Gustavs le Bons: ‘Pūļa psiholoģija’

Grāmata par masu vadību, ieteicama katram, kurš vēlas izprast masu vadības un manipulācijas pamatprincipus. Īpaši aktuāla tā ir šobrīd – priekšvēlēšanu aģitācijas laikā, jo paredzams, ka centieni ietekmēt masu apziņu kārtējo reizi sitīs augstu vilni.
(saite lejuplādēšanai norādīta ‘GramatasElektroniski‘; .pdf; 0.5MB)


 • Man neidodas lejupladet, kad uzspiezu download, paradas balta lapa un nekas nenotiek.

 • Man viss izdevās

 • Sistēma kontrolē visus tikmēr, kamēr visi uzvedas, dzīvo, rīkojas vienādi, paredzami. Tiklīdz katrs kļūst savādāks…
  ———–
  Sās ar šo – raksti Es visur ar lielo burtu.
  ================
  Baidies brīvības, tā ir spējīga sa…
  http://www.youtube.com/watch?v=2OuVmTP2aoE&feature=player_embedded
  ====
  :)

 • Ariadnei
  Noklikšķini uz saites ‘Visu grāmatu saraksts’ un tad peles labo pugu uz katras interesējošās grāmatas URL jaunajā lapā un “Save link as…”

  Kas attiecas uz sistēmas kontroli – tak neļaujiet tai sevi ietekmēt un pats galvenais – sargiet no tā jauno paaudzi. Pirms gadiem 5 kādā diskusiju vietnē parādījās visai interesants tipāžs, kas sevi dēvēja par ‘Elite family insider’. Sekoja interesanta un saturīga diskusija, kas vēlāk kļuva par interneta leģendu un dučiem entuziastu mēģināja to visi atdarināt. Vai tas patiešām bija kāds civēces ‘uzrauga’ mēģinājums sniegt mums informāciju vai samērā erudīta cilvēka filoziofiskas pārdomas, to uzzināt nav iespējams. Katrs pats var sameklēt šo tekstu pēc augšminētajiem atslēgvārdiem un palasīties. Ir arī krievu tulkojums.
  Kādēļ es šeit pieminu šo lietu? Tādēļ, ka šajā tekstā bija precīzi norādīti ārējie faktori, ar kādiem sistēma iedarbojas uz indivīdu. Precīzi neatceros, bet tur bija 6 vai 7 punkti un kā galvenie, protams, bija norādīti masu mediji, (pop)kultūra, pārtika, medikamenti. Tā kā katrs varam izvērtēt – ko mums vajag un ko ne. Ar laiku izvairīšanās no nevēlamā jau sāks notikt automātiski.

 • Nomali,
  Lielas sabiedrības masas kontrolei pilnībā pietiek, ja pielieto jeb cilvēkos izraisa:
  – Bailes,
  – Naidu,
  – Alkatību, mantkārību
  – Lepnumu
  – Aklu uzticēšanos
  ———–
  Medikamenti, pārtika – tie ir tikai instrumenti, lai izraisītu vajadzīgās emocijas.

 • pēc maniem novērojumiem cilvēks ir visai slinka būtne, bet to nesaku es, to saka cilvēks par sevi. Bioķīmiski procesi. Es tikai novēroju ko citi saka.

  Attiecībā uz kaut ko konkrētu, nevarētu teikt, ka darbojas kaut kāds viens
  Ja pabraukā un apskatās, kas apkārt notiek, tad var secināt, ka katrā vietā, katrā stundā ir sava pievāte un katrs grib savu biznesu, meklēt tam attiecīgu pauguru lai sašņauktos.(to es tā tēlaini)> Mūsu sabiedrība sastāv no lauskām (kultūras) + psihiskas reakcijas – uz jebko

 • Ja man vajadzētu šo sistēmu attēlot, tad es to attēlot lūk šādi – iedomājieties kaut kādu piepūstu priekšmetu (arī liels prezervatīvs noder), un stādieties priekšā, ka no tā rēgojas ārā asakas, kauli, karogi un jebkāda cita `pravietiska` satura garoza. Būtībā tā ir sen caura, un nesaturīga, kā tāds sacaurumots urīnpūslis

 • ‘Elite family insider’ –
  http://www.scribd.com/doc/403303/The-Revelations-of-an-Elite-Family-Insider-2005 izlasīju. Paldies, Normali! Interesanti. Pārdomu raisīšanai iesakāms. Jāsaka, ka tāpat kā jebkuru citu informāciju, “Insaidera” rakstīto jāvērtē kritiski, jo
  - būtībā tas viss tik tiešām var būt vienkārši “erudīta cilvēka filoziofiskas pārdomas”, kuras līdz ar to var ietvert kļūdas un nepatiesības
  - daudzas minētās lietas gluži vienkārši nav pārbaudāmas/pierādāmas (nevienam apgalvojumam par it kā vēsturiskiem faktiem nav atsauču). Daudz kas skan kā teorija, kādas lasāmas arī citu autoru darbos
  - daži izteikumi ir stipri apšaubāmi, piem., par to, kādēļ bērns piedzimstot raud.
  - uzmanīgu dara arī fakts, ka viņš ēd gaļu. Cienot daudzu cilvēku, kuri uzsākuši iet “garīgās izaugsmes ceļu”, izvēli neēst gaļu (dažkārt arī nepatērēt jebkurus produktus, kas nākuši no dzīvnieku pasaules) un ieklausoties viņu apsvērumos, un starp šiem cilvēkiem ir daudzas pasaulē zināmas personas, kas tiek uzskatītas par dižākajiem civilizācijas Skolotājiem, nevaru apgalvot, ka viņi visi būtu muļķi. Katrā ziņā pieļauju, ka viņi ir sapratuši kaut ko vairāk par mani.

  Manuprāt, būtu derīgi no viņa rakstītā izveidot tādu kā konspektu un/vai spilgtāko citātu apkopojumu latviešu valodā. Vai kāds to varētu uzņemties veikt?

 • Pūli jau būs viegli iespaidot, jo lielākā, krietni lielākā daļa ir mācījusies padomju laikos un tadjau cilvēkiem mācīja domāt ”fragmentāri” . Tur jau tā lieta,ka cilvēks nemāk uztvert visu kopainu. Viņš redz pa daļām. Piemēram, Šlesera 50 000 darbavietas, Šķēles 1000 Ls katram bērnam, bet kopumā, kur tiks nauda ņemta, kā to paveiks viņš neaizdomājas. Tur jāmaina izglītības sistēma, kas ir haotiska un neefektīva. Koķe jau tāpēc to cenšas tik ļoti saglabāt. Piemēram, Latvijas Nacionālajā skolotāju savienības konferencē, tika uzaicinātas vairākas augstas amatpersonas, un Koķe viņām tika draudējusi un teikusi neiet uz šo konerenci. Haosā vieglāk gūt sev labumu.

 • >ArmandamK
  Pūli jau būs viegli iespaidot, jo lielākā, krietni lielākā daļa ir mācījusies padomju laikos un tadjau cilvēkiem mācīja domāt ”fragmentāri” .
  ————————————————————
  Atļaušos nepiekrist. Tas ir bijis un būs no katra cilvēka atkarīgs, vai viņam būs vai nebūs. Diemžēl tāds trūkums cērtas acīs, pat no lielo pasaules politiķu uzskata.
  Diemžēl dzīvojam eiforijā, ka negribas redzēt neko citu, kā tikai to ko var pakampt.
  Tāpat nav skaidrs kas tas par haosu?
  Es teiktu vienkārši totāls bardaks, vai tā ir Ķīna, ASV Krievija vai cita valsts. Ilūzija.

 • Te interesants atstāsts par izglītības iznīcināšanu, kurā var atrast idejas, kas jau būs kaut kur citur dzirdētas un redzētas, priekšlikumus un iespējamus risinājumus. Pirmās minūtes ir vairāk par pasaules kariem.
  http://www.youtube.com/watch?v=6_R4ZOzr-f4&playnext_from=TL&videos=DWS8n-gDBAk&feature=sub

 • Ar Insideru sanāca iepriekš iepazīties. Kārtējā prāta indēšanas deva caur “gudrību”.
  “Bet čūska bija visviltīgākā no visiem lauku zvēriem, ko Dievs Tas Kungs bija radījis.”
  Insider: I have to make clear that The Christ has nothing to do with Jesus of Nazareth, that part was later
  fabricated.
  Mhm, ja nezin Bībeli un tās vēsturisko pētījumu un kā kopā Vecā Derība iet ar Jauno, tad šādi meli uz prasto cilvēciņu efektīvi nostrādā. Izmantojās vecais okultisma princips, ka ir “slepenās zinības”, kas liek justies cilvēkam kā izredzētam, ka “būsiet kā Dievs zinādami labu un ļaunu”. Te tipiskā čūskas pozīcija – saskaldīt vienu lietu divās dažādās, lai jauktu galvu.
  Insider: I can tell you who the 4 individuals were who wrote the Hebrew old testament and the exact date,
  if it suited me.
  Same about your new testament which was gathered by 6 people from 2 different areas.
  Relikts: visi zinātnieki, kas pēta Bībeles manuskriptu vēsturi un bībelisko notikumu arheoloģiju ir uz citas planētas, kur radīta ilūzija par to visu un viņi tajā ilūzijā rakājās.
  Un tad vēl tā pārākuma apziņa, kas ož no viņa “if it suited me” – lieliski slēpt argumentus, kuru nav.
  Insider: Muhammed was like Jesus, Mozes, Abraham, Buddha, a human who was lead to believe he was a
  knower, or like mentioned earlier “master of the game”.
  Relikts: Tipiska New Age sinkrētiskā pieeja, kas darbojās teosofijā no kurienes New Age nācis – salikt vienu otru izslēdzošo reliģiju kopā un likt dažādo būtību pārstāvjus vienā putrā, uzspļaujot tam, ka tas nav iespējams nepārkāpjot katras reliģijas iekšējo būtību.
  Insider: Yes, but Christ did not descend into the body of a human called Jesus of Nazareth, 2014 years
  ago on March 20th, almost 2 hours before sunrise (which is the secret time of birth of your “son
  of god”).
  The Christ (which has a different “real” name but I will use this name here) appeared once, just
  once, and this was in another era, not even close to our era where Jesus of Nazareth also lived in.
  Relikts: šeit atkal parādās, ka viņš ir New Age idejas nesējs ar savu nošķelšanu, ka ir Kristus ir kas cits, bet ne Jēzus.
  A major idea in New Age thinking is that of the “Christ Consciousness.” In other words, Christ is an office rather than an individual, such as Jesus, whom Christians know to be THE CHRIST. This idea of “Christ Consciousness” asserts that Jesus was not the only Christ, but that He equipped Himself to receive the “Christ Consciousness” (i.e., He was a great “spiritual master” who attained Christ Consciousness), as supposedly also did Buddha, Krishna, and Mohammed. [This is an old occult Gnostic teaching which stems from the ancient Babylonian mystery religions. New Agers also reinvent the historical Jesus by claiming that he spent 18 years in India (during His "silent years") absorbing Hinduism and the teachings of Buddha.] New Agers believe that Jesus received the Christ Consciousness at His baptism, and that it left Him at His crucifixion.
  no http://www.rapidnet.com/~jbeard/bdm/Cults/newage.htm
  Jāņa 1.vēstule 4
  1 Mīļie, neticiet katram garam, bet pārbaudiet garus, vai viņi ir no Dieva, jo daudz viltus pravieši ir izgājuši pasaulē.
  2 No tā atzīstiet Dieva Garu: ikviens gars, kas apliecina Jēzu Kristu miesā nākušu, ir no Dieva.
  3 Un ikviens gars, kas neapliecina Jēzu, nav no Dieva, tas ir antikrista gars, par ko jūs esat dzirdējuši, ka viņš nāks; tas jau tagad ir pasaulē.
  ———————-
  Viena no pamatlietām, kas caurauž 90% sazvērestību teoriju scēnas ir tās uzbrukumu Bībelei un Dievam un propogandēt New Age ideoloģiju – veidot antikristu no pašas sabiedrības, bet pravietojumi no Vecās Derības kā piepildījās Jaunajā tā Jaunās Derības piepildās tagad.
  Te pravietojums par New Age mācībām:
  1 Gars skaidri saka, ka vēlākos laikos daži atkritīs no ticības, pieķerdamies maldu gariem un dēmonu mācībām,
  2 padodamies melkuļu liekulīgajiem vārdiem, kam pašu sirdsapziņa ar kauna zīmi iededzināta.
  3 Tie aizliedz doties laulībā, pavēl atturēties no barības vielām, ko Dievs ir radījis, lai ticīgie un patiesības atzinēji saņemtu tās ar pateicību.
  Katrs Svētais moceklis ir kā paraksts klāt par evanģēlija patiesumu, te neliels saraksts ar viņiem:
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_martyrs

 • Grāmatu neesmu lasījis, bet nesen no vienas krievu grāmatas par sektu pētniecību pārtulkoju daļu priekš sava apkopojuma par harizmātiskajām sektām, kas var ar pielikt savu artavu pūļa psiholoģijas izpratnē:
  “Harizmātiskās sektas pilnībā nokļūst zem masu psiholoģijas izpētes sfēras tādas kā kopums ar noskaņojumiem, emocijām, reakcijām, sabiedrībā pieņemtiem arhetipiem un uzvedības modeļiem, kas atrodas iekš stihiski saradušām vai mākslīgi radītām tautas drūzmām. Masu psiholoģijas fenomens piesaistīja psihoanalītiķu uzmanību ar savu pārsteidzošo līdzību kādiem cilvēka neirotiskajiem pārdzīvojumiem un simptomiem. K.G. Jungs fašistu nākšanu pie varas Vācijā vērtēja kā masu psihozes paveidu, kas noved pie nozieguma; sektantu līdera personība nozīmē to pašu sektantiem, ko fīrera personība fašistiem.

  Pētot no psihoanalīzes viedokļa masu psiholoģijas problēmas, Zigmunds Freids izteica virkni ar auglīgām idejām un hipotēzēm.Viņš pievērsa uzmanību tam, ka masu psiholoģija – tā ir senākā cilvēku psiholoģija, ar saknēm pirmatnējā barā, un ka pūļa vadonis pārstāv pirmatnējā tēva tēlu, no kura masa baidās un kuram alkst pakļauties.
  Psihoanalīzes pamatlicējs atklāja svarīgus psiholoģiskos mehānismus cilvēka vispārējo paklausību barā. Sīkāk, viņš atzīmēja to faktu, ka cilvēks masā zaudē atbildību par izdarīto rīcību, kas nomainās ar spēka visatļautību un agresiju.
  Pie īpaša masu-psiholoģiskā paveida parādībām psihoanalīze liek “fašisma masu psiholoģiju”(V.Raiha termins). E. Fromms un V.Raihs izskatīja fašismu ne tik kā politisku, cik īpašu masu-psiholoģisku fenomenu, kas radies rezultātā masas nespējai uz brīvību, “bēgšana no brīvības”. Viņu izteiktie apgalvojumi par cilvēku masas bailēm no brīvības un atbildības, viņas pataloģiskajām bailēm to priekšā, pakļaušanās vadonim, spēcīgai personībai, bija piepūsti ar freidisko paradigmu par masā notiekošo psihiskās regresijas darbību uz daudz agrāriem cilvēku sabiedrības pakāpieniem.”

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.