Dokumentālā filma „Pasaule Monsanto skatījumā” latviešu valodā

2010. gada 2. decembrī plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzeja konferenču zālē, Kr.Barona ielā 4, būs skatāma dokumentālā filma „Pasaule Monsanto skatījumā” (latviešu val., 109 min.), ARTE France, režija: Marie – Monique Robin. Pēc filmas saruna ar biedrības „Zemes draugi” pārstāvi. Ieeja pasākumā bez maksas.

Filma atklāj zīmīgus faktus par ģēnētiski modificētu organismu (ĢMO) ražošanu un izplatīšanu, kā arī skaidro apstākļus, kādos pasaules lielākajam ĢMO ražotājam “Monsanto” izdevies panākt, ka ĢMO šobrīd pasaulē tiek izplatīti bez neatkarīgu zinātnisku pētījumu veikšanas. Tā pārraidīta Francijas, Vācijas u.c. valstu TV kanālos, šajās valstīs rosinot aktīvu sabiedrības diskusiju par ģenētiski modificētu augu izraisītajiem riskiem un ierobežošanas iespējām.

Latvijā filmu piedāvā biedrība “Zemes draugi” projekta „Ilgtspējības principos un sabiedrības intereses balstītas ĢMO politikas veidošana Latvijā” ietvaros, kas īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros, un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda.

Organizācija „Zemes draugi” aizstāv Latvijas sabiedrības un vides intereses, sniedz plašas iespējas strādāt ar aktuālākajiem vides un sociālajiem jautājumiem, kas vērsti uz taisnīgākas un ilgtspējīgas sabiedrības veidošanu.

Vairāk informācijas:

Lāsma Vagoliņa
Latvijas Dabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67356025, 28670398
E-pasts: lasma.vagolina[AT]ldm.gov.lv

Ance Gobiņa
Biedrība „Zemes draugi”
Tālr.: 27704834
E-pasts: ance[AT]zemesdraugi.lv


  • Šī ir lieliska iespēja tiem, kuru dzimtā valoda nav angļu vai franču, jo filma, kas likusi atmosties daudziem, ieskaņota latviešu valodā, tulkojums ievērojami uzlabots. Autortiesības demonstrēt filmu visā Latvijā nekomerciālos pasākumos iegūtas līdz 15. decembrim. Sazinieties ar Anci tie, kuriem būtu interese un iespējas filmu parādīt, un sarunāsiet visu pārējo.. par disku utt.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.