Latvijas izgudrotāju pieredze Starptautiskajās izstādēs.

VIDEO (YouTube; 07:58): pirmā Starptautiskā Izgudrotāju Diena 2008. gada februārī, Bangkokā, Taizemē. Video mērķis nav parādīt izstādē prezentētos izgudrojumus, bet gan nodot to radošo gaisotni, kas valda šādos pasākumos pasaulē.


* * *

* * *

Saistībā ar Taizemes karaļa 80.dzimšanas dienu un to, ka deviņdesmito gadu vidū viņš ieguvis izgudrojuma patentu saistībā ar ūdens aerācijas sistēmas izstrādāšanu, 2.februāris tika atzīmēts kā Izgudrotāju diena.

Nacionālā izgudrojumu diena ieguva starptautisku vērienu, un tās rīkošanā ar Taizemes Nacionālo pētniecības padomi sadarbojās arī Starptautiskā izgudrotāju asociāciju federācija (IFIA), kuras sastāvā kopš 2008. gada sākuma iekļauta arī Latvijas Izgudrotāju biedrība.

Izstādē tika prezentēti vairāk kā 3000 izgudrojumi no visas pasaules. Turklāt paralēli Starptautiskajai Izgudrotāju izstādei blakus notika arī Nacionālā bērnu izgudrojumu izstāde, kurā mazie taizemieši piedāvāja savus izgudrojumus, kuri dažkārt varbūt arī bija otrreiz izgudrots ritenis, tomēr tika prezentēti ar īpašu uzcītību.

Pārsteidzošākais bija tas, ka izstādi ik dienu apmeklēja tūkstošiem bērnu no visas Taizemes. Šeit ir redzama valsts attieksme pret jaunradi, kad tā saucamais izgudrotāja gars tiek attīstīts jau no bērna kājas, kas vēlāk noteikti arī dod zināmus augļus!

Beigās nevar neatzīmēt taizemiešu silto un smaidīgo uzņemšanu. Bez uzmanības ne mirkli nepalika neviens ārvalstu viesis, sākot no lidostas, līdz viesnīcai, izstāžu centram un citiem augstā līmenī organizētajiem pasākumiem.


Mareks Justs


Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.