilni. Aktivizēsim aizsardzību?!
  ''1. stars.Aktivizējamies universālajā Saules sistēmā (stiprākais siltuma un gaismas avots uztur visas dzīvības), novēršoties no piramidālās (vergi, vergvagari, vergturi). "

 • \Lai veicas vismaz pirmo gaismas staru noturēt, jo spriežot pēc vakardienas ASV prezidenta runas – varam sagaidīt jau 2012.g. kārtējo gigantisko globalizācijas/amerikanizācijas vilni. Aktivizēsim aizsardzību?!\
  ————————-
  Pērtiķēnus pārvalda caur bailēm un dažādām manipulācijām.Tikai mieru!;)
  2012 sāksies rīts un izbeigsies mošķu laiks.

 • Brāļu draudzes jau nebija valstisks veidojums…

  Valsts sastāv no teritorijas un cilvēkiem, kas aizsargā savu dzīves telpu. Domāju, ka Aristoteļa konstatācija ir visvienkāršākā un objektīvākā – valsti var pārvaldīt viens, vairāki, vai daudzi. Visur savi trūkumi.

  Ja kāds tantuks balso tāpēc, ka Dombrovskis labi izskatās, bet kāds pusbomzis tāpēc, ka Ušakovs uztaisīja pilsētas svētkus… hmm…

  Kad bija monarhijas – tieši tāpat bija cīņa par varu un tieši tāpat bija grupējumi (partijas), kas rīkoja atentātus.

  Var pie varas pielaist arī kompetentus cilvēkus, bet viņi var kompetenti strādāt arī uz citām valstīm vai pašmāju oligarhiem…

 • Tu tik tiešām tici,ka pilsoņi savēl valdību un šī valdība pēc tam valda pēc saviem uzskatiem?

 • incubus 27.01.2011., 21:04
  Pērtiķēnus pārvalda caur bailēm un dažādām manipulācijām.Tikai mieru!;)
  2012 sāksies rīts un izbeigsies mošķu laiks.
  ========================================================
  2011.g.28.janvāra rīts sāksies kā ierasti, jo divdesmit gadus jau 4.maija republiku nav kādi ”mošķi” būvējuši, bet mēs paši ar savām rokām&galvām.
  Ja kāds labāks variants interesē, tad vietnē Aisbergs var palasīt kādu fantastiku:
  ”Ievada vietā
  Vangai bija taisnība! Ir 21. gadsimta otrā puse un kopš trešā pasaules kara beigām pagājuši jau vairāki desmiti gadu. Milzīgas Zemes platības, augstā radiācijas līmeņa un milzīgā ķīmiskā piesārņojuma dēļ, joprojām nav dzīvei piemērotas(..)
  Kādā nelielā Zemes apvidū, kuru kara šausmas skārušas nedaudz mazāk un bija saglabājušās lauksaimnieciskai ražošanai vēl derīgas zemes platības, tika nodibināta «Godīgo Cilvēku Valsts» (turpmāk tekstā – VALSTS),….
  http://www.aisbergs.lv/?cat=70

 • <Andris Orols 27.01.2011., 21:28
  (..)
  Var pie varas pielaist arī kompetentus cilvēkus, bet viņi var kompetenti strādāt arī uz citām valstīm vai pašmāju oligarhiem…
  ========================================================
  Neviens nav perfekts.Tāpēc jau ikvienam cilvēkam ir jāmēģina pilnveidoties, tāpēc jau ikviena sistēma jāmēģina pilnveidot.
  Par to jau antiglobalizācijas un alterglobalizācijas kustības zinātniskais iedvesmotājs Z.Baumants labi pateicis:''(..)Visvisādi cilvēki taisa gudrus ģīmjus, bet patiesībā neviens nesaprot, kā tas patiešām notiek. Šajā ziņā mēs esam līdzīgā situācijā kā mūsu senči pirms 200 gadiem; mūs gaida līdzīgs izaicinājums.
  Viņiem izdevās atrast risinājumu.''
  http://www.satori.lv/raksts/3618
  - VIŅIEM IZDEVĀS RAST RISINĀJUMU – ''brāļu draudze'', jaunlatvieši, jaunstrāvnieki, 18.novembra republika, LPSR, 4.maija republika….KAM TAGAD KĀRTA RAST RISINĀJUMU?

 • >Edge
  Man uz 2012 puzlis vairāk vai mazāk ir salikts.To pavisam drīz laiks rādīs cik vinš ir pareizi salikts ;)

 • Par okupantu un nacionāļu attieksmi pret dzimstību:
  http://zinas.nra.lv/viedokli/bens-latkovskis/40243-svarigaka-izskirsanas.htm

 • >incubus …Tu tik tiešām tici,ka pilsoņi savēl valdību un šī valdība pēc tam valda pēc saviem uzskatiem?…

  Latvijas gadījums parāda, ka pie varas ir marionetes. Situāciju var labot vai nu pašiem ejot pie varas, vai piespiežot to strādāt tautas labā, vai nesadarbojoties ar to. Atmest visam ar roku ielīst zemnīcās vienmēr var paspēt.

 • Es jautātu šādus jautājumus:
  1. Vai vēlēšanas praktiski var būt demokrātiskas?
  2. Kā pilnveidot individuālismu un samazināt kolektīvisumu (kura ir demokrātijas pamatā)?
  3. Balsu pirkšana saeimā – tiesības vai pienākums?
  4. Kā pieņemt sabiedriski svarīgus lēmumus ārpus mazvērtīgās blsošanas vienreiz 4 g.?
  5. Balsošanas bezjēdzība reizi 4. gados.
  6. Efektīvākie risinājumi Latvijas atbrīvošanā no Krievijas gāzes un tā lobija.
  7. Kā novērst cilvēku nonākšanu cietumā?

 • Nesen skatījos vienu no KoB, Pēterburgas nodaļas kpe semināriem par 2010g.
  Tur arī kāds dedzīgs jauneklis bija gatavs uzreiz iet valdībā un vadīt valsti.Sakārtot.
  Zini,pareizi viņam atbildēja semināra vadītājs – a Tu māki vadīt Valsti,ja pat Tev dotu varu?

 • Labrenci-vai tu vispār saproti ko tu pats raksti-es Tevi atceros jau vairāk par gadu-tu taču aģitēji par savu partiju ar tiem pašiem līdzekļiem,kā vecās partijas-bļaudams-krievi nāk.

 • Lūdzu, atsaucieties kāds no TF lasītājiem, kurš plāno apmeklēt šo pasākumu. Es pats varēšu tikt tikai uz ~ pirmo stundu. Labprāt atstātu fotoaparātu (FILMĒŠANAI) un statīvu.

 • NEKAS NAV JĀMAINA ,BET GAN JĀATJAUNO , VĒLĒŠANU LIKUMS ATBILSTOŠI 1922 gada SATVERSMEI. 90 tajos gados vēlēšanu likumā iefiltrēja vārdiņu partija ,kura tur agrāk nebija.
  Varētu piekrist ,ka tajā brīdī ,tas pat bija ataisnoti -lai Interfrontes komunisti netiktu pie varas ,bet šodien tas ir miris dzimis bērns ,kurš velk Latviju aizvien dziļākā purvā. Caur kabatas partijām valsti pārvalda no 3-7 cilvēki- tātad HUNTA. Lai 100 pavalstnieku atbalstīts deputāta kandidāts ir partijas ,makšķernieku vai suņumīļu kluba biedrs ,bet tas nedod viņam nekādas privilēģijas uz varu. Pēc likuma atjaunošanas ,steidzamā kārtā izsludināt jaunas ,demokrātiskas vēlēšanas ,pec kurām neviens tautas ,ne partijas pārstāvis vairs nereaģēs uz ikšķa rādītāja komandām. Atbildēs ne partijas lokomotīves ,bet gan vēētāju priekšā. Nebūs jēgas viņu ,pat pa lēto “pirkt” ,jo pārējie deputāti nepieņems nelietderīgu likumu. Var daudz un dažādi runāt par “pirms Ulmaņa Latviju ,bet parādiet, kaut vienu ,pieņemtu stulbu ,vai nelietderīgu likumu.Vienotība ,pēc būtības ir nāve ,regress un Huntas [3-7 cilvēki] diktatūra. Nav ne par ko jāvienojas ,ir jāpauž savas personīgās domas ,aizstāvot savus vēlētājus. Personību pilns parlaments ,tas nav slikti ,tas ir teicami. Edvīns Puķe 4ATA@4atmoda.lv http://www.4atmoda.lv

 • JĀ!

 • 29.p.”Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, NE CITĀDI APROBEŽOT VIŅA PERSONAS BRĪVĪBU, ja tam nepiekrīt Saeima”
  Tas nozīmē to, ka visus īkšķu rādītājus un norādītājus kā balsot, nekavējoties un turpat uz vietas Saeimas zālē jāapcietina būtu (arī pēc Satversmes).

 • Par Dravnieka lekciju jāatzīmē, viņš sašaurina demokrātijas jēdzienu. Satversme taču saka, ka mums ir demokrātiska valsts, ne tikai vēlēšanas. Bet tas nav viens un tas pats.
  Otrs absurds, ka skatāms programmā. Nedemokrātiskas vēlēšanas nav iespējamas. Nonsenss! Sanāk tauta uz vēlēšanām, bet tautas vietā kāds “trešais spēks” papīriņus urnā met. Fantastikas romāna cienīgs sižets!
  Pareizāk jautājumu stādīt par vēlētāju ietekmēšanu un zombēšanu, bet tad izplēn cēlai mērķis – mūsu vēlēšanu “demokrātija”.

 • Citreiz tā nedarīšu, un publicēšu kā jaunu ziņu, jo visi līdzšinējie komentāri faktiski ir rakstīti pirms lekcijas, vai to autori pašu lekciju nemaz neapmeklēja..

  Ar tiem video vispār traka ņemšanās. Vakar vismaz 1/2 dienu veltīju video apstrādei :(..

 • visi par PROCESU, varbūt es par REZULTĀTU?
  katrs no augstāk redzamiem komentētājiem varētu kaut pāris cienījamus kandidātus nosaukt (atbilstoši katrs saviem iedomātajiem kritērijiem), kurus viņš gribētu redzēt valsts vadībā.

  nu tāds modelītis taisnigām vēlēšanām. davai nosaucam vārdus, vienojamies visi par tiem, un ja galīgi nav ko darīt, var arī tiem kandidātiem paprasīt, vai viņi arī piekrīt :))))

  citādi, tā izskatās ka nekas nemainās, shēmas shēmojam, a tautas glābēju kā nav tā nav.

 • btw, ienācās viens labs kritērijs, pēc kā vērtēt kandidātu: spēja čakarēt sistēmu. citādi, varbūt Apsītis ir ļoti labs jurists un cienījams cilvēks, bet kā tiesībsargs – visiem par apsmieklu. vai arī jaunietis Dzintars – izskatās ļoti laba sistēmas jaunā paaudze veidojas no viņa.

 • <Indulis 5.02.2011., 11:33
  (..)
  Tas nozīmē to, ka visus īkšķu rādītājus un norādītājus kā balsot, nekavējoties un turpat uz vietas Saeimas zālē jāapcietina būtu (arī pēc Satversmes).
  ========================================================
  Kas līdzīgs Latijā jau 1934.g.15.maijā notika.Pajautājiet demokrātijas faniem – vai 1934.g. daudzi devās palīgā saviem priekšstāvjiem, vai vispār bija kādi protesti Latvijā pret Saeimas darbības apturēšanu?
  Var jau nodibināt partijas gan Afganistānā, gan Papua-Jaungvinejas un Amazones džungļos un sarīkot demokrātiskas vēlēšanas, tikai rezultāts tādai ''demokrātijai'' nebūs gluži tāds pats kā Vācijā, Francijā vai Anglijā.
  Par to, ka partija R-Eiropā un PSRS ir dažādas parādības – to 1990.g. Francijas TV diskusijas laikā skaidroja zinātnieks-loģiķis, sociologs A.Zinovjevs toreizējam demokrātu līderim B.Jeļcinam – 'Jūs varat atļaut nodibināt kaut 1000 partiju, taču visas tās pārvērtīsies par mafijas/biznesa klaniem''.
  Starp citu, tā arī notika – jo nosaukt par partiju var arī mafijas klanu, galarezultāts no tā nemainīsies.

 • Andris Rāviņš (Latvijas Zemnieku savienība/LZS):
  ”(..) Ekonomikā mēs svērtos uz nacionālā kapitāla aizstāvību, bet šobrīd tāda nav.Nav ko aizstāvēt!”
  (Rāviņa kurss:decentralizācija.03.02.2010)
  - NAV KO AIZSTĀVĒT. A ko tad kopš 1993.g. 5. Saeimas laikiem aizstāv Latvijas partijas?
  Kas vispār ir noticis Latvijā pēdējo divdesmit gadu laikā? Demokrātijas faniem patīk slavēt ‘demokrātiju’ ar spēcīgiem argumentiem:sak, nekas labāks neesot pasaulē izdomāts….Labi gan, ka Kārlis Ulmanis 1934.g.15.maijā tādus argumentus vērā neņēma….

 • ”Ja pie ziloņa sprosta izlasīsi uzrakstu ”bifelis”, netici pats savām acīm” Kozjma Prutkovs
  - Vajag tikt skaidrība par divdesmit gados Latvijā notikušo, atcerēties fantastiski augsto atbalstu ievēlētajai Augstākajai Padomei un jaunajai Latvijas valdībai, ko sastādīja pēc 1990.g.4.maija – un salīdzināt ar šodienas situāciju, kad uzticamība varai krītās(reitingi).
  Tad, iespējams, varēs skaidrāk saskatīt jēdzienu ”demokrātija” un ”dermokrātija” atšķirības?

 • Biju seminárá uz beigu treshdalju. Ir arí ljoti interesants Video. Arvīds Dravnieks, Publisko Tiesību Instituta (PTI) direktors, tajá komentē partokrātisko vēlēšanu sistēmu LR kā funkcionāli attaisnojamu, tik fokusējot uz personību, ar gruppveida sadarbíbas pieredzi, nepieciešmību . Bet jau Max Webbers, 1922 “Economy and Society”, izklāsta senás Babilonas feodālās sistēmas pamatu – karizmātisko verg-vagaru. No Dravnieka sacítá izriet ka “99 % Iedzīvotāju esot bezpartejisko partija ar mazākuma kompleksu”. Smejies vai raudi – kāds paradokss!!! Vai tik tā nav vēlētāju krāpšana!

  http://www.youtube.com/watch?v=5lN6sM71xUM

  Tas ir attiecíbá uz vienu no Gunta Ulmanja 95. g. apvérsumiem:

  1. “… 1995.gada 6.jūnijā, Valsts prezidentam G.Ulmanim izsludinot partiju sagatavoto un partokrātiskās Saeimas pieņemto Saeimas vēlēšanu likumu, īpaši ar tā 9.panta 1.daļu, Latvijā tika izdarīts valsts varas apvērsums no demokrātijas uz partokrātiju, proti, pretēji Satversmes 1., 2., 9. u.c. pantiem tautai piederošo suverēno valsts varu uzurpējusi partokrātija, bet 99 procentiem bezpartejisko pilsoņu ir atņemtas Satversmes garantētās vēlēšanu tiesības. Viņi vairs nedrīkst izvirzīt kandidātus, iesniegt kandidātu sarakstus, kandidēt, balsot par saviem izvirzītajiem kandidātiem, bet viņi drīkst balsot tikai par partiju sarakstiem. Vairāk kā 15 gadu laikā kopš Latvijā pastāv partokrātija, praksē ir pierādījies, ka varas partiju faktisko rīcību nosaka oligarhija (nedaudzu vara ) un plutokrātija ( bagāto vara )…”

 • Ditta 7.02.2011., 19:30
  (..)
  Vai tik tā nav vēlētāju krāpšana!
  ========================================================
  Krāpšana? Varbūt veiksmīgs biznesa pasākums?
  ‘’ Viena cilvēka muļķība ir kāda cita veiksme’’ F.Bēkons
  Taču tas nav tas būtiskākais, jo pagātnes notikumus mums šodien vairs neizmainīt – divdesmit gados savām rokām&galvām izveidoto valsts sistēmu tagad vajadzēs pārveidot. Tāču, ak, vai – kā pārveidot šo pasaules vēsturē vēl neredzēto, līdz galam neizpētīto past-padomju sistēmu?
  Varēja jau mūsu slavenie juristi Levits, Grūtups, Skudra u.c.dravnieki bez ilgām pārdomām piedāvāt atjaunot 1922.g.Satversmi, taču nodrošināt tās iedzīvināšu/īstenošanos dzīvē nav viņu spēkos.
  Par tās nespējas iemesliem jau kādā 1835.g. rakstīja
  Alekss de Tokville/Alexis de Tocqueville:’Konstitūcijā paredzēto nevarēs īstenot dzīvē, ja tam pretosies lielākās iedzīvotāju daļas vērtības (vērtību pārliecība). Par to vēlreiz runāja Vita Matīsa:
  ”Valsts vīzijas, plānus un programmas varam saražot visģeniālākās, toties jebkura stratēģija (vai ideoloģija) tiks smagi izkropļota brīdī, kad tā sadursies ar Latvijā valdošo vērtību sistēmu. Šī vērtību sistēma noteic, ka jebkurā situācijā vispirms jāmeklē pašlabuma potenciāls sev un savējiem. (..)
  Nemainot vērtību sistēmu, jebkurš plāns, jebkurš ekonomisks modelis, jebkura reforma un jebkura politika (liberāla, sociāla, nacionāla, konservatīva, pragmatiska) tiks izkropļota un piemērota savējo vajadzībām.(..)
  Latvija nevarēs būt plaukstoša valsts visiem tās iedzīvotājiem, kamēr netiks iznīdēta šī savējo sistēma, kura ir saindējusi visu Latvijas telpu, kamēr latvietim pirmajā vietā nebūs lojalitāte pret principu, pret likumu, pret vispārējo labumu, nevis tikai pret savējiem un savu pašlabumu.
  http://diena.lv/lat/politics/viedokli/krize/vispirms-japarskata-vertibas

 • Situācija ir nopietna – ja pēc 1934.g.15.maija 1% spēja jēdzīgi vadīt un valdīt, tad 2011.g., diemžēl, vairs nav spējīgs ne uz ko citu kā atņemšanu/cirpšanu (konsolidāciju).
  Ja arī ekonomikā izdosies kādu uzlabojumu paveikt, tad ilgstošai augšupejai būs nepieciešama to 99% uzticēšanās un atbalsts.Psihologiem/psihoanalītiķiem jau labāk zināms, cik grūti ir pārvarāmas tādas morāli-psiholoģiskās traumas kā neuzticēšanās pat divu cilvēku starpā. Bet pārvarēt neuzticēšanos savai varai pēc visa notikušā divdesmit gados….
  Drīzāk jau tas 1% turpinās iesākto – vēl intensīvāk turpinās ”prātu aptumšošanu”, jo principā jau var turpināt valdīt un vadīt vēl ilgi, ilgi ?

 • UZMANIGI-

 • ATTENTIONS

 • DABA VISPAR NAU DEMOKRATIJAS- MOSTIES

  OHLOKRATIJA IR . BET DEMOKRATIJAS NAV!!!!!!!!!!!

  UZZINIET INETA KA TULKO ODHOKRATIJU UN RAUD

  KAMER VISI GUL PATIESU NEVIENS LATVIETIS NEUZZIN, JO

  MES STRADAJAM AR LATVIESIEM TAISNI BET VINAM NEGRIBAS TRANSLET PATIESU APKART JO BAIGI BISTAMI UZZINAT PAR SEVI PATIESU

 • KAMER LATVIJA IR TIKAJ EMOCIJAS BUS GENOCID JUMS ARI

  KAD TIK JUS SAPROTIET KA IENAIDNIEKS IR VIENS BUS TEMA

  GAIDU ATBILDU NO ADMINA JA ATLAUS MAN RAKSTIT UZRAKSTISU VISU PATIESU PAR LATVIJU UN GULESANU-

 • Pērn Latvijā jaundzimušo bērnu skaits noslīdējis zem divdesmit tūkstošiem. Pirmo reizi kopš 2001. gada. Varam sevi mierināt, ka 1997. un 1998. gadā dzimstība bija vēl zemāka – nedaudz virs 18 000. Ko tas nozīmē, vislabāk var saprast salīdzinājumā.

  1980. gadā Latvijas plašsaziņas līdzekļos izskanēja trauksmes zvans par katastrofālo demogrāfisko situāciju. Tika iedarbināts viss tā laika propagandas aparāts un materiālās palīdzības stimuli. Rezultāts nebija ilgi jāgaida, un 1987. gadā Latvijā piedzima tiem laikiem rekordaugsts bērnu skaits. Kādi tad ir šodienas skaitļi salīdzinājumā ar toreizējiem? Tie ir graujoši.

  GENOCID IR PRET KRIEVIEM UN LATVIESIEM VIENALDIZGS- SAPROTIET?

 • Ivo ir man atrakstíjis ka mans viedoklis ir nesagatavots un video nav TF rádáms.

  Tomér man nekas nav jápiedává, ká tas kas LR brívvalsts Satversmé IR! Pirms vara 95. gadá tur ieslidinája várdu “partija” – táda várda tur nebija un tas ir nekonstitucionáls apvérsuma akts kas atnjem 99 % iedzívotáju iespéju bút ievéletiem. Ja arí Tu, Ivo, to neredzi tad Tu ljaujies varas hipnozei, kuru Tu vélies lai es netraucétu. Man nav jábút hiper-analítikjim lai pievérstu tam uzmaníbu – demokrátija ir nozagta ar vienkárshu acímradzamu panjémienu. Partokrátijas diktarúra tiek saukta par demokrátiju un Tev, Ivo, tas ir OK. Ja Tev tas ir OK, tá bútu Tava personígá lieta, bet tas ka TU turi vártus ciet lai ES, Ditta, varétu zem sava várda, balansétá izteiksmes formá izteikties, piedevám vél piedávájot objektívu Video, kur katrs var izdarít savus secinájumus, tá jau ir Tautas Foruma idejai nepiemérota CECNZÚRA diktatúras valdniekiem izshkjiroshá jautájumá.

  Ivo, Tavas latinjas augstums nedríkst bút Tautas Foruma iespéju mérs. Tas ka Tu péc Saules Dárza seminára TF izliki vienígi savu video arí daudz ko izsaka.

  Tápéc arí tás darba grupas TF neattístás jo Tu vinjas kontrolé, lai gan tám jábút brívám, tik ar vienotu gala mérkju spektru, un tas ir tieshi tas ko piedává Baltu Saules Sistéma. BSS ir lídzeklis katrai vieníbai, katram procesam pashattíríties, bez kádas revolúcijas. Bet tad ir nepiecieshami 2 faktori – caursídígums un várda brívíba, kuru Tautas Forumá vél nav.

  Ja tas strauji nemainísies EKO-kará uzvarés náves kultúra!

 • Ditta KAMER TU TA DOMA NEBUS LAIMES NE TEV NE TAVIEM BERNIEM NE MAZBERNIEM- MOSTIES

  VISS IR VIENKARSAK NEKA TEV LIEKAS STULBENE

  SIEVIETEI IR VIETAS TIKAJ GIMENES JAUTAJUMA BET VIRI BEZ TAVAS EMOCIJAS TIK GALA JEBKURS JAUTAJUMS VELAK PEC PAMODINASANAS

 • Paskatījos gan prezentācijas, gan jutubes sižetus. Protams, Dravnieks ir sistēmas kalps. Taču tik klaja un atklāta demagoģija netika sludināta lekcijās par komunisma iekārtu. Tās noteikti bija pamatotākas ar faktiem un to interpretācija atradās loģikas robežās.
  Paldies, Ditta, par sagādāto apjausmu.
  Fakts par 99%, kuriem liegtas ievēlēšanu tiesības, par to , ka pastāvošai varai ir labi ja 25% vēlētāju atbalsts, par Satversmes pārkāpumiem – tie ir kliedzoši.
  Vēršanās lekcijās pie tāda Dravnieka veida un izmēra sistēmas kalpiem neko nedos. Vien velta laika tērēšana. Vienlaicīgi tie visi ir nopietni Satversmes pārkāpumi. Vai nebūtu pareizāk rakstīt sūdzības Satversmes Tiesai? Ja sūdzību skaits sniegtos tūkstošos, tiesai nāktos reaģēt, ja ne vairāk, tad uz darba apjoma pieaugumu noteikti.
  Kā tiesa atbildēs, pamatos? Kad sūdzējās pensionāri, pamatojums, par ko sūdzības, netika slēpts. Bet šai gadījumā? Tā būtu uzmanības sasināšana uz jautājumu, par kuru liela sabiedrības daļa neko nezina. Varai noteikti nepatiktu.
  Domāju, ka cilvēki atbalstītu tādu iniciatīvu, bet vajadzīgi iesniegumu aizpildīšnas paraugi un skaidrojumi, kas nav īpaši sarežģīti, neprasa ieguldīt lielu darbu, daudz neizmaksā. Varbūt der pamēģināt?

 • Ditta,
  * tu droši darbojies, kā Tu redzi – ar savu Baltu saules shēmu, savu mājas lapu, saviem video! Es tev negrasos jel kā traucēt. Laiks un mūsu darbi arī parādīs, kurš ceļš labāks. Savā lapā tu vari publicēt, kādus video vien vēlies.
  * pirms dažām nedēļām jau te viens ļoti emocionāls tips uz mani izdarīja spiedienu – uzskatīja, ka viņa iesūtītais materiāls ir nenormāli atbilstošs TF. Tāda ir mana ikdiena un pie tā jau sāku pierast. Ja jums ir problēmas ar to, ka Tautas Forumā kaut kas, kas jums šķiet ārkārtīgi vērtīgs, netiek publicēts, veidojiet savas lapas un publicējiet savus rakstus visur citur! Ja tas būs atbilstošs TF, tad tiks publicēts, ja nē, tad mēģiniet saprast, kādēļ nav atbilstošs TF.
  * tavi apgalvojumi par mani ir nepatiesi. Netērēšu savu laiku, lai par kaut ko taisnotos. Minēšu tik to, ka es nekontrolēju nevienu, kurš uzdrošinās DARĪT PATS – es neiejaucos Guntas Ošenieces, kustības ‘Brīvs no ĢMO’, Artūra (Ikšķile), Neo, Kaspara (Savadak.lv), GramatasElektroniski, Gunta Belēviča utt. utjp. darbā. Ja mūsu darbība kā saskaras un varam viens otram palīdzēt, tad tā arī darām. Ja nē, tad mēs nevis dusmojamies, bet darām tālāk savu darbu.
  * es saprotu, ka tev šī mana pieeja nav pieņemama. Nu mēģini savējo! Droši publicē pilnīgi visu pēc kārtas savā lapā! Vēlu sasniegt labus rezultātus! Esmu mēģinājis dažādi, taču šobrīd ir tā, kā ir. Kļūdos, meklēju citus ceļus, mācos utt.
  * Vai tikai nav gluži pretēji? Vai tikai nav tā, ka tev pašai ar to atvērtību un vēlmi kontrolēt ir problēmas? Piemēram, vai tu piekristu, ka tavu 14 Saules staru vietā būtu, piem., DESMIT un to nosaukumi tiktu pārdēvēti savādāk? :)) … nu, saprotams, ne jau manis dēļ vien, bet nopietnas diskusijas rezultātā, kurā iesaistās patiešām “sistēmiski domājoši cilvēki”?! Gribētos redzēt :)

  Vēlu Tev un mums visiem veiksmi!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.