Nevis tikai sev, bet arī citiem, nevis kaut kur Holivudā, bet tepat Latvijā, nevis kādam izredzētajam, bet visiem jauniešiem – mūsu nākotnei!

Talantīgā skolotāja, ērģelniece, komponiste un sabiedriskā aktīviste Maija Kīne (Tautas Forumā pazīstama ar niku „Iciks”), kura nesen deva izšķirošu impulsu TF2 projekta iekustināšanai lidojumam „Labo darbu” konkursā, ir pieteikusi un ar savu draugu atbalstu sekmīgi 4. vietā jau nedēļu notur savu labo darbu projektu: „Dziesmu krājums “Dzimis Latvijā” – dāvana visām Latvijas vispārizglītojošām skolām.”

Man ir gods Maiju pazīt personīgi, esmu ar savu ģitāru iestudējis vairākas viņas komponētās dziesmas, kas ir neparasti melodiskas, pacilājošas un iedvesmojošas. Maija par savu personīgo naudu jau ir izdevusi divus dziesmu krājumus, pārsvarā ar garīga satura dziesmām, bet rezervē viņai vēl vairāk visdažādāko žanru dziesmu ar labāko latviešu dzejnieku vārdiem: kora dziesmas, teātra dziesmas, svētkiem piemērotas dziesmas, bērnu dziesmas, ar ģitāru dažādās dzīves situācijās dziedamas dziesmas, dziesmas, kas būtu piemērotas arī modernajiem folk un rock ansambļiem. Dažas no tām reizēm jau dzirdētas koncertos, skatēs, konkursos, kā arī Latvijas radio. Maija personīgi ir sagatavojusi vairākus jaunos izpildītājus un mūzikas pasaulē ievadījusi vairākas Jēkabpils mūzikas skolas klases. Taču līdz šim Maija nav īpaši centusies savas dziesmas „palaist tautā”, jo pati ir pārslogota vairākos darbos un sabiedriskos pienākumos. Zinu arī to, ka savulaik Maija bija sagatavojusi skolām piemērotas dziesmas izdošanai izdevniecībā „RAKA”. RAKA ne tikai neizpildīja panākto vienošanos, bet pat pazaudēja manuskriptu (kā apgalvo patreizējā izdevniecības vadība), līdz ar to šīs dziesmas ir zudušas.

Iedvesmu šim projektam Maija guva, pati atvaļinājuma laikā iesaistoties TF2 atbalsta kampaņā. Dziesmu grāmatas saturs ir jau gatavs, tikai vēl dažas dziesmas jāievada „Sibelius” nošu programmā. Projektam pieprasītā summa – 1950 LVL, cerams, būs pietiekama, lai samaksātu tipogrāfijai par sagatavotā maketa izdošanu un gatavās grāmatas nogādātu vietā, kur tās bez maksas – kā dāvanu – varēs saņemt katras vispārizglītojošās skolas pārstāvji. Tātad tas ir 100% nesavtīgs projekts! Pati Maija par to nesaņems ne honorāru, ne kādu citu materiālu atlīdzību, varbūt pat nāksies pašai piemaksāt. Taču noteikti gūs iekšēju gandarījumu un prieku!

Tieši šis simtprocentīgais nesavtīgums, kas mūsdienās tik reti izpaužas, manuprāt, ir galvenais arguments, kāpēc tieši šis projekts ir pelnījis tikpat nesavtīgu un plašu atbalstu, un ir piemērots, lai šādu atbalstu sniegtu arī TF veidotāji, lasītāji, komentētāji un atbalstītāji.

Ļaujot vaļu savam kritiskajam prātam, esmu paanalizējis vairākus „Labajos darbos” iesniegtos un uzvarējušos projektus. Daži vismaz man šķiet diezgan savtīgi, piemēram, ārzemju turnejas atbalstam, personīga mūzikas instrumenta iegādei, lai to apgūtu, mūzikas albuma izdošanai (kas pēc tam tiks tirgots), dārgas treniņnometnes finansēšanai vienam cilvēkam (kas varētu pavērt ceļu ienesīgai karjerai profesionālajā sportā), turklāt reizēm nav pat norādīts, tieši kā konkursā paredzētā summa tiks izmantota un tieši kā tā palīdzēs īstenot projektu. Maijas projektā šādu neskaidrību nav.

Tāpēc es aicinu Maijas projektu aktīvi atbalstīt. Ne tikai pašiem ar savu balsi, bet arī iesaistot savus draugus, tuvākos un paziņas. Sevišķi vērtīgi būtu iesaistīt skolas un ar dziedāšanu saistītas cilvēku kopas, jo tieši viņiem ir domāta šī dāvana. Atbalsta piesaistīšanai esmu sacerējis tekstu, lai arī katrs, protams, var uzrakstīt savu tekstu vai arī šā teksta uzlabotu vai saīsinātu variantu. Atbalstītāju ērtībai būtu vēlams tekstā ielikt uz balsošanas lapu vedošās saites. Vienlīdz labas ir abas balsošanas iespējas: draugos.lv un Labo darbu mājas lapā. Esmu sapratis, ka atbalstītāji izmanto abas šīs iespējas.


* * *

Talantīgā skolotāja un komponiste Maija Kīne sagatavojusi izdošanai dziesmu krājumu ar notīm un ģitāras akordiem – „Dzimis Latvijā”, kuru viņa iecerējusi uzdāvināt visām Latvijas skolām. Lai šī iecere īstenotos, nepieciešams JŪSU atbalsts (balsojums) „Labo darbu” konkursā.
Dziesmu grāmatas izdošanu un izplatīšanu katrs var atbalstīt divējādi:
1) draugiem.lv lietotāji var bez maksas nobalsot šeit:
http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?selectedTab=7&project=76
2) mobilā telefona lietotāji var bez maksas nobalsot šeit:
http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/dziesmu-krajums-dzimis-latvija-davana-visam-latvijas-visparizglitojosam-skolam.html
Paldies par atbalstu! Lūdzu šo aicinājumu nosūtīt arī saviem tuvākajiem, draugiem un paziņām – ar aicinājumu nosūtīt vēl citiem!
Lai laba dziesma mūs iedvesmo labākai dzīvei!


Jānis Kučinskis


 • Prieks iepazīties, Maija! Lai veicas mūzikā, pedagoģijā un dzīvē! Būtu ļoti priecīga, ja vairs nekad nenāktos dzirdēt to piedauzīgi skanošo niku “Iciks”, ne arī lasīt komentārus, kuri ir Maijas Kīnes necienīgi.
  ***
  Kas attiecas uz Jāņa apgalvojumu par nesavtību, tad tam, protams, nevaru piekrist – viss ir savtīgi, tikai dažādos veidos. Katram tas personīgā piepildījuma, gandarījuma, sapņu un cerību veids un mērs ir dažāds. Šajā gadījumā tiek izplatīts personīgais brends (latviski “zīmols”) – kāpēc gan tas nevarētu nākotnē būt tieši tāpat kā ar Jāņa pieminēto sportista braukšanu uz treniņnometni – nākotnē attaisnosies, varbūt iegūsim populāru sportistu (vai, šajā gadījumā, pazīstamu latviešu dziesmu komponisti). Tātad runa nav par būtisku atšķirību, bet tikai par MĒRU, kādā kaut kas atšķiras no kaut kā cita, un tas izskatās atšķirīgi no atšķirīgiem skatu punktiem. Lai balso tie, kam jābalso, tikai es ar savu kritisko prātu nevaru nesaprast un vēlos pasvītrot,ka tur, kur notiek konkurence, tur NAV nesavtības!

 • Protams, Agnese nevar nociesties un iztikt bez “pierādījuma”, ka Maija tomēr “ir savtīga” un bez aigariskiem konkurences traktējumiem.
  Līdz ar to Tavs sākotnēji izteiktais “prieks par iepazīšanos” ir tikai formāla frāze, kurā nekāda prieka nav, ja nu vienīgi ļauns prieks par savu iespēju iedzelt un nomelnot.
  Kāpēc Tu visu laiku centies būt ļauna? Kas Tev kaiš, vai kāds Tev nodarījis pāri?
  Protams, var jau zināmā mērā piekrist, ka arī iekšējs gandarījums un prieks par dāvanas izdošanos ir sava veida atalgojums. Var jau pat Raini piesaukt: dots devējam atdodas (atvainojos, ja neprecīzs citāts).
  Bet tā jau visu ciniski var pasniegt kā savtīgu aktu. Piemēram, jauneklis, kas pasniedz roku nokritušai sirmgalvei, vai palīdz invalīdam pārkļūt pāri ielai, vai izglābj slīkstošu cilvēku, Agneses redzējumā ir ļoti savtīgs, jo saņem perversu kaifu, ka viņu citi novērtē par labu zēnu, varbūt slavinoši piemin avīzē utt.
  Bet Agnese ļoti labi zina, ka ne jau iekšējs gandarījums mūsdienās tiek uzskatīts par labu atalgojumu. Tagad modē ir materiāli labumi, ārēja spozme, slava, lieli īpašumi (piemēram tādi, par kuriem cīnās profesionālie sportisti), seksuāli panākumi un skandāli.
  Un ne jau nu darbos pārslogotajai Maijai ir laiks un enerģija sapņot par “personīgo brendu” un plānot kaut kādas daudzpakāpju stratēģijas.
  Es, protams, nebrīnos par Tavu reakciju, Agnese, kaut ko līdzīgu pat gaidīju un ar to rēķinājos. Jo tas, šķiet, ir vienīgais, uz ko Tu pēdējā laikā esi spējīga. Bet pretīgi gan tas ir no Tavas puses…
  Vai tad Tu nesaproti, cienījamā psiholoģijas doktore, ka Tu pati sevi ar šādiem indīgiem uzbraucieniem atmasko un parādi savas “iekšas”, kuras diemžēl ļoti nožēlojamā stāvokli, gaida detoksifikāciju…

 • Ja jau tā doma te izskanēja, es profesionālo sportu uzskatu par daļu no šova un “skatītāju sabiedrības” kultūras, modernu “maizes un izpriecu” kulta versiju.
  Sabiedrībai un sevišķi jauniešiem būtu vērtīgāk nevis sēdēt pie TV sporta ekrāniem vai tērēt naudu ( vai ņemt kredītu), lai tiktu uz kādu “gadsimta maču”, bet gan laba sporta infrastruktūra katrā apdzīvotā vietā. Lai jaunieši un citi varētu paši nodarboties ar sportu un piekopt veselīgu dzīvesveidu.
  Tāpēc vismaz es profesionālo sportu vērtēju negatīvi, man nav nekāda lepnuma, ja kāds Kanādas klubs nopērk kādu latvieti un samaitā viņam un viņa tuvākajiem dzīvi. Profesionālie sportisti ir modernie gladiatori. Faktiski vergi, kurus izmanto, lai cilvēku masas būtu pasīvas un fanu uzmanība būtu novērsta no dzīves svarīgākajām lietām. Atkarība no sporta izrādēm ir viena no smagākajām atkarībām, kurai nav nekādas pozitīvas funkcijas.

 • P.S. Un tajā pašā laikā Latvijā tiek aizvērtas sporta skolas, prihvatizēti sporta centri, piemēram Daugavas sporta nams. Līdz ar to tie tiek atdoti peļņas kāriem naudas maisiem un elitārai, uz komerciju orientētai sporta publikai. Lūk, kur īstais savtīgums, alkatība un neiedomājama cūcība!
  Personīgi pazīstu Daugavas sporta nama bijušo direktoru Jāni Misu, kurš varonīgi 20 gadus nosargāja šo sporta kompleksu, deva Rīgas skolniekiem iespēju bez maksas apgūt peldētmācību un citus sporta veidus. Bet nu “buldozera” un SC vadība Rīgas domē Jāni Misu ir pretlikumīgi atlaiduši no darba un slepus gatavo nama privatizāciju tūlīt pēc 2. oktobra vēlēšanām.
  Lūk, kur būtu vieta mūsu labo darbu veicējiem – izglābt Daugavas sporta namu!
  Nevis te meklēt blusas to cilvēku kažokos, kuri jau dara labus darbus.

 • Konkurence.
  kon = Proto Indeiropiešu vādrs – KOM = blakus, tuvumā, kopā ar
  kurence = Proto Indoeiropiešu kerrs = skriet
  *
  skriet blakus
  *
  Mūsdienu izpratnē sacensties.
  Konkurence ir sāncensība.
  Civilizācijas kontekstā kropļojoša parādība.
  Tā ir tiešs cēlonis tādām parādībām kā:
  – greizsirdība
  – vēlme uzvarēt par KATRU CENU (aiz manis kaut vai plūdi – šleseram asaru plūdi tagad… nabadziņš – sajuta, ka netiks pie barotuves)
  – atriebība
  – iedomība, lepnība, pārākuma sajūta
  – netiešā veidā vardarbība – visbiežākā izpausme ir privātīpašums – autortiesības, patenti īpašumtiesības uz resursiem…
  *
  Atkārtoju – tas ir civilizācijas kontekstā.
  Šauri radikālā etniskā vai nacionālā kontekstā tas tiek skatīts, kā veicināma parādība.

 • Es saprotu, ko raksta Agnese tā, ka cilvēcei ir nepieciešams attīstīt kopējo ego. Savtība ir neatņemama dzīvības sastāvdaļa, ka ļauj tai izdzīvot.
  *
  Civilizācijai ar miljardiem individuālu ego ir drūma nākotne. Katrs rauj palagu uz savu pusi. Tādēļ vajag attīstīt “kopējo savtīgumu” – sauktu arī par sabiedrisku labumu.
  *
  Ar to vēl civilizācijai nepietiks. Lai izdzīvotu, tai būs nepieciešams arī Zemeslodes virsEgo/savtība, kura ņems vērā un ievēros Mātes Zemes, kura nodrošina dzīvībai labvēlīgus apstākļus, uzturēšanas, saglabāšanas un pilnveidošanas principus.

 • Atgriežoties pie Maijas projekta… vēlreiz pārskatīju LabieDarbi.lv projektus un jāsaka, ka šis projekts sabiedriskā labuma ziņā, manuprāt, ir galvas tiesu vērtīgāks par pārējiem, jo
  - ieguvējas būs ne tikai visas Latvijas skolas, bet visa Latvija un latvieši kopumā – neatkarīgi no dzīves vietas;
  - šī projekta augļus varēs baudīt nevis vienu vai 10 gadus, bet tik ilgi, cik eksistēs latviešu valoda, latviešu tauta.

  Tad pēc droša atstatuma varētu atzīmēt “Deju centru Cēsīs”, “Sporta inventāra iegāde Elejas bērniem un jauniešiem”, “Atver savu sirdi! Atver acis vaļā! Nāc šai raibā vaļā!” un pārējos.

 • Cik lieliska ziņa! Esmu dzirdējusi Maijas dziesmas radio un pat klausījusies savu bērnu izpildījumā! :) Man ir liels prieks, ka pat tādi mākslinieki iegriežas Tautas Forumā un izsaka savas domas. ATBALSTU!
  Ar patiesu prieku, Tālavas Anniņa

 • Liels paldies Jānim par rakstu un Ivo, ka to publicēja, un liels, liels paldies TF apmeklētājiem par ļoti lielo atbalstu, kas jūtams pēc materiāla publicēšanas! Tas viss liecina, ka esam vienoti lielām lietām – par pašizaugsmi, attīstību, sabiedrības izglītošanu – ko parādījām augustā un par kultūras vērtību vairošanu – septembrī. Ceru, ka Aigaram arī tas patīk, jo tas ir balsojums ne par personībām, bet par risinājumiem:)
  Ļ.cien. TF sarunu un domu biedri! Tikai kopā varam īstenot lielas ieceres, un lai tas kļūst par mūsu ieradumu! No mazām uzvaram – uz lielām! :)

 • Aigars jau nobalsoja tādā veidā atbalstot “veselīgu konkurenci”.
  Newspeak (paši saprotat, ka konkurence uz veselību atstāj graujošu iespaidu, kā arī ir ir sadaloša nevis vesela).

 • Un lieciet mierā cilvēkus!!! VISI. Ja “uzbrūciet”, tad sacītajam, nevis tam, kurš saka.
  -
  Ieturiet klasi.

 • Lasu šo visu un domāju – vai tiešām nav iespējams iztikt bez šāda veida tekstiem un vienam otra iztirzāšanas… Ja vien jūs paši par sevi tā izteiktos kā viens par otru. Mēs te kopā domājam par labu nākotni un labiem darbiem.
  Ivo – piekrītu Tev, ka projekts ir vērtīgs un vajadzīgs. Draugi mīļie, būsim iecietīgāki.

 • Būtībā jau nekādas konkurences nav. Vai tad kāds daudz maz saprātīgs cilvēks, ja vien viņam nav kāds īpašs naids vai naidīgs aprēķins, var būt pret to, ka visas Latvijas skolas kā dāvanu saņem dziesmu grāmatas?
  Un katrs, kas to uzskata par nepieciešamu, var taču atbalstīt arī citu labo darbu projektu. Es, piemēram, atbalstīju divus. Balsošanas sistēma to ļauj. Lai gan, ja tā rīkotos daudzi, tad tas ļoti uzpūstu balsošanas griestus.
  Otrkārt, labs mērķis, kas saprotams un nepieciešams visiem, negrauj un nedala, bet gan vieno un paceļ. Cilvēki izjūt, ka kopā un sadarbojoties, viņi ir nozīmīgs spēks. To pašu var darīt arī politikā.
  ———————————————————-
  Uz Anniņu par stiprajiem vārdiem nevajadzētu dusmoties, jo viņai ir talants runāt skaidrā un tiešā tautas valodā – bez liekulīgām atrunām, mīkstinošiem vai divdomīgiem ievadiem, atšķaidošiem, mulsinošiem svešvārdiem un frāzēm. Manuprāt, tieši tā būtu jārunā visiem godīgiem cilvēkiem. Tas mūs pasargātu no daudziem pārpratumiem un neveselīgām aizdomām.

 • Senajā Grieķijā uzskatīja, ka domas nepieder cilvēkiem.
  Tādēļ, šķiet, filozofijai bija auglīga augsne.
  Nevis tā kā tagad – cilvēku par nepareizām domām virtuāli pazemo un izķer, kā inkvizīcijā.
  -
  Par uzbrukumiem virtuāliem domas paudējiem NAV KO LEPOTIES.
  Tieša valoda, protams, ir jārunā atturoties no jebkāda veida vardarbības – arī virtuālās.
  -
  Jāni, Gandijs tevī miris?

 • Vai tad es aicināju LEPOTIES?
  ————————————–
  Kurš nācis ar indi, tam vismaz būtu jārēķinās, ka kāds to redzēs un kāds to atklāti pateiks un novērtēs. Un kādam tas tiešām IR jāpasaka! Kā tai pasakā par pliko karali. Es nedomāju, ka tādi cilvēki, kas nāk ar indi, būtu saudzējami. Arī “mīļā miera labad” vai neīstas vienotības labad nē.
  ————————————–
  Jā, Aigar, palasi gan Gandiju, ja esi piemirsis. Gandijs nebija kaut kāds miglains laipotājs-diplomāts-apkārtrunātājs. Viņš runāja tieši un skaidri, nežēlojot ne kolonizatoru, ne savas tautas, nedz savu ego. Šai ziņā es saskatu līdzību starp Gandiju un Anniņu.
  Neviens dakteris nepateikts precīzāku diagnozi kā Anniņa! :)
  Es to uzdrīkstos apgalvot ar pilnu atbildību. Ja man būtu Anniņas talants, pateiktu vēl skaidrāk. :)
  Gandija raksti manā tulkojamā ielādējami un lasāmi šeit:
  http://www.tautasforums.lv/?p=1345

 • Jānis lieliski apdzejoja profesionālo sportu. Mana mute palika vaļā, gribēju kliegt,bet Jānis izķeksēja no tās visus manus vārdus un skaisti palaida brīvībā. Kam vēl par to prieks!

 • Tālavas Anniņa,
  Tavu komentāru, kurā veltīji skarbus vārdus Agnesei, dzēsu, jo tu ievērojami pārkāpi TF kārtības noteikumus – http://www.tautasforums.lv/?page_id=702.
  Arī es iepriekš biju dzirdējis tādu domu, ka jebkas, ko mēs darām, mēs darām it kā savtīgos nolūkos. Tā ir tāda, manuprāt, bezjēdzīga prātuļošana, kuru bieži izmanto tie, kuri vēlas, lai pašreizējā lietu ‘kārtība’ netiktu apdraudēta. Nedomāju, ka tas tā ir šajā gadījumā.. un Agneses rakstītais nu nevar būt par iemeslu, lai apsaukātos ar tik skarbiem vārdiem. Tā lamāties taču vispār nav labi. Un… ja mēs visi esam ‘viens vesels’, tad beigās arī nav tik nepareizi ;). Cita starpā, to vārdu, kas redzams pie mūsu komentāriem, ir iespējams nomainīt uz Vārdu/Uzvārdu. Piekrītu Agnesei, ka tā būtu labāk :).
  Aigar, apliecinu, ka manī Gandijs nav miris :). Šodien dzirdēju, ka brālis Ainārs esot raudājis… Redzi, viņā mostas Cilvēks. Asaras ir laba zīme.

 • Tu vispār izlasīji, ko Agnese lasīja?
  Kur tieši ir inde?
  Tieši pretēji. Agnese nevienam personīgi neuzbrūk, bet gan priecājas iepazīties un novēl veiksmi. Kā arī izsaka cerību attiecībā uz Maijas niku un komentāriem.
  *
  Kādas vielas jūs lietojat, draugi? :D

 • Es nelasīju, ko Agnese lasīja, bet uzmanīgi lasīju, ko viņa rakstīja. Ne tikai šajā lapā, bet arī tad, kad mobilizējām atbalstu TF 2 projektam un citās vietās.
  Arī Tavus komentārus lasīju, Aigar, kad Tu tiranizēji, apvainoji un ēdi nost Ivo. Tā ka šai jautājumā mēs nekādu vienprātību nepanāksim, tāpēc nav jēgas šo tēmu turpināt. Kas grib saprast, tie sapratīs bez mūsu publiskas diskusijas.

 • Kas attiecas uz manu niku, es jau diezgan sen mēģināju reģistrēties TF, bet tas neizdevās. Pēdējā reģistrācijas reizē ierakstīju joka pēc Iciks, un nu tā tur tagad sanāk ieiet. Nedomāju, ka tas ir necienīgi un niku netaisos mainīt, man tas Iciks pat ir iepaticies un nemaz netraucē.:) Un galu galā, kas tad vainas? Pie tam, es jau neslēpju, kas esmu. Komentāros neākstos, nenodarbojos ar kaitniecību aiz Icika piesega, bet rakstu, ko domāju.
  Manuprāt, šie uzbrukumi pie labā nodoma no Jāņa puses uzreiz pēc viņa raksta bija ar mērķi kārtējo reizi novirzīt visus no kursa. Nepakļausimies muļķīgām provokācijām un nešķiedīsim spēkus velti. Ar vai bez tām 10 neperēmajām olām mēs varam kaut ko labu izdarīt. Uz to jūs aicinu!

 • :) man pietrūks Anniņas izdzēstā komentāra. Būtu zinājis, ka dzēsīs, būtu tūlīt nokopējis un saglabājis savā teicienu krātuvē.
  Manuprāt, tur lamuvārdu nebija, tikai tieša tautas valoda. Līdzīgi kā Aigars raksta: “Kādas vielas jūs lietojat, draugi?” Vai tad nu mēs tik vārīgi, ka tādus mājienus ar sapratni nepārcietīsim?
  Bet kārtībai jābūt un Ivo lēmums mums jāciena.

 • Icik, vai nevarētu būt, ka Agnese ir antisemīts?
  ——————————————————
  Tas joks no manas puses. :)
  Man Iciks patīk. Piekrītu arī Icika ierosinājumam nenovirzīties no tēmas. Tas tā patiešām bieži ir noticis – ķīvējas, kamēr jau sen aizmirsts, kāpēc šeit esam un ko esam gribējuši. Varbūt tieši uz to tādas provokācijas virzītas, un visa māksla ir uz tām neuzķerties. :)

 • Ivo neviens neēda, neapvainoja un netirazinēja. Tāpat kā Agneses komentārs nebija indīgs.
  -
  Es Ivo atbalstīju, nobalsoju divreiz pat. Uzdevu jautājumus par finanšu piesaistes metodēm un ieteicu arī citas.
  -
  Bet ko tur. Tā arī indi neatradām, bet ar virtuālo vardarbību nodarboties paspējām.

 • Labrīt, mani mīļie draugi!
  Man ir klusas aizdomas, ka kaut kas šeit nav tīrs!!! Vai tiešām šī Mackeviča ir tā, par ko uzdodas??? Vai PSIHOLOĢIJAS dokotore (it kā jau dvēseļu ārste utt.) ir spējīga rakstīt tādus komentārus internetā, spļaut savu indi kā čūska? Es nedomāju. Konsultējos ar vīru un kaimiņieni (rādīju šīs kundzītes komentārus) un MĒS NETICAM!!!, toties mēs ticam, ka viņa ir Napoleona radiniece!
  Jauku dienu vēlot, Tālavas Anniņa

 • Sviests! Bet nu ne par to.. Projekts, ko atbalstām atrodas 3.vietā :)

 • Paldies, Anniņ, arī Tev priekpilnu dienu! Lasot Tavas rindas, man nāk atmiņā viena “Čikāgas piecīšu” dziesma, kurā salīdzinājumam minēts bērns, kura acīs nav viltus, vien asaras vai smaids, un kuram pat netīrākā dubļu peļķe liekās kā spogulīts…
  Nē, psiholoģija ir tikai laicīga zinātne, kas pie mums bija lielā modē pēc 1990. gadiem un kas tiecās izprast un izskaidrot cilvēka uzvedību un dziļākās tieksmes dažādos dzīves gadījumos. Ļoti jau daudz mums toreiz tos psihologu pieražoja – visiem nemaz darba nepietiek. Arī tā Kanādas sieviete, kas nesen dižmanīgi sevi nosauca par Latvijas mammu, ir psiholoģijas doktore. Ar ārstēšanu, arī piespiedu ārstēšanu, neērtu cilvēku iespundēšanu trako namos un nozāļošanu, nodarbojas psihiatri. Protams, šīs zinātnes nav pilnīgas, un ik pēc laika viņu teorijas mainās.
  Tas tiesa, ka gadās arī tādi psihiatri un psihologi, kuri savu nozīmību pārvērtē un kuriem tas diploms tā sakāpis galvā, ka viņi sevi iztēlojas paša Dieva vietā un uz citiem cilvēkiem noskatās no augšas – kā uz nesaprātīgiem kukaiņiem, kuri jāpamāca, jāapsauc, jāvērtē un jāmanipulē. Tas tad nu ir tas iedomības vai lepnības grēks, kas šo cilvēku apziņu aptumšojis. Nevajag viņus pārāk tiesāt, jo savā dziļākajā būtībā šie cilvēki jūtas vientuļi un nelaimīgi. Un nesaprot, ka viņi paši ir sevi izstūmuši no dzīves straumes.
  Tā arī mūsu Agnese, kura dzīvi vēl nav īsti redzējusi, vien pa virsu braukusi un visādos direktora posteņos atsēdējusies, vakar metās mātišķi pamācīt un kā bērnu nostrostēt pieredzes bagāto skolotāju Maiju, kas bijusi ik dienas kopā ar vairākām bērnu paaudzēm, ik dienas dzīvi sadarbojusies un tiešā saskarē bijusi arī ar bērnu vecākiem, citiem pedagogiem, birokrātiju, un turklāt sekmīgi darbojusies arī citās dzīves jomās, bijusi nevis birokrāts, bet, kā tautā saka, darba zirgs, un arvien nav iestigusi darba rutīnā un spēj izjust prieku par savu darbu.
  Tu jau , Anniņ, arī salīdzinoši nesen pievienojies Tautas forumam. Ja palasītu visus pēdējā gada komentārus, tad ievērotu likumsakarību: kad tik kāds Tautas Forumā nāk ar labu ideju, kas prasa reālu iesaistīšanos un darbību, tā tūlīt klāt ir tādi kā Agnese un Aigars, lai šo ideju un tās aizstāvjus visādi izsmietu un nomelnotu, lai sarunu aizvadītu citās sliedēs. Neauglīgās sliedēs. Un, protams, lai atbaidītu cilvēkus, kas parādījušies nesen un nav šo situāciju izpratuši.
  Bet tāda nu ir dzīve un ar to mums jārēķinās. Katrai vietnei internetā ir piestiprināti tādi cilvēki, kas visu auglīgo un labo cenšas noārdīt un izsmiet, un ūdeņus saduļķot. Tad nu varbūt gudrākais, ko mēs tādos gadījumos varam darīt, ir neuzķerties šādām provokācijām un tomēr neļaut sevi novirzīt no iecerētajiem mērķiem.

 • Neņem galvā, Aija!
  Kā tautā saka: suņi rej, bet karavāna iet tālāk. :)
  Paldies par Tavām pūlēm un atbalstu!

 • Vēl viens ļoti liels pluss Dziesmu krājumam “Dzimis Latvijā” attiecībā pret pārējiem projektiem – ir tā gaišums un pozitīvais starojums.

  Kaut kā te komentāros gan tā mums pagaidām nesokas… Mēs ik pa laikam atrodam kādu (un šis ‘kāds’, protams, pats ar nav bez vainas, jo citus pamudina izprovocēties), uz kuru novirzām mūsu sliktās domas, kura virzienā izsakām sliktus vārdus. Vai tad nav prātīgāk mūsu enerģiju novirzīt citur – darbiem, tuviniekiem, draugiem… un nevis tādā nopeļošā un iznīcinošā veidā, bet otrādāk?

 • Jā, Ivo, no tā negatīvā atbrīvoties ir grūti. Tas kā apburtais loks, no kura nevar iziet ar kaut kādu darbību, izņemot absolūtu klusumu un atteikšanos jebkā ārēji reaģēt (iekšēji jau vienalga kaut kādas nogulsnes paliek). Re, arī Tu esi spiests lietot to vārdu “kāds”. :)
  Protams, tas biju es, kas uz provokāciju pirmais noreaģēju, kas pirmais uzķēros. Es to darīju apzināti, labi saprotot, kādu reakciju tas var izsaukt. Tāpat es reaģēju, kad Aigars Guntu Ošenieci nosauca par alkatīgu, kad viņš Tevi visādos grēkos apvainoja, kad viņš pārējos apsaukāja par vergiem un zombijiem, kad Agnese meta ēnu uz TF2 atbalstu un arī tagad. Arī Tu reaģēji, tikai savādāk – Tu taisnojies, no kā arī nekāda labuma nav.
  Tas, protams, nav attaisnojums, bet ja jau es uzņēmos atbalstīt Maijas projektu, tad jūtos par to atbildīgs. Es Maiju ilgstoši pazīstu, un zinu, ka Maijas dzīvei un darbībai nav nekādas līdzības ar to “stāstu”, ko par Maiju centās uzburt Agnese.
  Protams, neviens nav 100% enģelis, arī Maijai ir savas vājās vietas, bet konkrētajā gadījumā Agneses stāsts un augstprātīgi smalkie mājieni bija pilnīgi garām un ļauni pēc būtības.
  Man bijusi ilgstoša saskare arī ar Agnesi, daudz ko par savu dzīvi viņa man pastāstīja pati. Tāpēc es nojaušu iemeslus tam, ko viņa te dara. Varētu arī tos nosaukt, bet atturos izpaust to, ko personīgā sarakstē viņa man pirms nepilna gada uzticēja. Tās vēstules man ir saglabātas.
  Aicinu visus nomierināties un nepiešķirt šīm ego sadursmēm tik lielu nozīmību. Tā ir dzīves realitāte, ar kādu mēs saduramies ik uz soļa. Tā nav nekāda traģēdija. Ego sadursmes vienmēr ir bijušas un vienmēr būs. Kā teica viens amerikāņu psihologs ģimeņu lietās, – amerikāņu ģimeņu lielākā problēma ir tā, ka tās iedomājušās, ka gimenes dzīvei jābūt bez problēmām. :)

 • Es Tev piekrītu, Ivo, ka Maijas projektam piemīt gaišums un pozitīvs starojums.
  Taču tas vēl nenozīmē, ka šo veltījumu visi uztvers gaiši, pozitīvi un ar prieku. Varu garantēt, ka daļa izglītības sistēmas vadības un daudzu skolu vadība aktīvi, izmisīgi un ļauni pretosies šīs grāmatas ienākšanai skolās.
  Es biju liecinieks pirmo divu Maijas dziesmu krājumu izdošanai, kuri bija veltīti baznīcu draudzēm. Un zini, no kuras puses bija lielākā pretestība šīm grāmatām? Pilnīgi pareizi – no baznīcu vadības, no priesteriem, no cilvēkiem, kas akli pakļaujas priesteru gribai.
  Varētu domāt, ka konkrētās baznīcas priesteris leposies un atbalstīs to, ka tieši viņa draudzē ir talantīga komponiste un ir iznākušas svaigas dziesmas, kas atjauninās draudžu dzīvi, izplatīsies no draudzes uz draudzi, nesot slavu arī konkrētajai draudzei. Bet nē! Ar kādām tik zemiskām intrigām, apmelojumiem, meliem, viltu, pazemojumiem, naidīgu aizkulišu rosību, liekulību, šķietamo draugu nodevību nenācās sadurties Maijai! Kas tik netika darīts, lai grāmata negūtu augstākās baznīcu vadības svētību! Izrādās, garā sīks priesteris nepanes, ka viņam blakus ir talantīgs, morāli gaišs cilvēks- viņam tas skrāpē ego, apdraud viņa iedomāto nozīmību.
  Tāda pati nenovīdība valda pašu priesteru vidū. Ja kāds priesteris izrāda gaišu inciatīvu, baznīcu vadība pret viņu vēršas ar ļaunu niknumu. Labākie, gaišākie, dedzīgākie priesteri, ja netiek pilnīgi izēsti, tad vismaz tiek nosūtīti uz kādu nomaļu draudzi un viņiem tiek slēgtas jebkādas izaugsmes iespējas oficiālajā baznīcas hierarhijā.
  Tas, ko es stāstu, nav raksturīgs tikai kristīgajām baznīcām. Līdzīgas parādības esmu vērojis arī dievturu draudzēs.
  Tātad šis konkurss ir tikai sākums, bet īstā cīņa Maiju gaida pašā izglītības sistēmā un skolās. Pretestība būs tieši no skolu vadības.
  Starp citu, arī Agnese, ja nemaldos, ir skolas direktore. Pārējo varam tikai iztēloties. :)
  Bet tā tas vienmēr ir bijis, ka viss jaunais sadurās ar niknu, iznīcinošu pretestību. Ar to jārēķinās arī Tautas forumam, ja tas kādreiz iegūs lielāku ietekmi un centīsies īstenot labas pārmaiņas valsts mērogā. Tas būs ērkšķiem kaisīts ceļš un ne visi spēs to pretspiedienu izturēt.

 • > Janis_K: Un katrs, kas to uzskata par nepieciešamu, var taču atbalstīt arī citu labo darbu projektu. Es, piemēram, atbalstīju divus. Balsošanas sistēma to ļauj. Lai gan, ja tā rīkotos daudzi, tad tas ļoti uzpūstu balsošanas griestus.
  ***
  SEPTEMBRĪ, faktiski ar TF starpniecību uzzinājis par
  http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?selectedTab=1
  NOBALSOJU PAR
  SkrējuKluba “Ozolnieki” aktivitātes
  Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšana
  Atbalsts Rīgas 1. skautu vienībai
  Deju centrs Cēsīs
  Balsošanas procedūra ļauj balsot par vairākiem projektiem.
  Tātad ar konkrēto balsojumu septembrī es personiski esmu parādījis kā sadalāmi 6158 LVL.
  *****
  Šodien papildus nobalsoju par Maijas projektu;
  laikam esmu pārsniedzis limitu
  ———
  Ko šāda balsošana dara?
  1. Parāda nevis vienu manu “simpātiju” objektu, bet to attīstības ceļu, ko redzu.
  2. Rosina balsotāju iepazīties ar visiem projektiem ->padomāt par savu projektu.
  3. Piedalīšanās konkursā, manuprāt, ievērojami paaugstināja TF vietnes atpazīstamību. Vai TF vietnē tiek vākta apmeklējumu statistika? Popularitāte par katru cenu nav vajadzīga. JA kaut kas patīk visiem, TAD visai drīz pienāks brīdis, kas tas nepatiks nevienam. Iespējams, ka TF vietne ir savā veidā unikāla ar to, ka tās veidotāji un lietotāji ne tikai un, varbūt pat, ne tik daudz “izsakās paši”, kā ieklausās citos.
  ———
  Uzmanīgi ieklausīties pa-Saule un būt gatavam teikt savu vārdu un darīt – būtu labi, ja šāda dzīves pozīcija kļūtu …. populāra, moderna?

 • Un vēl Ivo. Man tomēr gribētos, lai šajā jautājumā, kas TF darbību pavada no paša sākuma un turpinās pavadīt, būtu kaut kāda skaidrība.
  Tu esi TF uzturētājs un administrators. Tāpēc ir pilnīgi dabīgi un saprotami, ka Tu vēlies, lai šeit viss notiktu ražīgi, saticīgi un bez nevajadzīgiem konfliktiem. Tāpēc ir pilnīgi saprotami, ka Tu nenostājies nevienā pusē, bet ieturi neitralitāti (lai gan neitralitātes vērtība uz lielu nelietību fona ir visai apšaubāma, ja ne amorāla). Tā tam patiešām jābūt.
  Tagad paskaidrošu savu pozīciju. Es saprotu to, ka tādiem cilvēkiem kā Maija, Gunta Ošeniece, Ivars Prūsis, Tev pašam un citiem darītājiem, kuri iesākuši lielus darbus, kuri ir cilvēki ar misijas apziņu un augstiem ideāliem, kuri saviem mērķiem sevi atdod bez atlikuma, un kuriem priekšā liela cīņa par savu mērķu īstenošanu, IR ĻOTI SVARĪGI JUST CITU CILVĒKU ATBALSTU, UZMUNDRINĀJUMU UN PLECA SAJŪTU. Tādus radošus cilvēkus vienkārši nedrīkst atstāt vienus sīkmanīgu šakāļu plosīšanai. Viņi ir jāaizsargā, jāatbalsta, jāuzmundrina! Falša neitralitāte vai vienaldzība saldē viņu dvēseli, paralizē gribu, iznīcina.
  Tieši tāpēc es atklāti, principiāli un vienmēr cenšos nostāties labo darbu veicēju un darītāju pusē, un reizēm atļaujos būt neiecietīgs pret tiem, kuri visā mūsu sadarbības periodā centušies tikai nomelnot un izsmiet citu cilvēku labos centienus un labi domātās idejas.
  Es pats savulaik esmu izgājis uz visu, tāpēc zinu, kā tādi cilvēki sevī pārdzīvo šos ciniskos kodienus, dzēlienus un pārgudro vīpsnāšanu, un kā tādus cilvēkus spārno citu cilvēku labvēlīgs atbalsts. Pat ja šis atbalsts ir niecīgs. Es spēju iejusties šo cilvēku ādā un viņiem tēmētos dzēlienus izjūtu personīgi. Arī man tie sāp. Tāpat kā sāpēja sabiedrības vienaldzība pret telšu pilsētiņas cīnītājiem, sabiedrības vienaldzība pret tiem, kam atņemts viss, kuri spiesti atstāt Dzimteni un savu ģimeni, lai izdzīvotu, kuri ievilināti parādu verdzības slazdā utt.
  Tāda, lūk, principiāla lieta.

 • Izteikties tiesības faktiski ir tam, kas dara/gatavojas darīt.
  Visražīgāk ļaunumu un degradāciju vairo tie,kas paši nekā nedara, bet izsaka savus NEITRĀLUS kategoriskus viedokļus.
  ———
  1.1. Ir novērojums no dažādiem darba kolektīviem, kas labāk sokas tur, kur vadītājs 1)ir, 2)bieži/reizēm/kādreiz ir “pēdējā instance”, kas pasaka jā/nē.
  1.2. Ir svarīgi kā tiek pateikts “nē” – stupi, dzēlīgi, izsveroši
  2. Forumi/valstis kā saziņas forma/sabiedrības organizācijas forma dzīvo un attīstās, ja tur
  2.1. ir saturs, kas nozīmīgs un “aktīva publika”, mērķis un rezultāti
  2.2. ir administrators, kas izdara kopsavilkumus rezumējumus un vajadzības gadījumā/skaidrības labad dzēš kādus ierakstus.

 • Ļoti labi saprotu Tavu nostāju, un arī man sāp tieši tie paši jautājumi. Ne vienmēr atrodu labāko veidu, kā šādas situācijas risināt, bet esmu pārliecināts, ka dusmas un naids noteikti nepalīdzēs. Tieši tāpat arī represīvu metožu pielietošana ilgākā laika posmā mums negatīvi atspēlētos.. un es te nedomāju gadījums, kad cilvēks tiešām mērķtiecīgi un ilgstoši rīkojas ļaunprātīgi. Zinu, tu teiksi, ka Agnese ir šāds gadījums. Bet tam nu nevarētu piekrist tieši tāpat, kā, ka Aigars būtu ļauns. Varbūt par daudz kaut ko salasījušies, apjukuši, dažbrīd izmisuši, kaut ko ne tā aptvēruši utt., bet ne ļauni. Mēs visi esam dažādi un arī emocionāli. Patiešām mēģinām uztvert viens otru, kā mums ieteica Gandijs.. Ar Guntu viss ir kārtībā. Viņa atbalsta to, ko darām mēs, un pati dara, cik viņas spēkos. Ivars vispār ir ‘vēsais džeks’ ;) un ne par ko daudz nesatraucas – dara, kad un cik jūt. Arī ar Maiju viss būs kārtībā. Par sevi varu teikt, ka kaut kādi uzbrukumi, kas vērsti pret mani, mani tikai norūda. Jā, dažbrīd ir grūti.., bet tad uzkrāju spēkus un turpinu darbus stiprāks un nesatricināmāks. Varu droši teikt, ka nekādus patiešām ļaunus uzbrukumus neesmu piedzīvojis. Ja man dažkārt ir bažas par kaut ko, tad tie ir reliģiskie fanātiķi, jo viņi ir viegli manipulējami, līdz ar to arī neprognozējami..

 • > uzbrukumi, kas vērsti pret mani, mani tikai norūda.
  Vakar vēroju/nācās vērot reakciju uz “brāļa Aināra gadījumu”
  UN?
  Interesanti, vai kāds padomāja, ka
  faktiski tas, ka viņš gandrīz sev dzīves laikā apzināti un, teiksim, nekautrējoties (?) “būve sev pieminekli vai vietu vēsturē” IR baltas (atzīstošas un sevi mudinošas) skaudības vērts.
  Mēs uzzinājām, ka kāds cilvēks mūsu vidū, varbūt, kopš 2 gadu vecuma cīnījies par sevi, situācijā, kur sabiedrība parasti iejaucas un labo situāciju. Mēs uzzinājām kāpēc Ainārs mums te vispār tagad ir – viņa tāda nebūtu, ja nebūtu viņa vecmāmiņas. Vispār jau ir zināms, bet šais laikos kaut ka piemirsies un propoganda aicina aizmirst, ka vecvecāki gandrīz vienmēr ir labāki audzinātāji par vecākiem.
  —-
  Pāris vārdu par labs/slikts nesavtīgs/ļauns.
  Jebko vienmēr izdarām “kaut kā”. Gandrīz vienmēr pašiem šķiet vai vismaz kāds pasaka – varēja labāk.
  Ļaunumam nav nekāda sakara ar der/neder, labi/slikti. Ļaunums ir apzināti darīt citam slikti.
  Par labiem/sliktiem/varbūt ļauniem vārdiem
  Es nenoliedzu, ka man patīk (katram patīk), ka viņu sauc vārdā un uzslavē. Tas ir jādara.
  Tikai
  Reizēm saku un reizēm saku bieži, gandrīz kā ( ….. ….. ierakstiet pēc patikas).
  Tad lūk, reizēm saku – es pats zinu, ka esmu vislabākais, gudrākais, stiprākais. Pasakiet man ko nedaru pareizi, kas un kā būtu jādara.

  PA LIELAM
  Derētu noskaidrot
  kaut vai konkrētajā Nacionālās Bibliotēkas būvniecības darbinieku izvēles gadījumā.
  Kāda bija iepirkuma procedūra?
  Kas to izdarīja?
  Kādi normatīvie dokumenti ierēdnim/ierēdņiem bija jāievēro/varēja ievērot/varēja neievērot

  Mēs visi kādreiz tā vietā lai darītu darbu, aizsedzamies ar papīriņu. Kāpēc? Jūtamies kaili, jo trūkst Grāmatas

 • Es nevaru piekrist, ka darītājus būtu aizstāvējis ar dusmām vai naidu. Nepatīkami un mazliet kaitinoši tie uzbrukumi, protams, ir, jo es domāju vairāk par tiem cilvēkiem, kuri TF ienākuši nesen un to situāciju nepārzina. Viņiem tas var šķist kā trako nams, no kura jālaižas prom. :) Bet pašam man tie kodieni nekait. Kā teica Anniņa – man tas kā smilšu grauds kamielim… :)
  Es pieļauju varbūtību, ka Agnese un Aigars savā būtībā nav ļauni. Tāpēc jau ik pēc laika atsāku ar viņiem no jauna runāt labā ticībā, aizmirsis iepriekšējos izlēcienus. Taču nomācoši tas, ka tie izlēcieni ir vienā virzienā un atkārtojas tieši tad, kad kāds nāk ar jaunu, labu iniciatīvu. Un tā jau ir SISTĒMA. Ja arī viņi nav ļauni, tad ieciklējušies gan. Un būtu tā kā laiks izaugt no šādas neauglīgas ieciklēšanās. Mani personīgi tā netraumē, bet apnicis gan… Kā tik kāda labu iniciatīva, tā gaidi Agneses un Aigara absolūti nekonstruktīvus vai pat indīgus uzbraucienus, pat koordinētu diversiju …
  Starp citu, zinātniski šādu taktiku sauc par emocionālo agresiju. Un tā nemaz nav tik nevainīga parādība, bet reāli nodara lielu ļaunumu.
  Ja runā par reliģijām, Tavs arguments ir vietā. Ja atcerās, kā izvērtās diskusijas zem “Miera kodola”…
  Par ticību vispār ir bezjēdzīgi strīdēties ar racionāliem prāta argumentiem, jo tās ir dažādas cilvēka dzīves jomas un dažādi līmeņi.
  Un, kā rakstīju vakar, – “ticību bez domāšanas” Ralfs Naders pierindojis pie Gandija “Septiņiem nāvīgajiem sociālajiem grēkiem”. Tātad nepieciešama gan ticība, gan brīva domāšana, bet tie nav jāvērš viens pret otru.
  Es tikai nesen atklāju Ralfu Naderu. Tagad viņa domas ar interesi studēju. Tas ir to vērts.

 • Jap arī es to pašu saku, ka ne jau vienam otra apriešanai mums te enerģija jātērē, bet gan labām un domām par labiem darbiem. Un galu galā, gudrākais var arī neteikt pretī neko. Tas, kam nav kur likt savas emocijas, lai izsakās, bet tie, kas māk savaldīties – tie savaldās. Mēs te kopā esam viena mērķa dēļ – tad nu domāsim par to un viss būs kārtībā. Personiskas lietas un nepatikas var noskaidrot attiecīgi citos veidos un nav obligāti to darīt publiskā vidē, kur var ienākt cilvēks no malas un nobīties. Vai mums to vajag? Domāju ka nē, tieši otrādi – mums vajag piesaistīt cilvēkus ;)

 • Jap, tieši tā, Aija! Augsim un vairosimies :)
  Šādas kopīgas akcijas jau ir vislabākais augšanas veids. Te cilvēks ir ne tikai pasīvs atbalstītājs, bet arī aktīvs sadarbības tīklu veidotājs. Viens izsūta ziņu saviem draugiem un paziņām, ziņas saņēmēji iniciatīvu pārsūta vēl citiem, un tā tas saziņas tīkls aug un var pat aptvert visu Latviju. Procesā izveidojas tīkls un pieredze, kuru vēlāk jau var izmantot arī citām iniciatīvām. Un ir liela iespēja, ka vismaz daļa no sadarbībā iesaistītajiem ieskatīsies arī TF un nolems šai projektā ieguldīt savu devumu: sniegs vērtīgus komentārus, ierosmes, iesniegs savus vai pazīstamu cilvēku materiālus, informēs savus tuvākos par TF centieniem, piesaistīs finansējumu tālākai izaugsmei un iespēju palielināšanai.
  Tāpat kā no dažām lietus lāsēm un dažiem sīkiem pazemes avotiem satek liela upe, tāpat dažu pirmo entuziastu mazie centieni var izaugt par nacionāla mēroga kustību. Tieši tādā veidā sākušās un veidojušās visas vēsturiskās pārmaiņas.

 • Kā izskatāmies? – diezgan labi – nu kā viena labas Latvijas pilsētas laba pašvaldība vai politiskā partija, kas balansē uz 5% robežas
  ——-
  Draugus un nodarbes īpaši neizvēlos, ļoti bieži “man vienkārši gadās. No rīta man radās jautājums – hm, kur tad te es esmu iebridis”?
  —-
  Kā parasti pajautāju Google-i
  http://www.reitingi.lv/lv/reitings/
  šajā reitingā TF 77 vietā no 100
  Iekrāvu to visu elektroniskajā tabulā
  izdalīju Hītus ar hostiem, kas varētu rādīt cik bieži kāds lietotājs (TF ap 200 dienā) ienāk vietnē TF ap 4x
  —-
  Izrādās, ka vietnē ar apmēram 3000 apmeklētājiem slud.lv apmeklētājs ienāk tikai apmēram reizi dienā un pēc šī rādītāja, šī vietne, kas ir trešā apmeklētākā ir pēdējā vietā
  ——-
  Tagad paskatīsimies pēc satura
  pirmās 13 starp vietnēm, kur apmeklētājs ienāk atkārtoti
  Bezmaksas web proxy
  Autofotoorintēšanās
  Medniekiem
  Filler.lv
  Milnieki.lv
  Impro celojumi
  Mednieku portāls
  Bezmaksas online flash spēles
  Acenta virtuves
  Mēbeļu internetveikals
  Visi piedāvājumi vienā
  Interneta veikals viss auto
  Cēsu mājas lapa – ja nemaldos tās uzturēšanas izmaksas ir ap 2000 LVL mēnesī un tā ir reāls pilsētas vadības un informēšanas instruments
  Jēkabpils Domes mājas lapa pēc ienākušo lietotāju aktivitātes gandrīz līdzvērtīga, bet lietotāju gan apmēram 2x mazāk
  VID vietnē ienāk ik dienas apmēram 5x vairāk lietotāju, bet to aktivitāte apmēram 2x zemāka kā TF
  PCTVL vietne gandrīz tikpat apmeklēta kā TF, bet tās lietotāja aktivitāte apmēram 2x zemāka; tas pats atiecas uz Rīgas apriņķa avīzes vietni
  Cēsu novada avīzes eDruva apmeklējums dienā apmēram divas reizes lielāks; tā reģistrējusies puls.lv
  tāpēc apskatāma tās lasīšanas dinamika
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0VWVRVC
  Politiskās partijas nerāda savu apmeklētību, interesanti kāpēc?

 • Ventspils avīze
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0VVVR5O
  ap 5 apmeklētājiem dienā
  Daugavpils informatīvā apmeklētākā vietne (Gorod.lv)
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0ZUUxRG
  patreiz ap 7000 apmeklētāju dienā
  Latvijas apmeklētāji ap 70%, Krievija un Ukraina ap 20%, Norvēģija un apvienotā Karaliste ap 5%
  VisitLatvia.lv
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0VUVhRF
  ap 1500 apmeklētāju ik dienas
  Ap 45% Latvijas apmeklētāji
  12.6% – Apvienotā Karaliste
  6.4% – Kanāda
  5.8% – Amerikas Savienotās Valstis
  4.9% – Somija
  4% – Norvēģija
  4% – Igaunija
  3.7% – Zviedrija
  3.6% – Austrālija
  2.7% – Itālija
  2.5% – Francija
  2.5% – Nīderlande
  2.4% – Polija
  Tātad šis te rāda, kas par mums interesējas

  Latvijas karte
  LatvijasKarte.lv
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0VVVRFF
  ap 1000 apmeklējumu dienā
  85% Latvijas apmeklētāju
  3.3% – Lietuva
  2% – Krievija
  1.3% – Apvienotā Karaliste
  1.2% – Vācija
  1.1% – Igaunija
  1.1% – Dānija
  WEB lapu katalogs top.lv
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0VWUg==
  No 6000 apmeklētājiem dienā 2003 gadā līdz ap 1000 apmeklētājiem dienā tagad
  92% latvijas apmeklētāji
  2.1% – Apvienotā Karaliste
  1.5% – Krievija

  Latvijas vēsture
  Historia.lv
  ap 100 apmeklētāju dienā
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0BWUh8=
  61% Latvijas apmeklētāju
  5.4% – Vācija
  5.4% – Apvienotā Karaliste
  4% – Amerikas Savienotās Valstis
  2.7% – Ķīna
  2.7% – Baltkrievija
  2.7% – Lietuva
  2.7% – Turcija
  2.7% – Portugāle
  2.7% – Austrālija
  2.7% – Izraēla
  2.7% – Krievija
  2.7% – Kipra

 • atvainojiet, bet PCTVL vietnes
  Zapchel.lv – Pctvl – Par Cilvēku Tiesībām vienotā latvijā
  http://puls.lv/?x=PDgWKllSAC8ZXCVUntKV0VPLPYLFYPLPYG0ZUVR5P
  apmeklējuma statistika man likās interesanta
  No 800 apmeklējumiem dienā 2009 gada maijā līdz ap 200 dienā patreiz

  58.4% – Latvija
  26.2% – Krievija
  5.2% – Citi
  4.6% – Ukraina
  3.6% – Amerikas Savienotās Valstis
  1.2% – Vācija
  1% – Kazahstāna

 • Aija,
  pareizi tu saki – gudrāki var neteikt pretī. To tad arī aktīvi darām un daru – ļaujam Jānim vienam pašam izrunāties un izlamāties par cilvēkiem, kuri viņam nepatīk.
  -
  Esmu ievērojis gadu gaitā, ka Jānim meklēt ļaunos starp savējiem viļņveida parādība, kuru vienkārši jātiecas ignorēt. Tā teikt – uznāk un pāriet.
  -
  Pieļauju, ka tas ir Padomju mantojums, kad iefiltrēšanās un stučīšana bija ikdiena.

 • Bet vai tad ir tik grūti saņemties un nepateikt neko pretī? Katra reize, kad kaut kas tiek teikts pretī rada iemeslu tālākiem strīdiem un vārdu maiņam. Vai varbūt es kļūdos?

 • Tai konkursā notiek fantastiskas lietas! :)
  Maija, protams, turās kā lauva!
  Paldies visiem par atbalstu!
  Bet Cēsu dejas centrs sācis lidot, lai arī līdz mēneša beigām vēl 3 nedēļas!
  Vēl pēcpusdienā tas bija kādā 9. vietā, bet dažu stundu laikā guva ap 1000 balsu un ir izrāvies tālu visiem priekšā!
  Interesanti, vai viņi iemācījušies īsā laikā mobilizēt lielas atbalstītāju masas, vai – kādu hakeri nolīguši? :)

 • Hipotēze:
  Cēsīs ir sarīkojumu deju skolotājs Dainis Liepiņš.
  Klubs Reverans septembrī sāk darbu, šī varbūt ir 27 sezona

 • Nu tā, – tā mistika ir atklāta!
  Iegāju iepazīšanās portālā OHO, un tur OHO administrācija katram OHO dalībniekam izsūtījusi šādu OHO info:
  ————————————————————

  oHo.lv aicina atbalstīt perspektīvo veikbordisti Laumu Ildenu!

  oHo.lv aicina atbalstīt perspektīvo veikbordisti Laumu Ildenu!
  Lauma Ildena ir iekļuvusi konkursa Labie Darbi otrajā kārtā, kur tieši tavs balsojums viņai palīdzēs piepildīt sapni par veikborda treniņiem Orlando!

  Nobalsot par Laumas projektu līdz 30. septembrim tu vari divas reizes:
  1) no sava draugiem.lv profila šeit
  2) un, ievadot savu mobilo numuru (lapas labajā pusē), šeit
  Tas ir bez maksas un bez reģistrācijas!
  Lūdzu, nobalso, pārsūti saviem draugiem un pastāsti par to arī ģimenei, radiem, kolēģiem. Katra balss ir viens solis tuvāk ilgi cerētam mērķim!
  ———————————————————
  Vēl nav skaidrs, vai tas ir maksas pakalpojums vai īpaša OHO administrācijas labvēlība.

 • Grūtups kā advokāts palīdzējis noformēt trīs miljonu pazušanu, lai to nevarētu pierādīt kā zagšanu, un ar to nopelnījis pus miljonu lielu honorāru. Saeimas komisija ierosināja mainīt likumu par advokātiem. Es iebildu, ka tā nedrīkst darīt, ka Saeimai jādod tiesai paskaidrojums, kā esošo likumu tikumīgi traktēt, jāatrod arī citi esošie ierobežojumi un sankcijas pret advokātu, šai gadījumā pret Grūtupu, kas acīm redzami bija pamudinājis klientu uz kriminālu rīcību. Citādi šie kungi (advokāti) paliks neaizskarami. Sadarbības Padomes pārstāvji, it īpaši Panteļējevs, teica: “Nē, šī ir šaubīga pozīcija, var iznākt šā vai tā, tāpēc nākotnes labad mums šis likums jāmaina.”

 • 13/09/10 TF vietni pēc reitingi.lv datiem līdz 21:00 apmeklēja 474 unikālie lietotāji ar kopīgo aktivitāti 1113 darbību. Šai reitingā šodien pēc unikālo apmeklētāju skaita tautas forums 57. Vietā – gandrīz divkārt salīdzinot ar pagājušo piektdienu audzis/svārstījies apmeklētāju skaits. Tabulā sakārtotas vietnes pēc lietotāju aktivitātes. TF vietne pēc lietotāju aktivitātes no reitingā parādītajām 100 vietnēm ierindojas 73. Vietā
  Interesējos par vietnēm ar augstu apmeklētāju aktivitāti. Vietnes ” Mīlnieki” un ”Atrodi savu mīlestību” pēc apmeklētāju skaita reitingā ir attiecīgi 98. Un 100. Vietā, bet tajās augsta lietotāju aktivitāte – vidēji apmēram 13 darbību katram.
  Tabulā redzam
  Vietu pēc apmeklētāju skaita/ vietnes nosaukumu/lietotāju aktivitāti vietnē vidēji
  77 Bezmaksas web proxy 47.3
  91 Erotiskā apakšveļa-SweetLady.lv 14.6
  100 Atrodi savu milestibu 13.8
  98 Milnieki.lv 13.0
  79 Accenta virtuves 12.6
  75 Filer.lv garlaicīgi nebūs nevienam! 12.5
  27 Medniekiem.lv 10.9
  78 Mednieku portāls – Mednieku forums. Viss medībām 9.7
  63 Bezmaksas Online Flash spēles 9.4
  42 Mēbeļu internet veikals 8.6
  8 Visi darba piedāvājumi vienā vietā 7.5
  73 Interneta veikals vissauto.lv 6.5
  32 Cēsu mājas lapa 6.3
  62 Jēkabpils pilsētas dome 6.2
  82 Carnikavas novada dome 5.5
  38 Nacionāli konservatīvā partija “Visu Latvijai!” 5.0
  61 PCTVL – Par Cilvēka Tiesībām Vienotā Latvijā 2.7
  57 TautasForums.lv 2.3
  19 Rīgas Tehniskā universitāte 2.3
  80 Jaunie Projekti – Visas jaunbūves Latvijā 2.0
  66 Rīgas Apriņķa Avīze 2.0
  Cēsu vietnē šodien 941 apmeklētājs, Jēkabpils 422, Visu Latvijai 746, PCTVL – 431
  ———— Mūsu resurss ir 200-500 cilvēku, kas mums tic ——
  Teorētiski esam Davosas foruma līmenī
  Praktiski tālāk, iespējams
  http://www.gejzer.ru/zdorovje/idealnoe_pitanie.php/
  http://www.kurdyumov.ru/

  Mēs varam arī praktiski

 • Šobrīd 2. vieta! Tik tālu ļoti labi, bet atceramies, kā mums gāja pagājušo mēnes – visu izšķirs pēdējās 2 dienas un stundas, tā kā, ja varam, visus spēkus un iespējas aicinu šobrīd neiztērēt.

 • Tā nu tas diemžēl ir. Es pat lielākajiem censoņiem ierakstīju komentāru, ka varētu kādu nedēļu piebremzēt, jo līdz finālam taču pus mēnesis un izšķirošās ir pēdējās dienas! :)
  Bet kurš nu tādā “prātīgā vīrā” ieklausīsies? :)
  Tad nu arī Maija, lai galīgi neatpaliktu, ir spiesta tam sacensību drudzim turēt līdzi. Tā šie cilvēki paši sevi iedzen ārprātam līdzīgā drudžainā stāvoklī.
  Starp citu, konkursa organizatori, katram dalībniekam piesūtījuši ieteikumus (knifus), kā savākt vairāk balsu, līdz ar to palīdzot uzkurināt šo histēriju.

 • Vismaz es neesmu izšāvis visu pulveri ;). Gan būs labi. Konkursa organizatori saprotamu apsvērumu dēļ ir ieinteresēti, lai par konkursu uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku.

 • Liels paldies visiem, kas jau balsojuši un/vai citādā veidā palīdzējuši/palīdz šajā projektu konkursā! Man liels lūgums- tā kā Ivo un Jānis, rezervējiet vēl pulveri mēneša pēdējām dienām, to noteikti vajadzēs! :)
  Šis laiks ir tiešām bijis ļoti spraigs un, lai arī man nav milzīgu ambīciju vai mērķa caur uguni un ūdeni tikt līdz kādam noteiktam punktam, atzīšos, tas viss ir padarījis dzīvi trauksmaināku un ne tik mierīgu jau tā tik nemierīgajā ikdienā.
  No malas tā projektu būšana un atbalstītāju piesaiste tiešām izskatās savādāk. Varbūt šī brīža veiksme ir atkarīga no nodoma- labas idejas; varbūt no tā, ka pati esmu ar dedzību un no visas sirds nesavtīgi palīdzējusi citiem; varbūt no tā, ka man ir paveicies ar cilvēkiem, kas ir man blakus; – es domāju, ka šie visi faktori kopā ir sasummējuši šo rezultātu.
  Kas vēl savādāk? Balsotājiem ir vieglāk, jo viņi brīvi savā izvēlē: domāt/nedomāt, runāt/nerunāt, kritizēt/ atbalstīt, piekrist/apšaubīt, darīt/nedarīt, bet tam, kas ir uzrakstījis projektu, nācis ar ideju, ir milzīga atbildība par to, ko uzsācis! Un šī dzīvošana līdz, domāšana- būs vai nebūs, izdosies vai nē, kā tālāk utt., ir diezgan nemierpilna, tas nu fakts. Tagad saprotu tos, kuri ir bijuši līdzīgā situācijā un vēl jo vairāk tos, kuri deg par savu ideju, tic savam darbam un to nes dziļi sirdī.
  Šīs labās lietas, ko mēs veicam, vienalga, lielas vai mazas- nepazūd. Man prieks par cilvēkiem, kuri atbalsta labas ieceres, tieši viņi palīdz tām īstenoties. Augusta piemērs mums uzskatāmi parādīja, ka varam kopā daudz ko izdarīt, tas pats- septembrī. Es domāju, ka tas ir tāds kā neliels sākums kam lielākam:)Kā tur bija ar jaunlatviešiem un ar visu to, kas notika pēc tam? – Bija idejas, bija pārliecība, bija uzņemšanās, riski, darbība, un ko tad vispirms tā visa kustība skāra? Izglītību(piem. jūrskola utt), tad- mūziku,kultūru utt. Vai vēsture neatkārtojas? :) Var savilkt/nesavilkt paralēles ar TF (kas vērsts uz pašizaugsmi, attīstību, sabiedrības izglītošanu), jaunām dziemām krājumā ,,Dzimis Latvijā”, lai to dara katrs kā ieskata, bet šeit, TF, ir vieta, kur domājam, kā dzīvot labāk, ko varam dot, ko mainīt. Jūtos piederīga šim pulciņam un prieks par jūsu katra atbalstu kas ir nenovērtējams, nozīmīgs.
  Aicinu jau domāt jūs par nākamo, lai cik tas grūti būtu, ko varētu uzsākt, kad pabeigsim šo tik labi uzsākto- septembra projektu! Un lūgums aicināt, uzrunāt, atbalstīt dziesmas visām Latvijas skolām, tādejādi atbalstot bērnus. Šobrīd, krīzes laikā, visgrūtāk ir tieši bērniem. Dziesma dod prieku, dziesma cilvēku bagātina, izglīto, rosina uz labo

 • Vēl gribu jums visiem nosūtīt dziesmu krājuma
  tituldziesmas ,,Dzimis Latvijā” vārdus.
  Grāmatas nosaukums ,,Dzimis Latvijā” ir ņemts no Guntara Rača tāda paša nosaukuma dzejoļa.

  Piedzimis starp zemi un starp debesīm,
  Visiem vējiem norūdīts,
  Ar trīs zvaigznēm izdilušā kabatā
  Iet vīrs, kas dzimis Latvijā, sapņu paradīzē.

  Pieradis pie zelta un pie pelavām,
  Miermīlīgs un nevaldāms,
  Samezglotām roku liktens līnijām
  Iet vīrs, kas dzimis Latvijā.

  Un tam dziļi azotē
  Noglabāts ir jā un nē,
  Lai ir vieglāk.

  Var jau būt, ka viņš pavisam drīz
  Pasauli šo salāpīs,
  Var jau būt, ka viņu ņems un izputinās,
  Kā būs, to jau nezin neviens.

  Viens pret vienu, pats ar sevi cīnoties
  Neuzvarēs it neviens,
  Viens pret vienu, pats par sevi brīnoties,
  Iet vīrs, kas dzimis Latvijā.

  Tālu prom no brīnumiem,
  Tālu prom no debesīm,
  Lai ir vieglāk.

  Var jau būt, ka viņš pavisam drīz
  Pasauli šo salāpīs,
  Var jau būt, ka viņu ņems un izputinās,
  Kā būs, to jau nezin neviens.

 • Nu re, Maijas projekts pirmajā vietā! :)
  Lai gan lielas jēgas no tādas skriešanas tiešām nav. Tikai nomocīs sevi un savus atbalstītājus. Varēja visi atvilkt elpu kādu nedēļu, ja vien spētu vienoties. Vēl gandrīz pus mēnesis.

 • Šobrīd 4.vieta. Drīz finiša taisne. Nedrīkst nogulēt. Pēdējās 2 dienas izšķirošās! Uz tām gan jāsasparojas, lai tur vai kas.

 • Nu jau trešā, taču tas var visu laiku mainīties.
  Patiesībā Maija ir īsts cīnītājs, kas turās kā lauva! :)
  Tur taču jākonkurē ar lieliem kolektīviem, bet pāris individuālie projekti, piemēram, veikbordiste, bauda lielo portālu un masu informācijas līdzekļu informatīvo atbalstu ilgstošā periodā.

 • Turam īkšķus, vēl pēdējie metri palikuši!
  Tālavas Anniņa

 • >KaTs: Septembris 13th, 2010 at 11:04 pm
  datums —-apm.v.-a.v.-apmeklētāji-skatījumi-aktivitāte
  15.09.2010-**68***68***418–1165=2,79
  17.09.2010-*-54-*-69-*-375–1252=3,34
  18.09.2010-*-75-*-75-*-303–1067=3,52
  19.09.2010-*-42-*-64-*-361–1475=4,09
  21.09.2010-*-37-*-68-*-359–1644=4,58
  Secinājums: piedaloties 2x balsošanās, apmēram divas reizes cēlies portāla apmeklējums un apmeklētāju aktivitāte tajā. Aktivitātes pieaugums ir arī netiešs piedalīšanās balosanās rezultāts

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.