Darbu uzsāk TautasForums.lv jaunā versija

„TF2 izstrādes darba grupa” noslēdz nozīmīgu darbu posmu, un, sākot ar 25.oktobri, ir pieejama jaunā portāla TautasForums.lv versija. Vēl ieplānots veikt vairākus papildinājumus un uzlabojumus, taču viss nepieciešamais darītāju bankas papildināšanai, ideju ierosināšanai un darba grupu veidošanai ir pieejams jau šobrīd. Raksta turpinājumā – neliels ieskats par iespējām, ko nodrošina jaunais TautasForums.lv.

TF jaunā versija ir liels solis nozīmīgas ideju platformas virzienā ar ievirzi uz konkrētu ideju īstenošanu. Par portāla lielāko vērtību uzskatāms līdz šim veidotais izglītojošas informācijas krājums. Jaunajā versijā ar vienkāršiem tehniskiem līdzekļiem un unikālu pieeju darbu koordinēšanai idejas tiks savestas kopā ar to īstenotājiem, veidotas darba grupas un piesaistīti nepieciešamie resursi. Prioritārās jomas – iedzīvotāju izaugsme un sadarbības sekmēšana.

Plānotie papildinājumi un uzlabojumi
Lai aiztaupītu laiku jautājumiem un atbildēm, vispirms minēšu darbus, kurus iecerēts veikt tuvākajās dienās un nedēļās:

 • * veikt būtiskas izmaiņas vairākās statiskajās lapās  (tuvākajās dienās un nedēļās)
 • * pievienot jaunu sadaļu projektiem, kuri ir ilgtermiņa – tādi, kuru īstenošanā var iesaistīties liels skaits cilvēku un kuru darbība ir nepārtraukta (tuvākajās dienās)
 • * uzlabot izvēlņu izskatu (līdz šī gada beigām)
 • * pārbaudīt un uzlabot vairākus iespraudņus (plug-in) – notikumu kalendāru, attēlu galeriju, apmeklējuma statistika, iespraudnis automātiskai ziņu sūtīšanai uz Twitteri (tuvākajās dienās un nedēļās)
 • * izstrādāt jaunus reklāmkarogus (tuvākajās nedēļās)
 • * šis tas palicis neiztulkots, kā arī vēl uzlabojami daudzi citi sīkumi..

Ideju autoriem
Ierosiniet ideju, aizpildot WEB anketu. Visas iesūtītās idejas jau tūlīt pat pēc WEB anketas aizpildīšanas būs pieejamas šajā lappusē. Tas, vai ideja tiks publicēta galvenajā lapā, ir atkarīgs no tā, vai tā būs īstenojama, veidojot darba grupu, vai tā nebūs pārāk vispārīga un atbildīs TautasForums.lv prioritārajām jomām – iedzīvotāju izaugsme un sadarbība. Idejām nebūt nav jābūt grandiozām. Saprātīgāk ir sākt ar vienkāršākām idejām, piemēram, iztulkot un ieskaņot latviešu valodā kādu filmu vai tml. Kad paši būsim apguvuši sadarbības prasmes, varēsim ķeries pie apjomīgākiem projektiem. Šobrīd publicētas pāris idejas, lai attiecīgās apakšsadaļas nebūtu tukšas ;), taču arī tās būtu derīgi īstenot.

Idejas autoram tiks piešķirtas tiesības rediģēt savas idejas lappusi (iespējams arī administrēt komentārus). Ja idejas formulējums tiks būtiski mainīts un uzlabots, ideju pārpublicēsim no jauna, lai tā parādītos kā pirmā ziņa.

Ikvienam TF apmeklētājam
Ikviens portāla lietotājs ir aicināts iepazīties ar jau ierosinātajām idejām un piedalīties šo ideju uzlabošanā. Esiet aktīvi un komentāru slejā pievienojiet savus priekšlikumus un padomus! Palīdziet ideju autoriem un darbu grupu koordinatoriem atrast cilvēkus, kuri šobrīd ir vajadzīgi konkrētu darbu veikšanai.

Negaidot, kad jūs kāds uzaicinās, piesakieties palīdzēt paši, bet ja šobrīd neatrodas nevienu veidu, kā varat līdzdarboties, reģistrēties darītāju bankā.

Darba grupu koordinatoriem
Darba grupas koordinatoram ir ļoti nozīmīga loma idejas īstenošanā. Ideālā gadījumā pats idejas ierosinātājs arī uzņemas darba grupas koordinēšanas darbus, taču to var darīt arī kāds cits. Jo nereti gadās, ka idejas autors nav apveltīts ar īpašībām, kas vajadzīgas sekmīgai projektu koordinēšanai. Koordinatoram jābūt uzņēmīgam, komunikablam, mērķtiecīgam, dažkārt arī prasīgam, labam plānotājam un stratēģim un tā tālāk. Līdzīgi bija arī ar TautasForums.lv jaunās versijas izstrādi – es biju tas, kurš vairāk nodarbojās ar tekstu un dokumentu rakstīšanu, bet Mareks veica faktisko darba grupas koordinēšanu – noskaidroja, kas iepriekšējā portāla versijā pietrūka, kādēļ bija vajadzīga jauna versija, kas tieši nepieciešams, kādi cilvēki un resursi tam vajadzīgi, kas no tā visa mums jau ir, kas vēl vajadzīgs utt. Viņš arī organizēja sanāksmes – gan klātienē, gan Skaypā, rakstīja sanāksmes protokolus, kurus pēc tam bija iespējams izlasīt tiem, kuri nevarēja piedalīties sanāksmēs.

Pirmām kārtām idejas autors un darba grupas koordinators būs tie, kuri komplektēs komandu – darba grupu, tādēļ noteikti iepazīstieties ar darītāju bankā esošajiem cilvēkiem (iespējams saglabāt arī kā Excel failu). Iespējams tieši tur atradīsiet to cilvēku, kurš jums varēs palīdzēt – ar zināšanām, darbu vai varbūt ar video kameru vai projektoru. Tad atliek tikai sazināties ar TF administrāciju, kas palīdzēs jums vienam ar otru sazināties.


Ivo Verners

Darba grupa:
Mareks (darba grupas koordinators),
Kaspars (dizaineris, WEB meistars),
Jānis (programmētājs),
Uldis (konsultants),
Ivars (idejas)
Roberts (tehniskais admins)
Ivo (dažādi jautājumi)

Milzīgs paldies VISIEM, kuri aktīvi atbalstīja TautasForums.lv jaunās versijas tapšanu projektu konkursā LabieDarbi.lv


 • Negribu bojāt noskaņojumu, bet krāsas ir šokējoši aukstas salīdzinoši ar iepriekšējo versiju, kurā krāsas radīja mājīgu sajūtu.

 • Man patīk, malači, tagad tik saturs jāieliek :)

 • par krāsām pilnigi piekrītu…manām izjūtām arī liekas kaut kas auksts un svešs. Var taču paņemt kādu siltu , sulīgu zaļo toni. Visādi citādi – respekt!!

 • Patīkam maigs zaļums – kāpēc ne?

 • Man patīk vizuālais izskats, daudz labāk, nekā iepriekšējais (pie kā biju pieradis un nebij ne vainas). Vienīgi neesmu vēl īsti sapratis visu par navigāciju, precīzāk sakot, kas notiek kreisajos un labajos sānos.

 • To dīvaino patikšanas-nepatikšanas izjūtu rada pieradums.
  Manuprāt, krāsas ir atturīgi labas, pat nomierinošas. Un arī pie tām ļaudis pieradīs.
  Taču galvenais ir nevis grafiskais noformējums vai visādas spēļveida iespējas, bet gan saturs.

 • Manuprāt, vērtīgākais ir tas, ka tagad katram būs vieglāk atrast, kur viņš var būt noderīgs.

  Vēl pāris lietas, kuras piemirsu minēt rakstā:
  * ierosinātās idejas var nebūt tieši saistītas ar TF portālu, taču noteikti iesūtāmas idejas TF portāla uzlabošanai un kuru īstenošanai veidojama darba grupa
  * tā kā šobrīd daudzi cilvēki dzīvo ar minimāliem ienākumiem – pat zem iztikas līdzekļiem, vairāki projekti var dot kaut nelielu finansiālu ienākumu.. tā kā TF portāls zināmā mērā var kādam palīdzēt sagādāt nodarbošanos, bet pašiem vien būs aktīvi jādarbojas un atbilstoši savām prasmēm darbiņš jāmeklē… jābūt aktīviem.
  * šī ir diezgan netradicionāla pieeja darbu koordinēšanā, un jaunās iespējas ļaus ar minimāliem cilvēkresursiem veidot patstāvīgas darba grupas. Bet atkal – jāiesaistās ir VISIEM! Ja atzīstam ideju par derīgu, tad mums katram jāpalīdz izveidoties darba grupai, lai tā tiktu īstenota.

 • Jā, tas varētu būt lietderīgi un vērtīgi. Tātad – saturs un virzība.
  ————————————————-
  Atvainojos, ka ne par tēmu, bet varbūt kādam interesē intervija ar Sudrabu, kas šodien lasāma šeit:
  http://zinas.nra.lv/latvija/politika/33968-sudraba-partijiska-valdiba-neiesu.htm

 • Paldies, Jāni. Intervija ar I.Sudrabas kundzi ļoti vērtīga. Pārpublicēšu šonakt. Šajā sakarā atkārtoti vēršos pie tevis ar aicinājumu sākt darbu pie valsts mērķu un uzdevumu izstrādes un konkrētu ideju apkopošanas – http://www.tautasforums.lv/?p=1885. Atceries, reiz jau vaicāju, vai nevēlētos uzņemties sadaļu izstrādi saimniekošanas un drošības jomās. Uzskatu, ka šajos jautājumos esi zinošs. Zinu, ka pats neesmu vēl sagatavojis dokumenta struktūru, bet šajā virzienā ir jādarbojas un pie šiem darbiem ķeršos klāt, kā vien būs brīvāks brīdis.

 • Vērts izlasīt arī interviju ar Dagmāru Beitneri Latv. Av.:
  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/intervija/?doc=87820&comments&order

 • Kāpēc komentāriem vairs neuzrāda laiku, cikos publicēti?

 • Laiku pievienojām… Arī komentāru vērtēšana bija drusku sabojājusies, bet nu ir salabota. Laura, vai tāds formāts, kāds šobrīd izmantots datuma pierakstam ir pareizs? Varbūt ir kāds labāks variants. Tāds sīkums, bet tomēr gribas, kā labāk ;)

 • Es ar domāju, ka pie krāsas tikai jāpierod un būs labi. Par laika formātu – pierastāks ir formāts dd.mm.gggg :)

 • Visam ir savs laiks, Ivo. Arī darba grupu veidošanai.
  Tas, ko Tu iesaki, faktiski ir gara procesa priekšpēdējais solis, izlaižot iepriekšējos. Ar ko tad es to darba grupu veidošu – vai ar visu noliedzošo un apņirdzošo Aigaru, vai ar toksisko Agnesi?
  ____________________________________________________
  Es to redzu citādi. Vispirms ir jāpropagandē valsts attīstības idejas, un tikai pēc tam, kad ar šīm idejām TF būs piesaistījis pietiekamu skaitu aktīvu atbalstītāju, varēs veidot darba grupas un konkrētus projektus.

 • Ar Anniņi, Jāni, ar Anniņu veido darba grupu :D

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.