Emuārs – ‘Var arī savādāk’ (www.savadak.lv)

Vai iespējams pašam pagatavot zobupastu un veļas mazgājamo līdzekli? Vai mājas apstākļos iespējams izgatavot skūšanās putu aizstājēju? Lasiet Kaspara Strazdiņa emuāru, kur autors apraksta to, ko tiešā un pārnestā nozīmē pārbaudījis pats uz savas ādas. Var arī savādāk! Netici?! Mēģinām, ierosinām, iedrošinām, informējam cits citu..

Sekojiet arī norādēm uz saistītajiem ierakstiem, kas ved uz vēl dažām idejām.


 • baigi labs :)

 • Viss ir iespējams- bet… piparmētru eļļa, piemēram. Man piparmētras aug zem loga, bet kā no viņām dabūt ārā eļļu?
  Blendera man mājās nav- visas virtuves procedūras veicu ar trim vaļiem- nazi, dakšiņu un karoti. Meklēt mazgājamo sodu varētu būt tikpat sarežģīti, kā atrast materiālu, ko pasist zem nodilušiem apavu papēžiem.
  Idejas novitāti uztveru tā-patēretāju laikmetā augušiem cilvēkiem tās var būt aizraujošas atrakcijas. Mani audzināja karu pārlaiduši cilvēki un iemācīja ekonomēt vienmēr un taupīt vienmēr. Grāmata- “Taupīga saimniece” joprojām man ir mājās, vēl tikai neesmu mēģinājusi loga kastē izaudzināt cigoriņus,ko rudenī samalt ar grauzdētām ozola zīlēm. Bet tādu kafiju vēl ļoti ilgi 20. gadsimtā dzēra ziemeļu tautas.

 • Pamēģināju ar linsēklām noskūties. Jāsaka, ka labāku skūšanos nemaz nevar iedomāties! Pēdējā laikā vispār neizmantoju nekādus skūšanās krēmus utt. Vienkārši aukstu ūdeni, bet tā bija samērā sāpīga procedūra. Tagad tīri, gludi, bez jebkādām sāpēm. Fantastika! Sanāca pašam sev uzdāvināt labu dāvanu Ziemassvētkos. Būs jāizmēģina arī citi paņēmieni un receptes, kas tajā blogā ir un, lai iet ieskrieties visa farmācijas un skaistumkopšanas industrija.

 • Lai nu ko, šo es noteikti izmēģināšu. Skūšanās, jūtīga un iekaisusi āda ir problēma.

 • Tieši tā, Kaspars ir devis labu artavu šīm dabiskajām lietām un informācija ir labu laba – pats galvenais bez liekām muļķībām un ļoti vienkārši, saprotami :)
  viņa emuāram ir vieta te baneru slejā :) :) :)

 • Vai nav vienkāršāk neskūties vispār? kādēļ apkarot apmatojumu ko daba cilvēkam devusi? kāds dzen nost bārdu, cits skuj nost matus no galvas, vēl kāds izdomās ka uzacis un skropstas ir vulgāras un ka vajag tās skūt nost…

 • paldies jums par labiem vārdiem!

  centīšos arī turpmāk dalīties ar labiem ieteikumiem un atklājumiem!

  lurike, ēterisko eļļu pašam no piparmētras dabūt ārā būs sarežģītā.. bet var dabūt piparmētru ekstraktu. par to kādu brīdi vēlāk uzrakstīšu.
  mazgājamajai sodai es pastātīju precīzu vietu, kur to dabūt, bet vajadzētu arī būt veikalos, kur pārdod saimniecības lietas ;)
  blenderis ļoti atvieglo dzīvi un labākais tas, ka bieži vien aizstāj lielas sarežģītas iekārtas..

  ansi, ja man būtu bijusi izvēle, skūties vai neskūties tagad, es to nemaz nebūtu sācis.. bet kā noteikti zini, kad to procesu sāk, jāturpina visu laiku, jo nepārtraukti tie rugāji aug..

 • nu kā, viņi ataug līdz kādam skaistam ~7mm un garākam garuam un tad jau sāk izskatīties gluži pieklājīgi:)

  blogā arī tev iespamoju, bet interesē metode kā garus matus mazgāt, bez lēcām, jo negribas kļūt atkarīgam no lēcu piegādātāja :D
  vienkārši ūdens rādās ka ir par maz, veidojas baisais ērkulis, kur pat vārna aiz laba prāta diez vai apmestos…

 • ja negribi kļūt atkarīgs no piegādātāja, izaudzē pats ;)
  ir vēl mazgāšanas metode ar mālu. to gan neesmu mēģinājis, bet noteikti vajadzēs izmēģināt, kad zeme atkusīs..

 • oho, pareizi, laba doma par tiem māliem. tos jau kautkur vieglāk pašrocīgi sagrābstīt.

  izaudzēt jau var visu ko, bet vai vajag? katram tomēr jādara tās lietas kas aizrauj un padodas, un tā, pie iespējas ja ir zeme, tad audzēt var kautko kas prasa maz rūpju, ābelītes utml:)

 • neesmu vēl linus audzējis, bet domāju, ka ir tik pat vienkārši kā ar kaņepēm, iemet pavasarī sēkliņu un rudenī novāc jau vairāk sēkliņas :)
  starpcitu pat vieglāk nekā mālu sarakt!

 • Ansis Liepa “…ja ir zeme”

  Zeme mums ir visapkārt un tās ir vairāk kā vajaga, jautājums ir tikai vai tā pieder valdībai vai planētai un kā sastāvdaļa ir zeme? Cilvēks ir visuma sastāvdaļa vai visums ir cilvēka sastāvdaļa :)

  …šitā domājot un filozofējot var aizdomāties cik cilvēku izdomātie likumi ir absurdi un lieki/nevajadzīgi – bet tā jau ir cita tēma, par cilvēku kā vergu drīzāk :)

 • Interesanta video intervija ar Kasparu Strazdiņu:
  http://youtu.be/57qV_HRu8eU

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.