Vai Latvieši savu maksātnespēju var pasludināt Lielbritānijā?

Protams, angļiem šī procedūra godu nedara un pārāk daudzi to neizmanto, bet angļiem ir priekšrocība, ka neviens zviedrs uz kredīta adatas viņus neuzsēdināja. Pirms pārdesmit gadiem viendzimuma attiecības arī nevienam godu nedarīja, mūsdienās tas pat ir moderni… Atšķirībā no Lielbritānijas šeit privātpersonas maksātnespējas process ilgst līdz 7 gadiem un ikmēneša maksājums ir 180 lati. Tā ka Latvijā pagaidām bankrotē tikai tie, kas ir bijuši pietiekami turīgi un laikus tam sagatavojušies.

Lai bankrota procedūru Lielbritānijā varētu veikt, ir jānodzīvo seši mēneši tur un ir jābūt ekonomiski aktīvam iedzīvotājam.

Daudzi, iespējams, man iebildīs, ka bankrotējušas personas statuss Lielbritānijā nebūs saistošs Latvijā. Taču, tā kā esam Eiropas Kopienas dalībvalsts, jebkuras darbības sava civilstāvokļa izmaiņās, kas veiktas citā kopienas dalībvalstī, ir saistošas arī pārējās.

Protams, uzreiz nav jābankrotē, bet šis mehānisms ir ļoti spēcīgs instruments, lai ar kredītiestādi vienotos par kredīta nosacījumu maiņu un daļēju (pārmērīgās daļas) norakstīšanu. Ja man jāvergo tik ilgi, man noteikti būtu izdevīgāk iziet bankrota procedūru Anglijā.

Bankrota procedūru Lielbritānijā ir iecienījuši vācieši, jo tā ir piecas reizes īsāka nekā Vācijā. Bez tam ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji tāpat jau dzīvo Lielbritānijā un ir iespējams savai dzīvei uztaisīt restartu, ja liekas, ka tā ir nogājusi ne tur, kur vajag.

Katrā ziņā es gribētu redzēt mūsu baņķieru sejas izteiksmi, kad tiem atnāktu vēstule no Lielbritānijas maksātnespējas administratora ar paziņojumu par parādnieka maksātnespējas procedūras sākšanu.

Sīkāka informācija angļu valodā pieejama šeit (PDF dokuments)


Pārpublicēts no
www.tvnet.lv, kur raksts pieejams pilnā apjomā


  • Iespējams kāds ir tam izgājis cauri un zina, kādas ir patiesās izmaksas un citus aspektus.

  • Es domāju ka tās izmaksas noteikti ir mazākas par to lielo kredītu, ja kādam tāds ir un domāju ka tādā gadījumā izdevīgs pasākums – uz priekšu :))

  • Domāju, ka īpaši vērts ir padomāt tiem, kam ir atņemti īpašumi, bet nauda jāmaksā tik un tā, jo īpašuma vērtība pirkšanas mirklī bija uzpūsta.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.