Zinātnieka, viļņu ģenētiķa Pjotra Garjajeva (П.Гаряев) lekcijas konspekts (video)

Pasaulē labi zināmā ģenētiķa P.Garjajeva lekcija. Zinātnieks sniedz ieskatu viļņu ģenētikā, to starp asi kritizē ĢMO industrijas bezatbildību cilvēces priekšā, min zinātnes jomas ēnas puses, kā arī pauž vairākas interesantas atziņas, ko guvis pētnieciskā darba laikā. Ieraksts tapis 2010.gada 10.janvārī “9. Maskavas humānās pedagoģijas konferencē”, uz kuru Garjajevs tika ielūgts kā viesis;

(konspekts – 11min, pilna lekcija – 54min; krievu val.)


* * *

* * *

Biologi un ģenētiķi, kā arī citi interesenti, esiet aicināti lejuplādēt visu lekciju (181MB) un lasīt bioloģijas zinātņu doktora P.Garjajeva grāmatas.


 • nu redz… iegūglējot pēc pētnieka uzvārda, ārā nāk interesantas lietas.
  zinātniekiem kolēģiem liekas nepieņemami, ka viņš neapraksta savu pētījumu metodiku, līdz ar to rezultāti nav atkārtojami un pārbaudāmi..

 • paldies, Ivo, par materiālu :)

 • Es arī saku – paldies par materiālu. Daudz vielas domāšanai.

 • Pats ljoti reti apmekleeju sho forumu, kaut arii tas ir iznteresants, taadeelj…

  Vai kaads no aktiivajiem foruma daliibniekiem, veidotaajiem ir sho materiaalu izsuutiijushi apspriedei, publikaacijai Latvijas massu meedijiem. Saakot no Lauksaimnieciibas iestaadeem, beidzot ar TV, Radio, laikrakstiem, populaariem vai ne tik populaariem. Var buut naivi, bet kaa gan savaadaak?!

  Pie tam shodien radiijumaa “Bez Tabu” tika skarta shii teema – GMO. Nu baigi demokraatiski vinji to paraadija – tipa – nekas traks nav gaidaams. Un tika paraadiita LV karte, kura saskaldiita regjionos, un izskatiijaas, ka mazaakaa dalaj no shiem regjioniem ir atteikushaas no GMO. (protams tas kaarteejo reizi pieraada, ka “Valdi un skaldi” straadaa lieliski.)

  Kaadeelj taads jautaajums no manas puse, jo visdriizaak Jums ir saikne cieshaaka ar iestaadeem kaa LU vai citaam, un taadeelj zinaat kaadiem cilveekiem shaadu info nodot, lai taa nostraadaatu. Protams, lai GMO aizliegtu ieksh LV.

 • Pajautāju šo jautājumu savam paziņam biologam-ģenētiķim, kurš šobrīd strādā ASV:
  “Garjajevs, savu metodiku neslēpj, es pats esmu ar viņu runājis. Zinātnieks ir publicējis grāmatu, kurā detalizēti apraksta savu metodiku un pētījumus. Domāju, ka ar jebkuru, kuram ir kāda nopietna interese, viņš parunātu un sniegtu savas zināšanas.
  Viņš man pārsūtīja savu grāmatu un atļāva to pārsūtīt citiem.
  Tā ir gan ļoti specifiska un zinātniska, bet domāju, ka katram nopietnam biologam tā varētu būt kā ieteicamā literatūra.
  Ja sanāks, tad pārsūtīšu tev, ievieto, tur, kur tā ir pieejama tikai nopietniem cilvēkiem. Viņš jau tā ir daudz cietis no ortodoksālajiem “zinātniekiem”, kuri ir pret viņu un negrib pieņem to vienkāršo faktu, ka ģenētiskā informācija var pārvietoties starojuma veidā. Tā kā nevajadzētu, lai pie grāmatas tiek kaut kādi interneta āksti vai ĢMO atbalstītāji.”

 • Paldies, noskatījos visu lekciju, iedvesmojoši! Es labprāt iepazītos arī ar Garjajeva grāmatas saturu. Esmu studējusi biologos, un šobrīd meklēju zinātnisko virzienu, kurā augt… Mana tēma nav tieši ģenētika, taču pamatprincipi, kas attiecas uz dažāda veida signālu informativitāti, ir stipri līdzīgi. :)

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.