Ceļš pie sevis (video)

Profesora Maikla Laitmana (Michael Laitman) pārdomas par cilvēces attīstību pēdējā gadu simtenī un turpmākajiem attīstības scenārijiem.
Tulkoja un latviešu valodā ieskaņoja Edmunds Aizkalns.
(Video ~25min)


* * *


* * *


* * *


 • Tas ir tas Maikls Laitmans, kurš ir kabalists? Interesanta sakritība, ka tad, kad noklausījos Ivo Fomina dziesmu “Navstrechu Svetu”, ievadīju šo simbolu virkni Google meklētājā (krieviski, pēdiņās) un tieši saits kabbalah.info ar Maiklu Laitmanu bija trešais rezultāts – “Навстречу свету. Международная академия Каббалы”.

  Noskatīšos.

 • P.S. Viņam ir grāmata “From Chaos to Harmony” (atsauc atmiņā “order out of chaos”).

 • Kur te bija atbilde???

 • Jā milestiba ir celš preti gaismai. Jo vairāk milam, jo vairāk mes redzam.
  Kad garlaiciba nomāktais sāk par ko stipri interesēties viņam iemirdzas acis, tā viņam palielinas milestiba un speja uztvert pasauli.
  Ar naidu, bailēm, neapmierinātibu, vienaldzibu maz iespejama milestiba. Bez milestibas(domats pozitivām jutām) cilvēks nevar uznemties atbildibu par apkartejiem, rezultata cieš, ciešam. Miloši cilvēki ir ar augstu atbildibas sajutu un tapec ar spej daudzko labu panākt un panāk. Piemēram populāri muziķi ir pilni ar milestibu un tik daudz pozitivi palidz apkartejiem.
  Celš uz milestibu tiek meklets , iets dažādi(religijas, filozofijas, principi).
  Man patika šis darbs, tas kā milestibas stimuls. Pec noskatišanās palika daudz milāk.

 • Viegli pateikt-mīliet vairāk, bet man tas izdevās tikai ar izpratni par SPĒLI-KO SAUC PAR DZĪVI,par to ka katram cilvēkam ir savi iemesli uzvesties, dzīvot ,tā kā to dara tieši VIŅŠ un mainīt ko ir TIEŠI viņa izvele. Man ļoti palīdzēja grāmata -Духовная психология: Двенадцать Основных Жизненных Уроков ko var novilkt http://www.koob.ru/roter/ un izlasīt. To lasot MĪLESTĪBA atnāca ar izpratni par cilvēka rīcību, uzdevumiem, likteni…situācijām…kā šahā ir dažādas figūras pilnvērtīgai spēlei…

 • Jā, šis vecītis bija dzirdēts kādā raidījumā. Viņš atzina, ka valdošās elites egoisms neizbēgami centīsies novākt liekos cilvēkus. Ja tā padomā, tad pieredzes trūkums par nelaimi traucē dzīvot laimīgi. Kā tik daudz cilvēkiem lai uzreiz iedod šo pieredzi? Paldies Inta par ieteikto grāmatu. Sāku lasīt.

 • Bēdīgas pieredzes uzvedības ierobežojoša ietekme tehniski saucas iemācītā bezpalīdzība.

 • Tehniski iemācītas gudrības ir neierobežoti bēdīga pieredze. Reiz gadījums klasē lika aizdomāties. Pasniedzēja nosauca visus autorus un viņu darbus, kurus students bija licis savas runas pamatā un pajautāja: “Ko tu pats domā?”

 • Ja kolonna ar tūkstoš aklo dodas pa ceļu dodas kurp un tās priekšgalā ir viens redzīgais, tad visi viņi var būt pārliecināti, ka sasniegs mērķi, jo dodas aiz kāda, kurš redz ceļu. Bet ja redzīgā pavadoņa kolonnas priekšā nebūs, saprotams, ka viņi pazaudēs ceļu un maldīsies.

  Kas notiek šajā laikā, kad jau vairākas paudzes vairs neredz savai dzīvei mērķi un neglābjami laužas caur ciešanu ceļu?Zinu, ka iemesls tam ir nespēja rast kādu paudzes cēlo un sirdsskaidru gudro, lai uzklausītu un sekotu viņam- viņš taču redz!

 • Eu, ļaudis, kur palikuši video? Neredz nedz at Firefox, nedz Internet Explorer. A es tikai 1. daļu paspēju…

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.