Iedzīvotāji saziedo līdzekļus un atjauno bērnu rotaļu laukumu

Triju māju iedzīvotāji saziedo 162 latus un atjauno bērnu rotaļu laukumu. Par to vislabāk jums pastāstīs fotogrāfijas, kurās iemūžināta talka, kā arī redzams rotaļu laukums pirms un pēc darbu veikšanas.


* * *


Talka:

Ideja par talkas rīkošanu rotaļu laukuma sakopšanai radās Akmens ielas svētkos (Cēsīs), 2009.gada. 11.jūlijā. Ar pašu rokām un par saziedotajiem līdzekļiem tika atjaunotas 2 smilšu kastes, nokrāsotas 2 nojumes, 2 šūpoļu konstrukcijas un 1 kāpslis. Iedzīvotāju rosību pamanīja arī vietējā namu apsaimniekošanas firma, kura organizēja lapeņu jumta konstrukciju, galdiņu, kā arī solu nomaiņu.

Lielākā daļa darbu tika veikti pagājošogad. Sākotnēji izvēlētais šūpoļu tehniskais risinājums izrādījās neizturīgs, turklāt mūsu metinātājs Vadims, kurš ir gan mājas vecākais vienai no mājām, gan arī strādā Cēsu siltumapgādes uzņēmumā (un kā zināms, Cēsīs siltumtrases ir garas un to tehniskais stāvoklis uzlabojams), tad šūpoles tika uzstādītas tikai šī gada jūnijā.

Tā kā smiltīm un daļai krāsu saziedotie līdzekļi tērēti netika, tad neiztērēti palika vēl 55 lati.

Šī talka ir pierādījums tam, ka, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, iedzīvotāji spēj sadarboties, ja vien ir zināms precīzs mērķis un ir viens vai vairāki cilvēki, kuri uzņemas koordinēšanas darbus. Šajā gadījumā galvenie iniciatori bija šobrīd neliela domubiedru grupiņa „Cēsu forums”.

Viena no tās dalībniecēm Evija ar sponsoru palīdzību, kuri arī atbalstīja bērnu rotaļu laukuma atjaunošanu, bija sarūpējusi gardu pārsteigumu:

  • kliņģeri,
  • dabas veltes (Džordžs Veldre no “Āraišu siltumnīcas”),
  • spaini ar jogurtu (Jana Velvele no “Straupes piena”)

Vēlamies pateikties arī būvmateriālu veikalam „Cēsu “K-rautai”" un Mārtiņam personīgi par pirkumiem piemēroto atlaidi. Tāpat novērtējam arī Vidzemes avīzes “Birža” informatīvo atbalstu.

Jaunieši brīvo laiku labprāt pavadītu, spēlējot volejbolu, taču smilšu laukuma izbūve pirmām kārtām būs atkarīga no pašu jauniešu uzņēmības un aktivitātes…


Rotaļu laukums pirms darbu veikšanas:


Rotaļu laukums pēc darbu veikšanas:


I.Verners un E.Streiča
Foto – Akmens ielas iedzīvotāja


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.