Jānis J.: ‘Vēstule „Tautas Foruma” dalībniekiem’

Periodiski „iekļūstu” tautas forumā un pārlasu atsevišķas tēmas, kas mani uzrunā. Patīkama pārmaiņa no mudžapmeklētām vietnēm Tautas Forumā arvien bija tā, ka dalībnieku viedokļi bija maz, par tēmu un interesanti. Laika gaitā ir redzams, ka vietne kļūst populārāka – līdzi tam nāk diezgan nepatīkama kaite – jo vairāk cilvēku [iespējams šeit drīzāk vietā būtu termins „personāžu”] , jo lielāks piesārņojums.

Ierosinājumi informācijas apmaiņas efektivizācijai.

1) Rekomendācijas dalībniekiem:
a. Izteikties par tēmu.
b. Izteikties lakoniski, strukturēt savu viedokli pa tēzēm.
c. Pēc iespējas mazāk citēt citus autorus, nemaz nerunājot par tūkstošiem pārkopētiem zīmjrakstu blāķiem.
d. Savstarpējiem strīdniekiem – nevis publiski kauties gaidot atbalstu no malas “muļķu cīņai”, bet veidot 1:1 sarunu telpas kur izpausties pēc sirds patikas (par piemēru skaipā).
e. Pirmkārt mācīties paškritiku un savu viedokli formulēt ar saprātu nevis emocijām, impulsīvi piesārņojot šo telpu.

2) Rekomendācijas “augstāka līmeņa dalībniekiem”:
a. Izveidot foruma pieklājības kodeksu – varbūt pirmie punkti jau būtu izmantojami no augšējā saraksta.
b. Izveidot komentētāju filtru (tas gan ir nepieciešams tehniskā līmenī) – ja kāds dalībnieks iebrauc mīnusā, tad nevis slēpts ir konkrētais komentārs, bet visi viņa komentāri, kamēr tas netiek vērsts uz labu. Izvērtēšana – atsaucoties uz kodeksu. Lai nebūtu ka tā ir cenzūra – tad speciāli norādot ir pieeja lasīt pilnīgi visus komentārus – ieskaitot tos, kurus citi dalībnieki ir atzinuši par drazu.

Domāju, ka tas veicams pēc iespējas ātrāk – kamēr vēl ir iespējams un vietne nav par daudz piedrazota. Kopumā – mans paldies gan administratoriem, gan rakstu autoriem, gan arī racionālākajiem komentētājiem.


Ar cieņu,
Jānis J.

P.S. Tāpat kā cilvēku uztveres īpatnības atšķiras – atšķiras arī izpratne par to kā “uzlabot procesus” jebšu veikt taustāmas aktivitātes. Kādam pietiek rakstīt un lasīt monitorā, kādam ir nepieciešamība dzirdēt un redzēt, vēl kādam sajust un pieskarties. Tāpēc es pievienojos aicinājumam veidot “atbalsta grupu” reālajā dzīvē. Faktiski kaut kādā mērā jau mēs visi to darām – izvēloties draugus un aicinot viņus ciemos, lai kopīgi parunātos.


 • “Izveidot komentētāju filtru (tas gan ir nepieciešams tehniskā līmenī) – ja kāds dalībnieks iebrauc mīnusā”
  Redzi nu Jāni mēs jau visi esam cilvēki , visiem mums patīk atzinība , mīlestība – vai es būšu jums vajadzīga , ja būšu lakoniska piemīlīga , toleranta apzinoties , ka mani tagad filtrē . Jo vairāk likumu ir sabiedrībā jo mazāk mīlestības .

 • Vienmēr jau būs kāds neapmierinātais.Man arī daudz kas varbūt nepatīk,bet tādēļ cepties!!Ideālu saita modeli neatradīsi.Ja galīgi nepatīk var jau uzrakstīt pats savu saitu un tēlot tur Napoleonu,ir jau gadījies būt tādos saitos.

 • Ar nepaklausīgajiem piedāvāju darīt kā te ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=XMfWI3Wqil8

 • Nodoms tiktiešām ir labs un patļoti aktuāls, diemžēl dzīvē mēs ar šiem nodomiem nez kāpēc bieži bruģējam ceļu uz…pavisam atšķirīgu virzienu no sākotnēji iecerētā.Kā atrast zelta vidusceļu- būt korektam, lakoniskam un nedarboties tikai pašapliecināšanās dēļ, tai pat laikā -justies brīvam savos spriedumos, lai cik piezemēti tie arī būtu!? Varbūt pieturēties pie sen zināmā: ” (Ne)dari otram to, ko (ne)gribi, lai otrs darītu tev.”

 • Kāds var nosaukt kādu reālu vietni, kur JāņaJ. ieteikumi tiek ievēroti? Ir tāda ideālā vieta internetā?
  p.s.
  JānisJ.:”(..)Domāju, ka tas veicams pēc iespējas ātrāk –…” – JA NĀKSI PALĪGĀ REĀLI PALĪDZĒT/PASTRĀDĀT VIETNES TF ADMINISTRATORAM, TAD ‘NO PROBĻEMS’?

 • Paldies, Jānim par priekšlikumiem! Vairākas labas domas, ar kurām varētu papildināt pašreizējos “TF kārtības noteikumus” – http://www.tautasforums.lv/?page_id=702

  Šovakar vēl gatavošos rītdienas pasākumam, tādēļ izvērstāku komentāru uzrakstīšu citu dien..

 • Labas idejas, atbalstu.

 • Vai kāds no šiem komentāriem atbilst priekšlikumiem?
  Cik ilgi vēl ir plānots apmainīties ar informāciju?

 • <Kandesa
  (..)Cik ilgi vēl….?
  ========================================================
  Kamēr būs elektrība, dators un par interneta pieslēgumu varēs samaksāt?
  p.s.
  JānisJ. nav uzrakstījis priekšlikumu ieviešanas paredzēto laiku/beigu datumu uzrakstījis, tā kā ķerties pie lielisko ieteikumu īstenošanas vari arī nākamgad?

 • Kad rīkosim tikšanos klātienē man ir priekšklikums
  neveidot šo tikšnos kā izklaides pasākumu ,aicinot
  kādus māksliniekus. Manuprāt to vajadzētu organizēt
  kā domu apmaiņu par kādu iepriekš noteiktu tēmu
  ļaujot visiem iztekties .Sākumā varbūt vienkārši noorganizēt iepazīšanos atmetot jebkādas personīgās
  ambīcijas piemēram – ak tu esi tas , kā tu varēji uzrakstīt tā un šitā . Es saprotu , ka daudzi no mums ir izteikti līderi , kuriem gribās , lai visi domā un spriež tāpat kā viņi , vai vislabākais vispār nespriež , tikai dara ko liek . Manuprāt vajadzētu nolikt malā un visiem nākt kopā izmirstot savus nopelnus , vai neveiksmes pagātnē un orjentēties uz to , ko mēs varētu izdarīt nākotnē mūsu pašu un mūsu tautas labā . Nešķirojot nevienu ne pēc nacionālām ne reliģiskām ne kādām citām sociālām kategotijām . Tad jau redzēs kas no visa tā iznāks .

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.