Par TautasForums.lv jauno versiju – ap 300 balsīm, bet tas nav pietiekami

Pirmajās 11 dienās TautasForums.lv jaunās versijas atbalstam nodotas ap 300 balsu. Par citiem projektiem šobrīd balsots aktīvāk. Kādēļ tā? Vai tu aicināji savus draugus un domubiedrus atbalstīt šo iniciatīvu? Konkursa kārta, kurā startē TautasForums.lv projekts, ilgs līdz 31.augustam. Balso portālā Draugiem.lv un LabieDarbi.lv.

Portālam TautasForums.lv ir jāsper nākamais solis. Rakstīts un diskutēts gana. No runāšanas vien, par to, ka jārīkojas, ne tev, ne man labāk nekļūs. Laiks veidot darba grupas un vienu pēc otra veikt konkrētus darbus.


KO MĒS IKVIENS VARAM DARĪT?

 1. Sūtīt e-pasta vēstules.
 2. Izplatīt informāciju sociālajos tīklos – jo īpaši portālā Draugiem.lv (vēstules, domubiedru grupas utt.).
 3. Izmantot ikvienu iespēju, lai uzrunātu cilvēkus klātienē. Vajadzīgs tikai mobilais tālrunis un piekļuve internetam (Draugiem.lv lietotājiem pietiek tikai ar piekļuvi internetam).
 4. Uzrunāt tev zināmos interneta vietņu veidotājus, administratorus.
 5. Uzrunāt paziņas medijos, jo ne visiem mediju darbiniekiem vienīgā motivācija dzīvē ir nauda.

E-pastu sūtīšana
Redzot to, ka tikai neliels skaits cilvēku piedalās balsošanā un ka vēl mazāks skaits ir tādu cilvēku, kuri uzņemas iniciatīvu, lai aicinātu atbalstīt TautasForums.lv vēl citus, nākas izdarīt šādus secinājumus:
- ideja nav noformulēta pietiekami skaidri un saprotami. Šķiet, ka nav pietiekami precīzi uzrakstīta projekta būtība – pietiek runāt, laiks darīt;
- ideja nav noformulēta pietiekami īsi un kodolīgi. Cilvēki nelasa. Nav laika. Labākajā gadījumā izlasa virsrakstu. Dažkārt vispār neiedziļinās vēstulē. Bet varbūt tieši tādēļ tevis izsūtītais aicinājums varētu būt ļoti īss, piemēram:

Virsraksts: Izdari labu darbu..

Teksts
:
1. Atbalsti derīgu projektu. Tikai divi peles klikšķi. BEZ MAKSAS!
http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?selectedTab=7&project=58
2. Pārsūti vēstuli tālāk.

- “lielu daļu cilvēku mūsdienās interesē tikai divas lietas – nauda un sekss,”  tā apgalvo vairāki mediju speciālisti, pie kuriem esmu konsultējies. Vai tiešām ar mums ir TIK traki?

Sociālie tīkli
Izplatīt informāciju Draugos ir vēl derīgāk, kā sūtīt e-pasta vēstules, jo tur balsošanai nav nepieciešams pat mobilais tālrunis. Tiešām tikai 2 peles klikšķi. Iespējas ir lielas, un daudzas no tām nemaz nepārzinu. Lūdzu, komentāru slejā dalieties ar idejām un pieredzi, kā vēl iespējams izplatīt informāciju sociālajos tīklos. Zinu, ka bez vēstulēm iespējams ievietot ziņas domubiedru grupās (teicami, ja grupas administrators tev ir pazīstams), publicēt ziņu ar “Draugiem runā” palīdzību un publicēt rakstus.

Uzrunā klātienē
Te nu iespējas ir ļoti plašas. Viss atkarīgs no tavas izdomas un uzdrīkstēšanās. Sāc ar saviem tuviniekiem un kaimiņiem. Teicami, ja izmantosi brīdi, lai saviesīga pasākuma gaitā brīvā atmosfērā sarīkotu vienu ‘balsošanas akciju’ par kādu no labajiem darbiem. Pavisam atraktīvie atradīs kontaktu, lai uzrunātu mazpazīstamus un pat pavisam nepazīstamus cilvēkus. Ja dzīvi uztveram tā, kā Mahatma Gandijs – ka ‘mēs visi esam brāļi un māsas’, tad šis uzdevums kļūst pavisam vienkāršs ;).

Mediju atbalsts
Mediju bizness lielākoties šobrīd ir pakļauts naudas varai. Tomēr ticu, ka ne visi mediju darbinieki ir nesaprātīgi un tuvredzīgi. Tikai neinformētais var domāt, ka ‘ļaundabīgs audzējs’ var dzīvot mūžīgi. Sabiedrība mainās. Un tas ir likumsakarīgi, jo citas iespējas nemaz nav – ir jāmainās. Kamēr sabiedrība vēl nav paspējusi pietiekoši izprast vērtīgas informācijas izplatīšanas nozīmi un nav radījusi ietekmīgus alternatīvus ziņu izplatīšanas kanālus, medijus- kooperatīvus un tamlīdzīgi, tikmēr ar pašreizējām iespējām nav citu efektīvu ceļu, kā ziņas censties izplatīt arī ar plaši zināmo mediju palīdzību. Arī šoreiz izskatās, ka bez mediju atbalsta – intervijām, rakstiem vai uzstāšanās televīzijā – būs ļoti grūti iekļūt starp 3 – 4 labākajiem LabieDarbi.lv projektiem. Pārskati savu paziņu loku. Latvija nav liela. Ļoti iespējams, ka tieši tava aktīvā rīcība un mediju darbinieka uzrunāšana var palīdzēt attīstīties TautasForums.lv portālam – palīdzēt tev, man, mums.

Reklāmkarogi
Tā kā balsošana notiek internetā, tad derīgi arī ar reklāmkarogu (baneru) palīdzību informētu cilvēkus. Izmantosim visas iespējas!

Idejas vārdiem, ar kuriem uzrunāt cilvēkus, droši smelieties arī no šiem avotiem:


Ar cieņu,
Ivo Verners


 • Forši! Es to īso tekstu izsūtīju draugos

 • Paldies, Jāni!
  Esmu atvērts jebkuriem priekšlikumiem. Arī netradicionālākiem un dullākiem. Dzīve ir īsa.. un diez ko daudz jau mums vairs nav ko zaudēt…

 • Un jau saņēmu atsauksmes. Tā ka kaut kādi rezultāti gan jau būs.

 • Šķiet, ka jau +10 balsis!

 • :) Viss notiek- nobalsoju, aicinājumu nosūtīju saviem gandrīz vai 7000 draugiem portālā draugiem.lv. Lai veicas!

 • Icik! Samīļojiens no manis! Jau 400 balsu! Tev tiešām 7 tūkst. draugu? Vai arī viena nulle par daudz uzrakstījās? Tev nu gan (jebkurā gadījumā) plaša sirds..

 • Atvainojos, tā liekā nulle nejauši piesitusies klāt, bet vēl esmu izsūtījusi arī 186 e-pastus. Labajos darbos ir daudz labu projektu, bet ceru, ka TF projekts izvirzīsies, to atbalstīs, jo tas būtu patiesi liels ieguldījums nākotnei. Patiess prieks, ka tā domā daudzi un par 3 vietām pa dienu jau esam pacēlušies augstāk:)
  Paskatījos draugos- manā pastkastē 14 tādi paši aicinājumi:)
  Tad vēl jautājums- cik mēģināju, sapratu, ka ar kodu caur SMS no viena telefona numura var nobalsot tikai vienu reizi- otru reizi neņem pretī. Kā ir balsojot caur draugiem.lv? Viena adrese- viens balsojums? Es zinu, ka ir arī tādas balsošanas, kur balsot var katru diennakti no vienas adreses 1 reizi.

 • Varens uzrāviens šodien padevies!
  Jā.. katrs Draugiem.lv lietotājs var nobalsot tikai vienu reizi. Icik, mums izdosies! Un lielā mērā pateicoties tev, taviem (mūsu visu) draugiem… un, kā jau vienu viet rakstīju – ikvienam cilvēkam, ikvienam mūsu šķietami mazajam darbiņam.. arī balsij Labo Darbu konkursā.. var izrādīties ļoti liela nozīme. Ir tā, ka godalgotas vietas iegūšanas gadījumā vislielākais guvums būs apliecinājums, ka ikviens no mums, kurš ir domājis, rakstījis, tulkojis, montējis, varbūt pat dažkārt negulējis, pārdzīvojis, no sirds rīkojies…, to nebūs darījis velti. Pārmaiņas notiek. Atsaucīgi cilvēki IR. Cilvēki IR atsaucīgi. Daudz. Arvien vairāk. Mostamies – varbūt lēnām, bet nenovēršami.

 • Fak, šitā filma ir kaut kā jāpārtulko.
  http://www.youtube.com/watch?v=IqpVe9kNbhg

 • Komentārs kopumā atbalstāms, izņemot pats sākums.
  Aigar, tas video, kur runā bijusī MI(x) darbiniece arī tulkojams. Kad būs iespēja operatīvi veidot darba grupas, šādus video ar laiku tulkosim un pat ieskaņosim itin bieži. Lūdzu pieraksti kaut kur savās piezīmēs. Jau laikus jāveido sarakstiņš, lai nekas nav jāmeklē.. Te komentāros viss iejūk un grūti atrast, kad vajag.

 • Kas vainas sākumam? Latvijā tieši kā reiz risinātu dzimstības jautājumu… hmm, nesaprotu :D
  Zinu, es sāku tulkot MIx, bet lēni iet uz priekšu.

 • :) Mēs jau esam 6.vietā :) Vēl jāsasparojas, lai aiziet šis projekts! Aiciniet savus draugus, paziņas to atbalstīt!

 • Jau 5.!
  Tie pārējie gan drusku ir atrāvušies, bet panāksim. Vēl 18 dienas.

 • Lūk, ko viens cilvēks atsūtīja pa e-pastu:
  “Par zhurnalistiem ir ta – draugi gan labprat atbalstītu, bet katrai redakcijai ir savs īpashnieks.”

 • Nu, tev, Ivo, būs jāatbild uz jautājumu, kas ir tavs īpašnieks?

 • Es neesmu neviena īpašums.

 • Neticami, bet uz mirklīti iedomāsimies, ka tā ir. Tādā gadījumā atliek uzzināt tikai kas ir redakcijas īpašnieks?

 • Kuras redakcijas? Pats taču zini, ka TF nav redakcijas.

  Šodien tieši iedomājos, ka TF nākotnē būtu kooperatīvs. Domāju – kā nodrošināt satura kvalitāti. Jo kādam redakcionālais darbs jebkurā gadījumā būs jāveic. Kurš to veiks? Vai šis (šie) cilvēks būs kooperatīva biedru ievēlēts? .. Īsi sakot, ir 2 ceļi:
  a) birokrātiskais (stingri reglamentēta kārtība)
  b) līdzīgi kā tagad. Redakcijas ta formāli nav, bet ‘kāds’ to darbu veic. Bet jau tuvā nākotnē vajadzēs komandu. Brīvprātības princips. Ehh… kā negribētos, lai tas viss birokratizētos, bet tā kā tagad ir, arī ilgi nevarēs. Varbūt vēl 1-2 mēnešus.. nezinu.

 • Varēs, varēs.

 • Jau vairāk par 800 balsīm!!! ~500 balsis 3 dienās. Kad jau tik daudz aktīvu atbalstītāju, tad par visiem kaut ko izdomāsim.
  Vēl par ~200 balsīm atpaliekam no nākamajiem.. Jāsasparojas!

 • Ivo, citāts:
  “5. Projekts http://www.tautasforums.lv – vērtīgas ziņas par tēmām, kas svarīgas augstvērtīgas sabiedrības izveidei. Biedrība “Tautvaldība” ir aktīvs šī projekta līdzautors.”

  Kas ir tautvaldība, cik daudz tur cilvēku, kas tie par cilvēkiem?

 • Tā ir ne tikai novecojusi, bet arī lielā mērā puspatiesa informācija. Ja nemaldos, teksts kopēts no tā projekta pieteikuma, ko pirms gada vai vairāk sniedzām SIFā un kuram tu palīdzēji tulkot to, ko vajadzēja angliski. Biedrība “Tautvaldība” savu aktīvo darbību ir beigusi un vēl nav nolikvidēta. Biju – formāli skaitās, ka vēl ar vien esmu – šīs biedrības valdes loceklis. Tur arī slēpjas “aktīvā līdzdarbība”. Starp TautasForums.lv lasītājiem un atbalstītājiem, cerams, ir arī vairāki Biedrības biedri. Doma par TautasForums.lv veidošanu radās brīdī, kad es un vēl daži domubiedri saprata, ka nekādi IT brīnumrīki un biedrības neko nedos, un, ka Biedrībai nav nākotnes vai nav pienācis laiks (visdrīzāk arī nepienāks ;)).., ka jāmeklē cits ceļš. Tā nu to ceļu ejam..

 • 1. par TF nobalsojuši jau ap 800 un balsojumā esam kāda 5 vietā
  2. Patreiz PRAKTISKI darbojoties biedrībās nākas saskarties ar to, ka pie biedrībām “kā bērni” ir vajadzīgas komercstruktūras, kas šīs biedrības apkalpo. Tad kāpēc nevarētu būt …. uzņēmums TF? …. Jā tas nebūtu labi, bet TF bankas konts ziedojumiem gan būtu vajadzīgs

 • Konts ziedojumiem – tā nav problēma, tādēļ nav nepieciešams uzņēmums. Es domāju, ka labs risinājums ir PayPal sistēma.
  Uzņēmumi un biedrības tiek dažādi aprobežotas, katrā ziņā vairāk kā, ja zem darbības tādu nav.

 • TF metas iekšā konkurences cīņā par naudu. NAAAUDU :)
  Es nesaprotu, kādēļ TF grib atņemt naudu tik daudziem jaukiem projektiem. Vai tiešām nav cita veida, kā sagrabināt nepieciešamo summu? Vai vajag palīdzēt izdomāt un dabūt naudu?

 • Neesmu nekādi (TIEŠI) finansiāli ieinteresēts TF visa cita starpā finansiālajā labklājībā.
  Parasti mani nauda netraucē (teiksim kā Saule), tā vienkārši ir.
  Ir tāda leģenda par “Madaru” – satikās dažas jaunas sievietes
  UN?
  Nauda viņas netraucēja. Kaut ko tādu, kas viņām patiesi patiktu nopirkt nebija iespējams, tad nu pašas uztaisīja vienu zīmolu

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.