M.Bērziņš: ‘Sargā sevi pats, tad Dievs Tevi sargās’

Rakstu sakarā ar to, ka pēc kāda atgadījuma vienā no Rīgas centra namiem secināju, ka cilvēki savas nezināšanas dēļ pakļauj briesmām sevi un savu īpašumu. Situācija banāla un vienkārša. No rīta ejot uz darbu divu dzīvokļu īpašnieki konstatēja, ka ārējās durvīs nav palicis nekas, pat rokturis.

Tā kā savā karjerā esmu strādājis arī arodā ar nosaukumu atslēgmeistars, izpalīdzēju kaimiņiem un drīz durvis jau atkal bija slēdzamas un šoreiz arī nodrošinātas. Lielākais pārsteigums bija par to, cik daudzi radinieki un draugi pēc tam bija jāapbraukā, sniedzot konsultācijas.

Nevienam nebūs pārsteigums, ja teikšu, ka, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, pieaug noziedzība. Pie tam zagļi kļuvuši mazāk izvēlīgi. Uzreiz gan jāatzīst, ka nav pasaulē tādas slēdzenes, kuru profesionālis nespētu uzlauzt, tāpēc šoreiz vairāk pievērsīšos šiem, ne pārāk izglītotajiem un zinošajiem zagļiem. Pirmkārt, kāds ir viņu darbības mērķis. Ātri un nemanāmi atvērt pirmās durvis, cerībā uz to, ka metāla durvju nebūs, tās nebūs slēgtas vai vismaz tajās būs atstāta atslēga, tad paķert visu, kas pa rokai un mukt. Kā to paveikt? Šo zagļu arsenālā pārsvarā ir tikai viens paņēmiens, un tas nedarbojas ar visām slēdzenēm. Proti, ja ārdurvju slēdzenei uz ārpusi nav redzama neviena skrūve, un serdenis no dekoratīvās plāksnes nav izvirzīts vairāk par pieciem mm. Šādām durvīm zagļi pat neķersies klāt, jo ir nepieciešams ilgāks laiks – dekoratīvajā plāksnē jāveic urbumi, lai to atbrīvotu un varētu tikt klāt serdenim. Tas prasa specifiskas zināšanas un profesionālus instrumentus. Ja potenciālais zaglis ievēros, ka Jūsu durvju dekoratīvo plāksni iespējams nomontēt no ārpuses vai serdenis atradīsies vairāk nekā piecus mm ārpus plāksnes – gaidiet ciemiņus. Pāris minūšu laikā zaglis būs noskrūvējis plāksni, ar santehniķa atslēgas palīdzību satvēris serdeni, viena asa kustība, serdenis pārlūzt uz pusēm (gadījumā, ja serdenis ir satverams tāpat, plāksne netraucēs) un darbiņš padarīts. Ar skrūvgrieža palīdzību tiks atbīdīta mehānisma bulta un durvis atvērtas. Ja nav otro durvju ar nopietnāku slēdzeni vai, ja tās atstātas vaļā, vai durvju slēdzenē no iekšpuses būs atstāta atslēga, zaglis būs sasniedzis mērķi, paķers visu, ko esat atstājuši koridorā – mašīnas atslēgas, makus, dokumentus, kažokus utt., un prom būs. Ja dzīvoklī ir metāla durvis un tās ir aizslēgtas, bet atslēga atrodas durvīs no iekšpuses tas prasīs vēl dažas minūtes laika. Šai gadījumā runāju nevis par serdeņiem, bet gan metāla durvīs plaši izplatīto zirnekļa mehānismu. Ar divu speciāli pielāgotu stieplīšu palīdzību zaglis atslēgs Jūsu metāla durvis arī no ārpuses tāpat kā Jūs tās, gulēt ejot, aizslēdzāt – pagriežot atslēgu.

Vēl viena būtiska lieta papildus labai ārdurvju slēdzenei ir signalizācija. Uzskatu, ka esošajos apstākļos tā ir nepieciešama. Taču, gribētu vērst uzmanību, ka signalizācijai jādarbojas jau uz ārdurvīm, lai, kamēr jau nopietnāk noskaņots un zinošāks zaglis tiek galā ar otrajām durvīm, reaģēšanas grupa atrastos ceļā. Sabiedrībā bieži dzirdēts – man ir metāla durvis ar zirnekli, un tās mani pilnībā nosargās. Nosargās, pret šiem diletantiem, kas tikai serdeni vien māk uzlauzt. Nopietnāks zaglis ar vienkārša urbja palīdzību, izdarot vienu urbumu atvērs arī šīs durvis aptuveni divu līdz piecu minūšu laikā. Šādā gadījumā, gan visdrīzāk jau būs izpētīts, ka Jūsu pašu mājās nav (profesionāļi reti kad nodarbojas ar laupīšanām – par to tiek piespriests lielāks cietumsods), tātad noziegums tiks pastrādāts tikai tad, ja zagļi būs pārliecināti, ka ir ko nozagt.

Tātad, lai efektīvi nodrošinātos pret zādzībām, pārliecinieties par turpmāk minēto:

 • Ārējo durvju slēdzenei uz ārpusi nedrīkst būt neviena skrūve
 • Serdenis nedrīkst atrasties ārpus dekoratīvās plāksnes vairāk kā piecus mm
 • Zirnekļa tipa slēdzenēs nedrīkst atstāt pagrieztu vai nepagrieztu atslēgu
 • Vēlama signalizācija, kas darbojas jau uz pirmajām durvīm, (gadījumā ja ir vairākas)

Ja Jūsu īpašuma durvis atbilst šīm prasībām, uztraukties nav vērts. Taču, nereti pēc jau notikušas zādzības cilvēki tomēr grib nodrošināties nopietnāk. Nevar jau zināt, vai arī ar pašu veselību un dzīvību viss būs kārtībā. Nedod Dievs, lai brīdī, kad šie zagļi ar ne pārāk augsto IQ ir tikuši pie Jums dzīvoklī, Jūs, neko nenojaušot, dosieties uz tualeti, vannas istabu vai virtuvi. Padomājiet paši, kas var notikt. Bet, ja neesat miljonārs un pie Jums nav daudz ko paņemt, pietiks ar iepriekšminēto nepilnību novēršanu. Visiem saviem draugiem un paziņām gan iesaku uzstādīt zviedru ražotāja ASSA slēdzenes. Un tikai nedomājiet, ka šis ir reklāmas raksts. Runāju ar bijušajiem kolēģiem, un viņi teica, ka šajā laikā darba ir pietiekami, un papildus reklāma nav vajadzīga. Bet visi mani paziņas, kas paklausīja manam padomam un uzstādīja minētās slēdzenes, saka paldies, arī pēc desmit un vairāk gadiem. Par pārējo Jums pastāstīs veikala pārdevējs. Tikai gribētu vērst Jūsu uzmanību uz vēl ko. Izbraukāju visus lielākos būvmateriālu veikalus un neatradu tajos nevienu ārdurvīm paredzētu slēdzeni, tāpēc ieteiktu vērsties specializētajos veikalos.

Noslēgumā vēl gribētu pateikt, ka tuvojas svētki un tāpēc aicinu lasītājus pārsūtīt šo informāciju saviem draugiem un radiem. Galu, galā, ja ejat mājās un redzat, ka kāda kaimiņa durvis varētu kļūt par potenciālo zagļu upuri, piezvaniet un pabrīdiniet un, iespējams, kādam būsiet palīdzējis izvairīties no ievērojamiem zaudējumiem. Manuprāt, jau tā vien būtu laba svētku dāvana.


Māris Bērziņš


 • Paldies par vērtīgo informāciju un atgādinājumu! Jaukus un mierīgus svētkus visiem!

 • Bet varbūt šādam zaglim pietrūkst jūsu siltums. Ir taču mantas. Ir pat kults. Ir galvas.Instrumenti.Bet nav sabiedrības – saimes, ģimenes, ģintis …

 • Kas mantas vairāk mīl krāt kā draugus un pieredzes, kas paliek tikai pašos, tam ir vairāk ko zaudēt.
  Un mazie zagļi sasparojas pateicoties tiem, kas savu zagšanu ar, uz naudas balstīto, likumu pasargā.
  Cilvēki neiet uz noziegumiem, ja tos nenoved tādā pozīcijā.
  Diemžēl lielo zagļu darbības dēļ no abām pusēm: “likumīgās un nelikumīgās”, cieš parastā tauta.

 • paldies! ļoti vērtīga informācija.

  kā ir ar signalizācijas atslēgšanu, kad tā aktivizējas aiz pirmajām durvīm, ja metāla durvīm ir jāpaspēj atslēgt vēl 2 slēdzenes?

 • Paldies par rakstu. IQ jau gan ir diezgan augsts, lai gadiem ilgi zagts un nav nenoķerts:)
  ================
  Reliktam labs komentārs.
  —————-
  Es tikai piebildīšu lūk ko. Noziedzība, protams, tiek atbalstīta no VISU iedzīvotāju puses, kas lieto un naudu atbalsta trūkumu, deficītu un peļņas sistēmu.
  —————-
  Stāstīja viens zēns reiz šādu stāstu: “Baznīcas tēvs man tieca:
  – Tev jābūt garīgam.
  Es jautāju:
  – Vai garīgam būt nozīmē atvērt savas mājas durvis un aicināt iekšā visus dzīves pabērnus, tos pabarot, izguldīt, dot tiek patvērumu un siltumu?.
  Baznīctēvs sašutumā atbildēja:
  – Tu ko, protams, ka nē!!!”
  ——————-
  :D Labi – dodamies spēlēt datorspēles un skatīties seriālus.

 • Aigar, paldies! Man Tavas domas ar lielā mērā tīk.
  Es gan par garīgo aizsardzību dabūju šodien praktisko pieredzi no kāda drauga, rekur fragments no sarunas, vārdi aizvietoti ar burtiem, kas neatbilst personāžiem izņemot R:
  “A: shodien ljoti interesanta lieta atgadijaas
  vakaraa piezvanija B un uzaicinaaja ciemos
  es pie vinja aizgaaju un saakaam runaat. sarunas laikaa sajutu, ka kaut kas vinju ljoti nomaac un dzen griidaa. saaku daliities un beigaas iemineejos lai pienjem Jeezu Kristu par savu kungu
  tajaa briidii sajutu spilgtu astraalu gaismu visaa istabaa un koncentreetu ap mani. tikliidz noskaitijaam luugshanu, kaut kas notika
  vinsh sajuta Dieva miilestiibu
  un dveeseles mieru
  man liekas, ka vinjaa bija iemiesojies ljaunais gars
  man te ar vibraacijas uzzreiz noshvikoja
  iisi pirms luugshanas skaitiishanas saaku luugt par to lai Jeezus vaardaa ljaunais gars izvaacaas un tad notika taada diivaina sajuuta. it kaa kaut kaads iissavienojums manii buutu noticis. tev taa nav gadijies ?
  R: man viskas ir gadījies tak ;)
  katru dienu pasvaidos un palūdzu par pasauli un paprasu spēku un skaidrību savā vidē
  A: to koncentreeto gaismu es pirmo reizi taa sajutu. itkaa visa istaba piepildaas ar neredzamu, bet tajaa pashaa laikaa spilgti baltu gaismu”
  Piebildīšu, ka mans draugs nav nekāds baznīcas sekotājs un pirmo reizi kaut kas tāds ir noticis viņa dzīvē. Nerunājot par dažām citām reliģiozām(mistiskām) pieredzēm. Bībeli viņš nav lasījis. Vārds reliģiozs nav nekādā sakarā te izmantots kā sistemātiska baznīcas institūcijas izveidotais realitātes tunelis, kas izmanto reliģiju saviem mērķiem. Cik pamanīju tad šie divi dažādie termini tiek jaukti vai novienādoti šī foruma komentāros.

 • Es domāju, ka lielākā daļa TF lasītāju saprot, ka baznīca ir nostājusies un sevi poziconējusi jau no laika gala par zemas kvalitātes (SA)maksas pakalpojuma sniedzēju cilvēka reliģiskās pieredzes jomā. Pie tam pašiem pamanoties dzīvot PILNĪGI pilnīgi pretēji sludinātajam:D KLAUSIES, ko es saku, NESKATIES, ko es daru:)
  ———-
  Man pašam Lielas personīgas mistikas nav nācies pieredzēt, tādēļ arī atturos apstirpināt vai noliegt šādu pierdžu esamību:) Domu lasīšanas, notikumu paredzēšanas, domu komunikācijas lielos attālumos un vēlamā (domātā) piepildīšanu (esi uzmanīgs, ko vēlies) es noraidu, kā mistiskas.

 • Kaspar, Tev ļoti labs blogs!

 • Kaspar, es pievienojos Ivo, tiešām labs blogs!

 • paldies!

 • Aigar, kura baznīca? Visi koki nav jānononicina tikai dēļ tā, ka dažas šķirnes indīgus augļus nes. Sanāk, ka šeit visiem ir jau izveidots vienots uzskats par visiem kokiem dēļ atsevišķām populārākām negatīvām šķirnēm. Tas nedaudz ideoloģiski līdzinās tādam kā nacismam, kad atsevišķu indivīdu dēļ, tiek noniecināta viss kopums.
  Es redzu, ka Tu diezgan smalki apraksti, izklāsti un izproti dažus sabiedriskos veidojumus, to darbības un izpausmes. Bet Tava neiedziļināšanās un nezināšana garīgos jautājumos dod Tev nez kādēļ daudzas un dažādās šīs telpas sastāvus un nianses bāzt vienā maisā ar uzrakstu virsū uzkārtu stereotipisku uzrkastu “neaiztikt” vai “slikti” un to saaudzēt ar kopējo viedokli.

  Nesaskaņas rodas arī dēļ dažādām vienu un to pašu vārdu/simbolu/jēdzienu izpratnēm vai neizpratnēm.

  Tas vai Tu acis atver vai piever uz lietām nenosaka to vai viņas ir vai nav. ;) Un bez praktiskās darbības konkrētā sfērā Tev nevar rasties praktiskā pieredze. Man daudz vajadzēja strādāt ar sevi un cilvēkiem līdz man atklāja Dievs Svētajā Garā Vārdu. Pie tam procesi, kas notiek ar mani vai ar citiem, kuriem mainos pieredzēm, cilvēkvalodā saucās dažādos reliģiskos vai ar to saistītos terminos, jo citu nav. Savukārt to, ka imperiālistiskās baznīcas to visu sačakarējušas, lai Tev pat nebūtu vēlme izprast, nav mana vaina, bet viņu vaina.

  Ir baznīcas, kas ir kā dažādas reklāmas kampaņas vienam vēstījumam;
  Ir baznīcas, kas cenšās turēt cilvēkus garīgos grožos;
  Ir baznīcas, kas satur vienotus garā cilvēkus;
  Ir baznīcas, kas spekulē uz reliģijas, lai gūtu varu;
  Ir baznīcas, kas ir kā miera ostas bezdievīgā burzmā;
  Ir baznīcas, kas dod veldzēties tiem, kas zaudē cerības;
  Ir baznīcas, kurās jauki aiziet un pasēdēt mierā…
  Ir tik daudz un dažādas…

  Vēl tas, ka daudzu lietu mitoloģizēšana vai pārspīlēšana ir izkropļojusi vēstījumu, bet tam, kas meklēs, nevis akli paļausies, kaut caur to visu kropļojumu un/vai savu pieredzi, tas tuvināsies patiesībai. Pie tam katoļu baznīca diezgan smagi traumējusi šo pasauli un tās skatu uz Dievu, bet darbojoties pat Dievam netīkamos veidos tie ir nonesuši ziņu līdz tagadējam laikam savā buķetē.

  Man ar lielā mērā baznīcas kaitin dēļ tā, ka tās neatbilst tam ko pārstāv. Un personīgo sazvērestību redzu darbībā, kas aprakstīta kā viena no propagandas metodēm.

  “Забалтывание

  Метод «забалтывания» используется, когда необходимо снизить актуальность или вызвать негативную реакцию к какому-либо явлению. Используя его, можно успешно бороться с противником, непрерывно восхваляя его к месту и неуместно говоря о его необыкновенных способностях, постоянно держа на слуху его имя, явно преувеличивая его способности. Очень быстро это всем надоедает и одно имя этого человека вызывает раздражение. Авторов такого мероприятия очень трудно уличить в намеренной дискредитации, так как формально они прилагают все усилия для восхваления.

  Во время выборов данный прием активно применяется в форме «информационного взрыва» или массированого «слива компромата». Цель – вызвать усталость и головную боль у людей, отбить у избирателей желание интересоваться тем, что за душой у того или иного кандидата.” (no raksta http://www.iteam.ru/publications/marketing/section_49/article_2068/ )

  Mana pašreizējā inkarnācija ir misijas otra daļa līgumā ar Dievu. Bet tā kā daudziem tā nav izdevīga, ieskaitot garīgajiem biznesmeņiem, kas pelna uz Dieva un tumsonīgām valdībām, tad tie ir labi pastrādājuši, lai es piesakot Savas Tiesības tiktu uzskatīts par jukušu. Un tāpēc man nākas sīki un smalki skaidrot dažādās nianses un savu pasaules skatījumu pirms es varu teikt, kas es esmu un ko man Dievs nolicis nodot šīs pasaules valdībām un varām.

 • Kura ne? Ja baznīcai rūpētu bībelē rakstītais, tad tās sākot ar vatikānu un beidzot ar šito klosteri Ķīpsalā, pārdotu savus īpašumus (nevis pirktu jaunus) un par iegūto naudu pabarotu nabagus, nevis aiz saviem mūriem skaistajās ēkās lūgtu visuzinošajam dievam par citiem, tādā viedā viņu nicinot Visaugstākajā veidā – it kā viņš nezinātu, kam vajag tagad palīdzību.
  ——–
  Domā, ka dievs uzklausot lūgšanas saka: “O, paldies, ka norādījāt, kuram no maniem bērniem vajag palīdzību”
  Domā, ka dievs nezināja, ka cilvēki nezina, ko viņi dara, kad kristus dievam teica:”Piedod tēvs viņiem, viņi nezina, ko dara.” Dievs tad teica: “Ā, paldies, es šito biju palaidis kaut kā garām, ka viņi nezina.”
  =========
  Labi.
  Reliģijās ir lieliskas idejas, tikai nevisn tās negrasās ieviest.

 • Kas ir garīgie jautājumi?

 • Kas ir gars?

 • manā skatījumā, garīgums, ir patieso vērtību mērs.Tur arī atbilde.

 • Ja baznīca pārdotu visus savus īpašumus, ļoti daudziem cilvēkiem pietrūktu garīgās vietnes un palīdzības materiālajās problēmās. Ja visu naudu izdalītu nabagiem, tie to apēstu un prasītu vēl. Cietušo tātad vairāk.

 • Nesapratu, vai tas kāds iebiedēšanas vai arī
  reklāmas raksts?
  It kā durvis mūs no kaut kā spētu pasargāt…
  Nevēlos nevienu aizvainot, bet man šķiet, ka mums jāmācās nevis labāk aizslēgt durvis, bet gan kā tās turēt vaļā.

 • nu serdenis var būt arī neizvirzīts – ja runa ir par to cilindratslēgu, vai kā viņu sauc – to var pārlauzt arī gadījumos kad ar santehniķa atslēgu nav satverams.

 • Sandra, doma Tev pareiza par to “durvju vaļā turēšanu”. Kaut “mēs” spētu mainīties vienā mirklī!

  Arī Relikta blogs ir labs.. skat. iesākumam kaut vai video: http://recitation.parastate.net/archives/category/kultura/filmas

 • Ivo!
  Bet tas notiek vienā mirklī!
  Vienkārši jāierauga izmaiņas.
  Cerībā, ticībā – vienalga kā to nosauc.
  Viss sākas ar “redzi”.

 • To: Kaspars Strazdiņš
  Signalizācijas koda pulti jāuzstāda durvju iekšējā ailē. Atslēdz pirmās durvis, ievadi kodu un mierīgi ķeries klāt otrajām. Vēl viena priekšrocība šādai sistēmai – zaglis nevar piekļūt raidītāja antenai, kuru vienkārši nolaužot signāls uz centrālo pulti nenonāk. Parasti šī antena atrodas tajā kastē, kur visas signalizācijas elektronika. Jāatzīst, ka signalizāciju lietās neesmu speciālists, bet ja ieliksiet durvju ailē, jau tas vien tos zaglīšus atbiedēs.

 • To: Ansis Liepa
  Piekrītu, bet tur jau vajag augstāku pilotāžu nekā šiem varoņiem.

 • paldies māri! šādā variantā šķiet pat bez apsardzes firmas labi var iztikt, tik jādabū tā kastīte un labs trokšņojamais :))

 • “Kura ne? ”
  Anglikāņu baznīca, kas Vecrīgā pie krastmalas baro maznodrošinātos pagrabtelpās un vēl kaut kādas aktivitātes dara, un ik pa laikam atbalstot kādu kultūras pasākumu. Nesen kāds draugs no Pēterburgas ar stāstīja par komūnu baznīcām, kas atrodas ārpilsētās, jo Bābelē jau vairāk tā kā tai izdevīgās. Eiropā ir vairākas eko-kopienas, kur dzīvo cilvēki un uzņem citus, kas arī piedalās saimniecības darbos, ilgākas uzturēšanās gadījumā. Nesen kādam draugam, nezinu kuras konkrēti baznīcas vīrs, piedāvāja padzīvoties pie kādas vietas, kur ceļ baznīcu. Dublinā esmu baudījis maltīti maznodrošinātajiem, kur tika aprūpēti virs 100 apmeklētājiem. 7. Adventes Korintiešu jauniešu draudze Rīgā, Baznīcas ielā pagājušogad meklēja cilvēkus, kas iznēsātu viņu sarūpētās dāvanas maznodrošinātiem bērniem. Vēl kaut kur LV laukos ir komūna, kur brauc darboties jaunieši, lai tiktu vaļā no atkarībām.
  Ja manīji, tad es uzskaitīju gan +, gan -. Bet Tava pozīcija ir tikai redzēt Bābelei kalpojošās, “Tu redzi tikai ko gribi redzēt” Tev arī piegādā tikai tos datus, kas izdevīgi Tavai pozīcijai.
  —– — – — – - –
  “pārdotu savus īpašumus (nevis pirktu jaunus) un par iegūto naudu pabarotu nabagus,”
  prātīgāk gan būtu izveidot komūnas uz tiem īpašumiem, barot un ar darbu nodrošināt nabagus.
  —— – - – - -
  “Domā…” Tu uzbur savus minējuma tēlus un apkaro tos uztverdams tās kā manas pozīcijas.
  ——- — – –
  “dievs uzklausot lūgšanas saka: “O, paldies, ka norādījāt, kuram no maniem bērniem vajag palīdzību””
  Tu izlasīji to manis “Es gan par garīgo aizsardzību dabūju šodien praktisko pieredzi no kāda drauga…”? Tavas acis un ausis pat nemana kā šeit lūgšana tika izmantota? Kur ir Tava sirds, ja tā neizprot kā enerģijas un vibrāciju sūtīšana notiek caur Dievu. Tas ir kā sūtīt uz centrāli msg, lai kādam cilvēkam izliek ceļā vēlamākus apstākļus. Aigar, un kad Tu sāksi runāt un uzdot jautājumus pats Dievam? Šis fakts man mirstīgajos ļoti pārsteidz, tie mēdz kaut ko spriedelēt, bet pieredzes nekādas. Tas pats kas teikt, ka zini matemātiku, kaut ar esi redzējis tikai skaitļus un formulas, kuras bez prakses neko neparāda. Pasvītroju, parunā pa tiešo ar Dievu.
  ———– ——- -
  “Domā, ka dievs nezināja, ka cilvēki nezina, ko viņi dara, kad kristus dievam teica:”Piedod tēvs viņiem, viņi nezina, ko dara.” Dievs tad teica: “Ā, paldies, es šito biju palaidis kaut kā garām, ka viņi nezina.””
  :D Labs joks. Tikai akcents tiek likts uz piedošanu. Un otrs, tas kā piemērs cilvēkiem atstāts kā attiekties pret ļauno. Par to, ka Kristus iežēlojās par saviem slepkavām, pret kuriem Dievam gan nebij žēlastības. Citādi nebūtu pierakstīts, lai Dieva un sātana bērni zin, cik ļoti pretīmnākoši un līdzjūtīgi bija, kad nolika derību. Brīdināja un deva piemēru no kā mācīties.
  —– — — -
  “Reliģijās ir lieliskas idejas, tikai nevisn tās negrasās ieviest.” mhm, “viss ir slikti”
  Tu jau visus aptaujāji? Tiešām neviens neko netaisās?
  Varbūt mazāk stūrgalvības un vairāk atvērtības?
  —– —- — – -
  “Kas ir garīgie jautājumi?” Dvēseles miera atrisinājumi.
  ——– — – -
  “Kas ir gars?” Apziņas un enerģijas kopums, kas ir transcendentāls. Piemēram, ļaunie gari ir kā sevi apzinošas parazītprogrammas, kas darbojās vidēs un parazitē cilvēku prātos un ārpus tiem. Bieži izpaužās rakstura īpašībās, ar kurām cilvēks saaugot, neredz sevi no malas un aizstāv parazītu, kad kāds pamana to, uzskatot apziņas parazītu par savas būtības sastāvdaļu. Ja Tev vaig uzlikt firewall, tad palūdz Dievam un tas dos Tev to, bet no sirds un parkāpjot EGO, kas ir atzīstot savas aklās liecības, ko Tava mute pārsteigumā ir pati devusi pret Tevi. Ir arī citi gari, kas nekaitē un neko nedod izņemot informāciju, tie ir vērotāji, (jamie man riktīgi sūdzējās). Un protams mans jaukais mūžīgais liecinieks Svētais Gars, ar kuru es arvien vairāk sinhronizējos.
  ———— —- — – -
  “…es noraidu, kā mistiskas.” kas ir priekš Tevis mistikas? Es tik tā nosaucu lietas, kuras citādi sauc par specīgiem garīgiem pārdzīvojumiem, reliģiskām pieredzēm. Tad kad kaut vienu reizi Tev tas notiks(ja…), atmiņā paliks uz visu mūžu. Ko Tu tur noraidi ir tikai dažas diezgan parastas parādības. Starp citu pieredzes nenotiek lasot grāmatas vai pie kompja. Un vēl, ja Tev cilvēki nav stāstījuši brīnumus, kas ar viņiem notiek, tad laikam Tev jāaizdomājas kāpēc. Nejau tāpat vieniem cilvēki atverās, bet citiem ne. Protams jabūt arī pieredzei sadarbībā, izpratnē, ieklausīšanās spējā un daudzu dažādu cilvēku realitāšu tuneļu izpratnei, nevis tikai mērīt pēc sevis, jo tas jau biežāk notiek, kad nedzird citus.
  —— —- – – -
  Un varbūt nevaig runāt par to, kas aiz durvīm, pat nepieklauvējis.

 • Sandra, riktīgi trāpīgi.

 • Ir cilvēki kuriem to (vēl) nevajag, un nevajag viņus ārstēt, bet esi tiem gatavs palīdzēt, kā savad daugam, kad palīdzība tev tiks lūgta.

 • Kas ir Patiesās Vērtības?
  Kādēļ kristus necēla baznīcu un nepirka īpašumus?
  Kādēļ kristus klejoja apkārt?
  Vai tie cilvēki, kuri nesavtīgi mīl, ir mazāk spējīgi mīlēt nekā tie, kas mīl caur dievu?
  Kas ir dvēsele?
  Kādēļ cilvēkam ir jābūt mierā – cilvēki ir darbīgi pēc dabas – paraugies uz bērniem?
  Kas ir trnascendentāls?
  Kas ir ego?
  Kas ir svētais gars?
  ——————–
  Ko darīt tiem, kas sadarbojas, izprot, ieklausās citos… paši – bez dieva vai dievu vai “augstāku enerģiju”, garu… klātbūtnes?

 • Aigar, a kā Tu zini, ka bez “augstākās enerģijas” klātbūtnes?
  ———————————-
  Ieklausās sevī, ieklausās citos. Sadarbojas ar matēriju un “uzsūcas”. Personificē sevi par meistaru. Kalpot Dievam? Pazemība?
  Aigar,kas ir maldi? Jeb “maldu ceļš”?
  Vai baznīca būtu Kristus īpašums? Vai Kristus klepoja? Kas ir transcidentālā mentalitāte? Varu tikai pierādīt vienu, ka ar empiriskām metodēm neviens nepierādīs Dieva esamību vai neesamību. Un kas šājā gadījumā būtu Dievs? Viens un tas pats? Vai subjektīvs gadījums?
  Kopumā – baigais miksētstimulējošais reizreiķins.

 • Kas ir augstāka enerģija? Es ar to domāju, tāda, kuru es esamību vai ietekmi uz mani, es nevaru detektēt, pamanīt, noteikt…
  ——–
  Es nezinu, kas ir maldi. Kas ir maldi jeb “maldu ceļš”? Vai Japāņu Kamikadzes, kas taisīja pašnāvības, kā pretstatu sakāvei un zaudējumam dzīvoja maldos? Ja pajautātu Japāņiem tanī laikā, vai viņi domā, ka tas ir šausmīgi? Viņi tev atbildētu: “Jā, ir šausmīgi, jo ļoti maz pašnāvnību uzbrukumi pēdējā laikā vainagojas ar daudzu pretinieku nāvi.” :D
  =========
  Kas ir ceļš? Kur kāds iet? Kur kāds ir aizgājis? Visi sēž mājās pie datora vai tv un no rīta iet uz darbu. Vārds ceļš ir izdomāts tādēļ, lai cilvēki būtu visu laiku neapmierināti ar sevi – pēc kaut kā tiektos – lai neuuzinātu, ka ir pašpietiekami tādi, kādi viņi ir.

 • pašpietiekami?
  Vai ar manu (mūsu) pašpietiekamību nodrošinājums būs pietiekams?
  Labi, nepatīk ceļš, tad sēžamais, kustamais, ejamais, virzamais. Ja tā nav, izdomās ko citu.
  Nevajag jau kamikadzes, pietiek ar to pašu Latvijas ceļu :))
  Nav vilkmes, vieni sodrēji.
  Vai visu savā dzīvē Tu noteikt vari pats?

 • Pašpietikiekami psiholoģiskā nozīmē. Izgudrot vai pieredzēt citiem nepierādāmas lietas, kas šķiet nozīmīgas TIAKI pašam sev, NAV nepieciešams. Tā vietā laiku var tērēt noderīgām lietām – variāk uz citiem vērstām, piemēram.
  —————
  Materiāli noteikt savu dzīvi cilvēks viens pats nevar. Tomēr visa cilcēce var, ja par to vienojas. Ja nevienojas, tad kari, nevienlīdzīgs resursu sadalījums… turpināsies, līdz visi nonāks tik sāpīgā stāvoklī, ka mēģinās vēlreiz vienoties par cilvēcei kopīgo, nevis uzskaitīt atšķirības.

 • A-ā, bet Tu Aigar esi dzirdējis tādu frāzi – ko nu es, lai nu citi, kas par mani gudrāki, lai tie …
  Ne jau visi jūtas tik pilntiesīgi.
  Palasi cilvēku navigāciju tīklā, par vienlīdzību, kuru vairums uzskata par utopiju, komunismu. Lai gan paši šajā sakarā sevi jau neapdalītu.
  Cilvēce jau nevar vienoties par vienlīdzigu materiālo labu sadali, jeb drīžak lai materiālais labums kalpotu cilvēka pieticībai.

 • To laiks pierādīs un arī tagad tā ir – cilvēkiem nav naudas par ko nopirkt lietas, toties veikalu plaukti ir pilni:D
  —-
  Ja būtu, kaut neliela pirktspēja, arī Āfrikas plaukti būtu pilni. Materiāla pārpilnība ir tehniski iespējama un kļūs aiz vien iespējamāka dēļ tehnoloģiju augstās attīstības.
  —-
  Saproti, sociālā attīstība smagi atpaliek no tehnoloģiskās. Cilvēki labprāt un ar lielu entuziasmu izvēlas dzīvot, kā cietēji un upuri un nespējnieki.

 • Es pat teiktu tā – cilvēki dūri sistdami galdā pieprasa Nevienlīdzību, Nepietiekamību, Vardarbību… un, kad to saņem, tad ar baudu cieš :D

 • bet Aivar, vai cilvēks “pārtiek” tikai no materiālās pārpilnības. Neviens jau nevar pateikt, kā viņš uzvedīsies pārpilnības ērā?
  Vai pats materiālais meklējums nav tas klupšnas akmens, par kuru dažas koncepcijas un ticības virzieni mums norāda?

 • Jā – katrs var ticēt kam grib, lūgt kādu dievu grib, meditēt, būt personīgās attiecībās ar kristu, allahu vai budu. Kāda ir mana darīšana? Tomēr ņem vērā, ka vide formē uzvedību – noziedzība jau nav tapēc, ka cilvēkiem kaut kas nav kārtībā ar uzvedību vai sapratni – tieši otrādi – būtu pārsteidzoši, ja esošā iekārta neradītu noziedzniekus :D

 • nav pasaulē vienlīdzības – daži jau piedzimst dumji, vai slimi, daži piedzimst ar tieksmi pēc gudrības, daži piedzimst spirgti un veseli, utt utml.

  jārēķinās ka dzīvojam mežonīgā sabiedrībā. līdzarto – ja tev dzīvoklī nav nekā zogama, bet ir vecs dators, lai varētu rakstīt Tautasforumā – dažs labs mežonis arī to veco datoru var regulāri sākt čiept.

  es atbalstu ideju par vērtslietu un vispār nevajadzīgu dārgu priekšmetu neglabāšanu. bet arī tās pieticīgās pāris lietas var kļūt iekārojamas zogošajiem.

  par atslēgām – ir neatmūķējamas slēdzenes, bet tās ir dārgas. uzlauzt protams var visu, bet var parūpēties par to lai tas notiktu ilgi un trokšņaini.

 • tad man ir jāprasa tā. Ja piemēram bioloģiskais subjekts “aizņemas” no otra tāda paša subjekta daļu (nu sauksim to par mīkstumu), vai molekulārā līmeni vidē kas izmainās? Ja jā tad, kas notiek kvantu, labi atomu līmenī?

 • Ne jau vienlīdzīgi cilvēki vai vienādi – vienlīdzīga pieeja izdzīvošanai nepieciešamajam, Ansi :D
  ———-
  Sabiedrība ir tiek mežonīga, cik tā ir audzināta mežonīga. Vai tu domā, ka kanibāli sevi uzskatīga par mežoņiem. Ja kanibāli būtu kolonizējuš visu pasauli, nevis spāņi un briti, tad tu būtu kanibāls un nezinātu, ka esi mežonīgs :D
  ———-
  molekulu nav, atomu arī ne – tie ir tik tādi koncepti un enerģijas koncentrācijas vietas telpā

 • Tad kāpēc kanibāli savas mežonības rāmjos neizgāja no areāla robežām? Mēs baltie aizbraucām pie viņiem, ar KUKu priekšgalā (variants) un kad tā galvu neatdeva tad nu redziet kādi viņi. Mēs pakļaujam citus, mazāk mierīlīgus, ar saviem uzskatiem par labo. Nodzirdinam un pametam novārtā. Resursu izšķērība. Trofejas. Labas trofejas. Istabas pilnas. A kā cīnīties ar pārpilnības materiālu? Piemērām tehnoloģiski to evakuēt? Cilvēku par daudz. Samazināsim ražību, ar katru potenciāli spējīgo “ražotāju” sarunāsimies individuāli?
  Lai enerģijas koncentrējas telpā, lai gan, kas ir šī telpa? Kas vispār ir telpa? Telpa – plāna realizācijai?
  Zaglis nav zaglis, jo viņa atrašanā ir enerģētiskais punkts pret citu koncentrāciju.

 • Tādēļ, ka darbojas Varas un Pārspēka selekcijas likums. Selekcija notiek par labu Pārspēkam. Pārspēks ir nepieciešams, kad diviem vajag vienu un to pašu lietu. Ja to pasauli var izgudrot tādu, kurā nav vajadzības cīnīties par skābekli, tad šis likums būs stiprāks par Pārspēka selekcijas likumu, jo pārspēkam vairs nebūs nozīmes evolūcijā.

 • Kas sniedz šīs atšķirības. Kādas enerģijas un kāpēc?
  ————————-
  Cik vienkārš risinājums, piemēram, ja visi zemes iedzīvotāji izņemtu no savie kontiem bankās naudu … kas notiktu? Tātad nauda arī ir reliģija. Zinātne ir reliģija jeb tās aizvietotājs.
  Un vēl.
  Kas ir trulums?
  Un kas ir tā laikmets?

 • Laika skaitīšana ir reliģija.

 • Nē. kultūra. Untt.

 • “Ja to pasauli var izgudrot tādu, kurā nav vajadzības cīnīties par skābekli, tad šis likums būs stiprāks par Pārspēka selekcijas likumu, jo pārspēkam vairs nebūs nozīmes evolūcijā.”

  Tāda pasaule ir izgudrota. Tu esi ļoti gudrs. Proti atrast ļoti labus jautājumus. Īstus un precīzus jautājumus. Atradīsi arī atbildi. Ja atradīsi cilvēkus, kam uzticēties un ar kuriem sadarboties. Lai izdodas!

  Vairāk gan neko nerakstīšu. Sākšu gatavoties Ziemassvētkiem. Ko iesaku arī citiem! :)

 • Cilvēks ir radīts pēc ģīmja un līdzības, respektīvi tam piemīt radītajā spējas, viņs pats var radīt sev vajadzīgās lietas ar darbu, vei atņemt citiem ar pārspēku.

 • Aigar, ar Dievu parunājies?
  Tev ļoti labi ir attīstīta racionālā domāšana, bet tā Tev arī rada šķēršļus, ievedot Tevi spriedelēšanas apburtajā lokā. Nez kādēļ tā vietā, lai vērstos un runātu ar Pirmavotu, Tu joprojām turpini tikai spriedelēt ar mums, bet neieklausies, izrauj tikai savam racionālajam izdevīgo, lai turpinātu spriedelēšanu. Ja Tev būtu skaidrs vismaz aptuveni par ko daudzi runā, mēģinot Tavai racionālajai uztverei atbildēt caur tai tuvo valodu, tad Tu tā nerīkotos. Kad Tev piemin piemērus iz dzīves Tu tos nosauc par “izgudrotiem” vai “TIKAI pašam sev nozīmīgiem”. Tev cilvēki klāsta cik tās pieredzes ir burvīgas un dot spēju vairāk izprast pasauli, bet Tu pasūti tos cilvēkus dirst ar savu loģikas pretsparu, kas noignorē garīgo ētiku. Kurš ir teicis, ka cilvēka iekšējie pārdzīvojumi ir mazāk svarīgi kā ārējie? Es Tev biju teicis “ja Tev cilvēki nav stāstījuši brīnumus, kas ar viņiem notiek, tad laikam Tev jāaizdomājas kāpēc.” Un atbilde nav tālu jāmeklē – tā redzama Tavā attieksmē tepat forumā, kad mēs paceļam lietas, kurās Tu esi nezinošs, bet tā vietā lai atzītu nezināšanu un ieklausītos, Tu ar savu racionālo bruģē asfaltu uz skaistajiem ziediem.
  Tu tak redzi, ka mēs esam kopā jautājumos pret negodīgo sabiedrības pārvaldi, negodīgām Bābeles baznīcām, melīgajiem mēdijiem. Tad ko Tu šķel mūs pašus? Ar to Tu pakalpo Bābeles cēlājiem pēc izdevības. Starp citu šis vīruss – redzēt savējos kā pretiniekus ar ir gars, un nekāds labais, izņemot pabarot savu ego un racionāli-miesisko būtību, “paskat cik man garš krāniņš, kā es visus nolieku.” Un ego Tev saka “Jā malacis! Pag, redzi vēl viens nesaprotamais mums izteicies, ņemam to priekšā.” Un tas latvju sabiedrībai ir viens no lielajiem šķēršļiem atjaunot savu kolektīvo apziņu vienojoties, ieklausoties un izprotot, un netiesāt jautājumus, par kuriem nav skaidrības, bet, lai par tiem spriež tie, kuriem ir skaidrība. Manējais diezgan daudz taisījis pasākumus un organizējis cilvēkus visādām radošajām aktivitātēm, un es protu sadarboties un izteikt savu viedokli, ieklausīties savas apvienības biedros, bet tagad manējais ir arī kādā komūnā, kas laukos restaurē māju un gatavojas eko-saimniecībai. Te viņš ir antiņš, bez pieredzes lietās kā siltināt māju, kur cik jārok bedre, kā taisa elektrību, un necenšās bāzties ar kaut kādu spriedelēšanu, jo tas nav viņa lauciņš, bet tikai vieta, kur gūst jaunu pieredzi.

 • Es esmu pietiekoši zinošs, tomēr tam nav nekāda nozīme – kādas man ir zināšanas, pieredzes, sarežģīumi, prieki… tas, kas notiek manī ir niecīgi. Pievēršanās personīgajam (manam naudas daudzumam, manai garīgai izaugsmei, manām vērtībām, gudrībai, manai muļķībai…) ir pasaules ciešanu aktīva papildināšana.
  ——
  Es esmu ar tevi. Vai jautāumu uzdošana nozīmē, ka esmu pret kādu? Visam piekrītu, tomēr jautājumi paliek tik un tā :)
  ======
  Man prieks par tevi – noteikti jāaizbrauc iepētīt ekolietu – varbūt kaut ko palīdzēt – ja ne ar padomu, tad ar roku :)

 • Aigar, ir nozīme pieredzei, jo Tu dod man pastīties uz lietām, kuras manai apziņai paiet secen. Katram ir arī savas frekvences, kurās darbojamies un pieredžu maiņa ir sadarbība.
  —– — – -
  “Vai jautāumu uzdošana nozīmē, ka esmu pret kādu?” Nē, protams, bet tika izteiktas arī nostājas, kas man izskatījās, kā citu izteikto pieredžu neignorēšana.
  —– — — -
  Ja Dieva jautājums būtu skaidrs sabiedrībai, tad to nečakarētu nedz valdības, nedz varasbaznīcas. Starp citu, interesanta lieta, ka zinātne nenoliedz Dievu, vienkārši bezdievji zinātni izmanto savas uzskatu vērtības sistēmas apstiprināšanai.
  ——– — –
  Prieks par piedāvāto palīdzību! Mēs te vēl uz lielākām talkām neesam sataisījušies, tagad līdzekļi un iespējas tik cik ir, un virzība noris pamazām… Bet ņemšu vērā.

 • Būtu jauki, ja tautas forumam notiktu reālas tikšanās un sarunas arī ārpus tīkla. Tas vairāk materializētu šo kustību un dotu vairāk viens otru izprast, iedvesmot un būt kā dzīviem, nevis informācijā tikai mītošiem personāžiem. Ir tomēr starpība, kad saraksties ar reāli pazīstamiem cilvēkiem un kad ne.

 • relikts: Decembris 21st, 2009 at 2:37 pm
  “pieredžu neignorēšana” -> “pieredžu noignorēšana”

 • ir cilveeki, kuri dodas un dosies taalaak, un ir cilveeki, kuri taa arii nodziivos un nomirs 3D pasaulee, jo vinji redz tikai ar aciim.

 • Aigars tiešām ir provokators. Galu galā pastāv klimatiskās zonas, kur visu gadu var gulēt zem klajas debess. Nav jau brīnums, ka tā saucamie “lielie skolotāji” visi ir dzimuši šajā klimatiskajā zonā.

 • Raksts ir ļoti konkrēts un liels paldies autoram par to.
  Intereses pēc saskaitīju, cik no šajā brīdī 53 komentāriem ir par raksta tēmu vai vismaz ļoti tuvu tai. Sanāca 10.

Lai varētu pievienot komentāru, vajadzīgs iežurnalēties.