Ikšķilē demonstrēs izglītojošas filmas.

Ikšķiles pārmaiņu pilsētas iniciatīva 23. oktobrī ar filmas “Muļķu laikmets” demonstrēšanu uzsāk sabiedrības izglītošanas projektu, kura devīze ir “Zaļais kino zaļajā Ikšķilē”.

Oktobrī paredzēti pirmie divi seansi filmām “Muļķu laikmets” un “Kopienas spēks”.


“Muļķu laikmets”
(The Age of Stupid), 23. oktobrī (sestdiena), plkst. 12:00
Ikšķiles Dienas centrā (Daugavas prospekts 34)

Stāsts sākas 2055. gadā un atskatās uz mūsdienām, cenšoties izprast, kāpēc Zemeslode ir novesta  līdz iznīcībai (resursi izsmelti, klimats izmainīts). Filmā ietverti patiesi sižeti no Anglijas, Irākas, Indijas un citām zemēm.


“Kopienas spēks – kā Kuba pārvarēja naftas krīzi”
(Power of Community – how Cuba survived Peak Oil) 30. oktobrī (sestdiena), plkst. 12:00
Ikšķiles Dienas centrā (Daugavas prospekts 34)

Filma par praktiskiem risinājumiem, kuri Kubai ļāvuši pārvarēt PSRS sabrukuma izraisīto krīzi un kļūt par unikālu, ilgtspējīgu valsti. Šī filma Latvijā tiks demonstrēta pirmoreiz!

Subtitri latviešu valodā!

Pēc filmām iecerēta arī kafijas pauze ar uzkodām, kā arī diskusija, kuras laikā skatītāji dalās savās pārdomās par filmās redzēto. Visi pasākumi būs bez maksas.

Pilnu pasākumu kalendāru skatīt: parmainupilseta.wordpress.lv/filmas/

Projekts “Zaļās filmas un spēle Mobility” kopumā paredz līdz novembra beigām Ikšķiles iedzīvotājiem demonstrēt 3 vides filmas (kopā 6 seansi) un noorganizēt izglītojošus pasākumus Ikšķiles vidusskolas 10. un 11. klasei. Projekta mērķis ir izglītot Ikšķiles sabiedrību par šodienas būtiskākajiem globālajiem izaicinājumiem – naftas resursu izsīkšanu un klimata pārmaiņām – un to ietekmi uz mūsu dzīvi šodien un tuvākajā nākotnē, tāpēc demonstrēšanai izvēlētas vienas no labākajām dokumentālajām filmām, kas skar šos un daudzus citus jautājumus: “Power of Community”, “Energy Crossroads” un “The Age of Stupid”. Filmu pasākumos paredzētas arī diskusijas (patīkamā atmosfērā pie kafijas tases), lai uzsāktu diskusiju par praktiskiem risinājumiem Ikšķiles mērogā. Savukārt Ikšķiles vidusskolā paredzēts noorganizēt „Ekoloģijas dienu” 10. un 11. klases skolēniem ar spēles „Mobility” izspēlēšanu un filmu “The Age of Stupid” un “The Story of Stuff” rādīšanu.

Aplūkojiet arī pasākuma afišas:
1. lapa
2. lapa


Papildus informācija
parmainupilseta.wordpress.lv
Twitter konts: IkskilesPP
E-pasts: arturs.polis[AT]inbox.lv
Telefons: 29656778

Pasākumus organizē Ikšķiles pārmaiņu pilsētas iniciatīva sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.


  • Vai pēc šī pasākuma būs pieeja šīm filmām arī TF portāla lietājiem?

  • Sveiks, Guntij! Filmas, domāju, būs pieejamas visiem, t.sk. TF lietotājiem, jo gan jau ka Artūrs tās izvietos uz kāda publiska servera. Ja tās būs patiešām vērtīgas, tad publicēsim arī TautasForums.lv. Pats nevienu no tām vēl neesmu noskatījies.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.