Seminārs sistēmiski domājošajiem – otrdien, 25.janvārī

Laiks: 25. janvārī, plkst: 17:00 – 21.00
Vieta: LU, Rīga, Raiņa Bulv. 19, 6. auditorija


PROGRAMMĀ
:
* Ditta Rietuma (LatvijasRepublika.info) – Neatkarīgas labklājības valsts konceptuālais DIZAINS; ietvertie instrumenti (apļa diskusija)
* Juris Putriņš (Democracy21.lv) – LR dejure 90. gadskārta
* Ivo Verners (TautasForums.lv) – Kādēļ iedzīvotāju izaugsmes un sadarbības sekmēšana ir viens no primārajiem uzdevumiem
* Andris Orols (AntiGlobalisti.lv) – Ja likums un varas process ir pret Jūsu veselo saprātu! Kā demokrātiski organizēties pilsoniskās nepakļaušanās aktam.

Pasākumu ievadīs folkloras grupa “Silavoti“, noslēgumā uzstāsies Vītolu ģimene.


Organizē Ditta Rietuma
,
LatvijasRepublika.INFO


 • Es pat nezinu vai teikt, vai vienkārši noklusēt, dārgie tautieši.

 • Rast, izlasot lielu daļu no taviem līdzšinējiem komentāriem, manuprāt, labāk būs, ja neko neteiksi ;). Kaut kā maz priekšlikumu un noderīgas informācijas atrodu tevis rakstītajā…

  Ir doma, ka vismaz daļu no pasākuma nofilmēšu (būtu jau labi, ka kāds nāktu talkā).. un, ja būs kas izplatāms, tas pēc tam būs pieejams arī TF.

 • Noklausījos tos divus Dittas Rietumas ierakstus par apļa diskusiju, atklāti sakot, neko nesapratu. Vai tas ir tamdēļ, ka izstāstīts kaut kas netika līdz galam?
  Saki, Ivo , vai tie būtu tie ieroči ar kuriem cīnīties pret mūsdienu liberālismu un veiksmīgo ekonomiku. Var jau staigāt rozā brillēs bet cik ilgi? …

 • Es ar biju aizgājusi uz vienu apļa diskusiju. Kaut kāds murgs! Pēc dažām minūtēm aizgāju jo tas kas tur sākās bija absolūti nenormāls!! ļoti žēl bija pazaudētā laika .. Iesaku Jums arī nezaudēt laiku iesaistoties.. Viņi nu nav tie kas kaut ko saprot ne tie kas kaut ko būtisku var mainīt, jo viņi nav gatavi izvērtēt un novērtēt ne sevi ne citus….

 • Redziet, Rast un Zane!
  MĒS PAŠI esam tie, kuri nosaka saturu – vismaz ļoti daudz kam! Šajā gadījumā es, man doto laiku šajā pasākumā, izmantošu tik lietderīgi, cik vien iespējams.

  Piekritu uzstāties, jo ieguvumi šādi (daži no tiem):
  1) tas man pašam līdz otrdienai liks sakārtot domas par to, manuprāt, būtisko tēmu, par kuru runāšu;
  2) man tā būs iespēja uzstāties. Uzstāšanos nofilmēšu, izanalizēšu, mācīšos.. ja būs kas derīgs sanācis, publicēšu;
  3) tur būs Andris Orols, Jānis Vītols, ceru, vēl vairāki cilvēki – DARĪTĀJI. Kritizētāju jau tad ir pilna pasaule.. Tie arī ir tie parazīti, kuri dzīvo pašreizējā sistēmā un arī, malā sēžot, gaida ka citi viņu vietā visu paveiks.

  Bet ko Jūs pa to laiku darīsiet? Ja jūs šajā laikā paveicat kaut ko patiešām lietderīgu un LIETDERĪGĀKU, tad viss kārtībā… Katram savi darbi.. Aizies tie, kuriem tur vajadzēs būt.

 • Nu redzēsim nākotnē kuram ilūzija ka visus cilvēkus var mainīt uz labu, sagrūs visātrāk. Es ceru ka tas notiks ātrāk, jo tad arī beigsies nelietderīga laika šķērdēšana..

  Atceros ka tā sauktajā apļa diskusijā – kur viens otram centās pierādīt savu absurdumu, pēc tā tika parādīta saule kuras stari tika veidoti no sērkociņiem…Tā kā bērnudārzā..

 • Vai tas būtu tā kā pienākums – aiziet? Es taču neesmu dzirdējis tavu Ivo viedokli par apļa diskusiju, jeb Tu pacentīsies to apiet?
  Par Tevis darīt es nekomentēšu, ja man nav ko komentēt, un es to daru par lietu. Tev kāda koncepcija ir -ja vēlies iesaistīt mani šajā pasākumā? Citādi var gadīties,ka nākšu ar savu (iespējams)un tā Tev var nepatikt. Ar to ir jārēķinās, jo tautiskās lietās tāpat pastāv konkurence. Tu taču vēlies kļūt par Latvijas premjeru?

 • Ļoti piekrītu Ivo!

  Pasākums (šis, vai līdzīgs) vajadzīgs mums pašiem – tiem, kas nav nolaiduši rokas, bet grib ietekmēt notikumu norisi mūsu valstī. Pirmām kārtām iepazīties klātienē un otrkārt – aizmirstot visādas iespējamās iepriekšējās domstarpības – vienoties kopēju mērķu sasniegšanai. Tikties nevis papļāpāšanai par visiem zināmām tēmām, bet darbam.

  Mūsu ir tik maz… un ja vēl mēs nevaram vienoties personīgu ambīciju vai kā cita dēļ, nu…

 • Lai ietekmētu notikumu norisi mūsu valstī ir vajadzīga koncepcija, programma utt. Bet kas sanāks ja tādas nav? Katrs vadīsies pēc savām svētīgākajām emocijām? Un kopā savilks galus un tad būs lielā izbrīnā par to, ka atieecīgā pretestība atkal būs soli priekšā?
  Vienoties var kaut kādā sastādītā plānā utt.

  Vai es nācu tādēļ lai ar kādu kasītos? Vajag skaidrību.

 • rast, kur var iepazīties ar Tavu “koncepciju, programmu”?
  Piekrītu, ka tāda vajadzīga. Gaidu ar nepacietību.

 • Varbūt kāds grib būt tikai par ganu?

 • Ivo, nevajag pāprast – ne jau ar manu jeb ar savu

 • Nevienā apļa diskusijā piedalījies neesmu. Nevaru spriest. Mana koncepcija top. Tās bāze – TautasForums.lv. Par premjeru kļūt nevēlos. Man ir citi uzdevumi. Tu kļūsti bērnišķīgs. Vairāk laika tev veltīt nevaru atļauties. Gatavošu prezentāciju.

 • Šāda koncepcija ir vajadzīga , lai būtu pēc kā vadīties. Citādi katrs raus uz savu pusi.
  Ja gribam garaiņus izsaukt, tad attiecīgi daram to pēc noteikta punkta.

 • Nu nevajag man pabāzt savu aizņemtību. Veidojas viedoklis

 • Zane Tu biji seminaaraa tikai pus stundu aplja diskusijas laikaa un es nozheloju ka taa sanaaca ka paaris cilveeki taas laikaa Tevi toreiz aizskaara pilniigi nevietaa un prasti. Atvainojos ka es neuzmekleeju Tevi lai atvainotos par to, bet Saules Dárza semináru uzdevums ir pulceet sisteemiski domaajoshos un veidot Labklaajiibas Valsts Dizainu. Tas ka tie sisteemiski domaajoshie biezhi vien ir nezheeliigi, un veel piedevaam reti kad tieshaam ir sisteemiski domaajoshi, ir Dizaina izveides procesam deriigo speciaalistu atlases specifika. Taa ir citreiz diezgan skarba vide, taapat kaa shii foruma komentaaros. Taapat skarba esi shodien Tu, Zane! Visi mees tikai pilnveidojamies, bet lai daram ko varam lai beidzot iestaajas silto energjiju un komunikaacijas tonju prasmes laiks!

  Muusu saules loks kljuust prasmiigaaks ik dienas un nu jau gandriiz visi stari ir vismaz iesaakti apruupeet
  http://www.latvijasrepublika.info/zini.html

  Bet darbs ir tikai saacies, naac pulkaa…

 • Ja godājmā Ditta sistēmisko nostādīs pret sistemātisko domāšanu,tuvākajā laikā sistēmiskā cietīs sakāvi , un līdz Zelta tūkstošgadei mēs nekad neizkļūsim no tās vieta kur nu mēs atrodamies, Tie nav tie instrumenti , kuri šodien ir jāizmanto. Ja laika ir pietiekoši, tad ir savādāk.
  Es tikai gribu zināt, kā Jūs gatavojaties apļa diskusiju ieviest cilvēkā ar skaidru domu?

 • Esmu ievērojis – tiklīdz kāds nāk ar kādu iniciatīvu, tā tūlīt virsū metas anonīmi vampīri, spārnu apgraizītāji profesionāli nomelnotāji.

 • ”Ja no vilka baidies, mežā neej!” – ja kāds iedomājās, ka nebūs grūtību, ka nebūs pretdarbības no konkurentu puses, tad…
  Katrā ziņā novēlu veiksmi un saturīgu semināru!Tiešraide internetā būs?
  p.s.
  Kad 1991.g. janvārī cilvēki sāka rīkoties, nevis ”sēdēt aizkrāsnē” – tad arī bija līdzīgi.Viens otrs vēlāk gan atzina savas kļūdas (V.Lācis), taču viens otrs vēl joprojām turpina ”gudri” atrunāties (redz, Gorbunovs esot Tallinā solījis, tāpēc….).

 • Ja būtu iespēja labprāt aizietu.

 • Ar to, ka visādi *rasti ‘nāks talkā’, jārēķinās ;). Tiešraide internetā būs, ja tu, Edge, noorganizēsi.. :)) Ļoti vienkārši, vai ne?

 • Cik saprotu, tiek veidots brīvā cilvēka aizsargajošs zinātnisks koncepts.
  Esmu lietas kursā, ka uz planētas eksistē tāda kā visu lietu un cilvēku savstarpējo attiecību optimāla struktūra, kurā iespējams pilnvērtīgi attīstīties katrai dvēselei kura nākusi šajā pasaulē gūt savu pieredzi. Šī struktūra vistiešākajā veidā ir saistīta arī ar katras dzīvas būtnes ģenētisko struktūru. Tā kā teorētiski mums katram ir pieejama pilnībā visa informācija par visu, kas jebkad ir noticis, notiek un notiks šajā realitātē, to parasti sauc par Zemes informatīvo lauku.
  Par lietām, kas atrodas šajā Zemes informatīvajā laukā man tā kā būtu skaidrs. Es tikai kaut kā īsti nesaprotu, kā domāts pēc kaut kāda vispārināti deklarēta koncepta nodrošināt iedzīvotājiem pašpietiekamus dzīves apstākļus. Kāds kuram pieder visa pasaules nauda nolēmis ar to beidzot kaut ko darīt, tikai viņam trūkst ideju kā?
  Pieņemsim, ka seminārā galvenās vadlīnijas katrā no izvēlētajām nozarēm būs savilktas. Pieņemsim, ka tiks izveidota jauna, gudrāka, taisnīgaka sistēma. Jautājums tikai – kurš nemāk vadīt savas lietas šajā pasaulē un kam šī sistēma ir nepieciešama.
  Kā man redzams iz vēstures, tad katra jauna šāda sistēma ir bijusi arvien komplicētāka un prasījusi arvien lielākus resursu ieguldījumus. Tā mēs esam nonākuši līdz gandrīz pilnīgam neatjaunojamo zemes resursu izsīkumam. Nauda nav nekāds resurss.
  Mana koncepcija ir apmēram šāda – dodu priekšroku vesalam persikam, kuram ir savs kodols un kurā nav sasprausts neviens sērkociņš.
  Cik man zināms, visi lielie meistari un skolotāji, kas iemiesojušies uz šīs planētas, pārzin savas lietas un dara savu darbu. Laiks tiek paātrināts, informācijas bloki tiek demontēti, egregoru vara mazināta. Karmas likums arī dara savu darbu. Tiem kuri vēl nav izpratuši šos likumus tiek likts spogulis priekšā. Agrāk ar dažādu sistēmu un nenormāli lielu dabas un cilvēkresursu palīdzību šis spogulis tika atbīdīts laikā. Taču tagad visi šie resursi strauji iet uz beigām, un katram redzēt gribošam un ar sevi strādāt gribošam cilvēkam viss kļūst acīm redzams.
  Jebkurā gadījumā, dažādas informācijas vākšana un apkopošana ir laba lieta, ja tā notiek atklāti un rezultāti pēc tam būs pieejami visai sabiedrībai.
  Par dzimumu līdztiesības tēmu man var būt arī būtu ko piebilst, bet īsumā šī būtu nozare, kura manā skatījumā vismazāk prasītos pēc kaut kādas sistēmas.

 • Ļoti skaisti komentāros parādās kurš ir plānā galdiņa urbējs, un kurš nav. Ja tev nav ko teikt, klusē, jeb kā viens mans interneta draugs teiktu, nepiepļūti ēteru! ;)

  Tad jau tiekamies!

 • Faktiski visi šie ”saules stari” (jeb vienalga kā tos nosauc) ir tās pašas ministrijas. Līdzīgi bija arī tautasforuma sapulcē pie Turaidas pirms pusotra gada, kad uz tāfeles tika rakstītas darba grupas.

  Grozies kā gribi – runājam par vienu un to pašu dažādiem vārdiem un terminiem. Daļai cilvēku vienkārši ausīs ”griež” vārdi ”partija”, ”ministrijas” u.c., jo momentāli ieslēdzas asociatīvā domāšana un pretestība. Tāpēc šeit es redzu mēģinājumu to pašu pazīstamo pasniegt citā formā.

  Arī ētikas kodekss esošajā valsts pārvaldē ir faktiski visur klāt, bet tas netiek īpaši akcentēts (nospļauties daudziem deputātiem par tādiem sentimentiem…). Šeit tas ir nolikts pirmajā vietā. Runa vienalga ir par politiski – ekonomiskas programmas izveidi.

 • Silavoti – senās jūdu kabalas sargātāji un
  šī plaģiāta izplatītāji (uzdodami to par senlatviešu
  kulturu ). Par kādu valsts koncepciju ies runa , ja
  lielākajai diskusijas dalībnieku daļai būs kaladū galvā , varbūt kāds arī bluķi būs paņēmis līdzi kā ietverto instrumentu.

 • Dānijā ierosināts tiesas process pret Lisabonas līguma parakstīšanu. Un te materiāls par Lielbritāniju:
  http://diena.lv/lat/tautas_balss/blog/normunds-grostins/lielbritanija-aizstaves-savas-intereses-pret-es

 • Nosaukums daudzsološs. Lielākai sabiedrības daļai patiesi klibo sistēmiskā domāšana. Sistēma vienmēr veido lietu kārtību.
  Gribu teikt ka jebkāda tikšanās dod savu pievienoto vērtību.
  Reiz uz kādu tikšanos biju paņēmis līdzi cilvēku ar profesora grādu. Uz tikšanos bija atnākuši cilvēki, kas nerunāja par augstām matērijām, bet ikdienišķām lietām. Biju patīkami pārsteigts, kad mans paziņa ejot prom man pateicās par uzaicinājumu. Uz jautājumu: “Ko tu ieguvi?” Viņš man atbildēja, ka viņš atnākot mājās noteikti pamēģinās uzcept pankūkas pēc receptes, kuru ieteica kāda kundze.
  Mēs katrs zinām daudz, bet kopā mēs esam ar lielāku pienesumu. Katram mums ir pieredze un kļūdas.
  Vēlu visiem panākumus, būt vienkāršākiem bez lepnības un greizsirdības pret pasākuma iniciatoriem.

 • žetonu sauja Egilam – uz jebkuru tikšanos, kas man vai nu ir piespiesta, vai uz kuru es burtiski lidoju cerību un mīlestības spārniem
  ( vai jūtat? – te jau ir ieslēdzies tas tumšais apņirdzošais un vampīriski ārdošais spēks, kas ir katrā no mums
  x
  Cilvēka Dvēsele ir tā arēna, kur Dievs ar ne-BŪTĪBU cīnās – teica Fjodors Dostojevskis x
  tiš , prom melnie leģioni)
  es vispirms eju ar mērķi apmainīties ar idejām
  x
  x x
  JA tev ir ābols un man ir ābols un mēs apmaināmies ar āboliem,
  TAD pēc apmainīšanās ar āboliem, mums katram atkal ir divi āboli
  .
  JA man ir ideja un Tev ir ideja un mēs apmaināmies ar idejām,
  TAD pēc tikšanās mums TAGAD katram ir vismaz pa divām idejām
  .
  x
  x x
  es eju satikties ar jaunām ļaužu, darbu un ideju Dvēselēm
  ———
  Vai sapulces rezultātā kāds kļūs par priekšnieku, piemēram, premjerministru?
  Jā es noteikti kļūšu. – iespējams, kļūšu par bļinu premjeru
  TIKAI vai ir nozīme posteņa, amata, krēsla vārdam?
  Kādreiz uz Zemes nebija pat viens miljons cilvēku. Tagad ir nu jau 7 miljardi un pēc apmēram 15 gadiem būs 8 miljardi. Ja ņemam cilvēku saišķus pa miljonam, tad iznāk, ka mums ir vajadzīgi kādi 8000 Vadoņu. Būtībā jau nav nozīme saišķa lielumam. Ir pat labāk, ja saišķis, vismaz iztekā, mazāks. Ja jūs atradīsit pasaules kompetentāko ekonomiku reitingu, tad ieraudzīsit, ka pirmajā desmitniekā un divdesmitniekā vismaz puse ir mazi valstiski veidojumi par ar apmēram 300 000 – 800 000 cilvēku. Faktiski te uzskatāmi redzams kā strādā elites izskaldīšanās likums attīstoties etnosam. Vai esat ievērojuši, ka gan Bībele, gan Korāns sižetiski sākas ar Ābrahamu, kas esot bijis pirmais cilvēks, kas atradis par vajadzīgu uzklausīt dieva VĀRDU? Vai esat ievērojis, ka abās šais Grāmatās figurē arī Jēzus? Toreiz uz Zemes vienkārši bija “praviešu laiks”, iespējams, ka tagad arī. Pirmās pēdējās desmitgades izrakumos atrastās cilvēku mītnes ir tikai ap 200 000 gadu vecas = tātad tas bijis pirms tikai apmēram 4 000 paaudzēm. Bībeli aktīvi rakstīja tikai apmēram 40 paaudzes.
  > Garīgi šeit it kā viss ir skaidrs, taču laicīgajā plāksnē acīmredzami prātus mulsina tas, ka pēc tam būšot gals, kaut gan nekur nav teikts par sekojošo tūlītējo galu. To cilvēki piedomāja paši un tāpēc joprojām sevi spīdzina ar šādām iedomām no paaudzes uz paaudzi. Cilvēks šajā ziņā ir dīvaina būtne, kas, zinot par savas fiziskās eksistences neizbēgamo galu, vairāk uztraucas par vispārējo pasaules galu, nevis par saviem pēcnāves norēķiniem.
  =>Protams, šai pasaulei gals ir neizbēgams un, kā savā laikā ir secinājis filozofs un ķīmiķis Ostvalds, tas var iestāties pēc entropijas likuma siltuma nāves dēļ. Bet tā jau ir nepārredzama nākotne, par kuru mums nav jālauza galva:
  Debess un zeme zudīs, bet mani vārdi nekad nezudīs. Bet dienu un stundu neviens nezina, ne debesu eņģeļi, ne Dēls, kā vien Tēvs. (MT 24:35-36)
  Tātad Kristus otrā atnākšana laicīgajā skatījumā nozīmē paradīzes atjaunošanu zemes virsū, kur vairs nebūs ļaunuma starp cilvēkiem. Bet tas ir panākams ar impērisma apkarošanu, visu lielvalstu sašķelšanu nelielās demokrātiskās valstiņās, kādas pastāvēja Senajā Grieķijā pirms Maķedonijas ekspansijas vai Livonijā pirms XIII gadsimta, lai būtu iespējama visu iedzīvotāju līdzdalība likumu lemšanā, kuri paši deleģētu savus pārstāvjus uz starptautiskajām institūcijām.
  ———-
  Arvids pauda domu, ka resursi ir izsmelti. Kādam tā var šķist un viņš to uzrakstījis. Arvids pieņēmis to par spriedumu – sev, mums, man? Es tam nepiekrītu. Jo man ir skaidrs, ka manas dzīves laikam un manu pēcnācēju septītam augumam resursu pietiks
  ——–
  Iespējams, ka sestdien tikos ar Zani. Biju ieplānojis vienam aplim divas stundas. Vēja spārniem aizskrēja trīs stundas. Došos uz savu Alma Mater vismaz tikties ar Zani vai kādu citu, kam skaidrs, ka lietas labojamas arī lielā mērā mazliet sakopjot izglītības druvu

  Ja tiešām Saules enerģētisko resursu pietiek vēl desmit miljardiem gadu, tas nozīmē, ka uz mūsu planētas vien ir dotas iespējas dzīvot vēl 300 – 400 miljoniem paaudžu. Bet bez Saules sistēmas vēl eksistē neskaitāmas zvaigžņu miriādes kosmiskajās dzīlēs ar to neizsmeļamiem enerģijas krājumiem.

 • Manuprāt, nav tik svarīgi, vai to sauc par stariem, zariem vai ministrijām (vārds minister nozīmē kalpot, apkalpotājs). Taču tādas sanāksmes nevar būt sevišķi vērtīgas, ja uz tām ierodas ar tukšām rokām un tukšām galvām, bet lielām pretenzijām kaut ko saņemt vai sagaidīt no citiem.
  Katram, kas vēlas kalpot, ir sevi atbilstoši jāsagatavo. Tātad jāizglītojas, jāgūst nepieciešamās prasmes. Tad arī būs tie instrumenti, kuru darbību var saskaņot, harmonizēt utt.
  Tieši šis moments vai tā trūkums mani visvairāk mulsina. Mums it kā tāda patērētāja attieksme. Nevis domājam, kā sevi sagatavot darbībai kādā starā vai ministrijā, bet meklējam šķēršļus, atrunas, meklējam vainas citos, aizejam aizcērtot durvis, tiklīdz kaut kas nenotiek tā, kā esam iedomājušies utt.
  Tāpēc es personīgi neloloju lielas cerības tieši saistībā ar šo konkrēto sanāksmi, jo, cik noprotu, reti kurš tai ir mērķtiecīgi un sistemātiski gatavojies. Būtu labi, ja sanāksmē nonāktu pie slēdziena, ka jāizvēlas kāds konkrēts stars un pēc tam nopietni jāgatavojas un jāizglītojas, lai šo staru piepildītu.

 • Ļauno spēku vēsturiskā opozīcija ir kristiānisms, jūdaisms, muhamedānisms un senā dievturība.
  Man personiski ir virkne neskaidrību par to -
  kas es esmu? kas mēs esam?
  Protams man ir dažas domas par to
  kas es esmu? kas mēs esam?
  Esmu gatavs ar dažām domām padalīties
  ——————-
  Te ir kādas grāmatas priekšvārda priekšvārds – pat grāmatas autors apmēram pirmajās 20 000 zīmēs atkārtoti uzsver, ka tas ir DARBA melnraksts, kādas versijas versija:
  Analizējot vēl nopietni nepētītas slepenas operācijas un deduktīvi izvērtējot faktus, ir iegūstama principiāli jauna vēstures versija. Salīdzi­not Bībeli ar pagātnes faktiem un modernās fizikas atziņām, var secināt, ka gadu miljonos cilvēce dzīvoja pilnvērtīgu dzīvi. Bet pēdējie 6000 gadi ir piesātināti ar neģēlībām, ko izraisīja reizē ar krāsaino metalurģi­ju dzimušais sātanisms – zemes ķēniņu paaudžu paaudzes. Tādēļ pirms 2000 gadiem civilizācija gandrīz aizgāja bojā. To izglāba Jēzus Kristus pestīšanas misija. Kristiānisms sātanisko Romas impēriju sagrāva. Ei­ropā tika atjaunota tradicionālā kārtība, kuras vārdā savas galvas nolika daudzi grieķi, teitoņi, jūdi, arābi un citi varonīgi cīnītāji. Impērijas kalpi -vergturi – izklīda pa Eiropu kā vikingi – laupītāji. Taču sātanisti revanšē­jās, Eiropā ievazājot absolūtismu un divas jaunas Romas impērijas. Pēc Lielās franču revolūcijas zemes ķēniņi mainīja taktiku – cilvēces paš­iznīcināšanas kariem veidoja pseidostrādnieku partijas un to ekstrēmistiskus triecienspēkus – komunistus, nacistus, fašistus un fundamen­tālistus. Šo ļauno spēku vēsturiskā opozīcija ir kristiānisms, jūdaisms, muhamedānisms un senā dievturība.
  Izrādās, ka vēstures pirmavoti tika viltoti jau sirmā senatnē – Sokrā­ta manuskriptu nav, Flāvija jūdu vēstures avoti ir pretrunā ar grieķu tul­kojumiem un Kumranā atrastajiem tīstokļiem, bet citi pirmavoti vispār nav atrasti. Latviešu Indriķa hronikas pašreizējā versija ir pretrunu pil­na. Atklājies, ka mūsdienu krievu senči nebija slāvi, vikingi nekad nav bijuši skandināvu senči. Mūsdienās sātanisti ir apvienojušies slepena­jā Eiraziešu ordenī. XIII gadsimtā Baltijas jūras austrumu krastā tautas labprātīgi kristījās, un stāsti par piespiedu kristīšanu ir izdomājums.

 • Kāda problēma? Tikai kurus? Starus var meklēt tvaika ielā.

  Ja nav problēmu, var taču ievērtēt ievadapklāstu uz divam daļām ,skatīt šeit>http://www.latvijasrepublika.info
  Uz lekcijām vajag iet un attiecīgi uzdot jautājumus, kas un kā, ko tas dod vai ir citi stari, no kuriem pasargāti no kuriem nē.

  Šajā sakarā es gribetu pieminēt, to, kas esmu noklausījies arī citas lekcijas, ne tikai Latvijā, Nu teikšu atklāti, dažas izraisa ko tādu, kad es nezinu vai cilveki ir tumsoņas vai skolā nav gājuši. Tā kā salīdzinot mēs vel esam balti.

  labu jums dienu

 • Janis_K.
  24.01.2011., 11:22
  Manuprāt, nav tik svarīgi, vai to sauc par stariem, zariem vai ministrijām
  —————————————-
  Jāni ir svarīgi,jo lielākā daļja neizprot,ko tas nozīmē,un izlasot par tiem stariem un saulēm nemaz tālak neinteresējas,jo saista ar kārtējo tautas nacionālistu pulciņu-nu ne tiešā veidā,bet apmēram tā-domu tu saprati.Arī es,ja nebūtu drusku kursā un nepazītu pāris cilvēku no viņiem nebūtu pievērsis uzmanību.

 • Vienmēr pastāv izvēles brīvība, piedalīties vai nepiedalīties. Vienmēr var šaubīties, piekrist, oponēt.Šādās tikšanās reizēs svarīgi ir salīdzināties cik daudz tu pats zini un vai tas ko tu zini vai ko zina citi, kādam vajadzīgs. Mani nesatrauc, kas bija pirms 40 vai 4000 paaudzēm, es zinu, ka esmu. Es nedomāju, kas būs pēc 1000 gadiem, bet domāju, kas notiek šodien, rīt, vismaz nākamos man atvēlētos gados. Var jau nedarīt neko, tāpat jau pienāks gals, vai vērts pūlēties? Nevar otram likt darīt to, kas tev liekas labs. Kas vienam labs, citam var nederēt un būt slikts. Ja reizēm pazaudēju laiku, nevienu nevainoju, mana izvēle bija, savu laiku pazaudēju.
  Nav tādu ieteikumu, brīnumrecepšu, kas absolūti visus padarītu laimīgus. Bet ar to jau pietiek, ja kādam vari parādīt iespējamo ceļu pietuvoties tam, kas kādu laiku dod mierinājumu.
  Nikodēms nevarēja saprast Kristus teikto, par piedzimšanu no augšienes. Vai tad iespējams ir atgriezties mātes miesās? Vai tad šodien nav daudz tādu, kuri domāja kā Nikodēms?J.K ieteica grāmatu, es izlasīju. Arī es varētu viņam ieteikt, tāpēc mums katram būtu grāmatas vai grāmatu saturs?Labāk lai mums būtu bļinu premjeri un profesori, kas kaut ko jēdz no praktiskās dzīves nekā teorētiķi, kas protams arī vajadzīgi. Bet lielāka uzticība pret šiem eksperimentētājiem būtu tad, ja viņi uz savas ādas izbaudītu savus piedāvājumus.

 • > Ivars 24.01.2011., 11:36 Man pašam ne sevišķi patika šis komentārs un mazliet negatīvais tā vērtējums sakrīt arī ar manām domām un es tajā ierakstīju ->
  tas ir darba melnraksta versijas versija
  BET
  tādas domas tomēr pieder pie realitātes un prakses:
  kur rosas, tur putekļi put un tie katram pašam jāslauka, Dievs to nedarīs.
  > pasākums solās PEF (Pasaules Ekonomiskā Foruma) mērogu cienīgs, lai nu tā būtu; ir vēlme pēc pauzēm lielās izrādēs; citādi pēdējā teātra izrādē, kur biju, man nācās gandrīz trīs stundas nosēdēt bez pauzēm; ziniet, tad “tekošā nepieciešamība” mēdz likt iziet no zāles
  > patiesībā no šī pasākuma NEKO neceru, bet pieļauju, ka vismaz 5 minūtes no tajā pavadītā laika nenožēlošu

 • Varbūt meklējot Vispārēju Labumu, der ievērtēt šito>http://www.youtube.com/watch?v=kFpbc9EsWcw&feature=related
  vai arī šo>http://www.youtube.com/watch?v=y3loaWR_Nqo&feature=related
  Vispārīgi šaubos par VL tādu, ja nav vienotas nostadnes vismaz cilveku līmenī. Nav jau arī planētas Zeme kodeksa, priekš cilvēku sugas.

  > EgilamR, kā zini, ka Nikodemus nesaprata Jēzu? Tā runā?

 • Nav, nekad nav bijis un nekad nebūs tādas lietas kā vispārējais labums.
  Vienmēr katram ir izvēle – strukturēties pašam/pašiem vai tikt “ieliktam kādā kastītē”. Citu variantu nav, nekad nav bijis un nebūs.
  Ir vienmēr ir bijušas un būs sarunas un tirgi par labumiem

 • Redzi, Ivar, šajā jautājumā esam vienisprātis. Tomēr izrādās, ka par kaut ko var vienoties. Citādi jau radās priekšstats, ka cilvēki attālinās no racionālā.

 • >Rast, Tā nerunā, tā stāv rakstīts: Jņ.ev.3:1-12;
  1 Bet tur bija kāds cilvēks no farizejiem, vārdā Nikodēms, jūdu valdības vīrs.
  2 Tas nāca pie Jēzus naktī un sacīja Viņam: “Rabi, mēs zinām, ka Tu esi Mācītājs, no Dieva nācis. Jo neviens nevar tādas zīmes darīt, kā Tu dari, ja Dievs nav ar to.”
  3 Jēzus atbildēja: “Patiesi, patiesi Es tev saku: ja cilvēks nepiedzimst no augšienes, neredzēt tam Dieva valstības.”
  4 Nikodēms saka Viņam: “Kā cilvēks var piedzimt, vecs būdams? Vai tad viņš var atgriezties savas mātes miesās un atkal piedzimt?”
  5 Jēzus atbildēja: “Patiesi, patiesi Es tev saku: ja kāds neatdzimst ūdenī un Garā, netikt tam Dieva valstībā!
  6 Kas no miesas dzimis, ir miesa, un, kas no Gara dzimis, ir gars.
  7 Nebrīnies, ka Es tev esmu sacījis: tev jāpiedzimst no augšienes.
  8 Vējš pūš kur gribēdams, un tu dzirdi viņu pūšam, bet nezini, no kurienes viņš nāk un kurp viņš iet. Tāpat ir ar ikvienu, kas piedzimis no Gara.”
  9 Nikodēms atbildēja un Viņam sacīja: “Kā tas var notikt?”
  10 Jēzus atbildēja un viņam sacīja: “Tu esi Israēla mācītājs un to nezini?
  11 Patiesi, patiesi Es tev saku: mēs runājam, ko zinām un liecinām, ko esam redzējuši, bet jūs mūsu liecību nepieņemat.
  12 Ja jūs neticat, kad Es jums stāstu par zemes lietām, kā jūs ticēsit, kad Es jums stāstīšu par debess lietām?

 • Rast, Tā nerunā, tā stāv rakstīts: Jņ.ev.3:1-12;
  ========================================================
  Varbūt varu palūgt citēto/kopēto Rakstu avotu uzrādīt? Pasen jau tas apustulis Jānis to evanģēliju rakstīja senebreju (?) valodā.
  Latviešu valodā jau cik n-tie tulkojumi pēdējo 300 gadu laikā bijuši, un diezin vai kāds mūsējais 1-o oriģinālo tekstu izmantoja ?
  p.s.
  Mani tā mācīja – ir reizes, kad datu avots un izmantotā literatūra jānorāda. Tas tamdēļ, lai lieki pārpratumi un/vai jautājumi nerastos.

 • >EgilamR

  Tu tur biji? Tu to dzirdēji. Papīrs pacieš …
  Un tas pat nav būtiski. Tu taču noteikti mācījies padomju laika skolā.

 • <rasts 24.01.2011., 11:51
  (..)
  Šajā sakarā es gribetu pieminēt, to, kas esmu noklausījies arī citas lekcijas, ne tikai Latvijā, Nu teikšu atklāti, dažas izraisa ko tādu, kad es nezinu vai cilveki ir tumsoņas vai skolā nav gājuši. Tā kā salīdzinot mēs vel esam balti.
  labu jums dienu
  ========================================================
  Diena bija feina, ja vēl Rīgas Dinamo šovakar vinnēs Maskavas armijniekus, tad rītdien varēs darba ražīgumu dubultot?
  Mani šitais 'rast' rakstītais par 'citām lekcijām' ieinteresēja. Varbūt esi jau kādā lekcijā, bez D.Rietumas piedāvātā varianta – dzirdējis skaidrojumus par t.s. 'Welfare state'/ Labklājības valsti?
  Var padalīties pārdomās? Kaut kā pēdējā laikā par 'labklājības valsti' (komunisms?) dzirdu aizvien biežāk – pats A.Kalvītis to pēdējā LTV Preses klubā piesauc kā iespējamo Latvijas valsts mērķi.
  p.s.
  Saistītais raksts – Latvijā labi pazīstamā (viens bij.Parex ''karaļiem'' – KKK) darboņa raksts –
  Par Latvijas valsts virsmērķi
  30 June 2010[rediģēta versija publicēta http://www.kapitals.lv 29/06/2010 un žurnālā "Kapitāls" 01/07/2010]
  http://gatis.kokins.com/weblog/2010/06/par-latvijas-valsts-virsm%C4%93r%C4%B7i.html

 • [To EgirlR]
  Mateja (nodoklu iekasetaja) evanģēlijs:
  9.9 Un, kad Jēzus no turienes aizgāja, Viņš redzēja vienu cilvēku, vārdā Mateju, pie muitas būdas sēžam un saka uz to: “Nāc Man pakaļ.” Un tas cēlās un sekoja Viņam.

  Pievērs uzmanību Matejs atzist ka tika aicinats daļā 9.9. Un no kurienes viņš ņēma to kas bija pirms tam, no Paša, citu stāstiem vai varbūt sadomāja ? Nezinu vai sitemiskā domāšana te ko var līdzēt, bet jautājumam vieta ir.

 • > Edge ,
  šeit Tev viens piemērs >http://www.youtube.com/watch?v=obzfUQlPVio

  Neko nekomentēšu, negribu,apnika, ir citas lietas ko darīt, ja nav kazai piena tad nav

  Skatos arī, ka Jānis sarosījies. Baidās. Vai ir par ko?
  Jānis baidās, piemēram, par savu dubultnieku un tāpat kā Ivo – par konkurenci. Vai tas ir godīgi? Un attiecība uz Tevi?

 • <rasts
  - Paldies par to pašu.
  Bet rakstiņu izlasi, galu galā Gatis Kokins atšķirībā no D.Rietumas ir esošo sistēmu būvējis – šo to ieguvus un zaudēt droši vien sasniegto nevēlas?. Kaut kāda kustība pašlaik notiek – visumā saskaņotu līnīju var pamanīt t.s. elites/'sabiedrības krējuma' intelektuāļu rakstos (Ķīlis, Liepnieks, Kokins u.c.).

 • Gata Kokina rakstīto ir vērts izlasīt – tas kaut kāds ‘nasing spešal’:
  ”(..)Pašlaik situācija ir mainījusies. Rietumu stila biznesa un kultūras balstītā ekonomika pieprasa izglītību, bet savādāku. Skolās vajag matemātiku, bet savādāku”
  Matemātika un calculus
  http://gatis.kokins.com/weblog/2011/01/matem%C4%81tika-un-calculus.html

  - Kāds matemātiķis/fiziķis varētu komentēt – kādu tādu savādāku matemātiku tagad vajag? Kaut kādu iz sērijas –
  ”Нет науки экономика, есть наука арифметика”?

 • Edge

  Gatis Kokins… Pirmais ”SCP” vadītājs. Pēc dažiem mēnešiem kopš šīs partijas nodibināšanās, viņš nospļaujās par politiku un tikko nodibināto partiju un ieņem ”siltu vietiņu” Parexā. Ierindas partijas biedri neizpratnē, bet pārējie līderi ”atšaudās”: ”Tur viņš speciāli kā slepenais aģents aizgāja, jo Šķēle gribot Parexu pievākt…” Ļoti daudzi tur ar Parexu saistīti… strādāja paši, vai radinieki… vai banku konti…

 • <Andris Orols
  - Viss likumīgi,cik saprotu, tad pašlaik nevienam iz trijiem Parex ''karaļiem'' KKK īpaši nekas nedraud.
  Nav Parex pirmā banka, kam problēmas – nebūs pēdējā..
  Es kam citam vēlējos pievērst uzmanību, kad pārkopēju daļu iz G.K. raksta. Izglītības reforma – kādus kadrus gatavos Latvijas skolās? Kas mācēs tik' pareizi rēķināt, ka pārspēs pašu Bernardu Medofu? Banka Baltija – Parex – tās summas, kas mistiski pazūs tikai pieaug un pieaug. Nu labi bija viens ''izcilais'' rēķinātājs Lavents, tad Kargins, Krasoviskis, Kokins – a pēc kārtējās izglītības reformas būs 100x vairāk tādu izcilnieku?
  Man uz jokiem prāts nenesas – tāpēc jau jautāju par skaidrojumu 'savādākajai izglītībai/savādākai matemātikai'. Tagad būs 2×2=kampējs?

 • >Edge, iepazīsties ar kristiešu Bībeles grieķu variantu. Tuvāl oriģinālam.
  3απεκριθη ο ιησους και ειπεν αυτω αμην αμην λεγω σοι εαν μη τις γεννηθη ανωθεν ου δυναται ιδειν την βασιλειαν του θεου

  4λεγει προς αυτον ο νικοδημος πως δυναται ανθρωπος γεννηθηναι γερων ων μη δυναται εις την κοιλιαν της μητρος αυτου δευτερον εισελθειν και γεννηθηναι

  5απεκριθη ο ιησους αμην αμην λεγω σοι εαν μη τις γεννηθη εξ υδατος και πνευματος ου δυναται εισελθειν εις την βασιλειαν του θεου

  6το γεγεννημενον εκ της σαρκος σαρξ εστιν και το γεγεννημενον εκ του πνευματος πνευμα εστιν

  7μη θαυμασης οτι ειπον σοι δει υμας γεννηθηναι ανωθεν

  8το πνευμα οπου θελει πνει και την φωνην αυτου ακουεις αλλ ουκ οιδας ποθεν ερχεται και που υπαγει ουτως εστιν πας ο γεγεννημενος εκ του πνευματος

  9απεκριθη νικοδημος και ειπεν αυτω πως δυναται ταυτα γενεσθαι

  10απεκριθη ο ιησους και ειπεν αυτω συ ει ο διδασκαλος του ισραηλ και ταυτα ου γινωσκεις

  11αμην αμην λεγω σοι οτι ο οιδαμεν λαλουμεν και ο εωρακαμεν μαρτυρουμεν και την μαρτυριαν ημων ου λαμβανετε

  12ει τα επιγεια ειπον υμιν και ου πιστευετε πως εαν ειπω υμιν τα επουρανια πιστευσετε
  >Klusais- Matejs viens no 12 apustuļiem. Matejs bija muitnieks, bet viņš nav tas Matejs, kurš sarakstījis Evaņģēliju.

 • EgilsR 24.01.2011., 22:18
  >Edge, iepazīsties ar kristiešu Bībeles grieķu variantu. Tuvāl oriģinālam.
  ========================================================
  Nu EgilsR. jau akurāt kā Nikodems uzvedas, tā es domāju – tāpēc vēlreiz pārkopēju daļu no rakstnieces L.Stumbres sarakstītā ‘Brāļu draudzes – pirmā garīgās atmodas kustība Latvijā’. Līdzīga situācija Latvijā jau bija 18.gs., kad vācu mācītājs ”oriģināli” iepazīstināja latviešus:
  ”(..)Neviens gan, starp citu, neapgalvo, ka nabagam palīdzējusi ticība Jēzum Kristum. Un tas nu tiešām būtu visai drosmīgs apgalvojums, ņemot vērā to, ka kristīgā ticība līdz pat 18.gadsimtam Latvijā tika popularizēta ne jau latviešiem saprotamā valodā un latviešiem toreiz bija visai maza nojausma, par ko klaigā mācītājs no kanceles. To, ka šīs klaigas nebija latvietim labvēlīgas, – tik daudz jau laikam viņš saprata.

  Brāļu draudzes būtība patiesībā ir visai vienkārša un kristietisma vēsturē bieži sastopama parādība – padarīt ticību saprotamu un pieejamu arī vienkāršam cilvēkam, cenšoties šīs reliģijas vienkāršos un skaidros desmit baušļus un tuvākā mīlestību ieviest dzīvē. To centušies darīt daudzi kristīgie, sākot jau ar apustuļiem, Pjēru Valdo, tad svēto Francisku, kurš aicināja ne tikai runāt par evaņģēliju no kanceles, bet dzīvot pēc tā.”
  http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=84&what=36

 • <EgilsR.
  Nez pēc kādiem principiem/ideoloģijas būs jādzīvo tiem, kas neatkarīgu labklājības valsti cels? Baznīca jau škirta no valsts, tā kā ar Svētajiem Rakstiem, kaut vai oriģināliem būs par maz. Savu valsts – laicīgajai dzīvei atbilstošu ideoloģiju vajadzēs izveidot un popularizēt. ''Izbraukt'' uz dainu skapi vai apustuļu pleciem vairs neizdosies…..Kaut kas savs būs jārada.
  Lielu iedvesmu radīšanas darbam!
  off.

 • EgilsR
  Parādīsi kompetentu resursu par diviem Matejiem? Lidz sim biju uzskatā , ka apustulis par sevi to stāstija, ja jau teikts tika “Nāc Man pakaļ.”

 • Ir divas svarīgas lietas, kas katram ir jāizkopj:
  1) morāli – ētiskā;
  2) profesionālā.

  Savādāk būs tā, kā pirms vēlēšanām varēja lasīt vienā, otrā komentārā dažādos portālos, ka īsti nav izvēles par ko cilvēkiem balsot. Pirmajā gadījumā ir godīgi nejēgas, bet otrajā – profesionāļi bez sirdsapziņas…

 • >Edge,Brāļu draudzes būtība patiesībā ir visai vienkārša un kristietisma vēsturē bieži sastopama parādība – padarīt ticību saprotamu un pieejamu arī vienkāršam cilvēkam, cenšoties šīs reliģijas vienkāršos un skaidros desmit baušļus un tuvākā mīlestību ieviest dzīvē.
  _______________________________________________________
  Vai tad manis teiktais ir pretrunā ar to ko dara brāļu draudze? Vai bauslība nav cilvēkam ierakstīta uz sirds plāksnēm? Es nekad neesmu teicis, ka rakstītais bauslis tiks augstāk vērtēts, kā kāda cilvēka sirdsskaidra rīcība.
  Laicīgai dzīvei atbilstošu reliģiju daudzi būvējuši, kas no tā sanācis? Reliģijas nevajag sinkretizēt.
  Bet nu labi, es neeju tavā baznīcā ar savu mācību, tev labi un es pricājos.
  > Klusais, ir daudz sarakstīts par Bībeli un šīs unikālās bibliotekas izpēti. Visas pat nav iespējams izlasīt. Protams, šodien jau aizvien paliek mazāk, kas lasa grāmatas. Varu tev ieteikt Pītera Kalvokoresī “Bībeles enciklopēdisko vēsturi.” izdevniecības Jumavas 1999. gada izdevumu.

 • Egil, nepaliec smieklīgs, kurš tad to nezin?

 • Apmēram diennakts laikā sakrājušos komentāru atslēgvārdi ir “sabiedriskā iekārta”, “dievs”, “matemātika”
  Iespējams, ka ir pareizi uzskatīt, ka matemātikas kā neatkarīgas zinātņu nozares NAV. Matemātika tomēr IR instrumentu kopums “Lego klucīšu” veidā ar ko ir iespējams strādāt un ir jāstrādā zinātnēs par “ārējo rupjo dabu”-physis-fiziska pieeja un “iekšējo dabu” “psyche” u.t.t.
  Viens no
  matemātikas pamatu apgalvojumiem ir:
  **********
  Jebkura galīga nepretrunīga aksiomu sistēma ir nepilnīga
  ************
  Tas ir ļoti nopietns apgalvojums, kas būtu jāzin un jāņem vēra katram cilvēkam. Kāpēc tādi vārdi?
  Zvaigznītēs ieliktais apgalvojums ir matemātiskā loģikā pierādīta Heideļa teorēma. Zinātnēs mazliet apburzījies cilvēks saprot, ka tā lielā mēra ir XIX un XX gs.populārāko un skandalozāko varas cilvēku centienu fiasko matemātisks pierādījums.
  Kā sekas no Heideļa teorēmas var uzskatīt apgalvojumus:
  Neko nevar uzskatīt par droši pierādītu.
  Nav iespējams izveidot pasaules valdību.
  Dieva esamība nav apšaubāma.
  Taisnīga var būt tikai autokrātiska pilnas demokrātijas valsts.
  Autokrātiska demokrātija ir gan ilgtspējīgākā, gan ekonomiski optimālākā. Piemēri: Grieķijas polisas, Novgoroda, Koloniālās Jaunanglijas pašpārvalde

 • “Taisnīga var būt tikai autokrātiska pilnas demokrātijas valsts.”
  Ar tiem piemēriem tā pašvaki .Un kur tu Ivar sasmēlies to sauli , ka demokrātija spēj būt
  taisnīga ??? Nu ir te visur apkārt tautas vara ,
  nu un tad , bet tauta jau reāli nevalda , tā ir
  tikai ilūzija ar ko valdošā elite maskējas un piesedzas . Tā ir sātaniska sistēma , lai pieviltu
  tautu apmānītu ,apkrāptu un izmantotu . Pašlaik tas ir vislabāk redzams , jo tā sistēma nu pati ir sevi atmaskojusi , viņa (sistēma) gan pati to vēl nesaprot. Un vēl , ja kāds uzskata , ka es cenšos viņu aizvainot ar saviem komentāriem , tas tā nav . Ne jau pret miesu un asinīm mēs cīnamies. Esmu novērojusi , ka daļa foruma dalībnieku ļoti dziļi un slimīgi pārdzīvo to , ka ir kāds , kurš domā savādāk . Tas ir tikai normāli ,ka mēs esam dažādi
  katrs ir neatkārtojams un vienreizējs šajā pasaulē.
  Protams , te nebūtu vietas rupjībām un muļķīgiem pārmetumiem par nekompetenci.Mans uzskats ir tāds ,ka katra cilvēka viedoklis ir viedoklis , mēs tam varam nepiekrist , vai piekrist un tas ir arī viss .Garas un neauglīgas spriedelēšanas es vienkārši nerespektēju un tādās cenšos neiesaitīties.

 • kad iespējams, cenšos ieklausīties un atbildēt, protams, pēc iespējas īsi, man patīk apmainīties ar idejām; tas veido manu viedokli un man ir svarīgi, lai citam arī būtu viedoklis, jo var izrādīties, ka kādas detaļas manā viedoklī ir greizas
  —–
  Paskaidrošu pavisam vienkārši – kā paskaidrotu trīsgadīgam bērnam -
  Kas ir demokrātija? – Tas nozīmē, ka es KLAUSĪŠOS un ŅEMŠU VĒRĀ ko Tu saki.
  Kas ir Dievs (un no tā izrietošais teokrātijas labums) ?
  Es paņemu kaut ko rokā un laižu tam krist. Krīt. Redzi, ir lietas, kas IR un nav no manis atkarīgas.
  Kāpēc man ir svarīgi klausīties un ņemt vērā, ko Tu saki?
  Var gadīties, ka es kaut ko neredzu vai redzu nepareizi. Tāpēc, visticamāk, ka man būs labāk, ja es tevi klausīšos un ņemšu vēra, ko Tu saki, jo man ir tikai divas acis un kopā varēsim kaut ko labāk izdomāt.
  Kur ņemu sauli? Es cenšos pēc iespējas daudz apkārt neskatīties un ja skatos kaut kur tālu prom, tad cenšos skatīties tieši uz šo punktu.

 • Es arī daudz ņemu vērā un iegūstu no foruma diskusijām . Tieši šā iemesla dēļ es nevēlos
  lai kāds kautko cenzē , filtrē , vērtē un t.t.
  Iepazinos neklātienē ar saules meitu Dittu un viņas
  mājas lapu par Latvijas Republiku (izdomā arī ). Nu ko , lai tur saka , neteikšu neko , lai Ivo tur aiziet (pasmeļ sauli)redzēs kāds viņam radīsies priekštats .

 • >Edge 24.01.2011., 20:00
  Paldies, izlasīju, padomāšu (un praktiski, jo tas patiesi IR aktuāli).
  Faktiski doma, ka ir vajadzīga arī “citāda matemātika” biezā slānī tika ieviesta jau kopš apmēram 1960-gada, kad par datoriem neviens pat nesapņoja. Toreiz reforma aplauzās – mēģinājums to reanimēt noteikti notiks. Citas matemātikas: spēļu teorija, varbūtību teorija (acīmredzama praktiska noderība – rodas iespēja apspēlēt spēļu automātus, un ne tikai), kombinatorika.
  Kāpēc matemātika noder? – mazāk vajag praktiski nodarboties ar mēģinājumu un kļūdu metodi; vispārīgi matemātiski risinājumi bieži dot arī tādas atbildes, kurus to uzdevējs vispār nav prasījis; piemērs, sastādām kvadrāt vienādojumu vertikāli uz augšu sviesta ķermeņa kustībai, jautājam, piemēram, pēc cik sekundēm akmens būs kādu 3m augstumā, gaidām vienu atbildi, saņemam divas.
  Par cik diferenciālvienādojumu (calculus) tagad labi risina datori; principā varētu mēģināt ar tiem iepazīstināt jau pamatskolā, jo bērnu varētu iemācīt uzdevumu uzstādīt un formulēt. Skaitliskās metodes calculus risinājumā var izgāzties, ja tiek pētīta fāzu pāreja ( nu kaut vai ekonomiskās sistēmas nomaiņas prognoze kādā valstī), tad ir noderīgi risinājumu meklēt vai vismaz pavirzīt balstoties uz vispārīgiem spriedumiem.
  ——
  Matemātikā kā visur – brīnumnūjiņu nav

 • <Ivars 25.01.2011., 16:31
  - Ņem par labu.
  Man dzīvē vienreiz iekrita satikties ar vienu 1.vidusskolas ''grandu'' (šķiet, uzvārds Kriķis), tāpēc arī spēju iestāties LU (kādreiz LVU). Tāpēc par ''citāda matemātika'' man ir savs viedoklis – tas Kriķis spēja aizraut ar to 'calculus' pasniegšanu, spēja vienkārši apskaidrot būtību. Diemžēl, vēl kādu tādu savas lietas profesionāli vairs nesastapu, pats sevi nepiespiedu ''iemīlēt'' augstāko matemātiku&varbūtību teoriju – un rezultātā 20 gadus pēc LU jūtu to ''robu'' smadzenēs'.
  p.s.
  ''Kāpēc matemātika noder? – (..)
  Par cik diferenciālvienādojumu (calculus) tagad labi risina datori;…..''
  - Šito Ivara Līdakas uzdevumu dators varētu atrisināt?-
  ''Ir jāapjēdz, ka Atmodas medaļas otra puse ir lohotrons,…..''
  http://tencinusarunas.wordpress.com/2011/01/12/barikades-pirms-un-pec-voldemars-karlis-markuss/

 • 2000 gadiem.Lai nodrošinātu patiesu valsts/sabiedrības uzplaukumu, lai pasargātu jauno paaudzi būs nepieciešams radīt laicīgās dzīves ”reliģiju”.
  p.s.
  Saistītais raksts – jaunās morāles/”reliģijas” objektīvākai izvērtēšanai (”ienaidnieka” spēka/nespēka apzināšanai) –
  Александр Никонов
  Cвобода от равенства и братства.Моральный кодекс строителя капитализма
  http://fictionbook.ru/author/nikonov_aleksandr_petrovich/svoboda_ot_ravenstva_i_bratstva_moralniy/read_online.html?page=1

 • p.s
  <EgilsR
  - Atkal 95% rakstītā 'ne-aizlādējās'…..

 • http://www.pmi.lv/~peter/
  Iespējams, kaut ko var arī nomodelēt
  #2 http://gudrasgalvas.lv/ – reiz viņiem pāris vakarus veltīju un tur kaut kas ir

 • Paldies Dittai par cilvēku savākšanu šai sapulcei!
  Lai arī tas bija tikai mēģinājums cilvēkos iedegt vēlmi kļūt par savas dzīves noteicējiem, es šādu pieredzi uzskatu par ļoti vērtīgu un esmu bezgala priecīgs par to, ka nolēmu uz šo sapulci aizbraukt. Tas ir tieši tas, kas mums līdz šim pietrūcis – tādas ideālistiskas modināšanas, negatīvu emociju un stereotipu izvēdināšanas! Dittai tas brīnišķīgi izdodas! Būtu vērtīgi uz nākamajām sapulcēm uzaicināt pēc iespējas vairāk izglītotu, dažādās jomās reāli strādājošu cilvēku, kas arī viņos iedegtu vēlmi nesavtīgi un mīlestībā darboties savas dzimtenes un līdzcilvēku labā. Tad tā modeļa stari sāks reāli darboties.
  Paldies arī Ivo, kurš šim pasākumam bija rūpīgi gatavojies un sniedza patiešām vērtīgu un pārdomātu vēstījumu. Tā kā pasākums tika filmēts, manuprāt būtu vērtīgi Ivo prezentācijas ierakstu ievietot TF. Protams, arī Dittas prezentāciju, lai gan, manuprāt, to daudz vērtīgāk uztvert klātienē.

 • Milzígs paldies visiem sanácéjiem par kolosálo saietu! Vienojámies dibinát Baltu Nacionálo Labklájíbas Institútu ar 14 staru fakultátém, ká arí LR Sirds Tribunálu – juristu tíkls.

  Sekojiet nepártrauktiem staru papildinájumiem http://www.latvijasrepublika.info/zini.html

  Foto un video no seminára bús iespéjami dríz gan galeríjá LatvijasRepublika gan ar atsauci uz Youtube kanálu FreeLatvia

  Administratívi: vai tos neskaitámos komentárus sheit kas nav pa tému kaut ká nevarétu … nolikt vismaz zemák par tiem kas ir par tému … un arí tos energjiju graujoshos negatívistu viedokjlus … vienkárshi apaksháa likt ?

 • Lieliski – kā pie latviešiem – Rīgā dzīvojot bieži tā nejūtos

 • Paldies, Ditta un Jāni! Par pasākumu rakstīšu kaut kad vēlāk. Vispirms apskatīšos, ko un kā ir izdevies nofilmēt/nofotografēt.
  Tehniski ir iespēja ‘sliktos komentārus’ aizvērt. Tikai tad vajadzīgs 5 cilvēkiem komentāru attiecīgi novērtēt..

 • <Ivo Verners
  Ditta 26.01.2011., 12:44
  (..)
  Administratívi: vai tos neskaitámos komentárus sheit
  kas nav pa tému kaut ká nevarétu … nolikt vismaz zemák par tiem kas ir par tému … un arí tos energjiju graujoshos negatívistu viedokjlus … vienkárshi apaksháa likt ?
  ========================================================
  Pilnībā piekrītu, taču,manuprāt, ir vēl labāks variants –
  ‘’ (..) Citu līdzību Viņš teica tiem, sacīdams: Debesvalstība pielīdzināma cilvēkam, kas labu sēklu iesēja savā tīrumā. 25. Bet kamēr ļaudis gulēja, atnāca viņa ienaidnieks un iesēja nezāli starp kviešiem, un aizgāja. 26. Bet kad labība uzauga un deva augļus, tad parādījās arī nezāle. 27. Tad pienāca nama tēva kalpi un sacīja viņam: Kungs, vai tu neiesēji labu sēklu savā tīrumā? No kurienes tad radās nezāle? 28. Viņš tiem sacīja: Cilvēks, ienaidnieks, to padarīja. Bet kalpi sacīja viņam: Ja vēlies, mēs iesim un to izravēsim. 29. Bet viņš sacīja: Nē, lai jūs, ravējot nezāli, kopā ar to neizrautu arī kviešus. 30. Ļaujiet abiem augt līdz pļaujas laikam! Un pļaujas laikā es teikšu pļāvējiem: savāciet vispirms nezāli un sasieniet to kūlīšos sadedzināšanai, bet kviešus sakraujiet manā šķūnī. ‘’
  MATEJA EVAŅĢĒLIJS 13. NODAĻA — Mt 13,24-30.
  http://www.catholic.lv/w/SvRaksti/Mte/Mt_latvian.htm

 • <EgilsR
  - Pilnīgā nopietnībā par tēmu.Kāds Tavs viedoklis?
  Ja Debesuvalstību man 21.gs.latviešiem vajadzētu attēlot (kā to Mikelandžello darīja, kad apgleznoja Siksta Kapella), tad es to attēlotu kā kartupeli, kurā sadurtu sērkociņus. Un paskaidrojumā uzrakstītu –
  1. stars." Aktivizējamies universālajā Saules sistēmā (stiprākais siltuma un gaismas avots uztur visas dzīvības), novēršoties no piramidālās (vergi, vergvagari, vergturi). "
  http://www.latvijasrepublika.info/zini.html
  - IZCILI, bez ironijas vai negatīvisma.

 • Paldies rīkotājiem par pasākumu, tālāk mani iespaidi nejaušā secībā.

  1) ir ļoti liela atšķirība – redzēt runātāju “klātbūtnē”, salīdzinot ar internetīgajām diskusijām un komentāriem. piem skaidrāk saprotama JāņaK un Antiglobālista Andra domāšana, kādā kontekstā tas notiek – nopietni vai ar zināmu sarkasmu. biežāk vajag rīkot šādas tikšanās, tas sekmēs vienotību un kopdarbību.

  2) Ivo Vernera prezentācija – saturīga un informējoša. gribētu tomēr iebilst vienā punktā: nevajag koordinēt idejas, vajag tās īstenot! koordinātoru un citu kalpadvēseļu mums ir čupu čupām, sataisa te rāmīšus un programmas un gaida ka nāks tauta viņu dārziņā un nu sāks bīdīt lietas (Nenāks. arī pingvīnistos notika tieši tas pats.) uzskatu par pareizu, vismaz mūsu šodienas situācijā, ka ir Ideja, ir idejas Autors (īpašnieks, entuziasts), kas ir vienlaicīgi arī Darītājs, kam vajadzīga kāda palīdzība. piem, kāds vēlas pārtulkot filmu – tad arī izsūta apkārt aicinājumu nākt palīgā konkrētos darbos – un viss notiek. a koordinātoru un citāda veida mapīšu pārvietotāju… vai vajag?

  3) par mērķauditoriju. vismaz man vēlētos vairāk konkrētības, kas ir tie darītāji un tieši kam darītais ir veltīts un paredzēts. piemēram, es sevi uzskatu par latvijas pilsoni, kam latvijā kaut kas pieder, un mana interese ir, lai šis statuss turpinātos man, maniem bērniem, un lai mana labklājība turpinātos. es arī gribētu lai man apkārt būtu pēc iespējas vairāk man līdzīgu, ar kuriem es kopā varētu sadarboties, lai mūsu kopējā labklājība augtu. nevis anonīmie ģeneriskie latvieši kuriem ļaunais establišments ir visu salaidis dēlī, un nav nekādas skaidrības, kas viņi ir, ko ar viņiem darīt, un ar kādiem konkrētiem darbiem situācijai katrs var palīdzēt.

  4) antiglobālistu aicinājums par bankām. rakstiskā veidā man tas likās fufelis, bet tiešā veidā radās zināma veida pārdomas. kam šis aicinājums varētu būt adresēts un kādas tuvākas un tālākas sekas šiem cilvēkiem tas varētu radīt. vai pietiek, ka aicinājumu izpilda ne līdz galam? piemēram man. ja man saka, ka jāizņem no tādas vai citādas Sbankas ārā manaliekā nauda, tad es tam principā piekrītu. jo a) man ir ko izņemt b) procentos īpaši jēgas nav c) visi pārējie apsvērumi par spekulācijām un naudas izvešanu liekas vērā ņemami. bet. ja prasa tālāk naudu ieguldīt citā tās pašas sistēmas bankā, tas jau prasa detalizētāku apsvēršanu. un aicinājums vispār slēgt kontus un uzņemties papildus izmaksas lai pārvaldītu savas naudas plūsmas – kaut kā pilnīgi neiedvesmo.
  vai arī pilnīgi no otra gala – prasīt cilvēkam, kam naudas nav, vai arī, kam ir parādi bankās – slēgt kontus – man šķiet kaitīgi.

  5) baidīšana ar pilnīgu pāreju uz elektronisku naudu un čipizāciju, zināma ticamība ir, bet pilnīgas loģikas nav. neliekas reāli, ka visā rietumu pasaulē nu izbeigsies visas mazās transakcijas (tipa avīzi un puķes nopirkt), kur skaidrā naudā ir visefektīvākais apmaksas veids. un vēl vairāk, es neticu, ka visa lielā pelēkā un nelegālā pasaule tik vienkārši ar to samierināsies. respektīvi, a) nevajag domāt, ka mēs būsim vieni, b) ka neradīsies citas iespējas un nišas, c) ka neradīsies negaidīti sabiedrotie cīņā. (vai šie sabiedrotie patiks tā brīža latvietības un vēl kā tur apoloģētiem – kastolaizin).
  par čipizāciju arī man diezgan liela skepse, ka miljards indiešu un miljards ķīniešu tik vienkārši tam piekritīs :)

  tā ka tā. pilnīgi piekrītu Ivo – pa mazumiņam, un vairāk konkrētības. mums izdosies viss, ko ievēlējāmies.

 • Edge, Tu vēlies komentu? Laikam neko nepateikšu. Ja cilvēki apmierināti, par notikušo, lai veicas.
  Priekš manis kartupeli un sērkociņiem ir sava funkcija, bet saulei sava. Var skatīties uz Malēviča mālējumu un to apjūsmot un pat maksāt bargu naudu.
  Man reiz jaunībā kāds centās izskaidrot “rorisma” teoriju, par to, ka mēs reāli iespējams atrodamies galda kājā vai kādā citā priekšmetā. Savā jaunības naivumā gandrīz vai noticēju. Bet pilnīgi varbūt iespējams, ja kartupelī iespraudīsim sērkociņu, izraisīsim kaut kādu kustību torciālos laukos, kā rezultātā notiks izmaiņas….. Ja jau tauriņa spērni izraisa cunami, kāpēc ne? Bet ja nopietni ir daudz, kas cits darāms, lai kāds spētu mani ievirzīt jaunas reliģijas veidošanā. Debesu spīdekļiem nepaklanīšos, lai gan apbrīnas vērti tie ir, kā Radītāja radīti.

 • “Lai apstādinātu tautas iznīcināšanas procesu, pulcējam gudros prātus un sildošās sirdis. Veidojam universālu bezpartejisku programmu, kura sabalansēs Latvijas valsts resursus labklājībai un neatkarībai. Vajadzīgi speciālisti visās pamat-nozarēs: ekonomisti, juristi, dabaszinātnieki, mežziņi, programmētāji, statistiķi, fiziķi, matemātiķi, virsnieki un ģenerāļi, pārvaldnieki, filozofi, psihologi un psihiatri, mediķi … – taču sistēmas izveides procesam tieši tie, kas domā sistēmiski un redz kādām sabiedrības struktūrām būtu jābūt.”
  _____________________________________________________
  Universāla bezpartejiska programma. Agri vai vēlu šīs cilvēku kodols pārtaps par partiju. Cilvēku samaitātā daba, iekāre realizēties noved pie varas, tās pašas piramīdas.Būs savi priestri – guru un tie kas nesapratīs būs zemāki par tiem, kas saprot. Tekstā jau pateikts, ka bez ģenerāļiem un virsniekiem neiztikt. Bet armijai būs arī virspavēlnieks vajadzīgs. Skaisti! Programmu radīs amatvīri un cilvēkiem būs jāpakļaujas. Paldies, ne priekš manis šāda jauna pasaules kārtība.Labāk pārlasīšu “Nezinītis Saules pilsētā” Ieteiktu Edge arī tev vieglu literatūru varbūt ko vairāk sapratīsi. Atvaino.

 • Paldies, rv! Ļoti, žēl, ka mums neiznāca iepazīties personīgi. Tas varbūt viens sanāksmes trūkums – vajadzēja katram pašam ar sevi īsi iepazīstināt, īsi sevi raksturot un pateikt niku. :)
  Uz beigām man viens tips ausī bubināja, ka tas viss, ko runā, ir viņam nozagtas idejas, bet galveno vēl nav nozaguši. Kad ieteicu neturēt sveci zem pūra un visus tos noslēpumus publicēt, viņš neizskatījās priecīgs, bet noteikti jau tuvākajā laikā gribēja tikties ar mani. :) Tas noteikti nebija rv. :)
  Par tām bankām ir tā, ka ārvalstu banku izspiešana ir stratēģisks, valstisks mērķis. Par to, kā iekārtosim savu banku sistēmu, ir cits, arī ļoti svarīgs jautājums. Ja mēs negribam izdzīt ārvalstu bankas, tad faktiski atzīstam, ka paši esam tādi idioti, kas nespēj izveidot savu banku sistēmu. Ārvalstu bankas, veikalu tīkli, sakaru sistēma, degviela utt. – ir raksturīgas kolonijām. Ja bankas mūsu, tad no mums atkarīgs, kā mēs pratīsim sadarboties, un visus rēķinus kaut kā savā vidū nokārtosim. Bet atkarība no ārzemēm ir ārēja atkarība, no kuras cieš gan tie, kas ar šīm bankām ielaidušies, gan tie, kas nekad nav ar tām ielaidušies. Jo valsts ārējo parādu sadala uz visiem, kreditoru noteikumus uzspiež visiem. Es negribu dzīvot kolonijā.
  Manuprāt, rv izteica svarīgu ideju: nevajag orientēties uz koordinēšanu, bet uz īstenošanu. Starp citu, tas jau mums izdevās labo darbu projektos: kāds viens sāka īstenot, pārējie piepulcējās palīgā. Un mums izdevās.
  Tātad kādā jomā jābūt entuziastam, kas to darbu jau sāk. Un pakāpeniski, atbilstoši konkrētai vajadzībai, piesaista palīgus. Procesa laikā lomas var mainīties, jo ir cilvēki, kas prot labi iesākt, bet ir cilvēki, kas labāk prot lietu pabeigt. Attiecības koleģiālas, fokusētas uz labāko iznākumu.
  Protams, kaut kādā citā posmā, kad tie darbi vairākās jomās būs pavirzījušies krietni uz priekšu, kaut kāda koordinācija tomēr būs nepieciešama.

 • Mēs noticējām, atnācām, bija teicamas četras vai vairākas sērijas realy 3D, rosinošas, bijām kopā, tiksimies atkal. Un kaut kam jēdzīgam reklāma nav vajadzīga. Šādos kvalitatīvos pasākumos tomēr labi, ja uz brīdi notiek darbs grupās. Bet pirmajā reizē, varbūt, labāk nebija iespējams. Un vienmēr jau ir jābūt tā, lai gribētos vēl labāk.

 • Nē, Egil, tautas kustības nepārvēršas par partijām. Piemēram, īru kustība šin fein pēc stratēģiskā mērķa sasniegšanas pārtrauca darbību. Tiesa, kādu laiku pēc tam viena partija piesavinājās šin fein nosaukumu.
  LTF gan aizmirsa formāli pašlikvidēties, bet izira dabiski, un arī vienās vēlēšanās kāda cilvēku grupa sevi pieteica ar LTF nosaukumu.
  Kustības mērķis nevar būt partijas veidošana, kustība tiecas pacelties pāri šauram partejiskumam un apvienot dažādu uzskatu, ticību, vecumu utt. cilvēkus kādu vienojošu mērķu īstenošanai.
  Es domāju, tai uzsaukumā tie ģenerāļi un mežziņi nav jāuztver tik burtiski, ka mēs gaidām kādu konkrētu NATO ģenerāli uz sapulci. Ar to domāts pateikt, ka nepieciešami cilvēki no visām dzīves jomām un nodarbēm.

 • Un vēl es domāju, ka citus cilvēkus iedegt un aizraut nekad nespēs tādi kabinetu funkcionāri kā Urbanovičs vai Dombrovskis. Jo viņi paši nedeg, tikai rēķina, pielāgojas un kombinē.
  Satura ziņā es ne visam piekrītu, ko saka, piemēram, Ditta, bet viņas klātbūtne ir dzīva, iedvesmojoša, aizraujoša, elektrizējoša, attīroša. Tikai tādi cilvēki spēj citus pacelt no miega un ierastās rutīnas, radīt entuziasmu lielu mērķu sasniegšanai.
  Tādi kā Urbanovičs vai Dombrovskis ir pelēki lavierētāji, kuri nekad neatstās pozitīvas pēdas tautas vēsturē. Viņi ir kā dzīvi miroņi, paredzami funkcionējoši roboti, kas svārstās atbilstoši valdošajai konjunktūrai un šīs konjunktūras nospraustajos rāmjos.
  Tad jau Lembergs, lai kāds, bet tomēr ir dzīvs cilvēks, kas spēj pārsteigt. Lai gan arī viņš līdz šim savas potences nav izmantojis.

 • Jebkuru aktivitāti sadalot lēmuma pieņemšanā un realizēšanā, pat pārliecinātākais demokrātijas piekritējs jēdzienu demokrātija attiecina tikai uz lēmuma pieņemšanu. Bet lēmuma realizācija vienmēr būs pakļauta diktātam. Tādā valstī kā Latvija, kur var atrasties partijai spēka pielikšanas punkts? Tikai kā 5.ritenim.

 • Te interesanta intervija, kurā pazib daži patiesības zibšņi:
  http://zinas.nra.lv/latvija/politika/40148-intervija-ar-ventspils-meru-ko-lembergs-no-kampara-grib.htm

 • <EgilsR 26.01.2011., 16:52
  (..)
  Programmu radīs amatvīri un cilvēkiem būs jāpakļaujas. Paldies, ne priekš manis šāda jauna pasaules kārtība.Labāk pārlasīšu “Nezinītis Saules pilsētā” Ieteiktu Edge arī tev vieglu literatūru varbūt ko vairāk sapratīsi. Atvaino.
  ========================================================
  Atvainoties nav vajadzības, atvainoties ir lieki pat ceļu satiksmes inspektoram, ja sods par pārkāpumu jāmaksā. Tāda šīs pasaules kārtība – un to būs jārespektē, jo citādāk jau būs tikai Debesuvalstībā.
  - Man labāk patīk ''Nezinītis uz Mēness'', jo tur ir divu sistēmu salīdzinājums.
  Tavu viedokli vēlējos uzzināt, jo cerēju, ka citēsi Jauno Derību – kur tā Debesuvalstības atrašanās vieta norādīta. Nu labi – pats pameklēšu.

 • rv, tev taisnība. Tas ir lieliski, ja idejas autors arī pats var būt galvenais idejas īstenotājs, tomēr dažreiz patiešām pamatotu apsvērumu dēļ tas nav iespējams un tamdēļ nav izslēdzams variants, ka darbu koordinēšanu veic kāds cits, un idejas autors ir kā tāds “pieskatītājs” ;). Piemēram,
  1) idejas īstenošana ir tik apjomīgs pasākums, ka vienkārši fiziski nav iespējams iztikt bez talantīga(iem) darbu koordinatoriem;
  2) ko lai dara, ja idejas autors, kura ideja varbūt tiešām ir izcila, pats nav apveltīts ar vajadzīgajiem talantiem, lai ideju īstenotu? Vai tad labāk šādā gadījumā, lai ideja paliktu nerealizēta?

  Kādēļ es šādu variantu neizslēdzu, jo līdzīgi jau notika un notiek arī ar TautasForums.lv. Es vakar aizmirsu pateikt, ka viens es šo portālu mūžīgi nespēšu uzturēt un attīstīt tā, kā es un, domāju, arī daudzi no Jums, vēlētos. Ir vajadzīga komanda. Es nezinu, kā darbu organizēt. Es to neprotu. Domājiet ir viegli to publiski atzīt..? Par mani ir daudz spējīgāki darbu koordinatori. Ideju daudz. Man vajadzētu 100 dzīves, lai tās visas īstenotu :). Tas ir brīnišķīgi, ka mēs esam dažādi. Jāsadarbojas!

  KANDESA! Tevis norādīto video iesaku noskatīties katram. Pārdomas garantētas. To publicēt TF kā ziņu gan, manuprāt, nebūtu prātīgi. Tā jau uz mani sāk šķībi skatīties, ka reklamēju Zeitgeistu.. ;)

 • >Edge;3 “Svētīgi garā nabagi, jo tiem pieder Debesu valstība.” Mt5:3;
  Kas garīgi vēlas pieaugt tas iemantos valstību. (koments)
  “17 No tā laika Jēzus iesāka sludināt, sacīdams: “Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība tuvu klāt pienākusi.” Mt.4:17
  “10 Svētīgi taisnības dēļ vajātie, jo tiem pieder Debesu valstība.” Mt5:10;
  “20 Jo Es jums saku: ja jūsu taisnība nav labāka par rakstu mācītāju un farizeju taisnību, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.”Mt.5:20;
  “11 Bet Es jums saku, ka daudzi nāks no rīta un vakara puses un sēdēs ar Ābrahāmu, Īzāku un Jēkabu Debesu valstībā.”Mt. 8:11;
  “31 Vēl citu līdzību Viņš tiem stāstīja un sacīja: “Debesu valstība līdzinās sinepju graudiņam, ko kāds cilvēks ņēma un iesēja savā tīrumā.
  32 Šī ir gan mazākā no visām sēklām, bet, kad tā uzaug, tad tā ir lielāka par citiem dārza stādiem un top par koku, tā ka putni apakš debess nāk un taisa ligzdas viņa zaros.”
  33 Vēl citu līdzību Viņš tiem sacīja: “Debesu valstība līdzinās raugam, ko kāda sieva ņēma un iejauca trīs mēros miltu, iekāms viss sarūga.”Mt13:31-33;
  “44 Debesu valstība līdzinās tīrumā apslēptai mantai, ko cilvēks atrada un paslēpa, un, priecādamies par to, noiet un pārdod visu, kas tam ir, un pērk šo tīrumu.”Mt13:44;
  “47 Vēl Debesu valstība līdzinās tīklam, izmestam jūrā, kas savilka visādas zivis.” Mt. 13:47;
  “19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs.”Mt16:19;
  “2 Un Jēzus pasauca bērnu, nostatīja to viņu vidū
  3 un sacīja: “Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.” Mt 18:2-3;
  “23 Tāpēc Debesu valstība ir līdzīga ķēniņam, kas ar saviem kalpiem gribēja norēķināties. ” Mt 18:23;

 • >EgilsR
  \Universāla bezpartejiska programma. Agri vai vēlu šīs cilvēku kodols pārtaps par partiju. Cilvēku samaitātā daba, iekāre realizēties noved pie varas, tās pašas piramīdas.Būs savi priestri – guru un tie kas nesapratīs būs zemāki par tiem, kas saprot. Tekstā jau pateikts, ka bez ģenerāļiem un virsniekiem neiztikt. Bet armijai būs arī virspavēlnieks vajadzīgs. Skaisti! Programmu radīs amatvīri un cilvēkiem būs jāpakļaujas.\

  Ļoti trāpīgi pateikts!Jebkurā ”tusovkā” izveidosies hierarhija.Un drīz tam sekos,ka apakšas sāks ienīst augšas un otrādi.Cilvēki apvienoties tā pa īstam var tikai tad kad jau gals jau klāt,nekā savādāk.Tad kad jau galīgi sūdīgi.Varbūt tikai ļoti stingrs iekšējais reglaments varētu uzturēt kārtību,bet arī ar to jau kāds pratīs manipulēt un meklēt ”caurumus”.Skumji.
  Kaut kur gadījās lasīt kā masoni satur savu brālību kopā.Jaunajiem brālības locekļiem liek darīt tādas lietas par kurām viņi vispār nekad negribēs atcerēties.Tā ir dažāda veida pazemošana,galvenokārt seksuāla rakstura.Jā,pretīgi,bet kopā viņi turas daudzus gadus.Viņiem ir ļoti sena pieredze kā salauzt,iznīcināt vai arī saliedēt cilvēkus,un droši vien,ka viņi šo veidu uzskata par pašu efektīvāko.Nu es gan nepiesaucu piekopt šo pieredzi,bet tiešām….pilnīgs izmisums…kā var saliedēt cilvēkus?!Padalamies idejās lūdzu.

 • Piedāvāju katram komentētājam uzrakstīt mazu stāstiņu – Dzīves jēga, vai kāpēc es dzīvoju. Ivo varētu tos nopublicēt.Vai varētu?

 • Lemberga intervija.
  Njāa par Kamparu arī kādā krievijas forumā tauta izteicās.

 • A kas teica, ka cilvēki jāsaliedē? Pietiek, ja tie kopīgi, brīvprātīgi un ar izpratni sadarbojas visiem svarīgu mērķu sasniegšanā. Tās masonu vai kriminālas mafijas metodes gan laikam mums nederēs.
  —————————————————-
  Manuprāt, TF nevajadzētu būt aizliegtām, nediskutējamām vai citādi neērtām tēmām. Mēs varam pārrunāt visu, un tas ir svarīgi.
  Piemēram, es neesmu zeitgeistists, bet priecājos par Zeitgeist 3 filmas pieteikumu. Tas mani rosināja atrast jaunus materiālus un avotus, izprast to, ko iepriekš nesapratu.
  Nav arī obligāti visiem nonākt pie vienota slēdziena. Ļoti labs rezultāts ir arī vienošanās, ka katrs paliekam pie savām domām un par to turpinām cits citu cienīt.

 • Izlasīju virsrakstu “Seminārs sistēmiski domājošajiem” un nolēmu ierasties, cerot, ka uzzināšu daudz interesanta un noderīga. Nosēdēju gandrīz līdz beigām, gaidīdams, kad beidzot sāksies seminārs, ja ne “sistēmiski”, tad vismaz “domājošajiem”, bet, diemžēl, tā arī nesagaidīju. Mans rezultāta vērtējums ir apaļa nulle un “zemē nomestas” vismaz četras stundas, lai gan pieņemu, ka citi arī atrada tur ko noderīgu.
  Apzinos, ka riskēju ar to, ka šis mans komentārs tiks visai ātri “nolaists”, pateicoties pārāk zemam kolektīva vērtējumam, bet tomēr noziedošu vēl drusciņ laika, lai aprakstītu savus iespaidus un secinājumus. Vispirms veltu šo tekstu organizatoriem, īpaši Ivo, kura projekts šis, ja esmu pareizi sapratis, ir.
  Sākumā biju neizpratnē par to, kāds sakars sistēmiskajai domāšanai ir ar tautas dziesmu dziedāšanu un to pārējo pagānisko rituālu, kurš bija sākumā? Un vai uz baltu pirmkultūrā ietvertās informācijas un koncepcijām vispār ir iespējams uzbūvēt funkcionētspējīgu un mūsdienīgu sabiedrību un valsti??? Es šaubos! Ja kāds saprot, lai atbild, bet man par to izpratnes nav vēl šobrīd. Tad Juris Putriņš stāstīja par to, ka viņš kā Rīgas Domes deputāts nav spējīgs neko saprast no budžeta veidošanas (ko tad viņš tur sēž?) un atkal tika izvilkti kaut kādi pagānu simboli un meklētas 14 līnijas (= 14 stari!) auseklī, ja to šā vai tā pagriež un padara telpisku. Auseklis nebija vienīgais simbols, ar kuru orators operēja. Nesapratu, kādu pasaules uzskatu viņš pārstāv? Ir no Čakstes DEMOKRĀTIJAS biedrības (1. pasaules uzskats), manipulē ar pagānu simboliku (2. pasaules uzskats)? Jeb varbūt ir jāformulē jauns jēdziens – Baltu sendemokrātija jeb Baltu demokrātiskais pagānisms?
  Tālāk Ditta.
  Vainīga esot sistēma, mēs mēģināšot tikt no tās vaļā un izveidot savu, un darīts tas tiks, kā var spriest no 5. stara apraksta tai papīrīti, kuru varēja paņemt semināra laikā, veidojot “sarunas un līgumus ar militārajām un globālajām varas struktūrām”. Tā teikt, aiziesim parunāties ar šīs sistēmas varenajiem, kuriem nu noteikti jāatbalsta tas, ka mēs veidojam jaunu sistēmu, kura darbosies pretēji viņu mērķiem! Nezinu, kā to nosaukt?
  Tālāk aptuveni tāds izteikums: “Sistēmas histēriskie tumsas spēki paši palūgs, lai mēs visu sakārtotu!” Es nezinu, tas ir naivums vai ….? Jā, jau “palūdza”, izraisot vispasaules krīzi, piespiežot valdības par nodokļu naudu glābt bankas un iesaistīties Irākas un Afganistānas okupācijā! Un, protams, – “palūgs” vēl!
  Tad – frāze par to, ka mēs varam strādāt 1 (!!!!!) dienu nedēļā, par to saņemot pilnvērtīgu algu! Es nezinu, kā ar tādām idejām vispār var panākt jebkādas pozitīvas pārmaiņas???!!! Par radiāciju nezinu, pieņemu, ka viņa ir eksperte šajā jomā. Lai piedod Ditta, varbūt pat pasākums pēc iepriekšējas norunas bija paredzēts kādiem pamatskolas līmeņa tīņiem, bet tad to nevajadzēja nosaukt par semināru domājošajiem.
  Un nevajag šeit lietot argumentus no sērijas: “Bet viņš vismaz KAUT KO DARA!” Šis “kaut kas” turpinās jau 20 gadus un rezultāts ir tāds, kāds tas ir.
  Tālāk – joga, kuru vadīja cilvēks, kurš pats nezina, kur viņam atrodas sirds. Nav saprotams, vai joga ir kāda baltu pimkultūras daļa, vai otrādi, vai arī vainīgs ir juceklis galvās, kurš rada gatavību sajaukt vienā putrā jogu, baltu pirmkultūru, kristietību, demokrātiju, latvietību, vēdas, budismu un patērētāju kultūru un pēc tam saukt sevi par kultūras cilvēku, pie tam, jo vairāk putrā sastāvdaļu, jo cilvēks – kulturālāks!
  Tad Jānis K. pārstāstīja to, kas jau tāpat ir zināms un lasīts, taču viņu, protams, attaisno tas, ka viņš bija ieradies novērotāja statusā un nebija gatavojies – akmens organizatoru un vadītāju dārziņā, tāpat kā pilnīgs reglamenta trūkums. Vispār, divi runātāji uzstājās tā, ka atstāja iespaidu, ka viņi publiski sarunājas paši ar sevi, pie tam – uzstājās ilgāk par citiem, vismaz man tā likās.
  Neuztveriet to personiski, tas nav uzbrukums konkrētām personām, es tikai gribēju pateikt, ka nevar panākt pozitīvas pārmaiņas valstī, ja nav tik daudz pieredzes vai spēju, lai profesionāli un interesanti noorganizētu četru stundu semināru. Un otrs, ko Jums novēlu, – saprast, ko Jus paši gribat?

 • Egil, nu, ja mazu stāstiņu :), tad varētu. Cik mazs, tavuprāt, ir “mazs stāstiņš”? Tas, ko noteikti varētu – atvērt vienu, šim veltītu, lappusīti un tad publicēt tajā visus iesūtītos stāstus. Kurš gribēs redzēt galvenajā TF ziņu slejā manu garlaicīgo “īso stāstiņu” uz 300 A4lpp? :))

  Jāni, komentāros tik tiešām varam runāt un rakstīt VISU. Ar informāciju galvenajā slejā gan ir krietni vien sarežģītāk. Arī varētu publicēt par visām tēmām, taču jāatrod tāda pieeja, lai tas arī dotu kādu labumu, lai kāds netiktu pakļauts bezjēdzīgam riskam utt..

 • Kārli, manuprāt, Tava kritika ir pamatota. Viss tieši tā arī bija.
  Vien Ivo nebija pasākuma organizators un sākumā nebija pagāniski rituāli, bet vienkārši tautas dziesmas, ko cilvēki centās dziedāt, sadevušies rokās un veidojot apli.
  Taču tas neaizēno to, ka Dittai ir talants un vēlme atkausēt un iedvesmot cilvēkus. Piekrītu, ka nevajadzēja lietot nosaukumu seminārs, tāpēc arī es lietoju apzīmējumu sanākšana. Nebija arī nekādas īpašas cilvēku atlases, kas uzaicināti. Sludinājums bija publicēts tepat TF un aicināti tika visi. Tāpat Ditta ar Putriņa palīdzību sagādāja telpas, ielūdza dziedātājus u.d.c.
  Tā bija potenciāla iespēja. Tas, kā mēs šo iespēju izmantojām vai izmantosim turpmāk, ir atkarīgs no mums pašiem. Mēs paši varam palabot arī tos 14 komisiju nosaukumus, ja tie šķiet dīvaini vai citādi nepiemēroti.
  Tad kur ir problēma?

 • <EgilsR 26.01.2011., 22:07
  - Paldies, bet šitie man ir zināmi.Saistībā ar 'Saules staru nr.1) un EgilaR. teikto:''Man tas neder..'' – es gribēju atrast precīzo vietu teikatajam (citēju pēc atmiņas) – 'Mana valstība nav no šīs/šinī(?) pasaules'.
  Respektīvi – mūsu civilizācijas (ne Atlantīdas) pastāvēšanas dabiskā forma ir piramīdas veidā, bet Debesuvalstības savādāka (attēlā pa labi, kad centrā ir mūžīgā gaisma/saule, bet ….).
  p.s.
  Starp citu, varbūt esi lasījis Džona Maikla Talbota (John Michael Talbot ) 'Svētības vārdi/Blessings'? Baigi labi skaidrojumi par Tevis citētajiem pantiem.

 • Piedāvāju katram komentētājam uzrakstīt mazu stāstiņu – Dzīves jēga, vai kāpēc es dzīvoju.

  Lai mani bērni, kad izaugs, būtu kaut vai par gramu vai santīmu gudrāki, laimīgāki un turīgāki par mani.

 • Kārli,
  šo to Tu tik tiešām esi pārpratis :))

  Daudz kam no Tevis rakstītā piekrītu. Tava kritika ir ļoti vērtīga, jo saprātīgi cilvēki no kļūdām mācās – arī no citu kļūdām. Vai tu nekad nekļūdies un visu vienmēr izdari teicami?

  Caurskatīju safilmēto materiālu. Noskatījos arī savas prezentācijas ierakstu. Prezentācijā demonstrētais teksts ir ar maziem burtiem un, pēc ievietošanas YouTube, tas vairs nebūs izlasāms, tādēļ šīs nedēļas nogalē video failam pa virsu uzmontēšu PowerPointa prezentācijas attēlus, lai tekstu būtu iespējams izlasīt.

 • Egde,

  Man nozibsnīja kāda mutuļojoša cauršalka, un tad es apsēdos un sakoncentrējos uz idejisko mirkli, – kas būtu, ja, piemēram, uzdodoties par Latvijas atbrīvošanas kustības pilnvaroto, es vai mēs izplatītos ārzemēs, pie pašu letiņiem un ierosinātu brīvprātigus ziedojumus, glābt valsti. Kā Tev šķiet, vai kādu laiciņu es nevarētu padzivot bez rūpēm un atpūsties? Skaitās zaļi.

 • rv

  Aprakstīji daudz bet par pirmo punktu O . Žēl, laikam nebija ko teikt.

 • < rasts 26.01.2011., 23:33
  - Tu vēl PIN kodu uzrakstīsi/nosauksi tam kontam, kur miljons glabājas? Man ar humora izjūtu ir normāli, es tev mīnusu nelikšu.
  Starp citu, bijušais Krievijas super-piramīdas MMM veidotājs Mavrodi atkal sāk darboties……

 • [Karlis Engelis]
  Vai Tev ir laimei mērs ?

 • Atsaucoties uz Karla Engela piedāvāto stāsta komentēšanu, šodien man ienāca kāda doma galva, proti, nosauciet vismaz trīs iemeslus, kāpēc ir vērts piedzimt.

 • Vai tu nekad nekļūdies un visu vienmēr izdari teicami?

  Arī es esmu tikai cilvēks. Vēlreiz saku – nevajag manis rakstīto uztvert personiski. Ticu, ka nākamreiz būs labāk, bet saprast, ko un kā Jūs gribat darīt, Jums tik un tā vajadzēs, tas šādā lietā ir neizbēgami. Un emocijas šeit nav labākais padomdevējs, tāpat kā stereotipi (latvietim jāturas pie baltu pirmreliģijas, latvieši – arāju tauta, utt.)

  Pret Tavu prezentāciju man nebija vispār nekādu pretenziju – īsi un saprotami.

  Gribētos vien zināt, ko neesmu [areizi sapratis?

 • Vai Tev ir laimei mērs ?

  Grams un santīms nav jāuztver tieši. Laimes mērs? Grūti izmērīt, lai gan netieši par to, manuprāt, liecina konkrētā cilvēka attieksme pret dzīvi un līdzcilvēkiem, kā arī – bērnu skaits ģimenē. Ja runa ir par maniem bērniem, tad ceru, ka viņi neklusēs, bet stāstīs man, kā viņiem iet un kā jūtas. Salīdzināt sevi un viņus grūtibu man nebūs.

 • <Karlis Engelis 26.01.2011., 23:00
  Izlasīju virsrakstu “Seminārs sistēmiski domājošajiem” un nolēmu ierasties, cerot, ka uzzināšu daudz interesanta un noderīga. Nosēdēju gandrīz līdz beigām, gaidīdams, kad beidzot sāksies seminārs, ja ne “sistēmiski”, tad vismaz “domājošajiem”, bet, diemžēl, tā arī nesagaidīju. Mans rezultāta vērtējums ir apaļa nulle un “zemē nomestas” vismaz četras stundas, lai gan pieņemu, ka citi arī atrada tur ko noderīgu.
  ========================================================
  ''Pirmie kucēni ir jāslīcina''? – Esi mierīgs, pēdējo divdesmit gadu laikā ''zemē nomestas'', iespējams, ir stundas/nauda, kas rakstāmas ar vairāk kā sešām nullēm.
  Kā 4.maija republikas veidotāji esam pārspējuši ''Mērnieku laikos'' dzīvojošos, kas ar dabūja samaksāt ''skolas naudu'' viltus mērniekiem.
  'Mūžu dzīvo – mūžu mācies!''

 • Galvenais – neapstāties, par kļūdām un kļūdīšanos nepārdzīvot! Nākamā tikšanās jau var būt daudz saturīgāka? Darbojamies tālāk….domājam, lai neatkārtotu vecās kļūdas…

 • Nu jā, tai atbrīvotajā spontānumā dažiem izspruka daži visai apšaubāmi izteicieni, kā arāju tauta u.c.
  Bet diez vai tam pārāk jāpieķeras un jātiesā.
  Tas tomēr labāk nekā daudzas briesmonības, kas pie mums, Latvijā, tiek mērķtiecīgi iestudētas un profesionāli iedvestas.
  Tai sanāksmē ļoti maz kas tika iepriekš plānots. ja nu vienīgi Ivo bija šim pasākumam nopietni gatavojies.

 • >Edge, vai tu domāji šo teikto vietu no Jņ ev.18:36;
  “36 Jēzus atbildēja: “Mana valstība nav no šīs pasaules. Ja Mana valstība būtu no šīs pasaules, mani sulaiņi cīnītos par to, lai Es nekristu jūdu rokās. Bet nu Mana valstība nav no šejienes.”
  Ieteiktu tev palasīt ЗАХАРИЯ СИТЧИН
  БОЖЕСТВО 12-Й ПЛАНЕТЫ
  Zecharia Sitchin
  DIVINE ENCOUNTERS A guide to vision, angels and other emissaries

  МОСКВА
  «эксмо»
  2007
  Ja nevarēsi sameklēt pārsūtīšu. Protams arī šo versiju jāuztver ne jau kā patiesību.

 • > Karlis Engelies,”Lai mani bērni, kad izaugs, būtu kaut vai par gramu vai santīmu gudrāki, laimīgāki un turīgāki par mani.”
  Labs vēlējums. Bet tālāk? Vai gudrība izmērojama gramos un santīmos? Un kas ir turība? Ko darīt, lai vēlējums piepildītos?

 • paldies, rast, ka atgādināji. :)
  diemžēl ierados pēc 18tiem un sākumu nepiedzīvoju, tsk arī Jura Putriņa uzstāšanos, ko cerēju redzēt.

  par Dittas konceptu varu atkārtot tikai to, ko rakstīju Ivo sakarā: esmu par darīšanu nevis par shēmu veidošanu un “koordinēšanu”. ja man saka “pieraksties tur un tur”, tad vienīgais varu paraustīt plecus. ja man saka “gribu izdarīt to un to, vai tu nevari palīdzēt”, tad tas ir pavisam kas cits.

  un. aizmirsu pasākuma pašu svarīgāko brīdi (priekš manis), kas manuprāt vienā teikumā rezumēja mūsu situāciju un Latvijas pamatproblēmu. iespējams, daudzi palaida garām Jura Putriņa repliku par Pabriku un tā attieksmi, ka “vienošanās ir štrunts”.
  Manuprāt tā ir mūsu lielākā un pamatbēda, no kā izriet viss pārējais – ka, ne tikai pie varas esošajiem, bet arī vairumam pārējo vienošanās ir tukša skaņa, kuru var interpretēt, un izdarīties kā patīk. rezultātā nav ne likumības, ne arī uzticības viens otram.

  Ar šo es oponēju visiem jaunu likumu un kārtību un satversmju rakstītājiem un plānotājiem – nav no šīm darbībām nekādu jēgu. jau tagad ir sarakstīti ļoti daudz sakarīgu likumu, kuri tiek pārkāpti un savās interesēs interpretēti, un pārkāpumi netiek laikā atklāti, novērtēti un novērsti. tāpēc pirmais pie kā būtu jāstrādā ir – jāstiprina un jāattīsta Latvijas tiesībsargājošo sistēmu. ja kāds domā līdzīgi – lūdzu pieteikties, domāsim, ko varam darīt kopīgi, lietas labā.

 • Var jau Tev pievienoties, tad jāsāk ar Satversmi. Ja izrādās, ka pastāvošā vara, iekārta un vēlēšanu sistēma tai neatbilst? Ko tālāk? Demokrātija!

 • Noteikti kādreiz aiziešu uz šo pasākumu klātienē, bet šobrīd pārdomājot izlasīto informāciju par pasākumu radās šādas pārdomas:
  1. Forši, ka ir cilvēki, kas netikai grib, bet jau sāk organizēties un sāk bīdīt savu vīziju par Latvijas nākotni;
  2. Lai kaut ko mainītu valsts sistēmā ir vajadzīgs tautas, vai lielas tautas daļas atbalsts;
  3. Tauta nav tikai maza intelektuāļu grupa, tautas vairākums ir parasti cilvēki – zemnieki, traktoristi, santehniķi, pārdevēji, grāmatveži, banku klerki, celtnieki, mājsaimnieces, studenti, pensionāri, policisti, karavīri, apsargi, dzelzsceļnieki, mežstrādnieki, utml. utt.;
  4. Vai ar tautas dziesmu dziedāšanu, baltu kultūras analīzi, ausekļa zīmes pētīšanu utml. aktivitātēm ir iespējams apvienot un aizraut Latvijas tautas pārstāvjus, kas nevienmēr ir viedi intelektuāļi ar nopietnu zināšanu bagāžu;
  5. Piedevām, lai nu kāda katram būtu attieksme pret vēstures notikumiem, bet fakts ir arī tas, ka vienai daļai tagdējās Latvijas tautas nav baltu saknes, bet ir slāvu saknes. Un šo daļu arī vajag iesaistīt Latvijas nākotnes veidošnā, jo šobrīd Latvijas tauta ir sašķelta gandrīz naidīgās nometnēs, kas ir ļoti izdevīgi valdošajai kliķei.
  6. Ir vajadzīga Latvijas tautu vienojoša programma un darbības.
  7. Šī nav kritika, bet gan manas subjektīvās pārdomas, kas balstītas uz TF un LatvijasRepublika.info izlasīto.

  Novēlu pasākuma organizātoriem, lai izdodas iesāktais, lai ir skaidri mērķi, lai ir skaidrs ceļš, kā mērķus sasniegt! Lai Latvija plaukst un zeļ!

 • Kārli,
  beidzot ir mirklis, lai atbildētu uz tavu jautājumu.

  (*) pirmkārt, tavas bažas, ka tavs komentārs tiks ‘nolaists’, nav apstiprinājušās – neviena negatīva vērtējuma :);
  * esmu TF portāla administrators, taču ne sanāksmes organizators. Es ļoti precīzi zināju, kurp un kādēļ dodos.
  * otra lieta, ko, manuprāt, neesi īsti izpratis – PIEEJA. Ditta ir pelnījusi uzslavu un pateicības vārdus par to, ka VIŅA organizēja pasākumu. Nevis Tu un, nevis es, bet Ditta to organizēja. Šobrīd tu kritizē pasākuma norises gaitu, bet vai ‘sistēmiskas pieejas/domāšanas’ piemērs no tavas puses nebūtu šo kritizēšanu veikt savādāk?
  a) sazināties, pirmkārt, ar pašu Dittu.. (var arī ar vēl kādu), piedāvāt sadarboties, lai jau labākā kvalitātē rīkotu kādu no nākamajiem pasākumiem;
  b) ja neizdodas sastrādāties, tad vienkārši uzņemties un DARĪT PAŠAM. Kritizēt ir ļoti viegli.. Ja tu būtu rīkojis sanāksmi un mani uz to aicinājis, un, ja es saprastu, ka varu būt noderīgs – noteikti neatteiktu.

  … Kā arī Ditta teica pasākumā, viņas piedāvātais modelis nav galējais variants. Mēs visi 3, kuri uzstājāmies (kuru uzstāšanās bija ieplānota), gājām ar savu izpratni/piedāvājumu, ko katrs bijām izauklējuši. TautasForums.lv šī struktūra vēl nav tik pārskatāmi izveidota, kā Dittai, taču pēc atslēgvārdu mākoņa kaut kādas aprises jau var nojaust. Andris Orols jau komentāros norādīja, ka viņš saskata lielas līdzības ar ministrijām.. un viņam taisnība. Saproti, šis ir tāds kā ‘sasinhronizēšanās posms’ .. it visā. Sākt ar vienvirziena kritiku katrā ziņā nav ‘sistēmiska pieeja’. Pasākums bija teicama mācību stunda ‘sistēmiskajā domāšanā’ un pat zināmā mērā pārbaudījums katram tās dalībniekam.

 • >rv”Ar šo es oponēju visiem jaunu likumu un kārtību un satversmju rakstītājiem un plānotājiem – nav no šīm darbībām nekādu jēgu. jau tagad ir sarakstīti ļoti daudz sakarīgu likumu, kuri tiek pārkāpti un savās interesēs interpretēti, un pārkāpumi netiek laikā atklāti, novērtēti un novērsti. tāpēc pirmais pie kā būtu jāstrādā ir – jāstiprina un jāattīsta Latvijas tiesībsargājošo sistēmu. ja kāds domā līdzīgi – lūdzu pieteikties, domāsim, ko varam darīt kopīgi, lietas labā.”
  ___________________________________________________
  Ir kāds reāls piemērs. Gruzija saveda kārtība tieši šo likumu sadaļu. Biju tur pirms diviem gadiem un mani pārsteidza tas, ka īsā laikā viņiem izdevās to sakārtot.Protams neidelizēšu visu, kaut kādi sīkumi palika, bet lielā mērā visi likumīgie zagļi, korumpanti pazuda. Paldies par virzienu.

 • Egil,
  tomēr labākais GRUZIJAS VARIANTā netika izdarīts.Visi šie bez azarta palikušie zagļi un korumpanti netika iedzīti strupceļā un pievērsti kristietībai, Kā Tev šķiet ar ko viņi pašlaik pārņemti?

 • Ko tad viņi vardarīt? Kaļ plānus atgriezties.

 • Dittas konceptā tiek piedāvāts, tiem kas piedalās, kļūt par Saules elementiem – maigi izsakoties ambiciozi – un būtiski
  http://www.youtube.com/watch?v=UHBtQkkZuGE&feature=player_embedded

 • Pasākums būtu mazliet savādaks, ja vai nu būtu pieslēgums tīmeklim
  http://www.latvijasrepublika.info/zini.html
  vai šo lapu visi pirms ierašanās būtu izskatījuši
  Lapa atbild uz daudziem liekiem jautājumiem.

 • Ivars 27.01.2011., 17:03
  (..)
  Lapa atbild uz daudziem liekiem jautājumiem.
  ========================================================
  ‘Pasaki man, kas ir tavs draugs – es pateikšu….’
  Advokāts Andris Grūtups par organizēto Ébreju šovinismu
  http://www.latvijasrepublika.info/zini.html

 • ”Jau 1939.g bija parakstíts Molotova Ribentropa pakts, kur starp slepenajiem blakus dokumentiem bija slégts lígums ka 50 gadus Baltija bús PSRS, péc tam atkal Rietumiem.” –
  - Tas ir kas jauns! Protams, Staļins un Hitlers bija lieli ļaundari, taču 1939.g.noslēgtajā Līgumā iekļaut vienošanos par notikumiem pēc 50-it gadiem? Es ir mēms….tik’ zinošiem cilvēkiem es labāk papildus jautājumus neuzdošu….

 • \”Jau 1939.g bija parakstíts Molotova Ribentropa pakts, kur starp slepenajiem blakus dokumentiem bija slégts lígums ka 50 gadus Baltija bús PSRS, péc tam atkal Rietumiem.”\
  ————————–
  Cik es pats personīgi esmu licis kopā puzli par Latviju,tās izcelsmi (runa iet par 20gs sākumu),lomu pasaulē utt redzu tādu ainu:
  Latvijai neatkarību iedeva tikai tāpēc,lai grautu Krievijas (krievu) tēlu pasaulē,kā jau tas tiek darīts vairākus simtus gadu.Jau tad bija ieplānots,ka Latviju okupēs.Kurš tad tev tā veselu valsti ņem un uzdāvina?!Zinām,ka dēļ nieka dažiem m2 var izcelties asinspirts,bet te lūk tāda laime!
  Apspriežam.Varbūt kāds ko var papildināt,palabot.No problem.Tā puzle varbūt nemaz vēl nav salikta ;)

 • otra lieta, ko, manuprāt, neesi īsti izpratis – PIEEJA. Ditta ir pelnījusi uzslavu un pateicības vārdus par to, ka VIŅA organizēja pasākumu. Nevis Tu un, nevis es, bet Ditta to organizēja. Šobrīd tu kritizē pasākuma norises gaitu, bet vai ‘sistēmiskas pieejas/domāšanas’ piemērs no tavas puses nebūtu šo kritizēšanu veikt savādāk?
  a) sazināties, pirmkārt, ar pašu Dittu.. (var arī ar vēl kādu), piedāvāt sadarboties, lai jau labākā kvalitātē rīkotu kādu no nākamajiem pasākumiem;
  b) ja neizdodas sastrādāties, tad vienkārši uzņemties un DARĪT PAŠAM. Kritizēt ir ļoti viegli.. Ja tu būtu rīkojis sanāksmi un mani uz to aicinājis, un, ja es saprastu, ka varu būt noderīgs – noteikti neatteiktu.

  Kritika – pieņemta. Taisnība jau ir – varēja arī savādāk.

 • Labs vēlējums. Bet tālāk? Vai gudrība izmērojama gramos un santīmos? Un kas ir turība? Ko darīt, lai vēlējums piepildītos?

  Gudrība, protams, nav izmērojama gramos un santīmos. Turīgs manā uztverē ir tas cilvēks, kuram viņam nepieciešamais naudas daudzums ir pieejams pašsaprotami, t.i., – tik, cik ir vajadzīgs cilvēka pamatvajadzību apmierināšanai, viņam ir pieejams, pat nestrādājot (īpašumu iznomāšana, līdzdalība uzņēmumos, utt.) Protams, tas nenozīmē, ka cilvēks tikai sēž pie TV, bet no galvassāpēm par elementāro iztiku viņš ir brīvs.
  Lai vēlējums piepildītos, manā situācijā ir:
  a) daudz jāstrādā, uzkrājumi saprātīgi jāiegulda,
  b) pašam daudzkas jauns jāiemācās un pašam jāizmēģina,
  c) jāveido apkārtējā vide (cilvēki, sabiedrība, valsts),
  d) jākrāj dzīves pieredze, jādalās ar to ar bērniem, utml.

 • <incubus 27.01.2011., 20:57
  (..)
  Latvijai neatkarību iedeva tikai tāpēc,lai grautu Krievijas (krievu) tēlu pasaulē,…….
  ========================================================
  Runa ir 1918.gadu – vai 1991.gadu?
  Varbūt jēgsaturīgāk ir parunāt par to, ka šo likteņa dāvanu šodienas paaudze ir izmantojusi divdesmit gados? – un ko darīsim tālāk, redzot šodien sasniegto?

 • < Karlis Engelis 27.01.2011., 21:39
  (..)
  Lai vēlējums piepildītos, manā situācijā ir:….
  ========================================================Tad jau piekritīsi situācijas novērtējuma:
  ‘’Šajā neatkarības laika posmā izveidojies tāds cilvēka tips, kuram ir svarīgs tikai viņš pats un viņa materiālistiskais aprēķins.’’ ( Dittas Rietumas ‘Mīlestības Ekonomiskā sistēma’ )

 • Latvijai neatkarību iedeva tikai tāpēc,lai grautu Krievijas (krievu) tēlu pasaulē,kā jau tas tiek darīts vairākus simtus gadu.Jau tad bija ieplānots,ka Latviju okupēs.Kurš tad tev tā veselu valsti ņem un uzdāvina?!Zinām,ka dēļ nieka dažiem m2 var izcelties asinspirts,bet te lūk tāda laime!
  Apspriežam.Varbūt kāds ko var papildināt,palabot.No problem.Tā puzle varbūt nemaz vēl nav salikta ;)
  _______________________________________________
  Ir iebildumi jautājumā par attieksmi pret notikumiem no mūsu pašu puses. Tieši es Tavā tekstā to neredzu, bet zinu, ka lielai daļai latviešu ir līdzīga attieksme pret apkārt notiekošo. Runa ir par to, ka Latvijai neatkarību kāds “iedeva”, kas iedeva, tas arī atņems, ja gribēs, bet latvieši kā tādi, atvainojiet, auni uz to visu no malas noskatīsies. Cilvēkus ar tādu attieksmi pret dzīvi savā žargonā saucu par čurkām (no krievu val. – bluķītis, t.i., – saimnieks nolika mani šeit – stāvu šeit, noliks tur – stāvēšu tur, pats – neko!) Arī iestāšanās NATO un milzīgais atbalsts tai ir no tās pašas sērijas – ideāls variants uzbrukuma gadījumā stāvēt malā un noskatīties, kā kāds CITS karo pret ļaunajiem agresoriem.
  Šī attieksme pret dzīvi LATVIEŠOS IR JĀMAINA. Tas ir viens no priekšnoteikumiem (bet ne tuvu, ne vienīgais), lai kāds te varētu sākt runāt par to, ka viņš kaut ko šajā teritorijā un tās pārvaldē mainīs. JA MĒS NESAPRATĪSIM, KA JĀCENŠAS PAŠIEM IETEKMĒT SAVU LIKTENI, TAD VISAS IZMAIŅAS BŪS TIKAI JAUNU UN LABĀKU KAKLAKUNGU MEKLĒŠANA.

 • Jā es par 18 gadu biju domājis.
  A kas šodien ir sasniegts?
  Es uzskatu,ka Latvijas vairs nav.Tā ir sagrauta,iznīcināta.Paskaties,šodien vēl žīdi atbrauc un kačā pravas.Kā to var nosaukt?!Tā ir valsts iznīcināšana!Man sirds sāp.
  Tu esi spēlējis tādu PC spēli Civilizācija?Diezgan primitīva,bet tur mēdz darīt tāpat kā mūsu nožēlojamajā dimensijā – pirmās iznīcina visvājākās un neaizsargātākās valstis.

 • \Ir iebildumi jautājumā par attieksmi pret notikumiem no mūsu pašu puses. Tieši es Tavā tekstā to neredzu, bet zinu, ka lielai daļai latviešu ir līdzīga attieksme pret apkārt notiekošo. Runa ir par to, ka Latvijai neatkarību kāds “iedeva”, kas iedeva, tas arī atņems, ja gribēs, bet latvieši kā tādi, atvainojiet, auni uz to visu no malas noskatīsies. Cilvēkus ar tādu attieksmi pret dzīvi savā žargonā saucu par čurkām (no krievu val. – bluķītis, t.i., – saimnieks nolika mani šeit – stāvu šeit, noliks tur – stāvēšu tur, pats – neko!)\
  ————————
  Tieši tā.
  Īstenībā es nezinu kā to atmodināšanu var veikt,jo plus vēl visam cilvēki ir ierauti parādu verdzībā un neviens negrib riskēt kaut ko mainīt,jo baidās,ka var būt vēl sūdīgāk.

 • Tad jau piekritīsi situācijas novērtējuma:
  ‘’Šajā neatkarības laika posmā izveidojies tāds cilvēka tips, kuram ir svarīgs tikai viņš pats un viņa materiālistiskais aprēķins.’’ ( Dittas Rietumas ‘Mīlestības Ekonomiskā sistēma’ )
  ___________________________________________
  Nepiekritīšu vis. Fakts, ka cilvēks ir turīgs vai bagāts, kā fakts pats par sevi var būt slikts cilvēkiem ar komunistisku domāšanu vai skauģiem. Jautājums ir par to, kā cilvēks savu turību izmanto? Piemēram, Islāmā viens no tā pīlāriem ir zaka – obligāts virs vidusmēra turīgo ziedojums 2,5% apmērā no uzkrājumiem, kurš ir izlietojams stingri noteiktos 9 veidos – pamatā – palīdzībai tiem, kam nav paveicies kļūt diezko turīgiem. Zinu, ka tur nav pat domas, ka ir slikti, ka kaimiņš ir bagātāks par mani.
  Es teikšu savādāk – ir tāds cilvēka tips, kurš ir brīvs un nav ne no viena manipulējams tikai tāpēc, ka viņš no kāda ir materiāli atkarīgs. Ir tāds cilvēka tips, kurš mūsdienu Latvijā var pateikt acīs darba devējam, ka viņa rīcība attiecībā pret darbinieku ir netaisnīga un nelikumīga. Pateikt, nebaidoties zaudēt darbu, jo jāmaksā kredīts un darbu zaudēt nekādā gadījumā nedrīkst!

 • Īstenībā es nezinu kā to atmodināšanu var veikt,jo plus vēl visam cilvēki ir ierauti parādu verdzībā un neviens negrib riskēt kaut ko mainīt,jo baidās,ka var būt vēl sūdīgāk.
  ____________________________________________
  Domāju, ka zinu. Ir vairāki varianti, bet nav tik daudz laika, lai par to šeit rakstītu. Man ir, ko piedāvāt, bet tas ir jāpārrunā klātienē.

 • Karlis Engelis 27.01.2011., 22:43
  (..)
  Jautājums ir par to, kā cilvēks savu turību izmanto?
  ========================================================
  Tas jau nav pirmais jautājums, ko uzdod Valsts Kontrole un/vai Prokuratūra, kad pārbauda kādu Dienvidu tiltu būvniecībā pazudušo miljonu pazušanas virzienus vai turīgo pilsoņu ienākuma avotus.

 • Tas jau nav pirmais jautājums, ko uzdod Valsts Kontrole un/vai Prokuratūra, kad pārbauda kādu Dienvidu tiltu būvniecībā pazudušo miljonu pazušanas virzienus vai turīgo pilsoņu ienākuma avotus.
  ________________________________________
  Diemžēl, miljonu, tūkstošu un simtu pazušana ir, bija un būs šīs sistēmas ikdiena. Tāda sistēma. Tāda, kuru nez’ kāpēc lielākā daļa cilvēku uzskata par labāko iespējamo, jo par citām iespējām nav ne informācijas, ne savu domu. Kā skolā pateica vai avīzē izlasīju: “Demokrātija nav nekas labs, bet tas ir labākais, ko cilvēce ir izgudrojusi”, tā tūliņ pieņēmu šo muļķību par neapgāžamu un nepierādāmu aksiomu!

 • Karlis Engelis 27.01.2011., 22:43
  Nepiekritīšu vis.(..)
  Piemēram, Islāmā viens no tā pīlāriem ir zaka – obligāts virs vidusmēra turīgo ziedojums 2,5% apmērā no uzkrājumiem, kurš ir izlietojams stingri noteiktos 9 veidos – pamatā – palīdzībai tiem, kam nav paveicies kļūt diezko turīgiem.
  ========================================================
  Par ‘nepiekritīšu vis’ es tev ielikšu +/plusu.
  Taču attiecība par īslama piemēru nepiekritīšu – īpaši tāpēc, ka TV ziņās pašlaik redzu grautiņus Tunisijā, Ēģiptē un Jemenā. Varbūt labāk piemēros izmantosim Latvijas, Eiropas, ASV vai kādas citas rietumvalsts vai kaimiņu piemērus (Igaunija, Lietuva, Krievija)?
  p.s.
  K.Engelss nav globālistu ”bībeli” – ‘Pasaule ir plakana’ lasījis?

 • Man šajā sakara jums jautājums- kā jūs raugaties uz nacionālsociālismu?

 • p.s.
  K.Engelis – par Engelss, atvainojos…Tas nebija speciāli.
  off.

 • p.s.s.
  ”“Demokrātija nav nekas labs, bet tas ir labākais, ko cilvēce ir izgudrojusi”, tā tūliņ pieņēmu šo muļķību par neapgāžamu un nepierādāmu aksiomu!
  ========================================================
  Ne tu pirmais, ne pēdējais.
  p.s.
  Arī laba lasāmviela –
  ‘The Bluffer’s Guide to Marketing’ By Graham Harding and Paul Walton
  Вы знаток маркетинга.Как убедить в этом окружающих
  http://www.repiev.ru/recenz/Bluffer_Guide.htm

 • 1. Grautiņiem Tunisijā, Ēģiptē un Jemenā nav nekāda sakara ar šo cilvēku ticības sistēmu un kultūru, tikai pliks aprekins.
  2. Jautājums kā cilvēks savu turību izmanto ir svarīgs, bet primārs ir jautājums, kā (uz kā rēķina [lohu]) bāgātība ir iegūta.
  3. Cilvēka tips, kuram ir svarīgs ir tikai viņa materiālistiskais aprēķins ir izveidots, pie tam izveidots tā, ka matreriālais ir (tiek uztverts) kā vienīgā viņa sastāvdaļa. Šadā kontekstā kredītu var uzskatīt nevis par ekanomisku, bet vadības instrumentu. Tieši bailes (pazaudēt to vienigo) padara cilvēku par vergu.

 • Taču attiecība par īslama piemēru nepiekritīšu – īpaši tāpēc, ka TV ziņās pašlaik redzu grautiņus Tunisijā, Ēģiptē un Jemenā. Varbūt labāk piemēros izmantosim Latvijas, Eiropas, ASV vai kādas citas rietumvalsts vai kaimiņu piemērus (Igaunija, Lietuva, Krievija)?
  p.s.
  K.Engelss nav globālistu ”bībeli” – ‘Pasaule ir plakana’ lasījis?
  ________________________________________
  Grautiņi tur notiek tikai tāpēc, ka tur cilvēki saprot, kā viņi grib dzīvot, bet tas nav izdevīgi uzpirktiem diktatoriņiem (H. Mubaraks, H. Karzajs, utml.)
  Un vispār, nav runa par valstīm, bet par to, ka latviešiem ir jātiek pašiem ar sevi skaidrībā jautājumā, saskaņā ar kādām vērtībām, pēc kādas doktrīnas gribam dzīvot. Esošā ir novedusi pie tās situācijas, kādā esam. Noteikti, ir vismaz vairākas pašpietiekamas sistēmas, pēc kurām dzīvot. Islāms ir tikai viena no tādām. Tad nu ir jāizlemj, zem kāda karoga vēlamies šo tautu pamodināt un apvienot? Ir trīs ceļi:
  a) paņemt kaut ko jau gatavu (augsne garām un smagām diskusijām, kas, ļoti ceru, pie kaut kā galarezultātā varētu novest), iepriekš viss jāizstudē, jāatmet visi stereotipi, visā jāiedziļinās līdz sīkumiem,
  b) izdomāt kaut ko jaunu, savu, unikālu (īstā vieta, kur sevi parādīt mūsu kultūras cilvēkiem un inteliģencei, tikai – AR PILNU ATBILDĪBU PAR SEKĀM!!!),
  c) turpināt dzīvot, kā līdz šim – pilnīgā dezintegrācijā, gaidot, kad beidzot mūs “globalizēs”.

  Globālistu bībeli lasījis neesmu.

 • d) uzzināt, atcerēties (vai velkā) kā dzīvojuši un izturējušies pret pasauli mūsu senči

 • Jautājums kā cilvēks savu turību izmanto ir svarīgs, bet primārs ir jautājums, kā (uz kā rēķina [lohu]) bāgātība ir iegūta.
  _________________________________________
  Ja pareizi saprotu, katrs, kurš kaut ko nopērk Maximā, Rimi, Drogās vai Betā, tādējādi vairojot to īpašnieku bagātību, automātiski kļūst par lohu! Esmu sapratis pareizi?

 • d) uzzināt, atcerēties (vai velkā) kā dzīvojuši un izturējušies pret pasauli mūsu senči
  ________________________________________
  … Un vai šī sistēma ir spējīga saturēt kopā sabiedrību, nevis sašķelt latviešus savstarpēji naidīgās ciltīs, kā tas bija pirms krustnešu ierašanās?

 • d) uzzināt, atcerēties (vai velkā) kā dzīvojuši un izturējušies pret pasauli mūsu senči
  __________________________________________
  … un vai šī sistēma ir spējīga atrisināt visas šodienas latviešu un nelatviešu problēmas (izmiršana, ģimenes krīze, atkarības, vienotības trūkums sabiedrībā, plaisa starp varu un iedzīvotājiem, utt.)?

 • automātiski kļūst par lohu!
  ____________________________________
  Visi iepriekšminētie ir ieguldījuši lielu darbu tajā ko ir izveidojuši. Vel tikai pirms daziem gadiem Rimi neatpelnija pat investicijas.
  Krieviem ir tāds teiciens: без лоха и жизнь плоха. Un taja nav nekā ne ļauna ne izsmejoša, tas ir par tiek cilvekiem kuriem nav imunitates pret meliem, un manā uztverē tie ir tie kuri uztic lēmumu par sevi pieņemšanu tiem un arī uztur tos, kas bārstoties ar liberālisma lozingiem pārdala nevis rada vērtības.
  Un vēl cilvēki ir tik dažādi, daudziem no viņiem būtu daudz racionālāk audzēt pārtiku sev pašiem.

 • naidīgās ciltīs, kā tas bija pirms krustnešu ierašanās?
  ——————————————————
  No kurienes mums ir ziņas par to kāda bija dzīve pirms krustnešiem ? Vai no krustnešu uztakstītā ? Ja tu ej iekarot zemi, ka ‘gaismas nesējs’ cik laba tu uzrakstīsi pat ‘tumsoņiem’ kuri tur mīt ?

 • Kur ? kas? cik? – pirmajā tuvinājumā esam tikusi pie skaidrības
  nu ir jāiet otrais aplis – jau smalkāk – sevī un savējos => mums baltos
  JO
  visi atspēriena dēlīši citus ir jāpārtulko un ne jau tikai tekstuali
  http://www.youtube.com/watch?v=sjphGxgB91k&feature=related

 • \Kā skolā pateica vai avīzē izlasīju: “Demokrātija nav nekas labs, bet tas ir labākais, ko cilvēce ir izgudrojusi”, tā tūliņ pieņēmu šo muļķību par neapgāžamu un nepierādāmu aksiomu!\
  ——————–
  Tie ir Čērčila vārdi,bet uz to viņš skatās no savas kā politiķa,valsts vadītāja puses.Demokrātija tāpat kā mārketings nekad nestrādā patērētāja virzienā,bet uz otru pusi.
  —————————–
  rasts
  \Man šajā sakara jums jautājums- kā jūs raugaties uz nacionālsociālismu?\
  ——————————–
  Ja tas viss tiek saprātīgi kontrolēts,un ir rāmjos domāju,ka tas nemaz nav slikti.Fakts ir tāds,ka vācieši to visu aptraipīja,arī svastiku (nebrīnos,ka apzināti),un tādēļ pat jebkādai nacionālajai audzināšanai,patriotismam ļoti aktīvi pretojas globālā žīdu elite.Viņi no tā ļoti baidās,jo cilvēki var kļūt stipri un nekontrolējami.Tieši tādēļ viņi visai pasaulei grib uzspiest multikulturālu sabiedrību,lai cilvēki nebūtu vienoti un nebūtu kaut jebkāds iemesls atbrīvoties no verdzības.Tanī pašā laikā Izraēlā sievietēm ir stingri noliegtas attiecības ar goijiem.Ulovil?
  Domāju,ka arī totalitārismam nav nekāda vaina,ja tur normāls cilvēks pie stūres,un strādā tautai un valstij nevis priekš sevis un nelielas grupiņas bagātnieku.Tikai kur tādu cilvēku dabūt?:D Teorētiski tādi ir,bet ar laiku vara un nauda sabojā visus.Tādēļ jau viņš ir tikai cilvēks.

 • Incubus,

  divas tautas,kura izradīs lielāku efektivitāti sociālajā attīstībā?

  Ja nemaldos, tad Vācijā pirms nacionālsociālistu triumfa, pateicoties Versaļas miera līgumam, darbojās efektīgais baņķieru un pārējās šlakas tautu deldēšanasplāns, lai neteiktu vairāk un skarbāk. Gluži tas pats, kas tagad pie mums. Tas bija tas ko varēja piedāvat Eiropas valstis?

 • Ja mēs runājam par tautu kā tādu – vienotu, tad principā nekas cits neatliek kā NS. Nekā labāka nav izdomāts.
  Kas cits var celt tautas pašapziņu kā tauta pati? Ja nav ko teikt tad jāstāv pie leļļotāju ratiem.

 • Paldies par konstruktívu gan + gan – kritiku.

  Visvarígákais – mácieties MÍLÉT un baudít viens otra pienesumu silti pateicoties. Mílestíbas miera energija ir tá kas visu sakárto.

  Jauna veida informácija ir jáatkárto. Tátad ko es esmu izdaríjusi:

  - izveidoju alternatívo virtuálo Latvijas Republiku, kuras mékjis ir patiesa demokrátijas brívvalsts Latvijá patrizéjás partokrátiskás diktatúras vietá;

  - izveidoju virtuálo Baltu Nacionálo Labklájíbas Institútu kura 14 fakultátes Jús varat piepildít ar vértígu darbíbu forumu grupás;

  Visas darba grupas ir bútiskas un kolosáli bútiskás – LR Sirds Trubunáls, kur demokrátiskás LR degradétáji tiek apzináti; Valsts budzeta un Valsts Kontroles funkcijas; Tautas atvértá avota virtuálás sazinjas forumi…

  Iesaistieties lai uzlabotu un ístenotu, lai neviena Júsu energjijas vieníba nepazustu nígrumá!

  Vakardienas ríts pie Saeimas
  http://www.youtube.com/user/freelatvia#p/a/u/0/PiOBM9fizBY

  Mani Júsu formuléjumi reti kad sasilda, tátad vél personígo sazinjas mákslu mums jáuzlabo. Joprojám ir diezgan shkjidri EKO-frontes línijá! GAIDU Júsu plecu, brálji!

  Mílot, Ditta

 • rasts
  \Ja mēs runājam par tautu kā tādu – vienotu, tad principā nekas cits neatliek kā NS.\
  ———————–
  jā,viennozīmīgi NS ir labāks par elastīgo un viegli modificējamo mauku – demokrātiju.
  —————————
  rasts
  \Ja nemaldos, tad Vācijā pirms nacionālsociālistu triumfa, pateicoties Versaļas miera līgumam, darbojās efektīgais baņķieru un pārējās šlakas tautu deldēšanasplāns, lai neteiktu vairāk un skarbāk. Gluži tas pats, kas tagad pie mums.\
  ————————-
  Vācijā laikam NS nostartēja testa rezīmā.Varbūt kāds var palabot,man ar vēsturi ir švaki.Nu jā,bet jebkurā gadījumā viņi bija tikai instruments,lai žīdu baņķieri varētu uzvārīt naudu 2 pas.karā,iznīcināt slāvus un vēlāk tikt pie teritorijas ko sauc par Izraēlu.
  Kas pie mums notiek tā īsti nezinu.Nekas nenotiek.Bet arī tur kur nekas nenotiek situācija tiek kontrolēta – tātad tā vajag.Latvija laikam ir tikai kā tās divas kārtis galdā spēlē Zolīte – kurš ir spējīgs tas paņem.To es saku tā kā es to redzu,nemēģinot kādu aizvainot.

 • Incubus,
  tas židu, baņķieru kartelis tolaik bija ASV. Cīnītis pret ASV vācijai vienai nebija pa spēkam. Nebija tādu resursu.Tas ko Tu raksti ir fināla rezultāts. Bet pie mums ir situācijas uzturrežīms

 • Vai kāds šeit var man izskadrot, ko nozīmē Sistēmiska Domāšana?

 • Joprojám ir diezgan shkjidri EKO-frontes línijá! GAIDU Júsu plecu, brálji!
  ——–
  hmm, kas tad būtu konkrēti jādara EKO frontes līnijā?

 • tas židu, baņķieru kartelis tolaik bija ASV.
  ——————-
  nu jā,bet viņi jau to Vāciju uzcēla ar zināmu mērķi.
  Tālāk es tavu postu īsti nesaprotu.

 • Noskatījos to “Rītu pie Saeimas”. Acīs krita divas lietas:
  1. Aktīvisti grib neiespējamo – gan ES palikt, gan iebraucējus Latvijā nelaist. Absolūta neizpratne. Paši nespēj izvēlēties, ko īsti grib.
  2. Visi runā, bet neviens neklausās.
  Vien Ditta centās sakārtot prioritātes, ka mērķis nav ES, bet Latvijas tauta.

 • “Sistēmiska Domāšana” ir moderns sauklis, kura būtībā cenšas neiedziļināties. Bet skan taču labi. :)
  Līdzīgi kā “ekonomikai jābūt ekonomiskai”, “brīvais tirgus”, “demokrātija”, “cilvēktiesības” u.tml.
  Arī “Neatkarīga Latvija”, “investīcijas” u.c.

 • EKO-frontes línijá darba ir bez gala,skatoties no tá kádas kam intereses – raksti uz lvrepublika@gmail.com un taisi darba grupu vai iekljaujies jau izveidotá.
  Akúti, piem.:
  1) Noformulét matrici ar cilvéku izdzívoshanas funkcijas apdraudoshiem elementiem un procesiem músu dienishkjajá vidé – lai veidot aizsargsistémas tautai
  2) Veidot kolonijas laukos un pilsétás kur bez kádiem lídzekljiem tautieshi varétu atgriezties Latvijá
  3) Veidot vietéjás naudas projektus pashvaldíbás
  4) Mezhu glábshanas projekti – Mártnjsh Dábolinjsh, tel. 264 355 73
  5) atbalsts bérnu namiem un tml
  6) uzrakstít Latvijas Tautas izníkshanas árkártas stávoklja pasludináshanas tekstu ko izplatít pasaulé – latviski un angliski’
  7) piedalíties Espo-konvencijas procesos Zviedrijá (piem. 3-5 maijá, skaties bsrrw.org Events), lai LV arí kontrolétu Zviedru plánu búvét kodol-atkritumu kapsétas pashá júras krastá….

 • Ja mēs runājam par tautu kā tādu – vienotu, tad principā nekas cits neatliek kā NS. Nekā labāka nav izdomāts.
  ______________________________________________
  Neko daudz nezinu par NS, tāpēc nākamais, kas būtu jādara, ir jāorganizē TF biedru tikšanās, kuras laikā rasts par to stāsta. Citi – klausās un beigās – uzdod jautājumus. Un domā līdzi, vai šī ideoloģija, ir spējīga “pacelt” mūsu sabiedrību šodien. Pēc tam – klausāmies kādu citu, kurš stāsta par ko citu, atkal – jautājumi, atkal – spriedums (apļa diskusija līdz nespēkam).

 • >Dita, “6) uzrakstít Latvijas Tautas izníkshanas árkártas stávoklja pasludináshanas tekstu ko izplatít pasaulé – latviski un angliski’
  Piedāvāju jau tagad izstrādāt Nacinālās drošības likuma un nacionālā koncepta papildinājumus ar ārkārtas stāvokļa pasludināšanu sociālekonomiskās katastrofas gadījumā, kā tas šobrīd pastāv valsts ārējās un iekšējās apdraudētības gadījumos un vides katastrofas gadījumos, pie kura strādā MK. Sociālekonomiskās katastrofas gadījumos procedūra nav izstrādāta. Bet mēs taču zinām, ka tieši sociālekonomiskā katastrofa apdraud latviešu tautas iznīcību. Tad būs redzams, kas politikā mūs atbalsta, bet, kas ignorē tautas pastāvēšanu.

 • „ārkārtējā situācija ir īpašs tiesisks režīms, kuru var izsludināt valsts apdraudējuma, katastrofu vai to draudu gadījumos, kā arī kritiskās infrastruktūras apdraudējuma gadījumā, ja būtiski apdraudēta valsts, sabiedrības, vides, saimnieciskā darbības drošība vai cilvēku veselība un dzīvība”

  Es ierosinātu likumprojektu papildināt šādi:
  ārkārtējā situācija ir īpašs tiesisks režīms, kuru var izsludināt valsts apdraudējuma, tajā skaitā vispārējās ārējās un/vai iekšējās ekonomiskās un/vai finansiālas krīzes gadījumos, katastrofu vai to draudu gadījumos, kā arī kritiskās infrastruktūras apdraudējuma gadījumā, ja būtiski apdraudēta valsts, sabiedrības, vides, saimnieciskā darbības drošība vai cilvēku veselība un dzīvība”

  Es gribētu vērst uzmanību uz definīcijā iekļauto jēdzienu: „saimnieciskās darbības drošība”,
  Viens no valsts neatkarības stūrakmeņiem ir tās ekonomiskā stabilitāte un finansu neatkarība un drošība. Patlaban šādi apdraudējumi nav tiesiski regulēti. Apdraudējumu valsts neatkarībai un drošībai rada ne tikai militārs, dabas katastrofu izraisīts, terorisma un tml. apdraudējums, bet arī liela mēroga vispārējas ekonomiskas un finansiālas krīzes radīti apstāķļi.
  Praksē šāda regulējuma neesamība novedusi pie valdības nespējas ietekmēt atsevišķu valsts pārvaldes institūciju rīcību, citu piem. banku sektoru, tas novedis pie būtiskiem pilsoņu tiesību aizskārumiem un pamatotiem Satversmes tiesas spriedumiem.
  Tāpēc ierosinātu nosauktajā likumprojektā iekļaut sadaļu, kas ar tiesiskām metodēm regulētu pasākumus, kas veicami valsts pārvalde, sabiedrībai vispārējās ārējās un/vai iekšējās ekonomiskās un/vai finansiālas krīzes apstākļos un noteiktu pasākumu kopumu šo apstākļu radīto seku likvidēšanai.

 • Kā var izskaidrot, ka Āzijas, Āfrikas tautām, kurām dzīves līmenis nesalīdzināmi zemāks, dzimstība nesalīdzināmi augstāka? Ar “ideju” par nepieciešamību turpināt paaudzi, ar ticību nākotnei. Vārdu sociālekonomisms viņi nav dzirdējuši un nezinās tā nozīmi.

 • \Kā var izskaidrot, ka Āzijas, Āfrikas tautām, kurām dzīves līmenis nesalīdzināmi zemāks, dzimstība nesalīdzināmi augstāka?\
  ——————-
  Tur nav nekā neparasta.Daudzās zemēs tā ir bijis,arī Latvijā.Pavisam vienkārši.Tad kad tu kļūsti vecs,valsts tevi sociāli nenodrošina vai nodrošina ļoti nelabprāt,tie tavi 12 bērneļi tevi stutē.Piekritīsi,ka 12 bērniem to izdarīt ir vieglāk nekā vienam?;)
  Liekas,ka drīz arī pie mums vajadzēs tāpat darīt :D

 • Edge, vai tu domāji šo teikto vietu no Jņ ev.18:36;
  “36 Jēzus atbildēja: “Mana valstība nav no šīs pasaules
  ========================================================
  Tieši tā,jo saistībā ar Tavu iepriekš ieteikto ”Nezinītis Saules pilsētā” vēlējos uzrakstīt – ideālu valsti zemes virsū nav iespējams uzcelt, taču tas jau nenozīmē, ka nevajadzētu tiekties uz ideālo t.i. pilnveidojot sevi, automātiski pilnveidojam (kopējo) valsti. O.Vācietim ir viens spēcīgs dzejolis, kas beidzas ar vārdiem:”Tu esi – Latvija!”
  p.s.
  Vispār jau grūti tā politkorekti/maigi apskaidrot ideālās valsts cēlājiem, kas lielus mērķus nosprauduši par tām grūtībām un/vai ‘mazajiem’ mērķiem, kas nepieciešami sevis pilnveidošanai. Kaut vai smēķēšanas atmešanai vai sava pagalma iztīrīšanai katru dienu….

 • <Indulis 28.01.2011., 21:38
  <——————-
  <incubus 28.01.2011., 22:26
  Tur nav nekā neparasta.Daudzās zemēs tā ir bijis,arī Latvijā.Pavisam vienkārši.
  ========================================================
  Vienkārši? 30 min. un 9-mēneši, tad…18-it gadi…
  Kas pats nav to izgājis, tam jau vienkārši?
  Nav tas vienkārši – nebija vienkārši:
  ''(..)1980. gadā, kad masu tirāžā tika publicēta LKP CK sekretāra Imanta Andersona brošūriņa Trešais bērns, Latvijā piedzima 35 534 bērni. Par šādu skaitli šodien mēs varam tikai sapņot. Taču tolaik trauksme tika celta visaugstākajā līmenī. Šī brošūrīņa bija signāls visām varas un propagandas struktūrām darīt visu, lai veicinātu dzimstību. Uzsvars tika likts uz trešā bērna propagandu. 1987. gadā Latvijā jau piedzima 42 135 bērni un trīs bērnu ģimene kļuva par ļoti izplatītu, gandrīz vai standarta ģimenes modeli.''
  (Bens Latkovskis 'Svarīgākā izšķiršanās)
  http://zinas.nra.lv/viedokli/bens-latkovskis/40243-svarigaka-izskirsanas.htm

 • <Indulis 28.01.2011., 21:38
  <——————-
  <incubus 28.01.2011., 22:26
  ========================================================
  ….un nebūs vienkārši.Kad studēju LU (LVU),tad demogrāfs Zvidriņš arī stāstīja lekcijās par 1987.g. sasnieguma cēloņiem – un minēja tādas lietas kā 'cerība un mērķis'. Un šonedēļ ieskatoties Krievijas attīstības kustības vadītāja Jurija Krupnova/Юрий Крупнов vietnē, es uzdūros rakstam, kura saistībā ar demogrāfiju izlasīju to pašu, ko 1980-o beigās…
  Pārkopēju oriģinālvalodā –
  ’’(..).Сошлюсь на замечательного российского ученого, доктора медицинских наук Игоря Гундарова. Он обратил внимание на то, что во время войны в Советском Союзе после Сталинградской битвы внезапно повсеместно – и на фронте, и в тылу – уменьшилась смертность.
  У людей появилась надежда и цель – и желание жить.
  Так уж устроен человек, что ему мало куска хлеба и крыши над головой – он хочет постичь смысл своего существования. Когда есть общая для всего народа задача, когда есть движение вперед – люди могут преодолеть трудности. А если у них есть ощущение тупика, то откуда-то берутся сердечно-сосудистые заболевания, инфекции, увеличивается число бездетных семей. (..) Преодолеть демографическую катастрофу возможно только через обретение нового мировоззрения и строительство новой цивилизации. По-другому, проще, не получится («Люди умирают, если не видят смысла жить»)
  http://www.chas-daily.com/win/2010/10/19/g_001.html?r=32&amp;

 • Edge
  \Vienkārši? 30 min. un 9-mēneši, tad…18-it gadi…
  Kas pats nav to izgājis, tam jau vienkārši?\
  ————————
  Es piekrītu,ka tas nav vienkārši.Vienkāršs ir izskaidrojums.Un starp citu ar tām 30 minūtēm Tu stipri pārspīlē :)))Vidējā statistika 50 grūdieni vāverītē 8-)

 • Visa virtuálá IT pasaule atslégta!
  Vai més tam esam gatavi?! Un ja vél banku automátus atslégs – Basta. Jáshémo, míljie, lai tas músu Tautu nepársteigtu nesagatavotu.Taisiet darba grupu, saslédzam resursus kamér vél var lai katrá regjioná bútu zinámi centri kur griezties

  Президент Египта Хосни Мубарак в субботу объявил об отставке правительства. Ako tad vinjsh vietá saliks? Jábút shémai péc kuras nekádi tautai nelojálie vispár pie teikshanas nevar tikt!!! (Kursh taisís?) Un prezidenti ká tádi var bút tikai simboliski, nevis kjeizari, kas nodod tautas PJK verdzíbá uz paplátes. Tikai referendumi dríkst izlemt lielos jautájumus

 • Paldies Egil par iestrádém attiecíbá uz Nacionálo Árkártas stávokli. Sazinies varbút ar attiecígo Ministriju un noskaidro vairák… Principá doma ir ka més virtuáli veidojam sho alternatívo demokrátisko LR un miermílígi ietekméjam esosho LR partokrátijas diktatúru attírít “músu máju” no vinju tumsas, saglabájot labo, kas arí ir visur

 • redz arí Policijai ir vajadzígas sistémiskas izmainjas
  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/227809
  Darba grupa kas sadarbosies ar varu lai virzít …? Kursh?

 • Sistēmiski domājot, jautājums: ko idejas izvirzītāji saprot ar burtu kombināciju EKO, mūsu apskatāmajā kontekstā? ja EKOnomika, tad drošvien pamatoti, ja EKOloģija, tad….. manuprāt aiziet doma kreisi.

  Par Ēģipti. līdz vēlam vakaram skatījos kā notikumi attīstās, gandrīz tāds Atmodas laika fīlings. (starp citu, visinformatīvāk ziņoja Aljazeera, no visiem baltkomā pieejamiem ziņu kanāliem). vispār ļoti neviennozīmīga un sarežģīta situācija tur ir, visos aspektos. (nebūtu rakstījis, bet nu dittas komentārs…)

  1kārt amerikas spiediens uz iepriekš draudzīgo prezidentu (hilārija, un obama, visi pēc kārtas izsaka “viedokli” par to ko neatkarīgai valstij jādara)

  2kārt vai kāds man var paskaidrot kas notiek pašlaik ziemeļāfrikā? tunisija, tagad jemena, ēģipte. no kurienes tiem dumpjiem aug kājas? ļoti skumji būtu, ja pēc tam izrādītos ka viss nāktu mossad “brīvības cīnītāju” vadībā. vienkārši tāpat cilvēki ielās neiet, arī kā latvijā redzam.

  3kārt arī latvijas kontekstā, izlasīju vakar portālos kārtējo “ekonomista” smirnova biedu rakstu, kā nu atkal kārtējā lietussargu revolūcija, un ļaunie svf iecels repši par pārvaldnieku un citi murgi. informācijas karš notiek. karš cilvēku prātos.

  4kārt noņemam dezinformācijas dūmu aizkaru, mubaraks ir drosmīgs un izlēmīgs vīrs, kā izskatās. nevis bēg kā viņa kaimiņos izdarīja, bet tur varu savās rokās, uzņemoties atbildību par valsti. (es gribētu katram latvijas patriotam lasot šos vārdus rosināt – atcerēties bēdīgi slaveno ulmani, un piedomāt!)

  5kārt to vēl mēs redzēsim pēc pusgada (acīmredzot) kas nodos šīs valstis PJK rokās – ziņu dienestu bubulizētie valstsvīri, vai arī demokrātiski saorganizētie referendumi. (arī viela katram, ko piedomāt)

  6kārt nu jā internets. elektroniskā nervu un asinsrites sistēma, kuru jau mēs esam pieraduši uzskatīt par pašpietiekošu. bet padomājam, cik vienkārši. piem, rīgā – norauj rubiļņiku telekomā, latvenergo – pēc pāris stundām arī baterijas izbeidzās, interneta nav. pēc vēl stundām izbeidzās ūdens padeve un siltums – un viss. lielpilsēta kā organisms ir beidzies, it īpaši tagad, ziemas vidū.

  7kārt par policijas lietām – piesakaties interesenti, kas ir gatavi piedalīties un strādāt. mans koncepts ir – esošās likumsargājošās sistēmas vienkāršo darbinieku izglītošana, spēju paaugstināšana. kam jāmeklē un jāpiedalās eiropas līmeņa programmās, lai tas būtu finansiāli neatkarīgi no vietējās valsts naudas un ietekmēm. citu ceļu es neredzu šodienas situācijā.

 • Video no seminára 25-01-2011
  http://www.youtube.com/watch?v=5MH66q83S_Q

  Jánja, Ivo un Andra video bús dríz

 • Njā, Vidējo austrumu arābu valstīs pie varas ir ASV ielikteņi-diktatori, tai skaitā Mubaraks. Jau pazīmes, ka revolūcija pārsviedīsies arī uz Alžīru. Lebanonā jau pie varas jauna valdība, kurā arī Hezbola. Lai ko plāno operatori, arābu iela ir pretrietumnieciska. Mubaraks pret nemierniekiem sūtīja policiju un armiju, bet daļa jau pārgājusi nemiernieku pusē. Iespējams, arī viņš laidīsies prom, ja vēl nav aizlaidies.
  Ja iejauksies amerikāņi, Vidējos austrumos var sākties lielais karš. Es tam īpaši sekoju, jo Ēģiptē mans vecākais dēls.
  Pastāv viedoklis, ka sākusies globāla revolūcija pret Amerikas globālo impēriju.
  Jā, internets un mobilie sakari nemieru reģionos ir atslēgti, to itin viegli izdarīt. Iemesls acīmredzams – lai nemiernieki nevarētu sazināties. Taču kopš seniem laikiem pastāv arī citas sazināšanās iespējas. Par to der padomāt arī mums.
  Viens no nemieru cēloņiem – SVF diktāts. Arābu valstīs būtiski pieaugušas pārtikas cenas, daudzi arābi ir badā.
  Kad to reiz arī mēs sapratīsim, ka šī globālā impērija un starptautiskie finanšu teroristi nav mūsu draugi, bet ienaidnieki?
  Atklāti sakot, esmu šokā, kā tādas acīmredzamas lietas var nesaprast un turpināt sadarboties ar šiem finanšu teroristiem? Tas jūtams arī TF.

 • >Ditta 28.01.2011., 18:23 & rv =>
  Manā izpratnē EKO sadaļa konceptā LatvijasRepublika.LV
  vienkārši vēl nav uzstādīta : NEREDZU IDEJU
  un
  ja nav idejas nav nekā, varbūt jums ir ideja, bet, ja es to neredzu, priekš manis tās nav un nav šis grupas ; izglītībā uzstādījumu redzu un priekš manis tas ir
  ———–
  Kura uz kuru pusi šai virzienā ejams, manuprāt?
  Kaut kur var aiziet izejot no LR.LV stara
  REVIZIJA
  Nekādu konceptu principā nevar būt, ja nezin, kas mums te ir
  Nākamais solis
  ———
  Kašķa&tesiņa citāts
  Tēmas citāts – Izsalkums saduļķo domas. Pārēšanās tāpat. Visas pasaules nedienas varētu šašķirot divās kaudzēs, kā veļu pirms mazgāšanas. Vienā viss, ko rada trūkums, otrā tas, ko izkropļo liekais. Kura kaudze būtu tumšāka? Domāju, liekā. Grūtāk mazgājama, speķainiem pleķiem, izspīlētu pārākuma apziņu un dubulti sāpīga, jo pārmērība vienam parasti nozīme trūkumu citam – Nellija Ločmele – IR – #43
  ———————–
  Mani neiteresē kaut kādu citu bandu EKO koncepti. Mani interesē 2-3 teikumos pasakāms LR.LV EKO koncepts .
  Mani konkrēti interesē – ko metīsim pār bortu un par ko stāvēsim līdz pēdējai dvēselei.
  Lai saprastu par ko ir runa paskatāmies izglītību. Gala lietotāji parasti saņem “produktu”/apmācīto, kas ir apmēram 10x tupāks kā gribētos, ļoti biezi nesaņem neko – viss jāsāk mācīt no jauna; no otras puses visās skolās audzekņi izjūt, ka ir pārslogoti – LR.LV un TF 25.01 seminārs nebija izņēmums, bet tā jau ir sistēma; jebkur izglītības darbībās “normāls pasākums” ir kad “tie uz kuru sistēma iedarbojas” jūtas saplacināti, saspiesti, neziņa un vainīgi. …..
  Atvainojos, mazliet par garu un iespējams ne tais vārdos, bet ilustrācijas vai to mēģinājumi man šķita vajadzīgi.
  SECINĀJUMS.
  Pamattendence jebkurās izglītojošās darbībās šobrīd – izglītojamo vismaz 2x pārslodze
  ————-
  EKO virzienā gribētu dzirdēt:
  ko metam pār bortu?
  par ko cīnāmies pēdējā dvēsele, līdz pēdējam elpas vilcienam?

 • …pár bortu – tumsu, sákot ar vismaz drupatu ik viená no mums

  Cínamies miermílígi – par demokrátisku LR valsti patrizéjás partokrátiskás diktatúra vietá.

  Bet ienaidnieku man nav – jáslápé tik tá tumsas drupata vai spainis jáizlej – cik nu kurá vietá tás tumsas ir

  Jáaktivizé katras vieníbas pashattíríshanás procesi kam mums jápiedává SHÈMAS ká to veikt

  LatvijasRepublika.INFO ir alternatīvā virtuālā Demokrātiskā LR kas iedvesmo un pašorganizē visus LR gaismas spēkus sistēmiskai valsts pārorganizācijai no partokrātiskās diktatūras uz patiesu demokrātiju. Mums pieslēdzas arvien vairāk LR organizāciju caur kurām varam piesaistīt Jūsu enerģiju lietderīgā virzienā. Vai arī veidojiet jaunas darba grupas vai strādājiet individuāli, tik nenolaidiet rokas un IEDEGSIM GAISMU!

  Rakstiet uz lvrepublika@gmail.com

 • aljazeera nesen zinjoja, ka asv devusi mubarakam “green light”, tā ka cerības uz ēģiptes neizlaupīšanu saglabājas. armija izskatās ka ir prezidenta pusē.

 • D. Smirnovs arvien vairāk izskatās pēc joka. Viņš prognozē nākotnē to, kas jau noticis pirms pāris gadiem:
  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/227870

 • PB IKP pieaugumu Ķīnai (jau kuro gadu un nekas nepārkarst!)un Indijai prognozē ap 10%, Krievijai, Brazīlijai 4% ASV ap 2, bet ES tikai 1,2%. Starp citu Baltkrievijai ap 8%.
  Mūsu savienība, kā vienmēr, tā labākā!

 • Janis_K. : Pastāv viedoklis.
  ———————————————–
  Pasāv velviens viedoklis. Amerīka krīt ekonomiskajā bezdibenī, modelis pēc kāda tā ir dzīvojusi pēdējos 100 gadus vais nav uzturams. Bet tas neatceļ dažu ietekmīgu grupu velmi saglabāt ASV dominējošo stāvokli pasaulē. Dolārs, kā līdzšinējais vadības instruments vairs nstrādā, jo tajā nominētie parādi prasa devevāciju, bet devalvācia nivilēs dolāra ietekme pasaulē. Tāpēc eksistē cits projekts: ‘pasaules nolaisšana līdz ar amēriku’ t.i. ASV krīt, bet pārēji krīt stiprāk. ‘Liesmojošie austrumi’ ir tikai projekta daļa, nododot varu vahabismam, varbūtība, ka eiropa (galvenais ASV konkurents) tiks atgriesta no t. austumu energoresursiem ir ļoti liela. Un kamēr nav iedarbināti gāzes piegādes projekti no krievijas eiropā apstāsies rūpniecibā un tikai ‘zelta miljarda’ viszeltāinākā daļa varēs atļauties sev elektrību, ūdeni un kanalizāciju savos dzīvokļos. Japāna un d. Koreja ir tukša skaņa bez ASV. Ķīna ir arguments, tā nevar valdīt par pasauli pēc rases īpatnībām, bet tās ietekmes pieaugums Āzija, Āfrikā un Austrālijā ir nenolidzama. Pietam tam šobīt tas notiek uz ASV rēķina. Atceraties Ļeņinu “Revolūcija ir jātaisa šodien ! Vakār bija par agru, rīt būs par vēlu.”

 • Lieliski Ditta!
  Par divām PRINCIPIĀLĀM KONCEPTUĀLĀM LIETĀM esam vienojušies
  1. Man arī IENAIDNIEKU NAV
  tiesa, gan jau ar KATRU man ir kaut kas par ko derētu vienoties, jo manas un “tā” (jebkura) domas kādās detaļās principiāli atšķiras
  2. Par konkrētām un konceptuālām lietām rakstīšu
  ————-
  Var padomāt, ka esmu asinskārs un nesaticīgs, ja regulāri pieprasu nosaukt vārda lietas, kas metamas pār bortu; esmu vienkārši reālists un veselīgi pragmātisks.
  Piemēram.
  Uzskatu,ka
  jāmet pār bortu formas dominēšana par saturu
  jāmet par bortu PRiskā glance, vismaz savējo starpā
  jāmet pār bortu pakaļdarināšana un centieni “piesmērēties”, “pielipt” kādai politiskai vai cita veida partijai (šis vārds tak no part-daļa ->grupējums->interešu grupējums-> finanšu grupējums, ko iespējams noslaukt); tiesa bezpartejiskiem ar naudiņu ir liesāk un saspringtāk
  jāņem uz borta īstums (25.01 bija augsts tieši īstuma līmenis)
  ———–
  EKO viena no dominantēm ATKRITUMI
  Vispirms konceptuāli, “padomājot līdz bazaltam”, tirpas pārskrien no tā, ka vēl tik nesen problēmas nebija kā nebija pamesto kaķēnu un nebija vajadzīgas dzīvnieku patvertnes, JO par visu, ko cilvēks atnesa mājās viņš atbildēja un zināja kur to likt un nebija vajadzības katru nedēļu no katras mājas vest prom konteineru ar atkritumiem; savas mājsaimniecības organiskos atkritumus jau gadu kompostēju un šīs atkritumu frakcijas no manas mājsaimniecības vairs nav.
  JA samierināmies ar to, ka tas, ka mums ir atkritumi un
  MUMS ATKRITUMI IR VAJADZĪGi
  TAD vismaz tos vajadzētu jēdzīgi izmantot vismaz kā Zviedrijā, kur no visiem atkritumiem atkritumu poligonos nonāk 5%, pie mums dažviet 95 %, bet nekur ne mazāk par 60%

 • Klusais, es domāju, ka ir gan tas, gan tas.
  http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=22963
  Jāsaprot “Lielā šaha spēle”, ko aprakstījis Bžezinskis. Katru valsti un kustību var izmantot kā šaha kauliņu, destabilizēt situāciju, izprovocēt konfliktus.
  Ēģiptē gan vahabītu nav, bet ir ietekmīga “Musulmaņu brālība”, kas ir radikāla, pretrietumu sunītu kustība. Un ir spēki, kas grib izraisīt konfrontāciju starp sunītiem un šiītiem.
  Tas, par ko Tu raksti, ir galvenais iemesls, kāpēc mums ir steidzami jāapzinās savas nacionālās intereses. Tā globālā aplaupīšanas shēma tagad rij un laupa, ko vien var aprīt un aplaupīt. Tieši tāpēc ir pēc iespējas ātrāk jāatbrīvojas no dolāru sistēmas, visām šīm ārvalstu bankām un tirdzniecības tīkliem. Katra diena mums nes milzīgus zaudējumus.
  Tā vietā ir jāgatavojas pasaules krīzes nākamajam posmam, kas izpaudīsies cita starpā kā starptautiskās tirdzniecības sabrukums, kā arī kari. Paļauties varēsim tikai uz saviem spēkiem un resursiem. Tātad pirmkārt jau nākamajā pavasarī maksimāli jāapsēj lauki. Otrkārt, jānodrošinās ar enerģiju.
  Bet šī valdība to nedarīs. Mēs laikam arī neko nedarīsim.

 • Bez Zbigņea šaha spēles ir vel “lielā kāršu partija”, kārtīs papildus gājieniem var gan paset gan blefot. Jau pasens raksts par ķīnu: http://www.china-voyage.com/2010/12/kitajskie-ceremonii-ili-amerikanskaya-os-zla-v-rakurse-peremen-po-kitajski/ Žel. bet brīziem škiet ka pat eiropa nav suverēns spēlmanis, nemaz nerunajot par ..
  ——–
  Šo valdību varbūt var uztvert kā pārejas etapu, tā nav tik efektiva kā iepriekšējā, bet nav arī vairs tik negodīga.
  ———
  Kari – hmm, ceru ka nekas lielāks par lokāliem konfliktiem neizveidosies, kartot taču neviens negrib, un daudzi jo daudzi sāk saprat cik greizi pasaule ir iekārtota un sāk saprats kā tikai paši to var izveidot labāku.
  Zaudējumi būs lieli, bet pasaule jau tāpēc neapstāsies, vienmēt būs cilvēki kas izaudzēs graudus (jo to prot) vai iztaisīs kurpes un vēlēsies to apmainīt pret citām sev vajadzīgām lietām. Un nav svarīgi izmantojot naudu kā apmaiņas mēru vai nē. Atbrīvojoties no (sabrūkot) Bretonvudas – Jamaikas sistēms mums jābūt, vizmas, savas suvērēnas naudas sistēmas koncepcijai.
  Labākais ko es redzu ko šodien varu darīt, ir zināšanu iegūšanu, to un man zināma pasaules modeļa izskaidrošanu cilvēkiem (sev tuvākajiem).

 • >J.K. “Atklāti sakot, esmu šokā, kā tādas acīmredzamas lietas var nesaprast un turpināt sadarboties ar šiem finanšu teroristiem? Tas jūtams arī TF.”
  Vakar runāju ar vienu cilvēku un mēģināju viņu pārliecināt, ka finanšu teroristi grauj nacionālo valsti. Viņs man atbildēja, ka tā ir Maskavas propoganda. Mēs esam godīga tauta un palienētā nauda jātgriež. Tātad mēs esam tik godīgi, ka atbalstām rietumu finansistu negodīgo rīcību. Un tādu, kas tā domā nav mazums.

 • > EgilsR
  Pēc vienas no transcendentālajam zināšanām pēdējie ~ 1000 gadi bija imunitātes pret meliem iegūšanai tai baltās rases daļai kurai tās nebija.

  Starp citu, man pēdējā laikā dažus, no tiem ar ko pirms gada pat runāt varēja nesākt, tikpatkā ir izdevies pārliecināt. Laikam krīze un arī internets palīdz. ;)

 • Iesaku skatít jauno filmu Tron – par kljúdám sistémá, ir arí 3D, Super. Tur uz beigám arí redzams supersistémas digitálais téls – daudzkártaina saule – ko iezummé, skatot tás detaljas

 • J.K. “Atklāti sakot, esmu šokā, kā tādas acīmredzamas lietas var nesaprast un turpināt sadarboties ar šiem finanšu teroristiem?”
  EgilsR
  “Mēs esam godīga tauta, un palienētā nauda jāatgriež. Tātad mēs esam tik godīgi, ka atbalstām rietumu finansistu negodīgo rīcību. Un tādu, kas tā domā nav mazums.”
  ***
  Domāju, ka te arī ir tā “ATSLĒGA”!
  Nespēju vairs ilgāk turēt “sveci zem pūra”, un man tas ir jāatklāj.
  Par prāta važām vai slimīgā godīguma (prastāk to var saukt vienkārši par aprobežotību) dziļākajām saknēm.
  Esmu tam veltījusi 20 gadus.
  Lūdzu mani atvainot (jebkurā gadījumā).
  Problēma saistīta ar konceptuālo pārvaldīšanas līmeni. Ar ieprogrammēto kultūras kodu, ar (kop)apziņas mītiskajām (tēlu, ar kuriem šifrētas pamatsakarības, pamatspēki)saknēm.
  Sākumā nosauksim ATSLĒGAS VĀRDU: “lāsts”.
  Tālāk es aprakstīšu, izmantojot VALODU, kuru pārvaldu (nav ne mazāko šaubu, ka ir citas valodas, kā par to var runāt… runāt jau var – bet vai tur atradīsies VĀRDS, caur kuru to scenāriju var mainīt, tāds ir jautājums!).
  ***
  Mūsdienu globālās pasaules “bezizmēra” nauda ir tikai atspoguļojums bezizmēra apmātībai/maldiem/miglai/miegam/nebrīvībai, kura šobrīd ir kļuvusi kliedzoši spilgta uz pilnībā atklājušos zināšanu, informācijas un komunikācijas tehnoloģija radīto iespēju fona.
  Tas process, kuru mēs uztveram un pārdzīvojam kā šokējošo “naudas drukātavu”, darbojas tikai tāpēc, ka tās izslēgšanas poga ir mūsu prātos, tāpēc to ir tik grūti atrast, skaidri saskatīt un beidzot nospiest. Tie, kuri to elektronisko “drukāšanu” it kā kontrolē, paši ir tikai izpildītāji, marionetes. Tas ir tāpat kā ar vīrusiem – var jau cīnīties ar sekām (potes, zāles, vitamīni), bet vislabāk sakoncentrēties uz to, lai likvidētu VIDI, kurā tie vairojas.
  (KOB’ā to sauc par “bībelisko jeb pūļa-elites pārvaldes sistēmu”.)
  T.s. “pasaules nauda” ir materiālais analogs fundamentāli iekodētajai vainas apziņai, t.i., ticībai vainas IZPIRKŠANAS nepieciešamībai. Tas ir tas “lāsts” jeb ATSLĒGA.
  Apstādināt vainu, neesot un nejūtoties vainīgam – tā ir tā “naudas epidēmijas” STOP POGA konceptuālajā līmenī.
  ***
  Tātad.
  Visa vēstures interpretācija uz “bībeliskās mācības” pamatiem ir jāizsviež aiz borta (kā te Ivars jau izteicās). Ir jāpaņem Jēzus VĀRDS (pilnīgas un beznosacījuma atbrīvošanas apsolījums) – jāuzģērbj tā, kā mēs uzvelkam drēbes, jāuzliek uz acīm tā, it kā mēs liktu brilles, jāieliek savā sirdī tā, kā mēs tur gaidām un aicinām, ceram, pazīstam MĪLESTĪBU…) un beidzot jāpaskatās uz visiem tiem saduļķotajiem esības vēsturisko interpretāciju ūdeņiem ar atbrīvotu, skaidru prātu.
  ***
  Nekādas “izdzīšanas no paradīzes” NEKAD nav bijis. Tas eksistē TIKAI mūsu prātā. Bet KAS IR realitātē? Ļoti vienkārši: Īstenībā ir SKOLA UN SKOLOTĀJS. Visu attiecību attiecība. Aktivitāte, cipars un vārds, trīsvienība, universālā matrice (jeb MĒRS, pēc KOB’a).
  ***
  Būsim gan PIETIEKOŠI gudri, gan PIETIEKOŠI dulli! (“… gudri kā čūskas un bez viltus kā baloži.”)

 • [To: J.K.] Feiks vai autonomas enerģētikas sākumi ?
  http://video.yandex.ru/users/paki-seo/view/25
  ————————

 • Klusais – bez energjeetikas tas Jurijs vél arí stásta ka ar to virpulj-údeni varot neitralizét radioaktívu shkjidrumu ?!?!?

 • <Ditta 29.01.2011., 09:37
  Visa virtuálá IT pasaule atslégta!
  Vai més tam esam gatavi?! Un ja vél banku automátus atslégs – Basta. Jáshémo, míljie, lai tas músu Tautu nepársteigtu nesagatavotu…….
  ========================================================
  Kas neatkarīgās Latvijas premjera/''shēmotāja'' runu 2003.g.31.decembra vakarā netikai klausījās, bet arī ieklausījās, apjēdza un sāka darboties ieteiktajā virzienā/shēmot – tam šodien problēmu ar shēmošanu mazāk.
  Atcerēties? Vēlreiz, paldies eināram, un vēlreiz pārkopēju ieteikumu pilsētniekiem:
  ''«Varbūt dosimies prom no lielajām pilsētām, kur katram pieder labi ja dzīvoklītis daudzdzīvokļu namā,» teica premjers. «Dosimies prom no sastrēgumiem ielās un no pārblīvētiem mikrorajoniem. Dosimies uz laukiem, kur ir plašumi, daba un gaiss. Kur katram ir sava zeme un savas mājas. Dosimies prom no stresa. Dosimies tur, kur mierā un klusumā var strādāt gan mākslinieks, gan inženieris, celtnieks un amatnieks. Kur var strādāt jebkuras profesijas pārstāvis. Jo laukos var strādāt jebkurš, ja vien mēs prasmīgi pielietosim modernos transporta un sakaru līdzekļus.»
  (Kārlis Streips: Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes)
  http://www.apollo.lv/portal/life/articles/10055

 • <Ditta 29.01.2011., 09:37
  Visa virtuálá IT pasaule atslégta!
  Vai més tam esam gatavi?! Un ja vél banku automátus atslégs – Basta. Jáshémo, míljie, lai tas músu Tautu nepársteigtu nesagatavotu…….
  ========================================================
  Rūdies, sauļuk, rūdies – te tak' nav ne Zviedrija, ne Šveice, ne Ēģiptes, šeit ir Latvija. Un Latvijā dzīvo sīksti ļaudis. Rūdieties, pilsētnieki!
  DZĪVE BEZ ELEKTRĪBAS
  (Skatīties raidījuma reklāmas video)
  „Kā mainās mūsdienu dzīve, pēkšņi pazūdot elektrībai? Atbildi uz šo jautājumu meklējām, diennakti pavadot kopā ar trīs bērnu ģimeni no Kantinieku pagasta Rēzeknes novadā.
  http://www.ltv1.lv/lv/raidijumi/zinas/Dzive-bez-elektribas/

 • Shēmo arī globalizācijas ”bīdītāji”, – un vajadzētu viņu spējas un aktivitātes objektīvi novērtēt un apjēgt.
  Ķīlis: valdība liek uz tukšu lozi
  http://bnn.lv/2011/01/11/intervijas/kilis-valdiba-liek-uz-tuksu-lozi/

 • Pēc KOB skatītā, atkal 1 “organizācija” ar pūļa elku, “vadoni” priekšgalā (ar cāļa smadzenēm pie tam) , līdzīgi kā KPE partija un Petrovs, kurš nomira pagājušo gad.
  + “nacionāliste” Saprovska ar savām idejām
  vinegrets riktīgs

 • Ko Tu gribēji teikt, Kundalini? Kārtējā krāsainā nihilistu revolūcija?

 • ko laiku uz zoboshanos térét, domájam risinájuma shémas !!! Vadoni nudien nevajag bét droshíbas taku shémas kur katrá saules stara celja galá ir pulcinjsh sargu, to gan

 • Neatkarīga valsts un Bretton Woods II. Jautājumi Jānim Kučinskim, TautasForums.lv, LatvijasRepublika.INFO Saules Dārza Seminārā, 25-01-2011.

  VIDEO http://www.youtube.com/watch?v=jco576tV5t4

 • Bija interesanti paskatīties.Paldies Jāni.
  Video kļūst populārs.Iesāku skatīties kad bija 8 reizes noskatīts,kad beidzu skatīties jau 17.

 • >Agnese 29.01.2011., 19:28
  Lieliski – perfekti saspēlējamies, kā mūžību kopā būtu spēlējuši
  ————
  Kristīgais VĀRDS (viss kopumā, ieskaitot, piemēram, Lāgerlēvas Kristus leģendas, un Anastāsiju, ko vienos vākos ar Bībeli nekur nekad kopā nav pārdevuši un nepārdos) IR jāizvētī, IR jāizvēlas no tām grāmatām katra plauktā “pat TO tēmu” tās, kuras paturēt, kuras izmest vai atdot tam, kam tās vajadzīgas. Iekšējās pretrunas kristietībā patreiz no pasaules reliģijām vislielākās, tāpēc attīstības dinamika vislielākā, bet ekonomiska efektivitāte un izaugsme krīt un nu jau ir stabili negatīva ar cerībām uz izaugsmi. Rietumu pasaulei vienkārši nākas noņemt kāju no globalizācijas pedāļa ( Matrix) un atcerēties par mondiālisma-globalitātes-atbildības ( mazā Prinča) pedāļa. Redz, pasaulei atšķirībā no mašīnas nav viena gāzes pedāļa, to ir ļoti daudz.
  ————
  Viena no gāzes pedāļu grupām saucas “mīlestība”.
  Ditta iesaka izmantot kādu vai visus šīs grupas pedāļus

 • Jā. Paldies. Vai arī esi veltījis tam 20 gadus?
  Par tām “gāzes pedāļu grupām” jūs varbūt varētu ar Dittu labi saspēlēties! Piem., “Mazais princis pret matrix” (“game” režīmā) vai, piem., Mazais princis un Ērkšķrozīte – “play” režīmā. Varbūt tas kartupelis (persiks) ar sērkociņiem ir “Mazā prinča planēta” – atbildīgas sirds fantāzijas piepildījumu planēta?
  Kas attiecas uz kristietības iekšējām pretrunām (es to saucu par “iekšējo dialogu”) un īpašo dinamiku (līdzīgi kā ar Visumu – nevar saprast, vai tas saraujas vai izplešas – atkarībā no tā, ar kādiem pieņēmumiem un izpētes instrumentiem mēs pie tā griežamies?)- piekrītu. Mana izpratne un pieredzē balstītā atziņa: Jēzus pats evaņ”gēlijos ir tikai divreiz pieminējis “draudzi” (tātad it kā baznīcu, angliski un krieviski tas arī ir viens un tas pats vārds) Mat. 16.un18.nod., un Viņš teica, ka VIŅŠ PATS cels SAVU draudzi (un elles vārtiem to nebūs uzvarēt utt.). Jo vairāk mēs mēģinām to visu pētīt, salīdzināt, attīstīt, apvienot vai nodalīt, utt. – jo lielāka DINAMIKA attiecībā pret šo Jēzus apsolīto ES PATS. Un Jēzus ir arī teicis, ka “nevienu jums nebūs saukt par mācītāju” – jo Viņš pats tas ir! Un savus sekotājus Viņš sauca par draugiem un mācekļiem, nevis kalpiem (“jo kalps nesaprot, ko viņa kungs dara, bet Es jums visu atklāju… utt.”)
  Ir pienācis laiks AUTENTISKUMAM!

 • Izlasīju lielāko daļu komentāru manuprāt (Karlis Engelis) visprecīzāk ir izteicies par apspriežamo
  tematu . Jāizsaka arī atzinība Egilam , Edge un Agnesei. Ditta ar savu sauli ir sapiņķerējusies šī teorija man ir pazīstama un tā nav nākusi caur Jēzu Kristu , tikai lūdzu nevajag apvainoties es centos izteikties piesardzīgi .

 • Burtiskā tulkojumā Jēzus Kristus nozīmē – kļūšanu gādājošais, kurš eļļā notraipīts, jeb krustu sūkājošais.

 • TICĪBA ESOT PRĀTA AKLUMS.
  jA? tĀ VAR TEIKT

 • Rasts -Ticība kam ir prāta aklums ?

 • Jurim Siliņam – Tūlkojums nav sevišķi izdevies ņemot vērā , ka uz Jēzu Kristu ticīgie viņu sauc arī par Emanuēlu , Pestītāju ; Jeshua ; Dieva Dēlu ; Mesiju. Tas ir viņš , kas spriedīs tiesu pār cilvēci
  un tas būs samērā drīz. Bēdas tiem , kuri viņu nepazīst
  un zaimo.

 • Jā, Linina Iveta – kam? Ticība kam?

 • Reliģija ir kruķi neticīgajiem. To kā pasaule ir uzbūvēta patiešām, patiešām, patiešām neviens nekad nenoskaidros, tāpēc svarīgs ir modelis – kas ari ir tiecība. Jo adekvātāks modelis un jā/nē izvēles, jo mazāk ciesšanu. Tas ari pa lielam ir mērs tam vai modelis pareizs.

 • <Linina Iveta 1.02.2011., 12:02
  (..)
  Ditta ar savu sauli ir sapiņķerējusies šī teorija man ir pazīstama un tā nav nākusi caur Jēzu Kristu , tikai lūdzu nevajag apvainoties es centos izteikties piesardzīgi.
  ========================================================
  Ja tikai viena Ditta būtu ''sapiņķerējusies''…..Tak' visa pasaule ir tā ''sapiņķerējusies'', ka īsti neviens tagad nesaprot kā ''izpenķerēties''.
  Tas ir labi, ja cilvēki sāk domāt, sāk censties praksē īstenot savas ieceres.
  Jēzus Kristus piesaukšana un pārmēru Svēto Rakstu citēšana lielu labumu nedos – lasu es Jura Rubeņa rakstu, kas akurāt līdzīgs tiem, kurus pirms 20 gadiem lasīju – 'Jāveic pilns audits pašam par sevi'. Veicām, veicam un veiksim – taču, ak, vai – pasaule 20 gados nav kļuvusi labāka….
  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/komentari..viedokli/?doc=89643
  p.s.
  ''Sapiņķerētā'' pasaule atsauc atmiņā vienu teicienu M.Lutera laikiem:''Blinder Eifer schadet nur. ''/Akli centieni tikai kaitē- un līdzīgu teicienu ''Заставь дурака Богу молиться, он и лоб расшибёт''/Piespied muļķi Dievu lūgt, viņš sev pieri pārsitīs.

 • Nodzīvo cilvēks dzīvi – nenodarot nevienam pāri – mīlot citus izpalīdzot citiem – īsāk sakot labsirdīgs, mīlošs cilvēks – bet nekad neko nav dzirdējis par jēzu kristu

  tagad atrodas cilvēki kas saka – bēdas tev cilvēk par to ka tu nezini jēzu kristu

  cienītā ar jums viss kārtībā?? – mans viedoklis – jūs esat smadzeņu vergs!!! – tādi cilvēki ir jābīstas

  NEJAU tas jēzus sludināja mīlēt tieši viņu!!!

 • dieva dēls – tas tiek tā izcelts – itkā pārējie nebūtu dieva dēli?!?!?!

  šeit ideja kā var izplatīt informāciju piemēram tautasforums.lv
  http://www.youtube.com/watch?v=WCFngrAIFto

 • Reizēm man kaut kas vienkārši patīk. Tik daudz no sevis saprotu, ka TAD tas ir nopietni. Vienkārši simpātiska ir doma – VISS ir jāizsver, visam jāpieiet kritiski, jo kritiska pieeja ir izsveroša pieeja.
  Dittas piedāvājumu saprotu kā piedāvājumu kļūt par daļu no Saules. Vai tik tas vēsturē reiz jau nav bijis? Dievs radīja pasauli tumsībā. Kāds piedāvāja to apgaismot un piedāvājumu realizēja. Tikai fakti. No manis nekādu komentāru.

 • Dievs ir gaisma ! Par gaismas enģeli uzdodas arī sātans piedāvājot apgaismot zemi ar savu gaismu ! Dieva gaisma ir savādāka , ka sātaniskā uguns.
  Dieva dēls Jēzus tiešām ir izcelts ,jo viņš ir tas
  kurš tika piesists krustā nevainīgs. Arī mēs esam
  Dieva radības un mūsu uzdevums ir darīt tā gribu , kurš mūs ir radījis mīlestības pilnām attiecībām ar SEVI (Dievu Radītāju).Ja mēs saceļamies pret Radītāju tas ir grēks . Dievs radīja pasauli tumsībā – Ivar kur tu to ņēmi , tas gan nav no Svētajiem rakstiem .
  Jēzus bija sklotājs , bet viņš bija arī Pestītājs .Ir liela atšķirība vai viņš ir tev tikai skolotājs , kuru tu tikpat labi vari arī ignorēt, vai tu atzīsti viņu kā Pestītāju ? No manis nevajag baidīties labāk bīstaties Dievu , kurš nāk tiesāt dzīvos un mirušos. Un ko tad Jēzus īsti sludināja (vai to zin kandesa) un pēķšni uzrodās kāds
  kas uzdod tiešus jautājumus ? Mēs varam būt vienkārši labi cilvēki , bet savu dzīves piepildījumu mēs neatkarīgi no tā vai mēs to gribam vai nē atrodam tikai attiecībās ar Radītāju – Dievu .
  Smadzeņu vergs interesenta definīcija cilvēkam kurš
  spriež par kaut ko , miesas vergs , naudas vergs , bērnu vergs , zināšanu vergs . Es pateicoties atziņai
  kā iekārtota un funkcionē šī pasaule , visas lietas
  un teorijas uztveru līdzsvaroti , mani nekas nespēj
  paverdzināt vismaz garīgi ne .

 • Iveta, lūdzu, neuzbrūc nevienam ar to “gaismas eņģeli”, citādi tāda “apgaismošana” tieši pēc tā arī var izskatīties (un daudzi cilvēki tieši tā arī uztver)!
  Ivars visu pareizi pateica. Mēs lasām: “…zeme bija neiztaisīta un tukša, un tumsa bija pār dziļumiem. … Un Dievs sacīja: “Lai top gaisma.” Un gaisma tapa.”. Un vēl mēs lasām: “Viņš bija dzīvība, un dzīvība bija cilvēku gaisma. Gaisma spīd tumsībā, bet tumsība to neuzņēma.”
  Svarīgi saprast, ka saskaņā ar šo seno tekstu, “gaisma” tika radīta “pirmajā dienā”, bet saule, mēness un zvaigznes – ceturtajā dienā.
  Domāju, ka var runāt par organisko gaismu (kuru mēs redzam un arī radām ar sirdi) un neorganisko, kuru uztveram tāpēc, ka mums ir tāds miesas orgāns ar atbilstošiem receptoriem, kurš var noteiktā veidā uztvert noteiktu fizisku un ķīmisku reakciju izpausmes.

 • <Ivars 2.02.2011., 13:02
  (..)
  Dittas piedāvājumu saprotu kā piedāvājumu kļūt par daļu no Saules. Vai tik tas vēsturē reiz jau nav bijis? Dievs radīja pasauli tumsībā. Kāds piedāvāja to apgaismot un piedāvājumu realizēja. Tikai fakti. No manis nekādu komentāru.
  ========================================================
  Kādi komentāri pamatskolā apgūtajam? – Vismaz pagaidām nekāda citas teorijas nava – kā vien ''Lielais sprādziens ir hipotētisks sprādzienveida process, kurā no niecīga ultrablīva objekta izveidojās Visums, Visuma attīstības sākumposms. '' (Lielais sprādziens Vikipēdijas raksts)http://lv.wikipedia.org/wiki/Lielais_spr%C4%81dziens
  - Vikpēdijas rakstam arī skaista ilustrācija – ir kodols (enerģijas avots), ir stari..(Lielais sprādziens (attēla apakšā) un Visuma izplešanās.)
  - VISS PAREIZI, LOĢISKI UN LIKUMSAKARĪGI.

 • Nu labi , ka par kautko esam vienojušies Dievs ir Radītājs. Tas ir fundamentāls solis.

 • Hm. … dzirdu no mežiem un laukiem sarkastisku Jā vārdu.
  Man patīk

 • VIDEO LatvijasRepublika.INFO Atgādinājums Guntim Ulmanim par 2 no viņa apvērsumiem:

  1. “… 1995.gada 6.jūnijā, Valsts prezidentam G.Ulmanim izsludinot partiju sagatavoto un partokrātiskās Saeimas pieņemto Saeimas vēlēšanu likumu, īpaši ar tā 9.panta 1.daļu, Latvijā tika izdarīts valsts varas apvērsums no demokrātijas uz partokrātiju, proti, pretēji Satversmes 1., 2., 9. u.c. pantiem tautai piederošo suverēno valsts varu uzurpējusi partokrātija, bet 99 procentiem bezpartejisko pilsoņu ir atņemtas Satversmes garantētās vēlēšanu tiesības. Viņi vairs nedrīkst izvirzīt kandidātus, iesniegt kandidātu sarakstus, kandidēt, balsot par saviem izvirzītajiem kandidātiem, bet viņi drīkst balsot tikai par partiju sarakstiem. Vairāk kā 15 gadu laikā kopš Latvijā pastāv partokrātija, praksē ir pierādījies, ka varas partiju faktisko rīcību nosaka oligarhija (nedaudzu vara ) un plutokrātija ( bagāto vara )…

  2. Latvijas Satversmes Tiesas spriedums 2009. g. jautájumá par Lisabonas liguma ratifikaciju bez referenduma pieráda ka Satversmes Tiesa nepárstáv Latvijas Tautas intereses, bet gan kalpo Globálajai Piramídai kas párvalda Saeimu. Skatiet arí G. Ulmana parakstíto ne-konstitucionálo 1995. g. likumu kas ljauj Saeimai pienjemt starptautiskus virsvalstiskus likumus bez referendumiem – vél viens Ulmanja apvérsums (ko Satversmes Tiesa neizskatija 2009.g.). Lasiet Satvesmes tiesas spriedumu un 95.g. likumu uz ko Satversmes tiesa atsaucás atrakstoties 2009.g.:

  http://www.satv.tiesa.gov.lv/upload/spriedums_2008-35-01.htm
  http://www.mfa.gov.lv/lv/Ministrija/arlietu-dienesta-organizacija/4371/4379

  3. apvērsums ir pieminēts sakarā ar mežsaimniecību… turpinājums sekos

  Jāizsludina konkurss jaunajiem juristiem – kuram izdosies saskaitīt visus Gunta Ulmaņa apvērsumus !!!

 • Ir aizdomas, ka viss sākās ar pirmo ulmani.
  Ar viņa “palieciet jūs savās vietās kā es palieku savējā” – var teikt, ka tie bija pēdējie Latvijas vārdi, tas palika tautai atmiņā kā uzdevums, liktenis, cerība, ieprogrammētība, kā saite (varbūtēja) ar nākotni, ar Latvijas atgriešanos. Bet nekādas “savas” vietas jau vairs nebija. Ilūzija. Un vispār – kas ir “vieta”, ko nozīmē palikt tai vai citā vietā? Vieta kā fizisks jēdziens, – palikt tur, kur tevi atnāks un savāks (kas arī notika nepilnu gadu vēlāk)? Tātad – NEIZPILDĀMS UZDEVUMS, NULLES RISINĀJUMS. Tā arī dzīvojam, kamēr neatkodēsimies.

 • <Agnese 4.02.2011., 20:38
  (..)
  Tātad – NEIZPILDĀMS UZDEVUMS, NULLES RISINĀJUMS.
  ========================================================
  Vai tad cien.Agnese 1940.g.17.jūnija vakarā plkst.22:15 klausījās šo uzrunu?
  http://www.historia.lv/alfabets/L/la/okupac/prese/1940.06.17.ulmanis.htm
  - Man vecmāmiņa stāstīja – un es apjēdzu itin labi, ja vecmāmiņa ar vectētiņu 1944.g. dotos prom no dzimtās vietas/sētas, prom no Latvijas, tad….Bija tūkstoši un tūkstoši, kas saprata līdzīgi – īpaši jau tie, kas 20 gados vaigu sviedros savu zemes stūrīti/jaunsaimniecību bija kopuši.Tā bija 18.novembra republikas cēlāju paaudze, kam vārds 'mīlestība' un 'tēvzemes mīlestība' nebija tikai tukšs vārds.
  Ir daudzi atmiņu stāsti par brīdi, kad bija jāizšķirās – aizbraukt vai palikt/ atgriezties vai palikt rietumos
  (mācītāja R.Akmentiņa,rakstnieku M.Birzes un Z.Skujiņa, aktiera/režisora P.Pētersona u.c.).Pateicoties tādiem cilvēkiem jau latviešu tauta neiznīka pat tais laikos, ko tagad citādi kā par baisi briesmīgajiem okupācijas laikiem nemaz nesauc.
  Palikt savā vietā – tas jau nenozīmē nedomāt.Vieni latviešu virsnieki nojauta par tuvo izrēķināšanos, taču slepus pameta Litenes nometni, citi nepārkāpa reglamentu – un….Ne mums viņus tiesāt, ne mums izvērtēt to paaudzi…
  Laba intervija – izpratnei var noderēt:
  Zigmunds Skujiņš eņģeļu paspārnē
  http://berelis.wordpress.com/2005/03/01/zigmunds-skujin-engelu-pasparne/#more-284

 • <Agnese
  - Un vēl papildus:''Kara beigas Vācijā
  1945. gada 9. aprīlī sākās Buhenvaldes nometnes evakuācija, un 19. aprīlī Birzem kopā ar skolotāju Jāni Bērziņu izdevās aizbēgt no ieslodzīto transporta. Divas reizes vēl nācās sastapties ar vācu dezertieriem un melot, ka abi bēgļi ir latviešu civilstrādnieki. Bēgšana gan vēl negarantēja drīzu izglābšanos un atgriešanos dzimtenē.''
  «100 Latvijas personības»: ieslodzītais nr. 73 823
  http://vip.latnet.lv/LPRA/m_birze.htm

 • Cilvēkā mājo dabiska vēlme pagātni skatīt rožaināku. Iedomājieties to traģisko vēstures brīdi, neziņu, apjukumu. Ulmanim bija kaut kas jāsaka. Viņš salika vārdus un izteica šo, patiesībā neskaidro frāzi, kura iepatikās latviešiem. Tā kā iepatikās, sākās domas, jēgas meklējumi.
  Manā interpretācijā – uz brīdi apstājamies, paliekam savās vietās, neizklīstam, kad pienāks brīdis, turpināsim aizsākto no tās vietas, kurā mūs pārtrauca.
  Bet, likteņa ironija, radinieks un mēs visi kopā par labāku atzinām jau reizi bankrotējušu varas iekārtu bez mazākās intereses, kāpēc tā bankrotēja.
  Nu pienācis laiks mieloties ar augļiem!

 • K.Ulmanis:
  “…viss, kas tagad notiek un tālāk notiks, nāks par labu mūsu valsts un tautas nākotnei un mūsu labām un draudzīgām attiecībām ar mūsu lielo austrumu kaimiņu – Padomju Savienību.

  Tas ir pats galvenais mūsu kopējais uzdevums, kas stāv pāri visiem ikdienišķiem sīkumiem, un tam veltīsim šajās dienās savu labāko gribu un savus labākos centienus.

  Bet šis moments prasa arī daudz jaunu praktisku uzdevumu kārtošanu, un pie tam steidzamu kārtošanu. Arī šajā brīdī es runāju valdības sēdes pārtraukumā, kur mēs apspriežam neatliekamus tekošus jautājumus. Esmu pārliecināts, ka jūs sapratīsiet rīkojumus, ko valdība devusi un dos, kaut arī tie vienā otrā gadījumā būs stingri un pat bargi. Pildiet tos apzinīgi, jo tiem nav cita mērķa, kā jūsu pašu miers un labklājība. Pienākuma apziņa un neatlaidība darbā lai vada jūs visus. Mana sirds ir ar jums un es jūtu, ka arī jūsu sirdis pukst man pretī draudzīgā atbalsī. Tā iesim uz priekšu un veiksim savu darbu. Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās.”
  Ja kāds arī gribēja un bija gatavs pretoties, kaut vai domāt un izlemt ar savu galvu, tad labais tētiņš Ulmanis visiem paskaidroja, ka tas nav vajadzīgs, jo jāpierāda taču “…domās, darbos un stājā tautas dvēseles spēku, ko izraisījuši Atjaunotās Latvijas ziedu gadi”, lai viņš var lepoties ar savu tautu…
  Tu, Edge, kā gribi, vari palikt pie sava viedokļa, ka ne mums to vērtēt, bet es saku, ka pietiek būt par upuriem, ar upuru domāšanu. Divi diktatori nospēlēja “ļaunā un labā policista scenāriju” – latviešus ieprogrammēja ienīst staļinu un palikt atkarīgiem no sava vadoņa, sava tēta ulmaņa, kurš tā gribēja lepoties ar savu bērnu saimi… atkarīgiem no šī aizbildnieciskuma un liekulīgi naivās iedomas, ka valdība un viņš personīgi var parūpēties… nu akurāt kā mūsu “garants” kalvītis. Manuprāt, lieta ir ļoti skaidra, ulmanis spēlēja spēli, kuras noteikumus nesaprata, tomēr nevēlējās to atzīt un nekautrējās savam pašlepnumam ziedot tautas spēju pašorganizēties saskaņā ar viņas pašas spēku un saprašanu. Attaisnot viņa neziņu un kļūdu šajos patiešām ļoti sarežģītajos apstākļos varētu tas, ja viņš atklāti pateiktu, ka nevar uzņemties atbildību par to, kas notiks tālāk. PIETIEK VIENREIZ ATTAISNOT CILVĒKU TIESĪBAS MELOT, lai tikai “saglabātu seju” (labu grimasi sliktā spēlē).

 • Divi diktatori nospēlēja “ļaunā un labā policista scenāriju” – latviešus ieprogrammēja ienīst staļinu un palikt atkarīgiem no sava vadoņa, sava tēta ulmaņa, kurš tā gribēja lepoties ar savu bērnu saimi… atkarīgiem no šī aizbildnieciskuma un liekulīgi naivās iedomas, ka valdība un viņš personīgi var parūpēties… nu akurāt kā mūsu “garants” kalvītis. Manuprāt, lieta ir ļoti skaidra, ulmanis spēlēja spēli, kuras noteikumus nesaprata, tomēr nevēlējās to atzīt un nekautrējās savam pašlepnumam ziedot tautas spēju pašorganizēties saskaņā ar viņas pašas spēku un saprašanu. Attaisnot viņa neziņu un kļūdu šajos patiešām ļoti sarežģītajos apstākļos varētu tas, ja viņš atklāti pateiktu, ka nevar uzņemties atbildību par to, kas notiks tālāk. PIETIEK VIENREIZ ATTAISNOT CILVĒKU TIESĪBAS MELOT, lai tikai “saglabātu seju” (labu grimasi sliktā spēlē).
  ________________________________________________
  Dažas lietas es būtu teicis citādi, bet – kopumā piekrītu. Uzrakstījusi esi ļoti labi un pārliecinoši!
  Vienreiz ir jāpiebeidz šī latviešu vidē izplatītā kaujama lopa domāšana, ka viss, ko ar mums dara saimnieks (-i) ir neizbēgams liktenis un noteikti ir jāpakļaujas.

 • Tā, jau tā, tikai, vai vari iedomāties, kā līdzīgā siruācijā izskatītos šodien mūsu Saeima? Kuras partijas un deputāti bučotu tanku ķēdes, kuras stūķētu kabatā nepiesieto un cik daudz zemiskuma uzpeldētu. “Palikt vietās” aizstātu kautiņš par vietām. Brr, labāk nedomāt!

 • … un kas būs vēl grūtāk – iestāstīt tautiešiem, ka ne tuvu ne viss šajā pasaulē ir paveicams, dziedot, dejojot, gudri parunājot, citiem vārdiem sakot, – ar baltiem cimdiem. Gribat dzīvot atbilstoši savām vēlmēm un iespējām – nāksies paliet sviedrus un varbūt pat – asinis. Neizbēgami.

 • nemaz tik grúti nav jástrádá, lai atgútu Tautai tás Republiku, bet tas ko daram ir daráms viená virziená un jáatshkjetina tás izshkjiroshás lietas:

  1) LR pilsonji ir 1914. g LR pilsonju péctechi +
  2) sakártot véléshanu likumu uz mazhoritáro, likvidét partiju sistému
  3) anulét pretkonstitucionálo likumdoshanu un tás sekas, sákot ar Gunta Ulmanja n-to apvérsumu izzináshanu, par ko esmu iesútíjusi Ivo rakstu, un redzés cik Ivo latinja ir augsta – vai nopublicés?!?
  Skatiet rakstu LR blogá, kur tagad uzsákts arí Forums:
  http://www.latvijasrepublika.info/1/post/2011/02/first-post.html

 • http://video.yandex.ru/users/kobtv/view/955
  Runa ir par to, ka ar tiem līdzekļiem, kas ar un tai veidā kā tas tiek darīts trīs galvenajos cilvēku (PAŠ)organizācijas institūtos ( ģimene, izglītības sistēma, valstu-pasaules) pārvaldē procesi ilgi vairs sekmīgi nevar tikt vadīti TĀ kā līdz šim . Un visa sāls ir tā, ka vēstures arēnas priekšplānā objektīvi iznāk lokāli risinājumi un “cilvēks katrs PATS”. Pilnīgi visiem cilvēkiem un it īpaši “piramīdas virsotnei” arvien biežāk un biežāk “gribās”, lai “atnāktu Tēvs” un pateiktu “kā vajag darīt”. Tikai lieta jau ir tā, ka cilvēcei kopumā un pieaugušajiem cilvēkiem (vismaz) un arī bērniem (ļoti iespējams arī) ir pienācis brieduma laiks – laiks no “dēliem” kļūt par “tēviem”.

  Tā nu ir iznācis, ka vismaz otro gadu pastiprināti studēju globāli notiekošos procesus izdaru secinājumus un drastiski mainu pārliecību un rīcību par virkni lietu un man ir vismaz trīs priekšlikumi-apgalvojumi
  (vai tikpat labi beidzot arī es esmu pievienojies tiem tūkstošiem vai pat miljoniem cilvēku uz pasaules
  1. Mīlestība ir un tā ir jākopj.
  2. Cilvēks ir tāds kā viņš ēd, viņš ēd, lai dzīvotu nevis dzīvo, lai ēstu – ir jāēd pareizi.
  3. Katram ik brīdi ir iespējams izmanīt pasauli uz labu, mainot sevi un savu dzīvi – tas ir jādara

 • Tā nu ir iznācis, ka vismaz otro gadu pastiprināti studēju globāli notiekošos procesus izdaru secinājumus un drastiski mainu pārliecību un rīcību par virkni lietu un man ir vismaz trīs priekšlikumi-apgalvojumi
  (vai tikpat labi beidzot arī es esmu pievienojies tiem tūkstošiem vai pat miljoniem cilvēku uz pasaules, kas domā līdzīgi kā es; tomēr es saprotu, ka to cilvēku kopums , kas “doma savādāk” vai , varbūt vienkārši sākuši domāt PA ĪSTAM patreiz ir mazākums => pirmais pienākums
  RUNĀT
  ar tiem, kam arvien ir nepieciešams “tēvs”, “vadonis”, “ķeizars”, “sliktais priekšnieks, bet tomēr priekšnieks, kas noliek vietā, pasaka un sola pabarot”, …. )
  1. Mīlestība ir un tā ir jākopj.
  2. Cilvēks ir tāds kā viņš ēd, viņš ēd, lai dzīvotu nevis dzīvo, lai ēstu – ir jāēd pareizi.
  3. Katram ik brīdi ir iespējams izmanīt pasauli uz labu, mainot sevi un savu dzīvi – tas ir jādara
  ————
  Man ir aizdomas, ka projekts “pasaules valdība” vai nu jau ir izgāzies vai visai drīz pats par to paziņos un noliks pilnvaras. Krievijai ir ko atcerēties kā cars Nikolajs atteicās no troņa un kā PSKP faktiski atklāti pašlikvidējās. 100 gadi vēsturiski ir ļoti īss laiks. Varas/varu “mazo gulbīšu dejas” nupat jau vairs neliekas smieklīgas: nu cik var smieties par vecām anekdotēm.
  Bet tad
  JA nav iespējama pasaules valsts,
  BET valsts kā sabiedrības mūsu daudzo kolektīvo norunu un daudzo sabiedrisko koplietošanas (nu kaut vai ceļu, bibliotēku u.t.t.) resursu uzturēšanas garants faktiski savu nozīmi arvien palielina, tāpat kā mūsu prasības pret mūsu valsti arvien pieaug
  TAD man rodas secinājums, ka tiek cilvēkiem, kam nebūs savas valsts ( kaut vai patiesi burtiski, kaut vai neformāli kādam saimniekam laukos viņa kādi 10-40 ha) klāsies vai nu ļoti grūti vai vispār neklāsies nekā – viņa vienkārši nebūs
  SECINĀJUMS => katram ir jāizvēlas SAVA valsts un tā jākopj
  ——
  vai tas ko pateicu bija triviāli (acīmredzami) un to, katrs ja ne iezīž ar mātes pienu, tad bērnudārzā iemācās?

 • ivaram esot aizdomas. man gan liekas ka pilnīgi nepamatotas. vienota pasaules pārvaldība pēdējo 7000 gadu (cik nu pārskatāms) vēsturē notiek pirmo reiz. bet kā jau teikts, 100 gadi ir vēsturiski pavisam īss laiciņš, kadas 3-4 paaudzes, vēl nav skaidrs kas tur galā sanāks.

  attiecībā par valsti kā kolektīvo norunu un koplietošanas resursu uzturēšanas garantu – šis koncepts, cik izskatās, ir zinātniski nepamatots un arī praktiskos novērojumos nestrādājošs. (var sākt ar forumā jau iepublicēto linku uz Olsona rakstu http://www.svt.ntnu.no/iss/Indra.de.Soysa/POL3503H05/olson.pdf kā argumentu)

 • Latiņa TF tiešām ir uzcelta augstu. Zemāk to negrasos laist. Drīzāk otrādi.

 • >rv pie pirms izdevības visu To Tavu norādīto rakstu pārtulkošu; pagaidām esmu tikai “pa diagonāli izgājis cauri un nokonstatējis, ka patiesi labs; kaut ko sakarīgu arī no institucionālisma piespraudīšu klāt, patreiz ir burtiski rokrakstā, jo tiku pie normālas literatūras uz brīdi, bet kompis tur toreiz nebija pieejams
  BET
  ( par sevi domāju un rūpējos, ne par “visu progresīvo cilvēci”, protams, VISPIRMS, .t.i, pieturos pie baušļa “tev būs savu tuvāku mīlēt kā sevi pašu” => vispirms sevi)
  ES TAD NU SKATOS – kas te vispār palicis no vērtībām
  Ģimene? – a ko tas vispār nozīmē un kas tas ir?
  Viņš da viņa , da varbūt kāds bērniņš?
  Nē mīļie tā NAV ģimene; tāda gimene pašsaprotami sabrūk 2-3 gados vai kļūst par kopmītni
  Drīzāk jau ģimene ir divu/vairāku komētu, kas ir “viņš” un “viņa” un ” grūti tā viennozīmīgi nosaukt/nav iespējams”; tātad tas ir vairāku komētu apvienojums kopu teorijas nozīmē, pie tam saskaitīšanu/darbību kopu teorijas nozīmē ir ka tik ne ducis; tad jau skaidrs, ka tie ir kādi 5-6-20-300 cilvēki. Tā IR ģimene-saime-cilts.
  Vēl viena skaidra vērtība ir “izglītība”, tikai tikt pie tās arvien grūtāk, arvien dārgāk maksā un jēga no pirktās arvien mazāka.
  Ir skaidrs, ka ir vēl kaut kāda plašāka vērtība ( Dievu šoreiz neaiztiksim) – a kas TAS ir? pašvaldība? valsts? pasaules tīmeklis? mana korporācija vai draudze? bet nu ir kaut kāda neapšaubāmi VARA un gandrīz neizbēgami VAJADZĪGA UN NODERĪGA, no kuras man ir cerība visa cita starpā dabūt kādu kripatu “izglītības”, kas vispār tā ka “ģimenes sāpe un lolojums”
  ————
  izņemšu Olsonu, tā ka gan pašam, gan sašam tiek, jo patreiz MAN to vajag, es te tikai paskaidroju kādās tīs priedēs par šo tēmu patreiz maldos

 • Nu rv uzskata, ka pasaules valdība tā kā esot
  Hm … uz kāda pamata – nauda. Bet tā tā kā izbeidzās vai iet uz beigām. Kapēc ieviesa? Vajadzēja, jo ar maiņas tirdzniecību visai drīz aizgāja auzās. A tagad ir pasaules tīmeklis , kas principā jau rīt ap brokastlaiku ļauj atcelt gan vienotu pasaules valūtas sistēmu, gan naudu kā tādu – atkal tehniski IR IESPĒJAMA tieša maiņas tirdzniecība; tiesa mērs IR vajadzīgs, nu lai būtu maksa par vienu kWh, jo šobrīd ne jau zelts, bet kWh ir būtiskākā vērtība.

 • ivars dažus nepareizus argumentus izteica:
  rv neuzskata, ka pasaules valdība esot (ir), bet ka ekonomika ir kļuvusi globāla. nauda NAV pamats, bet gan transporta un sakaru iespējas. (atceramies romas impērija noklājās brīdī, kad attālumi palika pa lielu, lai visu efektīvi pārvaldītu viņu metodēm. nu un, arī tāpēc, ka viss sasniedzamajā apkārtnē bija izlaupīts).
  attiecībā uz to, kas ir ļaunuma sakne, atzīšos, ka man trūkst izglītības, lai argumentētu. tomēr savas saprašanas līmenī domāju, ka nauda un vienota valūta kā tāda NAV pie vainas. maiņas tirdzniecība visticamākais ir sena pagātne un pie tās atgriezīsies tikai nopietna civilizācijas bruciena gadījumā. īstāks ļaunums manuprāt ir spekulatīvā sistēma, kas ir pie vainas pēdējā laika krīzēm. cik saprotu, būtu labi, ja stipri ierobežotu “virtuālos darījumus”, tos, kur nevis reāli pērk un pārdod, bet par svešu naudu nopērk tiesības to darīt. kā īsti to būtu jādara – man gan ir diezgan virspusējs priekšstats. jebkurā gadījumā – bankas NAV ļaunums, tām ir vajadzīga funkcija – kapitāla apmaiņas un uzkrāšanas funkcija. vienalga ar ko uzkrātu – zelta gabaliņus, kilovatstundas, izmešu kvotu vienības vai ko citu virtuālā, datubāzes rindiņas veidā.

 • PSRS laiku atlieku privatizācija iet uz beigām, Latvijā derīgo izrakteņu nava, ES paildzina tikai Latvijas ” elites” agoniju, tauta balso ar čemodāniem “čemodan-vokzal-Irlandija” , jāskatās sausais atlikums, kas paliek pāri Latvijā

 • Ditta Rietuma.Nationalstate.info LU seminars 25.01.2011 I daļa (no 2).
  Ievads. Folkloras kopa SILAVOTI. Juris Putriņš. Ditta Rietuma: radiācija, nationalstate,info.Apļa diskusija.
  http://www.youtube.com/watch?v=D4IRasJwltc

 • >rv 9.02.2011., 08:00
  Ja tā, tad laikam jāpasaka, ka vienmēr,kad ekonomika kļūst “globāla” – ir vēstures liecības par kādiem 6000 gadiem atpakaļ – tā visai drīz “nobrūk” un “strukturējas”, sadaloties apakšistēmas, “apakšpasaulēs”. Faktiski tas patreiz (nu teiksim, “augšām”) jau vismaz pāris gadus ir vienkārši noticis fakts.
  ———–
  viens no visu nelaimju vaininiekiem pēdējos 2000 gadus bija zinātnieki un tehnoloģiju veidotāji, tagad beidzot tos vairs neaiztiek vai aiztiek daudz mazāk; jau vismaz 500 gadus lamā politiķus tehnoloģiju ieviesējus ( nu kaut vai Pēteri I, vai …. varbūt Gorbačovu, komunistus Ķīnā, nacionālsociālistus Vācijā – atvainojiet , piemēri nav tie labākie, bet ar vienu piemēru likās par maz)…..
  mēs varam meklēt vainīgos finansu sistēmā – protams, to vajag labot; ja kādam stipri vajag var sodīt; jēdzīgāk pamainīt sistēmu; PRECIZĒT, dažās vietās piegriezt skrūves; protams, finanšu sistēma to pati nedarīs

 • jautājums īstenībā ir par mums pašiem – par katra konkrētā indivīda attieksmi. ko mēs katrs priekš sevis un saviem bērniem gribam – globalizētu, integrētu pasauli vai strukturētu tribalizētu vidi ar strikti noteiktām robežām? ja otro, tad lūdzu – nekādus brīvos starptautiskos internetus, stingra valsts valoda visur, blokposti līdz nākamajai “suverēnajai pašvaldībai”, katrai valstelei sava “meganeatkarīgā” valūta, muitas politika, utt, utml. esiet velkomēti atpakaļ aptuveni 100gadu vecā pagātnē, kad sakari un transports nebija tik attīstīts un katra “nacionālā valsts” bija uzskatīta parpasaules civilizācijas augstāko sasniegumu.
  varbūt sabiezinu krāsas, bet nu bet takš katram prātniekam vajadzētu vizualizēt ne tikai “savu patiesību”, bet vismaz tuvākās sekas, kas no tās varētu rasties.

 • Uz ko virzās – likumdošanas vienkāršošana vienlaikus ar tās izpildes kontroles pastiprināšanu
  Uz ko vēl virzās – feodalizēšanās jauna spirāles lokā, jo augstākajā līmenī ir noskaidrojies un “norīts” – projekts “globalizācija” vienkārši ir izgāzies, tāpat kā vienkārši izgāzās daudz siltāk no tautas uzņemts projekts “komunisma uzcelšana visā pasaulē”
  ———-
  Kāpēc?
  Ir objektīvi dabas un sabiedrības likumi, kurus nevienam nav ļauts pārkāpt, jo to izpildes kontroli veic Dievs=>SuperSistēma=>Vārds=kristietības terminos Dievs Svētais gars
  Viens no tādiem objektīviem likumiem ir “sētu nezūdamības likums”. Nojaucot PSRS sētu, lielā sēta gar PSRS robežu nekur nepazuda, bet ap mūsu mājām tika saceltas daudzas mazas sētiņas. PSRS “mazo sētiņu bija daudz mazāk. Projekta “globalizacija” nolemtiba ir saprotama “no vispārējiem apsvērumiem” =>
  JA
  visa pasaule ir viens ciems
  TAD
  nav kur likt sētas
  TĀPĒC
  vispasaules bezsētu sistēma metama pār bortu
  END

 • rv 13.02.2011., 10:59
  (..)
  varbūt sabiezinu krāsas, bet nu bet takš katram prātniekam vajadzētu vizualizēt ne tikai “savu patiesību”, bet vismaz tuvākās sekas, kas no tās varētu rasties.
  ========================================================
  Kādas tiek prognozētas sekas, ja tiks turpināts 1990-os iesāktais, ja tiks turpināts esošais demokrātijas un brīvā tirgus SUROGĀTVARIANTA ieviešanas kurss? To jau savā raksta ”Latvietis slēpj galvu smiltīs” izklāsta demogrāfs I.Mežs
  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/redakcijas.viesis/?doc=88817
  – 20 gadus jLatvijā au nenotika kādas jēgsaturīgas sistēmas izveide, tā bija vienkārši imitācija (spriežu pēc pašreizējās krīzes apjomiem).
  Pašlaik likumsakarīgi ‘dreifējam” atpakaļ pie saknēm – dzīves Brīvdabas muzejā 12.gs. stilā.

 • Agnese 4.02.2011., 20:38
  viss sākās ar pirmo ulmani.
  Ar viņa “palieciet jūs savās vietās kā es palieku savējā”
  ======================
  “Pa kauliņiem” būtu izķidājams viss šis komentārs, bet …
  Ir aizskarta viena no būtiskam 1. baušļa sastāvdaļam
  Ir skaidrs, ka visas reliģiskās sistēmās vienmēr no cilvēka pieprasa BŪT. Ja reliģija pieļauj pašnāvību, šīs reliģijas produkts – sabiedrība ar laiku arvien ievērojamāk buksē. Pašnāvība tikai kā nevēlama atzīta budismā . Rezultāts – starp budistiem pašnāvību procents līdz 10x lielāks kā starp visiem “citiem cilvēkiem”, bet tie savukārt nozīmē ap 1 milj dolāru zaudējumu jebkurai funkcionējošai ekonomikai

  ( Ilustrācija A Perfect Day for Bananafish
  tehniska informācija tālākai jautājuma izpētei pa šo pavedienu
  http://en.wikipedia.org/wiki/J._D._Salinger
  Jaunie cilvēki – Džeroms Selindžers – ISBN10: 5401003005 – ISBN13: 9785401003003 – Sērija: Kontrapunkts – Izdeva: Avots – Izdots: 1991 – Valoda: Latviešu val. -Lpp skaits: 555
  stāstu krājums „Deviņi stāsti”. Selindžera darbus skolās aizliedza ;”A Perfect Day for Bananafish” )
  Tātad TEV BŪS BŪT
  Pirmais dabiskais jautājums tam , kas samierinās to, to, ka te kādu laiku būs jābūt:
  KUR BŪT?
  Tāpēc visās par pilnu ņemamās garīgās un praktiskās sistēmās ļoti nozīmīgs ir jautājums par kāda indivīda vai personības vai cita veida būtnes vai pat būtības
  !! VIETAs meklējumiem !!!!
  pie kaut kā DIEVA (automātiski meklētājam ir jāpasaka Dievam, ka viņš par svētu tur Dieva Rakstus=Vārdu, piemēram bērns par Grāmatu uzskata Potersāgu vai Krēslas sāgu; pirmā ir vairāk pagāniska un vairāk A-orientēta, otrā faktiski MOrmona Grāmatas sekas, kas savukārt ir Bībeles konspekts un rimeiks, tātad šī Grāmata ir vairāk R-orientēta).
  Un pat, ja Viņš to vietu atrod, tad ar to jau spēlītes pirmais cēliens
  VĒL NAV BEIDZIES
  !!!!
  Nepietiek ar vietas atrašanu. Viņam šai vietā ir jāatrod sava vieta
  !!!!!
  Ulmanis I uzskatīja, ka ir atradis savu vietu un šai vieta ir vietā. Kauliņtēvs bija pretējās domās un to neslēpa ne tad, ne jebkad vēlāk. Tauta gandrīz vienprātīgi
  (izņemot Kauliņtēvu,manu tēvu un – ierakstiet pēc patikas – cik % Latvijas tautas)
  uzskatīja ka Ulmanis I ir savā vietā un tur ir savā vietā.
  ————
  Bet vispār es domāju, ka ne Latvijai, ne latviešiem prezidents vai vadonis nav vajadzīgs.
  Kas mēs par latvjiem, ja mums pie katra pavarda nav vadoņa?
  Tie ir meli par tēmu latvietis

 • >Edge 13.02.2011., 20:04
  Divreiz viena upē ieiet NAV IESPĒJAMS
  tas, ka TAS izskatās līdzīgi kā pirmais ir pavisam cits jautājums

 • Ivars 13.02.2011., 20:45
  >Edge 13.02.2011., 20:04
  Divreiz viena upē ieiet NAV IESPĒJAMS
  tas, ka TAS izskatās līdzīgi kā pirmais ir pavisam cits jautājums
  ========================================================
  2x/divreiz nav iespējams?- KAS NAV IESPĒJAMS?
  Pieskārties, sajust,padzerties,iesmelt upes ūdeni vairākas reizes? Tik’ tāļu jau piesārņotas Latvijas upes un ezeri, ka vairs nav iespējams pat tajos nopeldēties pat vasarā?
  Ja kāds apgalvo, ka nav iespējams, tad jau nevajag uzreiz to pieņemt bez domāšanas un/citēt – var nevajadzīgi pārpratumi rasties.
  p.s.
  Учить не мыслям, а мыслить.
  Иммануил Кант

 • p.s.s.
  Zinātnieka Ilmāra Meža prognozētais nav iespējams, jo nav iespējams – jo nekad tā nav bijis, ka latvieši gājuši ar lūgumrakstu/lūgties pie valdiniekiem/kungiem?
  2x vienā upē nav iespējams iekāpt?? –
  ” Pēc šī grafika pēc simts gadiem mūsu mazbērni būs apmēram 10% no Latvijas iedzīvotāju skaita, tāds mazs pulciņš latviešu. Tie tad lūkos no krieviski, angliski vai ķīniski–arābiski runājošas Rīgas domes izlūgt mazu estrādīti Dziesmu svētku sarīkošanai. Manuprāt, mēs slēpjam galvu smiltīs un negribam redzēt, kas būs pēc vienas vai divām paaudzēm.”
  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/redakcijas.viesis/?doc=88817

 • Ivars 13.02.2011., 20:04
  (..)
  TĀPĒC
  vispasaules bezsētu sistēma metama pār bortu
  ========================================================
  Kad? – rīt uz brokastlaiku vai tad, kad ”pūcei aste ziedēs”?
  Esi reāls – kamēr neizgudrosi ko līdzīgu tai stabulītei, kāda bij’ Brigaderes aprakstītajam Sprīdītim, tikmēr metīs, mētās un spaidīs vēl ilgi te latviešus Lutauši (es tēlaini līdzības rakstu).
  īsāk būtu:”Lielīb’ naudu nemaksā, paņem….” – un pārmet krustu, pirms ‘enter’ nospied!

 • pateikt, ka kaut kas nav iespējams – nav pareizā pieeja. konstruktīvāka pieeja būtu pateikt – konkrēti ko vajag mainīt, lai kaut kas taptu iespējams.

  a par bezsētām-mazsētām-lielsētām…. ja katrs tiktu skaidrībā ar savu tiešo apkārtni (mazsētu), tad arī lielāki jautajumi taptu skaidrāki. piem, ja valsts pasaka – katrs tagad pa sevi – atbildam – ok. valsti atstājam maliņā, un dibinam tiešos kontaktus – sēta ar sētu. ja te kāds saka – latvieši izmirst – tad katrs priekš sevis izdomā, cik tas viņu ietekmē, un ko vēlas darīt šajā jomā. nevis uzreiz histēriski bļaut augstos plauktos. vienam varbūt pēcnācēju problēma nav aktuāla. citam varbūt atkal pavisam citi uzskati. dažādībā dzimst vienotība. nevis otrādi.

 • > Edge 13.02.2011., 23:21
  Man ir aizdomas, ka tas ir jau noticis fakts.
  Kas grib var turpināt ticēt un uzturēt šo mītu
  ————–
  Tīšām skrēju par pagalmu,
  Kā pagale dzirkstīdams.

 • Ditta Rietuma.Nationalstate.info LU seminars 25.01.2011 II daļa (no 2).
  Guntis Strautnieks.Sahadža-Jogas prezentācija. Pašrealizācijas, Kundalini enerģijas daļēja atmodināšana – saņemšana.Jānis Kučinskis, analītika. Ivo Verners, tautasforums.lv Antiglobālisti, Andris Orols. Dziedošā Vītolu ģimene. Kopbilde.Jautājumi par jogu
  http://www.youtube.com/watch?v=huzrZvp3qEM
  KOB Latvija komanda
  http://kob-lv.weebly.com

 • >rv 14.02.2011., 10:59 pateikt, ka kaut kas nav iespējams – nav pareizā pieeja. konstruktīvāka pieeja būtu pateikt – konkrēti ko vajag mainīt, lai kaut kas taptu iespējams.
  UN? !!!!!!!!
  Pateikt, ka ūdens vienkārši kalnā netek
  tāpat vien
  ja to nedzen kāds ĀRĒJS spēks
  NAV? konsturēt LIEKOŠA pieeja?
  Protams, “konstruktīvi” es esmu vizuāls cilvēks un mākslinieks, fantazētājs, sapņotājs
  (par neproduktīviem radošiem, POZITĪVIEM narkomāna sapņiem neviens nav uzrakstījis tik labi kā Šarls Bodlērs Ļaunuma ziedos)
  bet man ir gan jau sakot no proģimnāzijas (7. kl.) gandrīz dzelzbetona eksakta izglītība, diploms par šo tēmu šai pieejā, 12 gadi darba pieredzes diploma specialitatē, pie tam 2 gadi “piramīdas virsotnē”, kur reizēm biju “faraons” – ja teicu “nē” kāda lietā, reāli jau vairs pie kaut ka “sūdzēties un lūgt iet nebija iespējams” vienkārši tāpēc, ka birokratija pēc būtības būvēta tā, ka dažos jautājumos “faraons” sēž piramīdas virsotnes pakājē
  ————-
  JEBKURĀ kaut kāda jautājuma bīdīšanā,
  jebkurā jauna matemātikas lauka izpētē
  VIENMĒR sak ar – eksistences un unitātes teorēmu
  Vienmēr ir jāpierāda
  (vai jāiebāž auditorijai pufaika ausī, jāiedēsta tajā ILŪZIJA par to, ka kaut kas IR IESPĒJAMS)
  ka ir
  ceļš un
  mērķis pastāv, vispār ir iespējams.
  matemātikā vēl bez tam obligāti ir pierādīt,ka EKSISTĒJOŠAIS atrisinājums ir viens vienīgais iespējamais; kāpēc TAS ir tik būtiski. Nu iedomājies. Izdodas pierādīt eksitences teorēmu. BET. Unitātes teorēmas noteikumu meklēšanai un unitātes teorēmas pierādīšanai laiks vairs netiek tērēts. Tad nu iznāk tā ka ir iznācis mums.
  VISIEM BIJA SKAIDRS, ka neatkarīga Latvijas valsts ir iespējama, visi cerējām, ka nonāksim pie A – vislabākās – Latvijās valsts kaut kā tā automātiski; tā nenotiek; izrādās, ka faktiski ir iespējamas bezgalīgi daudzas Latvijas valstis; tie kam nebija vienalga kāda Latvijā dzīvot , izveidoja sev vislabāko Latviju ar vismazākajiem pūliņiem no savas, bet iespējams no Tavas puses. Tev tas nepatīk? Bet vai Tu šo Latviju veidoji? Un ja veidoji vai to pietiekami veidoji par Latviju, kura Tev ir/būs labi?
  —–
  Attiecībā uz to, ka jau 7 miljardus liela vienota cilvēce un globāla ekonomika vienkārši
  NAV iespējama, vismaz patreiz, lai kā, teiksim, JK par to neaģitētu
  Kāpēc es saku, ka tie ir mīti un murgi?
  Paveidoju modelīšus un globāla sistēma vienkārši nestrādā, svārstības sistēmā ir strauji rimstošas, enerģijas izkliede bezjēdzīgi liela;
  kā to saprast : nu pieņemsim man vajag, lai šim datoram ik mirkli nepārtraukti tiktu pievadīta enerģija, citādi nekāda bungāšana pa klavu nekādus rezultātus vienkārši nedos, tas būs pilnīgi pa tukšo, un Tev pēc 3-4 minūtēm nebūs iespējas paskatīties, ko es te sarakstu. Es varu uzstutēt ģeneratoru savā dzīvoklī un tos 100-200 W energijas ņemt no tā. Ja ģenerators atradīsies Pļaviņās, tad jau būs jāsaražo kādi 120W šeit saražoto 100W vietā, bet ja enerģiju pumpēs no Bahāmu salām ,kur būs vienīgais pasaules ģenerators, tad man ik mirkli būs vajadzīgi jau kādi 500W jaudas no centrālā ģeneratora saražotā
  UN
  ir vēl kāds aspekts, patiesībā divi
  1. cilvēka daba – dzīve pārvēršas par elli, ja ir vairāk kā 200-300 radu, draugu un paziņu, kas var uzkrist ka sniegs uz galvas ik dienu, bet parasti pietiek ar 3-9 vistuvākajiem; bet trīs draugiem vismaz atkal jābūt pēc iespējas vienmēr
  2. līdz šim visskaistāka ekonomiskā un visa pārējā attīstība bijusi vai nu tad vai tur, kur operē ar apmēram 0,5-1 miljardam cilvēku
  ———
  KO tas es faktiski cieti pasaku
  1. Šobrīd globāla ekonomika nestrādā un tuvākajos 20-50 gados labi nestrādās
  2. Ir vērts uzdot jautājumu: vai ir nepieciešama tik liela vienota sistēma VISĀ? Mana pilnīgi noteikta atbilde ir NĒ. Ir aizdomas, ka citāda atbilde vienkārši nav iespējama. Tas vienkārši ir LAPLASA MEHĀNISKĀ determinisma sapnītis, kas matemātiskajā fizikā izsapņots, ka tik ne XVIII gs. beigās: Jau mehānikā, jau trīs ķermeņu problēma vispārīgā veidā nav atrisināma. Bet mums ta ir skaidrs, ka mums ir darīšana ar kvantu sistēmu miriāžu miriādēm. Šādu sistēmu “ar vienu pogu” vadīt principā nav iespējams – ja kāds iedomāja, tas vienkārši ir slims cilvēks

 • >>> Ivars “Attiecībā uz to, ka jau 7 miljardus liela vienota cilvēce un globāla ekonomika vienkārši
  NAV iespējama, vismaz patreiz, lai kā, teiksim, JK par to neaģitētu” – jā, NAV iespējama, bet vai tad JK par to aģitē? Vai arī vēlējies teikt, ka JK cīnās pret to, ko uzvarēt nevar (tāpēc ka tas nemaz nav iespējams)?
  ***
  “Šādu sistēmu “ar vienu pogu” vadīt principā nav iespējams – ja kāds iedomāja, tas vienkārši ir slims cilvēks”" – vai tu domā “pogu”, kura atrodas pašas sistēmas iekšienē vai ārpus tās (“viena vadības poga” kā kaut kas, kam AR VISU ir TIEŠS sakars, bet ko nekad nevar iegūt, tāpēc cilvēki arvien vairāk rada tādas “pogas”, kuras ir arvien grūtāk atšķirami pakaļdarinājumi. Tāpēc vienlaicīgi nepieciešama cilvēku apstulbināšana – lai palielinātu varbūtību, ka kādā brīdī šādu atdarinātu “pogu” uztvers kā īsto. Tāpēc izglītība IR pārvaldes instruments. Arvien vairāk izglītība tiek saprasta kā nākotnes informācijas telpas menedžēšana, tāpat kā mēdiji – šodienas.

 • Ivars 15.02.2011., 15:22
  (..)
  KO tas es faktiski cieti pasaku
  1. Šobrīd globāla ekonomika nestrādā un tuvākajos 20-50 gados labi nestrādās
  ========================================================
  ‘Cieti’ – arī par strādāšanu:
  ”Viss nonāk pie tā, ka pasauli var mainīt ar vienu parakstu vai ierobežotiem ekonomiskiem instrumentiem…”(‘Miljardu pātaga’/Uz kārts veselas nācijas.28.10.2010.IR).
  - Foršs rakstiņš žurnālā IR par Starptautisko Valūtas Fondu (SVF) – kā STRĀDĀ globālā ekonomika, kad ar vienu datora taustiņa nospiešanu var mainīt veselas nācijas un kādas valsts likteni ( Latvija, Grieķija, Īslande ).
  Nekad iepriekš cilvēces vēsturē nekas tāds nav piedzīvots. Naudas plūsma bez liekas kavēšanās – tāda ir viena no acīmredzamajām reālās globālās ekonomikas pazīmēm.Un cik vēl ir šodien neredzamo, kas, iespējams, taps redzamas pēc 1 gada, 5, 10 un 20 gadiem?
  Der tikai atcerēties 1991.gadu – un salīdzināt savus toreizējos sapņus/fantāzijas ar šodienas acīmredzamajām reālijām.

 • >Agnese 15.02.2011., 19:24 – tikai komentāri par komentāriem
  JK – man ir gandrīz brālis, iespējams tuvāks; reizēm rads rada velns, bet no brāļiem vienkārši neatsakās, mēs tikai katrs no sava gala vienu baļķi nesam
  Tīšām skrēju par pagalmu,
  Kā pagale dzirkstīdams.
  Šai dziesmītei ir arī trešā un ceturtā rinda; avots ir precīzi norādīts – norādu atkārtoti
  Avots -Kusas dainas – No krājuma – Latvju tautas daiņas – 1.-10. sēj R. Klaustiņa sakārtojumā 1928.1932 (7s. 418)
  ***
  “poga” domāts “kāds kaut kāda reģiona prezidents” vai vadoša ģimene, kas var būt desmitiem tūkstošu cilvēku, kas par to pat nenojauš
  -
  mehānisms aprakstīts D.Vereščagina Ietekme
  Visa tā lietiņa ar simtiem filiāļu pasaulē un pie mums Latvijā Rīgā un Ventspilī atsaucās uz burvju burtiņiem ДЭИР, piemēram, http://www.deir.org/ – bet patreiz šis serveris uz divām stundām pārceļas uz citu vinču

 • >Edge 15.02.2011., 20:32
  Tas vienkārši ir fakts, ka patreiz globāla ekonomika ir sagrupējusies kādos 5-7 puduros
  Latviskie mēdiji par to neraksta, bet nevienam, kas interesējas par ģeopolitiku kaut vienkārši intereses dēļ tas nav noslēpums

 • Edge 15.02.2011., 20:32
  Visa cita starpā
  1. nauda nav ēdama; tā ir tikai “universālā prece”, ko ieviesa arī tāpēc,ka barters kā mehānisms strādā tā kā tas strādā, JA nav interneta; nauda faktiski vairs nav vajadzīga; var teikt pat vairāk banku sektors nav nepieciešams, varētu iztikt bez; pēc inerces turpinām izmantot šo pilnīgi lieko parazītisko ekonomikas sektoru. Citos ekonomikas puduros jau ir visai daudz skaitlīgas cilvēku kopas, kas ir atteikušās no finanšu sektora pakalpojumiem; kad spēle kļūst nopietna VISU NOSAKA TIRGUS, kas nav jebkā regulējams
  2. >Der tikai atcerēties 1991.gadu
  es skaidri atceros būtisko kopš apmēram 1968. gada;
  sapņus vairs nesapņoju, neraudu

 • ivaram taadi vaardu pluudi no paaris (laikam jau praktiskiem) apsveerumiem :)

  tipa, ja vēlies kaut ko padarītu – vienkārši pašam jāizdara.
  un ja nevari izdomāt kā panākt lai lieta būtu darīta – tā ir konkrēti tava problēma, fantāzijas vai zināšanu trūkums. un nevis pasaules likumība.

  tas ko vakar nevarēja panākt – šodien jau ir panākams. ko nevar izdarīt šodien – varbūt varēs rīt. kaut vai pagaidīt. bet varbūt nāksies nedaudz pastrādāt. :)

  vienkārši praktiski apsvērumi :)

 • sistēmiska domāšana, pieeja var būt kļūdaina, ja ” sistēmas” izveidotājs, radītājs pieļāvis kļūdu, pareizāka ir ” vienotā veseluma” domāšana (krieviski – celostnaja), no KOB, Petrova video lekcijas

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.