TautasForums.lv gūst panākumu LabieDarbi.lv konkursā!

LabieDarbi.lv augusta konkurss, kurā startēja arī projekts “TautasForums.lv – iedzīvotāju pašizaugsmes un sadarbības portāla jaunas versijas izstrāde“, ir noslēdzies. Neticami sīvā cīņā kopīgiem spēkiem iekļuvām to projektu skaitā, kuri tiks atbalstīti finansiāli. Kā vēsta LabieDarbi.lv fiksētie rezultāti, 1. vietu ieguva Biedrības „Ideju Forums” projekts “Audio žurnāls cilvēkiem ar redzes traucējumiem“, 2. – Elīnas Ļitvinovas “Baltijas kino nākotnei“, 3. – Elīnas Fridvaldes “Mana sapņu marimba” un 4. vietu, tikai par 3 balsīm apsteidzot projektu “Atbalsts hokeja inventāra iegādei“, ieguva TautasForums.lv projekts. Šis panākums vārdu vistiešākajā nozīmē ir sasniegts kopīgiem spēkiem, mums uzticot 2724 balsis.

Šobrīd mums neatliek spēka pateikties visiem tiem, kurus zinām – kuri nesavtīgi piedalījās cilvēku uzrunāšanā un aicināšanā sniegt atbalstu.. Dažus no viņiem Jūs jau zināt. Visus uzskaitīt nemaz nebūtu iespējams. Varbūt kādu citu dienu ;).

Vēl tik vēlamies piebilst, ka šis mēnesi ilgais balsošanas maratons, kas pēc sava scenārija salīdzināms ar spraigu un aizraujošu trilleri, ir bijis vērtīgs daudzējādā ziņā – iepazīti vairāki aktīvi un visādā ziņā brīnišķīgi cilvēki, uzzināta ļoti noderīga informācija, iespējams, tieši pateicoties pēdējo nedēļu aktivitātēm, ir saņemts arī viens nopietns sadarbības piedāvājums, kas var nākt par labu mums visiem, kā arī – šī bija iespēja daudziem pavēstīt, ka vienā nelielā interneta kaktiņā rosās darbīgi un labām domām piepildīti cilvēki, kuri ir apņēmības pilni paveikt vēl daudzus jo daudzus Labus Darbus.


“TF2″ darba grupa

Mareks, Kaspars, Uldis, Ivars, Ivo
… arī Aira, Jānis, Aija, Iciks, Ivars R. un daudzi citi


 • Pievienojos labajiem vārdiem. Kopīgiem spēkiem mēs spērām soli pretī labiem darbiem. Es ticu, ka mēs visi un daudzi citi gūs piepildijumu no tā.

 • Apsveicam un paldies visiem, kas atbalstīja! :)

 • Iekopēšu teksta daļu, ko rakstīju vienai aktīvai meitenei un arī TF atbalstītājai. Lūdzu arī Jūsu padomu.
  “Šobrīd vēl nevaru saprast, kā lai pateicos Jums visiem, kuri aktīvi atbalstīja, jo ir bažas, ka visus uzskaitīt nespēšu. Atbalstīja arī vairākas biedrības un to vadošie cilvēki. Varbūt darīt tā, ka tomēr mēģinām apkopot šo sarakstiņu, kurš varētu izskatīties, piem., šādi:

  /Vārds/ /Uzvārds/, /biedrības nosaukums/ (ar saiti uz mājas lapu, ja iespējams)

  Bet tad tas man būtu ar katru individuāli jāsaskaņo, jo varbūt kādam ir apsvērumi, kādēļ viņš (vai biedrība) negribētu, lai viņu piemin..”

  Kādas Jūsu domas, kā labāk rīkoties?

  Atbalstīja arī ļoti daudz atsevišķi cilvēki.. Visus noteikti nebūs iespējams uzskaitīt, jo šādas informācijas nav manā rīcībā..

 • Varbūt nevajag to lietu sarežģīt. Ja jau pateicība visiem, tad visiem tā arī ir. Visi var pateikties visiem (redzami vai domās), un uz kopīgo panākumu pamata būvēt nākamos panākumus. :)

 • Piekrītu Janis_K.

 • Pateicība – mūsu visu Domu Spēkam!
  Lai veicas arī turpmāk visas labās lietas!

 • No sirds pievienojos visiem, kuriem ir PRIEKS!!! APSVEICU Ivo, Jāni, Iciku un visu pārējo “TF2″ komandu!
  ***
  Īsts prieks ir īsta vērtība (par tik, par cik tas ir īsts, protams, – piem., par 10%, 50% vai 90%, kā nu kuram. Novēlu to katram godīgi izsvērt un novērtēt, jo tam var izrādīties liela nozīme, vai (un cik lielā mērā) izdosies tālākie Labie Darbi, kuru dēļ notika visa šī dzīšanās pēc balsīm. Svarīgi pilnīgi norobežoties no visa liekuļotā un greizā.)
  ***
  Arī es nobalsoju par TF projektu pašā pirmajā dienā. Un izsūtīju kopumā kādas 150 e-pasta vēstules (kas ir ne vairāk kā ceturtā daļa no tā cilvēku loka, kurus varēju personiski uzrunāt, bet man pietrūka pārliecības to darīt.). Beigās, kad jau biju saņēmusi “mīlestības” pilnos “taisnības” belzienus no Jāņa un “Icika”, es tiešām palūkojos kritiski uz savu TF-patriotismu, un tikai tad veltīju laiku, lai iepazītos ar citiem projektiem, kuri pretendē uz to pašu finansiālo atbalstu. (pajautāsim sev, CIK no tiem cilvēkiem, kuri, mūsu aicināti, balsoja par TF, neko nezint un mepadomājot par pārējām alternatīvām savai balsij!!! Vai tas nav spogulis tam, kas pavisam drīz atkal notiks visā Latvijā??) Domāju, ka ja es nebūtu saistīta ar TF, bet ielūkotos tur no malas (sirdsbalss, Dieva, likteņa aicināta), tad es pēc savas sirds aicinājuma balsotu vai nu par Putniem dabā, vai par Mazā limbažnieka stāstiem, pat ja pēc uz to brīdi savākto balsu skaita nebūtu nekādu cerību, ka tie varētu uzvarēt. Es ar šo īso stāstu nevienam negribu neko pierādīt, tikai atklāti un godīgi padalīties savā atziņā. Man tiešām liekas, ka daudz labāk būtu, ja mēs mīlētu dabu un bērnus nekā sevi un savu taisnību (sauktu par “politiku”). Mēģināju e-pastā uzrunāt Ivo, – vai TF, griežoties pie saviem potenciālajiem vēlētājiem un dzenoties pēc balsīm, nevarētu padomāt par to, kā apvienoties ar dažiem citiem labiem projektiem, iekļaut tos savā piedāvājumā, savos nākotnes mērķos, taču nekādu atsaucību tāds aicinājums neguva.
  ***
  Vēlos atklāti pateikt, ka es šajā gadījumā neizjūtu prieku, jo manā skatījumā šeit ir noticis kaut kas līdzīgs “Pirra uzvarai” – kādas 2/3 “karaspēka” (atbalstītāju, dalībnieku)zaudētas. Bet mērķis (taktiskais) ir sasniegts, un tas – šobrīd – ir galvenais, vai ne? Jautājums tikai, vai mērķis attaisno līdzekļus vai nē – kurā no šīm realitātēm mēs izvēlamies dzīvot??? Vai šī taktiskā uzvara saskan ar to stratēģisko mērķi un vērtībām, kuras tika sludinātas sākumā (nosauksim vienkāršības labad to vienā vārdā – par MĪLESTĪBU)? Kurā brīdī sava taisnība un svētais sašutums par citādi domājošajiem aizstāja virsmērķi “mīli savu tuvālo kā sevi pašu”? Manuprāt, tas notiek, izvēloties metodi.
  ***
  Lūdzu nevienu neapvainoties un nedusmoties, tomēr es tiešām domāju, ka pastāv pamatotas bažas, ka tas, ko mēs vērojām un piedzīvojām šajā balsošanā, taps īstenots septembrī-oktobrī tajās lielajās vēlēšanās, kuras mums visiem stāv priekšā. Šeit ir kaut kas līdzīgs mazam izmēģinājumu lauciņam, kurā kā spogulī redzamas problēmas, cīņas un paņēmieni (ko mēs varam saprotam un uz ko esam vai neesam gatavi). Tas, ko es vēlos, ir vērst uzmanību uz patiesajiem, ne iedomātajiem šķēršļiem tam, lai pasaule mums apkārt būtu tāda, kā mēs to vēlamies, labāka.
  ***
  Iedomāsimies šādu situāciju: daudz dažādu AKTĪVU cilvēku, kuri nav apmierināti ar to, kas notiek mūsu valstī un sabiedrībā, izlemj paši iesaistīties politikā ar savu piedāvājumu, ar savu projektu, ar saviem labajiem nodomiem, zināšanām un pieredzi (visiem ļoti atšķirīgu), enerģiju un apņemšanos! Liela daļa no viņiem knapi pazīst viens otru personiski, bet ar gatavību apvienojas šķietami kopīgā cēlā mērķa labad – pretstatoties citiem politiskiem projektiem, citām pieejām un ideoloģijām. Viņi ir pārliecināti, ka ja uzvarēs, tad varēs īstenot savus deklarētos labos nodomus un sasniegt cēlos mērķus, un tad visi redzēs, ka bija vērts balsot, bija vērts ticēt. Tāpēc tagad tikai jāpieliek visas pūles, lai apklusinātu neērtos jautājumus, atšķirīgus viedokļus, lai tie nejauktu galvu tiem, kuri taisās balsot, neatbaidītu potenciālos balsotājus. (“Kas nav ar mums, tas ir pret mums.”) … Un viss turpināsies tieši tāpat kā līdz šim. Uzvarējušie atklās, ka viņu spēks ir tikai daļa no citiem uzvarējušiem spēkiem, tāpēc NEKAS nenotiks tā, kā viņi pirms tam bija iedomājušies. Vēl vairāk – viņi atklās, ka īstenībā arī savā starpā visi ir ļoti dažādi, tāpēc, lai pieņemtu kaut vismazākos lēmumus, nāksies savas rindas sašaurināt vēl vairāk, līdz dažiem cilvēkiem. Tie, kuri būs dabūjuši “kopīgajam” projektam visvairāk balsu (sponsori), padarīs pārējos atkarīgus ar šo argumentu uz ilgu laiku. Pārējie sākotnējie atbalstītāji un balsotāji varēs no malas vērot šo enerģisko dažādu aktivitāšu procesu un vērtēt, kurš kurā gadījumā kuram labāk patīk. … Un nekas nebūs mainījies, lamatas aizcirtīsies aiz visiem labajiem nodomiem, jo spēles noteikumi (paradigma) nebūs mainījusies, un vēl viens “labo cilvēku komplekts” zaudēs sistēmai, – tikai nepareizi izvēlētu starta kompromisu dēļ. Konkurences noteikumu pieņemšana pazudina. Mans pienākums bija to pateikt, lai ko arī nāktos pēc tam dzirdēt.
  ***
  Priecīgu 1. septembri!

 • Agnese,
  izlasīju tavu garo komentāru. Tā kā man ir bijusi tā iespēja tevi iepazīt no tevis rakstītajām e-pasta vēstulēm un rakstiem, tad zinu, ka esi ļoti ļoti emocionāls cilvēks. Manuprāt, dēļ šīs emocionalitātes, tev nekad nekas nebūs pa prātam. Varbūt būs, taču tikai iedvesmas mirklī – kad tu spiegsi un gavilēsi no prieka – tik ilgi, kamēr iedvesma pāriet. Esmu sastapies ar šādiem cilvēkiem arī klātienē. Ar tādiem ir grūti sadarboties, taču šādi cilvēki nereti ir talantīgi un pat ģeniāli radošajās-humanitārajās jomās. Vismaz daļēji saprotu arī to, kā tu uztver informāciju. Tu viņu uztver tēlos, it kā skenējot, un tad uzburot sevī priekšstatu, kas visbiežāk ir ārkārtīgi tālu no rakstītā, domātā. To es pamanīju, kad skaidri redzēju, kad tu nemaz neizlasi manis sūtītās vēstules, kurās savu domu izklāstu, cik iespējams loģiski un uztverami. Vai arī saproti kaut ko pavisam citu – to ko pati esi sadomājusies. Sīki analizēt un ko bilst par tavu komentāru būtu diezgan liela muļķība no manas puses, jo visdrīzāk tu pat neesi izpratusi šī projekta būtību. Vai esi izlasījusi šo rakstu – http://www.tautasforums.lv/?p=1810 ? Varbūt ar tevi vajadzētu kaut kā savādāk runāt, piemēram, līdzībās? Vai saproti, ka 1 vista, kura nākotnē dēs simtiem olu, ir vērtīgāka par 10 neperējamām olām? Runājot par līdzekļiem… tu laikam dzīvo citā pasaulē, ja domā, ka citu projektu iesniedzēji neizmantoja tos pašus un vēl droši vien virkni citu līdzekļu. Mērķi patiešām ir svarīgi. Ir ilgtermiņa mērķi, īstermiņa, stratēģiskie, taktiskie.. Varam domāt vienu dienu uz priekšu, varam domāt arī 100 gadus uz priekšu. Izvēles iespējas ir. Katram.

  Tieši tamdēļ, ka izprotu, neapvainojos. Mēs esam dažādi. Tā tam jābūt. Dažādībai būtu jāpalīdz, nevis jākavē. Katram jāsaprot savi uzdevumi – savas vājās un stiprās puses.

 • No vienas puses tev ir taisnība, bet ir kāda cita lieta – pa lielai daļai pārējie projekti bija individuāli, atbalstot vienu cilvēku un viņa centienus(izņemot audiožurnālu neredzīgajiem). TF attīstās, aug, pilnveidojās. Es pats labi atceros cik grūti bija pirms gadiem 7 sameklēt to informāciju neta plašumos, kas šobrīd ir pieejama šeit vienu viet. Un nav jau šķērslis pēc jaunā TF dzimšanas arī šeit ielikt līdzīgus projektus un taisīt iedzīvotāju balsojumsu jau ar konkrētām naudiņām. Ar Ivo kādreiz par šādām idejām esmu runājis un cik saprotu, tad tās arī kaut kad tiks realizētas. Varbūt, tu Agnese, vari piedāvāt Ivo savu palīdzību šādas idejas iedzīvināšanā šeit iekš TF? Ja par TF nobalsoja nepilni 3000 cilvēku, tad, ja būtu iespējams balsot ar Ls 1 ziedojumu, tad šādi projekti dabūtu savu atbalstu. Varbūt sadarbojies, ne tikai emocionāli kritizē, jo tā tu varētu reāli ieguldīt darbu un paveikt kaut ko šo, tevis pieminēto cilvēku labā.

 • Nu re, kā Agnese nespēja noturēties, neuzrakstījusi dzēlīgu sacerējumu ar daudziem šķietami maigiem, bet dziļi tēmētiem kodieniem un dižmanīgām pretpozām! :)
  Acīmredzot, viņa visur redz pretstatus, cīņu, komandas, uzvaras, pirra uzvaras, ļaunos un labos, gandrīz Armagedonu. :)
  Un grib, lai mēs ļoti nožēlotu, ka viņa izsūtījusi tikai 150 aicinājumus un izmantojusi tikai mazu daļu sava milzīgā potenciāla (kas to lai zina, kā bija patiesībā). It kā mēs būtu neprātīgi bērni, kuriem var iestāstīt: biju atnesusi jums daudz daudz konfekšu, bet tā kā jūs bijāt nejauki, es tās aiznesu atpakaļ uz mājām, lai izdalītu labākiem bērniem. :)
  Tagad mums, acīmredzot, ir dziļi jānožēlo, jākaisa sev pelni uz galvas un jāapzinās, cik daudz esam zaudējuši un cik tālu esam no nesasniedzamajiem Agneses ideāliem…
  Protams, mēģināt saprasties ar Agnesi būtu bezcerīgi, jo viņa vienmēr izlasīs to, ko gribēs izlasīt, sapratīs tā, kā gribēs saprast. Tā tāda manipulatora un pašiecelta tukšmorālista poza, lai citiem liktu justies par kaut ko vainīgiem, sliktiem, necienīgiem, lai iesētu šaubas. Turklāt viņa cenšas mums uzspiest savas armagedoniskās kategorijas: mūžīgā cīņa, grupējumi, uzvara, dzīšanās, nežēlīga konkurence, pievilšana, netīri līdzekļi utt.
  Vienīgais, ko no tā varu secināt: nav jēgas runāt ar cilvēku, kas ieņēmis stīvu “apvainota un nesaprasta” moralizētāja pozu un uzbāzīgi mums demonstrē savu pārmorālo emociju porno. Lūk, tāda es esmu – pāri jums visiem, niecībām! :)
  ———————————————————-
  Ja nopietni, tad es neredzēju un nejutu nekādu dzīšanos, nedz uzvaru. Par citiem projektiem pat nezināju, jo neviens mani neaicināja tos atbalstīt, un citādi nevaru zināt, kas notiek neaptveramajā interneta telpā. Nemanīju arī, ka kāds no TF aģitētu pret citiem labo darbu projektiem vai tos noniecinātu, lai izceltu savu. Bet vienkārši aicināja savus paziņas atbalstīt Tautas Forumu. Katrs to (TF) varēja apskatīt, ja vēlējās, un izlasīt arī Agneses un Aigara emocionālos aikido.
  Es zinu tikai to, ka Ivo ir ilgstošu laiku par saviem līdzekļiem un sevi gandrīz pilnīgi atdodams uzturējis TF. Ilgi dzīvojis pat bez darba, tikai no savu tuvinieku atbalsta, un visu ziedojis TF. Nu varbūt beidzot viņš kaut cik varēs atlīdzināt tiem, kas veido jauno TF versiju. Ja pareizi saprotu, tas ir liels darbs.
  Pats es, protams, priecājos, ka TF dalībnieki spēja ilgstoši darboties kopā un kopīgam mērķim, kā arī piesaistīt savu paziņu atbalstu. Šī prakse un pieredze var nākotnē labi noderēt arī citu pasākumu organizēšanā. Tas ir vērtīgi.
  Otrkārt, varbūt izdevās pievērst daudzu cilvēku uzmanību TF. Cilvēku psiholoģija iekārtota tā, ka tie noskaņoti interesēties par to, ko ir atbalstījuši. Tas arī labi.
  Akcijas panākumus es pat negribētu saukt par uzvaru, lai gan zināma uzvara tā ir – uzvara pār savu apātiju. Manuprāt, arī TF tehniskās iespējas nav pats galvenais, lai arī, protams, var labi noderēt. Galvenais manuprāt tomēr ir saturs. Lai cik tehniski izsmalcināts būtu TF, tam nebūs lielas nozīmes, ja tas netiks piepildīts ar vērtīgu saturu un neiedvesmos cilvēkus uz labiem darbiem. Tas tad arī lai ir galvenais! Un zināms pamats tam ir radīts.

 • Pašlaik lasu Carol Tavris grāmatu “Mistakes Were Made But Not By Me” (Cilvēki kļūdās, taču ne es). :)
  Izrādās, cilvēkiem ir fantastiskas pašattaisnošanas spējas, kas balstās tieksmē novērst kognitīvo disonansi, t.i. vēlamā vai iedomātā neatbilstību realitātei. Šai procesā cilvēki spēj pat mainīt savas atmiņas, izdomāt sev citu biogrāfiju un tai ticēt, izdomāt teorijas un ignorēt visu, kas neatbilst šai pašu izdomātai teorijai, piedēvēt citiem savus trūkumus, neatzīt acīmredzamu kļūdīšanos utt. Bieži to dara profesionālisma vārdā, automātiski noraidot visus “neprofesionāļus”, oponentus vai trauksmes cēlājus. Un ir tikai relatīvi nedaudzi, kuri spēj pacelties pāri šai tendencei un atzīt savas kļūdas vai maldus, vai vismaz iejusties citu cilvēku ādā, ieklausīties.
  Šai procesā katram cilvēkam izveidojusies sava īpatna iekšējā jeb garīgā pasaule, kurā valda savi likumi, savs pasaules redzējums, savi uzvedības modeļi. Bieži šo iekšējās pasaules atšķirību dēļ cilvēkiem ir grūti saprasties vai iejusties cita ādā.
  Tad nu es aizdomājos par Agnesi. Ko tik viņa mums nav piedēvējusi: neīstu (10 vai 30%) prieku, netīras metodes, dzīšanos pēc balsīm, nespēju pilnīgi norobežoties no liekuļotā un greizā, viņas iztēlē kaut kādas komandas un karaspēki, kas zaudējuši 2/3, zaudējumi un pirra uzvaras, lamatas, kas aizcirtīsies, gaidāmā atkarība no sponsoriem, mums piedēvēta pat oktobra “lielo vēlēšanu” ģenerālmēģinājuma funkcija…
  TF dalībnieki var brīnīties, no kurienes tādas dramatiskas lietas ir izraktas?
  Varbūt kļūdīšos, tomēr teikšu, ka tā ir pašas Agnese iekšējā pasaule, kurā viņa nu cenšas salikt mūs visus, neatkarīgi no tā, ar kādiem nolūkiem katrs cilvēks ir atbalstījis TF.
  ———————————————————-
  Kas attiecas uz Agneses ierosinājumu “apvienoties ar dažiem citiem labiem projektiem, iekļaut tos savā piedāvājumā, savos nākotnes mērķos”, manuprāt, tas ir labs, tikai varbūt ne Agneses iedomātā izpildījumā balsot vienlaikus par vairākiem projektiem labiedarbi.lv nepieļauj). Tieši šim nolūkam taču TF dibināts! Tātad katrs labu darbu projekts (vienalga, “uzvarējis” vai “neuzvarējis” konkursā, vai tikai gatavojas pieteikties) var izmantot TF sniegtās iespējas, kā arī iesaistīties kopīgos stratēģiskos pasākumos, no kuriem labums visiem.
  Manuprāt, tieši uz to mums arī jāorientējas, un tieši TF kā bezpartejiskam portālam šai ziņā ir unikālas priekšrocības. Tātad tagad, kad kopīgiem spēkiem ir izdevies piesaistīt finansiālu atbalstu, mums sava enerģija būtu jāizmanto jaunu autoru, ideju,lasītāju, praktiķu un organizatoru piesaistei, tai skaitā piesaistot arī citu “labo darbu” projektu sagatavotājus, kuri droši vien visi ir aktīvi, talantīgi cilvēki.
  Nevajag smādēt arī “neprofesionāļus”, t.i. cilvēkus ar labām idejām vai citiem piedāvājumiem, bet kuri varbūt kautrējas vai iedomājas neprotam savas domas uzlikt uz papīra. Viņiem var palīdzēt literārie un gramatikas korektori, redaktori, intervētāji.
  Šai sakarā es ierosinu, lai pastāvīgie TF veidotāji un aktīvisti katrs uzņemtos kādas konkrētas funkcijas: tulkotājs, korektors, intervētājs, video klipu apstrādātājs, finansiālo līdzekļu piesaistītājs utt.

 • P.S.
  Šai fragmentā bija pazudusi iekava:
  “Kas attiecas uz Agneses ierosinājumu “apvienoties ar dažiem citiem labiem projektiem, iekļaut tos savā piedāvājumā, savos nākotnes mērķos”, manuprāt, tas ir labs, tikai varbūt ne Agneses iedomātā izpildījumā (balsot vienlaikus par vairākiem projektiem labiedarbi.lv nepieļauj).”

 • VISPIRMS
  LASĪJU Aināra Šlesera (uztvēru to kā viņa personisku aicinājumu balsot par viņu personiski) izteikumu uz reklāmas plakāta – ja jums ir vajadzīga smuka runa, ja jātiek āra no purva sauciet buldozeru
  LASĪJU Pēdējās Partijas vietnē secinājumu kādā garākā spriedumu ķēdē – divi pašpuikas, izmantojot vispārējo haosu un neizlēmību pirms gada tika pie varas Rīgā
  MAN GANDRĪZ NAV KO PIEBILST, ja nu vienīgi to, ka “reāli dabā” ne tikai no purviem, bet vienkārši no staignām vietām buldozerus man nācies tikai un vienīgi vilkt laukā.
  UN
  tomēr arī to, ka pašpuiku vidē “lietas notiek”, JO ir reāla disciplīna, kas vērsta uz mērķa sasniegšanu
  ———-
  IESPĒJAMS mans pirmais komentārs TF vietnē bija par to, ka TF diskusiju interfeiss “arvien vairāk ož pēc naftalīna. Ar ierindošanos atbalstīto projektu vidū visi aktīvie TF vietnes lietotāji UN VISI POTENCIĀLIE LIETOTĀJI iegūs labāku darba vidi. Esmu pārskatījis visu TF saturu – iespējams ka te publicētais bijis tas impulss vai vismaz viens no impulsiem vismaz vairāku simtu darbavietu radīšanai visai tuvā nākotnē. Es priecājos par šo TF panākumu – ierindošanos godalgotā vietā konkursā – un uztveru to par laba darba likumsakarīgu rezultātu.
  ————-
  Augusta konkursā, kur TF ieguva finansiālu atbalstu bija pieteikts arī projekts – semināri salmu māju būvniekiem; šis projekts, iespējams guva vismazāko atbalstu.
  UN?
  “Eksperimentāli pierādījies”, ka pareizi uzcelta salmu māja ir gan visveselīgākā, gan var kalpot pat 300 gadus, gan faktiski ir mājoklis ar viszemākajām izmaksām. Minskā atrastas dažas tādas mājas
  ————
  SEPTEMBRĪ, faktiski ar TF starpniecību uzzinājis par
  http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?selectedTab=1
  NOBALSOJU PAR
  SkrējuKluba “Ozolnieki” aktivitātes
  Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšana
  Atbalsts Rīgas 1. skautu vienībai
  Deju centrs Cēsīs
  Balsošanas procedūra ļauj balsot par vairākiem projektiem.
  Tātad ar konkrēto balsojumu septembrī es personiski esmu parādījis kā sadalāmi 6158 LVL.
  —————-
  Ar šo, pagaidām tikai savu balsojumu esmu atklāti parādījis savu pozīciju. Es neesmu pret citiem projektiem, bet ir lietas, kas manā uztverē jāizdara vispirms.
  ———
  Lai izdarītu izvēli, manuprāt, ir jābūt vērtību sistēmai un personiskai pozīcijai. Tas attiecas, gan uz praktiskām, gan garīgām lietām. Cilvēkam ir jābūt zināšanām par lietām par kuram viņš lemj
  ———–
  NUPAT IZLASĪJU
  http://www.ir.lv/2010/9/2/saeima-noraida-bibeles-macisanu-skolas/viedokli
  ****
  bimbo1 teica:
  vispār esmu pateicīgs tam, ka ar citu palīdzību esmu iepazinis Bibeli, jo tas ir reāls palīgs un zināms vērtību orientieris. Savukārt tikai pliki lasot, tā ir grūti izprotama. Tāpēc iesaku katram jaunietim vismaz atrast atbildes un izprast šajā grāmatā teikto. Uzskatu ka PLL arī nav mērķis ka dzīvē Bībelē teikto dogmatiski jāievēro. Vispār atbalstu Par labu Latviju ieceri.

 • Tiešām, jāatzīst, ka mūsu pirmā kopīgi, ļoti labi paveiktā darba svētku kūkai Agnese cītīgi centās uzbērt riekšavu piparu, smalki maltā sāls,kā arī prieka īstenības %, mērķu apšaubīšanas sīrupu. Lai arī KaTs visādi centās uzmundrināt te visus ar dažnedažādiem fragmentiņiem, stāstiņiem, domu graudiem,tāpat visiem pirmie minētie komentāri prātā.
  Pārsteigums jau tas nav, tomēr…
  Bet svētki nav sagandēti. Prieks nav zudis:
  - nācis klāt vēl viens ļooti labs domugrauds- 1 vista, kura nākotnē dēs simtiem olu, ir vērtīgāka par 10 neperējamām olām,
  -:)Jānis šai sakarā sācis lasīt labu grāmatu -Carol Tavris grāmatu “Mistakes Were Made But Not By Me” ,
  - bet Reinis sāk domāt par nākotni un to, kā varētu reāli ieguldīt darbu un paveikt kaut ko, virza uz to arī mērķu apšaubītājus.
  Manas domas ir te un tagad, bet vairāk ar skatu nākotnē. Ivo, tagad realizēsies šis projekts, bet tai pašā laikā jādomā, kā un ko tālāk.Varētu izsvērt Jāņa priekšlikumu ,,lai pastāvīgie TF veidotāji un aktīvisti katrs uzņemtos kādas konkrētas funkcijas: tulkotājs, korektors, intervētājs, video klipu apstrādātājs, finansiālo līdzekļu piesaistītājs utt.”
  Varbūt varam arī domāt par to materiālu apkopošanu, par ko jau pasen pavīdēja ideja? Ir jau ļoti daudz materiālu, tos varētu sakārtot, sistematizēt, publicēt, izdot utt.Vispār par to visu domājot, šķiet, ka laikam atkal būs nepieciešamība apsēsties un rakstīt jaunu projektu, bet ar visu iespējamo lielo summu, lai varētu īstenot kādu vēl lielāku ieceri.

 • Icik, laba doma par visu materiālu apkopošanu. Gan citiem, gan arī man ir lieli uzkrājumi ar interesantu informāciju, kura nav arī TF. Jāsāk tā sistematizēt un publcet.

 • Runājot par to dzīšanos pēc uzvaras… Tā jau nu nebija, jo tika pieņemts arī variants, ka netiksim cauri un nekādu godalgotu vietu negūsim. Vēl pēc rezultātu publicēšanas tā īsti neticējās, ka tas tiešām ir noticis.
  Un jā, lēnām un pamatīgi jāsāk domāt par nākotni un darbu sadali.:)

 • :) tā kā esam kļuvuši eksperti labo darbu projektu atbalstīšanā un ir izskanējušas bažas, ka neesam atbalstījuši citus, varam to turpināt darīt, atbalstot arī citu cilvēku labās ieceres, jo konkursi taču turpinās.
  No jaunajiem projektiem man visvērienīgākais šķiet dziesmu krājuma “Dzimis Latvijā” izdošana un izsūtīšana visām Latvijas skolām. Pirmkārt, šis projekts aptver visu Latviju, otrkārt, tas veltīts mūsu nākotnei – jauniešiem. Tāpēc šodien sacerēju aicinājuma tekstu, kuru piedāvāju atbalstīt un izplatīt tālāk.
  ————————————————————
  Talantīgā skolotāja un jaunā komponiste Maija Kīne sagatavojusi izdošanai dziesmu krājumu ar notīm un ģitāras akordiem – „Dzimis Latvijā”, kuru viņa iecerējusi nogādāt visām Latvijas skolām. Lai šī iecere īstenotos, nepieciešams JŪSU atbalsts (balsojums) „Labo darbu” konkursā.
  Dziesmu grāmatas izdošanu un izplatīšanu katrs var atbalstīt divējādi:
  1) draugiem.lv lietotāji var bez maksas nobalsot šeit: http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?selectedTab=7&project=76
  2) mobilā telefona lietotāji var bez maksas nobalsot šeit: http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/dziesmu-krajums-dzimis-latvija-davana-visam-latvijas-visparizglitojosam-skolam.html
  Paldies par atbalstu!
  Lūdzu šo aicinājumu nosūtīt arī saviem tuvākajiem, draugiem un paziņām!
  Laba dziesma palīdz labi dzīvot!

 • No visiem šīs kārtas projektiem arī man “Dziesmu krājums “Dzimis Latvijā”" šķiet visvērtīgākais.

 • Nu ko puiši :) Es arī piedalos :) Varu tik piekrist, ka projekts labs un atbalstāms

 • Starp citu, nejauši atklāju, ka viens atbalstītājs var izmantot abus balsošanas veidus. Nezinu gan, kā tas atbilst balsošanas noteikumiem, jo tur par šādu iespēju nekas nav teikts. Vismaz es neatradu.

 • Jēēēēēē , apsveicu! :)

 • Es jau šādu iespēju izmantoju tikko kā iesaistijos balsojumos :)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.