Nodokļu politika – jāmaina!

Jau divus gadu desmitus pie varas esošie politiķi mums stāsta, ka visdažādāko iemeslu dēļ nevaram vai nedrīkstam ieviest Latvijā taisnīgo progresīvo nodokļu sistēmu. Tam nebija piemēroti ne treknie gadi, ne krīzes gadi… un oligarhu sponsorētajām partijām diez vai kādreiz pienāks laiks, kad tās drīkstēs celt nodokļus saviem saimniekiem. Taču oligarhi un to pakalpiņi ir skaitliski pavisam niecīga tautas daļa – un laikā, kad tās lielāko daļu ir smagi skārusi ekonomiskā krīze, mēs prasām taisnīgumu!

Autors: Ansis Dobelis, Brīvības un solidaritātes fonda valdes loceklis

Ja „treknajos gados” būtu ieviesta progresīvā nodokļu sistēma, tad diez vai krīzi mēs pārdzīvotu tik dziļi. Jo pat nodokļu sistēma būtu veidota tā, lai mazinātu sociālo spriedzi un nevienlīdzību. Tā vietā šajos treknajos gados tika stiprināta nodokļu regresivitāte un par teju trešdaļu pieauga nevienlīdzība starp bagātajiem un trūcīgajiem. Džini indekss skaidri parāda, ka šī perioda izaugsmes augļi nonāca tikai mazas daļas turīgo kabatās.

Esošā nodokļu sistēma ir izdevīga spekulantiem, liela kapitāla turētājiem. Turpretī ražotājiem – tādiem uzņēmējiem, kādi patiešām Latvijai vajadzīgi, mūsu regresīvā nodokļu sistēma ir ārkārtīgi neizdevīga. To apliecina neskaitāmās ražotnes, kas Latvijas vietā savu darbību uzsākušas citur. Progresīvā nodokļu sistēma ļautu samazināt nodokļu slogu vidusslānim un trūcīgajiem – līdz ar to arī uzņēmumiem, kuri ražošanā nodarbina lielu skaitu strādnieku, nodokļu slogs samazinātos. Un ražot Latvijā kļūtu izdevīgāk.

Aprēķini, ko veikuši dažādi ekonomisti, rāda – nodokļu slogu ceļot tikai tām personām, kuru ienākumi ik mēnesi pārsniedz 1000 latu, bet pārējiem pat nedaudz to samazinot, valsts budžetā izdotos iekasēt pat par vairākiem desmitiem miljonu latu vairāk kā pašreiz. Tas apliecina, ka progresīvā nodokļu sistēma arī ļautu rast papildus naudu izglītībai, veselības aprūpei, ģimeņu atbalstam…

Bet vienīgais klupšanas akmens ir daži oligarhi un viņu pakalpiņi, kam progresīvā nodokļu sistēma būtu ārkārtīgi neizdevīga.

Progresīvo nodokļu nozīmība un pareizība labklājības valsts būvēšanā ir pierādījusies visā Eiropā. Arī Latvijā gribam dzīvot labklājībā, vēlamies nodokļu politiku, kas ir taisnīga un konkurētspējīga. Pievienojies mums un paraksti petīciju par progresīvo nodokļu sistēmu Latvijā!


To vari izdarīt šeit: PARAKSTIES!


 • Protams, esmu par progresīvo nodokli, bet ne par pakāpienu lēcieniem. Progresīvais var sākties pat no iztikas minimuma un pieaugt ģeometriskā progresijā. VISIEM NODOKĻIEM jābūt motivētiem ar saņemto patēriņam, saņemto no dabas par izlietošanu, piesārņošanu, citiem atņemto. Pilsoņu un iedzīvotāju nodoklis valsts sistēmas uzturēšanai, privilēģiju lietošanai, līdzcilvēku apgrūtināšanai, un nodoklis no veiksmes ieņēmumos jeb humānais nodoklis. Šāda sistēma neradīs niknumu par netaisnīgu nodokļu slogu un atturēs no kriminālas izvairīšanās nemaksāt nodokļus.

 • Pret nodokļiem un par brīviem cilvēkiem!
  Par brīvprātīgiem nodokļiem un pret klaušām un verdzību!
  Par taisnīgumu un pret vardarbību, savas gribas uzspiešanu citiem.

 • Latvija eventuāli tiks padarīta par sekojošu mašīnu.
  Valsts iedzīvotājus ne ar ko nenodrošinās. Valstij uzņēmumu nebūs, tā pakalpojumus nesniegs un pabalstus nemaksās.
  -
  Toties valsts iekasēs nodokļus no nabagiem un bagātiem un pārskaitīs to SVF, PB un citiem finanšu teroristiem.

 • Par Zviedrijas valdības dancošanu valdības pavadā, par Pirate Bay slēgšanu, par politiķu tukšiem solījumiem Zviedrijā, kā arī par getto – Zviedrijā notiek zemas intensitātes pilsoņu kaŗš.
  http://www.youtube.com/watch?v=KcnrF7FCSts
  http://www.youtube.com/watch?v=QILt8mnZnMs

 • Jānis uzskata, ka vismaz kopš …. ( jā kura gada, ja TAM kāda nozīme) notiek trešais pasaules karš. Un ja patiešām tā un Urbanovičs mūs tikai biedē ar to, kas arī te jau notiek?
  ————–
  Kas lasījis Kuna grāmatu būs ievērojis, ka pamatteksts sākas un stāstījums tajā rit visai rāmi. Faktiski šis cilvēks laikam vienkārši bija paņēmis rokās kādu kaudzīti fizikas pamatu grāmatiņu dažādām auditorijām un bija vienkārši neizpratnē par tur pasniegtajiem fizikas vēstures īsajiem rindkopu garajiem fragmentiņiem
  http://en.wikipedia.org/wiki/Paradigm_shift
  http://ru.wikipedia.org/wiki/Смена_парадигм
  http://www.homoecos.lv/lv/domubiedri
  http://des.emory.edu/mfp/Kuhn.html
  —————–
  Saeimas sēde par Latvijas 2010. gadu, kas pilnība tika translēta TV un kādu nedēļu atkal un atkal apskatāma digitālajā televīzijā bija virkne visai interesantu momentu.
  Piemēram.
  1. Štokenberga kungs ieteica palasīt Hajeku
  http://en.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Hayek
  2. No Visvalda Lāča uzstāšanās sapratu, ka ap 1935. gadu Latvijas pilsonis nodokļos maksāja 5%-10% savu ienākumu
  ————
  Kā praktiski varētu “strādāt” un kā to varētu realizēt, lai Latvijas pilsoņiem būtu izdevīgi maksāt nodokļus?
  Vai tāda Latvijas valsts, kur nodokļos maksā 5%-10%-15% varētu veiksmīgi funkcionēt?

 • Opaps man arī stāstīja, ka pirmskara Latvijā tik daudz nodokļu nebija un cilvēki bija brīvāki/mazāk paverdzināti.

 • Ar nodokļu politikas maiņu vien nepietiks.
  Tas ir ”daudz par maz”.:)
  Visa valsts uzbūve jāmaina.Pati sistēma.
  Un lai to izdarītu nepietiks ar ministru-politiķu rotāciju vien.
  Jāsaprot kādi spēki pārvalda pasauli kopumā,kurp mūs virza,un tikai tad var izstrādāt taktiku kā izrauties no viņu ietekmes,atjaunot valsti,saglabāt tautu,celt savu ekonomiku uz pavisam citiem principiem.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.