Cigaretes un darva (video)

Ar vienkārša eksperimenta palīdzību tiek demonstrēts, kādi blakus produkti jeb izmeši rodas, nosmēķējot 400 cigaretes. Otra video veidotājs: Nacionālā koalīcija “Par Kazahstānu brīvu no tabakas dūmiem” (За Казахстан Свободный От Табачного Дыма). Šie un līdzīgi video lejuplādējami interneta vietnē “Трезвая Украина“.

* * *


* * *

* * *


 • Filmas gan nenoskatījos, jo no savas pieredzes varu teikt, ka likumsakarīgi ir tas, ka klausoties par smēķēšanas kaitīgumu smēķētājs uzreiz ļoti grib smēķēt.
  Varētu filozofēt arī kāpēc, bet to nedarīšu.
  Ja kāds nav lasījis, un kuram ir aktuāla šī atkarība, iesaku Alena Karra grāmatu. Jo šeit ir veiksmīgi izmantots pozitīvais ceļš, risinājums,pozitīvās emocijas, nevis kritika, biedēšana.

 • Video fragmentā stāsta par to kas izplata dažādas indes(narkotikas, alkoholu, cigaretes utt.) un kāpēc?

  http://rutube.ru/tracks/1824954.html?v=8fa5ac664debf84afc17034c695c3c43

 • Jānim un Pigoram :)
  Ja vēlaties pamēģināt netradicionālāku pieeju, varam mēģināt. Taču pozitīvam iznākumam ir ļoti svarīga jūsu pašu motivācija, attieksme un līdzdalība- visgrūtākais jāpaveic pašiem. Tad arī rezultāts liksies vērtīgāks. Manā piedāvājumā :) ir iekļautas psiholoģijas, Reiki, litoterapijas un aromaterapijas metodes. Lielos vilcienos tas izskatītos šādi:
  1.Jūs apņematies nesmēķet 21. dienu.(vēlāk pateikšu, kas būs tālāk)Jāsāk 14.Mēness dienā-apt pēc nedēļas(precizēšu, ja būs interese);
  2.Jāiegādājas akmens- Ametists(ap 5Ls, pateikšu, kur,kāpēc un, ko darīt);
  3. Jāiegādājas konkrētas 1-2 aromātiskās eļļas un jālieto
  4. No rīta jāskaita pāris afirmācijas (pozitīvi apgalvojumi) un vakarā lūgšana, arī ja neticiet, tas darbosies, un tā nebūs tradicionālā kristīgā lūgšana, Katra šī procedūra aizņems tikai 2min.
  5. Jāaprēķina, cik nauda ir iztērēta cigaretēs gada laikā

  6. Jāatrod nodarbošanās smēķēšanas vietā, kura aizņem tik pat laika, piem. 10x pa 10min= kopā 1h 40min. Aptuveni tādu laiku veltīt kaut kam patīkamam, ko var būt sen esat gribējuši darīt- varbūt kaut kam radošam vai pastaigai, vai slidošanai, vai sporta zālei, vai paspēlēties ar bērniem- da, jebko…:)
  Vēlams, bet nav obligāti:
  1.Noskatīties filmu par smēķēšanu, kuras ir pieejamas netā, bet ne ātrāk kā 3-5 dienā;
  2.Rakstīt sava veida dienasgrāmatu, par grūtībām, ar kurām saskaraties šajā periodā un par pozitīviem momentiem, lai var apkopot rakstā un iedvesmot citus :):):)
  Varbūt liksies pārāk sarežģīti, bet īstenībā- mērķis taču attaisno līdzekļus. Vienas aromātiskās vielas var tikai samazināt uz kādu laiku izsmēķēto cigarešu skaitu, bet Jūs tak vēlaties atmest pilnībā, vai ne? Un galvenais jūs gribat izjust pilnīgu vienaldzību pret cigaretēm:)
  Nu ko, lemt Jums :):)

 • Liels paldies par tavu atbildi. Rūpīgi apdomāšu.
  Agrāk šos pasākumus tieši šādā kombinācijā nemēģināju. Mēģināju skatīties filmas/bildes par smēķēšanu, dienasgrāmatu arī rakstīju, nodarbošanos, kura aizņem agrāk smēķēšanai atvēlēto laiku, arī mēģināju, cik naudas tērēts cigaretēm, arī rēķināju (bet tad izdomāju, ka ne mazāk naudas tērēju našķiem tad, kad nepīpēju).
  Faktiski nebija 14. mēness dienas, ametista, aromātisko eļļu un afirmāciju / lūgšanu (man ar lūgšanām ir īpašas attiecības).
  Vai varētu uzzināt par ametista lomu? (par mēness (ietekme uz visiem dzīvajiem organismiem), afirmācijām (= zemapziņa) un eļļām (= oža, jā?) puslīdz spēju iedomāties, kāpēc tie var spēlēt lomu).

 • Sveiks,
  Ametists ir vienīgais akmens, kurš īpaši palīdz visādām atkarībām. Labprāt tev aizsūtīšu info kaut kur :) Jo litoterapija ir baigā lieta, ko pāris vārdos neiztāstīt. Mans mails: intav@mail.ru. Vai atrodi dr.lv (profilam ir OM mantras hieroglifs klāt):)

 • :) Un tu esi varen apķērīgs! :) Tiešām mēģināju sakombinēt visas ietekmes: uz fizisko ķermeni, uz apziņu/prātu, uz zemapziņu, bet vēl ņemt talkā arī dvēseli un garu :)

 • Paldies, Inta! :)
  Es līdzīgās procedūrās esmu bijis: averjūda, akmeņi, eļļas, adatu terapija utt. No pīpēšanas netiku vaļā, bet dzert šņabi – gan pārtraucu, lai gan tāds nebija mans sākotnējais mērķis. :)
  Man aizdomas, ka to šņabi pārtraucu ne jau no tām procedūrām, bet no vienas sievietes (dakteres Anitas) iedvesmojošiem vārdiem, kas manī norāva kādu plīvuru un pavēra citu vīziju …
  Un vēl varu pateikt, ka tas bija pavisam viegli – nekādas mocīšanās, ne iekšēju žēlabu par “zaudēto” ķīmisko kruķi.
  Ticu, ka tikpat viegli ir atmest pīpēšanu, taču trūkst kāda nieka, ko pat nespēju nosaukt vārdā.

 • :)) Jānim trūks bikuma
  Mīļumnieces

  Jāni, Jāni zelta mute ….

  VAi šodien vēl ko atklāsi?

 • Tu jau nosauci… :) Iedvesma…lieta, kura nāk no Dieva :)

 • Un vēl. Tu raksti:
  “Taču pozitīvam iznākumam ir ļoti svarīga jūsu pašu motivācija, attieksme un līdzdalība- visgrūtākais jāpaveic pašiem.”
  Citi vēl mēdz teikt, ka nepieciešama liela griba.
  ————————————————————
  Es nezinu, kam vēl ir motivācija atbrīvoties no pīpēšanas, ja ne man? :)
  Arī attieksme pret pīpēšanu (gan savu , gan citu cilvēku) man, šķiet, ir adekvāta. Ar prātu visu saprotu, cik tas nožēlojami, pazemojoši, pat perversi. Turklāt graujoši.
  Līdzdalība? Esmu vairākas reizes to darījis. Reizēm divus, reizēm vienu mēnesi, pāris nedēļas vai vismaz dienas esmu izticis bez cigaretēm un juties brīnišķīgi! Bet tad kaut kā viss ne no šā, ne no kā, pēkšņi zaudē jēgu, un pats zaudēju kontroli pār sevi. Nav tā, ka fiziski vilktu, bet kaut kāda neizsakāma smeldze vienkārši velk un grauž, velk un grauž, kamēr, gandrīz to uztverot kā ko sirreālu, ne ar mani saistītu, atkal esmu paņēmis cigareti. Un pēc pirmās – atkal viss aiziet vecās sliedēs. :(
  —————————————————–
  Par gribu vispār nezinu ko teikt. Es taču neizsakāmi gribu atbrīvoties!!! Varbūt ir dažādas gribas. Varbūt tas kāds gribas paradokss. Jo vairāk gribu atbrīvoties, jo vairāk gribu pīpēt. Tātad tas, ko sauc par gribasspēku, dod tieši pretēju rezultātu. Un otrādi. Ja kādreiz aizmirstās, cik ļoti gribu atbrīvoties no pīpēšanas un cik tas viss draņķīgi, tieksme pīpēt mazinās. Paiet laiks un atklāju, ka aizmirsies uzpīpēt. :)
  Esmu klausījies arī Dīpaku Čopru. Viņš aicina neliegt sev cigareti, bet pīpēt apzināti, izbaudot katru niansi, koncentrējoties tikai uz pīpēšanu (pretstatā automātiskai pīpēšanai, kad aizdedz nākamo cigareti, kamēr pirmā vēl kūp mutē vai plenutraukā). Un katru reizi, pirms grasies aizdegt, savam organismam pajautā: vai Tu tiešām vēlies pīpēt? Ieklausies. Ja saņem kādu impulsu, ka organisms grib pīpēt, tad pīpē un dari to ar lielu baudu. Čopra apgalvo, ka ar laiku Tu saņemsi iekšēju atbildi, ka organisms vairs nevēlas pīpēt. Un būsi brīvs.
  ——————————————————–
  Vēl es domāju, ka pīpēšanas atkarība iespējams ir saistīta duetā ar kādu citu atkarību. Man, piemēram, šķiet, ka ar rakstīšanu. Kad sāku rakstīt, es jau pīpēju, un vienmēr rakstīju vienlaikus pīpējot. Atliek tik iedomāties par vajadzību rakstīt, kā uzreiz gribas pīpēt. Tātad rakstīšana kā pīpēšanas trigeris. :)

 • Man savukārt ir tā, ka es īsti negribu atmest pīpēšanu. T.i., es zinu visas negatīvās puses un ar prātu saprotu, ka atmest vajadzētu, taču sajūtu, ne prāta, līmenī man patīk pīpēt.
  Pirmo reizi atmetot, nepīpēju mazliet vairāk par 2 mēnešiem, otro reizi mēģināju atmest, tieši ieklausoties savās sajūtās pīpēšanas laikā. Ieklausījos kādas pāris nedēļas, pīpēju it kā mazāk, līdz pat vienai reizei dienā, taču beigās man organisms tā arī nepateica, ka vairs nevēlas pīpēt.
  Tagad domāju varbūt jāsāk izmantot kaut kādas savas zemapziņas pārliecināšanas metodes, lai pirms mest, no sākuma pa īstam sagribētu to darīt.
  ———————————————————–
  Par trigeriem arī ir taisnība. Man šādi trigeri ir darbs (strādāju pie datora un lai ik pa laikam atslogotu prātu, eju ārā vilkt dūmu), ēšana un kafija. ;)

 • …:) Nu, es šogad esmu izpīpējusi 4 cigaretes… Divas šodien ar draudzeni. Šad tad kompānijā uzvelku un tas process tīri labi patīk:) Bet bija laiks 15 gadi atpakaļ, kad vilku ļoti nopietni, kādus 3 gadus…atmešana notika vienkārši, kad paliku stāvoklī(jums tas nederēs :)) Un daļēji piekrītu Jums abiem. Nesen lasīju Luīzes Heijas vienu grāmatu, kurā bija apkopoti kādi 20 panākumus guvušu cilvēku dzīvesstāsti, bet izvēlēti tādi! Tiešām smagi pārbaudījumi… Vairāki bija smagi atkarīgi no narkotikām alkohola…tiešām smagi. Un atmešana notika līdz ar lēmumu mainīt kaut ko savā dzīvē, nevis līdz ar lēmumu atmest… ”Mesidžs” bija tajā, ka ir jālūdz, un tad tev taps dots… Tad, kad tas būs dvēseles kliedziens, tad cigarete paliks vienaldzīga… Tev ir jāgrib mainīties, dzīvot veselīgu, pilnvērtīgu, BRĪVU dzīvi, nevis vnk atmest smēķēšanu, jo tas ir slikti….

 • Jānim.
  Kad pienāk apziņa, ka esi atkarīgs uz mūžu un vēlme pilnībā nepazūd un kad saproti, ka smagi atkarīgajiem nav tādas “vienas cigaretes”, tad ir iespēja.Protams vēl ir brīnumainās iespējas.
  Lielākās kļūdas atmetot smēķēšanu-nenoķert pozitīvo fīlingu no tā, bet ļauties zināmām skumjām un depresijai par “zaudējumu” un iekrist uz “vienu cigareti”, būt saspringtam cīņā ar atkarību un darīt to ar varu un sajūtu, ka dari ko ļoti grūtu. Nu, apmēram tā.
  Arī man ir pieredze ar vairākkārtējām atmešanām un pieklājīgu atkarīgā smēķētāja stāžu. Tagad esmu brīva.
  Tā kā tu labprāt lasi, tad nepažēlo laiku un izlasi Alena Karra grāmatiņu”Vieglais ceļš kā atmest smēķēšanu”-gabals jau nenokritīs :). var arī internetā atrast gan latviski gan krieviski. Man palīdzēja, lai arī biju atmetusi cerības vēl kādu reizi atmest un neticēju, ka grāmatiņa būs tik sakarīga.

 • Paldies, Velga, Karru gan lasīju, gan audiogrāmatā klausījos orģinālā (angļu valodā), gan ir tāda kā spēle vai videospēle uz Karra grāmatas pamatiem. Man nav ilūziju par “vienu cigareti” (līdzīgi kā dzērājam “viena glāzīte”). Lai gan, ja tomēr nojūdzas, uzreiz nevajag krist panikā, ka nu viss zaudēts un pagalam.
  ——————————————————
  Bet ir vēl viena smieklīga lieta. Es esmu audzināts “skops”! Tēvs mācīja: ja maizīte nokritusi, tad pacel, noskūpsti un apēd. Un tāda pati attieksme man ir uz iesāktu paciņu. Laukā nemetu. Lai gan reiz visu bloku uzdāvināju kaimiņam. Un kādas 10 dienas nepīpēju.
  ——————————————————–
  Ar to es negribēju teikt, ka Karram slikta metode. Noteikti daudziem var palīdzēt! Vissliktākā metode ir smēķētāju baidīt ar cigarešu kaitīgumu. Jo viņš jau to zina daudz labāk nekā tie pamācītāji un baidītāji, jo pats ir to izbaudījis uz savas ādas. Pirmā pīpmaņa reakcija uz baidīšanu ir ātra vēl vienas cigaretes uzsmēķēšana. :) Tāpēc tā “izglītošanas” kampaņa uz paciņām ir tikai liekulība un reklāma.

 • Jādara tā: vakarā, kad esi noguris un nāk miegs, ņem papīra lapu un raksti “rīt, kad gribēsies uzsmēķēt, es tā vietā apēdīšu ābolu vai iedzeršu glāzi ūdens. Kad man piedāvās smēķēt draugi, es atteikšos un parunāšos ar viņiem bez smēķēšanas, …”. Nu un tādā garā. Katru vakaru, ar savu roku, papīru pēc tam var izmest. Drīz vien vēlme smēķēt pāries, un pēc kāda pusgada vairs nevajadzēs rakstīt.

  Nedaudz sīkāk http://egleskoks.wordpress.com/2008/09/12/specigs-un-viltigs-pasmotivacijas-veids/

 • iespaidīgs video !
  bet tomēr dīvaini, ka čalis cigaretes ņem ar cimdiem, bet to kaitīgo gala produktu čamda ar pirkstiem :D

 • Katrs atkarīgais pa savam ar to cīnas es ar e-cigareti, ir jau labāk, pazudusi aizdusa pie fiziskām slodzēm :D, sāku jau pāriet uz beznikotīna, bet tā kā no procesa, atteikties nav motivācijas, tad pie beznikotīna palikšu, bet vispār tākā taisos līdz 150 gadiem, tad -20 būs 130 gadi.

 • Es arī pīpēju un atmetu jo pīpēšana kā tur būtu, bet iespaido asinsvadus ,un ja pārāk mazi asinsvadi jo atiecīgā vietā asinis nepieplūda un tas mani sabaidija, un tagat nepīpēju jau 4 gadus un vis ir kārtībā par ko ir runa var palasīt

  http://erekcija.lv/erekcijas-kvalitates-uzlabosana#21

  http://www.drarturs.lv/lv/sex_problemas/erekcija/

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.