Vēstule no Neo

Lielākā Latvijas problēma ir sabiedrības apātija un pasivitāte, samierināšanās ar to, kas notika un notiek Latvijā. Vēl traģiskāk ir tas, ka cilvēki vairs netic, ka viņi var kaut ko mainīt uz labo pusi. Ļoti daudzi ir vīlušies, un viņiem ir kļuvusi vienaldzīga Latvijas kā valsts nākotne. No vienas puses, cilvēki pašlaik ir aizņemti ar izdzīvošanas problēmu risināšanu, kad tāda abstrakta valsts nākotne liekas mazsvarīga. Bet, no otras puses, krīze nevar būt attaisnojums – līdzīgi bija arī treknajos gados, tikai tad priekšplānā bija citas problēmas un intereses. Un tad rodas jautājums: kādu valsti mēs ar šādu nevērīgu attieksmi esam sev uzcēluši un kādu atstāsim nākamajām paaudzēm?

Latvijas nākotne man rādās drūmās krāsās, ja politiķi un valsts pārvalde nesāks domāt un, galvenais, rīkoties valstiski, nevis šauru partijas vai biznesa interešu vadīti kā līdz šim. Neticu, ka tas var notikt pats no sevis, jo pārāk ilgi viņi ir „vārījušies savā sulā”, pazaudējot saikni ar realitāti un parasto tautu. Ir nepieciešama aktīva rīcība un stiprs stimuls no sabiedrības puses, lai pie varas esošie valstoņi vai nu paši mainītos, vai arī dotu vietu jauniem valstsvīriem. Diemžēl līdzšinējā vēsture rāda, ka latvietis labāk pasēdēs mājās pie televizora un paburkšķēs, uzrakstīs kādu niknu komentāru internetā par kārtējām nejēdzībām un netaisnību, bet aktīvākai darbībai tā arī nesaņemsies. Ar atrunu „Ko tad nu es?” vai „Es jau tāpat neko nevaru ietekmēt”. Ja tā domās liela daļa no mums, tad Latvija no purva āra netiks.

Te iederēsies pamācošs stāts par attieksmi un drosmi karalaukā. Visi guļ ierakumos, un tūlīt tiks dots signāls, ka jālec no ierakumiem ārā un jādodas kaujā. Katrs pie sevis izrēķina, ka viņam vislabāk būtu neskriet pirmajam, bet no ierakumiem izlēkt pēc iespējas pēdējam – jo tad ir lielākas iespējas palikt dzīvam. Un galu galā – viens karavīrs jau tāpat kaujas iznākumu neizšķirs, vai ne? Lai tie citi karo, es labāk pasēdēšu ierakumos. Tad nu, atskanot signālam, visi turpina tupēt ierakumos, nikni skatoties uz apkārtējiem – kāpēc gan tie neklausa signālam un nedodas kaujā, maitas tādi, par dzimtenes aizstāvēšanu nemaz nedomā! Kāds ir rezultāts šādai rīcībai, kad visi domā tikai par savu ādu? Pie ierakumiem pienāk ienaidnieks un ielaiž lodi pieliektajās galvās. Kauja zaudēta. Tā nu arī vidusmēra latvietis šobrīd sēž un gaida, un purpina, ka neviens neko nedara, lai valstī būtu labāk, bet pats nav par mata tiesu labāks.

Daži gaida kaut kādu Laimes lāci, kas atnāks un visu izdarīs, kamēr viņi no malas varēs mierīgi noskatīsies, rokas klēpī salikuši. Diemžēl šie cilvēki ir jāsarūgtina – Laimes lācis nenāks, pašiem vien būs viss jādara, ja gribēsies sasniegt pozitīvu rezultātu. Vienīgie, kas parasti atnāk paši, ir savtīgi pašlabuma meklētāji. Bet tādi cilvēki neko labu valstij un tās iedzīvotājiem līdz šim nav sagādājuši un arī nākotnē nesagādās.

Kas ir tas, kas vidusmēra latvieti (lai gan mēs sevi par tādu katrs atsevišķi neuzskatām) var pamudināt aktīvākai rīcībai? Mūslaiku vēsture pierādījusi, ka tā nav ekonomiskā krīze un arī bads tas nav. Latvietis klusi badojas, bet ar mēslu dakšām uz Rīgu (lasi – valdību) neiet. Iekustināt var tikai klaja netaisnība – tātad nevis tas, ka pašam nav ko ēst, bet gan tas brīdis, kad sirds „apskrienas” par kādu politisku nelietību vai netaisnību. Kā savulaik cēlās Loskutovu aizstāvēt. Un netaisnībai jābūt skaidri un vienkārši ieraugāmai – citādi latvietis nav ar mieru. Lielās amatpersonu algas vidējais latvietis par tādu netaisnību laikam neuzskata. No vienas puses, vidējais latvietis ir gan skaudīgs un citu lielās algas tam nepatīk, no otras puses, latvietis laikam uzskata, ka visos laikos šitā ir bijis – gan pie kungiem, gan biedriem, gan tagad.

4ATA necīnās PRET bagātajiem. 4ATA cīnās PAR taisnīgu un vienlīdzīgu attieksmi pret visiem. Tā ir ļoti būtiska atšķirība. 4ATA nav pret lielām algām kā tādām. Tiek publicēti pilni algu saraksti, lai jebkurš varētu novērtēt, vai „jostu savilkšana” ir notikusi taisnīgi, lai parādītu valdošo jucekli un panāktu caurspīdīgas un godīgas sistēmas ieviešanu. Algas, kuras tagad dažās valsts iestādēs un kapitālsabiedrībās ir kļuvušas publiski zināmas, – pēc savas būtības jau nav nekāds noslēpums. Demokrātiskā valstī tam visam būtu jābūt zināmam arī bez tādiem aktīvistiem kā Neo un 4ATA.

Publiskajā telpā man ir vaicājuši, kāpēc netiek publiskotas algas ar visiem vārdiem un uzvārdiem – tā jau tos valsts izzadzējus, pret kuriem esmu solījies cīnīties, nemaz nevar atpazīt. Ja nosauktu vārdus – vai kas mainītos? Vai otrā dienā šos cilvēkus neviens vairs nesveicinātu un pārdevējas veikalā neapkalpotu?

Valsts galveno amatpersonu reakcija, precīzāk tās trūkums, ļauj izdarīt nepatīkamus secinājumus. Viņiem ar pirkstu tiek parādītas konkrētas problēmas, bet atbilde labākajā gadījumā ir „bez komentāriem”. Dombrovska kungam, protams, ir taisnība, ka viņam ir pieejams daudz plašāks datu apjoms. Bet kāpēc tas netiek izmantots reālai analīzei? Slinkums? Bailes? Nolaidība? Varbūt tas ir kārtējais apliecinājums, ka galva ir sapuvusi un tā ir sistēmiska lieta? Varbūt augšā visi pēc būtības ir vienādi, neskatoties uz piederību konkrētai partijai? Varbūt tas ir arī iemesls, kāpēc tik grūti partijām iet sarunās ar sociālajiem partneriem – viņi pieraduši citus ignorēt un paši visu nolemt?

Protams, viens cilvēks, pat viena neliela armija kā 4ATA nav karotāji. Neo un 4ATA var rādīt piemēru, ka nedrīkst atmest cerības kaut ko mainīt uz labu, nedrīkst padoties, aktīvi jārīkojas. Diemžēl ne vienmēr tas, kas ir likumīgi, ir taisnīgi, un ne vienmēr tas, kas ir taisnīgi, ir likumīgi.

Savas pārdomas es gribētu nobeigt ar retorisku jautājumu politiskajai elitei: vai viņi ir domājuši, kas var notikt, ja viņi ar savu vienaldzību, citu ignorēšanu un neprātīgu kampšanu būs pat pēdējam pacifistam pierādījuši, ka ar nevardarbīgām metodēm esošo sistēmu nevar pārveidot? Vai tiešam viņi grib pierādīt, ka Latvijas iedzīvotāju pacietības mērs ir bezgalīgs?


(Publicēta žurnāla “Klubs” maija numurā un www.klubs.lv)

Pārpublicēts no tinypaste.com

Iesūtīja Aigars Brūvelis


 • Ir tāds labs teiciens: “Viņi ir aizmirsuši, kādēļ viņi tur ir ielikti.”.

 • Nu šito vēstuli diez vai ir rakstījis Ilmārs. Te ir žurnālista spalva sajūtama :)

 • Raksts labs, uzsver svarīgākās problēmas, kas ir tieši sabiedrībā. Vienīgi tas Loskutova piemērs nu gan kaut kā garām. Atradis gan “klajo netaisnību”. :(

 • Autors saka, ka partijas aizmirsušas kā veidot dialogu ar sociālajiem partneriem. Es domāju, ka ne tikai partijas to aizmirsušas, bet arī sabiedrība kopumā tam nav spējīga. Jau divdesmit gadi pagājuši, bet es tā arī neredzu, ka veidotos normāls dialogs starp darba devējiem un ņēmējiem privātā sektorā.
  Pilnībā piekrītu Neo izteiktajai līdzībai par karavīriem ierakumos. Ja visupirms darbinieki spētu apvienoties arodbiedrībās, tad nebūtu iespējama situācija, ka darba devēji maksā aplokšņu algas. “Treknajos gados” VID spēja ieksēt līdz 45% no visas nodokļu masas. Kur paklika pārējie ieņēmumi? Ēnu ekonomikā? Nu labi pieņemsim ēnu veidotu 10%, bet tā nebija.
  Vairākums nodokļu maksātāju bija valsts institūcijās nodarbināto. Tur nevarēja nodokļus noslēpt, toties nemitīgi vadība atļāvās celt algas.
  Faktiski ministru prezidentam un finansu ministram vajadzētu demisionēt, ja nevarēja ieviest valsts institūcijās “jostu pievilkšanu”krīzes periodā. Bet tā nenotika.
  Vidusmēra latvietis būdams ierēdnis un valsts institūcijā nodarbinātais dakšas rokās neņems. Laukos palikuši veci cilvēki, kas nespēj vairs dakšas pacelt. Tāpēc vara arī ir tik mierīga.
  Kārtējo reizi domāju, ka tiek gatavots slazds vēlētājiem, lai rudens scenārijs, kas jau šobrīd tiek prezentēts, ievilinātu sabiedrību lamatās.

 • “Diemžēl ne vienmēr tas, kas ir likumīgi, ir taisnīgi, un ne vienmēr tas, kas ir taisnīgi, ir likumīgi.” ( Ilmārs )

  Dzīves pieredze liek paplašināt šo atziņu. Ne vienmēr tas, kas ir likumīgs, liekas taisnīgi vairākumam, un, diemžēl, ne vienmēr tas, kas būtu taisnīgi vairākumam, ir likumīgs.

  Taisnīguma kritērijs var būt tikai sabiedrības vairākuma griba. Nav cita kritērija, jo cits kritērijs pats nebūtu taisnīgs.

  Partokrātija Latvijā ir absolūta netaisnība, bet skaitās likumīga, jo pati partokrātija savu rīcību par tādu ir noteikusi ar Saeimas vēlēšanu likumu, ar Saeimas Kārtības rulli.. pat pretēji Pamatlikumam – Satversmei.

  Tas, ka izrēķināšanās ar partokrātijas iedibinātās sistēmas kritizētājiem pašreiz ir it kā likumīga, savā būtībā ir netaisnīga, jo nav likumīga pēc vairākuma gribas, jo valdošās partijas vēlēšanās nav ieguvušas vēlētāju vairākuma pilnvarojumu, un to neprasa Saeimas vēlēšanu likums, pat ierobežo to ar 5% barjeru pretēji Satversmes normai par proporcionālām vēlēšanām.

  Ilmār, paldies par labi gribēto un labi darīto ! Ir jau bijuši un ir arī tādi, kas metas pirmie ārā no ierakumiem, ja jāaizstāv sava Tēvzeme. Iesaku būt uzmanīgam ar savu izturēšanos, būt apdomīgam, lieki nesmaidīt, neizplūst garās runās, sacīt tikai apdomāto un būtisko, runāt loģiski. Kāpēc? Ir pieredze no komunistu režīma laikiem – tevi vienkārši novēro psihiatri un pakalpīgi varai secina, ka tu esi “debilitis mentis”, “plānprātiņš”. Par tādu var pataisīt jebkuru, pat no vienas frāzes, pasludina un birka ir piekarināta uz visu mūžu, to nevar noņemt neviena komisija, jo ļaudīm ir tieksme secināt – ja jau psihiatri tā lēma, tad jau ne bez pamata, traks jau viņš ir, re, kā smejas, normāls jau nu nav… Un tad ir vakars gan idejai, gan paša dzīvei.

  Tas tāds draudzīgs padoms. Izmeklētājiem patīk tādi, kas pļāpā un iegāž citus. Tādi ir kā kamoli, no kuriem var notīt visu informāciju, pat tādu, kādu viņi nav gaidījuši. Mazāk runāt, vairāk darīt. Liekas to Jūs, Ilmār, protat.

 • 4ATA necīnās PRET bagātajiem. 4ATA cīnās PAR taisnīgu un vienlīdzīgu attieksmi pret visiem. Tā ir ļoti būtiska atšķirība. 4ATA nav pret lielām algām kā tādām?

  Kaut kas ,man te neklapē.

  Ja NEO ir tik inteleģents ,cik saka ,tad viņš ,noteikti zin un saprot ,enerģijas [lasi naudas] nezūdāmības likumu.
  Ja slēgtā telpā Latvija ,kādai ,milzīgai,priviliģētai grupai ir ļoti ,ļoti vairāk? Tad pilnīgi noteikti ,vēl kādai vēl lielākai daļai būs daudz ,daudz mazāk.
  Jā uz Robinu Hood ,tiešām nevelk. Bet, uz ko tad?

 • Man gan liekas, ka tas neo nav īpaši gudrs. Tādu “traci” sacēla – un??
  Ja tā padomā ko viņš izdarīja?? – NEKO
  ja kādam ko jaunu pavēstīja – tad man žēl to cilvēku

 • Arī taisnība. Vai tad cilvēki iepriekš nezināja, ka to iestāžu priekšnieki saņem fantastikas, viņu devumam neatbilstošas algas, prēmijas, un visādas piemaksas + ienākumus no amatiem citu uzņēmumu padomēs, kas vispār neparādās neo sarakstos?
  Zināja. Un iepriekš pat bija konkrēti analītiski žurnālistu raksti, kuros nosaukti konkrēti uzvārdi, analizētas gada ienākumu deklarācijas utt.
  Tā ka, neatkarīgi no Neo nodomiem un vēlmēm, šis gadījums parāda, kā ne no kā var uzpūst nacionāla mēroga sensāciju. Un varbūt šo sensāciju pēc tam izmantot cilvēku muļķošanai vēlēšanās.
  Tagad jau ir tā, ka runā it kā par Neo, bet visur priekšplānā redzams Loskutovs. Loskutovs arī nosaka, ko un kā drīkst teikt, lai to varētu vai nevarētu izmantot iespējamā tiesas procesā (ir taču krimināllieta ierosināta). Par to liecina arī it kā neo preses konference, kurā viņu bieži pārtrauc un gari kaut ko skaidro Loskutovs. Skat TVNET.
  Un Loskutovs nav nekāda neitrāla persona, bet arī līdzīgā veidā uzpūsta “zvaigzne” – Vienotības zvaigzne.

 • http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=56419&id=100001025451513

 • Neko svarīgu Neo neesot paveicis. Loskutovs necienījams. Vai ta` ļaudis nezināja, ko dara bosi ar naudu? Utt. Vai tie nav skauģu secinājumi? Bet ko jūs paši esat paveikuši Latvijas labā? Kaut vai to mazumiņu, ko paveica Loskutovs pret partijnieku mafiju, kad tautas partijai nācās ar varu noņemt Loskutovu no amata, necienīgi un tautas nicinātā veidā. Ilmārs un Ilze paveica neticamo šīs diktatūras apstākļos, kas līdzinās jau totalitārajam režīmam. Lūk, kaut vai šī smieklīgi skrupulozā izmeklēšana tautai parāda, cik lielā mērā režīmam rūp savējo aizstāvēšana, bet nevis patiesība par izšķērdēšanas autoriem, nevis ir vai nav noziegums izdarīts. Kaut vairāk būtu tādu neo – reālu darbu darītāju pret Latvijas izpostītājiem! Bet ir tikai gara spriedelēšana par to, ko tauta kopumā jau zina, it kā gatavošanās ko darīt, bet rezultāta nav, jo iets tiek tikai lēnīgā mierā, bet ne organizatoriskā tempā, ko darīt jau tūlīt, jau līdz rudenī tauta atkal vēlēs tos pašus un tādus pašus pēc tā paša vēlēšanu likuma un sistēmas. Neizlēmība, nogaidīšana, bailes, racionālo resursu trūkums.. ir tā nelaime, kas novedusi mūs nabadzībā un morālā pagrimumā blakus tai nelaimei, ko sagādājusi partokrātija, kas pieļauta ar to pirmo šeit nosaukto nelaimi. Ja nebūtu pirmās nelaimes ( malā stāvēšanas) , tad otrās nelaimes (partokrātijas) mums nebūtu.

 • Pilnībā pievienojos PL. Tukšmuldētāji pat mazāko lietiņu darītājus nonicina. Tukšmuldētāji no visas sirds un dvēseles ienīdīs tos, kuri dara lielus darbus.

 • Skaisti Tavi vārdi un varbūt cēli Tavi nodomi, PL. Un stiprs Tavs patoss. Ja to liktu īstajā vietā un lietā.
  Es pieļauju, ka Ilmāram un Ilzei bija cēli nodomi, tāpēc par neo neizteicos kategoriski. Neatkarīgi no faktiskajiem rezultātiem, reizēm tādām akcijām tiešām var būt liela nozīme.
  Bet ja Tu to tik kategoriski savieno ar Loskutovu, tad atvaino – Loskutovs IR partijnieku mafija!

 • Un nevajag tik traki pārspīlēt, PL. Lai vai kas, bet diktatūras šeit pagaidām vēl nav. Nav vajadzības, jo visi taču sadarbojas brīvprātīgi.

 • Tādi pārspīlējumi varbūt neparādītos, ja forums būtu atklāts, bez tiem anonīmiķiem, kas var bezatbildīgi muldēt, ko vien iedomājas, slēpjoties anonimitātē.
  Es jau tūlīt to pamanīju, tikai neko neteicu, bet ir jau tā, ka TF kopš tās komentāru pievienošanas kārtības maiņas ir kļuvis vēl anonīmāks nekā agrāk. Es, piemēram, mēģināju reģistrēties ar savu vārdu un uzvārdu, bet sistēma to neļāva, tā nepazīst latviešu burtus. Manā gadījumā es nevarēju reģistrēties arī ar lietotājvārdu, kas sastāv no diviem vārdiem (nezinu, kā Ivo tas izdevās). Nācās reģistrēties vienā vārdā, izmantojot _ zīmi. Līdz ar to TF tagad ir tikai pāris atpazīstamu komentētāju. Un pamazām atgriežas tie “cīnītāji pret fašismu”, kuri kādu laiku TF boikotēja.
  Negribētu, lai šo manu atkāpi kāds uztvertu kā pretenzijas. Tikai – re, – tie skaļie un kategoriskie vārdi kaut kā nesaderas ar teicēju anonimitāti. Ja jau viņi tādi konsekventi darbības un varonības aizstāvji, tad lai vismaz nekautrējas runāt savā vārdā, nevis anonīmi. Runāt savā vārdā jau ir pirmais solis uz drosmīgu pilsonisko pozīciju.

 • Jāni,
  - administratoru vidē, nospied ‘Profile’ (labajā augšējā pusē)
  - ‘Display name publicly as’ izvēlies Jānis Kučinskis

 • Nedaudz paskaidrošu: (iepriekš uzsveru – man nav nekas personīgs pret tiem cilvēkiem, vienkārši man tāds niķis no kā nevaru tikt vaļā – domāt kritiski):
  PL izsaka pārmetumus – redz negatīvi vēršos pret loskutovu un ilmāru, redz vai ko esmu paveicis latvijas labā utt.
  1) Mans domu – loskutovs bija KNAB vadītājs – ko viņš paveica. mani neinteresē ko viņš darīja mani interesē KĀDS IR REZULTĀTS?? labi ierosināta lieta pret partijām – un?? kāds rezultāts?? VAI NESANĀK TĀ – ja tās lietas netiktu ierosinātas – tad jau pret pašu loskutovu būtu jāierosina lieta – jo tas ir viņa pienākums, NEVIS varoņdarbs
  2) tagad loskutovs ir pievienojies kangariem (precizējot SCP bijušajiem TP, tiem pašiem kas pusgadu nodarbojās ar JL politikas kritizēšanu, labs teātris, toties tagad vienoti), Latvijas Republikas ienaidniekiem, tiem pašiem kas viņa atlaišanas epopeju izmantoja vienīgi savu savtīgu mērķu īstenošanai
  3) ņemot vērā visu iepriekšējo nav brīnums kāpēc viņa advokāts ir loskutovs, tas pats gājiens no TIEM pašiem cilvēkiem
  4) Ja loskutovs tiks valdībā (piemēram par ministru), kāda ir varbūtība ka arī tur tiks nozagta nauda???
  5) protams labāk lai tāds neo ir nekā nav (un protams man ir nēērti kautko bilst pret viņu, jo vienmēr atrodās kāds kas par to “piekakās” uz galvas), tomēr kad es izvērtēju rezultātus tad secinu ja visi izdarītu “tādus lielos darbus” ar tādiem rezultātiem – TAD MĒS NEKAD NEKUR uz priekšu netiksim
  6) vai faktiski nesanāk ka tie kas apcietina neo TAGAD TAISĀS viņu arī aizstāvēt?? šajā sakarā ļoti skaisti izteicās svētdien 7 ziņu raidījumā (pa tv5) lembergs
  -
  un tātad man rodas 2 jautājumi:
  1. par ko man cienīt loskutovu??
  2. ko tieši ir paveicis neo??

 • Neo darbībai būtu pozitīva un paliekoša nozīme, ja tā uz aktīvu un mērķtiecīgu darbību iedvesmotu plašāku sabiedrību, ja neo akcija kalpotu kā impulss kaut kam plašākam.
  Ja neskaita piketu neo aizstāvībai, pagaidām nekāda sakustēšanās sabiedrībā nav novērota.
  Taču varbūt ir pāragri vērtēt.

 • Neo atklāja to, ko slēpj tie, kam ir vara. Tā teikt pieķēra mazuļus melos jeb noklusēšanā (tie paši meli vien ir). Tagad bumba ir Tautas pusē – ko viņa darīs ar šo informāciju.
  =======
  TF komentētāji daļēji pierāda, ka nekas netiks darīts – vienīgi apriets, noniecināts, izsmiets, izķengāts cilvēciņš Neo.

 • Algas (sociālā netaisnība) ir tikai viens no sistēmas aspektiem, turklāt ne galvenais, un ir visai relatīvs. Un kurš gan pirms neo nezināja, ka vara melo?
  Neo ir sensācija tikai miroņu valstī. Ko darīs tie, kas uz šo “sensāciju” uzķērās? – rudenī balsos par Loskutovu, tātad par Vienotību. Nu varbūt daži balsos arī par citiem manipulatoriem, kuri būs uzkačājuši un iejūguši neo faktoru.
  Tikpat labi var apgalvot, ka neo, kairinot negatīvo emociju skaudību, ir tikai centies novērst cilvēku uzmanību no daudz būtiskākām šīs necilvēciskās sistēmas izpausmēm.
  Ja neo ir tik spēcīgi aizķēris tieši Tevi un Tevi satrauc TF komentētāju “cinisms”, tad ej uz ielas un kliedz:
  “Viņi mums meloja, viņi saņem lielas algas!”
  To Tu, protams, nedarīsi, jo Tev ir daudz pieticīgāks mērķis: duļķot ūdeņus tepat TF peļķē.

 • Te, var noklausīties audio formātā Neo preses konferencē notiekošo
  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/331108-neo_gribu_lai_mani_berni_un_mazberni_dzivo_normala_valsti
  ~ ~ ~
  Protams, slikti būs ja cilvēki padomās: Jābalso par partiju Vienotība jo partijas biedrs Loskutovs aizstāvēja mūsu tautas varoni Neo. Bet es ceru ka tauta tik muļķa nebūs un sapratīs kas ir kas.

 • Protams – vienotība ir miskaste.

 • Jāni, tu uzprasies uz ignorēšanu, jo kāp uz tā paša grābekļa nemitīgi – gumsti personīgos apvainojumos, personas aizskaršanā, indīgās piezīmēs par autoru nevis apskatāmo tēmu. Tā turpināt.

 • Vai tad neo un viņa akcija nav apskatāmā tēma? Atšķirībā no tavas “brīvās enerģijas”, ko tu tiešām iebāzi ne pēc tēmas.
  Labi, aigar, es jau vairāk par gadu saprotu, kas tu te esi. nav jēgas “dzisināt” muti.

 • Tad labi, ka saproti. Man prieks par tevi. Laba doma par mutes nedzesēšanu. Arī es tam pievienojos.

 • Un te Krautmaņa rakstiņš par Neo un Loskutovu:
  http://zinas.nra.lv/viedokli/maris-krautmanis-1/23474-neo-bez-aizstavja.htm

 • Valdība ar savu bezdarbību panāk tikai to, ka Valdība paliek kā maz vajadzīgs augonis un Valsts ar saviem iedzīvotājiem dzīvo atsevišķi. Tikai līdz tai apziņai kamēr Valsts iedzīvotāji nonāks? :D

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.