TF projekts no godalgotajām vietām atpaliek tikai par dažiem simtiem balsu

TautasForums.lv projekts publiskajā projektu konkursā LabieDarbi.lv no godalgotajām vietām atpaliek tikai par pāris simtiem balsu. Pēdējās nedēļas laikā cilvēki ļoti aktīvi atbalstījuši TautasForums.lv portāla jaunas versijas izstrādi, tomēr projekti ‘Mana sapņu marimba’, ‘Atbalsts hokeja inventāra iegādei’, ‘Populārzinātniskā žurnāla „Putni dabā” 2010/3 izdošana’ un ‘Baltijas kino nākotnei’ vēl pagaidām ir atbalstīti vairāk. Balošana noslēdzas 31.augustā. Balso portālā Draugiem.lv un LabieDarbi.lv.


 • Ļauj tak jauniešiem piepildīt savu sapni par hokeja inventāru. Man radās, laikam sanāk maldīgs, priekštats, ka TF ir nopietnākā līmenī nekā putni dabā, marimba un hokeja inventārs.
  Ivo.
  Konkurē, konkurē, konkurē.
  Vai tiešām ir tik grūti atrast citu veidu, kā iegūt finansējumu? Vai tiešām ir tik grūti palūgt kādam naudu cēla mērķa labad?

 • Google – atslēgvārdi “NVO kapacitātes nostiprināšana ESF”

 • Aigar,
  šis, manuprāt, ir ļoti labs veids, kā piesaistīt finansējumu – atklāts un taisnīgs. Katrs, kurš atbalsta kādu projektu, nobalso.. šoreiz, tikai nospiežot pogu. Tik pat labi arī varētu ‘balsot ar maciņu’ (bet zinām, kā mums šobrīd ar maciņiem). Kaut kas līdzīgs īstenots portālā Ziedot.lv. Arī TF nākotnē varētu līdzīgi. Finansējums, kā visiem labi redzams, tiks ieguldīts attīstībā. Kaut daļēji tiks samaksāts par darbu tiem cilvēkiem, kuri to būs godam nopelnījuši.

  Pie reizes… piedalīšanās šajā konkursā ir arī sava veida TF popularizēšana. Nevaru izprast, kur ir pamats tavām bažām. Naudu nevienam projektam neatņemam, jo balsotāji paši izlemj, kas ir svarīgāk.

  Dažādu ‘projektu rakstīšana Eiropas fondiem’ ir naudas diedelēšana no institūcijām, kuras nekad nepiešķirs līdzekļus projektiem, kas patiešām vērsti uz sabiedrības labumu un potenciāli var apdraudēt ‘sistēmu’.

 • Vai domā ka TF ir ar kaut ko svarīgāks vai vairāk izpelnījies finansējumu par citiem projektiem?

  Ja uzvarētu tanī konkursā, tad atdotu visu naudu projektam par redzes traucējumiem vai mācību materiāliem atpalikušajiem bērniem.

  Pats zini, kā notiek “godīgā” balsošana :)

  Vai tiešām tu domā, ka ES ir vienīgais veids, kur dabūt naudu?
  Loģiski būtu prasīt līdzekļus no tiem, kuriem rūp TF. Tas arī būtu pierādījums tam cik ļoti rūp un cik ļoti cilvēki uzticas IF – Ivo Forumam… tas ir TF.

 • To, vai TF projekts ir svarīgāks, izlems katrs balsotājs, bet es tiešām uzskatu, ka TF projekts ir starp 3 svarīgākajiem, ko arī rakstīju, tādēļ iekopēju vēlreiz:
  “Uzskatām, ka aktīvi un izglītoti iedzīvotāji ir ikvienas sabiedrības sekmīgas attīstības pamats. TautasForums.lv jaunā versija tiešā veidā sekmēs konkrētu uz sabiedrības izglītošanu un sadarbības veicināšanu vērstu projektu īstenošanu, kam, mūsuprāt, ir jābūt prioritāriem uzdevumiem.”

  Aigar, tu laikam vairs neuzticies nekam… Es tevi saprotu, bet tas ir strupceļš. Mums jāsāk uzticēties – sev, brālim, draugam, kaimiņam, domubiedram, pretimnākošam cilvēkam… arī balsošanai… Kā dzied viena ārzemju grupa: “Mēs esam iesprūduši mirklī, un netiekam no tā ārā”… esam sabloķējuši paši sevi, t.sk. ar neuzticēšanos.

  Atbilde par ES bija KaTsam.. Aigar, arī man nepatīk, ka šobrīd gandrīz man vienam nākas pieņemt visus ar TF saistītos lēmumus, bet mēģini iedziļināties šajā situācijā vairāk. Šobrīd ir tā, kā ir. Nav iespējams vienā momentā dabūt gatavu kaut ko citu. Nebūs kā tagad, nebūs nekā ar TF. Pārmaiņas veicamas pakāpeniski. Tieši jaunā versija būs krietns solis uz priekšu, lai katrs darītu to, kas patīk… lai darbi, uzdevumi, pienākumi, lēmumu pieņemšana izkliedētos… kaut kā sanāk, ka tu no otras puses to laikam pats gribi bremzēt, nepārtraukti meklējot ‘utis’, kur viņu nemaz nav..

 • Piemirsu uzrakstīt par TautasForums.lv atbalstīšanu ar ziedojumu palīdzību. Arī šo rakstīju vienā no rakstiņiem, tādēļ atliek tik pārkopēt:
  “…ir saprātīgi grūti nopelnīto naudu ieguldīt tur, kur skaidri redzams, ka tā netiks bezjēdzīgi notrallināta vai nozagta, kā tas noticis pēdējos 20 gadus ar lielāko daļu Latvijas iedzīvotājiem legāli atņemto naudu, proti – Latvijas budžeta līdzekļiem.

  Jaunajā TF versijā būs nodrošināta iespēja līdzdarboties, atvēlot finanšu līdzekļus kādam konkrētam projektam. Tāpat kā pārējās sadaļas, arī šī sadaļa pakāpeniski tiks uzlabota. Nākotnes vīzija – fonds, iedzīvotāju pašizaugsmes un sadarbības projektu atbalstam, iespējami efektīvai finanšu līdzekļu koordinēšanai.”

  Konkrētas darba grupas var tikt veidotas arī tiešā saistībā ar paša portāla darbību.

 • Aigar! Visai bieži ir tā, ka labiem un noderīgiem projektiem to naudu tomēr neviens ne dod, ne ziedo… Var jau būt, ka tie projekti nemaz nav tik noderīgi… Bet vēl lielāka iespējamība, ka tiem ir zemāks “reitings” pūļa (un pūli pārstāvošo varturu) acīs kā arī tie neietrāpa “sociālajā” nišā.

 • Ivo.
  Ok.
  – Vai tu domā, ka tavs producenta (ne jau redaktora – aizmirsti sev lipināt to klāt) talants ir pietiekošs, lai vienpatīgi īstenotu “informētu un izglītotu sabiedrību”?
  – Vai tiešām domā, ka sadarbību sludinot, kā mērķi, ir loģiski konkurēt ar mazajiem sirsnīgajiem (aizkustinošiem) projektiem?

  Ivo, vai tu kādam uzticies? Vai tu savu lolojumu IvoForums.lv kādam, kas neesi tu, esi uzticējis?

  Vai tu domā, ka rindkopā par uzticēšanos tu runāji par mani vai par sevi?

  Vai tev pašam nešķiet, ka tu bieži vien meklē utis tur, kur to nav?
  ==
  Valter, es zinu, ko tu domā. Tomēr, es uzdrīkstos apgalvot, ka es TF, ja tas būtu TF nevis IF, nodrošinātu naudu konkrētām izstrādēm (uzlabošanām, portāla pilnveidošanām…) iesaistot savu un citu cilvēku līdzekļus.
  Protams, stāvot malā un pasīvi gaidot atdeve ir ļoti maza. Te arī ir atslēga.

  Vai tu domā, ka TF potenciāls (es to kā komlimentu IF/TF) ir tik niecīgs, ka tam ir jāsacenšas ar sapņu marimbu un mācību materiāliem atpalikušiem bērniņiem?

 • Aigar,
  mans ‘talants’ ir tāds, kāds viņš ir. Tieši šajā laika momentā viņš nevar būt lielāks vai mazāks, jo tas vienkārši ir tāds, kāds tas ir. Mēs katrs mācāmies, augam.. nepārtraukti. Vismaz tā tam vajadzētu būt. Ja kāds ir ‘talantīgāks’ par mani un var darīt šīs lietas labāk par mani, tad par to man un mums viesiem ir pamats priecāties, vai ne? Tikai viena lieta – tas jāpierāda ar rīcību un rezultātu. Nav citu – objektīvāku paņēmienu, kā par to pārliecināties. Šajā ziņā (un tieši tāpat gandrīz visās citās jomās), ir jābūt brīvībai – kura iniciatīva būs labāka, derīgāka, saistošāka -, to arī cilvēki atbalstīs. Mums ir jāsadarbojas, ja darbus gribam paveikt efektīvāk. Katram jāatrod sava vieta, kur savus talantus likt lietā – kopīgam labumam. Tieši to arī vēlos panākt. Jaunā TF versija ir lielisks solis šajā virzienā.

  ‘Sadarbība’ nav nedz mērķis, nedz pašmērķis. Norādīšu, ka šāda nepatiesu izteikumu piedēvēšana man, manuprāt, ir nelietīga rīcība. Jautājums ir – kāds ir Tavs mērķis, šādi rīkojoties? Ja tā ir manu prasmju pārbaude/trenēšana, tad visu cieņu (tā arī domāju, ka tas tā ir ;D)..

  Es uzticos tiem, kam uzticos… tiem, kas ir pierādījuši, ka viņiem var uzticēties – nav pievīluši, melojuši, ir rīkojušies konsekventi, paveikuši reālus darbus. Aigar, ja ar tevi kopā mēs nebūtu šo to reālu izdarījuši, tad, spriežot pēc tevis rakstītā, man nebūtu pamata tev uzticēties tādā mērā, kā tev uzticos. 100% uzticēties nevar nevienam (Relikts šeit iebilstu ;).., un ļoti iespējams, ka viņam taisnība)

  Par utu meklēšanu no manas puses… iespējams, ka tā arī ir. Tādos gadījumos rīkojos tieši tāpat kā tu – jautāju. Tikai es to daru retāk, savādāk, pacietīgāk.. iespējams arī citādākā veidā noskaidroju, kā tad patiesībā ir…

  Aigar, aicinu būt pacietīgākam. Man ir tik pat stundu diennaktī kā TEV, Šleseram, Šķēlem un Lembergam. Tieši tik pat stundu diennaktī bija arī Gandijam, Terēzai, Kristum un Budai..

  Šajā laika momentā mēs, protams, varam spriest arī par potenciālu, tomēr ar ‘pliku potenciālu’ būs par maz :)). Šobrīd ir tā, kā ir. Cilvēki ir tik informēti, aktīvi, saprātīgi, cik IR… un tu vari mani tincināt vai pat fiziski kā iespaidot, bet no tā TF potenciāla materializēšanās straujāk nenotiks.

  Paldies, par sarunu.

 • Ja sadarbība nav mērķis, tad priekš kam tu to ieliki IvoForuma nosaukumā?

 • Aigar, tev jūk mērķi ar līdzekļiem/paņēmieniem. Padomā loģiski… ja sadarbība ir mērķis, tad taču viss ir bumbās jau tagad, jo attiecīga sabiedrības daļa jau šobrīd veiksmīgi SADARBOJAS, lai dzīvotu uz pārējās sabiedrības daļas rēķina. Arī pārējiem, kuriem mērķis ir “savādāks”, ir prātīgi iemācīties sadarboties, citādi beigas mums visiem ;)

 • Ļoti labi:D
  Un kādu sabiedrības daļu tu pārstāvi un aicini izmantot sadarbības līdzekli kā sasniegšanai?

  Kādēļ Tavā foruma sauklī ir Tavi paņēmieni, nevis Tavi mērķi (protams, ir skaidrs, ka izaugsme arī ir paņēmiens kaut kā sasniegšanai)?

  Kādēļ tu nodarbojies ar NewSpeak un Jaunodomāšanu/dubultmorāli – vārdos acini izmatot sadarbību, kā paņēmienu, bet praksē konkurē ar saviem brāļiem un māsām par grašiem, kuri viņiem būtu daudz noderīgāki nekā tev?

 • Labi, pietiks tevi mocīt. Zinu, ka tu nezini atbildes, jo vienkārši mēģini kā zutis izlocīties jau iepriekšējās atbildēs.
  Aizmirsti.

 • :))
  Uzraksti, kādas atbildes, tavuprāt, būtu tādas, kas tevi apmierinātu ;).. Ņemot vērā tavu jautājumu skaidrību ;), manuprāt, atbildēju ļoti konkrēti.

 • Kādas atbildes tevi apmierinātu, ja tu tās spētu sniegt?

  Tā kā Tu aicini mani izteikt atbildes tavā vietā, tad manuprāt godīgas atbildes skanētu šādi:
  1. Es un TF pārstāv TIKAI mani, Ivo Verneru – tādēļ arī sadarbojos es, Ivo Verners tikai pats ar sevi. Kā jau minēju neuzticos nevienam par 100%, bet piedēvēju neuzticēšanos citiem – šinī gadījumā Aigaram, bet tas nekas, gan jau viņš arī neuzticas, bet man neinteresē, kā ir patiesībā.
  2. Manis izdomātajā IF sauklī ir paņēmieni, nevis mērķi, jo es nezinu ne pats savus mērķus, kā arī visas sabiedrības mēŗķus (jo tad man būtu jāzina 7000000000 mērķu), kā arī cilvēces mērķus.
  3. Es nodarbojies ar Jaundomāšanu, jo tā vienkārši ir ērtāk. Neviens tāpat neko daudz neatceras, nemāk kritiski domāt un ir pieradināts dzirdēt pretrunas pat viena teikuma ietvaros – tas strādā ļoti labi manā un TF labā.

  Ar cieņu, Ivo Verners.

 • Skaidrs – tu gribēji dzirdēt kļūdas, puspatiesības, melus un pilnības muļķības. Tādus murgus es nespētu izdomāt :))

 • 1. sadarbojos ar ļoti daudziem cilvēkiem.
  2. IF saukli izdomāja Aigars ;), jo viņš sajūt kaut kādu aizvainojumu vai netaisnību pret sevi. Aigaram šķiet, ka viņa viedoklis netiek pietiekami uzklausīts, viņa idejas netiek pietiekami atbalstītas, taču viņš savu sāpi neuzdrošinās paust atklāti, bet gan meklē citu ceļu, kā par to pavēstīt ;)
  3. Es savus mērķus un uzdevumus zinu. Tiecos izprast, kādi ir tautu un visas cilvēces uzdevumi, mērķi… kāds ir cilvēces kopīgais virsuzdevums. Aicinu par šiem jautājumiem domāt arī citus. Aicinu katru, cik iespējams precīzi, definēt/vizualizēt sev vēlamo nākotnes redzējumu un to īstenot.
  4. “Jaundomāšana” ir Aigara izdomāts jēdziens. Domas ir un paliek domas, neatkarīgi no tā, kā tās (vai domāšanas procesu) sauc Aigars :)
  5. Ikvienam ir derīgi uzlabot spēju domāt kritiski, jo tad mūs būtu grūtāk piekrāpt un apmuļķot. Tas nāktu par labu gan mums visiem kopā, gan katram atsevišķi.
  Ar c., Ivo Verners

 • Ja TF domāts komplektā ar Aigaru, tad tiešām Foruma mērķi kļūst pavisam neskaidri un jēga to atbalstīt – sašķobās, maigi izsakoties.

 • :) labs mēģinājums

 • Jāni, tu aizmirsi pateikt, ka Aigars ir ļauns un stulbs. Kas ar tevi?
  ==
  Izskatās, ka cilvēkiem paliek ar vien smagāk – malacis, ka ir drosme lūgt palīdzību. Kas būs pēc vēlēšanām?
  ==
  Rakstu izmisuma dzīta visiem draugiem un lūdzu palīdzēt!
  Katru gadu esam spējuši saviem spēkiem sagatavot bērnus uz skolu, cītīgi vasarā lasījām ogas, bērni palīdzēja, un tā saviem spēkiem tikām galā. Šogad visi apstākļi ir bijuši pret mums, vīram samazināja darba apjomu, līdz ar to katastrofāli samazinājās ienākumi, neapmaksāto rēķinu dēļ, mums divus mēnešus nebija elektrības, to nu nomaksājām. Valdības politikas dēļ biju spiesta atteikties no vieglās mašīnas (1989. gada Renault 19), kas patiesībā ir ārkārtīgi nepieciešama, kaut vai, lai brauktu ogās un lētāk iepirktos pilsētā. Vēl visam pa virsu nāca manas muguras sāpes, kas ļoti traucē ikdienas darbos.
  Rakstu un raudu, nekad neesmu jutusies tik pazemota, bet citu izeju neredzu.
  Man šogad uz skolu dodas septiņi bērni un es nu pie vislabākās gribas nevaru sapirkt visu skolai vajadzīgo. Šeit runa ir tikai par mācību burtnīcām, rakstāmpiederumiem un visiem skolai nepieciešamajiem sīkumiem. Vecākajai skolniecei, kas aiziet mācīties uz Smiltenes tehnikumu, bija nepieciešami 110 Ls, pusi viņa nopelnīja pati.Pārējiem pamatskolniekiem katram nepieciešami ap 30 Ls.
  Lūdzu visus labas gribas cilvēkus pēc palīdzības, ja varat ieskaitīt kaut latiņu manā kontā bērnu sagatavošanai skolai, mēs ar vīru jutīsimies ļoti pateicīgi. Par katru iztērēto naudas summu atskaitīšos sīki un smalki.
  Mans konts SEB bankā LV1xxxxxxxxxxxxxxxxxx Iluta Kaktiņa p.k. xxxxxx-11174.
  Jau iepriekš pateicos visiem, kas palīdzēs.

  Iluta Kaktiņa 299xxxx

 • Ivo,
  mani rīcības motīvi:
  – vēlos, lai Latvijā būtu platforma, kurā visiem (tas ir tautai, nevis tikai priviliģētam Ivo) ir iespējams produktīvi piedalīties, organizēties, sadarboties, dalīties, pilnveidoties un radīt visdažādākajos veidos visdažādākās lietas – pašu iniciētas. Šķiet, ka nosaukums “Tautas Forums” ir piemērot šādai platformai.
  – es zinu, ka tāda platforma varētu būt noderīga
  – esmu pārliecināts, ka šādas platformas radīšanai ir jāizmanto tieši tie paņēmieni, kuru realizēšanu platforma stimulēs/nodrošinās:
  a) sadarbība, nevis konkurence
  b) dalīšanās, nevis ņemšana
  c) organizēšanās, nevis pašdarbība…
  ==
  Šīs ir manas motivācijas.

 • Aigar, viss jau ir labi ko rakstīji pēdēja komentārā, bet kāpēc es neredzu Aigara platformas realizāciju, kur es labprāt pieslietos un dotu ari savu ieguldījumu. Kur ir?
  Var piekrist, ka katram der pamatota kritika un tāpat kā mēs ne viens, arī Ivo nav ideāls un ari viņam ir savas kļūdas. BET ir arī TF, kas attīstās, kā darbības rezultāta ir sapazinušies daudzi cilvēki un uzsākuši sadarbību citās jomās, ka rezultāta cilvēki uzzina par informāciju, ko ne visa prese steidz publiskot un tādā garā.
  Aigar, pasaki, kur ir skaisti augļi no tiem vārdu ziediem, ko paudi?

 • Reini, paldies par jautājumiem,
  es biju domājis, ka TFs tā varētu attīstīties un par šādu platformu tapt – jaunā TF versija varbūt arī ir maziņš solītis tuvāk – nezinu. Tad redzēs, bet pats veids (sacensība pēc naudas konkurencē ar “maziņajiem” projektiņiem), kā tas notiek, mani…, nu, nav vajadzība atkārtoties.

  Es finanšu iegūšanai piedāvāju savādāku pieeju. Uz ātro noformulējot, tas būtu tā (pats arī piedalītos, protams):
  – iedzīvotāju finansēts TF. Finansēšanai varētu būt vairākas opcijas – vienreizējs atbalsts, mēneša maksājums (patiesajiem faniem)
  – konkrētiem mērķiem/projektiem pūļa finansējuma piesaistīšana – tas būtu iziešana ielās konkrētas summas iegūšanai. Detalizētāk tas (varētu) izskatītos tā – pāros strādājot cilvēkus uzrunātu un iepazīstinātu ar TF un konkrēto projektu. Finansētāji (kaut lata) tiktu (pēc viņu piekrišanas) nofilmēti un pagodināti ar īsfilmiņu par viņu ieguldījumu. Pūļa finansēšana ir arī lieliska iespēja iegūt atpazīstamību – katrs uzrunātais par to zinās, varbūt pat ir vērts izdalīt mazus TF nieciņus/piespraudītes… kaut ko tādu – varbūt rokdarbā darinātu (nezinu).

  Ā, un atbildot uz tavu jautājumu.
  Aktīvi piedalījos viena instrumenta (skaistā augļa) tapšanā, kurš buksē – tirgus kaimiņiem. Tas ir sarežģīts process 95% darba izdarīja Kaspars Omuls, jo viņš ir programmētājs. Neveiksme mani uzvedināja uz domām, ka steigties ar it kā šķietamu risinājumu ieviešanu ir pārāk enerģiju izšķiežoši, kā arī, ka ir vajadzīgs instrumentu/rīcības programmas komplekts. Tāda nav un viens pats to izdomāt es nespēju, jo neesmu tik intelektuāli attīstīts, bet pietiekami attīstīts, lai varētu kaut ko dot. Vēl viens instruments ir pledge-bank, kas varētu noderēt. Vēl ir ideja think-tank platformai, kurai ir versija – domkalve.lv.

  Pirms vispār kaut ko darīt, būtu jāizstrādā nākotnes vīzija, kuras TF nav, bet kura noderētu, kā bākuguns un mērinstruments mazajiem mērķiem, projektiem… Tai būtu jābūt ne pārāk detalizētai, bet pietiekoši konkrētai, lai zinātu, kur jānonāk, lai nebūtu, kā stāstā par trīs vīriem lidostā. Zini? Bet līdz trim vīriem lidostā TF vēl tālu.

  Kas izveidotos, ja apvienojot Vīziju ar instrumentiem un platformu, kā arī izstrādātu rīcības/popularizēšanas/”cilvēku pārprogramēšanas” plānu?
  Kā lasi, domāšanas darbs vēl liels pirms rīcības.

  Ceru, ka tas kaut ko atbild.

 • Paldies, Aigar, par priekšlikumiem.
  Saprotu, kādēļ tu domā tā, kā tu domā, jo acīmredzot tu
  - nevari novērtēt to darba apjomu, kas veicams, lai TF uzturētu esošajā līmenī un vēl pamanītos to attīstīt
  - nevari iejusties manā ādā, risināt tos sadzīviskos un c. jautājumus, kurus risinu es
  - nespēj novērtēt nedz pašreizējās daudz maz aktīvo cilvēku iespējas, nedz redzēt rīcības plānu – soli pa solim uz priekšu.
  … jo vienīgais, ko tu acīmredzot vari spīdoši – izdarīt spiedienu un kritizēt, tādējādi nevis līdzdarbojoties, bet kavējot.

  Patiešām sirsnīgs lūgums, tev, Aigar. Lūdzu, pārstāj tērēt savu un manu laiku, jo stundas diennaktī tiešām mums visiem ir tik, cik ir. Tā vietā labāk iztulko kādu vērtīgu video, vai dari ko citu – pēc saviem ieskatiem derīgu.

  Tu atgādini nepacietīgu bērnu, jo tieši šobrīd TF ir tuvāk kā jebkad tam, lai veidotu darba grupas un darītu konkrētus darbus, BET TEV VĒL NAV GANA! Tu gribi TŪLĪT – ŠODIEN, VAKAR. Tu gribi, lai es neguļu, lai es neēdu, lai es neeju uz tualeti, bet gribi TŪLĪT VISU GATAVU. Gribi, lai visi kaut kā paši mistiski organizējas, lai portāls pats top, lai viss kaut kā notiek PATS NO SEVIS. Tai pat laikā kaut ko nepārtraukti murgo par “konkurēšanu ar citiem projektiem”, par to, ka nav labi, ka kāds uzņemas iniciatīvu un kaut ko mēģina organizēt. Tā uzreiz tiek saskatīts autoritārisms. Kārtējo reizi tu nespēj saskatīt lietas kopumā. Ja tu atnestu un noliktu uz galda TF jaunās versijas izstrādātājiem 1000 latus, tad te no kopīgas TF veidošanas nebūtu ne vēsts. Tieši šī ir iespēja veidot TF kopā. NEKAS NENOTIEK PATS NO SEVIS.

  Par vīziju runājot… Tieši tu biji tas, kurš solīja to uzrakstīt un aprakstīt. Kā tev sokas ar šo jautājumu? Cik tālu esi? Ar kādām tiesībām tu kaut ko prasi no citiem, ja pats ar savu rīcību (nedarīšanu) pierādi, ka tavi pārmetumi un izdarītais spiediens nav pamatots.

 • Vai kādreiz esi aizdomājies, ka milzīgais darba apjoms, ko esi uzņēmies un pasniedz, kā upurēšanos un sasniegumu, ir saistīts ar to, ka TF patiesībā saucas IF?

  Kritika, kas attiecināta uz mani ir vietā, protams. Paldies.

 • Aigar, bet vai tu saproti, ka es vairāk par visu vēlos jauno TF versiju, lai varētu darboties pēc iespējas vairāk cilvēku? Lai atkarība no manis būtu pēc iespējas mazāka. Tā, kā ir šobrīd, to arī fiziski nav iespējams izturēt. Tā ir necilvēcīga slodze. Un to neuztveru kā uzupurēšanos. Viss notiek tad, kad tas notiek – kad pienāk īstais laiks. Es vienkārši daru to, ko jūtu, kas ir jādara. Tādus papildus spiedienus izturēt gan ir ļoti grūti, jo redzu, ka cilvēki neiedziļinās, nesaprot… no malas viss šķiet tik vienkārši. Tu jau neesi vienīgais, kurš mani presē.. no visām pusēm.. visi gaida… no CITIEM, no kāda. Paldies Dievam, Mareks pieteicās…. un uzņēmās koordinēt jaunā TF darba grupu, Kaspars palīdz, Uldis konsultē.. TF uzturēšana, e-pasti, darbs un citas elementāras lietas, bez kurām cilvēks nevar eksistēt – man pāri paliek ļoti maz laika.
  Izlēmām, kas ir uzdevums ar visaugstāko prioritāti. Un sapratām, ka tas ir pats TF. Pateicoties Marekam, pa visiem formulējām to, ko tad īsti gribam – vīziju.. un pat vairāk – aprakstījām precīzi, kas sasniedzams šajā posmā. Ir LabieDarbi.lv konkurss. Septembrī – jaunā TF versija. Soli pa solim..

 • Ivo, Aigars visu laiku cenšas Tevi manipulēt. Kā saka tautā – spēlēt uz nerviem. Vienalga, ko un kā Tu darīsi, Aigars meklēs un/vai izdomās Tev visādas vainas un it kā slēptus, nelabus nodomus. Lai Tu vienmēr justos par kaut ko vainīgs un neadekvāts, lai Tu dzīvotu nepārtrauktā emocionālā un nervu spriedzē.
  Man dzīvē ir bijuši vairāki tādi manipulatori, tai skaitā mana māte. Viņi mūžīgi grauž cilvēkus, uz kuriem ieēdušies. Lai gan vienlaikus uzsver, ka grib tikai to labāko. Aigars ir viens no tādiem manipulatoriem, kas ieēdies uz Tevi. Viņš visu laiku it kā liek saprast, ka ir augstāks un labāks, ka zina, kas Tev un citiem labāks un vajadzīgs. Faktiski viņš darbojas kā cilvēkēdājs un vampīrs, un, protams, masveidīgi atstumj cilvēkus no TF. Tā tas bijis visu šo laiku kopš TF dibināšanas.
  Ja nav citas iespējas izvairīties no kontakta ar šo vampīru, tad, manuprāt, lietderīgi ir vismaz uz viņu nereaģēt, pacelties viņa pūliņiem pāri, izslēgt no apziņas kā apnicīgi dīcošu mušu loga rūtī. Citādi viņš nekad nerimsies, un brīva laika viņam pietiek.

 • P.S.
  Un viņam ļoti patīk, kā Tu 1000 un 1 reizi par to pašu taisnojies, centies paskaidrot, mēģini kaut ko pierādīt, izklīdināt viņa “pārpratumus” utt.
  Lieta jau tā, ka viņš neko nepārprot, viņš vienkārši Tevi mērķtiecīgi grauž ar visiem viņam pieejamajiem emocionālās vardarbības līdzekļiem.
  Bet labā ziņa tā, ka Tu šo neauglīgo stīvēšanos vari apturēt, Aigaru vienkārši un uz visiem laikiem ignorējot.

 • Aigar, pietiekami labi pēdējos gados esmu izpratis(arī šeit TF caur aktīvām diskusijām, organizēšanās un ideju tonnām), ka ir divi virzieni – pirmais = meklēt īsteno ideālu, to nemitīgi spodrināt attīstīt, pilnveidot, strukturizēt un tikai tad realizēt – otrais = sākt darīt un darīšanas procesā pilnveidoties, saprotot, ka pilnīgs ideāls ir tikai tas, kas radījis mūs un visu pārējo. Manā skatījumā pievilcīgāks ir otrs modelis, jo tas:
  - veicina pašattīstību, evolūciju,
  - ļauj cilvēkiem praktiski(ne tikai teorētiski)izprast kļūdas un tās labot,
  - ar reālu rīcību aizraut citus domubiedrus(jo var būt tikai domubiedri, jo vienam patīk meita, otram – kleita),
  - dabiski attīsta procesus vai projektus caur cilvēcisko pieredzi,
  - ļauj līdzdarboties dzīvajai enerģijai.

  Ivo, mazliet offtopic, bet saistībā ar Aigara ieteikumu – piedāvāju izmantot savu fondu(kuram piedevām ir sabiedriskā labuma statuss), kur vari izveidot subkontu ar mērķi ziedojumiem TF attīstībai. Kur TF ir atsevišķa sadaļa ziedojumiem un kur ir ziedotāju saraksts. Vēl jau TF var formulēt kā strukturvienību-biedrību, kur visi piereģistrētie ir biedri un reizi gadā iemaksā kaut kādu naudiņu TF uzturēšanai un kopā ar tevi domā, kur izlietot pārpalikumu,ja tāds rastos(kaut reizi gada sarīkot TF biedru forumu)

 • Kam tieši vākt ziedojumus? Kur tie tiks tērēti? Kur varēšu sekot līdzi, kā tiek tērēta ziedotā nauda? Kaut kādam abstraktam TautasForumam.lv…? Vaikādam, kurš varbūt varētu un gribētu ziedot, šobrīd ir skaidras atbildes uz šiem jautājumiem?

  - Nav. Neesam tik tālu tikuši.. Paldies, Reini! Ļoti iespējams, ka tavu piedāvājumu izmantosim. Šobrīd problēma nav tehniski nodrošināt ziedojumu pieņemšanu. Problēma ir sagatavoties tā, lai ikvienam būtu viegli atrodamas atbildes uz augstāk minētajiem jautājumiem. Kamēr nav noslēdzies LabieDarbi.lv konkurss, kādam tieši mērķim, tavuprāt, vākt ziedojumus? – hostingam, domēna vārda apmaksai, JotForm izmaksām?

  Manuprāt, jātiek vispirms tik tālu, ka ir skaidri formulēti projekti, piemēram,
  * Vecāku kluba organizētajai konferencei vajadzīgi Ls 875
  * Nauda vajadzīga tam, tam un tam..
  * Atbalstīt finansiāli iespējams a) šādi; b) šādi c) šitādi
  * Saziedotajiem līdzekļiem un to izmantošanai iespējams sekot līdzi tur un tur..

  Saproti, ko ar to domāju? Un tā tikai finanšu sadaļa.. Vēl ir citi resursi – aparatūra, pakalpojumi, kontakti u.c.

 • Tu vai tava uzticamības persona esiet subkonta turētāji, kas arī brīvi rīkojaties vai kopā arī ar tiem, kas pie TF izstrādes un uzturēšanas reāli strādā, arī nolemjat kur un kā tā nauda tiek tērēta. Nodibinājums “Balti fonds” ir tikai juridiska organizācija, lai viss būtu likumīgi valsts priekšā,kurai ir savs konts un kopīgs ir tikai tas, ka gada sākumā ir jāiesniedz vienots gada pārskats par iepriekšējo gadu.

  Piekrītu tam ko tu saki, jo visā ir jābūt skaidri redzamam kur kas un cik aiziet vai ienāk un izlietojas.

  Nu, vecīt, man jau nav jāsaka priekšā, kam tieši naudu vajag. zinu to, ka ja šāds subkonts tiktu atvērts, tad par cik regulāri lasu TF, uzskatu, ka mans pienākums būtu vismaz Ls 15 gada ka minimums ziedot ka brīvprātīgo abonomemta maksu. Domēns maksa Ls 8,70 gada, hostings – nezinu cik tev, es par savu mājas lapu maksāju Ls 2,5 mēnesī + visas programmēšanas lietas, darbs ar tekstu, video sagatavošanu, popularizēšanu. Vienvardsakot izdevumu ir daudz. Ziedojumu princips ir visdemokratiskākais, ja vien nebaida tas, ka tu vairs neesi pilnīgi neatkarīgs Ivo Verners lēmumu pieņemšana.

 • Reini, mūsu pasīvajā laikmetā problēma nav tā, ka pārāk daudzi gribētu piedalīties lēmumu pieņemšanā un īstenošanā, bet gan tā, ka reti kurš vispār grib iesaistīties aktīvā darbībā.
  Ja precīzi norādīts ziedojuma mērķis, nekādām tādām problēmām nevajadzētu būt. Protams, ja ziedojums nenāk kopā ar noteikumiem, kas ziedotājam piešķir kādas ekskluzīvas, vienpersoniskas lemšanas tiesības.

 • Jāni, jā, tev taisnība, jo patiešām daudzi sajūt grūtības no vārdiem pāriet pie darbiem, tai skaita tā liga reizēm ir arī man, jo varētu izdarīt daudz vairāk, bet realitāte noliek pie vietas – ģimene ta jāpabaro primāri un liels laiks aiziet,lai to paveiktu. Tāpēc ari labi saprotu Ivo izmisumu, jo nav viegli savienot maizes darbu ar vēra ņemamām sabiedriskajām aktivitātēm.
  Tieši tā arī par ziedošanu vajadzētu būt, kad ir izveidota nosacīti biedrība, jeb domubiedru kopa, kas visi vienādi “ieziedo”, lai TF vienā nejauka dienā neapstātos, bet vienāds ziedojums nedotu nevienam tiesības diktēt noteikumus. tagad jau ir tā – ja Ivo vienu nejauku dienu uznāk apnikums un viss piegriežas, viņš vienkārši atmet ar roku un aizver TF ciet. Bet ja tas ir jau ar domubiedru atbalstu veidots projekts, tad Ivo var pēc vajadzības visādas lietas deleģēt tiem darīt, kas ir gatavi un to vēlas.

 • Jā, tas viss labi.
  Bet pagaidām varam koncentrēties uz atbalsta vairošanu tam “Labo darbu” projektam, par ko arī šis materiāls.
  Kad daži cilvēki pirms nedēļas mazliet pacentās, atbalstītāju skaits dienas laikā vairāk nekā dubultojās. Tā ka jāpacenšas vēl, izmantojot visus kanālus.

 • OK, uz to arī centrējamies pašreiz:)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.