Par TautasForums.lv jaunas versijas izstrādi (papildināts ar 5. sapulces protokolu)

TautasForums.lv jaunās versijas izstrādes darba grupa ir apkopojusi idejas un uzsāk izstrādes darbus, kas tiek koordinēti augstā līmenī. Par to iespējams pārliecināties, ielūkojoties sapulču protokolos.

1. sapulces protokols (MS Word datne)
2. sapulces protokols (MS Word datne)
3. sapulces protokols (MS Word datne)
4. sapulces protokols (PDF datne)
5. sapulces protokols (PDF datne)


Darba grupa:

Mareks (galv. koordinators),
Kaspars (dizains),
Uldis (WordPress platformas konfigurēšana),
Ivars (idejas)
Roberts (tehniskais admins)
Ivo (dažādi jautājumi)

Ar šo ziņu vēlamies pavēstīt, ka TF darbība nav apsīkusi. Diennaktis mums visiem vienlīdz garas, un par darāmā trūkumu sūdzēties nevaram ;).

Visi, kuriem ir ar ko papildināt ideju sarakstu, esiet aicināti to darīt komentāru slejā. Pēc tehnisku jautājumu atrisināšanas liels darbs būs jāiegulda informācijas sakārtošanā atbilstoši jaunajai lapas versijai (pārstrukturizēšana, atslēgvārdu un saišu pievienošana u.c.). Ja jūtat, ka varat līdzēt, un darbs interneta vietņu satura vadības sistēmās nav svešs, sazinieties.


 • Dažas domas:
  Textads es izmēģināju un atmetu, jo tur ir pilnīgi nesaistošas reklāmas. Ja no 300-400 apmeklētājiem viens noklikšķina, tad jau to var uzlūkot par sasniegumu. Reāli 30 ls mēnesī no textads varētu dabūt ar kādiem 10 000 apmeklētājiem dienā, šķiet. Googles reklāmas arī neko īpaši daudz nedod uz mazu apmeklējumu (300-400 dienā), bet par textadu noteikti izdevīgākas.
  Logotips. Cilvēciņi nav slikti, tikai uzraksts jāpadara redzamāks. Fona bilde augšdaļā gan ir briesmīga. Aknu krāsā, – man atgādina hepatīta vakcīnas reklāmu.
  Es jau protams ieteiktu Joomla – tur ir n-tās reizes plašākas iespējas nekā wordpress vidē. Bet ja jau esat izlēmuši, tad to vairs nav vērts cilāt.

 • Ar TextAds, cik zinu, Uldis domāja pēc principa ko līdzīgu, bet tomēr ko citu..
  Dizains būs cits.
  No sākuma skatīsimies WordPresu. Valter, tu esi vienīgais augsta līmeņa Joomlas speciālists, ko zinu, bet pie tevis uzdrošinātos vērsties tikai tad, ja TF būtu kādi regulāri ienākumi, no kuriem tev varētu atlīdzināt. Nekādā gadījumā neizslēdzam, ka nākotnē TF varētu tikt darbināts uz pilnībā citas platformas. Vēlmes un vajadzības jāsamēro ar iespējām.

 • es gan sevi nesauktu par “augsta līmeņa Joomlas speciālistu”. Vienkārši esmu daudz maz iepraktizējies darbā ar šo SVS un visai labi saprotu, ko ar to var (un ko nevar) izdarīt.

 • Šeit var atrast salīdzinājumu: WordPress vs Joomla vs Drupal
  http://www.goodwebpractices.com/other/wordpress-vs-joomla-vs-drupal.html

  Laikam sanāk tā, ka vispirms jāzina mērķis, kas jāsasniedz, tad var izvēlēties līdzekļus tā sasniegšanai.

 • Daudz vērtīgas ziņas ir krievu valodā un dažreiz skumji ka tās šeit neparādās un nenonāk līdz lasītājiem.Par cik nosaukums tautasforums.lv rada priekšstatu ka šeit pulcējas tikai latvieši tad lai būtu arī iespēja ievietot ziņas, rakstus utt. krievu valodā, iesaku mainīt vietnes nosaukumu uz citu piemēram. – tautuforums.lv, vai daudz precīzāk, lai būtu skaidrs mērķis. Rodas priekšstats, kas te notiek tikai forums – saruna un viss. Būtu labi ja mērķis būtu derīgas ziņas izplatīt visiem cilvēkiem, ne tikai Latviešiem.

 • Ja cilvēks dzīvo Latvijā un nemāk latviešu valodu jeb uzsvērti to nelieto, tad tas ir impērisks šovinists, ar kuriem diez vai šīs vietnes veidotājiem un vairumam apmeklētāju būs kas kopīgs. Latvija ir latviešu valsts, kurā dzīvojošajiem cittautiešiem publiskajā telpā šodien – atšķirībā no okupācijas perioda – jālieto latviešu valoda. Sadarbība ar Latvijas pilsoņiem nelatviešiem vai citiem draudzīgi noskaņotiem cilvēkiem var veidoties tikai latviešu valodā, cienot latviešu kā pamatnācijas tiesības šajā zemē.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.