Biedrība ‘Antiglobālisti’ aicina neizmantot ‘svešu banku’ pakalpojumus

Biedrība “Antiglobālisti” aicina slēgt kontus citās bankās un tos atvērt vienīgajā pāri palikušajā valsts bankā „Latvijas Hipotēku un zemes bankā”.

13. janvārī, plkst. 17.00 pie Saeimas paredzēts mītiņš, kura nolūks – no deputātiem izdibināt skaidras atbildes, piemēram, uz tādiem jautājumiem, kādēļ pašvaldību un valsts uzņēmumu – tātad mūsu kopīgā nauda tiek glabāta nevis mūsu, bet gan svešās bankās.

Antiglobālisti raksta: “Pašvaldību, valsts uzņēmumu, kapitālsabiedrību u.c. banku konti jau sen ir izvietoti ne vairs Valsts Kasē un pat ne valstij piederošā komercbankā („Latvijas Hipotēku un zemes bankā”), bet gan privātās un ārzemju bankās (gandrīz 100%!). Pat mūsu cilvēku pensiju fondi ir atdoti lietošanā ārzemju bankām (2. līmeņa pensiju fondi – 96%!), savai bankai piesaistot tikai 4%! no kopējiem uzkrājumiem! Nevalstiskās bankas aplaupa mūsu cilvēkus un padara tos par mūža parādniekiem, bet „tautas kalpi” tikai bezpalīdzīgi plāta rokas un baksta pirkstus mums nelabvēlīgi noslēgtos līgumos.”

Šo pašu domu vairākkārt savos rakstos izteicis arī Jānis Kučinskis (skat. piemēram, ‘Finanses un bankas’, ‘Kā mūs iedzina parādu verdzībā un kā no tās izkļūt’, ‘Finanšu teroristu galvenais upuris – mūsu jaunatne’, ‘Nē finansiālās bardzības režīmam Eiropā!’), kur varat iepazīties ar detalizētāku pamatojuma izklāstu, kādēļ mūsu visu ieguvums ilgākā laika posmā būtu lielāks, ja savu naudu mēs pārvaldītu paši, nevis to uzticētu uzņēmumiem, kuru izvirzītais virsuzdevums ir vairot savu akcionāru peļņu.

Lai arī ideja, manuprāt, ir pareiza un atbalstāma, aicinu nolaisties uz zemes un pieņemt realitāti tādu, kāda tā ir. Maz ticams, ka šis mītiņš un deputātu laipojošajās atbildes dos tūlītēju rezultātu. Būs jāveic ilgstošs izskaidrošanas, izglītošanas un pārliecināšanas darbs, taču ar kaut ko ir jāsāk. Un par šo uzdrīkstēšanos paldies Antiglobālistiem.

Bez tam, runājot par privātpersonu un privāto uzņēmumu kontu masveida pārvietošanu uz Latvijas Hipotēku un zemes banku (LHZB), cerēt, ka pietiks ar patriotismu vien, ir bērnišķīgi:
* iedzīvotājiem LHZB ir patiešām jāizjūt kā SAVU banku;
* kopīgiem spēkiem jāuzlabo LHZB pakalpojumu kvalitāte.

Tādēļ atkārtošu priekšlikumu, ko kādā no TF komentāriem izteica Aivars:

 1. iedzīvotājiem, negaidot, ka to paveiks LHZB darbinieki, pašiem ir jāizvērtē, kas ir galvenie LHZB trūkumi, kādēļ mēs neizmantojam savas valsts bankas pakalpojumus;
 2. jāapkopo priekšlikumus un tos jāiesniedz LHZB vadībai. Esmu pārliecināts, ka daļu jautājumu būs iespējams atrisināt bez lieliem ieguldījumiem un īsā laika posmā;
 3. jābūt uzstājīgiem arī pret bankas darbiniekiem un jāpanāk, ka jau tuvā nākotnē tiek likvidēti galvenie šķēršļi, lai nevienam nebūtu nopietna pamata aizbildinājumiem. Šim dialogam jābūt atklātam.

Aicinu saprast vienu būtisku niansi – iedzīvotājiem ir jāsper pirmais solis. Pati LHZB taču nedrīkst atklāti aicināt „Nāciet uz mūsu pašu banku un pārstājiet labprātīgi uzticēt naudu saviem apzadzējiem!”, jo tai ir jāpakļaujas tiem pašiem tirgus noteikumiem, kādus ietekmīgajam „komercbanku lobijam” mūsu valstī ir izdevies iedibināt. Diemžēl pašreizējā situācijā deputāti ir drīzāk banku, nevis tautas kalpi. Taču nevienai bankai nevar aizliegt uzlabot savu pakalpojumu kvalitāti, ieklausoties savos esošajos un potenciālajos klientos, vai ne?


Par Antiglobālistu aktivitātēm informēja Andris Orols.

Tekstu publicēšanai sagatavoja Ivo Verners
Papildus informācija un VIDEO uzruna – www.antiglobalisti.lv


 • mani daudz vairāk interesē cits jautājums – kādēļ valsts ekonomikas plānošana un situācijas skaidrošana ir atstāta šo ārzemju banku darbinieku rokās? gandrīz katru dienu ziņās ir tādas vai citādas bankas naudas eksperta vai privāto ieguldījumu eksperta vai vēl kāda vadošā analītiķa komentārs par to vai citu, bet nekad tie nav ekon vai fin ministrijas darbinieki.

  manuprāt, vai nu ministrijām ir jādara to darbs – jāvada, jāplāno, jāskaidro valsts ekonomika un finanses, vai arī priekš kam mums tādas vispār vajadzīgas, ja ar visu tiek galā ārz bankas?

 • Cik saprotu LHZB tikai formāli pieder valstij Ziemeļu
  investīciju banka ir ieguldijusi bankā summu , kas
  līdzvērtīga esošajam pmatkapitālam. Pirms aiciniet cilvēkus kautko darīt papriekšu vajag pārliecināties, kas tur vispār notiek.Cik saprotu uz šodienu tāpat kā līdz šim LHZB nav ieinteresēta attīstīt Latvijas tautsaimniecību .Banka sēž uz ieķīļātajiem īpašumiem un kautko gaida. Bankā ir daži labi speciālisti ,kuru viedokli neviens īpaši vērā tur neņem. Vadībā pamatā ir 70-80 g. jauntne.

 • Var tikai skumji pasmaidīt…
  Kapēc?
  Nu kaut vai tāpēc,ka sabiedrības lielākā daļa nespēj iedomāties vairs savu dzīvi bez šo ”labdaru”’starpniecības.
  Valsts ir UZSPIEDUSI izmantot banku pakalpojumus .Nav iespējams vairs pa taisno samaksāt ne par siltumu,ne elektrību,ne…Lai arī kā gribētu.
  Cilvēki vairs nespēj ”iziet” no tādiem jēdzieniem kā -investīcijas,kredīti,aizņēmumi,noguldijumi,”bizness”,kredītkartes…
  Vienmēr pa vidu būs banku sistēma,kas paņems savu peļņu jebkurā gadijumā.(Lai sabrūk valstis,lai iet bojā tautas,lai līst bērnu asaras,bet banku īpašnieki ”savu”’paņems.)
  To varētu pat nosaukt par vispasaules banku sindikātu ar saviem iekšejiem,likumiem,noteikumiem un ētiku.
  Jebkura banka Latvijā būs pakļauta FKTKam,tas savukārt Eiropas un PB,savukārt tās- NWO ideoloģijas saimniekiem.
  Bankām nav ne mazākās intereses par valsti,vai tautu,kuras teritorijā tā atrodas-only money:)
  Tādēļ,pat pieļaujot,ka realizēsies šī iecere ar LHZB,tā nekavējoties tiks sadalīta,bankrotēs,vai ”apvienosies” ar kādu ārvalstu banku.Nu,vai kas tamlīdzīgs tiks veikts.
  Arī es,apzinoties banku sistēmas noziedzīgo darbību,esmu spiests izmantot to pakalpojumus(citādi nespēšu saņemt atalgojumu,jo darbavieta pieprasija atklāt kontu noteiktā bankā,samaksāt par apkuri,utt…)
  Ir jāmaina pats dzīvesveids,kas ļaus iztikt bez šo vampīru pakalpojumiem.
  Jā,jau jā.Zinu,ko man iebildīs.
  Bet tikai tā es saskatu atbrīvošanās iespēju no parazītiskās ”brīvā tirgus” sistēmas,melīgās demokrātijas un valsts pāreju no rietumu banku un koorporāciju kolonijas statusa uz (iespējami) neatkarīgas valsts izveidi.

 • Runa ir par to, ka pie mums nav ne politijas, ne demokrātijas, bet gan visparastākā patvaļa. Nav tā mehānisma – KĀ tauta var efektīgi iespaidot izvēlēto pārstāvju darbu. Viņi pieņem noziedzīgus lēmumus un paliek nesodīti. Būtībā vaina ir uzraugošās institūcijās. Bet kam īsti kalpo viņu vadība?

  Vienīgā iespēja mainīt situāciju ir pilsoniskas aktivitātes. Ivanu Fjodoroviču vietā ir nākuši Jāņi Pētera dēli. Mēs nesaucam uz pilsoņu karu un asinsizliešanu, bet uz solidārām darbībām, kas izpaužas kā nepiedalīšanās, neatbalstīšana, nepirkšana, nesadarbošanās, boikots u.c.

  Piedalīties var katrs, pat neatklājot citiem savu identitāti – mainīt kontu izvietojumu neaizņem pārāk daudz laika.
  Vergturis nevar pastāvēt bez vergiem, kungs – bez kalpiem, bankas – bez klientiem! Ja izdotos iedvesmot līdzcilvēkus – tas noteikti izdotos. Noteikti! Tas ir tikai pats, pats sākums! Pirmā akcija! Ir jāvienojas kopējai darbībai! Jums ir piegriezies šis bardaks? Jūs piedalāties?

 • Linina Iveta 7.01.2011., 14:38

  Pēc tam vajadzēs ”presingot” LHZB. Cik ir noprotams (info no dažādiem avotiem)- tur arī nav viss tīrs. Bet nav jau vainīgas tās meitenes, kuras apkalpo klientus, vai galdi, krēsli, datori un kājslauķis pie durvīm. Tāpat kā visur – ”jāņem pie dziesmas” vadība. Ja nestrādā valsts (iedzīvotāju) interesēs – ar kāju pa pēcpusi (labākajā gadījumā).

  Par Latvijas Krājbanku arī savā laikā tika melots, ka tā ir nerentabla! Jautājums – KĀDĀ VEIDĀ TAD PAGĀJŠGAD TĀ (SNORAS BANKU GRUPA) VARĒJA KĻŪT PAR LABĀKO BALTIJĀ? Visas nevalstiskās bankas drīkstētu strādāt TIKAI AR PRIVĀTO KLIENTŪRU! Uz abpusēja riska draudiem. Par to jau Jānis (Kučinskis) arī sen un daudz ir rakstījis. Viņām būtiski ir jāpalielina riska kapitāla likme un valsts garantijām ir jābūt minimālām (par to valsts atļauj viņu biznesu kā tādu un iekasē nodokļus).

  LHZB pietiekot gan potenciāla, gan iespēju strādāt ar lielām naudas summām (man ir bijusi gan tikšanās, gan sarakste ar tās pārstāvjiem). Var dempingot visus izcenojumus un pārējās bankas būs spiestas skriet līdzi. Šī ir mūsu valsts un mēs nosakām šeit likumus un kārtību. Tas ir politiskās gribas jautājums. Ir publiski un nepārtraukti jāaicina visu šo iestāžu godprātīgos DARBINIEKUS ņemt iniciatīvu savās rokās un veidot pašattīrīšanās procesu. Procesu, kas nāk no šīs vides iekšienes. Pat riskējot ar savas darbavietas saglabāšanu. Tas attiecas arī uz Valsts, Pašvaldību un Drošības policiju, SAB, KNAB, VID, Prokuratūru, Tiesām utt. – visu.

 • <friendly62 7.01.2011., 17:46
  (..)
  Ir jāmaina pats dzīvesveids,kas ļaus iztikt bez šo vampīru pakalpojumiem.
  Jā,jau jā.Zinu,ko man iebildīs.
  Bet tikai tā es saskatu atbrīvošanās iespēju…..
  ========================================================
  Tika tā? Tā, kā to iesaka viens ''vampīru'' sistēmas propagandētājs? Prātiņ, nāc mājās!
  I.Ījabs:''(..)Bomzis ir cilvēks, kurš var sākt katru dienu ar alkoholu bez bailēm tikt izmests no darba un dzīvokļa. Viņam nav nekur jāsteidzas, nav jāstrādā pa svētdienām, nav jāliekuļo smaids, viņa pašapziņu neietekmē fakts, ka kāds ir nopircis smalkāku mašīnu vai iepazinies ar Aneti Sončiku. Tā šodien ir milzīga privilēģija.'' ( Ivars Ījabs: Par ko ir kino )
  http://www.satori.lv/raksts/3608/Ivars_Ijabs/Par_ko_ir_kino

 • paga paga, vai tad pieminēto banku jau pagājšgad nebija nolemts pārveidot par “valsts investīciju banku” (t.i. tādu kas tikai ar projektiem strādā un parastos klientus neapkalpo) ?

  nedaudz smieklīgi izskatās gaudas par to kā ļaunās bankas te kādam traucē dzīvot. nu bet takš dzīvojiet un strādājiet bez tām! domājiet kā ieguldīt savu sapelnīto tā lai nebūtu jāliek kontos, bet vajadzības gadījumā tomēr viegli pārvēršama izmantojamā naudā. lai caur banku ejamais apgrozījums ir ērtībai (maksājumi, algas) nevis nervu spriedzei.

  strādāt vajag nevis ņaukstēt!

 • Edge,rv (u.c.):

  Ar šo arī apliecinat.ka bez važām dzīvot nespējat.
  (laikam vārtītos pa zemi agonijā,ja vajadzētu dienu iztikt bez mobīlā,kredītkartes,vai aizvest bērnu uz skolu 0,5 km ar kājām ? :)
  Neizturējāt-’īzlīda”jūsu patiesā būtība:)

 • RB, pirms gadiem tiešām bija iecere Hipotēku banku izveidot par Attīstības banku, kas nodarbotos ar valsts politikai atbilstošām investīcijām tautsaimniecībā. Taču arī šai gadījumā projekts paredzēja, ka banka sadalīsies divās daļās: attīstības bankā un parastā komercbankā.
  Tomēr valdības mainījās un katra nāca ar savām iniciatīvām vai to neesamību un nekas no tās ieceres neiznāca. Lēmums par attīstības bankas izveidi nav atcelts, bet gan iesaldēts un aizmirsts. Pēdējo triecienu tam deva krīze.

 • Piekrītu Ivo, ka ar vienu akciju nekas būtiski nemainīsies, taču tā var kalpot par impulsu tālejošām pārmaiņām nākotnē.
  Lai gan valsts pagaidām hipotēku banku neizmanto par savas politikas instrumentu, jo nekādas pārdomātas valsts politikas nemaz nav; lai gan valsts caur hipotēku banku nenovada nekādus savus līdzekļus investīcijām tautsaimniecībā un Hipotēku bankai jādarbojas ar tiem līdzekļiem, kādus tā pati spēj piesaistīt, tā tomēr skaitās valsts banka un tāpēc pagaidām nevar pārāk novirzīties no valsts politikas (vai tās neesamības). Tātad tas ir kompleksi risināms jautājums.
  Tomēr daudz kas ir panākams jau esošās sistēmas ietvaros. Bankas vadība varēs atļauties vairāk, ja Latvijas pilsoņi visus savus darījumus kārtos caur Hipotēku banku. Līdz šim bijis tā, ka pilsoņu vairākums ir pakļāvies saldiem ārvalstu banku vilinājumiem un barojis tieši ārvalstu bankas. Līdz ar to Hipotēku banka bija spiesta kapitālu piesaistīt no starptautiskajām institūcijām, līdz ar to arī pakļaujoties šo institūciju noteikumiem. Bez tam tai jāpakļaujas arī Latvijas valdības norādījumiem, kas burtiski aizliedz daudzas investīcijas Latvijas tautsaimniecībā, piemēram, zemnieku saimniecību, uz eksportu orientētu un citu produktīvu nozaru kreditēšanu.
  Bez tam Latvijas valdība Hipotēku banku pat diskriminē, lai novērstu ārvalstu komercbanku sūdzības par “valsts protekcionismu”.
  To varētu mainīt, ja Hipotēku bankā ieplūstu Latvijas pilsoņu, uzņēmumu un valsts iestāžu līdzekļi.
  Manuprāt, ārvalstu komercbankas ir Latvijai naidīgas institūcijas, kuras diktē un kontrolē Latvijas valdības politiku. Ārvalstu komercbankas Latvijai un tās pilsoņiem nodarījušas milzīgus zaudējumus. Kā jau reiz uzsvēru, pēdējos divos gados vien, pēc EK datiem, ārvalstu komercbanku glābšanai Latvijas valsts ir iztērējusi 8.8 miljardus eiro un šiem maksājumiem neredz galu. Bez tam ārvalstu bankas pat nedomā piedot savas prasības pret Latvijas pilsoņiem, kas radušās krimināli blēdīgu shēmu rezultātā.
  Lai Latviju atbrīvotu no šā reketa, būtu svarīgi ārvalstu bankas masveidīgi boikotēt. Un to var panākt, ja pilsoņi savus kontus ārvalstu bankās slēdz un tos atver Hipotēku bankā. Vēl viena alternatīva – veidot savas krājaizdevu sabiedrības.
  Ja pietiekami liels skaits Latvijas pilsoņu pārtrauks sadarbību ar ārvalstu bankām, tās būs spiestas no Latvijas aizvākties. Un tas jau būs milzīgs panākums.

 • Un vēl es aicinātu Hipotēku bankas darbību vērtēt ne tik daudz kā patērētāju sabiedrības faniem, bet kā pilsoņiem, kas orientēti uz savas valsts attīstību tuvākā un tālākā nākotnē.
  Daudzas ārvalstu komercbanku “ērtības” ir tikai nedomājošu patērētāju ievilināšanai parādu verdzībā. Vai tiešām tas vēl nav skaidrs?
  Bet Latvijai pašlaik nepieciešamas investīcijas attīstībā. Tas nozīmē, ka arī dažādi pensiju fondi un citi noguldījumi un uzkrājumi jāinvestē nevis toksiskajās ASV parādzīmēs un citos blēdīgos vērtspapīros, bet mūsu pašu tautsaimniecībā. Un to var darīt Hipotēku banka. Un tam būs multiplicējošs tautsaimniecības augšanas efekts, ko izjutīsim jau tuvākajos gados.

 • Te ir precīzs izraksts no oficiālās LHZB vēstures. Tātad bija gan iecere atbalstīt kooperatīvu veidošanos, gan uzņemties attīstības bankas funkcijas, taču tas viss tika norauts un iesaldēts.
  ——————————————————
  “Banka īpašu uzmanību pievērš mikrokredītu (līdz 25 000 EUR) izsniegšanai un sadarbības ar kooperatīvajām krājaizdevu sabiedrībām attīstīšanai.

  2004. gada aprīlī Hipotēku banka un “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” kopīgi izveidoja jaunu riska kapitāla fondu “Mazo un vidējo komersantu atbalsta fonds”, kas piedāvās Latvijā reģistrētām mazām un vidējām komercsabiedrībām (MVK) riska kapitāla finansējumu. Atbalsta fonds darbojas kā pilotprojekts, pārbaudot programmā iecerēto ideju, principu un struktūru piemērotību.

  2004. gada oktobrī Hipotēku banka kooperatīvu dalībniekiem rīkoja starptautisku konferenci “Kooperatīvi – izaicinājumi un perspektīvas”. Konferences mērķis bija sekmēt savstarpējo sadarbību Latvijā un iedzīvotāju līdzdalību ekonomiskajos procesos.

  2006.gada novembrī LR Ministru kabinets apstiprināja Hipotēku bankas attīstības koncepciju 2007. – 2013.gadam. Attīstības koncepcija paredz bankas pārveidi par pilna spektra attīstības banku, kas ieviesīs un administrēs speciālas valsts atbalsta programmas finanšu jomā, veicot finanšu tirgu papildinošas funkcijas.

  Šobrīd Hipotēku banka atbilstoši valdības apstiprinātajai bankas attīstības koncepcijai pārstrukturizē savu darbību atbilstoši attīstības bankas funkcijai.”

 • <friendly62 8.01.2011., 16:34
  Ar šo arī apliecinat.ka bez važām dzīvot nespējat.
  ========================================================
  Varbūt par ''važām'' vēl tiem tūkstošiem, kas AustrumLatvijā bez elektrības sēž apliecināsis savu augsto IQ (intelekta līmeni)?
  Dzīvošanai mūsu senču senčiem pirms aptuveni 10-12 tūkst.gadiem pietika ar alu, uguni, gaļu un labāko cilvēka ''draugu''.Kāpēc tas homo sapiens vēl alas sienas sāka apgleznot – un internetu izdomāja ieviest?

 • Jā, zinu, ka LHZB no 2013. gada pārveidos par attīstības banku, taču tajā plānā ir sekojoša rindkopa: “Pārveides procesa ietvaros Hipotēku banka turpinās esošo klientu apkalpošanu un nodrošinās visu tās saistību izpildi, pakāpeniski līdz 2013.gadam samazinot kopējo noguldījumu kopsummu, vienlaikus ievērojot bankas likviditātes rādītāju atbilstību Finanšu un kapitāla tirgus komisijas prasībām.”
  Ja pareizi saprotu, LHZB klientus neapkalpos un norēķinu kontu skaitu samazinās. Tas nozīmē, ka visa mūsu nauda turpmāk glabāsies ārzemju bankās?

 • Induli, neatradu, kur Tu tādu info ņēmi.
  Bet es atradu vēl šokējošāku ziņu – LHZB pārveidi par Attīstības banku plāno … ārvalstu privātbankas struktūra! Tā ir jaunākā info par šo tēmu:
  —————————————————-
  14.12.2010

  Turpinot valsts akciju sabiedrības “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (Hipotēku banka) pārveidi par attīstības institūciju, Finanšu ministrijas (FM) piesaistītais konsultants “SEB Enskilda” sagatavojis priekšlikumus Hipotēku bankas tālākai pārveidei, kuru FM ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetam (MK). Plānu pirms iesniegšanas valdībā ir izvērtējusi starpinstitucionāla Hipotēku bankas pārveides procesa vadības darba grupa FM valsts sekretāra Mārtiņa Bičevska vadībā.

  Otrdien, 14.decembrī, Ministru kabinets uzsāka darbu pie plāna izskatīšanas, kas turpināsies tuvākajās valdības sēdēs.

  Atbilstoši Eiropas Komisijas vadlīnijām pārveides mērķis ir izveidot attīstības institūciju valsts atbalsta programmu realizācijai, maksimāli efektīvi izmantojot Hipotēku bankas infrastruktūru, intelektuālo un finansiālo potenciālu, veicot bankas pārveidi valstij izdevīgā veidā un vienlaicīgi nodrošinot valsts atbalsta programmu realizācijas nepārtrauktību.

  2009.gada 3.decembrī ar MK rīkojumu tika akceptēta koncepcija “Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Hipotēku un zemes banka” pārveide par attīstības banku”. Koncepcija nosaka optimālo variantu Hipotēku bankas pārveidei par attīstības institūciju, koncentrējot darbību uz virzieniem, kas šobrīd ir izšķiroši tautsaimniecībai. 2010.gada augustā pārveides procesa nodrošināšanai piesaistīts konsultants “SEB Enskilda”, lai izstrādātu detalizētu plānu koncepcijas ieviešanai.

  Informācijas sagatavotājs:

  Aleksis Jarockis
  Finanšu ministra preses sekretārs

 • Jāni, tas pats jau ir, ka LHZB tiks pārveidota par attīstības banku un “samazinās komerciālo segmentu”.
  Te viena saite: http://www.ltvzinas.lv/?n=zinas&id=1410
  Tas nozīmēs to, ka valsts, pašvaldību un pilsoņu nauda turpmāk glabāsies tikai un vienīgi ārzemju bankās! Jau šobrīd absurds un kaitniecība, ka valsts un pašvaldības atļaujas izvietot zviedru vai krievu bankās savu naudu. Pēc 2013. g. tāda kaitniecība tiks reglamentēta ar likumu! Varbūt valsts plāno savas naudas uzglabāšanai un apgrozījumam no 13. gada izmantot Pareksu vai rast citu risinājumu, nezinu.
  Ja tomēr visa nauda tiks noguldīta ārzemju bankās, tas būs kārtējais noziegums valsts likvidācijas ķēdē.

 • Tieši tā – ”konsultanti” no SEB, banku konti pašvaldībām u.c. SEB un Swedbank, visu 3 mūsu prezidentu u.c. amatpersonu konti ir SEB (arī citās…). Ko tas nozīmē? Augstām amatpersonām ir konti šajās bankās, viņi draudzējas ar šo banku pārstāvjiem, viņiem šīs bankas iet pretim un viss komplekss kopā noskaņo ”par” šādas bankas aktivitātēm. Tā ir smadzeņu apstrāde (skalošana). Un tas notiek tik maigi, draudzīgi un mīļi, ka cilvēki paši ļaujas šai hipnozei.

  Arī pašreizējais finanšu ministrs ir no SEB un vēl:
  Valsts pamatbudžeta ieņēmumu konti

  Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (25% no algas, 10 % no kapitala)

  Rīga un Ventspils ar LR Finanšu ministriju ir noslēgusi līgumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu iekasēšanas īpašu kārtību.

  Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem arī saimnieciskās darbības veicējiem, kuri atrodas minēto pašvaldību administratīvajā teritorijā, iedzīvotāju ienākuma nodokli jāieskaita atbilstošās pašvaldības budžeta kontā.

  Rīgas domes konti:
  “Saņēmējs Rīgas domes Finanšu departaments
  Reģistrācijas numurs 90000064250
  Saņēmēja banka Parex banka AS
  Saņēmēja bankas BIC PARXLV22
  Konta numurs LV91PARX0000570030010

  Saņēmējs Rīgas domes Finanšu departaments
  Reģistrācijas numurs 90000064250
  Saņēmēja banka SEB Unibanka AS
  Saņēmēja bankas BIC UNLALV2X
  Konta numurs LV40UNLA0002100130401″

  Ventspils pilsētas konti:
  “Saņēmējs Ventspils pilsētas dome
  Reģistrācijas numurs 90000051970
  Saņēmēja banka Hansabanka AS
  Saņēmēja bankas BIC HABALV2X
  Konta numurs LV41HABA0140206330022

  Saņēmējs Ventspils pilsētas dome
  Reģistrācijas numurs 90000051970
  Saņēmēja banka NORD/LB Latvija AS
  Saņēmēja bankas BIC RIKOLV2X
  Konta numurs LV18RIKO0002010096443″
  PAT MŪSU NODOKĻI IR IZVIETOTI SEB U.C. BANKĀS!!! Nevis – Valsts Kasē!

 • Induli, varbūt tiešām kāds ir tā iecerējis tās lietas izkārtot, kā Tu raksti. Bet kāpēc Tu no faktoriem izslēdz sevi?
  Daudz ko kāds var iecerēt, bet bez mūsu līdzdalības viņu iecerēm nebūs nekādu īstenošanas mehānismu. Būs tā, kā mēs darīsim!
  Ja mēs paklausīgi darīsim tā, kā kāds iecerējis, tad tā arī būs. Bet ja mēs rīkosimies citādāk (re, antiglobālistiem ir cita ideja), tad būs citādāk.
  Viss ir tik vienkārši.

 • Tajā saitē ir šāds teikums: “Attīstības banka, realizējot valsts atbalsta programmas, papildina komercbanku sniegtos pakalpojumus NEVIS KONKURĒ ar tām.”
  No tā kļūst skaidrs, ka LHZB vairs nebūs banka, kurā tiks turēta un apgrozīta nauda.
  Es īsti nezinu tos apstākļus, kas valstij lika faktiski likvidēt (pārveidot) šo banku.
  Lobijs, ārzemju aizdevēju vēlme, neveiksmīga darbība (AG jau rakstīja, ka šajā bankā praktiski nav valsts kontu, apmeklētāju tur maz). Nezinu vai citās valstīs ir valstij piederošas komercbankas, kā tās darbojas, varbūt kāda starptautiska likumdošana regulē valsts komercbanku darbību.
  Manuprāt, jāmēģina atbildēt vispirms uz šiem jautājumiem, tikai tad var domāt tālāk.
  Formāli banka ir parasts uzņēmējs, bet tad valstij, sadarbojoties ar šo uzņēmēju, būtu jāizsludina pakalpojuma iepirkums un jāvērtē izdevīgums šo banku starpā. Tie ir milzīgi līdzekļi un milzīga peļņa! Bet nekas tāds nenotiek. Banku pakalpojumi arī nav caurskatāmi un salīdzināmi. No valstiskā un cilvēciskā viedokļa problēmu, ko rakt, lieli kalni!

 • Ja bankas “pierāda”, ka tās nav parasts uzņēmējs, ka pakalpojuma izdevīgums nevat tikt pakļauts Publiskā Iepirkuma likumam, tad valsts un tās uzņēmumi var droši glabāt naudu LHZB. Ja nav LHZB, tad nekā! Noteikti, ka te iespējamas dažādas versijas un pagriezieni.

 • Patiesībā attīstības banka ir ļoti efektīvs valsts attīstības mehānisms. Tieši šo mehānismu pēc kara un vēlāk izmantoja, piemēram, Vācija un Japāna. Vācijas attīstības banku sauc Kreditanstalt fur Wiederaufbau (KfW). Tai bija liela nozīme arī Vācijas apvienošanās periodā. Tieši pēc šāda modeļa sākotnēji bija paredzēts veidot attīstības banku Latvijā. LHZB bija tieši kontakti un sadarbība ar KfW.
  Es pats šo tēmu esmu pamatīgi pētījis, jo esmu Hipotēku bankas jubilejas grāmatas “Hipotēku banka vakar, šodien, rīt: Attīstības bankas tapšana” autors.
  Tāpēc labi zinu, ka sākotnējā iecere bija attīstības banku veidot uz Hipotēku bankas bāzes, taču saglabājot un pat paplašinot visu līdzšinējo bankas komercdarbību. Faktiski attīstības bankai nepieciešams tikai viens kantoris (Vācijā tā banka darbību sāka vienā istabā uz veca galda, ar vecu rakstāmmašīnu un kādiem trim vīriem). Tātad bija plānots banku sadalīt divās patstāvīgās struktūrās, lai tā nauda nesaplūstu vienā maisā.
  Tagad plāni acīmredzot ir būtiski mainījušies. Paredzēts izveidot kādu ārvalstu bankām pakārtotu palīgstruktūru, kurai nebūs attīstības bankas funkciju un mērķu. Tas plāns ir murgains, īsti nesaprotu, kāpēc tāds teātris. Ja nu vienīgi, lai vēl vairāk piezīstos Latvijai un to izsūktu.
  Taču esam novirzījušies no tēmas. Tēma ir par antiglobālistu ierosināto akciju – boikotēt ārvalstu bankas.

 • To minēto Hipotēku bankas grāmatu es rakstīju 2002. gadā. Tad bija pavisam cits lēmums un cita koncepcija. Tā bija jēdzīga. Tagad ir pavisam kas cits.

 • Jāni, tad jau Tu zini daudz vairāk par mums visiem kopā. Es pilnībā pievienojos, ka attīstības banka ir laba lieta, bet to, ka tiek likvidēta valsts komercbanka un nauda jāglabā ārzemju bankās – tā gan ir visīstākākā kaitniecība un tuvredzība.

 • Ir daži šķēršļi manā skatījumā, kas traucē kopēt Gandija ideju.
  1) atšķirībā no indiešiem, mēs kaut kā neprotam būt vienoti, vairumam rūp tikai savas problēmas, labākajā gadījumā arī tuvāko radinieku
  2) VIenotība, kas parādījās tautas atmodās, izrādījās tikai īslaicīgs emociju izvirdums, problēma ir tā, ka mēs latvieši kā tādi mežoņi saplosam tos savas inteliģences priekšstāvjus, kuri ir patiesi ar sirdi lojāli tautai, bet kā tādi lišķīgi čūskas, kā tādi padljizas, laizam dibenus saviem nelabvēļiem, kuriem mute ir saldas indes pilna, kuri saldiem glaimiem saindē tautu ar kaitīgām domām un idejām.

  Ja 20.gs. sākumā latvieši vēl spēja sakarīgi domāt, tad šodien ir tikai viena saujiņa tādu, kuriem patiešām ir smadzenes. Visiem pārējiem smadzeņu vietā ir nedzīvas mikroshēmas, kuras vada ķermeni pēc iepriekš izstrādātas programmas. Šāds vidējais latvietis nespēj vairāk sajēgt par savu personīgo labumu, viņš nespēj pacelties pāri saviem dzīvnieciskajiem instinktiem un iedziļināties lietas būtībā, bet tā vietā viņš uzķeras uz lētiem trikiem, ļauj sevi nohipnotizēt viltīgiem partiju aģitatoriem, bet padomāt ar savu galvu jau ir problēmas. Es uzskatu, ka šī slimība ir ārstējama, gluži vienkārši mums jāsāk domāt un analizēt. Ir jāsāk kļūt par cilvēkiem ar labām sirdīm

 • ja vienīgā valsts banka arī daļēji pieder ārvalstniekiem, tad lai atbalstītu tautai izdevīgas finanses, atliek vienīgi pieminētās tautas veidotās krājaizdevu sabiedrības. vai tās varētu pildīt arī banku pakalpojumu – piemēram, caur internetu apmaksāt komunālos maksājumus, kas tiešām ir ērti? vai šobrīd kāda tāda krājaizdevu biedrība arī pastāv?

 • Kristieti, Tu raksti muļķības. Indieši ir tādi paši kā mēs. Atšķirība tā, ka viņi uz brīdi mobilizējās. Vienoti viņi nebija un nav. Par to liecina kaut vai fakts, ka tūlīt pēc neatkarības izcīnīšanas indieši sāka apkarot cits citu un pat sadalījās vairākās valstīs. Tātad mēs pat vienā ziņā esam vienotāki par indiešiem.

 • Tikko atgriezos no pedagoģijas konferences Maskavā. Jāapstrādā milzīgs informācijas apjoms – gan no konferences, gan pa šīm dienām iesūtītais.

  Paspēju izlasīt komentārus pie šī raksta.. un arī man šķiet, ka drošākais un saprātīgākais variants, kā BOIKOTĒT ĀRVALSTU BANKAS – cik vien iespējams, BOIKOTĒT VISU BANKU SISTĒMU. Ja ir kādi brīvie līdzekļi, tad tos vai nu pašiem ieguldīt derīgā lietā, vai arī apvienot pašu izveidotās krājaizdevu sabiedrībās.

 • Jā, laikam bij gan tāda lieta ar tiem indiešiem, bet jābūt taču kādam pozitīvam piemēram, kad vienotība ir saglabāta

 • http://zinas.nra.lv/latvija/39414-antiglobalisti-pikete-ar-antisemitiskiem-saukliem.htm
  Diemžēl no malas tas var izskatīties arī tā, un kādam tas ļoti izdevīgi, lai nomelnotu pašu pasākumu un tā mērķus. Organizatoriem tomēr vajadzētu parūpēties, lai tie trakie (lai neteiktu provokatori) ar tādiem plakātiem nesniegtu lāča pakalpojumu labai, svētai lietai.

 • Te līdzsvarotāks apraksts, tomēr to āža kāju arī šis žurnālists pamanījis un dokumentējis:
  http://www.delfi.lv/news/national/politics/antiglobalistu-pikets-pie-saeimas-mierigs-un-mazapmeklets.d?id=36228817
  Manuprāt, tādi pasākumi tomēr iepriekš jāapdomā un jāsagatavo. Protams, protams, sabiedrība pašlaik ārkārtīgi neatsaucīga un nospiesta, zudusi ticība sev un jebkam.

 • Jā, nez ko par to teiktu Andris Orols. Tādi izgājieni visu tikai samaitā. Es tiku līdz Saeimai ap plkst. 18:30 un tur viss bija pilnībā beidzies. Nebija pat ar ko aprunāties.. tikai policisti.

 • Pikets īstenībā bija neveiksme, nabadzības apliecība arī Tautas forumam.Jauki, ka satiku kurzemnieku un iepazinu jaunu puisi.Un iznāca parunāties ar garāmejošu komponistu. Ap 18-iem nosalusi aizgāju. Kurš vēl bija no TF?

 • Es īsti nezinu, bet neizslēdzu, ka uz piketu gāja vairāk cilvēku, bet, pamanījuši tos pazīstamos provokatoru ģīmjus un plakātus, nemaz nenāca klāt. Pastāvēja un aizgāja tālāk.

 • Padomāju un secinājumu, ka tie vīri ar antisemītiskiem lozungiem pavisam noteikti bija plānota provokācija, ko, iespējams, organizēja specdienesti. Sistēma tādā veidā aizstāvas, diskreditējot savus pretiniekus.
  Vismaz to vīru Freimani jau sen pazīstu. Viņš arī uz Pilsoni nesa provokatīvus rakstus, no kuriem dažus pat publicēju. Nesa arī šņabi, centās mūs pieradināt pie dzeršanas. Pagājušo vasaru Freimanis pieteica to akciju par godu Hitlera armijas ienākšanai Rīgā. Viņš ir arī ārstējies psihiatriskajā slimnīcā.
  —————————————————-
  Interesanti, ka arī mani vakar centās iesaistīt, lai izskatos līdzīgā gaismā. Saistībā ar manu rakstu par bankām mani sazvanīja pazīstamais Juris Lapinskis, kas senāk bija PSRS lielākais mūzikas ierakstu pavairotājs. Tagad viņš cita starā vada raidījumus radio Merkurs. Viņš man pa telefonu nolasīja garu antisemītisku lekciju un aicināja mani runāt viņa radio. Kad to radio paklausījos, tajā viņš publiski runāja tāpat, kā personīgi ar mani. Teica, ka pārstāv Nacionālo spēku savienību.
  Lapinskis neapšaubāmi ļoti talantīgs, darbīgs un savā ziņā gudrs cilvēks. Pieļauju, ka viņš tieši tā domā, kā runā, arī tajos kutelīgajos konspirāciju jautājumos. Taču objektīvi mūsu apstākļos tā tomēr ir provokācija.
  Redzu saistību starp Lapinska piezvanīšanu man un tās Freimaņa komandas ierašanos Antiglobālistu piketā.
  Tā tā sistēma aizstāvas. Ar to jārēķinās, ka tādas provokācijas var būt vēl un vēl.

 • Jebkurš šāds pikets ir lemts neveiksmei – jo nav ne skaidras vīzijas par lietu būtību – ne piedāvājuma ko, kā, kāpēc darīt un ko tas dos. Es tur biju, aprunājos ar dažādiem cilvēkiem. Izbrīnija viena TV kanāla operatora informētība par dažādām lietām. Tie kas tur bļaustījās par cionismu utt. vienmēr un visur tā dara – protams ka tas ir tikai par sliktu. Internetā pasākums atspoguļots maldīgi, nepilnīgi – vietām pat melīgi. Visus dalībniekus iemūžināja kāds būdīgs onkulis – visdrīzāk no drošības policijas. Par to nacionālo spēku savienību man gribassmieties – es ar viņiem nekad un nekur…
  Kopumā pikets ievirzījās nelabās sliedēs – tomēr par neveiksmi to saukt kādam kas tik maļ internetā komentārus – ir nožēlojami.

 • Piketā ar runām uzstājās arī divi onkuļi – viens no semnieku savienības (cik sapratu liela organizācija) – par viņu teikto diemžēl nekur ne vārda – laikam jau tāpēc ka tas arī bija tas saturīgākias piketā

 • :) vai tik tas viens “onkulis” nav tāds Arturs Malta, kas stādās priekšā kā Latviešu (ne Latvijas) Zemnieku savienības pārstāvis, lauksaimniecības kameras vadītājs un vēl velns zina kas. Nekādu lielo organizāciju viņš ne pārstāv, tikai pats sevi, bet visur kā veca nauda mētājas, kur vien kas notiek, un aizmuld cilvēkiem ausis. Viņš ir arī melīgs un blēdīgs, ir daudzus ievilcis sīkās afērās un piešmaucis.
  Es tos “trakos” pazīstu jau no daudz senākiem laikiem. nekad neko labu no tiem nesagaidīsi.

 • P.S. Arturs Malta padomju laikos vadīja atpalikušu kolhozu Mežārēs, vēlāk figurēja čekas maisos, nepārspējams muldētājs. Viņš prot pielipt kā pirts slotas lapa, muld vienā muldēšanā. Domāju, arī žurnālisti Arturu Maltu pazīst kā raibu suni. Paldies viņiem, ka Maltas runāto neatreferēja savos materiālos.
  Protams, bēdīgi, ja uz akciju ierodas tikai tādi profesionāli trakie.

 • par kameru tur nebija ne vārda
  un stipri šaubos ka tas bija artūrs kur nu vēl malta
  kautgan viņa vārdu pat nejautāju un ar viņu nerunāju

 • Nu tas Arturs Malta ir redzams piketa bildēs – iesirms onkulis, reizēm, kad safrizējas un sapošas, mazliet līdzīgs Kārlim Ulmanim. Kādreiz bija pielipis arī man, ievilka vienā afērā.

 • Nesu prieka vēsti visiem esošajiem un topošajiem patriotiem: latviešu valodā iznākusi korejiešu izcelsmes Keimbridžas profesora Hadžūn Čanga grāmata – “Sliktie samarieši”!!!
  Nu katrs varēs mācīties, kā savu zemi sargāt un savu saimniecību celt!
  Nu mums ir cerība, ka Latvijas sabiedrība tomēr pareizi noorientēsies šajā brūkošajā globālistu gulagā!
  Paldies tiem, kas nodrošināja šīs izcilās grāmatas tulkošanu un izdošanu!

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.