Profesors Andris Buiķis: “Nāk fundamentālu atklājumu laiks”, “Zinātniskā fantastika vai fantastiskā zinātne?”

INTERVIJAS. Par esošajiem un nākotnes energoresursiem, cilvēces nesaprātīgumu un Tēvzemi. Nāk fundamentālu atklājumu laiks, Zinātniskā fantastika vai fantastiskā zinātne?
 • Izlasot prof. Buiķa rakstu, man ir pavisam materiālas dabas jautājums – cik lielas izmaksas ir nepieciešamas, lai realizētu dzīvē profesora ideju? Piekrītu, ka visi patiešām radošie izgudrojumi, kuri apdraud ierasto lietu kārtību, tiek mākslīgi stopēti. Bet, vai tie, kas vēlās investēt šajā projektā kaut vai latu, nevar apvienoties? Tā kā ar interesi sekoju prof. Buiķa publicētajiem rakstiem, labprāt ik mēnesi kaut ko ziedotu šī projekta realizācijai. Domāju, ka es nebūtu vienīgā. Manuprāt, tieši šādu jaunu risinājumu atbalsts ir mūsu valsts iespēja izķepuroties no krīzes un pilsoņu brīvprātīgie ziedojumi ir iespēja pretdarboties monopolu uzspiestam diktātam.

 • Citēju pašu A.Buiķi (AB): “”Man vasarnīcā darbojas elektriskais sildītājs, kurš no tīkla ņem 100% enerģijas, bet istabā izstaro 150%”" (TV raidījums Šeit un Tagad).

  -No kurienes tas sildītājs dabū tos papildus 50%?

  -AB: Kā, no kurienes? Protams, no kvintesences!

 • Kvintesence latviski būtu mīlestība ….
  Nāk ne tik daudz nevis jaunu fundamentālu atklājumu vai sīku atklājumiņu laiks, bet lietpratīgas, kas atkal svešvārdā ir politiskas un PAREIZAS dzīves laišanas laiks …

 • Andris Buiķis tomēr ir ARĪ akadēmiķis un Saeimas deputāts

 • >Izlasot prof. Buiķa rakstu, man ir pavisam materiālas dabas jautājums – cik lielas izmaksas ir nepieciešamas, lai realizētu dzīvē profesora ideju?

  —–

  Necik. Profesora Buikja “idejas” ir nereaali, nezinaatniski, kraapnieciski murgi.

  Tachu, ja fani shim sametiis naudinju ar noteikumu, ka taa jaaizlieto konkreeto soliito tehnisko lietu sasniegshanai, tad tas buus baigi jauki. Pirmkaart, nekas neiznaaks, otrkaart, faniem buus uzskataams demonstreejums, ka Buikjis shiem ir saspraudis batonus ausiis, treshkaart par sho demonstreejumu shie buus samaksaajushi pashi no savas kabatas. Buutu suura maaciiba par reaalu naudinjas summinju, ja nebija gribeeshanas maaciities fiziku pashiem ar savu galvu.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.