Vadlīnijas ĢMO-brīvo zonu izveidei

Tomēr ne visos Latvijas novados ir noteikts aizliegums audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus. Saskaņā ar jaunākajiem datiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājas lapā no 109 Latvijas novadiem aizliegums ir noteikts 101 (skat. karti; dati atjaunoti 21.10.2011.). “Bauska un Strenči it kā ir paziņojuši, ka viņi savās teritorijās ĢMO neaizliegs, Salaspils arī tā kā ne,” pagājušā gada rudenī informēja ministrijas pārstāvis Ēriks Leitis (skat. šo rakstu).

Publicējam Biedrības “Zemes draugi” sagatavoto dokumentu “Vadlīnijas ĢMO-brīvo zonu izveidei” (.PDF; 11MB).

Lai arī milzīgas starptautiskas kompānijas cenšas apgalvot pretējo, šobrīd pasaulē nav veikti tādi pētījumi, kuros tiktu pierādīts ĢMO nekaitīgums ilgtermiņā – nedz uz cilvēku, dzīvnieku veselību, nedz uz vidi, tamdēļ Latvijas iedzīvotāju jau šobrīd sasniegtais rezultāts ir uzskatāms par panākumu.

Kā ziņots iepriekš, ierosināt savā novadā noteikt aizliegumu ĢMO audzēšanai var vai nu pati pašvaldība pēc savas iniciatīvas, vai jebkura privātpersona. Jāuzteic visi aktīvie iedzīvotāji, tai skaitā novadu pašvaldību darbinieki. Nenoliedzami milzīga loma sabiedrības informēšanai ir neformālajai domubiedru grupai “Brīvs no ĢMO”, kā arī Vides ministrijai.


www.zemesdraugi.lv
www.brivsnogmo.lv


 • Tā… skatāmies, kas vēl ir šobrīd apdraudētās teritorijas.
  Jāni, Tev nav kāds pazīstams no Krustpils novada, kurš varētu noskaidrot, kas tur par lietu ;)? Vēl Latgale kaut kā iepaliek..

 • He, ziņa patiešām iepriecinoša un pozitīva :)

 • un kā ar ĢMO ēšanu?

 • Klau, vai nevaram katrs informēt (painteresēties) tos iedzīvotājus, kuri dzīvo šobrīd ar balto krāsu iekrāsotajās teritorijās (skat. karti!)?

  Re kur Aigara norādītā saite uz IESNIEGUMA PARAUGU!
  http://www.scribd.com/doc/20433645/%C4%A2MO-v%C4%93stule

  Neoficiāla informācija no Krustpils novada – ka arī tur cilvēki ir sarosījušies. Vai tad mēs nevēlētos, lai nevienā Latvijas pleķītī netiktu audzēts ĢMO? KaTs, jautājumi par ēšanu, protams, arī jārisina.

 • Izskatās, ka A.A.Špatam radies apjukums par to, kas ir selekcionēšana un ĢMO. Nevietā satraucies par savām dižbrūklenēm ;). Nekas.. gan ar laiku latviešu valodā sagatavosim attiecīgu info arī par šo. Saprotams, ka ne visiem ir laiks skatīties filmas un lasīt materiālus angliski.

 • More than 100 of the 110 municipalities (novads) of Latvia have decided that their land will be GMO-free by the end of 2012.

  Cultivation of GM crops will be prohibited on municipal land, according to Eric Leitis, senior consultant of the protection of species and habitats at the Ministry of Environmental Protection and Regional Development of Latvia.

  The 101 novads have adopted mandatory rules on the cultivation of genetically modified plants on their territory, including the five districts that already made this policy-move last year.

  http://www.allaboutfeed.net/news/latvia-on-the-brink-of-complete-ban-of-gmo-products-12634.html

  (informēja Zaļā brīvība – http://www.zb-zeme.lv/)

 • Skolās nedrīkstēs izmantot gaļas izstrādājumus, kas satur ĢMO. Noteikumus ieviesīs ar 1.jūniju.
  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/414269-nolemts_skolas_bez_cisiniem_un_fri_kartupeliem

 • Francija aizliedz ģenētiski modificētās kukurūzas “MON810″ audzēšanu – http://gmo.lv/2012/03/francija-aizliedz-genetiski-modificetas-kukuruzas-mon810-audzesanu/

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.